Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3292
Na ja...de amúgy nem is biztos, hogy ez olyan nagy baj... a probléma ott kezdődik amikor jönnek az ilyen nagyhangú kóklerek akik elkezdik verni az asztalt, hogy demárpedig legyen gondolatolvasó az OS és találja ki, hogy mit is akar ő a naccságosúr. Merthogy még magukat az igényeket sem képesek megfogalmazni....

"menjen rajta több ország szabványa" ... és akkor rmég szakembernek tartja magát. GigaLOL

z
Előzmény: Apostrophe (3290)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3291
Nem tom milyen grafikus felületet használtál, de a két legnépszerűbb -és egyúttal legelterjedtebb- vezérlőpultja (control panel-je) tartalmazza a billentyűzet beállítást, természetesen ezen belül a nyelvi beállításokat is.

A Gnome:
g

A KDE:
k



Ennél a windowsban sem egy egyszerűbb a billntyűzet beállítása szvsz.
Előzmény: Törölt nick (3280)
Apostrophe Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3290
Csak az olyan fejlodo orszagokban, mint magyarorszag - hat igyen fejlodo orszag, csak veletlenul tartozik europahoz:) - szokas az, hogy mindenki - meg a cegeknel is - sajat maga buheralja a gepeket.
Előzmény: BZoltan (3286)
Apostrophe Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3289
LOL
Igy igaz
Előzmény: BZoltan (3286)
Apostrophe Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3288
Csak magyar kiosztasbol vagy 20 felet ismer a kde
Előzmény: BZoltan (3287)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3287
A francokat az...ezer éve az a szabvány. A Linux alapú OS-ek lokalizációs támogatotsága mindig is jobb volt az MS OS-eknél...csak t e nem tudtál róla.

z
Előzmény: Törölt nick (3285)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3286
Csak ugyebár a sok kókler elhitte, hogy a számítgéphez nem kell sem karbantartó, sem üzemeltető és minden hozzáértés és tanulás nélkül intuitív módon leht használni... Pedig tudható, hogy az egyetlen olyan dolog a világon amit intuítív módon lehet használni minden előképzettség nélkül az s szoptatós anya mellbimbója :)

z
Előzmény: Apostrophe (3284)
Apostrophe Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3284
Namostan akkor ha 1 valaki, akit rendszergazdanak hivnak, es beallitja az oprendszert, - legyen az barmilyen tipusu, fajtaju nemu szarmazasu... - a felhasznalo hasznalni fogja, es annyi. Az atlag júzer meg fogja magat, es megtanulja a programok neveit, de legalabb azt hogy hol van a menuben, es hasznalja. Ez minden oprendszerben igy van.

Tehat ha nem megy, tessek szolni a renszergizdanak:))

Mellesleg az atlag felhasznalonak tok mind1 milyen oprendszert hasznal, ha elotte valaki beallitja neki a gepet, az oprendszert, es az igenyeknek megfelelo programokat feltelepiti.
(Erre mar irtam is 1 peldat regebben.)
Előzmény: Törölt nick (3279)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3283
Igen és? Mi ezzel a gáz? Ez nem OS szintű kérdés.

Szerintem te nagyon keveset tudsz és még kevesebbet vagy hajlandó tanulni... és amikor a saját korlátoltságod egyben a lehetőségeid korlátoltságát is jelenti akkor nekiállsz kajabálni ezt az átlagfeéhasználó dolgot. Még a leglaikusabb átlagfelhasználótól is elvárható, hogy elolvassa és megértse a felhasználói kézikönyveket....de te még erre sem vagy hajlandó.

z
Előzmény: Törölt nick (3279)
RogerWilco Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3282
Akkor válaszd azt!

Előzmény: Törölt nick (3280)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3281
igen... ez van, adott, sima liba. Mi ezzel a gáz?

z
Előzmény: Törölt nick (3280)
RogerWilco Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3278
nem oroszul, hanem bolgárul akarok írni,

Akkor válaszd ki a bolgár billentyüzetet. Ilyen egyszerü. (az már csak hab a tortán, hogy a Linux több nyelvet támogat, mint a wind, de esetedben elég a "Bulgarian" billentyü kiválasztása és eldönteni, hogy a normál vagy a fonetikus leosztás fekszik a lelkednek jobban)
Előzmény: Törölt nick (3274)
Apostrophe Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3277
Már megint ez az átlag felhasznalaó. ki is az es mit csinal?
1* mar jo lenne tudni.
Előzmény: Törölt nick (3259)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3276
Én három kiosztást használok napi szinten... Debian+KDE... csak úgy próbaképpen ráklikkeltem jobb egérgombbal most a magyar zászlóra a panelen... Configure menü és máris ott a lista. A Bolgár is kiválasztható, kiválasztom... és láss csodát frankón megy a bolgár kiosztás.

Az apt-cache a "bulgarian" csomagokból ezeket látja:
aspell-bg - Bulgarian dictionary for aspell
kde-i18n-bg - Bulgarian (bg) internationalized (i18n) files for KDE
koffice-i18n-bg - Bulgarian (bg) translations for KOffice
openoffice.org-l10n-bg - Bulgarian language package for OpenOffice.org

Ennél több mi kell?

Nem lehet, hogy _megint_ baromságot beszélsz pusztán azért, mert a leghalványabb gőzöd sincs, hogy mi van és mi nincs a Linux világban... De ez nem baj. A baj az az, hogy lusta is és trehány is vagy utánnanézni a dolognak (egy egérklikkelés nem kíván ám nagy észt)

z
Előzmény: Törölt nick (3274)
compton_ Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3275
Megnézted egyátalán. Utánaolvastál???????????????????????????
bolgar
Előzmény: Törölt nick (3274)
schgy Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3273
"Országszabvány: például lehessen egyszerre több nyelven is írni. Linuxban ez csak latin betűs nyelvek között működik."
Ezt igen érdekes hallani. Lehet, hogy valamit nem vettem észre, de miután orosz feleséggel élek magyarként az USA-ban nekem minden operációsrendszer (igen a linux-ok is, zömében Suse, kb. 5 éve) szükségszerűen három nyelvi szabvánnyal és országszabványokkal van installálva. Nekem úgy tűnt, hogy megy, de te biztosan jobban tudod:-)
schgy
Előzmény: Törölt nick (3255)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3272
"és megkönnyebbültem: újra választhatok többszáz program közül!"

LOL :) ja hogy itt többszáz alkalmazás a poén?


$ apt-cache search all|wc -l
8249

Pedig ez csak egy gagyi debián szigorú csomagrendszere. A freshmeat.net-en 3510 alkalmazást tartanak számon. A Sourceforge pedig 9108-et.... és akkor még sorolhatnám.

Az, hogy te nem tudsz valamiről az nem jelenti azt, hogy az nem is létezik.

z
Előzmény: Törölt nick (3256)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3271
Maga az OS mennyibe is kerül ha munkára akarod használni? Egy Office csomagot hogyan is mérnek professzionális célokra?

Amúgy az ingyenesség nem minden... sőt.

z
Előzmény: Törölt nick (3268)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3270
"De a tény: nincs elég program hozzá."

ez nem tény, hanem egy butaság... méghozzá a nevetségesebbik fajtából.

De mondjad... mi neked az elég és honnan szeded, hogy windows-ra több alkalmazás van mint Linuxra?

z
Előzmény: Törölt nick (3267)
toccata Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3269
Tehát még inkább érdemes megtanulni.
Bár egy adott cég méret felett már nem egyszerű és nem olcsó az átállás.
Előzmény: BZoltan (3266)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3266
Hamégcsak pártízezer forint lenne... de egy munkahelyi számítógépre való komplett szoftvecsomag sokszázezer forintba is tud kerülni... Tény el is lehet lopni :(

z
Előzmény: toccata (3263)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3265
vegyük észre, hogy neked többször nehezebb és ezért neked nem jó... a síbakancs is nehéz egy újszülöttnek, nem is újszülöttnek való a síelés...
Szánalmas, hogy a saját problémádat és korlátaidat kivetíted a Linuxra.
Fingod nincs arról, hogy a Liux alapú operációs rendszerek mire képesek és mire nem...de szidni és kritizálni az megy.

z
Előzmény: Törölt nick (3262)
compton_ Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3264
Konkrétan mi az amit nem tudsz Linuxszal megcsinálni? Lehet, hogy tényleg igazad van, de azért elmondhatnád, hátha mégis van rá open source eszköz csak nem tudsz róla.
Előzmény: Törölt nick (3262)
toccata Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3263
Számomra a Linux legfőbb értéke, hogy semmi köze sincs a picipuhához.
Egyébként nem értem ezt az érték-arány hányadost.
Egy vindóz ára több tízezer forint, amíg egy Linux ingyenesb[/], azaz nulla forintba kerül. Ezért e különbségért még én is képes voltam a legalapvetőbb dolgokat megtanulni a Linuxről úgy, hogy nincs a közelemben senki aki segíthetne, csak a neten és a könyvesboltokban fellelhet ismereanyagra hagyatkozhattam.
Azért a pár tízezer forintér meg érdemes tanulni egy kicsit. Minden csak addig nehéz, amíg nem ismerem.
Előzmény: Törölt nick (3262)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3261
Olyan hülyeségeket írsz, hogy az már ívet húz...

"Szinte semmire se jó"

érdekes módon én azért százszámra ismerek olyan felhasználókat akik nagy megelégedettséggel használnak soktucat féle feladatra Linuxot.

"képtelen voltam rávenni, hogy noname monitoromon ne 640*480 felbontásban menjen alatta"

ez nem a Linuxot minősíti, hanem a te képességeidet...

"több ország szabványa is menjen rajta"

pikpak tudok kínaira, arabra, héberre, oroszra váltani a Linuxomon...
Előzmény: Törölt nick (3252)
BZoltan Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3260
"olyan dolgokkal szembesültem, melyekkel nem volt érdemes harcolni."

vagyis a saját tudatlanságoddal és lustaságoddal...

z
Előzmény: Törölt nick (3259)
compton_ Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3258
Nagyon sok felhasználóbarát és csilivili program van már Linux alá, de sajnos ezek azt az illúziót keltik, hogy simán át lehet állni Windowsról Linuxra. Pedig ha valaki nem ismeri vagy nem hajlandó megismerni a UNIX alapokat, a Linux működését, felépítését akkor bizony nagyon meg lesz lőve, ha valami probléma előjön, amit csak terminálból lehet megoldani. Ez van, ez egy ilyen világ. Pont ez a dolog szépsége :)
Nem vagyok fanatikus, senkit sem ítélek el azért ha szerinte jobb az XP mint "a Linux". Mindenkinek mások az igényei. Nekem, mint programozónak/kockafejűnek a Linux maximálisan bejött, megadja a szabadság és a felfedezés élményét, amit a váltás előtt utoljára a C64->PC, MSDOS-ra váltáskor éreztem.
locsemege Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3257
Nekem nem tűnt fel, hogy az a néhány ezer alkalmazás kevés lenne. Az viszont való igaz, hogy még sohasem próbáltam sem Linuxon, sem Windows-on cirill, héber, görög karakterekkel írogatni. Viszont olyant természetesen csináltam, hogy az egyik felhasználó angolul, a másik magyarul használja a linuxos gépet.

Nekem csak az nem tetszik, ha egy mosógépről kijelentjük, hogy sz@r, mert nem tud füvet nyírni. Ha ez utóbbi az igény, fűnyírót kell venni. Azon feladatokra, amelyekre én használom a számítógépet, a Linux alkalmasabbnak bizonyult. A munkahelyemen is csak összesen két olyan szoftver van, amelyet Windows-on használok, ezek közül az egyiknek van linuxos változata, csak régen, amikor megvettük, a windows-os lett beszerezve.
Előzmény: Törölt nick (3255)
Apostrophe Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3254
Honnantudod hogy a "netes alkalmazások sokkal jobban mennek alatta" ha nem tudtad hasznalni?

:)))))
Előzmény: Törölt nick (3252)
locsemege Creative Commons License 2006.08.27 0 0 3253
Félni nem félünk tőle, csak éppen használni nem tudjuk, mivel használhatatlan...

Nem azért nem tudod használni, mert használhatatlan, hanem azért, mert nem tanultad meg használni. Nem olvastál dokumentációt, nem szántál rá időt. Olyan ez, mint amikor többnyire idősebb emberek egy része nem tud mit kezdeni egy mobiltelefonnal. Még mindig nem derült ki, mit értesz az országok szabványai alatt. A válaszom többi részét megtalálod ott, ahonnan bemásoltad az itteni hozzászólásodat.
Előzmény: Törölt nick (3252)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!