Keresés

Részletes keresés

Hurd-4 Creative Commons License 2008.01.17 0 0 3565
"Windowst sem azzal reklamozzak, hogy egeszen mas tecnologia van mogotte mint 10 eve, mert ez senkit sem erdekel. "

Windows NT
(NT = New Technology)

Abban igazad van, hogy az átlag user magasról tesz rá. :)
Előzmény: Káposzta (3431)
Káposzta Creative Commons License 2007.10.06 0 0 3564
http://index.hu/tech/hardver/robotok/auto839/
Előzmény: BZoltan (3533)
compton_ Creative Commons License 2007.07.20 0 0 3563
Nekem most peldanak hirtelen a vim editor ugrott be. Elso ranezesre azt hinne az ember, hogy mazochisaknak talaltak ki. Normal mod, insert mod, "megtanulhatatlan" parancsok, stb. Eleg sok idot bele kell fektetni a megtanulasaba. De szep lassan egy-ket honap utan eljott az az ido amikor kezd megterulni a befektetett energia, meghozza tobbszorosen! Es hihetetlen, de a legtobben megis egyszeru, nem hatekony editorban kodolnak. Tele vannak csilivili gombokkal, rengeteg menuvel. De hatekonysagban fel sem vehetik a versenyt a vimmel. Es ez nem is biztos, hogy az "elhulyules" jele, egyszeruen a legtobben nem is tudjak, nem is hallottak rola, hogy van sokkal gyorsabb es hatekonyabb lehetoseg is.
Ugyanigy jartam annak idejen cygwinnel is, amikor meg windows alatt dolgoztam. Megtanultam az alapveto GNU-s eszkozoket es a shell programozast, onnantol kezdve kinyilt egy uj vilag, RENGETEG munkaorat sportoltam meg. A windows elhiteti a felhasznalokkal, hogy EZ a szamitastechnika, igy kell fajlt keresni, azzal a tuti programmal kell tomeges fajl atnevezest csinalni, stb.
Vegso soron arra akarok kilyukadni, hogy a LATSZOLAGOS kenyelemert rengeteg mindent fel kell aldozni a hatekonysag oltaran. Es ezert tetszik nagyon a linux, mert megengedi valasztasi lehetoseget, hogy melyik eszkozt hasznaljam az adott feladat elvegzesehez. Persze ehhez tanulni is kell, de pont ettol szep az elet, meg az info szakma.
MandrakeFun Creative Commons License 2007.07.17 0 0 3562
Azt hiszem van az FSN -nek is valami CD író projektje, ahol nem csak Ubuntut kapsz, hanem gyakorlatilag bármilyen disztrót megírnak neked.
Előzmény: Windows NT (3561)
Windows NT Creative Commons License 2007.07.17 0 0 3561
A linux disztribúciók nem kerülnek sokba, és szerencsére segítőkész táborral rendelkezik.



A Linux disztrók teljesen ingyen is letölthetők, csak szélessávú internet hozzáférésre van szükség.

De pl.: ha nincs neted akkor az Ubuntunak van CD írás projektje ami aszt jelenti, hogy megnézed az ubuntu.hu-t és ott megtalálod a listát, csak egy mailt kell küldened és egy nyers cd vagy dvd áráért nálam ez cca 50 utóbbi max 100 Ft és nem kell hozzá net, de a telepítéshez már jó, ha van mert az OpenOfficehoz a netről tölti le a magyar nyelvet.
(én is benne vagyok a cd írás projektbe, az ubuntu.hu-n)

Lényeg minden disztró elérhető teljesen ingyen ez alól csak tényleg egy két kivétel van, ehhez sajna viszont széles sávú net kell.

http://www.debian.org/CD/http-ftp/ Itt egy link van magyar is a listán nézd végig.


Üdv
Káposzta Creative Commons License 2007.07.17 0 0 3560

ismerek olyat aki a szinkronvalto nelkuli autora eskuszik. lassitaskor nyomni kell a feket, a kuplungot a visszavaltashoz es a gazt is, hogy meglegyen a fordulatszam az alacsonyabb fokozatnak, mindezt persze egyszerre. ha valakinek ez kell... 

 

Előzmény: DMA (3559)
DMA Creative Commons License 2007.07.17 0 0 3559
Keresd meg a Totalcar-on a Ford T modellről szóló cikket.
Megváltozik a véleményed :-))
Előzmény: locsemege (3552)
levi4 Creative Commons License 2007.05.08 0 0 3558
Talán minél több pénzt fordítasz rá, annál kevesebb időt kell rászánnod.
Általában a technikai eszközöknél megfigyelhető, hogy a folyamatos működtetés érdekében, a fogyasztó rá van kényszerítve a folyamatos kiadásokra. (szervíz, fejlesztés, tanácsadás...)

A linux disztribúciók nem kerülnek sokba, és szerencsére segítőkész táborral rendelkezik.
MandrakeFun Creative Commons License 2007.05.03 0 0 3557
Trainspotting rules...
Előzmény: Káposzta (3556)
Káposzta Creative Commons License 2007.05.01 0 0 3556
"Kinek kellenek az érvek, ha van nálad heroin?"
Előzmény: Qfwfq (3555)
Qfwfq Creative Commons License 2007.05.01 0 0 3555
Azt senki sem vitatja, hogy bizonyos dolgokat meg kell tanulni. Ugyanakkor sok termek eseteben az sugalljak, hogy tanulas nelkul is teljes szepsegeben hasznalhato. Tovabba az ugymond mindennapi elethez szukseges tanulnivalok szama kezelhetetlenul no". Pld. ujabb autokat csak szervizben lehet javitani, mert olyan ismeretek es celszerszamok kellenek hozza (regen a Tr@bantot, L@d@t magad szetszedted, beallitottad). Hany oldalas kezikonyv jar egy mobiltelefonhoz, egy mikrosutohoz, egy DVD felvevohoz? Mindegyiknek minden funkciojat ismered? Tudsz villanyt, vizet es gazt szerelni? Vagy tisztaban vagy mindazon jogszabalyokkal es helyi rendeletekkel, amelyek egy kozonseges kertes csaladi hazra vonatkoznak? Visszaterve a szamitogephez, ez csak egy a bonyolult dolgok kozul, amit a mindennapi eletben hasznalunk es nem ismerunk elegge. Van, aki ennek a reszleteiben merul el, van aki - mondjuk - a tozsde dolgaiban. _Mindenben_ elmerulni keptelenseg.
Előzmény: BZoltan (3554)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.30 0 0 3554
Jaja... csak amíg értelmes helyen minden értelmes ember számára a napnál is világosabb dolog az, hogy bizonyos dolgokat meg kell tanulni... a munakeszközök használatát el kell sajátítani...

z
Előzmény: Qfwfq (3553)
Qfwfq Creative Commons License 2007.04.30 0 0 3553
Na igen, akarhogy szepitjuk a dolgot, a minket korulvevo vilag kovethetetlenul osszetett. Hasznalati targyainkat es ugy altalaban mindent boltbol szerzunk be, nem magunk csinaljuk. Emiatt nem tudjuk, mi mibol keszul, hogyan keszul, hogyan mukodik. Legfeljebb a munkankban melyedhetunk el valamilyen szakterulet reszleteiben, illetve szabadidonkben, hobbibol valami masban (de _mindenben_ semmikeppen). Elmult az az ido, amikor a parasztgazda szinte mindent maga keszitett illetve javitott es alig-alig vett a vasarban valamit. Ilyen ertelemben tehat egyfajta globalis elbutulasrol beszelhetunk. Egyes cegek ezt ki is hasznaljak, es csillogo-villogo kulsoben bar, de hasznalhatatlan holmikat soznak rank. Ez van :-(
Előzmény: locsemege (3546)
locsemege Creative Commons License 2007.04.30 0 0 3552
Sőt, szerintem ezen szolgáltatások, feature-ök által egy mai autó vezetése sokkal bonyolultabb, mint egy ősi darabé.
Előzmény: BZoltan (3550)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.30 0 0 3551
nem az a baj, ha nem tudod hogyan kell mountolni valamit, hanem az, ha akkor sem tudsz ha éppen akarsz :)

z
Előzmény: Káposzta (3547)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.30 0 0 3550
Kisérletek vannak.... de konkrét eredmények nem nagyon... tény az, hogy sok kényelmi és biztonsági nagyszerűség kerül mostanság az autókba...de azokat is tudni kell használni és azoknak a jelzéseit is tudni kell érteni. Az, hogy van cipész aki csukát varr a lábadra az nem azt jelneti, hogy kész a járógép... a cipő csak egy eszköz ami kényelmesebbé és hatékonyabbá teszi a gyaloglást.

z
Előzmény: StillStar (3536)
BZoltan Creative Commons License 2007.04.30 0 0 3549
"Gombok - piktogram? Rajz? (Ha mar nagy gomb) Rajz + szoveg? "


igen... ezeket is meg kell tanulni értelmezni... senki nem születik úgy, hogy tudná, hogy a piros tilos, a zöld pedig szabad.

"Tul sok lett volna."

csak bátran... a fórummotor elbírja :)

z
Előzmény: StillStar (3535)
locsemege Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3548
A válaszaim 3530-ban és 3539 második bekezdésében olvashatók.
Előzmény: Káposzta (3547)
Káposzta Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3547
annyiban cel, hogy egyre tobb biszbaszt kell valamilyen szinten kezelni tudni. Ha csak az autom, az opendszerem, a hazam futese, a fenykepezogepem es a telefonom igenyelne "programozoi" szintu ismereteket, arra is a fel eletem ramenne.
Amerikaban a legtobben azt sem tudjak, mi az a sebvalto, en nem tudom, hogy kell linuxon valamit mountolni, mert automount van, akkor most ez elhulyules? Igy is sokkal tobb idot kell tanulassal toltenem mint szeretnem, ha a felszinen akarok maradni. Szerintem kompromisszumot kell kotni a kapott ertek/szolgaltatas es a raforditott ido kozott. Hasznalhatobb lenne az oprendszerem, ha minden bitet be tudnek loni rajta, jobban fialna a penzem, ha naprakeszen ismernek minden tozsdei konstrukciot es a fenykepeim is szebbek lennenek ha tudnek veluk orakat piszmogni, de egy nap csak 24 orabol all...
Előzmény: locsemege (3528)
locsemege Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3546
Valóban, ez már filozófia. A kényelmüknek élő, ám azt megteremteni képtelen, ezáltal kiszolgáltatott embereket könnyű befolyásolni, alacsony az érdekérvényesítő képességük, könnyen kihasználhatók. Gondolom, valami ilyesmire célozhattál.
Előzmény: Qfwfq (3545)
Qfwfq Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3545
Egyre tobb dolog mutat arra, hogy igen. Masreszt ez messze tulmutat a Linux problematikajan.
Előzmény: locsemege (3528)
StillStar Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3544
Egyfelol igen fejlodik, masfelol meg nem erzekelem annak az eggyel magasabban levo feluletnek a megjeleneset, ami szerintem jot tenne az eszkozok+szolgaltatasok egyszerubb beallitasanak. A grafikus kezelofeluletnek pont a kezeles lenne a lenyege. Sokat segithetne a ritkan vegzett, vagy az egyes felhasznalok szamara erdektelen beallitasoknal. Szerintem...
Előzmény: locsemege (3543)
locsemege Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3543
Mondom, így rendben van a dolog. Egyébként nagyon gyorsan fejlődnek a Linux desktop-ok ebbe az irányba, úgy látom. Egy KDE szerintem már bőven kényelmesebb, mint egy Windows XP desktop. Vistához azért nem hasonlítok, mert nem láttam még Vistát közelről.
Előzmény: StillStar (3542)
StillStar Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3542
"Esszeru alapbeallitasok" valamelyik elozo hozzaszolasomban. En sem szeretem az auto-mount es az auto-play funkciokat. Ez nem ok arra, hogy az egyszeru felhasznalokat kizarjuk. Ok viszont arra, hogy amikor az adott felhasznalo eloszor csinal valamit, akkor a program megkerdezze mennyire erzi magat profinak es akar-e mindent automatikusan, vagy "majd en, kezzel".
Előzmény: locsemege (3541)
locsemege Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3541
Azzal semmi bajom, ha hozzánemértők számára is működőképes lesz valami, de maradjon meg a lehetőség arra, hogy kontrollálni tudjam a folyamatokat, illetve meghatározhassam azokat. Engem már most bosszant, hogy már Linuxon is az a divat, hogy beteszek egy CD-t, erre feldob egy ablakot, hogy mit csináljon vele. Ne csináljon vele semmit, majd mount-olom, ha akarom, vagy elindítom az xmms-t vagy a xine-t, de hagyjon békén, ne vágja a képembe azt az ablakot, mint egy Windows!
Előzmény: StillStar (3540)
StillStar Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3540
Ezzel 100%-ban egyetertek. En nem azt akarom elerni, hogy hogy az alacsonyszintu informaciot elfedjek, hanem hogy a kevesbe kepzett emberek elol fedjek el. A Unix/Linux vilaga a maga egymasraepulo szintjeivel es elemeivel erre idalis lenne a sokkal monolitikusabban felepulo windows-zal szemben.
Előzmény: locsemege (3539)
locsemege Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3539
Értem amit mondasz, részint igazságod is van. Ahogy bővülnek az ismereteink, ugyanannyi idő alatt egyre többmindent kellene az embereknek elsajátítani, ami nem megy. Én csak arról beszélek, nem mindegy, hol van a szükséges megismerés határa. Te engedékenyebb vagy, én kevésbé. Számomra abszurd, hogy programtervező matematikusok végezhetnek az egyetemen hardware ismeretek nélkül. Nem csoda, hogy erőforrászabáló, vacak programokat írnak. Kell memória? Foglaljunk le 100kB-ot, 1MB-ot, stb. Programoznának mikrokontrollerre, amelyben teszem azt a teljes operatív tár és egyben regiszterek összesen 68 byte! Csináltam már 21 assembly utasításból kivezérlésmérést megfelelő dinamikával, mert volt rá 3.9 µs-om. A fiatal programozóknak sok esetben fogalmuk sincs a futásidőre, memóriára optimalizálásról, nincs rutinjuk benne. Arról nem beszélve, hogy egy PC-t nem tudnak összerakni, a munkahelyemen kellett végignéznem, ahogy egy programozó kollégám tönkretett egy gépet.

Mindezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy a működés ismerete jelentősen megkönnyíti a helyes, optimális döntések meghozatalát. Ha több megoldási lehetőség van, azok közül a szempontjainknak legmegfelelőbbet csak a fizikai tartalom ismeretében hozhatjuk meg, mérlegelve az adott metódus előnyeit, hátrányait.
Előzmény: StillStar (3534)
StillStar Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3538
Mar van olyan tempomatjuk, ami nem enged rafutni az elotted fekezore. Ez tobb mint amit nemelyik ember tud...
Előzmény: kisbetu (3537)
kisbetu Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3537
Csak csendesen: az első mondatod optimizmusát vesd össze az utolsóval. Kísérletezik!
Előzmény: StillStar (3536)
StillStar Creative Commons License 2007.04.29 0 0 3536
Csak csondesen jegyeznem meg, hogy auto lassan mar lehetne. Navigacios oldalrol a pontossag novelese es a learnyekolt teruletek bedrotozasa vagy INS kell. A benzinkutakat es az autoszereloket mar most is ismeri. Epulnek a forgalmi helyzetet a rendszerbe taplalo adok. A merci mar kiserletezik a savtarto es utkozeselkerulo elektronikaval...
Előzmény: BZoltan (3533)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!