Keresés

Részletes keresés

kunzoo Creative Commons License 2020.03.22 0 0 3902

A pala nálam maradt összedepózva. Majd egyszer elviszem megsemmisítőbe.

Előzmény: Zöldár (3899)
kunzoo Creative Commons License 2020.03.22 0 0 3901

mi lenne ha a kutyaól helyére berakatnál egy szép nagy tetőablakot? Drága az ablak, de a körülötte levő munka egyszerűbb, gyorsabb, olcsóbb lenne.

A palabontás gyorsan megy ám, a mienket egy nap alatt leszedték. Nem hagysz időzített bombát a házban. A régi pala lécezését nem szedettem le, úgy is rá lehetett fektetni a 10 cm pallót.

Így hogy sem pala leszedés, sem plusz szigetelés nem lesz sokallom az árat.

Előzmény: grande645 (3900)
grande645 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 3900

Először is köszi a gyors válaszod!

Itt volt a szaki megnézte,méregetett és annak alapján adott árajánlatot.

Nem tételeset.Anyagár:1.45mill+munkadíj 1.9.Vagyis 3.35 mill.

Palabontás nélkül,tehát a palára menne lécezés,fóliázás csatorna,egyebek.A kutyaól ablaka új,de ki kell venni,hiszen meg kell emelni.

No mindegy,ekkora összegre nem számítottam,tekintve hogy az ismerősök körében is érdeklődtem ott a munkadíj bőven 1M alatt volt hasonló tető nagysággal,és Lindabbal.

Tulajdonképpen a tetővel "csupán" annyi a gondom,hogy a kutyaól néha beázik.Azért mondom hogy néha,mert érdekes módon van amikor hatalmas esőzéskor néhány csepp,de van mikor semmi,van mikor csöpög.

Arra is gondoltam hogy max. a kutyaólat csináltatom,palát leszedném én magam,elszállíttatnám(az sem kis pénz tudom)és úgy menne egy szürke cserepeslemez.

Mindenesetre nem kapkodom el,kérek árajánlatot,mert ezek szerint marha nagy az árkülönbség.

 

Előzmény: Zöldár (3899)
Zöldár Creative Commons License 2020.03.22 0 0 3899

Az ajánlat egyben van vagy tételesen kibontva ?

 

 Pl.  így    :

 , pala le,  munkadíj  ….   anyag.....

plusz gerenda,  4db,  10 x 10 -  5 m.. anyag  :   32 eft  ..... munkadíj  -  15 eft,

plusz 10 cm szigetelés kőzetgyapotból    -       120m2   .......    x e ft ...... munkadíj  ....  y  eft

  . Ellenléc  anyag  fm   és munkadíj

, fólia,         140 m   munkadíj  ..... z eft légrés,

 

 

lécezés

gerard fel,

új csatorna. tokkal vonóval 2,5 milla., akkor neked legalább 4 milli ft lesz ha nem több. Tehát tételes költégvetés  beárazva. ilyen kiugorhat az irreáli összeg..

Ennek a munkának ha alapos legalább 20 tételes költségvetés kell.

 Amúgy mindenki annyiért dolgozik amennyiért akar, csak ha túloz nem kap megbízást !

 És a bontott palával mi lesz  ?  Az ingyen elviszik ?

 A kutyaólas  tetőtéri ablak is specialitás  kell oda még némi bádogozás, sőt bádogozás  más helyre is  kell /het /.

 Ekkora munka   mondjuk 5 milla ,   megérdemelne egy tételes  költségvetést. Amiben van anyag minőség , anyag  ár, anyag mennyiség na és  munkadíj.

 Talán egy terv se ártana  !!

 Ja  lehet hogy   a bontás nélkült úgy érted , hogy rá a cs. lemez a palára ?? 

Akkor se árt a költségvetés !!

Előzmény: grande645 (3896)
kunzoo Creative Commons License 2020.03.22 0 0 3898

A végén kapnod kell tőlük garancialevelet a gyártótól a tetőre! Ezt mindenképpen kérd el! Érdemes egy anyagfelmérést készíttetni velük, ezzel felhívni a gerard képviselőt és csináljon neked az anyagra egy kalkulációt. nekem büdösnek tűnik a dolog, nehogy elvesszen a gyári garancia.

Előzmény: grande645 (3896)
kunzoo Creative Commons License 2020.03.22 0 0 3897

nekem 110 nm palatető volt, pala le, plusz gerenda, plusz 10 cm szigetelés kőzetgyapotból. Ellenléc, fólia, légrés, lécezés gerard fel, új csatorna. tokkal vonóval 2,5 milla. innen nézve sokallom a munkadíjadat. A tetőm előző év nyári. Most hogy beállt a gazdaság, sokallom.

Előzmény: grande645 (3896)
grande645 Creative Commons License 2020.03.22 0 0 3896

Sziasztok!

Egy kb.120-130 nm alapterületü nyeregtetös,2 tetötéri "kutyaòlas"palatetös hàzat szeretnék cserepeslemezzel fedetni,bontàs nélkül.Szerintetek egy 1.9milliòs munkadij mennyire reàlis vagy irreàlis?

gsmotoros Creative Commons License 2020.03.18 0 0 3895

Köszönöm szépen válaszod!

 

Olvasgatva a leírásokat, mind a Performance, mind az Extreme bírja a 120-fokot. Csak a Standard-hoz nincs ilyen írva.

 

Ámde egyik sem hőtükrös. Szóval ha az ács hőtükröset (páraáteresztő hőtükrös speci cucc) ajánlott, akkor az bizony nem Gerard termék és óvakodni kellene a beépítésétől, nehogy veszélyeztesse a garanciát.

Előzmény: kunzoo (3894)
kunzoo Creative Commons License 2020.03.17 0 0 3894

Ezt én úgy oldottam meg hogy ami nem déli lejtésű tetőrész volt ott az olcsóbb gerard fóliát vettem. A déli lejtésű részre meg az extrémet. Így nem drágult jelentősen az anyagár, de nyugodt vagyok hogy nem ég szét a lemez alatt a fólia. Nekem antracit színű Milano tető van, a sötét szín miatt elég forró lehet a lemez.

Előzmény: gsmotoros (3890)
gsmotoros Creative Commons License 2020.03.13 0 0 3893

Köszönöm a választ!

 

Azok, ahogy néztem egyik sem a speci hőtükrös, ámde légáteresztő féle...

 

Akkor hanyagolni kéne ezt a hőtükröset. Lehet, hogy a gyártói rendszergarit is veszélybe sodorhatja?

Előzmény: Edisons (3891)
Törölt nick Creative Commons License 2020.03.12 0 0 3892

nekem a kivitelezőm azt mondta h vegyük meg, elfér -én is Tondachot választottam, én szeretem. már több régebbi ingatlan újítottunk ezzel- nekem tökéletesen bevált. 

Előzmény: printer71 (3881)
Edisons Creative Commons License 2020.03.12 0 0 3891

Gerard alá csak is a gyártó által előírt 3féle kivitel(Standard,Performance,Extreme tetőfólia) ajánlott.

 

Előzmény: gsmotoros (3890)
gsmotoros Creative Commons License 2020.03.12 0 0 3890

Köszi, csak természetes. Ilyen Gerard-minősített szakemberek jönnek majd, szóval az remélhetőleg elég jó. Ilyen fémtetők alá másnak is a speci hőtükrös, ámde páraáteresztő fóliát ajánlották a mesterek? Majd a Gerard véleményét is kikérem erről, ha a nagy anyagbeszerzés megindul.

Előzmény: Edisons (3889)
Edisons Creative Commons License 2020.03.12 0 0 3889

Egy dolog ami nagyon fontos normális, megbizható csapattal csináltasd.

A kivitelezőn múlik minden, ha az jó akkor minden rendben van.

Előzmény: gsmotoros (3886)
Edisons Creative Commons License 2020.03.12 0 0 3888

Köszönöm válaszod.

Bizom benne, hogy nem rohad le 10 év utan!

Előzmény: Calcitos (3880)
gsmotoros Creative Commons License 2020.03.11 0 0 3887

Sziasztok!

 

Gerard fedés esetén mennyire helytálló páraáteresztőnek speciális hőtükröset venni? Ez a legbrutálisabb áru páraáteresztő ami létezik...

gsmotoros Creative Commons License 2020.03.09 0 0 3886

Köszönöm szépen!

 

Ez jól hangzik, hogy normális árról van szó. Lényeges az is, hogy megbízható legyen a szakember és a csapat akik csinálnák rendesek, szóval az még felárat is megérne.

Előzmény: Edisons (3885)
Edisons Creative Commons License 2020.03.09 0 0 3885

Szia!

 

Ez az ár teljesen reális!

Sőt!

Előzmény: gsmotoros (3883)
szabla Creative Commons License 2020.03.09 0 0 3884

Szia

Akció folyamtosan van/lesz.

Jó választás.

Előzmény: printer71 (3881)
gsmotoros Creative Commons License 2020.03.09 0 0 3883

Sziasztok!

 

Érzésre 120nm tetőfelület, sima nyeregtető, 53 fokos dőlésszöggel, 6,6m fesztávval, Gerard-al borítva teljes elbontás (szerkezet is) és újraépítés anyag és munka együtt 3,5M Forint költséggel az teljesen reális a jelen helyzetet tekintve nem? Ahogy olvasgatom a topicot nagyjából okésnak tűnik, ajánlott mester csinálná, ami plusz szintén.

 

Köszönöm válaszaitokat előre is.

danivk Creative Commons License 2020.03.08 0 0 3882

Üdv. Nemtudom menynire ,,szakértők,, az itteni válaszolók, de attól felteszem a kérdésem.

Házam melett van egy különálló kis műhely, azt szeretném egybehozni a házzal. Ide lapostető jöhet csak szóba, tetőfedő lemezzel. Mi a legkisebb esés, amit kell csinálni? 6-7 fok megteszi, vagy lehet még annál is kisebb?

printer71 Creative Commons License 2020.03.08 0 0 3881

 

     Sziasztok !

 

  Valamikor nyáron le szeretném cserélni a 70-es években rakott egyszerű sátortetőmről a héjazatot .

  Nézegetem a cserépárakat , mindenütt 15-40 % akció van . Érdemes , most koratavasszal megvenni a cserepet , vagy ezek az akciók csak parasztvakítások , ezek az árak lesznek egész évben .

  A régi szerkezet miatt a Tondach nagyméretű könnyű cserepeivel szemezgetek . Elég jó árban vannak

Calcitos Creative Commons License 2020.03.02 0 0 3880

  40 évet biztos !!

Előzmény: Edisons (3879)
Edisons Creative Commons License 2020.03.02 0 0 3879

Szia!

 

Mennyit bírnak ki(időjárás körülményekre gondolok)?

Mert a héjazat gyártók ahogy látom rendszerbe adják el.

És hosszutávon van-e értelme, ha csak ritkán használom is.

De pl idővel ha kéményt akarok bélelteni, akkor a kéményhez való hozzáférés megvan oldva.

Válaszodat előre is köszönöm!

Előzmény: Dockworker (3878)
Dockworker Creative Commons License 2020.03.02 0 0 3878

Szia!

 

Mi a kérdés velük kapcsolatban?

Előzmény: Edisons (3877)
Edisons Creative Commons License 2020.02.15 0 0 3877

Sziasztok!

 

Egy kis segitséget szeretnék kérni.

Minősitett kéményseprőjárdáról(gondolok itt bramac,gerard féle gyári kiegészitő elemre) van esetleg valakinek tapasztalata.

 

Dockworker Creative Commons License 2020.01.25 0 0 3876

Szervusz!

 

Kb. 20ezerre jön ki egy ember, igen. Nekem. Plusz ezen felül még van rengeteg költség. 

 

Nem értem 4-5.000,-/m2 körül hogy tudnak a konkurensek tokkal-vonóval, bontással, bádogozással, fedéssel és mindennel együtt BECSÜLETES munkát kivitelezni. 

 

Mondjuk alapvető probléma, hogy sok szaki fejében az sem teljesen kiforrott, hogy egyáltalán mit is takar egy becsületesen elkészített tető. 

 

Gyűrik a zsákfóliát a csatiba, kiegészítőkből egy darab sem, bádogokon szegek átverve és még sorolohatnám. 

 

Nagyon nehéz lehet megrendelő oldalon lenni, hiszen nem tudjátok mit is kellene elvárni és mi is lenne a jó. (Sokan mondják, hogy már annak is örültek, hogy valakit végre le tudtak akasztani)

 

Sajnos az sem igaz, hogy a drága kivitelező feltétlenül jó is. De alapvetésként az eddigi 15 éves rutinom alatt azt tapasztaltam, hogy az olcsók kivétel nélkül mindig késöbb lesznek drágák. 

 

Szummázva, nem a napi 2o.ooo,- / fő a sok. Hanem ha 5 év múlva kihívsz egy képzett/becsületes kivitelezőt akinek minimum 3o-35.ooo,-ot fizetsz ki kb emberenként naponta, na az lesz a drága. A kettő együtt ;) 

 

Azt javaslom itt is és a potenciális megrendelőimnek is, hogy ha nincs meg a kellő keret egy becsületes munkához, akkor inkább várjuk meg azt amíg összegyűlik, vagy bontsuk traktusokra, de a műszaki tartalomból sose engedjünk.

 

Remélem picit azért tudtam segíteni!

 

Üdv.:

D.W.

 

 

Előzmény: horex (3871)
grande645 Creative Commons License 2020.01.03 0 0 3875

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani megbízható tetőfedőt Veszprém megyében(Tapolca környéke).

Pala tetőt szeretnék cserepeslemezre cseréltetni.

Bohóc70 Creative Commons License 2020.01.02 0 0 3874

Szia, meg tudnád adni nekem a kiviteleződ elérhetőségét? Budapesti házon egy kisebb (kb. 125nm2-es) tetővel szeretnénk ugyanezt a kört megfutni, de eddig ennél jobb ajánlatot nem láttam :(. Köszönöm.

Előzmény: Házas Ember (3870)
kunzoo Creative Commons License 2019.12.28 0 0 3873

Nálam 110 nm nyeregtető pala le, léc maradt. A gerendákra 10 cm gerenda, közé kőzetgyapot szigetelés. Fólia, hosszléc. keresztléc arra Gerard tető, új tetőkibúvó, kéménygallér, új csatorna munkadíja 700 e. mindenestől 2,5 milla. A palát még nem adtam le. melóban szűk 3 hét. A régi cserepet ne tedd vissza, előbb utóbb újra áztatja a tetőlécet. Az tuti nem véletlenül rohadt el.

Előzmény: horex (3867)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!