Keresés

Részletes keresés

Petykooo7 Creative Commons License 2022.07.18 -6 2 56936

Mielőtt elkezdtem szervezni a délkelet ázsiai utazásomat alaposan utána jártam, hogy melyik országot érdemes elsőként felkeresni. A legtöbben természetesen Thaiföldet ajánlották. Ezt az országot lehet imádni, vagy lehet gyűlölni is. Egy valamiben viszont az összes ember egyet értett azok közül, akik már jártak ott: legalább egyszer az életben látni kell. Ebben a posztban megpróbálom teljesen elfogulatlanul összefoglalni Thaiföld fővárosában szerzett élményeimet. Nem szeretnék csak ömlengeni arról, hogy Bangkok a világ legjobb helye, mivel határozottan kijelenthetem, hogy nem az. A városnak számtalan árnyoldala van, amelyet megtapasztalva én is csak azt tudom csak mondani, hogy nem mindenki számára megfelelő egy bangkoki utazás. Sőt, azoknak az embereknek, akik az európai tisztasághoz szoktak hozzá szívem szerint azt tanácsolnám, hogy messziről kerüljék el Bangkokot. Na de túlságosan is előre szaladtam… Kattintsatok tovább és rávilágítok Bangkok szépségeire, árnyoldalaira és arra is, hogy melyek a kötelező látnivalók ebben a nyüzsgő metropoliszban.

BŐVEBBEN: https://travelhacker.eu/latnivalok-bangkok-metropoliszaban-ez-lenne-azsia-legizgalmasabb-varosa/

moonwalkr Creative Commons License 2022.07.04 -4 0 56935

Ja, erre nem koncentráltam…

De igen, át fogják rakni a bőröndöket. Ha extra körültekintő vagy, mondhatod a check-innél, hogy Phuketig kéred a poggyászt, de valószínűleg rád is kérdeznek, hogy Phuketig mész-e. Nem lesz gond, könnyebben fog menni, mint gondolod:)

Előzmény: lacasw (56934)
lacasw Creative Commons License 2022.06.30 -4 0 56934

Köszönöm! Igen Bangkokban van az átszállás és két légitársasággal megyünk ezt irtam egy lenntebbi hsz-ben. a kérdés csak az volt, hogy a csomaggal kell e az átszálláskor bajlódni vagy átrakják automatikusan? De ezek szerint nem kell bajlódni, de majd a reptéren rákérdezek azért

Előzmény: moonwalkr (56931)
peterpal15 Creative Commons License 2022.06.30 -4 0 56933

sziasztok,szerintetek várni kellene még a dec.elejei induláshoz a repjegyekre, bkk,vagy kul.ba? lesz olcsobb is? most 260 felett van a legolcsóbb 4 hónapra.

 

moonwalkr Creative Commons License 2022.06.30 -4 0 56932

bocs a borzasztó helyesírásért, tableten írtam és a kretén iOs random helyeken átírja random hülyeségekre, amit begépeltél és ezúttal elmulasztottam ellenőrizni, mielőtt az Elküldömre nyomtam. Bocs...:(

Előzmény: moonwalkr (56931)
moonwalkr Creative Commons License 2022.06.29 -3 0 56931

Bocs, de érzek itt valami fogalomzavart. A mai világban Márk ne várj repjegyet, mert az nincs. Ha van foglalások, annak van egy kódja és lényegében az a repjegyed. Azt kell beülni különböző nőinek felületeken (pl. a légitársaság honlapja, vagy CheckMyTrip applikáció. És ezeken a felületeken látod az egész utasát, átszállásostól, időpontostól, mindenestől. Illetve kultur légitársaságok szoktak a foglalás mellé küldeni egy “itineary” című fájlt, ami szintén tartalmazni szokta az út részleteit.

 

Amit írsz aszerint valszeg egyben van a jegyed Phuketig, csak kérdés hol van az az 1 átszállás (mert ha mondjuk Bangkokban, akkor két légitársaság visz majd, pl. Bangkok Airways BKK és Phuket között.

Előzmény: lacasw (56930)
lacasw Creative Commons License 2022.06.23 -4 0 56930

Konkrétan jegyem még nincs csak egy foglalás amin az áll, hogy Bécs - Phuket  1 átszállással. Vélelmezem ez egy jegyet fog jelenteni. Tehát egyben lett foglalva nem külön ajánlattal.

Előzmény: Ka Pál (56929)
Ka Pál Creative Commons License 2022.06.22 -5 1 56929

Bocs nem figyeltem a kiinduló állomást, de értelem szerűen igazak a leírtak bécsi indulás esetén is...

Előzmény: Ka Pál (56928)
Ka Pál Creative Commons License 2022.06.22 -5 1 56928

Kevés a leírt információ... DE nem a légitársaságok darabszáma a mérvadó. Ha egy jegyen van a Budapest-Phuket akkor a csomag is úgy utazik, ha két külön jegyed van (BUD-BKK és külön jegyen BKK-HKT) akkor a csomaggal is út megszakítás van, tehát fel kell venni és újra feladni Bangkokban.

Előzmény: lacasw (56927)
lacasw Creative Commons License 2022.06.22 -3 0 56927

Sziasztok! Utazunk nemsoká Phuketre Bécs-Bangkok majd onnan Phuketre. 2 különböző légitársaság az átszállásnál és bizonytalan vagyok, hogy Bangkokban a poggyászokat kirakják e és újra fel kell adni a másik gépre vagy átrakják automatikusan és csak Phuketen kell átvenni? Köszönöm! 

yoraga Creative Commons License 2022.06.16 -4 0 56926

Köszönöm, már kezdtem berezelni. Magam miatt nem aggódtam, csak a 10 éves fiam miatt. 

Előzmény: Ka Pál (56925)
Ka Pál Creative Commons License 2022.06.15 -6 0 56925

Ne izgasd magad! Covid előtt többször is voltam ebben az időszakban arra felé. Néha 10-20 perces zivatar jött, aztán ment. Semmiben nem korlátozott, inkább "ilyet is láttam" érzés volt.

Előzmény: yoraga (56924)
yoraga Creative Commons License 2022.06.15 -2 0 56924

Szép napot, kis segítség kellene. Október második felében, iskolai őszi szünetben Phuketen lennénk. Sajna repjegyet már megvettem, utána gondolkodtam csak. Monszun miatt nagyon rosszul tettem, vagy azért lehet majd élvezni a "nyaralást"? Előre is köszönöm a tapasztalattal rendelkezőknek a válaszokat.

moonwalkr Creative Commons License 2022.06.14 -7 2 56923

Én is 2009-ben voltam először Thaiföldön és én is arra emlékszem, hogy minden ultra olcsó volt. Azóta egy thai palacsinta szerényen a duplája lett, ahogy minden más, amit kinn fizet az ember bahtban. Rég volt, szép volt, igaz se volt.:):):)

 

 

Aztán ugye 2010 óta "Magyarország jobban teljesít!"...................hány pont kell egy ilyen mondat végére?

Előzmény: fornit1 (56922)
fornit1 Creative Commons License 2022.06.13 -5 0 56922

THB / HUF 11,05

A 2009-es első utam óta (5,5) felezett a forint onnan nézve.

Törölt nick Creative Commons License 2022.04.26 -4 0 56921

Sziasztok!

Aki most utazik  vagy hazaért, jelezzetek légyszi, a szúrópróbaszerű covid tesztelés még mindig tartja magát ott?

Köszi előre is.

The_Rible Creative Commons License 2022.04.22 -4 0 56920
gereblyepörkölt Creative Commons License 2022.04.01 -3 0 56919

Ez attól is függ, hogy melyik nap. Van, amikor csak Flydubai jön, van amikor csak Emirates, meg van, hogy mindkettő. Áprilisban pl. hétfőnként és szerdánként csak Emirates jár, kedden és csütörtökön csak Flydubai, péntek, szombat, vasárnap (ápr. 3-t leszámíva meg mindkettő.

Előzmény: maeve28 (56917)
moonwalkr Creative Commons License 2022.03.28 -5 1 56918

Szerintem jól látod:(

 

Mivel BUD csak egy falusi reptér, ide napjában nem jön több gép Dubaiból, csak egy szem. És az mostanában flyDubai B737-es. Elég is a 180-200 fős kapacitás a régi B777 300 főjéhez képest. Így olcsósít az Emirates, hogy a kevésbé fontos desztinációkra a fapadosát küldi. Felszámolni természetesen a rendes árat számolja fel...

 

COVID tünet....

 

 

Előzmény: maeve28 (56917)
maeve28 Creative Commons License 2022.03.28 -4 0 56917

Sziasztok!Jól látom hogy Bud-Dubai között Emirates helyett csak Flydubai közlekedik?

 

Ptomi1982 Creative Commons License 2022.02.08 -4 1 56916

Sziasztok

 

igen a magyar hang sokkal kevesebb mint az eddigi években! Most voltunk James Bond sziklánál eddig nem volt ilyen képem ! Szinte csak a mi hajónk volt + egy autentikus thai hajócska! Szerintem hosszú évek telnek el míg egyszer olyan lesz mint volt! Ha még lesz olyan mint volt! Jó szórakozást kikapcsolódást nektek ha halljuk a hangotok köszönünk 😉

Előzmény: mehesz1 (56915)
mehesz1 Creative Commons License 2022.02.08 -4 0 56915

Hi! Szuper, hogy Nektek így alakult! Mi már el is felejtettük a kezdeti nehézségeket!😂 Csapatjuk minden felé, mondjuk magyar hangot nem igen hallunk. Mi is azt tapasztaljuk amit leírtál, sokkal élhetőbb-jobb minden hogy nincsenek annyian. Üdv

Előzmény: Ptomi1982 (56914)
Ptomi1982 Creative Commons License 2022.02.07 -5 1 56914

Sziasztok!

Én a

pozitív tapasztalatot fogom erősíteni! Mi február elsején landoltunk! A reptéren az első pcr teszt levétele is tökéletesen zajlott le a kalappal!!! Gyorsan precízen és szakszerűen ment! A teszt eredménye is hamar megjött az aplikácio is jól működik! Este mehettünk is egyből! Február 5. -én reggel mentünk a 2. tesztre a Jungceylon-hoz! Az egy kicsit kalandosabb hely de flottul ment minden! Az eredmények estére meg is jöttek! Mindenki negatív! 5-en vagyunk nekünk csak pozitív tapasztalataink vannak! Nem először vagyunk itt én személyesen 8.alkalommal! Kicsit furcsa de minden irányba, kevesebben vannak sok hely zárva van de a tisztaság jóval nagyobb mint az eddigi években! Szóval én azt mondom vagyos mi,! Aki jönni akar jöjjön ne féljen semmitől! Ha kell bármiben segítünk mi is szívesen amiben tudunk tapasztalat stb! A földrész még mindig gyönyörű és varázslatos!! 

kobradam Creative Commons License 2022.02.02 -7 0 56913

Ha netán pozitív lesz valaki tesztje, azért van pár life hack amivel ki lehet bekkelni a karantént. Nekem nem lett pozitív egyszer sem a tesztem, de más utazók tapasztalatai a következők voltak: Először is alkudj az árra, mert irreálisan magasak ezek, harmadáron is odaadják a szobát, egyszerűen mond, h nincs több pénzed :) a kaja mennyiségre valóban kevés lehet, de rengeteg netes futár van, csakúgy mint otthon, grab alkalmazás segít. 

mehesz1 Creative Commons License 2022.01.28 -4 0 56912

Szia! Persze mi nem vagyunk el kenődve, igazából titkon számítottunk rá, hogy fent akadunk a rostán. Csak azt nem, hogy mindketten. Bevállaltuk mivel szeptemberben iskola kényszerpályán voltunk. Túl éljük! 
Az ég világon semmi tünetem nincs amúgy!!! Kivéve, hogy 59napra jöttünk meg jó sha+ os szállást foglaltunk.😂😂😂

Előzmény: albagabi (56910)
mehesz1 Creative Commons License 2022.01.28 -4 0 56911

Szia! 4éjszaka=14.000thb. Én idáig 2szer kaptam ételt, mindkettőt megettem finom volt. Nemrég értem vissza a tüdőszűrésről ahová csoportosan vittek minket nyitott tuk-tukkal. 2 osztrák srác is jött, Nekik is a 2-dik tesztjük lett pozitív. 21napra jöttek edzeni /thai boxosok/ szegények kicsit el voltak kenődve. Először vannak itt, értetlenül állnak a dolog előtt.

Előzmény: Törölt nick (56909)
albagabi Creative Commons License 2022.01.27 -1 0 56910

Elég nagy szopacs,de ha komolyabb tünet nélkül megússzátok,meg hosszabb ideig maradtok,akkor azért a kellemetlenség,meg költségek ellenére jó lehet ez még.

Előzmény: mehesz1 (56908)
Törölt nick Creative Commons License 2022.01.27 -4 0 56909

Ezek a karanténszálló-árak egy éjszakára vagy a teljes időtartamra vonatkoznak?

Előzmény: mehesz1 (56907)
mehesz1 Creative Commons License 2022.01.27 -4 0 56908

Most olvasom, hogy a zárójelentésen még 3 nap házi karantén is van. Azt hittem már nem tudják fokozni de mégis!!!😂😂😂 Közröhej az egész

Előzmény: mehesz1 (56907)
mehesz1 Creative Commons License 2022.01.27 -4 1 56907

Hogy mizújs?!?! Nem is tudom honnét kezdjem! Nem meglepő módon az én keddi tesztem /Karonon volt a kötelező 2-dik/ hát persze, hogy pozitív lett!!! Fiamé negatív! Egy hete sűlve főve együtt vagyunk!😂Érdekes mód /jól össze van ez rakva/ a Párom csütörtök 10.30kor /nemrég/ teszt minden nélkül szabadult a 4napos “fogságból”, átadtam Neki a Fiúnkat /simán oda vittem motorral/és meleg váltásba Nekem kell bevonulni /4éj 14.000thb/, de engem most vissza küldtek az előző szállásra, mert csak délután 14.00 től tudnak fogadni. Páromék addig elfoglalják a házat amit kibéreltünk.

Párom elmondása szerint egy 4dik emeleti erkélyes szoba ahonnét nem lehet kijönni. Adtak Neki 3fajta gyógyszert amit vagy be szedsz vagy nem. Senki nem ellenőrzi. Minden nap lehet vinni csomagot 11.00 kor vagy 16.00 kor amit fel visznek a “betegnek”. Nap 3szor kapott “ételt”😂/rizst valamivel, katasztrófa😂/

Ez most itt jelenleg a protokoll, ha bele esel így jársz végig kell csinálni, el kell fogadnia annak aki ide jön. Annak nagyon rossz aki rövid időre vagy először jön. Nekünk is fura a 20év alatt 1-2 napnál többet nem voltunk külön egymástól!

Én jan31én 10.30kor szabadulok TESZT MINDEN NÉLKÜL vicc az egész és csak utána kezdődik az igazi nyaralás együtt a Családdal!

Addig is ha Valakinek van kérdése szívesen válaszolok, most nagyon ráérek😂 Üdv

Előzmény: pearlbubble (56906)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!