Keresés

Részletes keresés

Teaway Creative Commons License 2008.07.18 0 0 1689
Teaway Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1688
Elég durva az egyes számú kép!
Előzmény: M. Electric (1686)
M. Electric Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1687
THX a segítséget Lacivill
M. Electric Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1686
Lacivill Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1685

addig ne küld el a hozzászólást amig meg nem jelenik a kép a hozzászólásban.

a beszúr fül szokott kimaradni.

Előzmény: M. Electric (1684)
M. Electric Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1684
Na a képeket ide sem sikerült beszúrni pedig szívesen megmutattam volna. Akkor a kérdés hogyan lehet képet feltölteni?:D
M. Electric Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1683
Egy Stiebel 3-as multi kültéri teljesen kiégve. Több éven keresztül ment, és most szénné égett a belseje.
Nick Attila Creative Commons License 2008.07.09 0 0 1682

Klímával foglalkozó weblapokat keresek. A domainkatalogus.hu-n elég sokat találtam a klima szóra.

Van közöttetek olyan, akinek van klímás weboldala?

fodorb Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1681
Ha rövidebb csővel szerelted, mint a default, akkor + anyag biztosan nem kell bele.

Lehet azért nem ment fullon, hogy ne jegesedjen a beltéri, ezt megelőzvén, de ez csak tipp.

Előzmény: rigg (1679)
klimakiraly Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1680
Szia!

Mivel nincs leírásom a pontos működésről bizton semmit nem állíthatók.
De ha baja van szólni fog.

A rezonancia megszüntethető stabil alapja legyen az megfogja, nem pedig erősíti. A praktikus kihajtható konzolok nem az igaziak, de mi is azt használjuk.

K.K.
Előzmény: rigg (1679)
rigg Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1679
No jó, akkor csak azt áruld el normális-e a leírt jelenség vagy töltsek rá egy kis gázt, mert hát ugye az alap gáztöltethez tartozó standard 7,5 m csőhossztól elég messze vagyok a 2,5m-el?

Egyébként a szerelés során tapasztaltam néhány furcsaságot:

A burkolat bizonyos kompresszor fordulatnál berezonált: megigazítás után cscsendes lett.
Bizonyos kompresszor fordulatnál jellemzően az indulásnál ciripelő hangot ad a kompresszor: Mondjuk ez más invertres gépeknél is előfordul.

Nekem egy kicsit kiegyensúlyozatlannak tűnik a kültéri ventillátora: kis fordulaton morgós hangja van és kicsit rázza is a kasztnit ráadásul a lapátokon egy darab balanszsúlyt sem találtam. Ez elég furcsa ugyanis az olcsó kínai gépek ventijét is balanszozni szokták. No ott kicsit nagyobb a fordulatszám de akkor is furcsa, hogy ezt a műveletet, és a filléres súlyt kihagyják.
klimakiraly Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1678
Nekem mái napig nincs meg a logikai leírása, amit meg kitapasztaltam eszem ágában sincs elárulni ... túl sokba került Nekem.

És le is tettem róla hogy valaha is kapok tőlük ... idén már szerviz CD sem jött ... jobban belegondolva már tavaly sem.

Volt idő mikor nyomtatva is ...
Előzmény: rigg (1677)
rigg Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1677
Üdv a szakiknak A hét végén szereltem egy LG A12AW1 klímát kb. 2,5m csőhosszal. A szerelés végén nitrogénes nyomáspróba és 30 perc vákumolás után kb 20perc járatást követően turbo hűtésre kapcsoltam és figyeltem az elpárolgási hőmérsékletet a feszmérőn közben lakatfogóval mértem a kültéri áramfelvételét. 3,4A áramfelvételnél az elpárolgás 3 celsius (115PSi) volt, majd az áramfelvétel kb fél percre felkúszot 4,5A -ra a nyomás közben leesett kicsivel 0 celsius alá, majd vissza és ezt csinálta egymás után. Hallani lehetett a kompresszor fordulat változását is. A külső hőmérséklet 29 celsius volt a belső 25 ről ment le 22-re. Kérdésem nem-e kevés a gáz a rendszerben, vagy az elektronikus adagolás fojtja kicsit túl a rendszert? A névleges 3,5 Kw-hoz tartozó áramfelvétel az ugye 4,9A persze beltérivel együtt. Én valahogy keveslem az áramfelvételt, miért nem megy full teljesítménnyel a gép. Egyébként szuperul hűt a szerkezet. Gázszivárgás nincs és nem is volt a rendszerben.
fodorb Creative Commons License 2008.07.06 0 0 1676
Nekem az jött le a videóról

Hogy említetted, hogy padlófűtést akarsz / szeretsz

A Dakint Altherma rendszere jóval több mint egy splitt klíma

Tehát tudja a padlófűtésedet is melegíteni, és a használati melegvizet is.

Persze hogy drágább egy splitt klímától, mert egy sokkal komlettebb rendszer

Számold ki, ha minden szobába felteszed mondjuk a Daikin Prestige gépét.
Valszeg az Altherma olcsóbban jön ki.
Ebben az esetben még a fűrdőszoba fűtése nincs is megoldva
hacsak nem elektromosan, de lévén az nem hőszívattyú elég drága az üzemeleteése.

Tervezés kérdése, hogy hogyan van kialakítva
Mert legalábbis nekem ez jött le, tudja a padlódat fűteni, és akár egy beltéri egységgel hűteni is az adott szobát.

Szeritem nincs semmi lehúzás
mert nem összehasonlítható egy sima splitt klímával.

Nagyon 5letes a kutyű, és ilyen gáz árak mellett, lehet, hogy akár egy meglévő radiátoros fűtés mellé is be lehet vetni.

Előzmény: Hompi1 (1675)
Hompi1 Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1675

Ezt végignéztem, azért sok újat nem mondott.

 

HAllgatlak tovább.

 

Előzmény: Dr. Klíma (1668)
Ablo_TDI Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1674
Nem csak nem akarom, hanem sajnos nem is tudom, mert alatta van az ablak. Az oldalsó falban az ajtó található. Balra pedig még egy ablak és egy ajtó és vége is a falnak. Szóval nincs túl sok hely.
Előzmény: fodorb (1673)
fodorb Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1673
Értem, ezek szerint lejjebb nem akarod tenni, vagy az erkély oldalsó falára.
Előzmény: Ablo_TDI (1672)
Ablo_TDI Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1672
Bocs, a másik klímás topicban találtam egy képet, amin látható szituáció hasonló a mienkéhez. Szóval az a gond, hogy az erkély alja és az ablak felső síkja között nincs sok hely (68 cm). Nem szeretném, ha az ablakba belógna a kültéri alja, ezért kénytelenek vagyunk a lehető legjobban "felszorítani".

Itt a másik topic képe:
Előzmény: fodorb (1671)
fodorb Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1671
Ha nem fontos hogy a klíma szelloztessen akkor felesleges ururut venni .
Persze párásít is ha kell.
5letes amúgy

Miért kell az erkély alá tenni közvetlen ?
Ebben a topikban nincs 12791 es hsz
Előzmény: Ablo_TDI (1669)
Ablo_TDI Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1670
Vagy HITACHI RAS50WX8/RAC50WX8 ?
Daikinből nem találtam ekkorát a Presztízs modellnél.
Nem bánom, ha csak 70% megy a masina...
Előzmény: Ablo_TDI (1669)
Ablo_TDI Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1669
Sziasztok!

Iszonyú sokat kell még olvasnom a topicban, hogy beérjem az elejét.
(Most márciusnál tartok)

Szóval Daikin-t szeretnék beszereltetni, de szakembert nem tudok leakasztani sehonnan. Sajnos most jött össze a pénz rá.
Szóval az ururu sarara FTXR42/RXR42 rendszerben gondolkodtam, de azt hiszem passzolnom kell, mert közvetlen egy erkély alá kell rögzíteni (előzmény:12791) és gyakorlatilag 1-2 cm hely maradna fenn. Jól gondolom. hogy az ururu kültéri tetejéhez hozzá kell férni?

Kb 50 m2-re kell. Jó megoldás egy FTXG35E-W/RXG35 kombináció egy Daikin 707-es légtisztítóval? Itt Pécsett akivel beszéltem, azok még nem szereltek ururu-t, volt aki kinevetett először az ururu-sarara hallatán... szóval kicsit tanácstalanok vagyunk.
Azt is mondták, hogy a Presztízs beltérije a valóságban sokkal szebb és csendesebb.
A szellőztetés nem érdekel, mert kishazánkban én kiszolgáltatottnak érzem magam ha nem azt a levegőt engedem be amit látok is :). Például ha a szomszéd elkezd permetezni nekem az ne 3 nap mulva derüljön ki a bőrömön.
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.05 0 0 1668
szia

Azt hiszem, hogy érdemes végignézned a következő kisfilmet....és ha "elméleti síkon" ráéreztél az előnyére, akkor majd a gyakorlati dolgokról is elbeszélgethetünk :).....

üdv.: dr klímahőszivattyús fűtés
Előzmény: Hompi1 (1667)
Hompi1 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1667

Az a bajom a split kliímás fűtéssel, hogy ha felűlről jön a meleg, akkor a fejem már vörösben áll, a lábam még mindig fázik.

A munkahelyemen is gyenge e fűtés, erre a klímával szoktunk rásegíteni, tudom, hogy ilyet a saját házamba nem szeretnék.

Padlőfűtés mindenekfelett...

 

Ha maradok a gázkazánnál, akkor azért fogom a Samsung inverteres klímát rásegítésként alkalmazni, amikor megéri, mert a saját pénemnek én sem vagyok ellensége.

Lehet, hogy sörkollektorok melegét is a klíma kültéri egységének adom, meg időnként az elszívott levegőt is.

 

Előzmény: fodorb (1666)
fodorb Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1666
Én most biztosan ezt a megoldást választanám, ha házat építek, nem kell nekem a gáz.
Akár a Daikin VRV jét is, vagy azzal egyenrangú megoldást.
Akár szobánként split klímával.
esetleg megspékelve egy hővisszanyerő szellőztető megoldással.
Előzmény: Hompi1 (1664)
fodorb Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1665
Ez idáig oké, de légkondik között, is akad olyan ami egész évben alkalmas fűtésre.
Előzmény: Hompi1 (1663)
Hompi1 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1664

Az alapdilemma, a jövőre építendő családi házam fűtési rendszere. Azért nem a hőszivattyús topikban "támadtam", mert ott inkább elméleti síkon mozognak a dolgok, míg itt úgy látom a technológiával napi szinten kapcsolatban lévő emberek vannak.

 

Előzmény: Hompi1 (1663)
Hompi1 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1663

Alant Klímakirály értette a kérdést, nyílván a kereskedelemben kapható fűtési célú hőszivattyúra gondoltam.

 

Előzmény: fodorb (1662)
fodorb Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1662
A klíma is egy hőszivattyú

Miét értesz hőszivattyú alatt ?
Előzmény: Hompi1 (1660)
klimakiraly Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1661
Szőrt a szőrhöz.

Egy inverteres 15kW-ost egy inverteres hőszivattyúhoz.
Vagy egy ki-be kapcsolós klímát a vezérlés nélküli hőszivattyúhoz.

Hidd el nem nagyok a különbségek, és olyan az árverseny hogy nem hogy házilag de még európai gyártók sem nagyon fektetnek az üzletbe csak óvatosan a régi klímás hűtőgépesek akiknek nem nagy az átállás költsége.
Előzmény: Hompi1 (1660)
Hompi1 Creative Commons License 2008.07.04 0 0 1660

Sziasztok, új vagyok a fórumon, bár kb. egy éve olvasgatom.

 

Klímásokhoz pár kérdés:

Egy hőszivattyú ára többszöröse egy klímának, valóban ekkora a különbség a műszaki tartalomban, vagy csak a lehúzás nagyobb?

 

Ha a lehúzás a nagy, akkor van-e köztetek bárki, aki annyira elvetemült, hogy hajlandó házilag építeni?

 

Kösz:

Hompi1

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!