Keresés

Részletes keresés

bigacsiga2003 Creative Commons License 2021.11.09 -1 1 731124

melyik edzőtáborban, melyik korosztályban erőszakoltak meg egy gyereket - vagy dugtak kólásüveget a seggébe? - kicsoda, mikor és hol? ha pontosabban lehetne tudni megérne egy utánajárást, és megírná a független sajtó, de legalább megkérdezné a vezetőséget. nyilván nem a kiskegyed 129.

Előzmény: Tűzoltó Utca 23 (731121)
Détáridöme Creative Commons License 2021.11.09 0 0 731123

November 4-i fegyelmi határozatok

2021-11-04 18:50:10

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága (FEB) november 4-i ülésén az alábbi határozatokat hozta.

NB I

A FEB összevont eljárás alapján az FTC-t a MOL Fehérvár elleni idegenbeli bajnoki mérkőzésén szurkolóinak a rend megzavarásával kapcsolatos cselekményeiért (megbotránkoztató, obszcén és az ellenfél játékosának személyére tett sértő kifejezések bekiabálása) pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

A FEB összevont eljárás alapján az FTC-t az Újpest elleni hazai bajnoki mérkőzésén szurkolóinak a rend megzavarásával kapcsolatos cselekményeiért (megbotránkoztató, obszcén kifejezések bekiabálása, az ellenfél játékosának pénzérmével való megdobálása, illetéktelen személy játéktérre történt bejutása, az ellenfél csapatát sértő molinó kihelyezése és jelentős mennyiségű pirotechnikai eszköz használata) pénzbüntetés megfizetésére kötelezte.

pfffffffff Creative Commons License 2021.11.09 -3 1 731122

Nagyon különleges troll vagy. Egyelőre tecxikellek.

Előzmény: Tűzoltó Utca 23 (731121)
Tűzoltó Utca 23 Creative Commons License 2021.11.09 -2 8 731121

Nyilvánvaló hazugság az első is. Nincs az a kurvaélet,  a Ferencváros vezetése eltussolna egy edzőtáborban történt nemi erőszak ügyet, még akkor sem ha az érintett (az erőszakoló), az egyik vezér gyermeke. Nem gondolod, hogy ezek után ezt a Tábor ezt az eltussolást benyelte volna, és inkább azt mondaná, hogy : "hadd basszanak meg gyerekeket a Fradi edzőtáborában, ha üzletileg meg vagyunk állapodva, akkor felőlünk mehet".  Nem képzeled, hogy nem álltak volna bele, és tiltakoztak volna ellene minden Fronton. A gyermekek védelméről van szó, ráadásul ez egy homokos cselekedet. Olyan arcokról van szó, akik kőkeményen beleálltak és szétrúgtak egy arasznyi szobrot, csak mert szivárványszínű volt. A puhány szurkolók se járnának ki ennek tudatában, erkölcsileg így felmentve a tettest, a tettes szüleit és az egészet elkenő vezetőséget. Nyilvánvalóan kamu az egész, nincs az a kurvaélet, hogy ez a Fradiban így ebben a formában átmenjen. A dózsa az más, azok buzik. 

 

 

Előzmény: Magam alatt (731120)
Magam alatt Creative Commons License 2021.11.09 0 0 731120

Konkrétan mik voltak ezek az ügyek!?

Az elsőről hallottam,de a második nincs meg.

Mondjuk az elsőnek sem lett komolyabb következménye,ha jól tudom.

Előzmény: nuggerforever (731114)
leroi1973 Creative Commons License 2021.11.09 0 2 731119

A hiba szerintem is rendszerszintű, de ha jobban meggondoljuk, akkor nem is meglepő. Csak nézzük meg azt, hogy a jóval nagyobb presztizsű NB1-es pozíciókban (edző, klubelnök, igazgató, szakmai góré) kik vannak és eddig mit tettek le az asztalra, mennyi pénzből, milyen körülmények között.

 

Na ugye...

Előzmény: Pintér az irodalomtanár (731117)
harryboy Creative Commons License 2021.11.09 0 1 731118

'Fociban óriási lemaradásban van a magyar utánpótlás nevelés"

 

ez már huszéve igy van, vagy a fene tudja miota, pedig anyi a tehetéges kölyök mind bárhol máshol, csak elkallodnak nincs "foci pedagogia"

 

a felnöttek baxák el. A foci az játék, sok sok kissrác szeret focizni mind bárhol a világon

Előzmény: Nyugdijas_szektor (731098)
Pintér az irodalomtanár Creative Commons License 2021.11.09 0 3 731117

>>Szóval, teljesen szubjektív módon én úgy látom a hiba kivételesen nem a rendszerben, hanem az emberben van.

 

amiket itt felsoroltál, az mind rendszerszintű hiba. azért ilyen emberek vannak ott, mert a rendszer olyan, amilyen. ezeket "termeli ki". nincsenek elvárások, nincsenek teljesítménymutatók, csak a zsé ömlik számolatlanul. innentől kezdve kit vesz fel UP edzőnek a góré? a fiatal, agilis, gyerekeket szerető és kezelni tudó, fejlődni akaró és ezért áldozatokat is hozó srácot vagy a volt osztálytársát/sógorát/cimboráját/szeretőjét? ugye mind tudjuk a választ?

Előzmény: csipegeto (731115)
Pintér az irodalomtanár Creative Commons License 2021.11.09 0 0 731116

(tényleg nem akarom tovább ragozni, de nem arról beszéltem, amikor már megtörtént, hanem amikor ez elhangzott. megelőzésképpen. két tanú hallotta.)

Előzmény: csipegeto (731115)
csipegeto Creative Commons License 2021.11.09 0 1 731115

Ilyen akkor ott nem jut eszedbe, egyrészt nem is hiszed el, másrészt a szülő először a síró gyereknek segít, harmadrészt az életben nem bizonyítod be.

 

:

 

Viszont, hogy írjak még teljesen szubjektív módon tapasztalatot.

 

Amit észrevettem, hogy a csapatok körítése nagyon sokat fejlődött, tényleg szépek a pályák, borzasztó jó minőségű a gyep, némelyik helyen a mini kaputól a 3/4-esen át minden van.

Vannak labdák zsákszámra, kis műanyag bóják, nagy bóják, minden, csak ad-hoc módon használják őket ahogy láttam.

Vannak egészen elképesztően jó helyek, ami nekem gyerekkoromban nem hogy álom, de elképzelhetetlen is volt. Például a Fradi ifi, elképesztően jók a körülmények. 

Van egy haverom sokszor megyünk kis 1-1 doboz sörrel a szatyorban, de ott éreztem, hogy talán már cikik vagyunk ide, ezzel az old school dologgal.

Szóval ott, vagyis itt nálunk a körülményekre semmit ne merjen ráfogni senki és a kiskölkök közül is vannak olyanok akiken látszik, hogy lehet belőlük valaki.

 

Tehát a keretrendszer most adott, teljesen.

(Vannak kivételek is persze XVI. kerületben voltam olyan pályán ami a 70-es években maradt, legalábbis azóta biztos nem nyúltak hozzá, klasszikus trollfoci mennyi megyeit idézte. Most ők, vagy a farok rossz végén vannak, vagy hazalapátolják a pénzt.)

 

Ami szerintem a rákfenéje az egésznek, az az, hogy a szülő-edző nem foglalkozik úgy a gyerekkel ahogy kell.

Pedig mindenki tudja, hogy tizenévesen még baromira formálható egy gyerek gondolkozása.

pl. meccs közben kiszól a gyerek a (gondolom) apjának, hogy "meccs után 10 sajtburgert kérek" és nincs se szülő, se szakember aki leül vele és elmagyarázza, hogy tudom rossz, egy héten 1x belefér a csalás, de ilyenkor "banán-brokkoli turmixot" igyál ha akarsz lenni valaki, hanem már a telefonon keresi a legközelebbi mekit.

Akkor a Fradi leány meccsen voltunk és meccs után láttuk a kiscsajokat a Bihari úton kavarni össze-vissza, némelyik csak cipőt cserélt és azt nem tudom megérteni, ki az aki az éppen érő kislányát félhomályban azon a környéken engedi császkálni, hogy a csapat edzője, menedzsere, akárkije miért nem viszi el őket a Fradi pályához és mutatja, hogy ott a metró húzzál haza.

Akkor, ezt ilyen trécselés közben hallottam, hogy az edző rászólt a gyerekre, hogy ne gyúrjon szabad idejében, mert nagyon merev lesz, nem megtanitják nyújtani és csinálnak belőle egy Lukakut, hanem inkább nem csinálja az a tuti, mert szarik rá mindenki, vagy nincs ideje foglalkozni a gyerekkel.

Az első kommentemben ami ezzel foglalkozik írtam a magukat Ibrának képzelő gyerekekről, egy jó pszichológus, vagy két edző-szülő őszinte elbeszélgetése is elég lehet és a srác teljes megfordulhat, de ciki erről beszélni, ciki ezzel szembenézni, meg amúgy nincs is erre idő, meg kedv, se semmi. 

 

Szóval, teljesen szubjektív módon én úgy látom a hiba kivételesen nem a rendszerben, hanem az emberben van.

Abban aki erőlteti, abban aki nem, abban aki nem magyarázza el, abban aki nem figyel oda. Ezen a pénz meg már nem segít. 

Egy jó dolog viszont, hogy a gyerekek olyan pályákon és helyeken lehetnek, amiről az idősebb korosztály álmodhatott csak vagy még azt sem.

A turbó rágós papirkáimat egy lezárt öltözőszekrényben gyűjtögetem, amig a műfüves pályán a rám szabott mezben focizom. Nem ilyenről nem is álmodtam, mert nem tudtam, hogy van ilyen. :))))

Végezetül mindenkinek javaslom, hogy a tévé elöl egy közeli pályára menjen el néha és nézzen meg egy-egy ilyet, mert egyrészt tanulságos, másrészt kikapcsol.

 

Én itt ezt az ifi témát befejeztem egyenlőre. 

Előzmény: Pintér az irodalomtanár (731113)
nuggerforever Creative Commons License 2021.11.09 -2 2 731114

Elég csak a Népligetig menni. A kólásüveg vagy a Ventura Krisztina féle ügy, ami most hirtelen eszembe jut. Egyik sem a szemétszedésről és az előre köszönésről szólt.

Pintér az irodalomtanár Creative Commons License 2021.11.09 0 5 731113

>>szünetben hallottuk ahogy az ellenfél edzője azt mondja az ő vele párban levőnek, hogy a 7-es gyereket ha nem rúgja szét az első 5 percben többet nem jatszhat

 

az mondjuk 100% hogy odamentem volna hozzá közölni, hogy ha a gyereknek bármi baja esik azonnal feljelentjük.

Előzmény: csipegeto (731101)
Tsak a Fradi Creative Commons License 2021.11.09 0 0 731112

Ezt borzasztó volt, még olvasni is, nemhogy átélni! Respect, hogy megírtad!

Előzmény: csipegeto (731100)
pfffffffff Creative Commons License 2021.11.09 0 0 731111

Nekem évfolyam társam volt Vaskó és osztálytársam a bundázásért eltiltott Kállai. Valamint az akkor még tőlük többre tartott Molnár Ádám, és a vasasban nb1es Ködöböc alattam járt 1gyel. Ezek mind azt mondták, h amikor oda kerültek, h a felnőttekkel edzenek, azonnal megfenyegették őket az öltözőben, h vegyenek vissza, ne hajtsanak edzésen, mert különben nagy szarba kerülnek. Vaskó és Ádám átmentek a dózsába, mert a Fradiba nem kellett két up válogatott, aztán Vaskó vitte vmire. De az edzőhöz képest a körítés még gázabb.

 

Előzmény: csipegeto (731100)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2021.11.08 0 0 731110

:-)) persze, persze...

Előzmény: Fajrá Hrady (731099)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2021.11.08 0 2 731109

valóban, inkább "hadjuk".

Előzmény: Tűzoltó Utca 23 (731106)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2021.11.08 0 1 731108

óta

Előzmény: Gyönyörű petesejt (731107)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2021.11.08 0 0 731107

Ezek szerint semmi nem változott kamaszkoromhoz képest.

Végtelenül elkeserítő.

Előzmény: csipegeto (731100)
Tűzoltó Utca 23 Creative Commons License 2021.11.08 0 2 731106

na a zselex megint kavarja a szart! https://telex.hu/sport/2021/11/08/akademiai-rangsor-europa-magyar-szereplok-ajax

Ebben a mocsokban hazudoznak mindenfélét. Ide írnak Kubatov úr beosztottjai, erősítsék meg hiteles információkkal, hogy kelet meg kelet-közép európában nem lehet normális utánpótlást csinálni! Kézicsarnokot lehet, az gyönyörű, arról beszél a futballvilág, de magyart nem lehet kinevelni! Lehetetlen, képtelenség, mi is látjuk, erre  kijönnek egy ilyen kamu listával. Sahtar, Partizan, Sparta meg ezek, hadjuk már! 

doncike Creative Commons License 2021.11.08 0 0 731105

"Fociban az U17-esek az utóbbi 3 EB-ből 2-n a 8 közé jutottak."

 

Érdemes lenne megnézni, hogy mondjuk az akkor általunk legyőzött francia vagy portugál U17 válogatottból most ki hol játszik.

És a mieink közül ki hová került.

Mondjuk a 2017-es EB-n a 2000-es születésű korosztály játszott, ők idén már 21 évesek.

Előzmény: Lorinc_d (731102)
doncike Creative Commons License 2021.11.08 0 2 731104

Kétségtelenül jelen van ez is még, de azért egyre több fiatal és jó pedagógiai érzékkel rendelkező edző van az up csapatoknál.

Igaz, up meccseket idén már egyáltalán nem láttam és előtte sem tömegével, de azok alapján a vadbarom edzők egyre kevesebben vannak.

 

Az egész akadémiai rendszerben pedig még mindig megvan az, hogy teljesen mindegy a termék (gyk: kinevelt játékos) minősége, mert a pénz nem abból jön, hanem a tao-ból meg más állami csatornákból.

Amíg ez nem változik, addig de facto szocializmus van a futballiparban, annak összes következményeivel.

Előzmény: csipegeto (731100)
csipegeto Creative Commons License 2021.11.08 0 1 731103

És akkor még olyan aprósagokról nem beszéltem, mikor az ifi edzőnek "nincs kedve eljönni" igy valakire rábizza a gyerekcsapatot, befejeztem, mert holnapig sorolhatám

Lorinc_d Creative Commons License 2021.11.08 0 1 731102

Fociban az U17-esek az utóbbi 3 EB-ből 2-n a 8 közé jutottak.

Az van hogy ezeket a korosztályos eredményeket a helyükön kell kezelni, fociban is kézilabdában pedig még inkább.

Németh Krisztián-féle "nagy generáció" is ott volt a 8 között az U17-es EB-n 2006-ban, majd 4 között az U20-as VB-n 2009-ben, aztán hányan futottak be közülük komolyabb karriert....

Előzmény: Gyönyörű petesejt (731096)
csipegeto Creative Commons License 2021.11.08 0 3 731101

Még eszembe jutott két elrettentő példa amibe belefutottam utanpótlas meccsen igaz ez már 10 éves sztori. Az egyik mostoha unokatesóm a Fradi ifiben jatszott, kimetünk faterral a meccsre és szünetben hallottuk ahogy az ellenfél edzője azt mondja az ő vele párban levőnek, hogy a 7-es gyereket ha nem rúgja szét az első 5 percben többet nem jatszhat, 16 évesen a 2. felidő ejelén eltörte a labát.

Aztán a vác ifiből az egyik barátom haverját felvitték a felnőttbe 17 évesen olyan ügyes volt, azért hagyta abba, mert a bolond elmondta, hogy éretségi utan főiskolara akar menni és az edzéseken a csapattársai törölközővel elverték, mert ha olyan okos akkor ez is ki tudná cselezni, ő is abbahagyta a focit.

 

És nincs olyan szakember aki ezeket megállitja, aki odafigyel a tehetségekre.

csipegeto Creative Commons License 2021.11.08 0 5 731100

Évek óta járok 14-15 éves gyerekek meccseire, tejesség igénye nélkül voltam már, Gázgyár, Lörinc, Mészöly F.S., Tintahalak, Kelen, Érd, Fót, istentudja, Fradi leány, stb, stb meccseken és azt vettem észre, hogy sok gyerek van, a fele kb. a játék örömére van ott, a csapat meg szedi utána a TAO-t kb. és látszik, hogy nem lesz focista.

Van olyan gyerek aki iszonyú béna szegény, de mivel egy NB1-es csapatnál dolgozik apuci játszatni kell. Aztán vannak olyanok akik átlagok,

 

de a legmegdöbentöbb az, hogy vannak ügyes srácok, akkora arccal mint Ibrahimovic, folyamatosan köpködnek, dobájlák magukat, sporiért orditanak, sétrődötten hisztiznek a földön mikor még jár a labda, sőt olyat is láttam aki beszólogatott 40-es nézőknek, aki meccs közben kiment és orditotta hogy csere, mert elment a kedve a focitól és kitalalta, hogy mára befejezi és senki nem szól rá, fegyelmezi meg.

Nagyon látszik, hogy az ifiknél a levitezlett garnitúra sleppje van aki "tanít".

Vannak olyan srácok akik jók, láttam olyat, talán Kelen meccsen, hogy a Kelenes kis 13 14 éves forma gyereket szétrúgatták a másik gyerekkel, a lába hosszában felszakadt és azt ordította az ellenfél edzője hogy, ezaz, aggressziven tovább, már az apja mondta, hogy itt a vége ennek, a játekvezetés is egy vicc. 

Vannak olyan srácok akikben motoszkál valami, de a többi elnyomja és idomul hol a szarhoz, hol az aggresszívhez.

Két csatár poszton játszó gyereket láttam, aki egy Böde, Landza szinthez simán, röhögve elmentek volna, mind a két esetben elhiztak a gyerekek, ilyen márc-szept viszonylatban kb. és mikor kerdeztem pár embert, hogy mi van azzal az ügyes sráccal akit fél éve láttam, mondták hogy már abbahagyta a focit, mert nem bírta a súlya miatt. Senki nem figyelt rá, vagy szolt a szülöknek, hogy mit es hogyan egyen a gyerek. Volt egy gyerek, aki úgy fejelt, hogy felugrásnál a térdénél voltak a többiek akkorát ugrott, abbahagyta mert eltörték a térdét. 14 évesen eltörni valakinek valamiét, ráadásul szándékosan egyszerűen nem normális.

 

Lehet beszélni utanpótlásról, de ameddig ez igy megy soha nem fog kinevelődni itthon senki. 

Az utolsó szertárosig nagytakarítani kellene és tényleg szakemberekkel, pedagogusokkal ellátni az utanpótlást, mert amit tapasztaltam az tragikus.

Jó fejek a gyerekek, meg tudnak egymásért sokkal tisztábban küzdeni mint a felnőttek, de tönkreteszik őket. Ez az elmúlt 8 évben nem valtozott biztosan mondhatom. Egyedül a pályák, azok tenyleg évről évre jobbak, nemelyik pálya jobb mint 10 éve a fél nb1 gyepszönyegje.

 

Előzmény: Nyugdijas_szektor (731098)
Fajrá Hrady Creative Commons License 2021.11.08 0 1 731099

nem teljesen értem, miről beszélsz, bohóc

Előzmény: Gyönyörű petesejt (731091)
Nyugdijas_szektor Creative Commons License 2021.11.08 0 0 731098

Igen, ebben van igazság. Fociban óriási lemaradásban van a magyar utánpótlás nevelés, lámpással kell keresni azokat a fiatalokat, akik mondjuk egy jelenlegi Fradi keretbe beférnének, és itt ugye nem egy nemzetközi kupagyőzelmekre reális eséllyel rendelkező csapatról van szó.

Előzmény: Gyönyörű petesejt (731096)
Magam alatt Creative Commons License 2021.11.08 0 0 731097

Valaki a kiskegyeden a múlthéten betette az elmúlt 10 év Kubatov nyilatkozatokat az utánpótlással kapcsolatos tervekről. 

Sajnos nem találom,de érdekes volt olvasni.

Természetesen semmi nem valósult meg belőle!

Előzmény: Gyönyörű petesejt (731096)
Gyönyörű petesejt Creative Commons License 2021.11.08 -1 1 731096

Almát a körtével. Női kéziben a korosztályos utánpótlás válogatottak sorra nyerik a világversenyeket, tehát lenne kinek lehetőséget adni.

Futballban nincs miről beszélni.

 

Mondjuk az igaz, hogy ha valaki hát ő tehetne arról, hogy újra lehessen színvonalas magyar utánpótlásról beszélni.

Előzmény: Fatboy Slim (731095)
Fatboy Slim Creative Commons License 2021.11.08 0 0 731095

Nekem csak az abszurd, hogy kritizalja a Gyor rendszeret, holott....

Előzmény: Gyönyörű petesejt (731092)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!