Keresés

Részletes keresés

Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.25 0 0 1712
...minden gond ami nekem plusz munkát ad egy átgondolatlan tervezés vagy trehány klímagyártás miatt....... miért istenítsek egy akár midea-t, ha egyszerűen számomra nem tartozik a jó klímák közé?......
Előzmény: Törölt nick (1708)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1707
Nem tudom, hogy a többi midea készülék mekkora csövekkel van gyárilag ellátva, hisz nem telepítünk ilyen gépeket (és nem is fogunk)........nekem ez jutott.... lehet tőlem a másik 999 db kifogástalan, ha nekem ezzel kellett "szenvednem" ......
A vevőt sem érdekli, ha egy ismert, kifogástalan berendezést vásáról és pont hozzá kerül a "selejtes".... :) neki csak az jön le, hogy egy "vackot" kapott......s jogos az esetleges felháborodás....

dr. klíma
Előzmény: M. Electric (1705)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1706
szia

A gyártó a minimális távolságot adja csak meg. A hely megválasztásánál figyelembe kell venni a berendezés beilleszkedését a környezetbe, a berendezés használata esetén a ventilátor vetőtávolságát, az akusztikai viszonyokat, stb.....és persze a felhasználó igényeit....

Nem jó a berendezésnek, ha "fel van szorítva" a mennyezet alá......egy egészséges távolság is minimum 10 cm környékén kezdődik......a mai gépek általában már nem elölről szívják a levegőt, hanem a berendezés tetején...így a telepítésnél kiemelt szerepe van az elhelyezésnek, különben hangosabb lesz a gép, mint a katalógusban leírtak !....

üdv.: dr. klíma
Előzmény: M. Electric (1704)
M. Electric Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1705
Arra a Mide vertura visszatérve: Az összes beltéribe ilyen hosszan van hagyva a cső? Nem csak balszerencse hogy épp hozzád került? Mert mi a GREE-nek az Ultra Thin-jével jártunk úgy hogy 3-at raktunk fel egyszerre, és mind3nak különböző hosszúságú volt a csöve. Hát persze én azt fogtam ki amelyiket majdnem a falba kellett peremezni. Nembaj szokni kell az ilyet:)
M. Electric Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1704
Nem kifogásolni valóm van a munka elvégzésével kapcsolatban, mert elég jó lett így összességében, hanem csak kérdezném én, hogy az a beltéri mér nem került feljebb? OK hogy az art cool-nak kell vagy 10cm a mennyezettől de ezt többnek látom. Azért tűnt fel ez mert engem úgy tanítottak hogy amennyire lehet fel kell "szorítani" olyan 5cm-re hogy még a vízmértéket rá lehessen tenni a hátlapra.
Előzmény: Dr. Klíma (1703)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1703
mi más lenne a képen, mint a jól ismert LG art cool mirror inverteres berendezés..... :)

...igaz, hogy a szobát nem dobja fel esztétikailag a belső csatornázás, de a kültéri környékén nincs keresztbe lógó cső......és számomra fontos, hogy a kültéri is esztétikusan, igényesen jelenjen meg a lehetőségekhez képest....

frigo trade team klíma kft - frigotrade
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.23 0 0 1702
no persze.......meg nitrogén, meg vizes rongy, meg újraszigetelni a csövet, stb.....

inkább levonom a tanulságot és a következő 5 évben sem vállalok midea-t
Előzmény: Törölt nick (1701)
java_m& Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1700
Nem kívánok nagy vitát nyitni, de véleményem szint a 80 széles 50 magas csatorna kell. Ezzel jó behatárolható 2 - 10 kW-ig minden klíma. Könnyű/könnyebb a szerelés a javítás, ja és minden lyukat eltakar ami ilyenkor kell.
Mi alapvetően betartjuk, hogy a szigetelés vastagsága min. 9mm. Cseppvíz miv. 18mm.
Ehhez azért kell a csatorna méret is.
Amúgy 80x50-be ururu-sarara-t szerelni nem kívánom senkinek. Az ám a szívás. Én itthon abba szerelet és hát... :)

Szóval nekünk ez vált be a splitre.
Előzmény: klimakiraly (1699)
klimakiraly Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1699
Ja, a 100x60-as Quintella is jól takar. :-) Mér az Ururu-Sarara csövei is elférnek....
Előzmény: java_m& (1698)
java_m& Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1698

a klíma burkolat gyárilag mindig ki van könnyítve, hogy az oldalsó kivezetés esetén könnyű legyen "kitörni"...No ezek a kikönnyítések teljes kitörése esetén a forgalomban levő csatornák egyike sem takarja tökéletesen . Ezért ha a szerelőben van 1 kis szépérzék és nem rest plusz 3 percet rászánni a munkájára, akkor az általa használt csatorna méretének megfelelő kivágást készíti el a berendezés burkolatán....
kíváncsi vagyok, hogy az idelátogatók berendezései felszerelésekor ez hány esetben volt így ???.......


Daikin ? :) Legrand 80x50 csatorna?

Soha nem volt ilyen gond :)
Előzmény: Dr. Klíma (1693)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1697
....és a még mindig egyedülállóan szép lg art cool inverter szabályzású klíma...
akció nálunk nincs!.... hisz nem dolgozunk ingyen

LG Art Cool klíma szerelés, Frigo Trade Team Klíma Kft









jó éjt, doki
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.21 0 0 1696
Néhány kép a másik topikban sokat emlegetett midea vertu berendezésről......
...egyszer bevállal az ember ismeretlen gép telepítését.......
frigo trade team klíma kft - frigotrade
ha előcsövezett telepítés lett volna.......a gép nem lett volna felszerelve...










frigo trade team klíma kft - frigotrade
ember legyen a talpán aki a hajlítógép általi hajlítást kiegyenesíti, majd a megfelelően újrahajlítja 180 fokkal eltolva.....frigo trade team klíma kft - frigotradefrigo trade team klíma kft - frigotradefrigo trade team klíma kft - frigotrade




































lehet, hogy első ránézésre tetszetős a masina, de hogy messze van még nagyon attól a megnevezéstől, miszerint egy jól megtervezett és jó minőségű berendezés, az tuti
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1695
azt kaptam amiben megegyeztünk...( HUF ) :)
Előzmény: Teaway (1694)
Teaway Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1694
És fizetség címen megkaptad a festményt? ;)
Előzmény: Dr. Klíma (1692)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1693
fujitsu klíma szerelés frigo trade team klíma kft









a klíma burkolat gyárilag mindig ki van könnyítve, hogy az oldalsó kivezetés esetén könnyű legyen "kitörni"...No ezek a kikönnyítések teljes kitörése esetén a forgalomban levő csatornák egyike sem takarja tökéletesen . Ezért ha a szerelőben van 1 kis szépérzék és nem rest plusz 3 percet rászánni a munkájára, akkor az általa használt csatorna méretének megfelelő kivágást készíti el a berendezés burkolatán....
kíváncsi vagyok, hogy az idelátogatók berendezései felszerelésekor ez hány esetben volt így ???.......

Dr. Klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1692
fujitsu klíma szerelés frigo trade team klíma kft
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1691
egy klíma szerelés folyamatánál az utolsó lépések egyike....
...a csatorna mindent takar, de a rendezettség, áttekinthetőség nem lesz soha hátrány

fujitsu klíma szerelés frigo trade team klíma kft









dr. klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.07.20 0 0 1690
a képen egy fujitsu inverter szabályzású klíma látható

fujitsu klíma szerelés frigo trade team klíma kft









dr. klíma
Teaway Creative Commons License 2008.07.18 0 0 1689
Teaway Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1688
Elég durva az egyes számú kép!
Előzmény: M. Electric (1686)
M. Electric Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1687
THX a segítséget Lacivill
M. Electric Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1686
Lacivill Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1685

addig ne küld el a hozzászólást amig meg nem jelenik a kép a hozzászólásban.

a beszúr fül szokott kimaradni.

Előzmény: M. Electric (1684)
M. Electric Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1684
Na a képeket ide sem sikerült beszúrni pedig szívesen megmutattam volna. Akkor a kérdés hogyan lehet képet feltölteni?:D
M. Electric Creative Commons License 2008.07.13 0 0 1683
Egy Stiebel 3-as multi kültéri teljesen kiégve. Több éven keresztül ment, és most szénné égett a belseje.
Nick Attila Creative Commons License 2008.07.09 0 0 1682

Klímával foglalkozó weblapokat keresek. A domainkatalogus.hu-n elég sokat találtam a klima szóra.

Van közöttetek olyan, akinek van klímás weboldala?

fodorb Creative Commons License 2008.07.08 0 0 1681
Ha rövidebb csővel szerelted, mint a default, akkor + anyag biztosan nem kell bele.

Lehet azért nem ment fullon, hogy ne jegesedjen a beltéri, ezt megelőzvén, de ez csak tipp.

Előzmény: rigg (1679)
klimakiraly Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1680
Szia!

Mivel nincs leírásom a pontos működésről bizton semmit nem állíthatók.
De ha baja van szólni fog.

A rezonancia megszüntethető stabil alapja legyen az megfogja, nem pedig erősíti. A praktikus kihajtható konzolok nem az igaziak, de mi is azt használjuk.

K.K.
Előzmény: rigg (1679)
rigg Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1679
No jó, akkor csak azt áruld el normális-e a leírt jelenség vagy töltsek rá egy kis gázt, mert hát ugye az alap gáztöltethez tartozó standard 7,5 m csőhossztól elég messze vagyok a 2,5m-el?

Egyébként a szerelés során tapasztaltam néhány furcsaságot:

A burkolat bizonyos kompresszor fordulatnál berezonált: megigazítás után cscsendes lett.
Bizonyos kompresszor fordulatnál jellemzően az indulásnál ciripelő hangot ad a kompresszor: Mondjuk ez más invertres gépeknél is előfordul.

Nekem egy kicsit kiegyensúlyozatlannak tűnik a kültéri ventillátora: kis fordulaton morgós hangja van és kicsit rázza is a kasztnit ráadásul a lapátokon egy darab balanszsúlyt sem találtam. Ez elég furcsa ugyanis az olcsó kínai gépek ventijét is balanszozni szokták. No ott kicsit nagyobb a fordulatszám de akkor is furcsa, hogy ezt a műveletet, és a filléres súlyt kihagyják.
klimakiraly Creative Commons License 2008.07.07 0 0 1678
Nekem mái napig nincs meg a logikai leírása, amit meg kitapasztaltam eszem ágában sincs elárulni ... túl sokba került Nekem.

És le is tettem róla hogy valaha is kapok tőlük ... idén már szerviz CD sem jött ... jobban belegondolva már tavaly sem.

Volt idő mikor nyomtatva is ...
Előzmény: rigg (1677)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!