Keresés

Részletes keresés

Klímaszerelő Creative Commons License 2008.09.06 0 0 1909
Hello

1. Honnan tudod, hogy én mennyit adtam abból a projektből? Semmi jogod nem volt megnézni, hisz nem Neked címeztem.
2. Te magad mondtad, hogy mindenki annyi kedvezményt ad, amennyit akar.
3. A Toshiba VRF-ből azért mertem 25 % kedvezményt adni, mert abból az árrésünk ennél jóval magasabb, és amúgy sem egy db Mideáról van szó, mint a Te esetedben ez lenni szokott.
4. A szerelési díjra oda lett írva, hogy erősen irányár, mivel a Megrendelő egyenlőre nem volt hajlandó megmutatni a helyszínt, amíg ki nem választ pár "szerencsés szerelőt". Ezek szerint Te kisírtad belőle, hogy megnézhesd. Hiába, ha nincs munka, sírni kell.
5. Ahol Te kb. 20-27% kedvezményt adtál, ott az árrés kb. max. 30-32 %. Hiába mondod, hogy neked több, az csak duma. Én se most jöttem le a fáról.
6. "4 m-ig nettó 35000-ért szerel" Ezt Te hol látod?

Amúgy már értem miért akadtál ki az idióta jelzőn. Hisz Téged idiótáztunk le. Csak akkor még nem tudtam. De pár hete már igen. Egyszer itt is kértem ajánlatot, és Tőled is kaptam. (Bocs Windy! Erre Tőled is kaptam e-mailt. Bocs, hogy hiába fáradoztál). Ha úgy gondolják a többiek, elküldöm nekik. Elég érdekes. Úgy kezded, hogy a fórumra ki ne írjam az árakat....

Ja, ide is kiteheted az elérhetőséged, cégneved nyugodtan. Ha mégse, én szívesen elárulom annak aki még nem tudja.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: Törölt nick (1908)
klimakiraly Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1904
ha körbe tekerte volna a 3mm-is szalaggal akkor meg nem akad fől ... szigetelő szalag ... Vinyl Tape english-űl is azt írja a szerelési utasítás ....
Előzmény: gyattila (1903)
gyattila Creative Commons License 2008.09.03 0 0 1903
Van/volt rajta szigetelés, csak ahogy korábban írtad a (1893) nem hosszában kellett volna felragasztani a szerelőnek a szigetelést, hanem körbebendázsolni. Mivel hosszában ragasztotta, és nem figyelt kellően, ezért nem takarta le rendesen a beltéri csöveinek a  gyári szigetelő burkolatát. Ezért tudott kicsapódni a víz.
Előzmény: Törölt nick (1902)
klimakiraly Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1901
Ha nem fényes, tehát nincs rajta olaj film akkor semmi baja... jól néz ki. tekerd körbe szigetelőszalaggal, hogy ne menjen bele pára.
Előzmény: gyattila (1891)
windy12 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1899

Bele kell húzni a csőbe egy fűtőszálat (8 wattos is van) rá kell kapcsolni egy hőmérsékletérzékelős kapcsolóra, így elkerülhető a fagyás.

Előzmény: gyattila (1897)
gyattila Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1897
Köszi a hozzászólásokat. Visszatérve a kültéri kifolyójára. Azon én is gondolkodtam, hogy mi van akkor, ha korrekten be van kötve valahova az a kifolyó, de a téli használat során megfagy valahol a csőben a víz. Akkor hol kezd el a gépből csöpögni, folyni a víz. És amikor az orrán-száján kicsöpögő víz is megfagy, akkor mindenütt jégcsapok lógnának a kültériből?
gyattila Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1895

Nade a színe annak az alsó csatlakozásnak......

Nem akkor szokott ilyen feketés lenni - pláne 2-3 hét után - ha szökik mellette a gáz?

Előzmény: Törölt nick (1894)
gyattila Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1891
Bocs.. lemaradt a kép...
Előzmény: gyattila (1890)
gyattila Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1890

Talán itt a következmény, a következő képen?

Kibontottam a kötésnél a szigetelést és azon kívül, hogy pára és vízcsepp volt  az alsó csövön, a képen látható helyzet fogadott.

Nem akkor szokott ilyen színű lenni a kötés, ha mellette szökik a gáz? Vagy csak a nedvességtől rozsdázott be?

 

Előzmény: Törölt nick (1889)
windy12 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1888

Elég gáz, hogy nincs a beltéri szimmetrikusan az ajtóhoz képest elhelyezve, ráadásul  csücske rálóg a dobozfedélre. Ki használ manapság már ilyen csőhéjat?

 

Kíváncsi lennék a csatornába való kondenzvíz-bekötésről a véleményekre. Nem kimondottan erre  a munkára, hanem általánosságban.

Előzmény: gyattila (1886)
klimakiraly Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1887
Szia!

Bevakolni a kültéri felrakása előtt kellett volna egy kis gipszes masszával.

Fűteni nem fogsz vele?
ha igen akkor maga alá fog vizelni még fagymentes napokon is, mert ha jól látom nincs bekötve a lefolyó.

Tudjuk hogy fagyban úgy is elfagy a lefolyó, de gondolom akkor már földgáz adja a meleget bent.

K.K.
Előzmény: gyattila (1886)
gyattila Creative Commons License 2008.08.31 0 0 1886

Nos én is közzé teszek néhány képet.

Ezt az S12AM-et 2-3 hete szerelték fel társasházi lakásomban. Lehet véleményezni.

 

A beltéri  az előszobába került, ami egy légtér a konyhával...

 

 

A beltéri közelebbről...

 

 

 

És egy másik nézetből....

 

 

 

A csatorna a fal túloldalán a kis szobában...

 

 

 

A kültéri...

 

 

 

Kondenzvíz a csatornába van bekötve.

Közelebbről...

 

 

 

A kültéri mögötti rész...

 

 

A faláttörés purhabbal lett kinyomva, de hogyan lehetne letakarni, hogy  a purhab ne érintezzen  levegővel. Vakolni ott már nem lehet.

 

Törölt nick Creative Commons License 2008.08.31 0 0 1885
klimakiraly Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1884
Dehogy értelmezem. :-) Nem vagyok Én annyira értelmes. :-) Bélyegzek dátumozok gyári számozok ... ha baj van megoldom ennyi. :-)

Mondjuk ez a gyártó pontos megnevezése ez érdekes ... itt topicon szerintem a szerelők|kereskedők 80%-a nem tudja hol készült. Nem azért mert nem akarják tudni.
Előzmény: cumpika (1883)
cumpika Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1883
Elég rosszul értelmeztet.

Jótállási jegyet kötelező adni,sőt elő van írva,hogy mit kell tartalmaznia,gyártó pontos megnevezése,helye,elérhetősége.
Az importőr, és a forgalmazó szintén ugyanezekkel az adatokkal.

A légyeg,ha nem adsz jótállási jegyet mégsem,akkor sem lehet kibújni a jótállási kötelezettségek alól.
Előzmény: klimakiraly (1882)
klimakiraly Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1882
Akkor magyarul nem kell adni garancia levelet 4.§ szerint mert úgyis van ha adsz hanem ... hurrá nem kell vele vergődni nyomtatni töltögetni bélyegezni.

Hiába szeretném védeni az ügyfelet hogy csak hozzáértő telepítse mert akkor hosszú életű lesz a gépe nem tehetem ... hurrá, üdvözöljük Magyarországon.
Előzmény: viricsi (1880)
viricsi Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1880

A törvény pedig egyértelmű:

 

"...1.§(2) Semmis az a megállapodás, amely az e rendeletben foglaltaktól a fogyasztó hátrányára tér el. Az érvénytelen megállapodás helyébe e rendelet rendelkezései lépnek..."

 

"...2.§(2) A jótállási határidő a fogyasztási cikk fogyasztó részére történő átadása, vagy ha az üzembe helyezést a forgalmazó vagy annak megbízottja végzi, az üzembe helyezés napjával kezdődik..."


...4.§(2) A jótállási jegy szabálytalan kiállítása vagy a fogyasztó részére történő átadásának elmaradása nem érinti a jótállási kötelezettségvállalás érvényességét..."


 


 

Előzmény: klimakiraly (1876)
Vipklima Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1879

Mi már gyakorlatban végigszaladtunk egy ilyen kört. 2003-ban a XIV. ker. Angol utcában telepítettünk 12 darab öt kilowattos noname készüléket, melyet az ügyfél vásárolt a Metro áruházban. Mivel a feltüntetett telepítő cégek egyike sem volt hajlandó három héten belül elvégezni a telepítést, ráadásul az ügyfél baráti kapcsolatban volt valamelyik főnökömmel, mi végeztük az üzembehelyezést.

Sajnos egy szériahiba folytán nyolc darab gépnél a négyutas szelepeket ki kellett cserélni, ami készülékenként kb. 25 ezer forintos költségre rúgott. Ezt sem a forgalmazó, sem a szervíz nem volt hajlandó magára vállalni, hivatkozván arra, hogy idegen telepítette. Miztán perrel lettek megfenyegetve, független szakértő vizsgálata, ügyvédek megbeszélése - és gondolom a vonatkozó jogszabályok átrágása - után a forgalmazó biztosította a szükséges alkatrészeket, a szervíz pedig elvégezte a cseréket.

Előzmény: klimakiraly (1876)
klimakiraly Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1876
A jótállás igény érvényesítésének kizáró okai:
... Ha a split klíma berendezést nem cégünkkel szerződőt szakszerviz helyezte üzembe. ...


Talán a legnagyobb forgalmú márka jótállási feltételei közül. Nem vagyok jogász nem értek hozzá, de betűről betűre ez van írva ... gondolom már rég lekerült volna róla ha nem lehetne rajta.
Előzmény: Törölt nick (1875)
klimakiraly Creative Commons License 2008.08.28 0 0 1874
Miért ne írhatná?

Nem ismerem a törvényeket nem az a szakmám hogy törvényeket értelmezzek.

De pl. autóknál előírjak a kötelező átvizsgálást márkaszervizben.
És nem mehetsz vele egy Merci szalonba mert hogy a forgalmazó majd kifizeti a merci szalonnak az Opelem javítását.

Szerintem ha garancia levélen rajta vannak a feltételek hogy kijavíthatja meg hogyan mennyiért és meddig, a vevő ezt a szerződés létre jöttekor elfogadja akkor ennyi.

Valahol íród hogy semmiköze az árrésnek a garanciához.
Igazad van!

Konkrét szerződéseket kell kötni a forgalmazókkal mielőtt először vásárolni tudnál mondjuk Samsungot, hogy az általad eladott és vagy telepített gépeket szervizeled kvázi ingyen. Ha nem tetszik nem kapsz klímát, mert nincs a cégek között szerződés.

Tudod olyan ez mint hogy kivan írja hogy kamerás terület, ha bemész a figyelmeztetés ellenére akkor elfogadtad a szerződést ... egy hivatal van és az kamerás ... így jártál ez a demokrácia.

Vagy hogy rögzítik a beszélgetést ... általában ehhez birói engedély kell ... de közölték veled lenyomtad az egyes gombot elfogadtad és rögzítik ....
Előzmény: Vipklima (1873)
Vipklima Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1873
A törvényben, rendeletben előírtakat nem bírálhatja felül egy Cora, vagy egy Tesco. Ha a klíma telepítéséhez szükséges jogosítványokkal rendelkezel, akkor a Corában vásárolt készüléket szakszerűen üzembe helyezheted, telepítheted. Kell, hogy adják rá a törvényben előírt egy év garanciát. Jó példa erre a Samsung. Ott is van a regisztrált Samsung szerelő, aki elvégezte a Samsungos tanfolyamot, rendelkezik regisztrációs számmal. Amennyiben ő helyezi üzembe a Samsung klímát, akkor 3+2 év a garanciaidő, amennyiben nem ilyen szerelő végzi a telepítést, akkor egy év, annyi, amennyit törvény előír.
Előzmény: sanyooo (1872)
sanyooo Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1872
A cora-ban ki van írva, hogy a garancia csak akkor működik, ha az ő szerelőikkel telepíttetik a klímát! Papíron fel van sorolva kikkel lehet telepíttetni!
Előzmény: Vipklima (1871)
Vipklima Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1871
Aki telepít egy gépet, annak semmi köze a készülékre vonatkozó garanciához. Annak garanciát kell vállalni az általa elvégzett munkára. A készülékre a jogszabályok szerint a forgalmazónak kell vállalni a jótállást és a garanciát. Egy ütközési pont van, és erre nekem sincs tippem, méghozzá a hibamegállapítás. Ha történetesen leáll egy klímaberendezés, nem hűt, akkor ki köteles kiszállni?  A telepítő ?Ha készülékhibát állapít meg, akkor ki fogja állni az ő költségeit? Esetleg a forgalmazó szervízesének kell kiszállni? Ha telepítési hibát állapít meg, az ő költségét ki téríti? Nagyon nehéz kérdés, ezért fontos, hogy mindenki azzal a céggel szereltessen, ahol vásárolja a klímát, így elkerülhető az effajta egymásramutogatás.
Előzmény: viricsi (1870)
viricsi Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1870

Nem a te történeted sántaságára gondoltam.

Nem azt mondtam hogy lehetetlen, de a most, általad hozzátettek alapján erősen elgondolkodtató, hogy az importőr kinek a kezébe tesz garanciális jogokat, ill. kötelezettséget. Annak alapján, hogy valaki telepít egy gépet, még nem lehet a nyakába varni a termékre kötelezően vonatkozó garanciát, csak akkor, ha erről szerződést kötnek.

Ennek a felelősségét pedig az eredendő forgalmazónak viselnie kell.

szvsz.

Előzmény: Vipklima (1869)
Vipklima Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1869

Sántít is, mert hiányos. A munkahelyemen írtam még, és rohantam, csak első mérgemben vakkantottam ki magamból. Ettől függetlenül, ami irreálisan olcsó, annak az esetek nagy részében van hátulütője, hiányossága a többivel szemben.

 

Történetesen az említett vállalkozás volt a cégünknél alvállalkozó, és még két év múlva is jártam utána javítani. Egyáltalán nem csodálkozok a történteken.

Előzmény: viricsi (1866)
viricsi Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1866
Azért ez a szösszenet nekem egy kissé sántának tűnik.
Előzmény: Vipklima (1864)
Vipklima Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1864
A Pedroklima a Webklima (szintén érdi cég) társcége, alvállalkozója, stb. Alacsony áron árulnak minden klímaberendezést, és az alant az élő példa, hogy miért nem szabad a legolcsóbb, leggagyibb vállalkozást választani a klímatelepítésre.
Előzmény: sunshine3 (1863)
sunshine3 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1863
Pedroklímaként hirdeti magát Lajos Zsolt egyéni vállalkozó Érdről (www.pedroklima.hu). Ha klímaszerelő választás előtt állsz, és rengeteg bosszúságtól szeretnéd megkímélni magadat, akkor ezzel a vállalkozóval ne kísérletezz.

2007-ben szerelték be nálunk a klímát (a berendezést is tőlük vásároltuk) és azóta sem működik!!! Egy csomó idegfeszítő egyeztetés után már az „eredmény”, ha kijönnek, de a klímát azóta sem tették működéképessé.

 

Az már csak külön bosszantó adalék, hogy

     -      a számlát, majd a garancialevelet többszöri könyörgésre hónapokkal a beszerelés után hozták;

-         a telefont nem veszik fel; ha üzenetet hagy az ember, nem hívják vissza; ha mégis eléri az ember őket, össze-vissza ígérgetnek, hogy majd hívnak, meg jönnek, aztán nem hívnak, nem jönnek; ha mégis jönnek, munkájuk eredménytelen;

-         tértivevényes írásbeli felszólítást nem veszik át, írásos e-mail üzenetre nem reagálnak;

-         ha mégis itt járnak, a garancialevélen nem tüntetik fel a javításnak álcázott munkát;

-         elvégzik 6000 Ft-ért a kötelező karbantartást (mert különben nem érvényes a garancia), miközben a klíma nem működik.

 

És még folytathatnám a sort. Nem értenek hozzá? Hanyagok, felelőtlenek.

Felháborító! Lehet panaszt tenni a Fogyasztóvédelmi Felügyelőségnél és pert indítani, közben az idő telik. Nekünk viszont működőképes klímára lenne szükségünk!!!

 

Egyet biztosan tudok: mi örültünk volna, ha valaki előre figyelmeztet, hogy ezt a vállalkozót ne válasszuk!!!

 

Ui: Tegnap más vállalkozóval megcsináltattuk a klímát. Egy csavart kellett meghúzni, és gázzal feltölteni. Reméljük, hogy most már valóban működni fog. Bosszantó, hogy a Pedroklíma ennyire sem volt képes.

windy12 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1862
Az idei készülékekben már benne van a heti programozhatóság. Mivel az Ururu még nem esett át frissítésen, szerintem várható, hogy az újakba már belekerül ugyanez a funkció.
Előzmény: java_m& (1861)
java_m& Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1861
Ha már UruruSarara akkor mondok egy rossz tulajdonságát is (SAJÁT vélemény).
Szóval mivel én otthon ezt használom van egy kis tapasztalatom és ami nagyon nem tetszik az a távvezérlő időzítése.

Nagyon hiányolom az időzítő programozhatóságát. Ha már ennyit tud ez a gép akkor ez már miért nem fért bele??? Mikor egy nyomorult 2,5 kW RKS-G gép is tudja??

Az lenne csak a kánaán. Elmegyek otthonról pár napra, ajtó ablak bezár a gépet pedig beállítanám, hogy reggel és este tegye rendbe a lakás levegőjét. DE NEM tudja. ehhh...

Idegesítő ez a napi 1 be és ki kapcsolás. :(

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!