Keresés

Részletes keresés

brikkenbru Creative Commons License 2002.04.20 0 0 3685
Agallis: 3 db 2002. 09., 6 db 2002. 11.
zezse Creative Commons License 2002.04.20 0 0 3684
Andi: nem épitkezünk csak aátépitünk, de talán az is elég :-))) szép nagy ház, hülyén megcsinálva, de van benne hely a párom válallkozásának. Nem lenne lelkierőm építkezni, de pénzünk se.
Miért jár mindenki gyereke?? Az enyém miért nem???
Zs
Agallis Creative Commons License 2002.04.19 0 0 3683
Annak idején azt a tanácsot kaptam, hogy max. 2x haraphat, mindannyiszor határozott NEM-et kiabálva rászólunk.(fontos a szó és a hangerő együtt). Ha harmadszorra is próbál harapni, be kell fejezni a szoptatást. Néhány ilyen után látni fogja, hogy komolyan gondolod ezt a NEM-et, és leszokik róla. Persze csak az esetben, ha direkt csinálja.

Agallis

Előzmény: buboka (3682)
buboka Creative Commons License 2002.04.18 0 0 3682
Sziasztok!
Mostanság igen ritkán járok erre, de látom nem sok mindenről maradok le, mert alig van itt vki. Remélem azért kapok egy-két használható tanácsot. Bendegúz a napokban állandóan megharapja az egyik cicimet. Ha rákiabálok elkezd sírni, majd bekapja újra és ismét ráharap. Ma csak reggel sikerült megszoptatni, pedig napi háromszor, négyszer is szokott tejcsit kajolni. Segítsetek!
buboka
Adri_ Creative Commons License 2002.04.17 0 0 3681
Sziasztok!

Bár nem írok, azért olvasgatom még a topikot. Egy pici off: mi is építünk, hát így baba mellett nem kis piskóta a páromnak, de nekem se. Mivel sokat van vidéken, ha apósom nem lenne nem tudom hogyan tudnánk ellenőrizni az építést. Szóval csak nem elkapkodni...

On: Pici fiam 26-án lesz 1 éves. Egész nap megy, nem lehet 1 percre magára hagyni. Kicsit megtorpant a súlygyarapodása, de ez csak a rengeteg mozgás miatt van. A honlapja kezd frissülni, de kb 200 képet kell felvinni, talán a jövőhétre elkészül (ha a páromnak nem kell megint elmennie).

Adri

Andimama Creative Commons License 2002.04.17 0 0 3680
Szia Robi!

Jó.
Annyira bűbájos Klári! Ezek az áprilisi lánykák :)
Most készült nekünk is "pár száz" 1 éves kép, majd igyekszem felrakni.
A lottó ötös nekünk se jönne rosszul. Mi azért nézelődünk vidéken (na nem Budán), mert csak azzal bírunk és persze szeretnénk a friss levegőt szívni.

Andi

Előzmény: rgranc (3678)
Leppke Creative Commons License 2002.04.16 0 0 3679
Robi!
Klári nagyon helyes kislány, gratulálok:)) A legjobban a számítógépes kép teccett.
Leppke (egy kóbor madár)
Előzmény: rgranc (3678)
rgranc Creative Commons License 2002.04.16 0 0 3678
Jó nektek, nekünk az építkezéshez előbb még a lottó ötös kell... :(


Andimama: szerintem a csütörtök (ha nem romlik el az idő) megfelel egy icipici talira, még felhívlak holnap, jó?

Előzmény: Andimama (3677)
Andimama Creative Commons License 2002.04.16 0 0 3677
Rgranc!
Pedig ott találkozhattunk volna. Csütörtökhöz mit szóltok? Pároddal egyébként lehet, hogy találkoztunk, mert én már ápr. 7.-én bekerültem a kórházba.

Zezse!
Egy hete volt 1 éves Kinga. Pomáz nem rossz hely. Építkeztek? Majd mi is szeretnénk, csak a szokásos problémák: hol, mennyi, stb.

Andi

Előzmény: zezse (3676)
zezse Creative Commons License 2002.04.16 0 0 3676
Békásmegyer, nyár vége Pomáz. De tényleg gyertek el, jó buli. Neked is 1 év körüli a babád, nem?
Rgranc: pedig ha lenne ott egy pasi az nem lenne rossz...bár a fiam ott lesz.
Zs
rgranc Creative Commons License 2002.04.15 0 0 3675
Sajnos nekünk az időpont nem jó, anya se ér rá, a lány meg nem tud egyedül menni, pedig mi is ott szültünk...

De tényleg nagy itt a csend...

Előzmény: Andimama (3674)
Andimama Creative Commons License 2002.04.15 0 0 3674
Ha a kisasszony és az idő is úgy akarja, akkor megyünk. :)
1 éve már, hogy nem jártam arra. Nekem egyébként nagyon sok kisbabás ismerősöm van. (Ja, egy nagy lakótelepen, Kispesten.)
Te merrefelé laksz?
Úgy látom nem nagyon off a téma, mert a madár sem jár erre.

Andi

Előzmény: zezse (3673)
zezse Creative Commons License 2002.04.15 0 0 3673
Onnan tudtam, hogy a lány akivel együtt nyomtuk a szülőágyat vagy mit, az egyik aktiv szervező, és mindig küld sms-t. Természetesen megyünk, már csak azért is mert itt ahol lakom nincsenek kisgyerekes mamák, szóval nem is nagyon van kivel beszélgetni, itt meg lehet. Te is jönnél???
A multkor olyan jó volt, volt aki 2 hónapos babával jött, van aki 3 évessel. Meg a barátnőm (remélem ) épp akkor szül ott, és akkor jól megnézem az új jövevényt.
Zs
Andimama Creative Commons License 2002.04.15 0 0 3672
Zezse!

Ezt honnét tudtad meg? Mert én is ott szültem, és már korábban olvastam valahol, hogy volt már ilyen találkozó. Szóval én szívesen mennék (ha nem esik). Ti is jöttök?

Andi

Előzmény: zezse (3671)
zezse Creative Commons License 2002.04.15 0 0 3671
Itt a reklám helye: aki akar és ráér, most szerdán lesz 10-től a MÁVBan baba mama klub. Eddig ugy volt, hogy a gyerekosztály főorvosa( Eszter Elemér a neve azt hiszem) tartott előadást, inkább kérdezz felelek formában. Tehát akinek van kedve jöjjön, babával anélkül, mert ez egy jó társaság szerintem.
Na ennyi,
Agallis Creative Commons License 2002.04.14 0 0 3670
Engem érdekel! Mikori a lejáratuk?

Agallis

Előzmény: brikkenbru (3669)
brikkenbru Creative Commons License 2002.04.14 0 0 3669
Sziasztok!

Van 9 doboz Sinlac tápszerem, amit a fiam már nem eszik meg. Eladó 500 ft/doboz (650g) áron, egyenként is. Budapesti vagyok. T.: 06303560198.

rgranc Creative Commons License 2002.04.13 0 0 3668
Sziasztok!
Mivel tavaly kaptunk egy nagyon kedves felajánlást, idén kicsit pofátlan leszek, és előre kérdezek: nincs-e valakinek esetleg ilyen-olyan okokból felesleges belépője a májusi Bababörzére?
Ha valaki kapott, és nincs rá szüksége, kérem, dobjon meg egy levéllel a rgranc@mailbox.hu címen...
Köszi!
Robi
C.C.Viki Creative Commons License 2002.04.10 0 0 3667
Sziasztok !

Aki "hosszan frisset" akar tőlem olvasni, az átnézhet a Tipegők topic-ba. Ha nem lenne itt továbbra sem olvasnivaló :-)))

Csaó,
Viki

C.C.Viki Creative Commons License 2002.04.07 0 0 3666
Sziasztok !

Arra gondoltam, először megkérdezem itt, hogy szándékozik-e valaki alig használt,de újszerű állapotban levő esernyőkocsit venni. A miénk ui. most eladó. Egy Hauck kocsiról van szó, 2 "hónapos", kék-sárga, nem dönthető a hátoldal, de a célnak (pl. tömegközlekedni, játszótérre, vásárolni menni) tökéletesen megfelel. 5.000 Ft-ért áruljuk (7.990 volt az új ára). Hátha. A bébikompunk is talált már itt új "gazdira" :-)
Viki

zezse Creative Commons License 2002.04.07 0 0 3665
Kedves amamsik, szerintem mérlegeld hogy az ez összeg mennyire terhel meg.. nekünk is van játékasztal( chicco) a gyerek szinte soha nem játszik vele, hanem a konyhában pakolja ki az edényeket. ( 13 hónapos)egy darabig biztos csak a közeledben akar játszani. Szóval sz.v.sz nem igazán gerjednek rá a gyerekek, de lehet hogy ez egyéni tapasztaalt. Hidd el sokkal jobban eljátszik egy fedővel, meg labdával mint ezekkel. Van elég helyetek??? mi adtunk a gyereknek egy régi billentyűzetet, hogy azt gyepálja, de kb. 2 perc alatt rájött hogy nem történik semmi, és továbbra is az igazira gerjed. na ennyi.
Zsuzsa( ja egyébként én jobban szeretem a fajátékokat)
amamsik Creative Commons License 2002.04.06 0 0 3664
Kedves Nagyobb Babák Szülei!

Eladásra kínáltak nekünk egy Chicco babaházat. Jó nagy, legalább 1 köbméter, szétszedhető, zsalus ablakokkal, belül kisaszt allal, fali telefonnal. Jól néz ki, az eladó 70e ft-ert vette, 20e ftert akarja eladni. Kérdésem, volt valamelyikőtöknek ilyesmi játéka, szeretik a gyerekek, érdemes megvenni, meddig fogja használni. Fontos lenne a tanács, mert holnap kell választ adnom, és nem akarok feleslegesen kidobni ennyi pénzt az ablakon. Bár mi még valószínűleg csak később tudnánk használni, mert Dorci még csak 9 hónapos, de a billentyaűzetet már itt nyomkodja...:)

primera Creative Commons License 2002.04.04 0 0 3663
Sziasztok!
Gyomber nekünk is van kompunk és nagyon szerette a Roland is, egy nap csak fél vagy egy órát töltött benne, annál többet nem. Végig hatalmas vigyorral, hisz így elért olyat is amit addig nem és megnyílt egy kicsit így elötte a tér. Viszont mi sem hazsnáltuk sokáig talán két hónapig, mert ahogy beindult a mászásnagyüzem nem volt már élmény a komp.Úgyhogy szerintem tényleg érdemesebb használtan megvenni. Én is megbántam, hogy majd 10.000,-Ft-ot kiadtam egy újra erre a kis időre....

Blan a Roland is 2 hónapos kora óta már könnyekkel sír... /néha mit könnyek -krokodilkönnyek ezek. :)/

Ancsurci ez nagyon ijesztő lehetett. Még belegondolva is megrémültem, még szerencse, hogy nincs nagyobb gond. :)
primera

diandie Creative Commons License 2002.04.04 0 0 3662
Sziasztok!
Biztos volt már szó a homeopátiás "tejcsináló" szerekről, csak sajnos ritkán jutok net közelbe és nem nagyon tudom követni az eseményeket.
Szóval azt szeretném kérdezni, hogy van-e valakinek tapasztalata ezekkel a szerekkel kapcsolatban? Én az urtica urens-t próbáltam, de nem jött be. Hallottam az alfalfa d6-ról is, de ezt itt nálunk nem ismerik a patikában. Kaptam egy Boiron-os füzetet és abban sincs benne. Hol lehet ilyet kapni, vagy valami mást ami esetleg valakinél bejött?
Előre is köszi a segítséget.
Üdv
Andie
kockasfulunyul Creative Commons License 2002.04.04 0 0 3661
Az enyém még csak 2.5 hónapos, de már rendes kis könnyei vannak.
Előzmény: Törölt nick (3660)
Törölt nick Creative Commons License 2002.04.04 0 0 3660
Lányok!

Mikortól könnyeznek a babák sirás közben? Dalia Kisjutkája már krokodilkönnyekre képes, de Lini-békám (most 8 hónapos) még egy árva cseppet sem sajtolt ki soha a szeméből. Szárazon szokott bömbölni. Kicsit aggódom, hogy gond e ez, bár lehet, hogy alkati dolog, ahogy Dalia mondta. Többi babánál hogy van ez?
Blan

dalia Creative Commons License 2002.04.04 0 0 3659
gyomber,

ha jól tudok kb. egyidősek a gyerekeink - Kisjutka a jövő héten lesz 7 hónapos - mi már egy ideje kompozgatunk, nem sokat, nem is minden nap, néha-néha belerakom egy félórácskára nagyon élvezi. Még épphogy leér a lába benne, előre nem is bír haladni vele csak hátrál mint a rák :), de azt nagyon élvezi, nagyokat sikongat és kacag ha sikerül elérnie egy kiszemelt bútordarabot. Én azért szeretem, mert a gyerek imád függőleges heylzetben lenni.

d.

Előzmény: gyomber (3654)
Ancsurci Creative Commons License 2002.04.03 0 0 3658
Más. Talán emlékeztek, egyszer irtam, hogy Gabó nem vett levegőt, hosszan és nagyon megijedtem. Ez januárban volt, azóta most márciusban ujra megtörtént csak sokkal ijesztőbben, Gabó ellilult - kb. 15-20mp-ig nem vett levegőt - vizeztem és végül ugy fujtam bele a szájába, nagyon megijedtem, ugyhogy elmentünk az Ilka utcai neurológiára. Csináltak EEG-t, koponyaultrahangot, vettek vért. Minden negativ volt. Azt mondták van egy ilyen kvázi betegség, a neve: affektív apnoe, ennyi a tünete, illetve Gabónál az átlagosnál hosszabb és csúnyább. Azért kell az ilyen gyerekeket elvinni és megmutatni, mert van hogy az epilepszia igy kezdődik, ritka, de előfordul. Jobb ha látja orvos és kivizsgálják.
A különbség az, hogy az epilepsziánál általában ok nélkül és adott gyakorisággal jön elő, mig az affektiv apnoe kifejezetten valamire egy reakció, hivhatnánk hisztinek is.
No ennyi, a konklúzió persze annyi, hogy 4 éves koráig kinövi, addig meg törödjek bele, hogy ez van és tanuljam meg kezelni. Mégis jó, hogy látta orvos és tudom mi a helyzet.

Azért irtam ezt le, mert én sose hallottam eddig erről és ha más gyereke is csinálna ilyet szerintem nyugodtan vigye el orvoshoz, csak a maga megnyugtatásáért is.
bocs ha hosszú voltam
Ancs

Ancsurci Creative Commons License 2002.04.03 0 0 3657
Sziasztok,
Viki! :))
Gyömbér: anno én vetettem fel a témát, november táján és C.C.Vikitől meg is vettük Marci bébikompját. Amig Gabó nem tanult meg mászni nagyon élvezte, hogy mégis van egy módja, hogy eljusson valahonnan valahova. Sokat ő se volt benne, de volt 2 hónap amikor töltött benne fél órácskákat. Aztán gond nélkül kezdett el 9 hónaposan mászni, és láthatóan nem sokára járni fog, egy kézzel kapaszkodva már lépdel és ügyesen áll, illetve butorok segítségével jár is egyedül. Szóval szerintem se rontott semmit, viszont jó időtöltés volt egyszer-egyszer.
Ha ugy döntenél, hogy veszel mi eladnánk az emlitett kompot, mert már nem használjuk. Ha érdekel ird meg (ha az itteni mail-re irsz, küldj ide egy üzenetet) köszi
Ancs
Előzmény: gyomber (3654)
zezse Creative Commons License 2002.04.03 0 0 3656
Nekem Herr Vekerdy azt tanította a főiskolán hogy nem jó. Én elhittem igy nem is volt.
Miért akarsz bébikompot??
Ha emeletes a lakás akkor lépcsőnél vigyázz, mert elég nagyot tud esni.Sz.V.Sz sok értelme nincs.
na elzavart az uram innen, bocs.
Zs
Viki: jó voltál!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!