Keresés

Részletes keresés

low82 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 1994

Bocsánat a dupla hozzászólásért, de ezt elfelejtettem:

Tehát a házunk 60 négyzetméter, a falai 30-as Porotherm téglából vannak, 4 cm Dryvit szigeteléssel,  műanyag nyílászárók 1.1-es K értékű üvegekkel. A ház egy dombon van, elég szeles. Szóval most tesztelem a klíma fogyasztását, elvileg arra leszek kíváncsi, hogy mennyit fog fogyasztani a teljes szezon alatt, ezért 24 órában megy és nem tervezem a rásegítést kandallóval. Igazi maratoni teszt!!!

Elvileg kevésnek tűnhet a 3.6kw ehhez a házhoz, de -10 fokban kettő darab 1200 wattos hősugárzó szinten tudta tartani.

 

No ez abszolút off-topik volt, bocsánat, csak ha már írom, hogy mennyit fogyaszt, akkor azt is leírom, hogy hol...

low82 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 1993

A klíma 4.5 kilowattot fogyaszt el átlagban egy nap a mostani 8-9-10 fokos időjárásban. A gép folyamatosan megy, 24 órát van bekapcsolva. Illetve bocs, 23-at, mert elalvás előtt egy kerek órára kikapcsolom, mert bár nem hangos, de engem zavar, aztán egy óra múlva időzítéssel bekapcsol. Ez tényleg ennyi. Azért a -10 fokban már biztos ennek a többszöröse lesz, de vettem a Conradban egy mérőórát és most egy konnektorba van bedugva a gép, így tudom pontosan, hogy mennyit fogyasztott.

 

Előzmény: srizs (1983)
srizs Creative Commons License 2008.09.20 0 0 1992

Ugyan, valószínűleg én fogalmaztam rosszul:)

Előzmény: Törölt nick (1991)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1991
Bocsánat! :-)
Előzmény: srizs (1990)
srizs Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1990

Nem akartam még véletlen sem fűtőtesthez hasonlítani, teljesen más a kettő.:)

Előzmény: Törölt nick (1989)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1989

Azért azt vedd figyelembe,hogy a klima nem magát a hőt állítja elő az elektromos áramból,hanem csak úgymond beszállításra használja a villanyt,ezért nem lehet mondjuk egy elektromos fűtőtesthez hasonlítani a teljesítményfelvételét.

Mindenestre most legalább olyan jó,hogy van ez a gép,mint nyáron.:-)))))

Előzmény: srizs (1985)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1988
Ha nem kiabálnál, akkor az 5%-ot megkapnád a listaárból... :)

Előzmény: oszydj (1987)
oszydj Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1987
Sziasztok!

Samsung Vivace INVERTERes klímát akarok venni! Ki ad nekem NAGYON jó árat? Kell mellé csomagolni egy szivattyút is, mert magasabbra rakták a csöveket! Ajánlatokat emailen várok! A teljesítménye nem kell, h óriási legyen, mert max. 30m2-t kell hűteni/fűteni! MÁS KLÍMÁVAL SENKI NE KERESSEN MEG!!!!!!!!!!!
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1986
Van olyan lakás ahol a 700W/óra fűtés is elegendő óránként....sőőőőőt....

plusz 2 fok és alatta, majd a hatásfok romlás miatt (leolvasztás, stb) majd emelkedni fog a felvett teljesítmény.....

A klímával az átmeneti időszakban a leggazdaságosabb fűteni.

A Daikin Altherma rendszere már az európai viszonyokhoz van tervezve....itt is fejlesztik, így nem véletlen, hogy oly magas COP értéket is el lehet vele érni...

altherma bemutató video megtekinthető itt:

daikin altherma hőszivattyú

üdv.: dr. klíma
Előzmény: srizs (1985)
srizs Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1985
Ez így rendben is volna, csak 700W fűtésenergia az nem valami sok. Értem én, hogy ennyivel is el lehet fűtögetni, de akkor mennyire lesz meleg a lakásban? Lényegében kevésnek tartom magát a felvett kW-ot, de ha egy szaki szerint ez normálisnak mondható akkor ámen:)
Előzmény: Dr. Klíma (1984)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1984
Nem jól értelmezed a beírást. A napi összteljesítmény fogyasztás annyi amennyit beírt a topiktárs. Mivel inverteres berendezéssel fűt az illető, ezért a klíma igen széles tartományban tudja változtatni a leadott fűtési teljesítményét (ezáltal a felvett teljesítményét is) ..... Egy inverteres klíma tud 700W leadott teljesítménnyel is kikapcsolás nélkül 24 órában menni. Ekkor 200-300 W is lehet a felvett elektromos teljesítménye...... Tehát az adat teljesen elfogadható. Nem véletlen mondogatjuk itt a topikban, hogy aki már klímát vesz, s van lehetősége anyagilag kicsit többet beleborítani a projektjébe, akkor inverteres gépet vegyen....s ott is a jobb COP vel rendelkező gépek között érdemes válogatni....

Lassan eljutunk oda, hogy az emberek a vásárláskor figyelembe fogják venni, hogy melyik gép mennyit fogyaszt, hisz remélhetőleg egy takarékosabb, megfontoltabb világot fogunk élni.....mert ha nem......... :(

üdv
dr. klíma
Előzmény: srizs (1983)
srizs Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1983

Szia!

 

"4-4.5 kilowattot fogyaszt el egy nap alatt" ezzel azt mondod, hogy napi 4, 4.5 órát fűtötök a klímával? Csak azért kérdem mert ez nem valami sok fűtési idő ha otthon tartózkodik az ember.

Előzmény: low82 (1979)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.09.19 0 0 1982
A kiegyenlített nyomás esetén a kompresszor könnyebben indulhat....

Az adagoló szelep olyan mint az autón a gázpedál......az adagoló szabályozz a befolyt hűtőközeg mennyiségét....

doki
Előzmény: fodorb (1981)
fodorb Creative Commons License 2008.09.18 0 0 1981
Lehet, hogy hülye kérdés, de miért kell, hogy kiegyenlítsen ?
Ill. az adagoló szelep, mire való ?
Gondolom, hogy a hűtüközeghez van valami köze. . . .

Előzmény: klimakiraly (1980)
klimakiraly Creative Commons License 2008.09.18 0 0 1980
Szia!

Mivel az adagoló szelep mozgatása egy léptető motorral történik, az elektronika áram szünet (kültéri kikapcsolása) után nem tudja hogy az éppen hol áll. Mert ha nem kap áramot a szelep akkor az elforoghat, nem érdekes ezért nem reteszelődik, szabadon mozoghat.

Ezért induláskor kiadja a teljes zárás parancsot, majd vissza nyitja amennyire szükségesnek érzi. Ez halk kattogással jár, nem hiba.

Szerintem
Előzmény: low82 (1979)
low82 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 1979

Sziasztok!

 

Az LG-t én is felhívtam, de ti így látatlanban sokkal jobban érzitek a dolgot... Ők is a kiegyenlítést mondták, de azzal bíztattak, hogy 3 év garancia van és folyamatos üzemben működik a gép, így ha bármi hiba van, az úgyis ki fog jönni a garancia letelte előtt. Ebben lehet valami, mert mióta lehűlt az idő, azóta be van kapcsolva.

 

Először megijedtem az 1000 watt környéki fogyasztástól, de most ott tartok, hogy nem sokkal több, mint 4-4.5 kilowattot fogyaszt el egy nap alatt, azért ez nagyon baráti. Remélem télen is jó lesz, állítólag az R410A gáz télen is remekel. Meglátjuk, mert gázunk nics, eddig csak egy kandallóval fűtöttünk, de már meguntam azt a napi 2 óra munkát ami a fatüzeléssel jár... De leginkább a tüzifa mennyiségére vonatkozó átverési próbálkozásokat.

 

No de vissza a témához. Nagy ritkán csinálja kikapcsolt állapotban, viszont indításkor többször is hallottam azóta. Bekapcsolom a gépet és ezzel a lassú 8-10 koppanással índít, aztán felpörög a ventilátor és a kompresszor. Ez teljesen ugyanaz a hang, amit először leírtam, tehát valószínűleg ugyanazt csinálja mindkét esetben. Egyre biztosabb kezdek lenni abban, amit mondtatok, hogy nyomást kiegyenlít.

 

Üdv.: Árpi

Dr. Klíma Creative Commons License 2008.09.18 0 0 1978
ez (volt) az egyik legjobb sorozatú gépe az LG-nek az art cool klímákon kívül..... sajnos megszüntették a magyarországi forgalmazását

dr. klíma
Előzmény: low82 (1976)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.09.18 0 0 1977
...hát az LG-től egyelőre nem érkezett válasz. Pontosan mikor hallod ezeket a kattogó hangokat? Ma jártam 1 ilyen gépnél, de az az 1 óra alatt amíg ott voltam, nem hallottam szelephangot....
Előzmény: low82 (1976)
low82 Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1976

Kösz, hogy ennyit foglalkoztok velem! No, felmásztam, megnéztem a kódját: ASUW096E1G0 a típusa S09AW.

 

Bekapcsoláskor is hallottam ezt a pár kopogást, de nem mindíg. Persze nem zavaró, csak nem szeretném, ha ez esetleg valami hiba lenne. Ezért furcsállom, hogy kikapcsolt állapotban miért csinálja.

 

Amúgy pedig nagyon meg vagyok vele elégedve, igaz nem réóta van meg, de pár nap távlatában úgy tűnik, hogy tényleg kiváltható vele a gázfűtés, mert olcsóbb. Persze ezt azért majd felülvizsgálom -10 fokban...

 

Üdv.: Árpi

klimakiraly Creative Commons License 2008.09.16 0 0 1975
...hogy azt álló helyzetben esetlegesen miért csinálja, fogalmam sincs...

És nem is fogod megtudni szerintem, ha olyan a szerviz infó ellátottságod mint nekem.

A 8-10 halk koppanás szerintem is a szelep mozgatása. Lehet mikor megkeveri a levegőt fűtés üzemben 8-10 percenként akkor a szelepet is kinyitja ha kell egyből indulni tudjon. Ha még sem kell fűteni akkor vissza zárja.

Tipp.

K.K.
Előzmény: Dr. Klíma (1971)
windy12 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1974
Teljesen kikapcsolt állapotban semmilyen hangot nem kellene, hogy adjon a kültéri egység. Szerintem nézesd meg a szerelőddel, nehogy később nagyobb baj legyen belőle.
Előzmény: low82 (1972)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1973

kellene a pontos típus ami igy kezdődik a kültéri adattábláján: AS-W126.......

Ennek alapján lehet megmondani ez ok vagy nem.

Előzmény: low82 (1972)
low82 Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1972
Köszönöm, ez megnyugtató. Tényleg teljesen olyan, mintha egy picit dolgozna a kompresszor. Csak nagyon lassan. Üdv.: Árpi
Előzmény: Dr. Klíma (1971)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.09.15 0 0 1971
bekapcsoláskor az elektronika leteszteli a váltószelepet, annak van a leírtakhoz hasonló hangja......hogy azt álló helyzetben esetlegesen miért csinálja, fogalmam sincs......tippelni is max annyit tudok, hogy bizonyos időnként a nyomáskiegyenlítés végett állítgatja a szelepet

doki
Előzmény: low82 (1970)
low82 Creative Commons License 2008.09.14 0 0 1970

Sziasztok!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy a klímánk kültéri egysége néha, illetve még nem tudom, hogy mennyi időnként, mert nem sikerült kiderítenem, szóval néha kopogó hangot ad, halkan és mindössze talán 8-10 kopogást hallok összesen, azok is lassú koppanások. Eddig kétszer hallottam, de mindkét eset ma volt.

 

Olyan, mintha a kompresszor menne, de nagyon lassan. A gép egy LG S09AW inverteres, és a kopogást teljesen kikapcsolt állapotban hallottam. A gépet úgy két hete szerelték fel, hibátlanul hűt, fűt, csak furcsának találom ezt a ritkán jelentkező hangot. Van esetleg ötletetek, hogy ez mi lehet?

 

Üdv.: Árpi

klimakiraly Creative Commons License 2008.09.11 0 0 1951
Ahh!

Tegnap volt itt a Samsungtól ... de erről nem tudok ... igaz pont ügyfelem volt nem tudtunk sokat beszélni. :-(

Nálam is van ezüst ha erre jár az érdeklődő (Szeged)
Előzmény: windy12 (1950)
windy12 Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1950

Miért nem nézed meg a Samsung MontBlanc készülékét? Most jelentős központi akció van, annyiért kapod, mint a Vivace-t, és lényegesen jobbak a mutatói, mint az LG-nek. Ha nincs túl messze, fáradj be a bemutatótermünkbe, az Üllői  út 433 szám alá, és ott élőben megnézheted mindegyik gépet. Így sokkal könnyebb választani.

www.pannonklima.hu

Előzmény: oszydj (1946)
klimakiraly Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1949
Ha kattan, akkor indulna kompresszor - el is alszanak a lámpák. Egyszerű, nem kap elég áramot, a klímának semmi baja.

Nézesd át a betápját, valahol szét van égve egy kötés.

Szerintem.
Előzmény: Nezz (1942)
Dr. Klíma Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1948
szia

Az LG-nek is 10-es cső kell a szívó oldalon.....

A 12-ről 10-re való szűkítés nem nagy bűn......sőt nagy csőtávolság esetén még javára is válhat a picivel vastagabb szívó oldali cső...... de ezt nem kell készpénznek venni, mert még számításba kell venni a hajlítások nagyságát, mennyiségét, szintkülönbségeket ......de ez már inkább tervezőasztalos dolog :)

Szerintem a két készülék közötti árkülönbség reális, nagyjából annyit kapsz a pénzedért amennyit fizetsz....

üdv.: dr. klíma

Előzmény: oszydj (1946)
Nezz Creative Commons License 2008.09.10 0 0 1947
Hiyasu gree KF-20G.

A hibakód nálam csak egy csipogás, ami mondhatni természetes, hiszen ez mindig megvan. Ha nem nyomok semmit meg se szólal.
Előzmény: Törölt nick (1944)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!