Keresés

Részletes keresés

Will Sexpir Creative Commons License 2 napja 0 0 231600

Én ezer éve hordok szemüveget. Jellemzően a Vision Expresszben csináltatom, szoktak jönni ilyen kuponok. Most is volt pl 35% a teljes szemüvegre. Most épp készül egy olvasó, mert vénembereknek már az is kell :) dupla vékonyított. Asszem 65e. Pedig nagy dioptria és cilinder is 

Előzmény: Bodza*** (231595)
Bodza*** Creative Commons License 2 napja 0 0 231599

Belezsorítottak akkor abba az alagútba, h én intoleráns vagyok, meg bunkó....

Előzmény: Bodza*** (231598)
Bodza*** Creative Commons License 2 napja 0 0 231598

Én itt ebben a saját, nem saját vitában is kissé ilyesmit érzek.

 

Én is így mondtam volna automatice.

 

(De most már mindenki tudja, mit lehet használni.)

 

Hát igen, amúgy kivoltam a dologtól akkor, mert én nem csúfolódásból süketeztem, hanem tényleg nem tudtam, hogy aki hallássérült, arra nem lehet süketet mondani.

Előzmény: Éire Sassenach (231596)


Bodza*** Creative Commons License 2 napja 0 0 231597

nézem a leírást.

 

Már azzal mennék vmire, ha picit beleállnának....de mondom, csak a jobbos közelít hat felé....

 

megjegyzem, ritka az ilyen szem, hogy PLUSZOSBÓL ennyi.

Előzmény: Bodza*** (231595)
Éire Sassenach Creative Commons License 2 napja 0 1 231596

az sosem jo, ha valaki egybol letamad azert, mert valamit nem tudtal, foleg, ha amugy nyitott vagy es szivesen veszed ha kijavitanak es korrigalnak.

 

Tok ertheto, ha a tamadas utan te is a akkor bazd meg allaspontot kepviseled.

 

sajna FB-n is kielik az emberek az agressziot, de itt is megfigyelheto. Ha valamit nem tudsz (mert nem mindenki tud mindent IS) akkor egyszeru korrigalas helyett jon a foldbedongoles es alazas.

Előzmény: Bodza*** (231594)
Bodza*** Creative Commons License 2 napja 0 0 231595

8 éve került 150 ezerbe(üveg)+30-40 ezres keret.

As Lineis üveg, és még így is volt eleinte, amíg nem szoktam meg, hogy szétnyomta a fülem mögött, mert van súlya....

 

orromnál mindig benyomja.

 

+az esztétika...mert profi üveg leírások alapján máshogy is nagyít....már ha hinni lehet a leírásoknak.

 

De így is másfélszeresére nagyít!

 

 

Bodza*** Creative Commons License 2 napja 0 0 231594

Ébresztett bennem emlékeket a vita.

 

Sok éve a siket helyett süketet írtam, mivel NEM TUDTAM, hogy nem illik így nevezni.

 

És egy siket kislány anyukája egy fórumon belém állt és elkezdett mindenféle dolgokat mondogatni, hogy ez milyen érzéketlen, degradáló, hogyhogy nem tudom....

(Valóban van a  süketnek egy sokadlagos jelentése, hogy:  "Bosszankodást v. lenézést keltő módon ostoba, értelmetlen, bamba v. ügyetlen <személy>"

 

Végén már csakazértis azt éreztem, hogy bazd meg, úgy hívom, ahogy akarom.

 

 

Will Sexpir Creative Commons License 2 napja 0 0 231593

Amit a végén írsz, az azért megütött rendesen és remélem nem jól olvasom vagy értelmezem...

 

Előzmény: ValamiV2 (231591)
Will Sexpir Creative Commons License 2 napja 0 1 231592

VvV, én elismerem, hogy az is saját. Majd használom helyette a vér szerinti jelzőt, ha az jobb. Nem okoz gondot.

Nem velem hadakozol ebben.

 

Amit linkeltem, inkább az esett szarul, az meg nekem volt degradáló.

Előzmény: ValamiV2 (231591)
ValamiV2 Creative Commons License 2 napja -3 1 231591

Már megint átírásra kerülnek a dolgok, mégis milyen jó, hogy ugye meg lehet találni pontosan mit írtál. :))) De azt írtad, hogy sajátot akartál...

 

"Figyelj te főangyal :)

Nekem szempont volt, hogy legyen gyerekem. Akartam gyereket, sajátot. Ez ilyen ösztön ;)

Ne hívd már úgy, hofy az örökítőanyagom akartam továbbadni ;)"

 

Ezt írtad Csalitnak.

 

Erre én ezt válaszoltam:

 

"Hát ha szó szerint nézzük, akkor de, azt akartad. Ha nem azt akartad volna, akkor nem küzdesz 10 évet, hanem örökbefogadsz egy gyereket. Az is saját, csak mondom."

 

Erre jött Klemi, hogy az nem saját. :)))

 

Persze igen, nehéz lenne a beismerni, hogy a szó hétköznapi értelmében tévedett, ahogy az ép értelműnél is, sokkal egyszerűbb, hogy azt így meg úgy kell érteni. (Amúgy ha nem sajátom, akkor kié?) De majd a következőkben meg lesz magyarázva az is, hogy ki, hogy érzi, hogy a leleteimben leírt tények azok igazak-e, vagy sem. Azt hittem, hogy itt értelmes emberekkel lehet beszélgetni, de most már tényleg zsinórban sokadszor kellett magyarázni tényszerű dolgokat, mert egyesek érzései tagadták a tényeket.

Mindenesetre úgy is jobb létre szenderülök a szó hétköznapi értelmében, szóval most már mindegy. Sok sikert az ovihoz!

 

 

Előzmény: Will Sexpir (231576)
Éire Sassenach Creative Commons License 2 napja 0 0 231590

ehhh semmivel sem, nyilvan, osszes ingyenelo rohadek. 

Előzmény: püffneki (231589)
püffneki Creative Commons License 2 napja 0 0 231589

Nem a hergelés a lényeg, hanem , hogy a képviselők béremelése ehhez van kötve.

Hendének egyből több 100 ezerrel emelik a fizuját, tessék beszámolni , hogy mi az amivel többet dolgozik érte?

 

Mert nagyon tudja mondani ,hogy nincs ingyen ebéd. Több munka, több pénz.

Előzmény: Éire Sassenach (231587)
püffneki Creative Commons License 2 napja 0 0 231588

Zárt térben , száraz időben oké. De esőben rémes.

Előzmény: Sevele (231583)
Éire Sassenach Creative Commons License 2 napja 0 1 231587

igen, a mediant kell nezni amugy is. az ilyen cikkek a hergelesre jok csak.

 

DE amugy mindezen felul, azt is kellene melle nezni h mekkora a dragulas. Pl. hiaba novekedett mondjuk 20%al a fizum tavalyhoz kepest ha az elet meg 50%al lett tobb... akkor megis azt fogom erezni, h szarabbul elek mint egy eve, holott ugye payslip nem ezt mondja majd. Meg aztan a cikkek sem, mert hat csudijo, novekedtek a berek.

Előzmény: Anyóca99 (231586)
Anyóca99 Creative Commons License 2 napja 0 0 231586

Persze .... vidéken meg 300.

Tisztább/igazabb statisztika lehetne , ha kivennék a millió felett keresők számát és fizetését . Mentem nem lenne

négyszáztizen ezer .

Előzmény: Éire Sassenach (231582)
Éire Sassenach Creative Commons License 2 napja 0 0 231585

szal erted... ha normalis, jo szemed van, akkor is vehetsz magadnak keretet, ha akarsz, meg olcsobban is jossz ki, nem kell lencse se... ha ennyire 'oltoztetni' akarod az arcodat vele, komolyan.

Előzmény: Éire Sassenach (231584)
Éire Sassenach Creative Commons License 2 napja 0 1 231584

most nem esztetikai okokbol mondom, nem minden a kulso, ugye ;)

 

hanem h nem latsz. Ha nyar van es izzadsz, csuszik le... ha esik az eso akkor ugye szart sem latsz. ha pl. kint hideg van es mesz be meleg helysegbe, egybol beparasodik, semmit sme latsz. Edzes kozben is szar. Uj helyen v alap h mindig hordanod kell, felkeles elott is kb elso dolgod, satobbi.... 

Előzmény: Sevele (231583)
Sevele Creative Commons License 2 napja 0 0 231583

"szar hemuvegesnek lenni"

 

Nekem kifejezetten tetszik, egy jó keret "öltöztet" :)

Előzmény: Éire Sassenach (231570)
Éire Sassenach Creative Commons License 2 napja 0 0 231582
Nexie Creative Commons License 2 napja 0 1 231581

Én egyébként, most hogy így témáztatok ezeken, arra jutottam, hogy ha nem lehetett volna spontán gyerekem, akkor biztos nem vállaltam volna 3-mat, de (a mai agyammal úgy gondolom) nem is lombikoztam volna. Hanem egyet fogadtam volna örökbe. Hármat biztos nem, ahhoz kellenek a saját gének :-)

Előzmény: Gabika(nem értelmiségi) (231579)
Éire Sassenach Creative Commons License 2 napja 0 0 231580

rinya off: kaptam uj kepeket meg videot a cicarol, mar most egy floff teddy bear :)

Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2 napja 0 1 231579

ha sajatot akartatok volna csak, azzal sem lenne gond. a ti dolgotok, orokbefogadasnal meg egy csecsemo is lutri.

Előzmény: Will Sexpir (231576)
Nexie Creative Commons License 2 napja 0 2 231578

Igen, nem kell neked sem tapintatosabbnak lenned.

 

Ez olyasmi, hogy nem lengetjük direkt a lábunkat a tolószékes ember mellett, mint Mr. Bean, de azért járkálni lehet.

Bár általában a fórumon mindenki lengeti :-D

Előzmény: Will Sexpir (231576)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2 napja -1 0 231577

legyszives ne hasonlits vv-hez. en nem esek pofara az allitasaimmal es statisztikakat, tanulmanyokat is tudok ertelmezni.

Előzmény: Csalitszeráf (231537)
Will Sexpir Creative Commons License 2 napja -1 1 231576

Nézd csak meg ezt Nexie, VV milyen kis tapintatos

 

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=166853195&t=9219947

 

És ez explicit személyeskedő beszólás, nekem címezve.

Aztán mégbő ír olyanokat, hogy mi degradáló...

 

Aztán meg keresztes hadjáratot folytat, mert előfordult a szövegben, hogy saját. Amúgy nem azt írtam, hogy mi sajátot akartunk, csak azt írtam, szeráfnak is saját van.

 

Meg tudom indokolni egyébkénz, hogy miért nem az örökbefogadás felé mentünk el és nem elsősorban az volt az indok, hogy az nem 'saját'.

Előzmény: Nexie (231573)
Gabika(nem értelmiségi) Creative Commons License 2 napja 0 0 231575

helyes, beszelj tobb dokival.

Előzmény: Nexie (231572)
Nexie Creative Commons License 2 napja 0 0 231574

Nekem a múltkor az ofotértnál tettek a régi keretbe is lencsét.

De most az új (fél éves) szemüvegem annyira tetszik, hogy csak ezt hordom. Úgyhogy legközelebb majd megpróbálok ebbe tetetni.

Előzmény: Anyóca99 (231559)
Nexie Creative Commons License 2 napja 0 0 231573

Szeritnem simán lehet nagyon bántó egy örökbefogadó szülőnek pl,. azt hallani, hogy valakinek ez nem lenne jó, mert nem saját. (Még ha nyilván tök logikus és érthető érzés is).

PErsze nem lehet mindenkire tapintattal lenni midnig, főleg a fórumon úgysem jellemző a nagy tapintat.

Előzmény: the gandhies (231567)
Nexie Creative Commons License 2 napja 0 0 231572

Köszi, egyelőre kértem egy időpontot május végére a szakrendelőbe, ott az a nem túlizgulós doki van, aki a polippal is midnig halogatta a műtétet.

 

Egyelőre nagyon ellenérzés van bennem a spirállal kapcsolatban, szeritnem nem fogom betetni és hormont sem fogok szedni, ha nem muszáj. Úgy érezném magam, mint valami birka, akinek megbélyegezték a fülét, hogy belém raktak egy spirált az akaratom ellenére... nincs is semmi bajom. Mer azt modnja, hogy rendezze a vérzési rendellenességet, de nekem nincs rendellenességem. Másrészt anyám is 49 éves koráig menstruált s nekem is le fog zajlani 1-2 éven belül, minek irritálja még 5 évig a méhemet meg eressze be a hormonokat egy spirál? Sóval nem tetszik az egész. ELeve úgy volt, hogy rákszűrésre megyek vissza és nem erre.

Bocs többiek.

 

Előzmény: Csalitszeráf (231550)
Éire Sassenach Creative Commons License 2 napja 0 0 231571

ebben az arban benne volt a vizsgalat is, ami meg 3D-s vizsgalatot is tartalmazott, amugy tenyleg szakszeruen csinaljak, szal megerte.

 

de jah, dragak.

Előzmény: Éire Sassenach (231570)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!