Keresés

Részletes keresés

Buscha Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1608

Vételi költségre gondolsz az értékpapíroknál szerintem. Erről a BZ tehet, hiszen

ők vették ezeket a papírokat, amik magas vételi illetve eladási költségekkel járnak.

Előzmény: BlackMage (1606)
Törölt nick Creative Commons License 2008.09.02 0 0 1607
Az adókérdést meg sem említem, úgysem foglalkozik vele senki :)
(Mivel tőzsdén kívüli, így - ha jól tudom - nem lehet összevonni a pluszt a minusszal vagyis ha visszamész 0-ra, akkor az vaskos nyereség)
Előzmény: BlackMage (1606)
BlackMage Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1606
Minden BZ altal vasarolt alapomat eladtak. Ilyenkor ismet levontak az alapok kezelesi kolseget.

Ez szerintem igen is a veszteseg realizalasa, mert eladtak valamit, amit a BZ honapok ota tarott es vettek teljesen mast.

A Delta azt a napot es erteket vette alapul, amikor atkerultem es ezen BZ altal elert veszteseget hatarozta meg kiindulasi alapnak. Ezen szint egybol esett, amikor eladta a Delta a BZ alapjait es tovabb esett, amikor megvette az uj alapokat.

Ezt nem neveznem annyira atcsoportositasnak, bar bele lehet magyarazni, attol fugg honnan nezzuk! :)

Igen van ra eselyem, hogy ledolgozzak, de ugyan annyi eselyem is van, hogy tovabb noveljek a vesztesegem!
Előzmény: Dr.Uhu (1605)
Dr.Uhu Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1605

Azzal, hogy vagyonkezelőt váltottál nem realizáltál veszteséget csak átcsoportosíttattad a portfóliód.  Így meg van rá az esélyed, hogy ledolgozzák a veszteséged.

 

 

Előzmény: BlackMage (1601)
BlackMage Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1604
Annyival jobban jartal, hogy csak koveted, mint mi, aki a gyakorlatban is megtapasztalta! :(
Előzmény: zotya-DUB (1602)
BlackMage Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1603
Mostmar en is a Deltanal vagyok.

Miutan atkerultem a BZ-tol a Delta-hoz nekem az alabbi alapokat vettek:

- ISHS DJ EU STX 50
- UBS N
- HSBC Trinkaus & Burkhardt AG CAP

Vagyis ugyan azokat vettek, mind Neked is. Valoszinu, hogy mivel en joval kesobb mentem at es lehet, hogy eltero osszegu a "vagyonkezelesunk" neked tobb mindent vettek, mint Nekem. Vagy lehet, hogy elobb utobb Nekem is vesznek a tobbibol, de a lenyeg itt is latszik, hogy szepen egysegesen kezelik a befekteteseket.
Előzmény: Buscha (1590)
zotya-DUB Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1602
amit csinalnak az nem vagyonkezeles hanem vagyonelherdalas. En a BZ tevekenyseget csak mult evtol kovetem, de az olvasottak alapjan nem profi tarsasag.
Előzmény: BlackMage (1601)
BlackMage Creative Commons License 2008.09.01 0 0 1601
No, azon dontest hoztam a napokban, hogy nem folytatom tovabb a BZ-vel, realizalom a BZ altal elszenvedett veszteseget, tovabbi veszteseget, vagy ne adj Isten "nyereseget" nem kerek a BZ "vagyonkezelestol".

A napokban en is atmentem ezen "vagyonkezelessel" a Deltahoz.
Előzmény: BlackMage (1512)
Buscha Creative Commons License 2008.08.31 0 0 1600

A DELTA hozamai már kint vannak:

http://www.deltacoaching.ch/factsheets.html

 

A BZ hozamkimutatása pedig változatlanul hónapok óta sehol...

Á szabdságolás mint magyarázat gondolom, hogy csak egy poén akart lenni a részedről.

Előzmény: Valerianus (1598)
Dr.Uhu Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1599

Ennek a valaminek a kb. 80%-a CS-MMFLuxEuro pénzpiaci alap évi 4%-os átlaghozammal.

 

Ha 1,6% éves szinten a kezelési költséged, akkor marad kb. 2%-od. Akkor ezen az alapon saját magad is megveheted a pénzpiaci alapot, amivel gyakorlatilag semmi kockázatot nem vállalsz be. Csak hangosan gondolkodtam...

 

Egy vagyonkezelő általában pont ezért elvből sem szokott pénzpiaic alapot venni inkább cashben tartja a pénzt. Ugyanis egy medve évben is vannak azért felfelemozgások.

Előzmény: Valerianus (1598)
Valerianus Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1598
A BZ-nél nincs minden rendben. Viszont abban sem vagyok biztos, hogy a Deltánál minden rendben van.

Igen, beszéltem Delta tanácsadóval. Bizonyítékokat nem láttam, csak szóban mondtak el dolgokat.

A BZ nem tartja kp-ben a pénzemet. Majdnem az egész tőkém be van fektetve valamibe.

Nekem április óta -4%-ot teljesített, ami egy ilyen medve piacon még nem a világ vége, bár persze + hozam jobb lett volna. A Delta meg nem év elején kezdte, így a két hozamot nem lehet összehasonlítani.

Mivel még augusztus van, csak 1 havi kimutatással (a júliusi) vannak elmaradva. Ez ugyan nem túl elegáns, de azért még nem a világ vége, főleg mert most vannak a szabadságolások is mindenhol.

A PSZÁF-nél nem érdeklődtem, mert engem nem igazán érdekel, hogy a BZ-nek per pillanat van-e engedélye. Amikor kötöttem még volt, tehát a szerződésem érvényes. Ha most engedély nélkül csinálják, lelkük rajta. Szerintem a Delta is engedély nélkül kezdte el a tevékenységét itthon. Úgyis meglesz mindkettőnek hamarosan.

Nem zárkózom el az átállás elől, de igyekszem objektíven nézni a dolgokat. Egyelőre a mérleg nyelve a magas BZ vételi költségek miatt valamennyire a Delta irányába áll, de még nem annyira, hogy átmenjek oda. Az ezévi hozam lesz a döntő, vagy ha közben történik még valami bármelyik oldalon.
Előzmény: Buscha (1596)
Buscha Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1597

Még valami.

 

"Bizonyítékok hiányában marad a szubjektív döntés: kinek hiszek, kinek nem."

 

Beszéltél a kivált BZsekkel? Szerintem jól tennéd a saját érdekeben, ha felkeresnéd őket is, ennélkül nem is tudsz képet alkotni. Nekik vannak bizonyítékaik is, nem a levegőbe beszélnek. Megkeresni pedig nem nehéz őket, hiszen a többségük a
CC-nél van most. Nagyon korrekt emberek. Én szóltam...


Előzmény: Valerianus (1594)
Buscha Creative Commons License 2008.08.30 0 0 1596

Az, hogy a BZ-nél valami sántít az nem kérdéses. Ha téged nem rettentenek el a nagyon magas 20-30%-os vételi költségek az a te ügyed. Ebből soha nem lesz év végi 10%-os hozam. Főleg, hogy kp-ban tartják a pénzt és közben még leszedik a 0,4% / negyedévet. Majd számolj utána.

 

A BZ 10% felett zárt 2007-ben.
A BZ ezzel szemben a hallotak szerint idén már -25%-nál jár. Azért hallottak, mert látni hivatalosat semmit nem lehet.

Az sem zavar, hogy az utolsó hozamkimutatás júniusi? Egy komoly cég csinál ilyet?

http://www.beraterzentrum.com/htm/546/de/Downloads.htm

 

 

A PSZÁF-nál érdklődtél?

Előzmény: Valerianus (1594)
Valerianus Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1595
1. A kérdés nekem szólt, nem neked.
2. Az én tanácsadómat te nem ismered.
Előzmény: voltugyfel (1593)
Valerianus Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1594
A számlámon levő összeget nem írom ki nyilvános fórumra (nem is tudom, egyáltalán miért érdekes ez).
A tanácsadóm nagyon rendes és őszinte. Hogy miért maradt a BZ-nél azt tőle kéne megkérdezni.
Nekem az a problémám, hogy a két oldal pont az ellenkezőjét mondja, és nekem nincs módom meggyőződni arról, hogy melyik az igaz. Pl. a Delta szerint Lehner volt a BZ-nél 2007 végéig a fő vagyonkezelő, és ő csinálta azokat a magas, 20% fölötti hozamokat. A BZ szerint Lehner csak egy volt az igazgatók közül, a vagyonkezelésbe nem volt több beleszólása mint a többinek, és a tanácsai is rosszak voltak, azt is ő javasolta tavaly ősszel hogy ne adják el a cuccokat.
Nekem Franckenstein előadása valamennyire meggyőző volt. Megjegyzem csodálkoztam, hogy ott senki nem esett neki olyan éles hangon, mint amilyet itt lehet tapasztalni.
Bizonyítékok hiányában marad a szubjektív döntés: kinek hiszek, kinek nem.

Mondjuk a magas vételi költségek a BZ esetében bizonyítják, hogy valami nem kóser ott. Ezért is kérdeztem Buschát.
Egyelőre várakozó állásponton vagyok. Franckenstein azt mondta, ősszel emelkedésre számítanak és év végére 10% évesített hozamra számítanak. Majd meglátom.
Előzmény: Buscha (1592)
voltugyfel Creative Commons License 2008.08.29 0 0 1593

Azért maradt a BZs tanácsadója, mert vannak ügyflei és nem mindenki olyan korrekt sajnos, hogy kellemetlen helyzetben is oda tudjon állni az ügyfél elé. Ráadásul gondlom, hogy kap állomány utáni jutalékot.

 

Én viszont nagyon hálás vagyok a tanácsadómnak, aki segített nekem átlépni. Utána jártam én is mindennek amennyire csak lehetett és a BZs tájékoztatón is ott voltam. Tényleg hihetetlen számomra, hogy 2008-ban ilyen hazudozással,
a piacon lehessen maradni.

 

Ez a Franckenstein egy cseppet sem volt bizalomgerjesztő meg a fióktelep új vezetői Peresztegi Nagy György és Nemesdaróczi Dávid sem. Ráadásul hallottam mástól, hogy ez a Peresztegi nem is rég még szobafestő-mázoló volt
és azt hittem, hogy ez vicc. De valóban.

 

http://tuddmeg.hu/festes-mazolas/?page=13&s=


Ez aztán a szép karrier. Most azon gondolkodtam el, hogy ezt egyáltalán, hogy képzelik és merik bevállalni?
Tényleg nincsen engedélyük a vagyonkezelés értékesítésére sem, mert felhívtam a PSZÁF-ot is a tájékoztató másnapján. Őrület.

 

Szeretnék viszont köszönetetet mondani a volt BZs tanácsadómnak, aki segített megszabadulni a Berater Zentrumtól és sok sikert kívánni neki a jövőbeli munkájához!

 

A BZ meg szégyelje magát!!!!!!!

Előzmény: Buscha (1592)
Buscha Creative Commons License 2008.08.27 0 0 1592
Mekkora a számlád? A te tanácsadód amúgy miért maradt a Beraternél?
Előzmény: Valerianus (1591)
Valerianus Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1591
A BZ accountom összetétele CS-MMFLuxEuro, EOAN, GG9B, CCJ, MLIIF-WldMinFdU. Április közepe óta kb. -10%-ot teljesített (ebből -6% a kezdeti levonás).
Előzmény: Buscha (1590)
Buscha Creative Commons License 2008.08.25 0 0 1590

Három hete egy kicsit visszaesett, utána stagnált, múlt héten pedig visszaerősödött.

 

Amik benne vannak: UBSN, XDAX, AA0NB8, CBK, HSBC GlbIINvFdB, EUNE, LBB2WS

 

A vételi költségek 1% alatt vannak mindenhol. Ha a Deltának megy ez, akkor a Beraternek miért nem? Nem a SQ-al van látszólag valóban a gond, hanem a vagyonkezelővel. Igaza volt tehát a tanácsadómnak, aki elment a Beratertől. A számok nem hazudnak.

 

A te Berateres számládban mi van? Hogy áll?

 

Engem is érdekelne más Deltás ügyfél. Van akinek már Deltája van itt?

Előzmény: Valerianus (1588)
Dr.Uhu Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1589

A SQ költésgei előre tudhatóak. Minden értékpapírnál lehet látni előre a tranzakciós minimális díjat. A BZ sajnos nem tudja ezzel hárítani a felelősséget!

A drága (horroisztikus) vételek sajnos mind BZ hibák.

Valerianus Creative Commons License 2008.08.24 0 0 1588
Ha van egy kis időd, tudnál írni a Delta portfoliódról írni néhány szót? Főleg a következők érdekelnének:

1. A Deltánál milyen jellemző költségek vannak egy-egy tranzakciónál? Ez azért érdekelne, mert az ide beírt, tényleg magas százalékos BZ költségek valójában a Swissquote költségei, és a Delta is az SQ platformján működik, ha jól tudom.

2. Mibe fektetnek mostanában?

3. Hogy áll most a Delta portfoliód hozama?
Előzmény: Buscha (1587)
Buscha Creative Commons License 2008.08.23 0 0 1587
Ha nem oldódott volna meg a problémád, akkor fordulj a Cross Capitalhoz http://www.cross-capital.hu mostantól ők képviselik itthon hivatalosan a DELTÁ-t.
Előzmény: FMKVN (1582)
Tyereskowa Creative Commons License 2008.08.18 0 0 1586
Ja és a bizonylat az elözőhöz.tranz
Tyereskowa Creative Commons License 2008.08.18 0 0 1585

A BZ "szakértelme" határtalan...

Ennek legújabb tanubizonysága, hogy sikerült az eddig sem éppen olcsónak nevezhető tranzakciós díjakra még rátenniük egy lapáttal. Havi megtakarítási terveknél MEGA-BRUTÁLIS költségekbe verik az ügyfeleket. Ez sajnos már több is, mint a szakértelem hiánya. Hogy mi is ez, arra várom a fórumozók hozzászólásást!!!

 

Tehát. Az eddigi napvilágot látott BZ VÉTELI-REKORD:

 

Értékpapírvétel: 32,07 USD

 

Ennek a költsége: 25,05 USD !!!!!!!!

 

78,1% MINUSZ!!! a  vételi csomagra nézve!!! WAO!!!

(Még hagytak pár százalékot, hogy lehessen újabb rekordot felállítani!) :DDDD :-((((

 

MENEKÜLJETEK ÜGYFELEK!!!

Sterre Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1584
Kedves Zotya!

Amióta van freemail és gmail, pont azóta vannak meg az elérhetőségeim, nekem sem változtak.
Lehet, hogy rosszul tudom, de a Fórumról ha kitiltanak nem tudsz visszajelentkezni a régi mailcímeddel. Szükség volt további címekre szert tennem, bár a mai napig él az összes, és minden nap megnézem őket egyszer, nehogy elmaradásom legyen és valakinek ne válaszoljak.
Természetesen van egy elsőszámú címem, amit izzítottan használok.
Előzmény: zotya-DUB (1580)
Buscha Creative Commons License 2008.08.12 0 0 1583

A tanácsadód nem keresett meg, hogy gáz van? Szerintem ne izgulj, nagyon lent van a piac  és akár évvégéig visszahozható a minuszod. Persze nem a BZ-vel!!!

Előzmény: FMKVN (1582)
FMKVN Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1582

Egy dolgot szögezzünk le. Csak azért kerültem ide, mert másfél év alatt a majd 20e pénzemből pillanatnyilag 15.5e található úgy a SQ számlámon, hogy az minden perccel valódi eurókat veszít.

Tehát itt egy egész gyors reagálásra van szükségem.

Nem szoktam 5e Eurókkal dobálózni, ezt csak tudom.

Vissza akarom szerezni a pénzem. Ami még van.

A fórum olvasgatása közben fogalmazódott meg bennem ez.

Álmomban nem gondoltam, hogy az állítólag biztos Svájci befektetésemről

fórum működik, valószínűleg nem alaptalan állításokkal, és vádakkal...

 

Köszi srácok.

Kezdek eléggé dühös lenni.

 

BZ-nek üzenem,  úgy, mint személynek:

Nem kell a rossz, mer aztán én is rossz leszek netalán!

BlackMage Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1581
Latod, a nokben az a csodas, hogy mindig meg tudnak ujulni! :)
Előzmény: zotya-DUB (1580)
zotya-DUB Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1580
nekem ahanyszor irt, mindig mas emailcimrol....Nekem ez anno nem nagyon volt bizalomgerjeszto, es amint latom itt megint mas az emailcime. 10 eve ugyanaz az emailcimem, lehet en vagyok csak nyavogos.
Előzmény: BlackMage (1578)
Buscha Creative Commons License 2008.08.11 0 0 1579

Mennyi pénzed volt?

 

Szerintem se a tőzsdét átkozd, hanem a BZ-t!

Én rettenetesen örülök, hogy ezekben az újabb amatőr vásárlásokban már nem voltam benne a számlám.

 

A DELTA nekem az elmúlt napokban is megint bizonyított, hozott szépen vissza az veszteségemből. Csak ajánlani tudom.

 

Van még itt olyan aki váltott DELTÁ-ra?

Előzmény: FMKVN (1576)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!