Keresés

Részletes keresés

kékszemű Creative Commons License 2008.02.28 0 0 329
A JVC GZ-MG 255/275 páros tényleg nagyon jól sikerült, a JVC 2008-as kínálatában nincs is hozzájuk mérhető középkategóriás SD modell. Addig kell venni belőlük, amíg kaphatóak!!!
Előzmény: easycam (325)
kékszemű Creative Commons License 2008.02.28 0 0 328

A nagyobb kapacitású HDD-k térnyerése a kisméretű notebookot forgalmának megugrásával függ össze. Már alig lehet notebookot eladni 80 GB alatti HDD-vel, tehát a gyártás egyre gazdaságosabb a nagyobb tárméretben is.

 

Ha már elterjednek a HighDef felbontású kamerák, akkor méginkább szükség lesz a nagyobb HDD-re, hiszen ott már sokkal magasabb bitrátával kell rögzíteni a felvételt, hogy megelőzzük a minőségromlást.

Előzmény: easycam (327)
easycam Creative Commons License 2008.02.27 0 0 327

Na most felhúztam magam nagyon "dőlők" a 40-50-60-1000 Gb winyákról meg csak annyit hogy egy "gyatra" 30Gb winyás kamera, legjobb felbontásban (8,5 rátával pl. JVC) uszkve 7 órányi anyagot lehet rögzíteni ember legyen a talpán aki egy 2 hetes nyaralás után leül a gép elé és összevág belőle egy 30-60 perces DVD-t. ( ez 10 darab minőségi 45 perces mini DV kazinak felel, meg)

Ekkora (30Gb) winya kapacitással ha minden jelenetet 3X veszünk újra fel és a felvett jelenetek csak 1/3-dát használjuk fel akkor is kijön egy 45 perces dokumentumfilm.

Szóval győzzzük akkuval!!! 

Előzmény: kékszemű (323)
easycam Creative Commons License 2008.02.27 0 0 326
A Panasonic SDR-H20 tényleg nagyon jó kis kam áldom is az eszem hogy 2007 Decemberben nem vettem meg 115.000 Akciós forintért, most 82.000-85.000 között hozzá lehet jutni. Csak nem szeretnék 1Mp alatti kamot, gyakorlatilag már ez is lassan "elavult" lessz. üdv.
Előzmény: kékszemű (323)
easycam Creative Commons License 2008.02.27 0 0 325

Üdv. kékszemű köszönom a választ a Sony 55-ösével az a gondom hogy drágább az 52-nél (értelem szerűen újabb típus+ 10G) de Képalkotó eszköz: Mérete 1/6" CCD  a minimális megvilágítási igénye is 2X érzéketlenebb az 52-nél.

A JVC GZ-MG435 -nek a képalkotója szintén 1/6" CCD míg a GZ-MG255 -é 1/3,9" CCD (remélem jól tudom az MG277-és az MG255 köszött csak a tárkapacitás különbség.) F 1,8 1,2 helyett  konkrétan gyengébb kamerát veszek drágábban. JAJ JA JAJ most látom ez a bajjj az MG465-tel is, csak nagyobb a Winyája az MG255nek nem 2,1 Mpix a CCD-je (videoba csak 1.23M) kezdem azt hinni hogy összekavarodtak bennem a specifikációk de nekem egyre inkább az jön le hogy kegyetlenül kiforratlan ez a rendszer NAGYON AJÁNLOM MINDENKINEK VÁSÁRLÁS ELÖTT HASONLÍTGASSA ÖSSZE AZ ÚJABB ÉS RÉGEBBI TÍPUSOKAT MÁRMINT A MŰSZTAKI JELLEMZŐIT!!! A most megjelent típusok gyengébb specifikációval de esetleg nagyobb vinyával többe kerülnek a régi jó kis gépeknél. 

Előzmény: kékszemű (323)
hoppa- Creative Commons License 2008.02.26 0 0 324
Sziasztok!
Alábbiban szeretném a véleményetek kikérni. Esetleg akinek van tapasztalata az alábbi 2 kamerával kérem írja meg.
Kamerát szeretnék vásárolni, megéri-e a drágább szerintetek (ár-érték arány). A kamerát lényegében családi felvételek készítésére szeretném használni.
-JVC GZ-MG155 90.000 Ft vagy
-JVC GZ-MG275 120.000 Ft.
Durván a különbség: 30 ill. 40 Gb merevlemez és
1,070,000 ill 2,180,000 pixel felbontás.
Véleményetek előre is megköszönve:hoppa-
kékszemű Creative Commons License 2008.02.26 0 0 323

Digitális zoom felejtős, egyszer kipróbálod, utána letiltod a menüben, hogy véletlenül se kapcsolódjon be többet.

 

Javaslom a Panasonic H20-ast, most nagyon olcsón meg lehet kapni, annyiért az a best buy HDD-s kamera.

 

Sonynak már itt az új sorozata (52-ből 55 lett) azt is érdemes nézegetni. JVC-nek is itt az új sorozata, abból a 330, 335, 365 kerülendő (bár nagyon szépek!!!). Érdemes megnézni a 435-ös (illetve a 465-ös) modelleket, ezek már 1 megapixelesek,  32 x zoom van bennük (optikai) és az áruk is elfogadható.

Előzmény: easycam (322)
easycam Creative Commons License 2008.02.26 0 0 322
Üdv mindenkinek kérdésem volna a DCR-SR52 és a GZ-MG255 között vacillálok a JVC összességében talán szimpibb, de a 10X optikai zoom-ját keveslem a kérdésem az volna hogyha a 10X optikai mellé használok plusszba digit zoommot összesen kb 20-25X nagyítás erejéig mennyire romlik a minőség vagy inkább ezen szempontból vegyem a Sony-t 25X optikai zoom miatt???? ne adj isten a Pana SDR-H20EG 32X optikai zoommal??? köszönöm.
kékszemű Creative Commons License 2008.02.25 0 0 321

Na, azért annyira ismerem a PowerDirektort, hogy tudjam, hogy igenis van benne áttűnés (transition) meg felirat (title). Kicsit érdekesen működik az áttűnés, mert a felső képernyő-részen kiválasztott áttűnés-fajtát rá kell húzni az alsó részen (a timeline-on) lévő részre és akkor a rész elejére beilleszti az áttűnést az előző és adott részlet közé. Felirat is van benne, több fajta is.

 

Mikor azt mondtam, hogy nem ismerem, akkor az 5.1-es hang lehetőségeire gondoltam.

Előzmény: Zoli 44 (320)
Zoli 44 Creative Commons License 2008.02.24 0 0 320

Szia!

Azt hittem erre már nem jár senki. A Lets-el a szélzajt lehúztam és zenét vagy narrátor szöveget tettem helyette a nyaraláson készült felvételeknél. Az új kameránál nagyon jól hallatszik házimozin amikor hátul szól valaki, persze szélcsendes helyen. Nem gondoltam, hogy ilyen problémás az mpeg 2 szerkesztése, sajna már a kamera cserén is gondolkodom, mert a kereső is nagyon hiányzik sokkal stabilabban lehet tartani úgy a kamerát, aksi is tovább bírja. Szerinted lesz, vagy van már olyan szerkesztő progi amivel a képet, hangot úgy megtudom csinálni mint a Lets-el a régi felvételeimet, vagy azt kell elfogadni amit kamera progija csinál se felírat, se átúszás, se effekt, se zene stb?   

kékszemű Creative Commons License 2008.02.22 0 0 319

Tudomásom szerint a Let'sEdit2 csak kétcsatornás hangot tud felvenni (azt is csak PCM módban), de a két csatornás AC3 térhatás megmarad. Engem pl. halálra idegesít az, hogy ha szeles időben készült a felvétel, akkor a visszajátszáskor az összes hangszóróból hallatszik a szélzaj :-(((

 

A PowerDirectort sajna nem ismerem.

Előzmény: Zoli 44 (318)
Zoli 44 Creative Commons License 2008.02.18 0 0 318

Szevasztok! Jóreggelt aki ezután ébred.

Végig olvastam az eddig leírtakat, de eddig még nem szóltam hozzá, most is inkább kérdezni szeretnék hátha tud valaki segíteni. A gépem:Sony SR-290E a hozzá kapott progival szerkesztés nélkül szép 5.1-es dvd-t lehet csinálni, de a régi Lets'edit2 szerkesztő programommal elveszítem az 5.1-es hangot, sőt a minőség is romlik. Próbáltam még a Cyberlink Power Director-t, de azzal se tudom megtartani a hangot, a képminőség egy fokkal talán jobb. Tudtok-e segíteni ? Az is lehet, hogy jó a proramom csak nem tudom jól beállítani, a lets' edit magyar, de a másik az angol, és sajna nem tudok angolul úgy próbálgatom sok-sok időt elszúrva. 

kékszemű Creative Commons License 2008.02.14 0 0 317

Nem hiszem, hogy ilyet írtam volna...! Inkább azt írtam, hogy a kamera által készített felvételt a kamerából másold át a a számítógépre, ezután nevezd át az átmásolt felvétel kiterjesztését .MPG-re (mert a kamerák mindenféle egzotikus kiterjesztéseket biggyesztenek a felvételhez) és ezután tudják a számítógépes lejátszók lejátszani a felvételeket a számítógépen.

 

A DVD-re írás bonyolultabb folyamat, főképpen azért, mert nagyon ritka az, hogy a kamerával készített felvételt egy az egyben DVD-re lehet írni. Szinte mindig kell egy kis vágás, meg a különálló felvételek összeszerkesztése ahhoz, hogy nézhető műsort kapjunk.

Előzmény: 2rol_ler (316)
2rol_ler Creative Commons License 2008.02.13 0 0 316
Rendben, elfogadom, de mintha régebben azt írtad volna, hogy másold át az mpg file-t dvd-re, átnevezve avi-ra, s már megy is a felvétel.
Megoldhatták volna az illetékesek a veszteségmentes átírást szvsz.

Köszönöm, hogy írtál.
Előzmény: kékszemű (315)
kékszemű Creative Commons License 2008.02.13 0 0 315

A dolog nem ennyire egyszerű! Nem a felvétel formátumával van a baj. Nézz meg pl. a GSpot nevű programmal egy HDD-s videokamera által készített állományt. Azt fogja mutatni, hogy a felvétel DVD VOB formátumú.

 

Ha ezt pusztán egy másolással egy DVD lemezre másolod, akkor az asztali lejátszó nyilván nem játssza le, mert egyrészt a kötetstruktúra sem felel meg a DVD szabványnak, másrészt a DVD lejátszó számára szükséges segédfájlok sincsenek a lemezen. Ameddig ezeket (könyvtár sztruktúrát és segédfájlokat) elő nem állítod, addig az asztali lejátszó nem játssza le a DVD-t.

 

Amit te számon kérsz a HDD-s videokamerákon, azt pl egy internetről letöltött MPEG filmmel sem tudod megcsinálni, tehát hiába másolod ki egy DVD-re, az asztali lejátszó nem fogja lejátszani!

Előzmény: 2rol_ler (314)
2rol_ler Creative Commons License 2008.02.13 0 0 314
Vmi nagyon nem gömbölyű nálam:(
A womble által gyártott pal dvd formátumot sem játszák le az asztali dvd-éim (egy sony recorder, és egy nem rec panasonic), arról nem is beszélve, hogy az nem is vob formátumú lesz.
Viszont a womble által készített divx-es avit játszák a készülékek és a minőséggel megvagyok elégedve.
A problémám most már csak annyi, hogy nem ezt vártam egy digitális hdd-re rögzítő kamerától, hanem, ha nem szeretném szerkeszteni a felvételeket, akkor "simán" csak kiírom a felvételeket dvd-re, aztán le is játsza azokat az asztali dvd.

Köszönöm, hogy írtál.
Előzmény: kékszemű (313)
kékszemű Creative Commons License 2008.02.11 0 0 313

Na, előkerültem, jó ideig esténként csak 5-10 percre tudtam időt szakítani a netezésre :-((

 

Almera1999: gratula a készülékhez! Gyakorold a kézi beállítások használatát (mauális fókusz, stb.) illetve ne használd az automatikus színegyensúly beállítást, hanem a beállított témákat használd, illetve tarts magadnál egy A4-es fehér lapot a manuális WB beállításához. Még jobb eredményt fogsz kapni!

 

Ka-roly: a Pana NVGS-320 tényleg típusidegen itt, de ennek ellenére a jelenleg kapható amatőr kamerák között az egyik legjobb. Ha azt választod, biztosan nem fogsz csalódni benne!

 

JD7: árban egyértelműen nyerő a szalagos készülék, a nyers felvétel tárolása szintén csak a miniDV kamerákkal megoldható (ott elteheted az eredeti kazettát). Természetesen a HDD-s kameráról a számítógépbe másolt nyers MPG2 állományok változtatás nélkül kitehetők DVD-re, tehát a nyers felvétel végülis a HDD-s kamerák esetében is eltehető, csak ehhez 2 lépésben van lehetőség.

 

2rol_ler: a szerkesztő programok többsége valóban veszteségesen tömöríti újra a szerkesztett felvételeket. Ha ésszel csinálod, akkor viszont ez a veszteség szemmel gyakorlatilag észrevehetetlen. Az a lényeg, hogy az eredeti felvételt mindig a készülék által nyújtott legmagasabb bitrátával kell elkészíteni. A szerkesztés során is mindig változatlanul kell hagyni a bitrátát, még akkor is, ha az rengeteg helyet igényel a számítógép merevlemezén. A szerkesztés során figyelni kell arra, hogy egy egyrétegű DVD esetében a műsor ne legyen hosszabb 70-80 percnél (kétrétegű esetén pedig 140-150 percnél), mert ennél hosszabb felvétel DVD-re zsúfolása már látható minőségvesztéssel jár. 

Szerkeszteni én a Let'sEdit2-vel szoktam, mert sokkal egyszerűbb, mint a womble (ami viszont valóban tud veszteségmentesen szerkeszteni). Általában DVD formátumra is a Let'sEdittel alakítok, ennek pusztán a lustaság az oka, mert a Let'sEdit nem a legjobb erre a célra (nem lehet a bitrátát szabadon állítani, valamint a hangot csak PCM modulációval hajlandó a DVD-re tenni). JDVD formátumra való alakításhoz jobb a Cyberlink PowerProducer nevű programja, de nem lesz a végeredmény annyival jobb, hogy megérje két programmal foglalkozni a munka során. Az elkészült anyagot kiírni már NERO-val szoktam.

Ha így jársz el, akkor nagyon kellemes minőségű DVD-t kapsz végeredményül.

2rol_ler Creative Commons License 2008.02.10 0 0 312
Köszönöm, megnézem.
Előzmény: nyikszi (310)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.08 0 0 311
Sztem igen, egy kicsit maradi vagy :D De neked kell eldöntened melyiket akarod. Én már az elején eldöntöttem, hogy HDD-s lesz, utána olvasgattam a fórumokon a hátrányait, de vannak előnyök is és én akkor is HDD-st veszek. Annyit még hozzátennék, hogy a HDD-shez nem kell kazettákat venni. Ez előny is, meg hátrány is.
Előzmény: JD7 (308)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.08 0 0 310
Valahol olvastam itt, hogy van olyan konverter, mindjárt megnézem.

A másik érdekes, bár én nem kamerás felvételt, de mpeg2-es felvételt néztem avira átnevezve, aimán lejátszotta. Toshiba felvevő.

Na meg is van, mert kimásoltam magamnak is :D Asszem a másik topicban olvastam, dátum szerint rá tudsz keresni:

Zeki válasz | megnéz | könyvjelző 2007.10.21 23:27:23 © (33046)
Vannak kifejezett mpeg2 vágók, szerkesztők.
http://www.womble.com/products/

Előzmény: napalm. (33043)

Zeki válasz | megnéz | könyvjelző 2007.10.21 23:24:29 © (33045)
NA ITT A BIBI, MERT MÁS FÁJLFOMÁTUM, TEHÁT ÍGY A MINŐSÉGI ÖSSZEHASONLÍTÁSNAK NINCS ÉRTELME.
Előzmény: videos65 (33041)

videos65 válasz | megnéz | könyvjelző 2007.10.21 23:22:46 © (33044)
A lets edit 2-essel

Előzmény: napalm. (33043)

napalm. válasz | megnéz | könyvjelző 2007.10.21 23:18:39 © (33043)
mivel vágtad az mpeg2-t?
Előzmény: videos65 (33041)
Előzmény: 2rol_ler (307)
PETYUS Creative Commons License 2008.02.07 0 0 309
Még az is szempont lehet, hogy mennyi ideig tud felvenni egyhuzamban.
Előzmény: JD7 (308)
JD7 Creative Commons License 2008.02.07 0 0 308
Nem tudok dűlőre jutni a szalagos és a HDD kamerák között, melyik lenne a jobb megoldás.

Nem tudom miért, de valamiért még mindig tartok a HDD-től. Maradiság lenne csupán ez részemről? Ha jól látom minőségi különbség elenyésző, szerkeszthetőség már elég jól támogatott. Marad a kamera ára és a nyersanyag tárolása, mint különbség a két modell között?

2rol_ler Creative Commons License 2008.02.07 0 0 307
Ezzel az elvileggel van bajom. Olyan konverterre lenne szükségem, mely nem dob el egy képkockát sem és a színek sem fakulnak. Eddig a Convertxtodvd-vel próbálkoztam.


A javaslatod félig sikerült kb. Tud divx-et az asztalim, de mikor lejátsza a felvételt nincs hang és kb a 7. mp-től szaggat a kép leesik az fps 4-5-re kb, aztán fél perc után le is áll a lejátszás. Ezek szerint valami nem gömbölyű. Egyéb ötlet?

Köszönöm
Előzmény: nyikszi (305)
ka-roly Creative Commons License 2008.02.06 0 0 306

 Bocs ! Köszi!

Előzmény: nyikszi (301)
nyikszi Creative Commons License 2008.02.06 0 0 305
Elvileg veszteségmentesen alakítja át DVD-re, hiszen az is mpeg2 formátum. Ha tud DivX-et a lejátszód, akkor nevezd át avi-ra, akkor le fogja játszani ;)
Előzmény: 2rol_ler (304)
2rol_ler Creative Commons License 2008.02.06 0 0 304
Sokat olvastam, "játszottam".
Kéne tudnia az asztali dvd-nek olvasnia, tudok belőle dvd (pl.: vob) formátumot csinálni, de az mind minőség ill időveszteséggel jár. Bár, ha ajánlasz veszteségmentes konvertert....
Előzmény: PentaxMan (303)
PentaxMan Creative Commons License 2008.02.06 0 0 303
... mert úgy nem tud vele mit kezdeni.. csinálj belőle DVD video formátumot.
Előzmény: 2rol_ler (302)
2rol_ler Creative Commons License 2008.02.06 0 0 302
Segítség!!!!
Sr32-es videókamera által készített file-okat (mpg) direktben átírom dvd-re, de azokat az asztali sony rdr-vx410 dvd-ém nem "eszi" meg. Cannot play-el kiköpi. Átneveztem mpeg-re is a gazokat, de úgy sem megy. Mi lehet a gond?
nyikszi Creative Commons License 2008.02.06 0 0 301
Ez nem az a topic, itt a HDD-s videókamerákkal fogalkoznak.
Előzmény: ka-roly (300)
ka-roly Creative Commons License 2008.02.05 0 0 300
Sziasztok!

Lehetőségem van venni egy pana NV-GS320 -ast . Szeretném ha Valaki tapasztalatból összefoglalná az előnyeit-hátrányait ,kezelését .
Előre is köszönöm!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!