Keresés

Részletes keresés

Suny14 Creative Commons License 2012.09.02 0 0 569

Sziasztok! Segítségre lenne szükségem.
Vásároltam egy JVC GZ MG135E típusú videokamerát, de nem kaptam hozzá szoftvert.
A neten pedig sehol sem találok.
Akinek van ehhez a kamerához szoftvere és letudná nekem másolni nagyon szívesen megvásárolnám. A választ előre megköszönöm.  
Üdv...

Törölt nick Creative Commons License 2012.08.30 0 0 568

Tudna e valaki segíteni egy Panasonic SDR-20 kamerához magyar nyelvű Használati utasítást szerezni.Nem viszonzatlanul kérném.Elérhetőségem: <jozsefh2@gmail.com>

foveon Creative Commons License 2009.12.09 0 0 567
anno nekem volt egy eleg draga pana "pro" kategorias vhs magnom. alig hasznaltuk de eleg hamar befosott a mechanikaja (szallagvezetes). elvittem a fehervari ut melletti pana markaszervizbe. 25e-ert csinaltak benne gorgo meg palya meg mittudomen milyen felujitokeszletes cseret. aztan 2 hettel annak a garija lejarta utan ujra elkezdte enni a szalagokat. ment a kukaba, buktam rajta majdnem 100e penzt...
amugy a pana markat birom, de ez a videos dolog nekem nem jott be.
Előzmény: elefi (565)
Sanya_67 Creative Commons License 2009.12.09 0 0 566

Panasonic SD TM 9/100/200/300 jelő panákban sincs semmi mozgó az AF-en és a zoomon kívül.

Előzmény: elefi (565)
elefi Creative Commons License 2009.12.09 0 0 565

Nezted mar a Sanyo VPC FH1-est esetleg? Nekem nagyon bejon a kepminosege, full HD-S es nem latszik dragabbnak mint a te altalad felsoroltak. Ha van nagymeretu lapos Tv-d akkor jobban jarsz vele mint a masik kettovel. A Sanyoban nincs mozgo alkatresz az autofokusz-on kivul, csak kartyas, kicsi, konnyu, stb. Nalam a Panasonic mint marka orokre leirta magat a kiskazettas digitalis kamerajaval, az enyem is es az unokaocseme is osszefosta magat 5 ev utan, megpedig a mechanika, a kazetta kiado es szalag vezeto szerkezet. evente talan 5 szor hasznalva, csak nyaralasokkor, se karc, se kopas, se viz se utodes, a mechanika egyszeruen nem birta. Azota csak olyat hasznalok amiben nincs/minimalis a mozgo alkatresz Panasonic meg bkaphatja.

Előzmény: virracocha (563)
manjalik Creative Commons License 2009.12.05 0 0 564
Sziasztok!
Van egy Canon HF 100as gépen minden tökéletesen müködik, nagyon meg vagyok elégedve vele, csak az a gondom, hogy a konvertáló-vágó programm amit vele adtak egyszerűen használhatatlannak tartom. Image mixer 3SE a becsületes neve. A filmeket amiket lementek vele I3E vagy m2ts formátumban menti leés ezeket egyszerűen a gépem nem ismeri fel.
Adna valaki egy pár tippet, hogy mit tehetek, milyen programot kéne letölteni hogy ezeket átirjam norális nézhető formátumba? ha lehet magyarul.
köszi előre is
virracocha Creative Commons License 2009.11.23 0 0 563

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni.

Videókamera vételét tervezem, ki is néztem kettőt. Az egyik a Sony DCR-SR 57E, a másik pedig a Panasonic SDR-H90. Ha van valamilyen tapasztalatok ezekkel a  kapcsolatban, vagy tudtok róluk valamit, melyiket ajánlanátok. Nagyjából ugyanazok a specifikációik, de kíváncsi lennék, hogy gyakorlati tapasztalat után melyiknek milyen előnyös vagy hátrányos tulajdonságai vannak. Vagy ajánlhattok  mást hasonló árkategóriában, ha véleményetek szerint van jobb, nem ragaszkodom a fennt említett kamerákhoz.

Köszi!

vidékipupák Creative Commons License 2009.08.08 0 0 562
Szerintem a (szer)vizesek hiába mondják el neked a hibát,  az ő feladatuk, hogy megoldják. Sajnos, nagyon sok rossz tapasztalataom van a szervizekkel. Valóban nincs olyan erős motivációjuk, mint neked. Akkor van, ha egy forrasztást kijavítanak és el lehet kérni érte több ezer esetleg tízezer forintot. Ezt azért mondom, mert évekig én is javítottam, szervizeltem, de engem mindig az motívált, hogy ismét működöképes állapotba hozzam a kütyüket. Volt több kocsim amiket "javított"  autószerelő.  Szerviz, nem sufni. Évek óta nem viszem a kocsimat szervizbe, hacsak nem garanciális. Inkább megjavítom. Van egy kamerám, távdiagnózissal megállapították, hogy kb. 18-22 ezer a javítás. Szétszedtem, egy szalagkábel van eltörve benne, ami kb. 300 Ft. Most az a gondom, hogy hol szerezzek ilyet, de lehet, hogy jobban járok, ha veszek egy másik rosszat és a kettőből építek egyet össze. 
Előzmény: elemes2 (558)
elemes2 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 561
olvasnivaló:

a hard disk-re illetve memóriakártyára rögzítő HD kamerák által használt videó formátumról:
http://en.wikipedia.org/wiki/AVCHD

mts (m2ts) lejátszása: több "codec pack" is tartalmaz H.264 codec-et, talán még az ffdshow vagy a vista codec pack is.

FullHD videó szerkesztő szoftverekből "olcsó" a Power Director (55 illetve 80 dolláros verziója van, az utóbbit akkor tudod kihasználni, ha lesz, vagy már van bluray lejátszód):
http://www.cyberlink.com/products/powerdirector/overview_en_US.html

Corel Video Studio Pro X2 (ez az a szoftver, ami régebben Ulead Video Studio néven futott, valójában az UVS 12-es verziója) (most kb 60 dollár):
http://www.corel.com/servlet/Satellite/ca/en/Product/1175714228541

Én az utóbbit használom HD anyagok szerkesztésére egy ötéves P4 gépen (2.6 GHz, 1 GB RAM) -- tulajdonképpen elmegy, bár az exportálás AVCHD formátumba rettentő lassú (negyedórás kész anyagon 10-12 órát darál), egy modernebb processzor vagy talán több RAM ezen sokat dobhat.
manjalik Creative Commons License 2009.05.25 0 0 560
Sziasztok
Nemrég vettem egy Canon HF100-ast. az a gondom, hogy a program cd-t amit vele adtak- Image Mixer 3 SE- nem sikerül használni. A gépem meg nem játsza a M2TS formátumot. Állítólag ezt azért adták hozzá ,hogy a felvett dolgokat tudjam megvágni, átalakítani, esetleg feliratot, címet rátenni. DVD-re ár tudom írni de csak a nyers anyagot.
Szeretném a felvett dolgokat átalakítani, megvágni, elküldeni mailban.
esetleg ha egy másik programmal könnyebben lehetne....
Segítségeteket előre is köszönöm
elemes2 Creative Commons License 2009.05.25 0 0 559
Most már elég sok idő eltelt a szervizbe adástól, elmegyek érte, és elhozom abban az állapotában ahogy van. Otthon aztán miszlikre szedem (PH 00 csavarhúzóval szinte minden része bontható) és megnézem, mi a zábra. (Az a benyomásom, hogy a szerviznek hiába van sokkal több eszköze, talán hiányzik belőlük egyfajta motiváció, ami bennem megvan.)
elemes2 Creative Commons License 2009.05.14 0 0 558
advance.

a kameraba bekerult az uj hard disk. ennek nyoman mar beindul, a kijelzon szetesett vibralo kep lathato par tiz masodpercig, majd kek kepre valt es mond egy hibakodot de a kikapcsolo gombra nem reagal. (a szervizesek mondtak telefonon.)

tanulsag: igy dobaljatok a kameratokat.
elemes2 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 557
érdekes, megkérdeztem egy forgalmazót, hogy nála mennyibe kerül ez a 60 GB hard disk. azt mondja, ha csak 1 darabot veszek, akkor ötven dolcsi plusz fuvar, összesen 20 ezer körül lesz, akár most rögtön küldhetem is a megrendelést.
Előzmény: elemes2 (556)
elemes2 Creative Commons License 2009.05.13 0 0 556
szerviz: a hard disk biztosan tonkrement, de anelkul nem indul be a kamera. tovabbi hibak akkor derulhetnek ki, ha kicserelik a hard disket - az adott tipusu toshiba hdd 40-50 rugo korul van.
elemes2 Creative Commons License 2009.05.12 0 0 555
bő két hete a szervizben van a kamera, és még rá se néztek.
Előzmény: laszlo.38 (554)
laszlo.38 Creative Commons License 2009.05.07 0 0 554
Részvétem a kamera miatt... Amugy mivel biztattak a szervizben?
Előzmény: elemes2 (553)
elemes2 Creative Commons License 2009.05.03 0 0 553
egy hete a szőrvízben van a kamera, egyelőre nincs feedback.
elemes2 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 552
közben gyorsan kiszámoltam, mekkora pofont kapott a hard disk.
kb 1.3 méterről esett, tehát a talajra érkezési sebessége v = sqrt(2*g*h) = 5 m/s.
a hard disk a kamerában egy puhagumiszivacs keretben fekszik, ami 1-2 mm elmozdulást enged. ha s=2 mm elmozdulást feltételezek, akkor a hard disket ért ütés a = v^2/2s = 5*5/(2*0.002)=6000 m/s^2 vagyis kb 600g, persze azzal a feltevéssel, hogy a gumiszivacsban egyenletesen lassult a HDD. A toshiba speckó alapján ez még éppen túlélhető (üzem közben 500g, parkolva 1000g ütést bír ki a HDD -- nem is gondolnánk, ugye).

persze, egyelőre se kép se hang, és egy csomó más baja is lehet még: CMOS érzékelő, OIS stb.
elemes2 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 551
erről jut eszembe, egy nappal az eldobás előtt szépen lefóliáztam a kijelzőt a madaras tecsóban kb 1500 forintért vásárolt fóliázó készlettel.
Előzmény: laszlo.38 (543)
elemes2 Creative Commons License 2009.04.29 0 0 550
bajtársak,

eldobtam a kamerámat. jó nagyot esett, most aztán se kép se hang.
így aztán volt bátorságom (botorságom) szétszerelni. tanulságok:

1. PH 00 csavarhúzóval elég jól szerelhető (tényleg). Van PH 000 is, de arra nem volt szükségem.

2. 1.8" toshiba hard disk van benne, a pontos típusa: MK6014GAL. ZIF csatlakozóval van szerelve. ha ez ment volna tönkre, könnyen ki tudnám cserélni. lehet hogy ez is tönkrement, de biztosan nem csak ez.

gt bx Creative Commons License 2009.03.10 0 0 549

:)))

Nekem sem volt ilyen tipusú kamerám még,kicsit tartottam tőle,de jól vizsgázott

nyaralás,iskolai események,sportfelvételek közben is,az ára...akkor akció volt

az Elektroworldben...a családban éppen tönkrement egy kazettás Sony,igy  jól is

jött,nem bántam meg,nekem tetszik "még",nem mellesleg azóta sokkal jobbak

is kijöttek,nekem ez a tapasztalatom:))

Előzmény: laszlo.38 (548)
laszlo.38 Creative Commons License 2009.03.09 0 0 548
Kösz az infót, de már késő:) A JVC és a Sony közt nem tudtam dönteni, de a végén Sony lett, csak az ár miatt, aztán majd kiderűl hogy jól döntöttem e. A Sony gyári aksi 136 percet bir, de vettem hozzá nagyobbat, azzal több mint 206 percet irt ki, de még nem volt feltöltve, csak ahogy megvettem beleraktam. Mostmár látom a különbséget a JVC és a Sony között, A JVC teljesen zajmentes felvételt készit gyenge megvilágitásban, a Sony a comos érzékelőnek köszönhetően zajosabb, viszont világosabb a felvétel. Nappali fénynél mindkettő kitünő. Meg volt mégegy szempont részemről, a zoom A sony 15-szörös optikai, előző mini dv-s kamerámon 10 szeres volt, és attól akartam egy kicsivel nagyobbat.
Előzmény: gt bx (547)
gt bx Creative Commons License 2009.03.08 0 0 547
Nagyon jó szerkezet,kicsi,könnyű kezelni,a hozzátartozó programokkal
tudsz dvd-t összeállitani,30 Gb merevlemez,csak az akku nem bir 90 percnél többet
Én vettem egy nagyobb akkut,kb 3 órát bir,és töltőt hozzá.
Nem kell mini dvd,kazetta..
Előzmény: laszlo.38 (535)
laszlo.38 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 546
Végre sikerült, ilyen volt az első kamerám, igazi profi gép volt:)
Előzmény: laszlo.38 (545)
laszlo.38 Creative Commons License 2009.03.02 0 0 545
Nemtudom mivan most, de semmi nem akar menni, nem tudok feltenni egy fotót.
elemes2 Creative Commons License 2009.03.01 0 0 544
Én a wormsign Thököly úti üzletében vettem FH100 helyettesítő akkut, teljesen elégedett vagyok vele, nagyon sokáig bírja (több, mint duplája a gyári FH70-nek).

Wormsign nick írta, hogy az infolítium akkuk "beszélgetnek" valami protokollon a kamerával, de a sony titkolja ezt, ezért a régebbi utángyártott akkuk külső vezetékke csatlakoztak a kamerához. Amit én vettem akkut októberben, már tökéletesen működik az én (tavaly április gyártású) SR11 kamerámmal. Az üzletben kipróbálni nem tudtam (roncsolással felbontható lehegesztett kemény műanyag tokban volt).
Előzmény: laszlo.38 (543)
laszlo.38 Creative Commons License 2009.02.28 0 0 543

Akkor veszek hozzá fóliát, igaz csak 2,8-vagy, 2,6 colosat tanáltam, az enyém meg állitólag 2,7colos, gondolom a nagyabbik jó lessz hozzá. Meg egy aksit is akarok hozzá venni, nem tudom melyiket érdemes, ezt néztem ki.

 

http://www.wormsign.hu/index.php?module=webshop&target=view&tproduct=20565350

elemes2 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 542
Lehet, szerintem célszerű is (míg másoxerint fölösleges). Az LCD panelen van egy antireflex bevonat, amelyen már nem túl sok használat után is látszik, hogy hol szoktam nyomkodni az érintő gombokat -- jellemzően a körmömmel :-(

Az érintőképernyő simán működik a védőfóliával is, de a fólia még puhább, sérülékenyebb, mint az LCD panel, amit ennen testével megvéd.

Ha mindig van kéznél valami kíméletes böködő pálcika, akkor védőfólia nélkül is sokáig ép marad a panel (a fényképezőgépekkel szemben ugyanis itt általában csukva van, így védett).
Előzmény: laszlo.38 (540)
R6gufi Creative Commons License 2009.02.27 0 0 541
Elméletileg igen, mivel a PDA-kra is tesznek, s azok is érintőképernyősek.
Előzmény: laszlo.38 (540)
laszlo.38 Creative Commons License 2009.02.27 0 0 540
Az érintőképernyős sonyra, lehet tenni védőfóliát az LCD monitorra? nem fogja zavarni a használatot?
Előzmény: elemes2 (537)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!