Keresés

Részletes keresés

Dr. Klíma Creative Commons License 2009.04.18 0 0 2059
AHOGY NE!

A képen látható LG klíma kültéri egysége nem igazán felel meg az elvárható minőségű telepítésnek......pl. a konzol és klíma közötti "rezgéscsillapító" hiányzik. Ezek filléres dolgok, de jelentősebb zajterheléstől óvhatjuk meg a klíma közelében tartózkodókat...Frigo_Trade_Team_Klima_Kft_LG_klima_Fujitsu_klima_Daikin_klima_Toshiba_klima_Samsung_klima_forgalmazas_telepites_ahogy_NE_air_conditioner_003












Dr. Klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.04.18 0 0 2058
Ahogy NE!

A legnagyobb fájdalom egyike az, mikor egy szakember a saját szakmájában olyan "kókler" megoldásokkal találkozik, ami már több mint elszomorító. Az esetek többségében ezeket a munkákat (pl. klima szerelés) olyan emberek végzik, akik ebből élnek......mindaddig, míg az ilyen és hasonló munkákat kifizeti a vásárló, addig kevés az esély, hogy csökkenjen az ilyen klíma telepítések száma....

Egy Hitachi klíma többet érdemelne......
Frigo_Trade_Team_Klima_Kft_LG_klima_Fujitsu_klima_Daikin_klima_Toshiba_klima_Samsung_klima_forgalmazas_telepites_ahogy_NE_air_conditioner_001











Dr. klíma

(a képet a -frigo trade team klíma kft "AHOGY NE" szereljünk klíma berendezést-kampány biztosítja.
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.10 0 0 2057
Csak, hát, ugye homlokzatra nem lehet klímát rakni. Azért van az erkély a döntéshozók szerint ....
Előzmény: Légkondoktor (2056)
Légkondoktor Creative Commons License 2009.04.10 0 0 2056
A legnagyobb probléma a látvány mellett, hogy a készülékek beterítik forró levegővel az egész teraszt, így az használhatatlanná válik, ha a készülék üzemel. Szerencsésebb lett volna olyan elhelyezést találni, hogy ne a terasz "élettere" legyen a kifújt meleg levegő célpontja.
Előzmény: Törölt nick (2054)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2055
Ez volt az egyetlen megoldás.......no meg a tetőre való szerelés, de azt mint tudjuk, nem tanácsos, mert a padlástéri szobákba behozza a tető a rezonanciát....

A látvány talán ijesztő, de élőben nem vészes

üdv
dr klíma
Előzmény: Törölt nick (2054)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2054
Hát én agyvérzést kapnék, ha két ilyen monstrum lenne a teraszomon :(
Előzmény: Dr. Klíma (2053)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.04.09 0 0 2053
frigotrade_team_klima_kft_fujitsu_klíma_szerelés














A képen 2 db LG klíma kültéri egysége látható. A berendezés maximális zajszintje sem haladja meg a lakó-pihenő övezetben előírtakat, így a készüléket nyugodtan lehet használni bármikor.

dr. klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.03.15 0 0 2052
A hőszigetelt falra is szépen fel lehet szerelni egy klíma kültéri egységet. Megfelelő megoldás esetén a kültéri alatt "nem szakad" be a hőszigetelés. Egy esetleges konzolcsere/gépcsere folytán pedig nem lesz "nyoma" a régi egység rögzítésének...frigotrade_team_klima_kft_fujitsu_klíma_szerelésfrigotrade_team_klima_kft_fujitsu_klíma_szerelés_01




















A felvételeket a Frigo Trade Team Klíma Kft engedélyével tettem közzé.

szép estét
dr. klíma
asha09lcc Creative Commons License 2009.02.14 0 0 2051
nagyon megfeneklett a másik fórum...
http://klima.forum.hu/viewtopic.php?f=10&t=12&p=132#p132
Előzmény: klimakiraly (2011)
B.. Creative Commons License 2009.01.24 0 0 2050
Szia Asha!

Ideértek a bakok, még kedden átvettem őket, csak nem volt időm írni és még egyszer köszi. Alá raktam és jelentősen csökkentette a rezgést, gyakorlatilag már nem is hallani.

Üdv:B.
Előzmény: asha09lcc (2049)
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.20 0 0 2049
Jövő héten csütörtök után tudok mondani valamit.
Remélem a bakok odaértek.
Előzmény: B.. (2048)
B.. Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2048
Köszi szépen a gyors választ csak nem értettem, h mi a fene van már ennyi ideig, mikor Pestről egy hét alatt lehoznak dolgokat. remélem, h nem futárcéggel külditek, mert a megadott címen gyakorlatilag csak este vagyok. Ha a Magyar Posta hozza az a legjobb még ha lassabb is most ebben az esetben, mert fel tudom utólag is venni ellentétben a futárszolgálattal mert ha nem vagy otthon visszaküldik. Amúgy még mindig semmi hír a klímámról?

Üdv:B.
Előzmény: asha09lcc (2047)
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2047
Nyugalom, ma 2 ízben postáztam, mai napon visszajött, hogy kézbesíthetetlen.
Ki tudja miért. Most talán odaér 2-3 nap múlva. Elnézésed kérem, nem tudom mi lehetett a Postánál az oka , érdeklődésemre én sem kaptam választ.
Köszönöm a türelmed.
Előzmény: B.. (2046)
B.. Creative Commons License 2009.01.17 0 0 2046
Szia Asha09...!

Megkérdezhetném, hogy feladtátok a gumibakokat? Csak mert szerintem már rég itt kellene lennie de még mindig nincs itt. Valahol elakadt volna?? Előre is köszi.

Üdv, B.
B.. Creative Commons License 2009.01.09 0 0 2045
Értem. Akkor gondolom pár hét vagy nap attól függően, h hova mégy, esetleg meg tudod nézni. Amúgy a bakok még mindig nem jöttek meg, nem tudom miért ilyen lassú a Magyar Posta :( Más szolgáltató másnap itt van már vele akár Pestről is feleannyiért, azért ez egy kicsit gáz :) De nem baj, megvárjuk:D
Előzmény: asha09lcc (2044)
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.09 0 0 2044
Hát tárgyalni voltam és mutatni sem tudtak még mintadarabot sem állítólag 3 hét múlva érkezik.
Előzmény: B.. (2043)
B.. Creative Commons License 2009.01.09 0 0 2043
Szia!


Ígérted, hogy ha majd megnézed az én fajta gépem, beszámolsz róla. Voltál megnézni??

Üdv:B.
Előzmény: asha09lcc (2040)
B.. Creative Commons License 2009.01.06 0 0 2042
Ja igen. Lemaradt, szóltam a szerelőmnek, és azt mondta, h meg se lepődött, pár ilyen gépet tettek fel, mindnek ugyanez a baja, de van hozzá másik alkatrész ami elvileg működik.
Előzmény: asha09lcc (2040)
B.. Creative Commons License 2009.01.06 0 0 2041
Klímakirály!!


Köszi szépen, de már kapom lassan, ideér a postával. Apropó a következő hozzászóláshoz annyit, h akkor lehet, h szériahibás lenne a dolog?? Nem értem miért nem tesztelnek valamit mielőtt piacra dobják... Jó jó tudom kínai de akkor is. Inkább megéri új alkatrészt küldeni mert az ennyivel olcsóbb lenne vagy kit érdekel alapon megy?? Nem értem...
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.05 0 0 2040
Mi már elküldtük postán, 2 félét is az LG gyárit és a kínai konzol gumibakját ami meglepően jó.
Meg is javítjuk a gépet, ha arról van szó, de nem szívesen, közben a dokumentációt is intéztük. Élőben ma nézek meg ugyanilyen gépet, a tapasztalatokról beszámolok.
Ahogy nézem eddig a kültéri úgy ahogy, de lehet hogy Midea inverterrel(ami kifejezetten a Midea gyártású Toshibára készült) Sanyo kopit építettek össze.
De a legnagyobb gond nem itt van, hanem kollegák közben írtak és azt mondják ők sem szereltek ilyet, de ügyfél megkeresés sok(5-6) esetben jelzett hasonló beltéri hibát. Valószínűleg a kül és beltéri két különböző helyen készülhet.


Csak azt nem értem-és ezt Cegléden sem értettem bár ott legalább a telepítő előkerült, igaz a szakértelme a minimális szinten is megkérdőjelezhető- de hol van a kivitelező aki feltette a gépet?
Persze ha ők maguk szerezték be és külön kerestek rá embert érthető a dolog, senki sem lát neki szívesen ilyennek.
Előzmény: klimakiraly (2039)
klimakiraly Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2039
Helló!

Gumibakért hozzám is jöhetsz .. írj hogy mikor és veszek ki a szervízkocsiból ...

K.K. by Szeged.

ps.: De javításért ne gyere, azt még barátnak sem ha nem tőlünk van a gép. :-) :-)
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2038
Ja a link:
http://www.tootoo.com/d-rp15064479-DC_Inverter_Split_Air_Conditioner_with_LED_Display/
Előzmény: B.. (2036)
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2037
A készüléked eredeti kínai gyártója:Zhongnan Electrical Appliance Co., Ltd.
Előzmény: B.. (2036)
B.. Creative Commons License 2009.01.04 0 0 2036
Szia!!

Huhh Te aztán alapos munkát végeztél, köszönöm szépen. Én alig találtam róla valamit. Egyébként a használatija egy használhatatlan vacak, semmi technikai adat csak ami a kültéri matricán van az elektromos lezárásnál. Ja, és nagyon precízen meghatározta a légfrissítő funkciót is: a gomb megnyomásával bekapcsolja a légszűrőt. Gondoltam akár ide se írtátok volna, sokkal okosabb nem lettem. És így erről ennyit írt. A tartóbakok nem újak, nem lettek lecserélve mert semmi bajuk, gyakorlatilag nem is rozsdásak nem tudom, hogy annak ellenére, h több mint 7évesek. Azt hiszem ezt a hajlított csövet nem is gyártják, csak ezt a kinyithatót. Az volt a szerencse, h még csak arrébb sem kellett fúrni, akkora pont mint nilének volt. A szerelők szerencséjére. Aminek örültem az még az volt, hogy a régi csövek szigetelése még abból a fekete habból volt, és az már elég rendesen porladt is, mert szétégette a nap meg a fagy tönkretette, és ez amit feltettek fehér, műanyag borításos és vastagabb is. Gondolom nem megy tönkre, meg a 40 fokos melegben nem lesz 60 fokos mert fehér. igen arról én is hallottam, de azt hittem csak kötekednek. Az ózon mérgező, de csak a normál légköri nyomáson. És akkor egy elrettentő dolog, és lehet h nem vagyok normális de élvezem: a lézernyomtatót itthon szagolgatom, mert imádom az ózont. eddig semmi bajom:)
Am meg fertőtlenít, elég erős oxidálószerként nincs azzal baj, csak utána uv-vel kell semlegesíteni, azom meg van. kb 1 mp hatóidővel kész is. mindegy, ez az emeltkémia átka:D ott már szagolgattunk savakat meg miegymást, az ózonra már immunisak lehetünk:D az már nem árt:D A gumibak azért kellene, mert a kültéri az ablakom mellett van , és én ott alszok nem messze és kicsit rázza falat. nem egész 3 méter van fönt együtt a 2 csőből úh elég közel van. Nagyon rendes vagy, köszönöm akkor az ajándékot. Gondolom postai utánvéttel küldöd? Nem tudom , hogyan hálálhatnám meg. Csak szólj, ha tudok valamiben segíteni. Köszi szépen, elküldöm a akkor a címedre. De ez nektek nem lesz pluszköltség? Vagy kinek fizessem ki?


Előre is köszi, mail ment a címemmel.

Üdv:B.

Ui.: Ha bármiben segíthetek csak írj a mailomra.

Előzmény: asha09lcc (2034)
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2035
Toshiba DA108X1C-20FZ3 kompresszor Midea gyártás. Rengeteg 2,6 és 3,5 kw inverteres gépben használják.
PL: Fujiair(valószínűleg az a szingapúri márka a géped alapja sok esetben Midea kültériket láttam)
Itt megnézheted Te is:
http://odenki.lotech.co.nz/products/domestic/x-series/images
Technikai adatai:
http://odenki.lotech.co.nz/products/domestic/x-series/technical-specifications
Bár ott Sanyo kompresszort írtak bele. Nem értem egészen.Másutt Toshiba a leírás.

Előzmény: B.. (2033)
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2034
A Fisher is Midea, csak az újabbak doboza kicsit meg lett változtatva a M.o-i importőr kérésére. És ha jól tudom a bejegyzett márkanév az Usa-ban egy vállalkozás akiken keresztül érkezik,az importőr kérésére apróbb változtatásokat eszközöltek a gyártásban ami precizebb gépet eredményezett, de az alapok is igen jók voltak.
De Midea Vertu is fut az új kültérivel Ukrajnában ADI néven.
Electrolux, York,Indesit, néhány Daewoo( a felső kategóriás típusok), Lennox,Daitsu. Teknopoint sok típusa és még jó pár ismert márkanév vásárol a Mideától.


Apropó a te géped Teknopoint X-Screen DC inverter néven is fut, de ott már csak 3,76-os EEr és 4.0 COP értékkel. Ha máshonnan nem onnan szerezni tudok hozzá szervízkönyvet.
Volt is és valahogy egyik gépen sem találom.

Légszűrés: A készüléked negatív iongenerátorral szerelt melynek technikai leírását megtalálod itt:
http://209.85.129.132/search?q=cache:CwjhuYSIh2IJ:oldradio.tesla.hu/szetszedtem/104ionizator/ionizator.htm+ioniz%C3%A1tor&hl=hu&ct=clnk&cd=1&gl=hu&client=firefox-a

Ennek a lényege a "csendes ionizáció": a nagyfeszt úgy kell beállítani, hogy az elektródán éppen csak beinduljon a koronakisülés, és egy nagyfesz diódával egyenirányítani kell.ionizátor = negetív ion generátor. A lényeg, hogy a negatív ionok az emberi szervezetre is kedvező hatással - frissítőleg- bírnak, emellett a por, pollen és lebegő részecskéket (szagmolekulákat) is semlegesítik, ill. megkötik elektrosztatikus úton, hiszen a kibocsájtott(sok esetben oxygén molekulákat) negatív töltéssel látja el a környezetbe a lebegő szennyezett részecskék ehhez képest pozitívabb ill pozitív töltéssel rendelkeznek.

Van ilyen vélemény is:
Ionizátor: még az orvosok is vitatják a negatív ionok hasznosságát, azonban azzal mindenki egyet ért, hogy az ózon nagyon káros az egészségre. A plazmatűs ionizátoroknál (pl. a pana is) ha csak egy kicsit elmászik a 7.5 KV-os csúcsfeszültség, amivel az oxigént ionizálja, már nem negatív O2 iont, hanem O3-at, azaz ózont generál. Köszönöm ebből nem kérek.



Az LG nem véletlen 5,6 kV-ot ereszt a "plazmaszűrőbe"...


A plazmaszűrővel nem azonos hatásfokú az jobb ennél.Az LG összes inverteres gépében és a legtöbb alapgépében is plazmaszűrő van, emelt teljesítménnyel(neo-plasma)

De: légtisztító helyett azért nem alkalmasak annál kisebb a teljesítményük, de nagyon jó alap.

Gumibak: 250 -400 FT körül kapható /db, de a konzolok nagy részéhez van alap gumibak. Nagyon sok zajt nem csilapít, mivel a kültériben a kompresszor eleve gumibakon van, az a fő zajcsillapítás. Ha mindenáron kell küldd el a címedet mailben és ajándékba küldünk postán 4 darabot a normálisabb fajtából.
Előzmény: B.. (2033)
B.. Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2033
A cseppvíz nem baj h úgy van, mert alatta tető van. Oda másztam ki az ablakomból is csak derkig ér. Oda folyt a másik is. Am az egész az első emeleten van, a képekből rájöhettél, h magánház, de ha nem akkor monst mondom. az 1. emelet gyakorlatilag a tetőtér. Igen, nekem is feltűnt, h úgy néz ki mint a lenti nem inverteres Mideáé. Sőt, ha jól láttam a Fisher is hasonló kültérivel rendelkezik.
Előzmény: asha09lcc (2032)
asha09lcc Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2032
Ez pedig Midea inverteres kültéri egység kutya legyek ha nem az!
A kültéri burkolat legalábbis teljesen az.
A konzolbólhiányzik a müa véglezáró.
A cseppvíz nincs szépen kivezetve, de jó.
Előzmény: B.. (2030)
B.. Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2031
Na jó. képeket feltettem, de nem látni. elküldöm a mailodra.
B.. Creative Commons License 2009.01.03 0 0 2030
Köszi a gyors választ, akkor majd megkeresem. Az invertere tuti, h Hisense, azt monda a szerelő, h azért választotta ezt a típust, mert sok gyetra minőségűt gyárt manapság már szinte mindenki, csak nem mindegy a vezérlés. ez meg csak Hisense és megbízható. És az a drága benne. Értem mire gondolsz a leállást követően leszárít azt tudom, de csak 3 percig, utána ki is kapcsol. De itt a lényeg az, hogy nem kapcsolom ki csak annyira felfűti a szobát, h a legkisebb inverteres fordulattal is továbbfűtené, ezért kikapcsolja a kompresszort. egy 2-3 percig ki vújja a meleg levegőt ami még van, utána átvált a ventilátor kis sebességre, és majdnem teljesen lezárja a kifúvónyílást. Gondolom közben méri a levegő hőmérsékletét, majd ha nincs meg a kellő meleg, megint kinyílik és újra fűt. A probléma ott van, hogy ha így áll félig becsukva, nem reagál a kikapcsoló gombra. nem lehet kikapcsolni. Mint ami lefagy és se erre, se arra. :S Nem nem kevertem, csak kihagytam egy mondatot, de feltűnt miután elküldtem. A nile hez nem küldtek semmit a mai napig sem. A rendelésnek meg már majdnem 2 éve... És gondoltuk, hogy hátha azért nem kapunk mert csak szerelők kapnak vagy valami de ő is rendelt, és úő sem kap. Ugyanaz a baj van a Dimarsonokkal is. Ők is flagosok, ott legalább pár alkatrész fél év alatt is ,de odaér... És minőségi kifogásom a távmiatt nem lehet, vagy ez nem minősíthető annak? Mert ilyen alufólia szerű fényes takarás van rajta és az veri vissza szerintem, de küldök képet, az egyszerűbb. A legelső pötty olvasási irány szerint haladva, a jelvevő aztán fűtés, időzítő, légtisztító,(erről tudsz valamit, h ez mi akar lenni??), és a legutolsó az a működésjelző de lehet, h az uccsó kettőt felcseréltem. a nagy a végén az a hőmérséklet kijelző, ami elalszik csak nem tudom miért(kék) Itt van a beltéri, és a kültéri. A kültéri minőségért bocsi, de már nagyon sötét van kint. :) Apropo: Tudsz valami online áruházat, ahol a klíma lábai alá lehet tenni iylen rezgéscsillapító gumitalpakat?



Előre is köszi, Üdv:B.
Előzmény: asha09lcc (2029)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!