Keresés

Részletes keresés

baktairrrr Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1072
Fogsz pár réteg alu fóliát, kicsattogsz a kertbe, vagy valami köves terültere, és rásimítod a kívánt köre, formára, majd kiöntöd gipsszel, vagy megcsinálod üvegszövettel/műgyantával. Én csak az utóbbit próbáltam, egy kicsit macerás, és a gipsz olcsóbb is.
Előzmény: SchefferJ (1069)
carpitos Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1071
A pasztellkrétát nedves, finomszőrű ecsettel kell felvinni , úgy jobban rajta marad a gipszen!
Előzmény: SchefferJ (1069)
carpitos Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1070
Csinálok valami vázat! OSB-ből, bútorlapból, deszkából, teljesen mindegy. Magaslati pontokat kell létrehoznod, amire rögzíted szegezéssel vagy ragasztással( ragasztó pisztoly) a szúnyoghálót. Ebből nem a hagyományosat ajánlom, hanem valami erősebb, vastagabb és sűrűbb szövésű változatot. Erre kened rá a gipszet, nem túl vastagon, hogy ne jelentsen túl nagy terhet az asztalodnak. Azután pedig jön a már ismertetett rész!

Tisztelettel: Dénes Balázs

Ui.: Most látom, hogy Te a sziklát kérdezted! :)) Tehát az előbb leírtak a domborzat kialakítására vonatkoznak.

Az meg öntve van gipszből és le van festve vagy fújva a kívánt színre(fekete, barna, szürke egyéb árnyalatai) és lecsiszolt fehér pasztellkrétával vannak úgymond "visszakoptatva" az élek a sziklákon. A Noch árul ilyen öntőformákat 2-3.000 Ft környékén
Előzmény: SchefferJ (1069)
SchefferJ Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1069
Sziklát hogy csinálsz? Lefaragod a hungarocellt, aztán szinesített gipsz, majd belevágod-formázod az "idő vasfogát"? utána festés?
Előzmény: carpitos (1067)
SchefferJ Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1068
Elég meggyőző...
Előzmény: carpitos (1067)
carpitos Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1067
Sziasztok!

Csak még egy megoldás a gipsz festésére, hogy ne legyen fehér:
Bármilyen vizes alapú fekete vagy barna páccal be kell "festeni" a megszáradt gipszet és utána jöhet a füvesítés (ragasztó ecsetelve+fű szórva).
Ezzel a módszerrel ezt lehet elérni:


Tisztelettel:Dénes Balázs

Ui.: a pácot barkács és festékboltokban keressétek por formájában, majd otthon melegvízzel oldjátok fel!
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1066
A temperához teszek egy kicsi ragasztót, sacc / kb.
Előzmény: SchefferJ (1064)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1065
Van aki tesz a gipszbe is én nem szoktam csak utánna lekenem vízzel higitott ragasztóval. Itt-ot kicsit csillog de mattra festem.
Előzmény: SchefferJ (1064)
SchefferJ Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1064
Még egy kérdés ha nem gond: milyen arányban kevered a ragasztót a rigipshez?
Előzmény: kisfaludy1 (1061)
SchefferJ Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1063
A ragasztós rigips nem csillog?
Előzmény: kisfaludy1 (1061)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1062
Miket irkálok ? A helyesírást ne nézzétek ! :-)
Előzmény: kisfaludy1 (1061)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1061
Sima rigips.
Fa ragasztóval azért kell átkenni az egészet, hogy a vékony gipszréteg le ne repedjen, ezáltal jó masszív lesz.
Mikor megszáradtd a ragasztó megfestettem a sziklákat, tempera és egy kis faragasztó
elegyével. Ha megszáradt jöhet a szóróanyag a szokásos módon.
Előzmény: SchefferJ (1060)
SchefferJ Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1060
És miután ezzel megvoltál, leszórtad a fűmagot?

Ott is bekented faragasztóval, ahová nem került fű?

Sima fehér gipszet használtál?

Előzmény: kisfaludy1 (1059)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1059
Hungarocell ki lett faragva, utánna gipszel bepacsmagolva és faragasztóval átkenve.
Előzmény: SchefferJ (1058)
SchefferJ Creative Commons License 2010.01.11 0 0 1058
A szikla purhabból, vagy hungarocellből van?
Előzmény: kisfaludy1 (1055)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1057

Életképes ! Még az enyém se végleges, ha kapok hosszúszálú füvet, szórok közé azt is. ( ez Pécsett nem is olyan egyszerű )

 Mostanába nem foglalkoztam vele, mozdony reszeléssel töltöm az időt.

Előzmény: tomcat#01 (1056)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1056
Hmm. ügyes és szép kivitelezés :) Hát én nem terveztem ilyen szépet, csak egy olyant, hogy épp ne a szőnyegre kelljen a síneket rakni.
Az utólagos fűszóráson/ragasztáson én is gondolkodtam egyébként, de ezek szerint életképes az ötlet.
Előzmény: kisfaludy1 (1055)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1055

Nekem is szétszedhető.  Az ajtó mögött tárolom  lábakat leszedve és élére állítva a modulokat. (Panellakó vagyok)

Nincs vele gond, ez a faragasztó nagyon erős, ami egyszer megragadt az többet le nem jön.

 

 

 

Azért utólag is bele lehet dolgozni a fűbe másik fajtát, ezek még régebbi képek

azóta vadítottam rajta, az alsó képeken talán látszik is.

 

Előzmény: tomcat#01 (1054)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1054
Így van, szórható fűvel jobb, mert össze tudsz keverni többfélét és jobban keverednek a színek is. Én azért döntöttem a fűszőnyeg mellett, mivel a pálya a helyhiány miatt szétszedhető lesz, a mozgatásnál talán strapabíróbb lesz mint a szórt. Így viszont majd máshogy lekk megoldani hogy ne legyen egyenzöld.
Előzmény: kisfaludy1 (1053)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1053

Szia !

 

Utólagosan is megoldható. Kenj a töltés köré faragasztót  szórd le homokkal, és tedd távolabb a füvet. Szerintem szórható fűvel még jobb lesz. Vagy ragaszthatsz a vágánytól picit távolabb vékony hungarocelt ebbe bele tudod faragni a domborzatot és erre mehet a fű, így meg van a domborzat is.

 

 

Előzmény: szüx (1051)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1052
Szia!
Én a ragasztásokat az alábbi sorrendben csináltam: alap, parafa, sín, műfű, ágyazat. Az ágyazat a topiktársak javaslata alapján utólagos ragasztással készült (kövek elhelyezése, majd ragasztó+víz keverék becsepegtetése), és valóban egyszerűbb mint a fordított módszer.
Mint látod, én is a parafa ágyazatot készítettem el előbb a vágánnyal és utána ragasztottam mellé a füvet. Szikével vonalzó mellett vágtam egyenesre, amit meg is szóltak, hogy túl szabályos :-) Szóval legközelebb nem kell vonalzózni, ha egy kicsit girbe-gurba még ezek szerint jót is tesz az összképnek. Én egy kicsit "megborotváltam" a füvet, mert (mint az első képen is látszik) kicsit felfeküdtek a kövek a fűszálakon és olyan hatásuk volt mintha lebegne az ágyazat.

Amivel viszont gondom van most az, hogy a sok ragasztótól (mivel effektíve kicsi a lap 95x20 cm) picit megívelődött és most a másik felére is kell ragasztanom valamit ami visszahúzza. Ez nagyobb felületnél gondolom nem jelentkezik, csak azért írtam le hátha valaki aki ilyen kisebb elemekkel dolgozik tanul a hibámból.
Előzmény: szüx (1051)
szüx Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1051

Jó reggelt Tomcat!

Én is ebben a fázisban tartanék az asztalommal,de azt hiszem, elbaltáztam valamit. Nekem nagyon tetszik az a fülap a tőltés mellett, csak én már rőgzitettem a vágány-

zatot a parafa tőltés utánzattal ami mellé véleményem szerint már nem lehet értelmesen,szépen,élethűen lerakni a zőldet Esetleg valami megoldás, őtlet volna valakinek?

Az ágyazatkővet,;  -ragasztó, szórás

                              -szórás, ragasztó

technologiával tetted le?

Előzmény: tomcat#01 (1050)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.01.10 0 0 1050
No. Ilyen volt



és ilyen lett a végleges.



Ennél jobban nem akarom egyenletlenné tenni az ágyazat szélét, mert bármennyire is élethűbb, nem tetszik. És ugye olyant meg nem csinál magának az ember ami nem tetszik. Aztán majd jön az árnyékolás, koszolás, borkor...
Előzmény: H0 Dani (932)
sanyi4012 Creative Commons License 2010.01.09 0 0 1049

Nálunk családi munka volt megcsinálni a -nem kicsi-tetőteret.

De az üveggyapot,OSB lapok,fólia,szőnyeg... ára meghaladta így is a 90-100 ezres értéket!

Ja meg egy tetőtér ablak. Azt se volt egyszerű beépíteni! De meg lehet csinálni,nekünk egy hónap munka volt.

+ a sok lom eltüntetése a badlásról

Nem lett a legprofibb munka, de egy terepasztal szobának megteszi!

Már csak azt sajnálom,hogy a galéria és a padlás közötti falnak legalább egy részét nem verük ki, és így még hozzátoldhattunk volna az asztalhoz kb. 15 nm-ert.

Előzmény: Törölt nick (1048)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1048

Azt elmondanám, hogy mielőtt a terepasztal készült, be kellett fejeznem a tetőteret (szigetelés, burkolás, szekrények az asszonynak, stb stb) ahová az került.

 

Szóval: terepasztalra költött pénz, belefektetett munka legyen: X

akkor

Tetőtér beépítése a háborúk elkerülése miatt, belefektetett munka és pénz: XXXXXX

 

A végeredmény: megfizetetetlen.

 

"Van amit nem lehet megvenni, minden másra ott a mastercard" :D:D

 

Előzmény: man tg (1033)
binyus1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1047
Küldtem e-mail-t.
Előzmény: wartburger (1046)
wartburger Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1046
vagy küldj egy levelet nekem, és arra válaszolok, címem publikus
Előzmény: binyus1 (1044)
wartburger Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1045
arra a címre küldtem ami neved alatt szerepel:    ....@mail.tvnet.hu 
Előzmény: binyus1 (1044)
binyus1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1044
Nincs a postaládámban semmi.
Előzmény: wartburger (1043)
wartburger Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1043
Hát orosszal nehéz, küldtem levelet!
Előzmény: binyus1 (1042)
binyus1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1042
Hát, ha a fiamat ránem tudom beszélni, hogy segítsen :)
Mikor én jártam az iskolába akkor még az Orosz volt a menő. :)
De ott is csak kegyelemből rugdostak át.
Előzmény: wartburger (1041)
wartburger Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1041
kicsit érteni ángol? :)
Előzmény: binyus1 (1040)
binyus1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1040
Akkor valami olyan privitív program amivel nyelvtudás nélkül is boldogulok.
Előzmény: wartburger (1038)
binyus1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1039
Nyár elején lesz kész a helyiség, ahol 3x7 m-es lesz az alapterület 2 szint.
Terv a fejemben van, csak szeretném rögzíteni és finomítgatni.
Sín anyag pils 2.5 az állomásban nyílv vonalon 2.5 Rocco vagy épp amilyet betudok szerezni kb 100 folyóméter.
Analóg üzemmódban fog működni és read csöves biztosító berendezés fog rajta működni.
Előzmény: ROCOman (1037)
wartburger Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1038
Hát, olyat még nem láttam!
Előzmény: binyus1 (1036)
ROCOman Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1037
Küdd el ímélbe mit szeretnél, mekkora helyen és miből megépíteni! Ha tudom, megtervezem. :-)
Előzmény: binyus1 (1036)
binyus1 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1036
Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Hol tudnék letölteni Magyar nyelvű terepasztal tervező programot?
A segítséget előre is köszönöm!
ROCOman Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1035
Ha elhagyod a felső kitérő vágányt, a nyílt vonal vágányaid tudod egymás fölött átvezetni. Ha minden igaz, akkor a műfűre gondoltál. Laminált padlókkal, szőnyegekkel foglalkozó boltokban lehet ilyet venni, s nem is vészes az ára. A vágányok alá javaslom a szintén laminált padló alá lefektethető lemezeket (Pl.: FixPrix). Van sötétszürke színben is. Csendesebb lesz az asztal, s később is ráérsz az ágyazattal bíbelődni.
Előzmény: Sea Hawk (1029)
ROCOman Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1034
Társam a kínokban. Nálam talán annyival jobb a helyzet, hogy a kocsi a ház előtt alszik a cucc meg a garázsban van, csak ne lenne olyan hideg... :-)))
Előzmény: man tg (1033)
man tg Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1033

Ez jó:"Két hétig volt a padlón összerakva a pálya"

Irigyellek! Az én cuccaimat nem engedik be a lakásba sem.:-(

Én száműzve vagyok a garázsba, az is csak addig, míg a feleségem haza nem ér.

Akkor asztal felcsuk, kocsi beáll...

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (1027)
A 12 Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1032
Hello!
S.O.S.!!!!!
Hogy lehet a síneknek tökéletes sablont készíteni?
Mert kavarodok a sínek meg csak gyülnek ráadásul ahányszor összeprobálom rakni
mindig papír régi piko szétb.. a müanyag talpfás sínét. A síncsatlakozások jellemzése
Mount everest,Grand canyon
A pályát már tervezgetem (utólag is kösz a segítségéget) az ívnél és a scsatlakozásoknál gondok vannak.
Van valakinek ötlete 185*110 asztalt 200-210*130-140
Csak lecsatolható panel toldás.
Asztal keret:Zárt szelvény
Fa rétegelt lemez (de új kiadások elkerülése véget farostlemez kéne.
teljesen mindegy csak tartson,egyszerü és olcsó legyen
elöre is kösz!
007Gergő Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1031

Az alsó vakvágányok ne legyenek párhuzamosak a fővonnallal, hanem a váltó kitérését követve távolodjanak tőle.

 

Esetleg csak a két felső.

 

Előzmény: Sea Hawk (1029)
007Gergő Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1030

Noch, Bush, Faller termékei között keresgélj!

 

 

 

Előzmény: Sea Hawk (1029)
Sea Hawk Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1029
Sziasztok!Sajna időhiány miatt csak tervezgetem az asztalt,emelkedőt ,hídat nem akarok és így az átós vágány az asztalon nem lehetséges.Van egy tervem ami még full egyszerü,de  nem vagyok túl kreativ az a bajom.Én csak tehervonat közlekedtetésben gondolkodom tehát nagy állomás épület sem kell.De most nem is ezért írok ,hanem a napokban gondolkoztam ágyazat kérdésben.Mivel lehetséges az hogy x ídőn belül nagyobb asztalom lesz és nem akarok bajlodni a ragasztós köves sínekkel arra gondoltam hogy most a sínek alá ,közé nem rakok követ.Amire gondoltam a következő lenne láttam valahol olyan tekercsben  mint a füszönyeg csak nem zöldben hanem valami sötét színben.Remélem valaki tudja mire gondolok és tud segíteni benne hol lehet szerezni mert mostanában nem láttam ,illetve ki gyárt ilyeneket.Azért egy tervet az asztalomról feldobok hátha valaki hozzászól egy jó javaslattal.Az asztal mérete mivel már kész van 130 X 250cm. A segítséget előre is köszönöm
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1028

(A hozzászólásodra válaszolva, de általánosságban írva:) nálunk ez volt az egyik sarkallatos pont, mindkét emelkedőm vége ívben van. De nem okoz gondot, műanyag kerekes Fugi kocsikkal sem a gépeknek. Mivel csak három mozdonyunk van, ehhez alakult a személykocsipark is, minden ingavonat, mozdony - bhv - bhv - bdt összeállításban közlekedik, kivéve az IC vonatot, amely a futásra képtelen GOSA kocsikból áll, és a tehervonatot.

Ingavonati módban is használjuk a mozdonyokat, tehát tolni is szokták a szerelvényeket, de ilyenkor sincs gond. A Fuggerth kocsik kinematikája szarabb, mint a drágábbaké, ez egy sajátosság, kis csiszolás és kenés kellett nekik, hogy a megfelelő működés létrejöjjön.

E nélkül a sorjás és gyakran megakadó kapcsoló befogó siklást okozhat, vagy szétakadást.

 

Az emelkedők alján ha rosszul van kivitelezve, szétakad a szerelvény. A terepasztal lapja nálam vékony rétegelt lemez, az emelkedőt simán kivágtam fűrésszel és a lemezt hajlítottam, ez eleve megadott egyfajta kezdő ívet, már csak a tetejénél kellett ugyanezt kialakítani, ott úgy történt, hogy az ellendarabot meg a másik rétegelt lemezből vágtam. Amikor a váz összeállt, tartottam a fa lemez vetemedésétől, így egyszerűen ragasztóval és kissebb közdarabokkal rögzítettem pár helyen. Egyelőre tart a váz, de még csak olyan fél éve van összerakva, nincsenek hosszú éves tapasztalataim ezügyben.

Előzmény: baktairrrr (1026)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.08 0 0 1027

Két hétig volt a padlón összerakva a pálya, a leendő egyenesekkel, ívekkel, a leendő pályaterv alakult folyamatosan párhuzamosan a gépen kitalált pálya épült meg 1:1-ben. Ha a gépen rájöttem egy jobb megoldásra, átépült a pálya. Így alakult ki a minimális helyigény is végül.

Minden gépet, kocsit kipróbáltunk, feljárattuk, lejárattuk, átnéztük, nyúztuk, mielőtt megépítettük az asztalt, biztosra mentünk, hogy bírni fogják, így is lett.

Előzmény: man tg (1022)
baktairrrr Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1026

Üdv!

Jó amit írtál, de ne egyenesekkel csináld a tesztet, hanem a majdanni legkisebb ívvel! Elég szép ellenállást produkál pár hosszú, 2 tengelyes kocsi (pl piko konténerszállítók), amikor ívben húzod őket, és az ellenállásuk talán a legkisebb probléma, mert azt meg lehet oldani "izommal", és ezt a helyzetet még tetézi az is, hogy milyen kupplungot használsz. Az én asztalomon is van egy elég necces íves emelkedő, mondjuk nem látszik, mert a nagyja alagútban, de sok fejtörést és tesztet csináltam mielőtt elkezdtem vágni.

Előzmény: man tg (1022)
A 12 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1025
Na jó!
!!!??***...(morgás,)
Nem tudnátok valamit mondani amivel 100% ellenörizni lehet .
Egy olyan is jó ha 1:1 es képet adtok R1,2,3,4 ívekről amit ki lehet nyomtatni mert a négyes metró építéséről mintázodik a síneim lerakása semmi ötletem.
Mostmár lemondtam a kétkörives ovál ról mert a sínek elhalanak a váltó miatt.
egy .... kört nem tudok kirakni.
A 12 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1024
az ötlet jó
Előzmény: man tg (1022)
man tg Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1023
Előzmény: A 12 (1018)
man tg Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1022

Én nem vagyok ilyen bátor, és ez az első "emelkedős" asztalom.

Mint a 1020-as hsz.-ban írtam a tervezetthez képest nagyobbra csináltam az asztalt a 10/4-es szabály miatt.

Még a V100-as is rongyol felfelé rajta 5db 4teng.személyvagonnal tapadógyürű nélkül.

Ez az emelkedő örök téma a visszaolvasásaim alapján. Én nem akartam porúl járni.

Egy lécre kellet volna rakni pár sint tesztelés képpen, és emelni az egyik végét hogy mi az amit még jól leküzd a gép.

 

Előzmény: Törölt nick (1015)
man tg Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1021
Előzmény: man tg (1020)
man tg Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1020

Igaz hogy elég zsufik az asztalok, de nekem a vonalvezes miatt tetszik ez :

http://www.noch.de/de/produktkatalog/artikel_detail_neu.php?shop_artikelid=2821414&navi_Kategorie1=NOCH&navi_Kategorie2=Fertiggelände&navi_Kategorie3=Fertiggelände&navi_Kategorie4=

 Nem tudtam ilyen kacskaringot kialakítani mint ezen van.

Nekem az asztal alapterülete nagyobb (290X160-ra nőtt a sok tervezgetés miatt) így meg tudom nyújtani , ezért jóval szellősebb lesz.

És kell is, mert min. 100cm az állomás hossza amit szeretnék.

Már azon gondolkodom, hogy az itt található toldalékot is melléteszem L alakban.

http://www.noch.de/de/produktkatalog/artikel_detail_neu.php?shop_artikelid=2821414&navi_Kategorie1=NOCH&navi_Kategorie2=Fertiggelände&navi_Kategorie3=Fertiggelände&navi_Kategorie4=

Csak akkor már lehet nem fér be a kocsi a garázsba. :-))

Előzmény: Törölt nick (1016)
Holgery Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1019
Rossz hír, hogy rövid szakaszon is ugyanúgy tartani kell a maximális emelkedési (szöget) mértéket, azaz 10 cm-en 4mm-t lehet emelkedni. Sőt arra is vigyázni kell hogy a vízszintesből nem mehetsz át azonnal a 4%-os emelkedésbe! A nem két tengelyes járművek különben csúnyán leugorhatnak a sínről.
Előzmény: A 12 (1018)
A 12 Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1018
Hello!
Meg érkezett a mozdonyom.
10cm-en mennyit lehet felvinni emelkedőbe hogy föltápászkodjon?(csak felüljárot akarok,nem métereket menni.
hamarosan töltök föl képet.
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1017

Sziasztok! Szeretnék a terapsztalomon építeni egy Pályafenntartási telepet ehhez kérnék segítséget! (pár kép is megfelel) Előre is köszönöm!

 

Üdv.: martin13

Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1016

Szépek szépek, de csak elsőre, brutális, ahogy minden négyzetcentimétert vasút fed holott csak egy kis falut ábrázolna a legtöbb Noch asztal.

Akkor már inkább Paksinuti ötlete, több szint, ívben levő állomás, szinteltolással elhelyezve az üzem és iparvágányai, szóval azon is van minden, mégsem tűnik zsúfoltnak!

Előzmény: 007Gergő (1004)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1015
Nálam H0 asztalon 1 méteren emelkedik 7cm-t, ez brutál emelkedőnek számít, de úgy tűnik, bírják a gépek: Fuggerth M41-esek és egy V43-as, amik ugye tapadógyűrű nélküliek, három Fugi kocsival járnak, bírják. Egyedül a ROCO Gosa kocsikkal vannak gondok, mivel azokból egy dolgot kihagytak: a forgó kerekeket, még lejtőre állítva sem gurulnak el.
Előzmény: man tg (1008)
ibiTT Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1014

 

Szia!

 

Nézzél át a kérdéseddel a TT-be kezdtem topicba!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9155436&la=96471818

Előzmény: C.A.B (1013)
C.A.B Creative Commons License 2010.01.07 0 0 1013

Sziasztok!

 

Azt szeretném megkérdezni, hogy tudna-e valaki ajánlani terepasztal építéséhez valami szakirodalmat számítógépre felvitt formában? (TT méretben építem az asztalt)

Egyenlőre az építés résznéla tartok, ehhez szeretnék pár ötletet, tanácsot.

Köszi!

man tg Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1012

Igy már világos!

 

Köszönöm!

Előzmény: wartburger (1011)
wartburger Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1011
trix
Előzmény: man tg (1010)
man tg Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1010

Ezt a cselt kifejtenéd bővebben?

Hogy csökkken a távolság?

Csak annyi, hogy párhuzamos sineknél, az egyik fel, a másik le?

Tehát rövidebb szakaszra lehet tenni az emelkedést, és a lejtést?

 

 

Előzmény: 007Gergő (1009)
007Gergő Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1009

Nem szokott baj lenni a Noch asztalok emelkedőivel, de soha nem számoltam utána.

 

 

Van egy bevált csel, az egyik vágány lejt a másik emelkedik, így majdnem fele akkora távolságon éri el a kellő magasságot a szintbeli kereszteződéshez.

 

Előzmény: man tg (1008)
man tg Creative Commons License 2010.01.06 0 0 1008

Üdv!

 

Jó dolgok vannak benne, kár hogy nem egy kicsit elöbb tetted fel. Bonthatom szét amit eddig csináltam.... :-)

Igaz mindig alakítok rajta.

Vajon a H0-nál kijön az 1 méter 4 cm emelkedés?.....

Én e szabványhoz terveztem a mostanit.

Előzmény: 007Gergő (1002)
Joemaxhu Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1007
Buák mindenkinek
Eladó

20 db újezüst (neusilber/nickelsilver) flexibilis sín + 40 db sínösszekötő heveder.
Hossza kb. 95 cm, sínkorona magasság 2,5 mm, fekete talprács
Made in Germany
Új.

16000Ft vagy 800Ft/ szál
Érd joe18hu@yahoo.com vagy 06203682190 számon
A 12 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1006
Ú!
Ez volt az első szavam mikor megláttam a sok linket!
Nagyon thx!
A progi fut :-32 mb videocard
-kb 1 gigathz vagy mi a lótúró
tehát normál iroda gépen?

Mozdony :Ami megy . lehetőleg 30cm alatt (br 130,amcsi mozdony,stb.!
Kocsik fokozatosan a mezei üres kocsiktól egészen a kb25cm-s ig (Máv 4 teng)
Pont elhelyezkedés közvetlen allata 20-30 cm(ház,domb részére.)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1005

Nem tudok semmit tenni: én voltam a címzett, a levélben a gyerek ajándéka, a feladó pedig csak szívességet tett amikor elküldte a csomagot, nem tudta, hogy itthon ez van. A postát ma mégegyszer felhívtam, közölték, hogy gyakorlatilag a seggem kitörölhetem, másban nem tudnak segíteni. Ha az én saját valamim lenne már rég nem pörögnék a dolgon, de ez a kisfiamé lett volna :(

Na, de elég az OFFból.

Előzmény: ROCOman (999)
007Gergő Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1004
Előzmény: 007Gergő (1003)
007Gergő Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1003
Előzmény: 007Gergő (1002)
007Gergő Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1002

NOCH készasztalok, példának, ilyen kicsi helyen mi fér el.

http://www.noch.de/de/produktkatalog/artikel_detail_neu.php?shop_artikelid=2821433&navi_Kategorie1=NOCH&navi_Kategorie2=Großanlagen&navi_Kategorie3=Kreativgelände&navi_Kategorie4=

 

 

http://www.noch.de/de/produktkatalog/listview_neu.php?submenue=n&navi_Kategorie1=NOCH&navi_Kategorie2=Gro%DFanlagen&navi_Kategorie3=Gro%DFanlagen&jahrNeuheiten=

 

Milyen voanatok fognak rajta járni, rövidek (2 tengelyes kocsik), hosszúak(20 cm feletti kocsik)?

Milyen mozdonyok, gőzös (kicsi, nagy), diezel, villany?

Sínanyag gondolom régi PIKO.

Mekkora/Milyen fordítókorong lesz?

 

A két asztallap össze lenne kötve?

Ha igen pontosan, hogyan helyezkedik el egyméshoz képest?

 

 

H0 Dani Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1001

Az ajánlott semmit nem ér, túl vagyok úgy kétszáz adásvételen. Az ajánlott postát simán bedobják ha befér a ládába. Nem kell aláírással igazolni az átvételt!!! Ajánlott esetén sem lehet a postánál reklamálni, csak arra jó, hogy a feladó igazolja a feladást. Tértivevény, értékbiztosítás stb + kiegészítőket kell kérni borsos áron és akkor talán lehet reklamálni és lesz is eredménye.

 

 

Előzmény: tamaska73 (998)
Hagar Creative Commons License 2010.01.05 0 0 1000
Takarodok átdolgozni a terveimet. Zseléjó az az asztal, sok új ötletet adott.
Előzmény: Leopold (996)
ROCOman Creative Commons License 2010.01.05 0 0 999
Tudom, már eső után köpönyeg, de talán érdemes megfontolni a következő alkalommal futárszolgálat igénybevételét a posta helyett. olcsóbb, gyorsabb, s ami fontos, megbízhatóbb, mint a cs. és kir. posta...
Előzmény: Törölt nick (997)
tamaska73 Creative Commons License 2010.01.05 0 0 998

Szia!

Ha levélként adsz föl vmit,add föl ajánlottként így,ha eltűnik(példa volt rá!) a posta a feladás díjának 4-szeresét fizeti ki kártérítésként!Igaz nem azonnal!

Tamás

Előzmény: Törölt nick (997)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.05 0 0 997

Csomagnál kérhető szolgáltatás a sürgősségi. Ez levélként volt feladva, két kg alatti és két kis doboz egybe csomagolva, így elsőbbségi lett rá kérve, más nem, el is tűnt.

A postán én voltam a hibás, miattam lopták el, mert nem raktunk rá értékbiztosítást vagy valami mást - ennyit mondtak, segíteni nem tudnak.

Előzmény: BoGar (991)
Leopold Creative Commons License 2010.01.04 0 0 996
Hahó A 12!!!

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9089049&go=47331362&p=1#47331362

Itt van egy komplett terv, átrakható PIKO A-Gleis-re.

Meg itt is: http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9089049&go=50427453&p=1#50427453

Utána lenyesegeted két oldalról ami nem kell és egy egész pöpec kis asztallá zsugorodik.
Előzmény: A 12 (978)
Leopold Creative Commons License 2010.01.04 0 0 995
Vazze...:-))) Visszaolavstam, sírtam a röhögéstől, hogy mit összenyűglődtünk a kölyökkel.

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9089049&go=47331362&p=1#47331362
Előzmény: Hernyofan (990)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 994
Matiz.
hogyan adták postára ?ajánlottan mert az levél, csomag elsöbségivel nem létezik.ajánlott nyomon követhetö ha megjött a kicsrrélöbe is lehet??utána kellene a feladonál kérdezni elöször..üdv
Előzmény: Törölt nick (985)
A 12 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 993
Nagyon kösz mindenki! megnézem!
Nem akarok 5 levelet irní ezért itt írom.
Hely:elférne,de sértödés lenne.
Méretarány:A H0 adott.Pénz,lehetöség=H0
Majd a szerket vagy valamit kutatok a terv miatt.
A boltban egyébként az mondták nem jön ki ekkorára és......
ha már papíron nekem is csak radír,csel hozta ki ,nem megy
Asztal.Hát igen mire nagyobb lenne 20 centit...
mondjuk úgy aki nekem csinálta jobb örült volna ha készen veszek egyet.
hát ahány ember anyi .?.?.?.?.?.?.? izlés!megvan a szó
indulunk idő múlva fejlesztünk.
csinálok fótót aztán ...upload

.
A 12 Creative Commons License 2010.01.04 0 0 992
Hát részvéttem!
Magyar Posta legalább is az új.
Remélem velem nem lesz ilyen.
Én egyszer bp-miskolc távot utaztam 360 konzolomért
de nagy valószinüséggel meg is érte!
Előzmény: Törölt nick (979)
BoGar Creative Commons License 2010.01.04 0 0 991
Csomagnál nem tudok elsőbbségiről. Egyik nap feladják, másik nap megérkezik. Olyan még van, hogy feladás napján kézbesítendő. A Bécsben 18-án feladott csomagot a két ünnep kaptam meg.
Előzmény: Törölt nick (985)
Hernyofan Creative Commons License 2010.01.04 0 0 990
A kispénzű vasútmodellezők topicjában született az a terv ( valóban by-169 részére ) és a lényege az volt, hogy az állomás átlósan helyezkedett el az asztalon, így kellően hosszúra sikeredett.

De azt, hogy mikor...
Előzmény: Leopold (984)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.04 0 0 989
Nálam az első asztal készült úgy, hogy adott helyre lett. A többinél előbb volt asztal, aztán kerestünk helyet neki :)
Előzmény: Leopold (984)
C.A.B Creative Commons License 2010.01.03 0 0 988
Valahogy énis így kezdtem a tervezést :)  és aztán centiről centire nőtt az alap méret.
Előzmény: Hagar (987)
Hagar Creative Commons License 2010.01.03 0 0 987
Én az elején 150×100-as TT asztalról elmélkedtem, aztán ebből lett 150×110es N-es, majd sorrendben 180×100, 180×110, most meg már a 200×110-es van tervben.
Ahogy kezdtem utánajárni a dolgoknak, rájöttem, h nekem kell egy ekkora méret, ami, bár lehet, hogy drágább, de nem arányosan. Például váltóból ugyan annyi kell, a plusz 2-3 flexi sín meg már nem számít (bár sok kicsi sokra megy).
Egyszóval nem szerettem volna azt, h záros határidőn belül beszűkülnek a lehetőségeim. Így is be fog, de talán valamivel később.
wartburger Creative Commons License 2010.01.03 0 0 986

Az én csomagomat dec 11-én adták fel és 23-án érkezett meg.  

Előzmény: Törölt nick (985)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 985
Dec. 21, elsőbbségivel.
Előzmény: wartburger (983)
Leopold Creative Commons License 2010.01.03 0 0 984
Szia!

Annyi halk megjegyzésem lenne a gondolataidhoz, hogy nyilván azért írt 185x110-et, mert akkora hely van ott ahova tenni akarja.

A 8-as alak viszont 185-ön nem segít azon (vagy csak minimálisan), hogy egy komolyabb szerelvény nem fér el az egyenes részen. De ezt végül is nem tudjuk, hogy mit akar futtatni rajta.

Viszont töröm a fejemet, mert az egyik srácnak úgy 2-3 éve terveztek egy terepasztalt a Vasútmodellezésben (talán, de csak talán a by-169 nickű gyereknek) amely valami hasonlóan kicsi alapterületre lett kitalálva és igen jó kis pálya volt rajta, mellékvonali hegyes-emelkedős cucc volt. Biztos emlékszel rá, mert a vége az lett, hogy a kész terveknek a srác nagyon örült, hogy pont ilyenre gondolt majd mindenkit elküldött a fenébe.:-)))

Miután a H0 az kívánalom, elő kéne keresni azokat a terveket abból a topikból.
Előzmény: Törölt nick (982)
wartburger Creative Commons License 2010.01.03 0 0 983
mikor adták fel postára?
Előzmény: Törölt nick (979)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 982

A 185 az legyen inkább 200, vonatkoztass el az ovális dilikörtől és bármi belefér H0-ban.

Az ovális egy rossz beidegződés, hogy lennie kell egyenes szakasznak, meg, hogy az állomás az mindig egyenes és a terepasztal elején van. Ha ezeket elfelejted, bármit meg tudsz építeni.

 

Oválpálya helyett én nyolcast építettem, négy alagútkapu - két alagút szakasz, két vágányos állomás + egy rakodóvágány. De ahogy írtuk, ez egy játszós asztal.

 

http://trainmodeller.freeblog.hu/files/terv_update.JPG

 

Ez a nyolcas pálya, 250 x 120-on, itt az állomásra befér akármi.

 

De az ovális két egyenes szakasza helyett a két ívből induló váltókkal és az állomás ívbe helyezésével is sok helyet nyersz, ha ragaszkodsz ahhoz az elrendezéshez.

A neten vannak tervek, gondolatébresztőnek jók, és nem fontos centiről centire másolni, ér saját ötletet belevenni.

Előzmény: A 12 (971)
C.A.B Creative Commons License 2010.01.03 0 0 981
Hali! A H0ás arány túl nagy rá. Szerintem a legjobban a TT mérettel jársz, vagy esetleg N-es mérettel ha sokmindent szeretnél rá. Én egy 20-20 centivel nagyobb asztalt kezdtem el TT méretben és szerintem a te méreted is alkalmas lenne rá.
Előzmény: A 12 (971)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 980
Igen, a fiam és a lányom játszhat rajta. Igazából a lányom még csak két éves így ő még csak nézi a vonatokat :)
Előzmény: sanyi4012 (967)
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 0 979

A postán pont most lopták el két ilyen mozdonyom. 8 ezer Ft volt darabja. Az Ehattonsból jött, harmincegynehány font volt az eredeti ára.

Megírom, milyen festésűek voltak, ha valahol feltűnne hirtelen két vatta új Mehano mozdony, az az enyém, és a kisfiam még mindíg várja, hátha megérkezik a karácsonyi ajándéka :(

Azt már megtanítottam neki, hogy ha jön a postás, kiabáljon rá, hogy tolvaj....

Előzmény: A 12 (970)
A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 978
Hát igen.
Ezért jöttem ide.
Aki tud segíthet-ugye, ezért van a forum.
De majd megpróbálom tervezni és felrakok egy rajzot.
Előzmény: Leopold (977)
Leopold Creative Commons License 2010.01.03 0 0 977
Szerinetm ha itt azt mondják, hogy egy ekkora alpterületre semmit nem tudsz csinálni H0-ban, annak lehet valami alapja. De ne higgyél senkinek, rakjál ki egy oválpályát ekkora alapterületre, tegyél rá egy 4-5 személyvagonos szerelvényt, majd gondolkodj el azon, hogy további síneket lerakni már csak az oválison belülre tudsz, viszont annál kisebb ív már nem igazán van mint amivel elkészült a külső pályaszakasz.

A szerelvényt meg azért mondtam, hogyha 5 darab 25 centis személyvagont megy egy 30 centis gőzöst felteszel, akkor az már rá sem fér az egyenes szakaszra, a kanyarban van az eleje no meg a vége is.

De ha más az alapelképzelésed a pálya nyomvonalával (pl. csak egy kis iparvágányt akarsz modellezni egy üzemcsarnokkal) akkor mondd azt és szívesen ad tanácsot mindenki aki ért hozzá, de az általad adott paraméterekre bizony az a válasz esik ki, hogy nem fog menni, illetve nem fogod élvezni.
Előzmény: A 12 (975)
sanyi4012 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 976

A régi asztalaid jók lettek,csak ott minden gyári.

 

Előzmény: Törölt nick (961)
A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 975
Hát testvéri ágon kaptam párszáz sínt,3 mozdonyt.
Magyarul H0.
Amugy az N azt mondják túl mütyi.
És habár jó eljátszani a gondolattal hogy 5-10 vonat szaladgál összevissza ezen a terepen a H0 és TT inkább.De H0 amí g ezek bírják.
Esetleg ha majd kész lesz.
Előzmény: wartburger (973)
A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 974
Kössz!
Bár szerintem ha azt vesszük hogy 6 teng...
Majd utánanézek ha tudok de kössz!
Előzmény: wartburger (972)
wartburger Creative Commons License 2010.01.03 0 0 973
H0-ból szinte semmit, de N-ből egész jó pályát. Nem ártana megadni a méretarányt!
Előzmény: A 12 (971)
wartburger Creative Commons License 2010.01.03 0 0 972
10-12ezerFt gyártó függő.
Előzmény: A 12 (970)
A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 971
Szerintettek mit lehet kihozni1 db 185*110 ta.-ból?
meglehet csinálni egy kétsines hosszitott körivet a belsőből 4 leág (2 egy belső kör a belsö körivel)azzsemR1 =belső R2=külső
1 váltó kétszintes asztal projekt ,másik erdei kitérő
nyilván a nagyobb a látványosabb ezért oda dimb-domb alsóra (kisebb) (85*147)(-/+ 1,2cm) gyártelep mozdonyforditó kocsiszín.

A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 970
Na majd még gyakorlok!
addig is:
http://www.vatera.hu//item/view/index.php?cod=159559352
kaki joe Creative Commons License 2010.01.03 0 0 969
Sziasztok

Lenne egy sűrgősen eladó HO terepasztalom.
Mérete 265*165cm
Új Piko a sinekből épült van rajta egy három vágányos állomás és egy fűtőház tolópaddal. Analóg szakaszolt az irányítása amit két trafó lát el.
Úgy lett kialakítva, hogy ha helyhiány van akkor fel lehet húzni a plafonra.
Egyszerre 4-5 mozdony is közlekedhet rajta. Adok hozzá két darab mozdonyt
egy Piko E44-est meg egy Piko Nohabot. Irányár 80.000ft ami ebben a kategóriában egyáltalán nem sok érte szerintem.
Érdeklődni e-mail címemen: m61_017@hotmail.com
sanyi4012 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 968
Egy gipsz öntvény sokat elárul arról kinek van türelme!
Előzmény: Törölt nick (961)
sanyi4012 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 967

Hát az lenne a jó!

Csak azt nem tudom,hogy mér nem lett szépen kidolgozva!

Télneg gyerekjátéknak készült mint ahogy említették?

 

Előzmény: Törölt nick (961)
A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 966
kösz!
Előzmény: stájsz (965)
stájsz Creative Commons License 2010.01.03 0 0 965
A "feltölt" után a "beszúrás" linlre is rá kell kattintani, olyankor berak egy [ image1 ] feliratot, abból lesz a kép.
Előzmény: A 12 (964)
A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 964
Ez az a nevezetes mozdony!
A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 963
Bocs nem ment át a kép!
A 12 Creative Commons License 2010.01.03 0 0 962
Üdv!
Szeretnék becsatlakozni a topikba!
H0 kisvasút lejt és emelkedő kiegyenlítésben tudnátok segíteni?
Valamint R1,R2 ív töredezettség mentesítésében?(lehet hogy kisebb v. nagyobb az ív)

Szerintettek újban menyi lehet egy ilyen kis iskolabusz szerü mozdony?
Törölt nick Creative Commons License 2010.01.03 0 1 961
Az előző asztal építése is ott van a régi bejegyzések között. A mostani inkább a pénzszűke szülte megoldások láthatóak, ezért a sok házi megoldás.
Előzmény: sanyi4012 (960)
sanyi4012 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 960

Ha ez igaz akkor visszaszívom!

Illetve mást még nem láttam tőle alkotni!

Előzmény: tortablee1 (958)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 959
Én letöltöttem egy panoráma képet a netről és kinyomtattam 4 db A4-es fektetett lapra. Minél szélesebb a panoráma kép annál több A4-es lapra fér rá. A 4 db lap cirka 1,2 m lett.
Előzmény: csgabesz1982 (957)
tortablee1 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 958
Az oldalt Te emlitetted, de úgy tűnik, hogy csak a képeket nézegeted. Kb. ettől a bejegyzéstől indul az tervezés, epítés. A szövegből számomra kiderül, hogy ez nem lesz egy vérprofi asztal, inkább csak játszos, amin a gyerekek jókat játszhatnak.
Előzmény: sanyi4012 (956)
csgabesz1982 Creative Commons License 2010.01.02 0 0 957

Üdv az Uraknak!

 

Építettem egy diorámát a modelljeim lefotózásához, de sajna nem találok hozzá illő háttérképet.

Ha valakinek van, akkor legyenszives küldjön ehhez illő háttérképet a publikus e-mail címemre.

Előre is köszönöm.

Gábor

 

 

 

sanyi4012 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 956
Akkor mégrosszabb a dolog!
Előzmény: BoGar (940)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.01.01 0 0 955
Igen, így.
És BÚÉK mindenkinek!!!!
Előzmény: modell13 (954)
modell13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 954
Igy gondoltad?
egész jol néz ki
elsö vágány
Előzmény: tomcat#01 (953)
tomcat#01 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 953
Én a (hozzám közelebbi) legelső vágányhoz tennék még egy váltót, hogy ne vakvágány legyen, hanem teljesértékű vágány. Elég hosszú az ahhoz...
Előzmény: modell13 (950)
modell13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 952
kösz hogy szoltál azt nem is vettem észre hogy nincs alatta semmi
egyébként ahogy én csináltam meg az egész majdnem az aljátol ives hid lesz

Előzmény: wartburger (951)
wartburger Creative Commons License 2009.12.31 0 0 951
Nem rossz, de a mellékvonali emelkedő kicsait mintha meredek lenne és lóg a levegőben!
Előzmény: modell13 (950)
modell13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 950
Bocsi ezért de nem akarta be tenni

terv
modell13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 949
na Talán most
modell13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 948
[L:http://img5.imagebanana.com/view/j58wr329/Asztalom.bmp.png][link][/L]terv
modell13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 947
kép
modell13 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 946
Sziasztok igy néz ki a terepasztalom Wintrack 9.0 val készült terve:
[terv1]
wartburger Creative Commons License 2009.12.31 0 0 945
Mindig a könnyebb ellenállás irányába kell menni :DD
Előzmény: Törölt nick (944)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.31 0 0 944
Na sikerült szert tennem a 8.0-as verzió bővített változatára, tényleg elég komoly
Előzmény: wartburger (943)
wartburger Creative Commons License 2009.12.31 0 0 943

Német:  Optionen -> Symboldateien

Angol: Option -> Symbol files

Előtte célszerű a megnyitott file-t bezárni.

Előzmény: Hagar (942)
Hagar Creative Commons License 2009.12.31 0 0 942
a Wintrack 8.0 demójában lehet H0-ás méreten kívül másmilyen sínekkel építkezni? Nekem nem jött össze.
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.12.31 0 0 941
BUÉK !
BoGar Creative Commons License 2009.12.30 0 0 940
Ő Matiz és nem az első, sőt nem a második asztalát építi.
Előzmény: sanyi4012 (937)
wartburger Creative Commons License 2009.12.30 0 0 938
Szerintem, te kevered a vasútmodellezőt a makettezővel
Előzmény: sanyi4012 (937)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 937

Régebben vitatkoztunk azon,hogy ki a vasútmodellező.

Van egy blog: the train modeller's blog-ennek a gazdája épített most egy új asztalt,és ha jól tudom már volt egy terepasztala amit eladott-vagy csinált vele valamit.Azon minden gyári volt,viszont a mortanin már vannak házi dolgok is!pl.:alagútbejárat-és ezen láttszik is,hogy ki a vasútmodellező,hiszen nem volt türelme szépen kirajzolni a köveket a gipszbe.A vasútmodellezéshez,terepasztal építéséhez türelem kell!Ezt ne feleggye senki aki bele akar vágni!

 

sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 936

Szerveztem egy kis házi vasútmodell-most még inkább terepasztal-kiállítást.

Készítek fótókat,kiállításos hangulatban.

sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 935
Én aszóróanyagban hiszek.A szőnyeg túl egyforma.
Előzmény: BoGar (925)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.30 0 0 934
Ez egy jó megoldás, alkalmazni is fogom, de szerintem a széleket nem kellene az út vonalának megfelelően átlósan levágni. Az eredeti strail elemek egyenesek a talpfákra párhuzamos a végük.
Előzmény: Törölt nick (927)
C56 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 933
Köszi, majd kipróbálom!
Előzmény: Törölt nick (927)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.30 0 0 932
Igyekszünk, igyekszünk....  Én vasutas vagyok, de még nem sokat láttam szabályos ágyazatot. A terepasztalon is jobban néz ki a rendezetlenebb (magyar vonatkozású asztalon a koszos, szemetes) ágyazat. Nem tűnik annyira műnek, műanyagnak az egész. :-)
Előzmény: tomcat#01 (929)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 931

Kösz!

Igyekeztem kicsit izgalmasabbá tenni a helyszűke projektet. Más kérdés hogy közben kiderült, hogy a sínek hosszú távon nem lesznek megbízhatóak, úgyhogy most stagnálok. Lehet hogy inkább modulban kéne gondolkodnom......

 

Más: Átírnád a Webzinen a linkemet erre? Kösz!

 

 

Előzmény: BoGar (908)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 930
Papír.
Előzmény: H0 Dani (907)
tomcat#01 Creative Commons License 2009.12.30 0 0 929
Még a végén meggyőztök... :-)))))
Előzmény: H0 Dani (928)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.30 0 0 928
Az 1:1-es ágyazat is csak a vadonatúj fővonali nyíltvonali szakaszokon szabályos, de ott is lehetnek eltérések.
Előzmény: tomcat#01 (924)
BoGar Creative Commons License 2009.12.29 0 0 926
A gyárilag töltéses sín is szabályos, nem?
Nem is használok olyat.

Meg a jól megépített új 1:1-es ágyazat is.
Sosem gurul le egy sem? Ne már!
Előzmény: tomcat#01 (924)
BoGar Creative Commons License 2009.12.29 0 0 925
A műfűvel semmi baj. Az igazi nem lenne méretarányos. De úgy is lehetne csinálni, hogy nem egyenesre vágja, hanem cikkcakk, hullámosan, összevissza.
Előzmény: sanyi4012 (920)
tomcat#01 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 924
A gyárilag töltéses sín is szabályos, nem? :) Meg a jól megépített új 1:1-es ágyazat is.
A "lebegést" már orvosoltam azóta, a fűszálakon feküdtek fel a kavicsok. Egyébként a későbbiekben retuspisztollyal az ágyazat koszolva, míg a fűszőnyeg meg árnyékolva lesz az élethűbb kinézet végett.
Előzmény: BoGar (918)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 923
Két sínszálat behajlítassz a végénél,berakod a sínek közé (mint az igazinál),közte meg kiöntheted gipsszel,vagy valami hasonló trutyival.Esetleg rácsmintás papírt  rakhatsz közé.(az ötóbbi időkben előre gyártott gumis elemegből szokták kirakni)De sokféle átjáró van és sokféle módszer.
Előzmény: C56 (913)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 920
De már a műfűsőnyeg is az.
Előzmény: BoGar (918)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 919
de:)
Előzmény: BoGar (918)
BoGar Creative Commons License 2009.12.29 0 0 918
Ez úgy néz ki, mint ha lebegne. Nem túl szabályos?
Előzmény: tomcat#01 (917)
tomcat#01 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 917
Előzmény: tomcat#01 (916)
tomcat#01 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 916
Pont így csináltam, de én amint végeztem rögtön felszedtem és anélkül hagyom száradni. :) Mindjárt rakok képet.
Előzmény: Törölt nick (914)
C56 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 915
Nem rossz ötlet, de inkább még nem próbálkozok vele.

Arra tudtok tanácsot adni, hogy miképp lehet útátjárót készíteni házilag?
Előzmény: Törölt nick (914)
C56 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 913
Még majd le fognak jönni.
Előzmény: wartburger (912)
wartburger Creative Commons License 2009.12.29 0 0 912
Engem egy kicsit zavar, hogy a talpfavégek nem látszanak ki. Vagy az még le fog jönni?
Előzmény: C56 (909)
C56 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 911
Én is sokáig szórakoztam vele, de én csak egyszer ragasztóztam be. Szerencsére elég is volt.
Előzmény: tomcat#01 (910)
tomcat#01 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 910
Köszi szépen!
Közben én is megcsináltam egy 10 cm-es szakaszt. Hát nem mondom, pepecselős egy meló. Most szárad, aztán meglátjuk milyen lesz. 2x csepegtettem végig ragasztóval, remélem annyi elég lesz. Ha megszárad rakok délután képeket.
Előzmény: C56 (909)
C56 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 909
A képek:







Egyenlőre még csak ezzel a kis szakasszal készültem el, de ma folytatom.

A kérdésem az lenne, hogy házilag útátjárót hogyan lehet készíteni?
Előzmény: tomcat#01 (905)
BoGar Creative Commons License 2009.12.29 0 0 908
Az utolsó kép nagyon tetszik, ahogy a mellékvonalon kissé kanyarog a sín.
Előzmény: BaTTka 1 (903)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.29 0 0 907

Szia!

Az útfelület gipsz vagy valami más anyagból lett kialakítva?

Előzmény: BaTTka 1 (903)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.29 0 0 906

Én most kezdem az ágyazatépítést és kipróbáltam mindkettőt és az utólag ragasztás valóban jobbnak tűnik.

 

 

tomcat#01 Creative Commons License 2009.12.29 0 0 905
Köszönöm előre is.
És a többieknek is a tippeket, úgy látom az utólag becsepegtetős módszer a favorit.
Előzmény: C56 (904)
C56 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 904
Holnap ígérem rakok fel képeket! :)
Előzmény: tomcat#01 (901)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 903

Csakis az elsőt. A fogorvosok 90%-a is ezt használja:-)))

A ragasztóba szórt kavicsos módszer szerintem, vagy nagy gyakorlatot igényel, vagy csak én voltam túl béna hozzá.

Előzmény: tomcat#01 (901)
tomcat#01 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 901
Én is kíváncsi lennék... Most állnék neki hasonlónak és még nem döntöttem el hogy a két módszer közül melyiket válasszam...
Előzmény: Törölt nick (900)
C56 Creative Commons License 2009.12.28 0 0 899
Még majd lesz egy pár kérdésem.
Igen tudott segíteni és érthető is. Ahhoz képest, hogy először csináltam, szerintem nem sikerült olyan rosszul. Viszont míg meg nem szárad tökéletesen, addig nem próbálom ki mozdonnyal.
Előzmény: Törölt nick (895)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.28 0 0 898

Sziasztok!

 

Elkészült a végleges H0 vágányhálózat a H0e kisvasút még várat magára.

 

wartburger Creative Commons License 2009.12.28 0 0 897
Többen kerestek már a topikban elektrosztatikus fűszórót a Noch Gras-Master helyett. Találtam egy linket, lehet kipróbálni!:   Fűszóró házilag
rallymax2 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 894
Na belekezdtem egy modul asztalba, kezdésnek szerintem megfelelő lesz. 1500mm-750mm lett a lap. Már rakosgattam a síneket, de várok ötletet mi is legyen rajta. Egyenlőre két vágányos lesz, valami állomás félével. De ez még nagyon változhat.
C56 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 893
Nagyon a váltókon már nem akarok piszkálni semmit, örülök, hogy működnek.
Előzmény: BaTTka 1 (891)
C56 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 892
Köszi, így most már menni fog! :)
Előzmény: Törölt nick (890)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 891
Nekem is az első verzió jön be. Én a váltókból (BTTB) kiszereltem minden mozgó alkatrészt, és simán lekavicsoztam, csak egy kicsit nagyobb odafigyeléssel. Utána összeszereltem, semmi gond nem volt a működésével. Az egyéb konstrukciókról nincs tapasztalatom.
Előzmény: C56 (889)
C56 Creative Commons License 2009.12.27 0 0 889
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ágyazat készítésénél melyik technika a jobb? Ha először leszórom a köveket és csak utána ragasztózom be, vagy ha először kinyomom a ragasztót és erre öntöm az ágyazatot?
Illetve lenne még egy kérdés. A váltóknál milyen módszerrel lehet ágyazatot lerakni úgy, hogy az ne zavarja a váltók működését?

Előre is köszi!
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.26 0 0 887

Még készen sem lesz az asztal erre már akkor ráunsz. Ha már kétvágányú fővonal biztosan tennék mellé egy kis mellékvonalat nyolcas alakban emelkedővel egy  fejállomással a végén. Vagy kicsit bonyolultabb vonalvezetést többiszintes megoldással.

Előzmény: Sea Hawk (886)
Sea Hawk Creative Commons License 2009.12.26 0 0 886
Sziasztok!Ma nagy unalmamban kicsit játszadoztam és probáltam tervezni az asztalom.Amint látható nem sok fantáziám van,de kb ez lesz az irányvonal nálam.Ha van valaki aki tud egy pár tanácsot adni hogy mit lehetne még tenni ezen a terven az jó lenne.Az asztal mérete 250X130 cm csak tehervonatok fognak közlekedni és csak dizeles igaz itt még szerintem nem nagy a jelentősége
Sea Hawk Creative Commons License 2009.12.24 0 0 885
Boldog Karácsonyt ,Valamint modellekben gazdag új évet kívánok minden modellező társamnak
baktairrrr Creative Commons License 2009.12.22 0 0 884
Én a nyáron vettem egy tekercs (3000 x 1000 x 2 mm) parafát, ez 3800Ft volt (Praktiker). Még nagyon sok van belőle, pedig már elvileg nem fogok felhasználni többet az asztalra (27 méternyi sín alá kellett).
Előzmény: csibesz2 (881)
SchefferJ Creative Commons License 2009.12.22 0 0 883
Ez már érthető :) Köszönöm...
Előzmény: BaTTka 1 (882)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 882

Hát végülis eddig is erről beszéltünk:-))

Akkor ezek szerint: csináld meg simán a Hungarocellre az egészet, majd kétoldalas ragasztószalagal ragaszd a helyére. Valószínűleg egy kicsit vetemedni fog a Hungarocell a munkálatok befejezésére (gondolom nem 10 cm-esre akarod ráépíteni) , de viszonylag kis erő hatására visszaalkítható. Magyarul, mivel a sarkai fognak kicsit felkunkorodni, egy-egy odahelyezett súllyal korrigálható. Ha meg már a ragacs elérte a végleges tartóerejét nem fog feljönni. Ezt persze még a való életben nem próbáltam ki, de elméletben hibátlan:-)) Ezen a kis diorámán ki is fogom próbálni, a fejleményekről beszámolok. Csak legyen időtök kivárni:-)))

Előzmény: SchefferJ (880)
csibesz2 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 881
Ez pontosan az a méret,amit Te is említettél.Pár hete láttam ezt az árat.Pár 100m-re lévő másik barkácsáruházban már 5.000Ft volt Szolnokon.
Előzmény: wartburger (878)
SchefferJ Creative Commons License 2009.12.22 0 0 880
Visszatérnék az eredeti kérdésre:

Mielőtt lerakom a modellházakat a terepasztalra, szeretnék egy-egy nagyobb részt (pld. város, falu, stb.) ráragasztani valamilyen anyagra, amit egyszerűen rárakok a terepasztalra utána. Tehát a pontos méretrevágott valamilyen lapon áll a város, házastul, figurástól, világításostól, amit utána rárakok az asztalra, bekötöm a világítás két kábelét és a peremeknél némi eldolgozás után kész van.

Vagy mindent direktben az OSB-re?

Ti hogy csináljátok?
Leopold Creative Commons License 2009.12.22 0 0 879
Azt írtad, hogy amikor a terepet rakod fel a habszivacsra, akkor is van feszültség. Én erről a feszültségről beszélek.

Fát, semmilyen fát, sem rétegeltet, sem pozdorját, sem hasábot nem ragasztunk egy oldalon, sem tapátaragasztóval, sem faragasztóval, sem Palmatexszel, semmi folyékony, oldószeres anyaggal, mert azonnal vetemedik tőle. Ha már muszáj ragasztani, akkor mindkét oldalát meg kel kenni egyformán, mert akkor egyforma erők ébrednek.

A terepasztalon amúgy sem játszanak nagy tartóerők, oda pont elég a kétoldalas adhéziós ragasztószalag.
Előzmény: BaTTka 1 (874)
wartburger Creative Commons License 2009.12.22 0 0 878
vigyázz mert többféle hosszban van! Voltam mindegyik barkácsban, de stabilan csak Bricoban volt
Előzmény: csibesz2 (877)
csibesz2 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 877
A hódos áruházban már 4.000Ft-ért is meg lehet venni.
Előzmény: wartburger (863)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 876
Igazad van. Kipróbáltam, egy erős ragasztószalaggal valóban vissza lehet egyenesíteni. Valószínűleg. Vagy ha a terepasztal megfelelően merev, és a delikbens jobban bízik a normál ragasztókban a négy sarkát száradásig leterhelve. a helyén marad esetleg elég csak a sarkokat ragasztani, a közepe úgyis az asztalhoz feszül.
Előzmény: Leopold (873)
burgeri Creative Commons License 2009.12.22 0 0 875
Ott van a rajzon: H0-ban 5, TT-ben 4 mm.
Előzmény: rallymax2 (862)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 874
Ha nincsen feszültség, mitől görbül meg? Lásd alább...
Előzmény: Leopold (873)
Leopold Creative Commons License 2009.12.22 0 0 873
Keletkezik a fenét... mert akkor törne a habszivacs. Baromi erős a padlószőnyeg ragasztó.

Ha lenne feszültség akkor eddig is tört volna , de nem tört.
Előzmény: BaTTka 1 (872)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 872
És ha mondjuk felragasztom a kétoldalas szalaggal a fára a Styrofoanot, utána a terepépítésnél használt ragasztó nem szedi le azt fáról? Mert azért ott is rendes feszültség keletkezik.
Előzmény: Leopold (871)
Leopold Creative Commons License 2009.12.22 0 0 871
Fát nem egyszerű dolog ragasztani. Az ilyesmit nem folyékony meg pasztás ragasztóval kell, hanem kétoldalas, tekercses szalag, padlószőnyeg ragasztóval, abból is elég kis darabokkal. Annyi már megfogja, de a fát nem görbíti.
Előzmény: BaTTka 1 (870)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.22 0 0 870
Az a gond, hogy amikor a hungarocellre (én Styrofoamot használok) felviszed a terepet, annak rendje és módja szerint meggörbíti az alaplemezt. Max ha valamilyen fa alapra ragasztod az alapot, de akkor is a fát a teljes száradásig valami baromi erős felületre atombiztosan fel kell rögzítened. A 18 mm-es bútorlapra ragasztott Styrofoam simán meggörbítette az egész diorámát.
Előzmény: SchefferJ (855)
man tg Creative Commons License 2009.12.21 0 0 869

Köszi szépen!

 

A virágalátétig láttam.

Köszi a fotót és az infót!

Tudod, próbálok kilesni pár kreatív ötletet.

Gratula! Ügyes találmány!

Én apám régi lemezjátszóját szemeltem ki. :-))

Előzmény: H0 Dani (864)
wartburger Creative Commons License 2009.12.21 0 0 868

~50-60cm, ha tudod növeld meg az asztal méretét min 130cm-re, mert így nagyon rövidek lesznek az egyenes állomási szakaszok! 

Előzmény: Érdeklődő_modellező (867)
Érdeklődő_modellező Creative Commons License 2009.12.21 0 0 867

Pedig elég gyakran lógok azon az oldalon, mégse láttam. Mondjuk ez nem digitális, én viszont digitális asztalt szeretnék. Ha már kicsi, legyen profi. :)

 

Finom fogalmazás. Én csak azért nem tartanék ekkora sebességet, mert olyan cc 110*60-70 centiben gondolkodom, azt meg pár másodperc alatt bejárná ezzel a sebességgel.

 

Még egy kérdésem lenne: egy 10 tengelyes gőzős 3 hosszabb vagonnal kb milyen hosszú ebben a méretben?

 

 

Előzmény: Leopold (866)
Leopold Creative Commons License 2009.12.21 0 0 866
Hobbytrain, a Medikernél vettem.

A lényeg, hogy gond nélkül mennek a vonatok ezen az íven is.
Előzmény: Érdeklődő_modellező (865)
Érdeklődő_modellező Creative Commons License 2009.12.21 0 0 865

Teljesen, főleg, hogy én olyan sebességgel biztos nem vinnék vonatot, mint ahogy Te küldöd a Taurus-t. Tényleg, az házi festés? Csak mert nem láttam N-esben Máv kéket eddig sehol.  

Előzmény: Leopold (860)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.21 0 0 864

Nincs itt titok. A korong medence egy megfelelő átmérőjű virágalátét. A híd egy osb lapból lett kivágva. A meghajtás egy magnó, vagy walkman meghajtása lehetett. Két nyomógombbal mozgatható jobbra balra, megfelelően alacsony fordulatszámmal pontosan bejátszható a kívánt állásra. A sín betáplálása rugalmas vékony vezetékkel van megoldva. Folyamatosan körbe nem tud forogni mert feltekeredik a vezeték, de egy teljes fordulatot és a megfelelő vágányhoz val beállást tökéletesen tudja. Ez csak egyszerkezetkész állapot, az aprólékos kidolgozás még várat magára. Ha készen lessz küllemre olyan lesz. ha nem jobb minta gyári. Már forog működik eddig kb. 500 ft-ba van. Néhény kép:

 

Előzmény: man tg (854)
wartburger Creative Commons License 2009.12.20 0 0 863
2mm-est kapsz 0,5x8m-es tekercsben  a Brico-ban 6500-ért
Előzmény: rallymax2 (862)
rallymax2 Creative Commons License 2009.12.20 0 0 862
Köszi, de én arra gondoltam amit a sin alá tesztek :)
Előzmény: burgeri (861)
burgeri Creative Commons License 2009.12.20 0 0 861

@ Gerhard Trost

Előzmény: rallymax2 (858)
Leopold Creative Commons License 2009.12.20 0 0 860
És mire jutottál velük? Megfelel a 9120-as?
Előzmény: Érdeklődő_modellező (859)
Érdeklődő_modellező Creative Commons License 2009.12.20 0 0 859
Köszönöm szépen, azok a bizonyos videók többet mondanak mindennél.
Előzmény: Leopold (857)
rallymax2 Creative Commons License 2009.12.20 0 0 858
A sin alá, hány mm-s vastagságú parafát tesztek ?
Leopold Creative Commons License 2009.12.20 0 0 857
Nézd vissza a topikban az asztalomat, azon a belső ívek 9120-asak, padlógázzal meg végig rajtuk a Taurus is meg a 10 tengelyes gőzös is (6 + 4 a szerkocsin). Mndezt 4 és 6 tengelyes vontatmányokkal. Beraktam egy csomó ilyen képet meg videot linkeltem.
Előzmény: Érdeklődő_modellező (856)
Érdeklődő_modellező Creative Commons License 2009.12.20 0 0 856
Sziasztok! N-es tapasztalatokkal rendelkező emberektől kérnék egy kis segítséget. Szeretnék egy kis asztalt, a Fleischmann ágyazatos sínét néztem ki, WinTrack-ban nagyjából meg is terveztem a pályát, de elég sok 9120-as kanyart használnék. Ennek 192mm a körsugara. Jártam egy boltban, ahol rákérdeztem, hogy mennyire necces ez az ív, ahol azt mondták, hogy nagyon, nagyobb mozdonyok nem fognak elmenni rajta. Ezek után találtam ezt a start-set-et: http://www.fleischmann.com/products/Fleischmann/939881.aspx, ahol egy szerkocsis szép hosszú gőzöst adnak ugyanezzel a kanyarral. Namármost a boltos a hülye, vagy a gyártó adja el olyan sínrendszerrel a cuccait, amit úgyis lehet kidobni, mert képtelen gyökkettő feletti sebességgel bevenni a vas?
SchefferJ Creative Commons License 2009.12.20 0 0 855
Egy kérdés:

Mielőtt lerakom a modellházakat a terepasztalra, szeretnék egy-egy nagyobb részt (pld. város, falu, stb.) ráragasztani valamilyen anyagra, amit egyszerűen rárakok a terepasztalra utána. Tehát a pontos méretrevágott pld. hungarocell-lapon áll a város, házastul, figurástól, világításostól, amit utána rárakok az asztalra, bekötöm a világítás két kábelét és a peremeknél némi eldolgozás után kész van.

Én hungarocellre gondoltam + Palma Fa ragasztó.

Ti hogy csináljátok?

man tg Creative Commons License 2009.12.20 0 0 854

Üdv!

 

A fordítókorongod készítéséről elárulnál néhány titkot? Meghajtás stb.

Köszi

Előzmény: H0 Dani (846)
baktairrrr Creative Commons License 2009.12.19 0 0 853
Hopp. Abban sajnos nem tudok segíteni. Szerintem próbáld meg a digitális topikot is.
Előzmény: szüx (852)
szüx Creative Commons License 2009.12.18 0 0 852

 

Üdv baktairr!

 

Dunavarsányban lakom,igy szóba jöhetne Szigetszentmiklós,Szigethalom,Taksony,Dunaharaszti,Tököl és Soroksár,Csepel.

A problémát azért nem tudom leirni,mert nem tudom,hogy mi a gond.

A forditókorong digitális rendszerrel és hurokmodullal való összekötése.

Előre is köszönöm a segitséget,Szűcs Gábor

Előzmény: baktairrrr (847)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 851

Kész a pálya!!!!!

Ünnepnap!!!!

Bekötve,szakaszolva,minden váltó bekötve.

Még van egy pályaszakasz ami a fűtőházhoz fog menni ,de az csak kiegészítő.A lényeg az,hogy már felül is mind a 2 sinen mennek a vonatok!

Másik jóhír,hogy megvan a 90. vagon,és a 30. mozdony.Ami azt jelenti,hogyminden mozdonyra 3 vagon jut(-na ha így állítanám össze a szerelvényeket)

Törölt nick Creative Commons License 2009.12.18 0 0 850
Itt is látszik hogy a lemosó elég agresszív anyag, pár mozdulat és már jön is le a festék. Azért a fékolaj kicsit kíméletesebb a műanyaghoz. De persze műanyag és műanyag közt is van különbség. A mozdonykasznikhoz inkább a fékolaj a jó, de ha nagyon sokáig benne marad ( pl. több napot ) akkor a műanyag porhanyóssá válik. Legalábbis régi MEHANO mozdonnyal jártam már így.
Előzmény: BeneTTon (849)
BeneTTon Creative Commons License 2009.12.18 0 0 849
Ezt a beáztatást amúgy nem értem. Mindenki beáztatja a modelljeit, én meg fogtam egy körömlakk lemosós rongyot és elkezdtem törölgetni. Egy idő után simán lejön. Miért kell az egész kasznit bemeríteni? Tényleg szükség van rá?
Előzmény: Törölt nick (837)
róbertke Creative Commons License 2009.12.18 0 0 848
Rajzszög + megfelelő hosszúságúra vágott fonal/damil + 1 a fonal/damil végére kötött ceruza. Ha csak a vágánytengelyt rajzolod, egy vonal. Ha pedig a sínszálakat akarod "belőni", vágányonként két vonal.
Előzmény: Hagar (844)
baktairrrr Creative Commons License 2009.12.18 0 0 847

Szia!

Mi számít környéknek?

 

Tedd fel a kérdést, hátha megválaszolható itt is!

Előzmény: szüx (843)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.18 0 0 846

A szakaszolás (a pályától elszigetelt, szigetelt vágányszaksz) Külön trafó nem kell hozzá. Az alábbi hevenyészett ábra  hátha érthetőbb lesz.

 

A vágányzat egyik sínszálát megszakítod (az adott helyen szakaszolod) az ábra szerint és kapcsolón keresztül rákötöd  a táplálást.

 

A flexibilis sín fektetéséhez ha tudod szerkeszd ki az ívet, rajzold fel és egyszerűen a vonal mellé hajtod a vágányt. A végét rögzíted és ahogy tovább haladsz az ív mentén megfelelő távonként rögzíted a vágányt.

 

Én nem szerkesztettem a kép alján lévő két ívet, flexiből lett hajlítva.

 

 

Közelebbi képeket küldök ha érdekel csak jelezd a berczda@freemail.hu címre.

Előzmény: Hagar (844)
Hagar Creative Commons License 2009.12.18 0 0 845
Ja és még annyit: abban a leghosszabb egyenesben, amit írtam, nincsenek váltók, csak az állomásról ki és az állomásra bevezető kanyarok előtt.
Hagar Creative Commons License 2009.12.18 0 0 844
Akkor most következnének a süti kérdéseim :) :
-a szakaszolást úgy kell elképzelnem, mint külön álló részek? Minden szakszhoz külön trafó?
-fizikailag hogy néz ki? milyen alkatrészek kellenek hozzá? Ha ez le volt már írva, bocsi, csak elég angy a topik átolvasáshoz.
aztán egy másik téma:
-H0 Dani, olvastam, h te csak hajlítható sínekből építkezel. Ez igencsak megkönnyítené a kölcségeket, ugyanis egy 73 cm-s N-es Fleischmann sín 700 ft, míg egy 31 cm-s sima egyenes 50. Mennyire lehet szép szabályos íveket hajlítani?
Előzmény: Leopold (838)
szüx Creative Commons License 2009.12.18 0 0 843

Hello Úrak!

Szigetszentmiklos kőrnyékén lakik-e valaki aki tudna nekem némi segitséget nyujtani elektromosság terén? 

Köszönettel Szűcs Gábor

H0 Dani Creative Commons License 2009.12.18 0 0 842
Jó ötlet, annyit még hozzátennék, hogy a leghosszabb mozdonnyal és a maximális szerelvényhosszal próbálkozz, így a rövidebb, könnyebb szerelvényeknek is biztosan jó lesz.
Előzmény: csgabesz1982 (841)
csgabesz1982 Creative Commons License 2009.12.18 0 0 841

Szia!

 

Én is most kezdem az N-es pályám építését, és javaslom, hogy előbb csinálj egy kifutási próbát. Értem ezalatt: A szerelvényt tedd fel egy egyenesre, állítsd a legnagyobb sebességre amit használni akarsz, majd indítsd el a mozdonyt, és tegyél a "pálya" végére egy megtáplálatlan részt is, és ott meg tudod nézni hogy mennyit fut ki a mozdony a szakaszhatártól. Mozdonysúly és sebesség függvénye a dolog. Nálam bevált

Nem tudom mennyire voltam érthető... :)

Gábor

Előzmény: Hagar (826)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.18 0 0 840

Ez én új asztalomon a sínek 90%-a flexi sínből van semmi gond nem volt a lefektetéssel, semmit nem szerkesztettem ki előre és szerintem elég jó lett, párhuzamosan futnak a vágányok. A képen az alsó részen futó négy vágány alagútban lesz és ezért itt nem volt fontos  a párhuzamosság.

 

 

Az élethűség témáhozz annyit fűznék hozzá, hogy mindent le lehet kicsinyíteni (házat, fát, embert, a járműveket), de sajnos a hosszméreteket nem lehet még modulasztalon sem, hiszen egy 2 km hosszú állomás (Az állomás a bejárati jelzőtől az ellenkző oldali bejárati jelzőig tart) az asztalon kb 23 m lenne.

 

Igaza van az előttem szólóknak. Figyelembe kell venni a jelzők elhelyezését, a szakszolásokat is. A vonat orra mindenképp a jelző előtt legyen. :-)

 

Előzmény: Leopold (833)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.18 0 0 839

Köszönöm! Én csak analóggal foglalkozom, a digit nekem túl drága, ezért nem tudtam.

 

Előzmény: Hernyofan (827)
Leopold Creative Commons License 2009.12.17 0 0 838
Szakaszolni pont, hogy az analóg pályán kell. A digitálison a nagy pályák esetén szegmentálás van, de az más tészta, azt ne keverjük ide.

Ha egy fővonalon az állomáson 3 vágányod van, és azt akarod, hogy kettőn bent tudjon állni a szerelvény és csak az egyikről tudjon kiállni, amelyiknek nyitva a kitérő és áll a jelző, akkor ezeket a vágányokat szakaszolni kell és vagy a váltó, vagy a jelző adja meg nekik a villanyt.

A digitnél erre nincs szükség, mert ott maga a mozdony kapja a parancsot, a sínben folyamatos villany van, sőt kell is, hogy legyen.
Előzmény: Hagar (835)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.17 0 0 837
Ha jól emlékszem az egyik kolléga pont olyan körömlakklemosóba áztatta a szergejt és megmarta a kasznit tehát nem biztos hogy jó megoldás. Fékolajba kell rakni, de abba is kb 15-20 percre, inkább többször ismételve.
Előzmény: Garichak (822)
Hagar Creative Commons License 2009.12.17 0 0 836
Márha a technika amit írtál, az digitális asztal esetében van úgy. A szakaszolásról az ugrott be.
(még most sem bírok fogalmazni)
Hagar Creative Commons License 2009.12.17 0 0 835
:) ezzel tisztában vagyok, csak nem volt erőm érthetőbben megfogalmazni egy áttanult éjszaka után.
Analóg pálya lesz, nem tervezem a digitalizálását.
Előzmény: Leopold (831)
lacus117 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 834
Így már értem!
Akkor köszönöm mégegyszer a válaszokat!
Üdv:
Laci
Előzmény: Leopold (833)
Leopold Creative Commons License 2009.12.17 0 0 833
Jó a flexi, de akkor a nyomvonalat neked kell kitűzni. Nagyobb macera mint amennyit megspórolsz vele. Baromi pontosnak kell lenned, hogy párhuzamosan fussanak a sínek az ívekben is, meg előtt-utána. Ez a darabos elemekből csak összepattintás kérdése, flexi esetén neked kell kirajzolnod.
Előzmény: lacus117 (832)
lacus117 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 832
Köszönöm, ez megnyugtató!
Miért beszélnél le róla? valmit figyelmen kívül hagytam? Vagy nem midig a flexi a jó?
Előzmény: Leopold (830)
Leopold Creative Commons License 2009.12.17 0 0 831
Ezekkel a méretekkel reális lesz a látvány,

A látvány egy terepasztalon semmiképp nem reális, mert egy igazi állomás reálisan 5 méteres lenne N-es asztalon, s a legnagyobb terepasztali ívsugár is legfeljebb egy cukorgyári kéttengelyes gőzös alá képzelhető el az iparcsarnokban.

Ami a kérdés az az, hogy ha kijárati jelződ is van és automata vonatindítást akarsz (azaz szakaszolt vágánnyal), akkor lesz-e elég helyed a szakaszolásra, a jelzőre, satöbbi, azaz a technológia határolja be, nem a látvány realitása mert olyan nem létezik terepasztalon.

Na jó, eddig egy kivételt láttam.:-) http://www.wnj.se/index.htm
Előzmény: Hagar (826)
Leopold Creative Commons License 2009.12.17 0 0 830
Megoldható, ha újat építenél lebeszélnélek róla, de miután megvan a nyomvonal és csak rá kell fektetni, így menni fog. Mindenesetre sokat fogsz fűrészelni.:-)
Előzmény: lacus117 (828)
Leopold Creative Commons License 2009.12.17 0 0 829
Digitális üzemben nem kell a kondi!

Digitális üzemben nem szabad a kondi!
Előzmény: Hernyofan (827)
lacus117 Creative Commons License 2009.12.17 0 0 828
Sziasztok!
Olvasgatom itt a topikot, de nem találtam választ, vagy egyáltalán hasonló kérdést, ezért fel teszem (nem biztos, hogy OKOS kérdés).
Szóval jelenleg régi U profilos piko sínek lecserélését tervezem, mivel sok a régi mozdonyom, kocsim van így a roco 2,5ös síneinek beszerzésébe belevágtam... A kérdés csak annyi, hogy csak flexi sínből megodható a terepasztal (+váltók persze :D) vagy szükséges a kisebb darabokat is megvenni.
Mert én abból indultam ki,hogy ugye a felxit ott vágom ahol akarom. Így nem szükséges a kisebb síneket megvenni.
Segítségetek előre is köszönöm!
Üdv:
Laci
Hernyofan Creative Commons License 2009.12.17 0 0 827
"Digitális üzemben nem tudom lehet, hogy kell a kondi."

Digitális üzemben nem kell a kondi!

Előzmény: H0 Dani (825)
Hagar Creative Commons License 2009.12.17 0 0 826
Köszönöm a választ!

egy 100-120*180-as asztalt fogok építeni N méretben. Az állomási egyenes (?), ami a leghosszabb, így cirka 110 cm-re jön ki. Ha egy mozdonyból+5 személykocsiból álló szerelvényt rakok össze, akkor marad cirka 19 cm az egyenes két végén, ami nem lóg bele a kanyarba. Ezekkel a méretekkel reális lesz a látvány, vagy maradjak inkább a 4 kocsinál? (115 cm-es az egyenes, a mozodonyok hossza meg összesen 96 cm)
Előzmény: H0 Dani (825)
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.17 0 0 825

Analóg üzemben símán ráforrasztod a sínre a vezetékeket. Felesleges megvenni a betápot. Precíz forrasztásnál és ágyazat építésnél nem lesz látható/feltűnö a  forrasztás.

 

Digitális üzemben nem tudom lehet, hogy kell a kondi.

Előzmény: Hagar (823)
BeneTTon Creative Commons License 2009.12.16 0 0 824

Egyenlőre csak PVC-vel és akrilfestékkel próbáltam a körömlakk lemosást, ott működik mindenféle maradandó károsodás nélkül. Utána denaturált szesszel áttörlöm és már megy is az újrafestés.

 

 

Polisztirolon nem tudom hogy működik, általában abból készülnek a modellek és kiegészítők. Viszont abban nem vagyok biztos, hogy csak akril festéket használnak a modellekhez, így nem tudok tanácsot adni.

 

 

Én meg a modellfestés még csak barátkozunk egymással....

Előzmény: Garichak (822)
Hagar Creative Commons License 2009.12.16 0 0 823
Azt szeretném kérdezni, h szerintetek megéri-e megvenni a 4-szer drágább betápsínt, vagy forrasztással ugyan azt az eredményt el lehet érni? N-es méretben pl az egyenes fleischmann betápsín 2200 Ft, míg egy sima az 500.
Láttam valami szajszűrűt/kondenzátort rajta, az lényeges?
Garichak Creative Commons License 2009.12.16 0 0 822

Szia !!

 

Akkor nekem is lenne egy kérdésem.

Ha mongyuk egy személykocsit "átmosok" acetonmentes körömlaklemosoval akkor az lemarja  róra a gyári festéket de a  fröccsöntésben nem tesz kárt ,??

És teszem fel a  kérdést hogy utána ha hagytuk száradni a kasztnit akkor mongyuk olajbázisu festékkel lazán festhetek rá ???

 

Előre is köszi
Dani

Előzmény: BeneTTon (820)
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.16 0 0 821
Vagy fékolajjal.
Előzmény: BeneTTon (820)
BeneTTon Creative Commons License 2009.12.15 0 0 820
Én az elrontott PVC lapokról (Fuggerth belsők) a barna akrilfestéket acetonmentes körömlakk lemosóval távolítom el. Az acetonmentesen van a lényeg!!! Az aceton szétmarja a műanyagot.
Előzmény: bogipet72 (819)
bogipet72 Creative Commons License 2009.12.15 0 0 819
Köszi!
Egy más jellegű kérdés: Mivel lehet leoldani a már száraz akril festéket, úgy, hogy a műanyag ne sérüljön.
róbertke Creative Commons License 2009.12.14 0 0 818
csgabesz1982 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 817

Szia!

Én is használok WinTrack-et. A 8.0-ás verziót

Gábor

Előzmény: bogipet72 (811)
csgabesz1982 Creative Commons License 2009.12.13 0 0 816

Szia!

 

Nézd meg a honlapomat! Az én pályám 115cm széles, és a kisebbik íven is elfordul a hosszú személyvagon, igaz eléggé belóg!

Ha egyéb kérdésed van, írj nyugodtan!

A honlap cime:

 

www.csgabesz.5mp.eu

 

Gábor

Előzmény: Sea Hawk (815)
Sea Hawk Creative Commons License 2009.12.12 0 0 815
Sziasztok!Én most építgetnék majd egy 250X130 cm-es asztalt és a vágány anyag vásárlását most tervezem.A Piko-A ra esett a választásom.Használ itt valaki ilyen vágányt?Valaki honlapján olvastam a következőt a piko váltók kézi állításnál állítómű nélkül is pozicióban maradnak.Mivel én nem elektromos állítást szeretnék akkor nem is kell állítómű?Néztem egy váltót és valóban ha csak azt a kis pöcköt tolom ide oda valóban ott marad.A másik az ívekben szeretnék kis segítséget kérni én csak tehervonat közlekedést fogok folytatni az asztalon nem lesznek hosszú személykocsik.Piko A íves sín R3
sugár: 484 mm.Mint külső és Piko A íves sín R2
sugár: 422 mm.Mint belső ív én ezekre gondoltam vagy lépjek eggyel fenteb az ívekben.Mindenki segítségét előre is köszönöm

bogipet72 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 814
Küldtem egy e-mailt!
Előzmény: wartburger (813)
wartburger Creative Commons License 2009.12.12 0 0 813
Igen
Előzmény: bogipet72 (812)
bogipet72 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 812
Javítok : Wintrack
bogipet72 Creative Commons License 2009.12.12 0 0 811
Sziasztok!
Használ valaki Winntrack progit?
baktairrrr Creative Commons License 2009.12.09 0 0 810

Szia!

 

Húzott szál? (makett, stb műanyag öntőkerete láng fölött megolvasztva, majd széthúzva, hogy elvékonyodjon)

Előzmény: bogipet72 (806)
SchefferJ Creative Commons License 2009.12.09 0 0 809
Értelemszerűen szigetelve van a két áramkör egymástól, de amikor rágurul a mozdony kereke, akkor összezárja a két áramkört és zárlatot csinál.

Előzmény: 007Gergő (808)
007Gergő Creative Commons License 2009.12.09 0 0 808

Az egereket az egyik 10764-be dugd!

Az átmenetnél mindig zárlat lesz. csak olyan erősítőnek tudod használni, ami fizikailag mindig el van szigetelve a főáramkörtől. pl Jelzők, váltók vezérlésére, vag olyan pályaszakaszhoz amik nincsenek kapcsolatban a másíkkal.

Előzmény: SchefferJ (804)
jamamai Creative Commons License 2009.12.08 0 0 807

Szia!

Pillanatragasztó gél.

 

Előzmény: bogipet72 (806)
bogipet72 Creative Commons License 2009.12.08 0 0 806
Szenelő lépcsőfeljáró és "trepni" korlátjaihoz kellene pótlásokat csinálnom. Elég sok hiányzik. 0,8-1mm átmérőjű műanyagszálat honnan tudnék szerezni. Drótszálból akartam csinálni, de nem tudom a fémet a műanyaghoz ragasztani a revell ragasztójával. Van valakinek ötlete?
wartburger Creative Commons License 2009.12.07 0 0 805
Szerintem a digit topikba kéne betenni! Én még nem próbáltam így összekapcsolni, de szerintem két Maus sok lesz ehhez, legalábbis így. Csak az egy erősítőbe dugd be a Mausokat masternak ill. slave-nek. A két kör között kell egy mindkettőtől elszigetelt átmeneti szakasz szerintem, mert különben a két erősítőt az áthaladó mozdony rövidre zárja. 
Előzmény: SchefferJ (804)
SchefferJ Creative Commons License 2009.12.07 0 0 804
Beírom ide is mert a másik topikon nem reagált senki:

Próbálok összerakni két Roco Startszettből származó 10764-es erősítőt, úgy mintha a második booster volna. Ehhez van már egy csikos féle kábelem, amivel elvileg működne. Két fizikailag elszigetelt körön szeretném kipróbálni, de úgy néz ki, hogy külön külön jól működik, de amikor a mozdony átmegy a szigetelésen, akkor zárlatos lesz valamelyik kör. Ja és az egyik Maus nem vezérel a másik körön, a másik se az első körön.

Van erről valakinek tapasztalata?
H0 Dani Creative Commons License 2009.12.07 0 0 803
A valóságban mellékvonali kisebb állomásokon vannak 1,5 m szélesség körüli peronok is. Ez 1:87 méretben kb akkora mint neked a két vágány közötti táv.
Előzmény: ghabina (760)
Hapci59 Creative Commons License 2009.12.06 0 0 802
Nekem annál valami egyszerűbb tervrajz kellene.
Előzmény: ROCOman (801)
ROCOman Creative Commons License 2009.12.05 0 0 801
A legautentikusabb körfűtőház rajzokhoz a Nyugati pályaudvar tőszomszédságában lévő tervtárban jutsz hozzá némi baksis megfizetése ellenében. :-)
Előzmény: Hapci59 (796)
pulcsi1 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 800
Sziasztok!
Piko kőzuzalékjárol mi a véleményetek?
Pulcsi1
Törölt nick Creative Commons License 2009.12.05 0 0 799
Üdv!
Ha a kőzúzalék valódi kőből van akkor elvileg le lehet áztatni vízzel a ragasztót róla (ha a faragasztó a fehér vízbázisú volt), ha vízálló fehér ragasztó volt akkor már kicsit nehezebb a dolog.
Előzmény: bogipet72 (798)
bogipet72 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 798
Még valami az előzőhöz kapcsolódva. Mivel lehet ragasztani az kőágyazatot, ha az ember arra is gondol, hogy egyszer talán bontani is kell.
bogipet72 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 797
Sziasztok!
Egy barátom kért meg, hogy kérdezzek meg tőletek valamit.
Régi terepasztalát újítja fel, ahol a zuzalék töltés faragasztóval lett lerakva. A kérdé az, hogy ez roncsolásmentesen bontható-e valamilyen oldószer segítségévelElőre is köszi!
Hapci59 Creative Commons License 2009.12.05 0 0 796
Sziasztok!
Szeretnék HO méretben építeni egy körfútő házat ehhez szeretnék segítséget kapni.Nem tudom a pontos méreteit.
Köszönöm a segítséget előre is.
térköz Creative Commons License 2009.12.03 0 0 795

Szia!

Fyle-bol a kodak üzletben kb 3-4e Ft-ért nyomnak 1.5-2mx0,5m-es sávot. Ha ügyes a fotó akár ismételni is lehet egymás után. Közelről kicsit pixeles, de már egy méterről nézve is élvezhető a minőség.

A másik lehetőség a festés egy ügyes kezü barát által.

üdvgyuri

Előzmény: SchefferJ (785)
TTGuszti Creative Commons License 2009.12.03 0 0 794

Kénytelen leszek most már tényleg nekilátni a terepasztal tervezéshez építéshez, mert fákat és épületeket már tudom hol fogok beszerezni.  A baj csak az, hogy kéne valaki aki "időt" is tud csinálni.....ehhez nem értesz véletlenül :)

Voltam közös barátunknál elvittem neki az erdőt és "kicsit" tátva maradt a szám. Fantasztikus gyűjteménye van a srácnak én ilyenről csak álmodhatok max. Beszélgettem vele a közös pesti utakról és egy esetleges vidéki klub szerűségről. Az ötlet neki is tetszik, csak az a baj hogy, hozzánk hasonlóan neki is időből van a legkevesebb. Ettől függetlenül agyalhatunk a pesti menetről valahogy csak összejön.

Előzmény: BaTTka 1 (788)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 793

Ezek szerint nem rossz a módszer, ha többen is alkalmazzák. Itt van még egy példány. A fa burkolat csíkokra vágott 0,6 mm-es (kb adat) furnérból készült.

A következő kérdésedre válaszolva általában tapéavág késsel vágom a papírt, a kevésbé igényes helyeken meg ollóval.

Előzmény: sanyi4012 (791)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 792
mivel vágsz?
Előzmény: BaTTka 1 (788)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.12.01 0 0 791

Végülis én is valahogy így készítem.

Azthittem újat mondassz.

Azér kössz

 

Előzmény: BaTTka 1 (788)
SchefferJ Creative Commons License 2009.12.01 0 0 790
A 30x90-es változatban jó áron nyomja az onlinefoto.hu ill. az elinfo.hu-t is merem ajánlani (sokféle méretet tud vállalni), mindkettőnél printeltettem már sok száz képet...
Előzmény: wartburger (789)
wartburger Creative Commons License 2009.11.30 0 0 789
Ha megvan a képed, itt ki tudod nyomtattani, vagy más hasonló helyen, de nem olcsó ~10ezer/m2.
Előzmény: sanyi4012 (787)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 788

Papírból, meg mindenféle háztáji anyagokból, nagyon lassan:-)

Ez 2 mm-es kartonból készült, ragasztópisztollyal összeragasztva. A vakolat Trinát mestertapasz, ecsetvéggel megtunkolva, A cserép meg soronkén ragasztva szintén papírból. Aztán festés, mázolás, tapétázás:-) Ja az ablakok és az ajtók is papírból vannak.

Előzmény: sanyi4012 (783)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 787

ja

hát akkorát én nem tudok nyomtatni

azt hittem van kész háttered

 

Előzmény: SchefferJ (785)
csgabesz1982 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 786

Kicsit OFF, de hátha lát benne valaki fantáziát...

 

Eladó egy félkész H0-ás terepasztal. Az asztal 220x115cm, középen kettészedhető, így szállítható. Az asztal lapja 17mm-es bútorlap, a lábak is ebből vannak. Az asztalon a Roco cég egykori Hobbyline vágányanyaga van, alatta parafa töltésalappal.

A kétkörös pálya tartalmaz 8db elektromos váltót, plusz egy van tartalékban, valamint egy kisebb adag vágányanyag. A képeken látható épületeket igény szerint adom hozzá, valamint jár hozzá még egy félkész kapcsolópult is amiben két Roco trafónak van hely kialakítva (a trafókat nem adom hozzá). A szakaszolás meg van már, minden vezeték le van vezetve az asztal lapja alá, és be van kötve sorkapocsba. Már csak a kapcsolópultot kell összekötni az asztallal. Ha netán kezdő veszi meg, szívesen segítek, elmagyarázom.

Az asztal témája egy kisváros szélén lévő fatelep, és vasútállomás környéke. A városka végén szerpentin visz fel a hegyre. Az állomáson minden vágányon elfér egy mozdony 3 személyvagonnal.

 

Az asztalról készült képek megtekinthetőek a www.csgabesz.5mp.eu oldalon

 

Ajánlatokat e-mailen várok.

 

csgabesz@freemail.hu

 

Gábor

SchefferJ Creative Commons License 2009.11.30 0 0 785
Nagyméretű képfile-okról van szó, amiből egy csíkot kivágva és kinagyíttatva lehet jó egyedi háttereket készítettni... Nekem a file-ok vannak meg, amik a honlapomon láthatók, ezekből tudok csíkot kivágni és elküldeni.

A nyomtatást és vágást mindenkinek magának kell intéznie.
Előzmény: sanyi4012 (782)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.30 0 0 784
na nálunk hétvége óta a villanyt is kötik.... :o)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 783
Te hogy készíted az épületeket?
Előzmény: BaTTka 1 (772)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.30 0 0 782

Nekem kéne!

Mennyi van és mik a méretei?

Előzmény: SchefferJ (774)
ghabina Creative Commons License 2009.11.29 0 0 781
Nekem is geoline van, én majd a műanyag oldalát fogom kaviccsal díszíteni, utána festeni, antikolni. Láttam az egyik roco katalógus hátulján egy képet erről a megoldásról, és nagyon tetszett. Ilyenkor bánom, hogy nem másmilyen sínrendszert választottam : (
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.29 0 0 780
modellkit, vasutmodell.com
Előzmény: Hapci59 (779)
Hapci59 Creative Commons License 2009.11.29 0 0 779
Sziasztok!

Nem tudja valaki hol lehet posztert szerezni H0 terepasztal mögé?

Köszi!
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.29 0 0 778
Egy kérdés: GeoLine síneket használok, a jó összepattinthatóság és a ágyazat miatt. Ha mégis szeretném a végén leszórni kaviccsal, akkor, hogy legjobb ezt megoldani?
szüx Creative Commons License 2009.11.29 0 0 777

Jó reggelt!

 

Köszönöm a segitséget mindenkinek! A peronra az elsö réteg alapozó este felkerült most reggel megyek le csiszolom és megy rá a második réteg. /kösz SchefferJ/

A raktározási részre leragasztottam a méretre vágott "betonlapokat" és a colort is megkapták már /kösz BaTTka1/

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.28 0 0 776
Akkor azért volt ismerős a neved :-)) Nagyon szép képeid vannak.
Előzmény: SchefferJ (774)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 775
Szavadon foglak! Csak az a baj, hogy a G-portálos csík elfoglalja az egész fejlécemet:-( Pedig egyelőre nem akarnék másik portált....
Előzmény: SchefferJ (774)
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.28 0 0 774
Ha kell háttércsík, tájjal, szóljatok. :)

A vonatos oldalam még készül - ahogy a terepasztal is - szóval arra még várni kell kicsit.
Előzmény: BaTTka 1 (773)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 773
Huh! Nem tartozik ugyan ide, de nagyon jó a honlapod!! Megyek is vissza:-)))
Előzmény: SchefferJ (771)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 772
Igazából nem tudom hogy a fa mennyire tolerálná a falfesték alapú színezéket. De pl. a fára is ragasztható papír, ezzel a beton dilatációit is ki lehet alakítani, és azon tutira matt lesz a festés. Bár gondolom, a Trinát alapozó se fog fényleni, csak azt még nem próbáltam. Én egyébkét a peront úgy készítettem, hogy vastag kartonból kivágtam az oldalát, majd a közét kitöltöttem. Ezt lehet papírral, Hungarocellel, Styrofoammal, majd a tetejét faragasztóba szórt homokkal bevontam. Mondjuk ez inkább az aszfalt imitálására megfelelő. A képen még nincsen festve, meg nem is lesz, mert közben a projekt síncsere stádiumba lépett:-)
Előzmény: SchefferJ (771)
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.28 0 0 771
A kocka alakú betonok kialakítására valószínűleg ez a jobb megoldás. A hosszú. keskeny peronoknál jöhet szóba a fa...
Előzmény: BaTTka 1 (770)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.28 0 0 770

Szia!

Nálam papír az alap (bármilyen kicsit vastagabb karton , pl műszaki rajzlap matt odala) erre fehér Modakril, vagy bármilyen falfesték, és fekete színező paszta keverékéből alkotott világos szürke festék lett felkenve. A festéket híg állapotban használtam. Száradás után sötétebb szürkével szárazecseteltem. Egy darab papíron próbálgasd amíg nem érzed úgy hogy ez az igazi:-)) További képeket találsz a honlapomon.

 

Előzmény: szüx (768)
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.28 0 0 769
Én higítás nélkül felkenem az első réteget. Ha leszáradt, akkor csiszolás és újrakenés. Utána lehet művészkedni, csiszolás, "betonkockák" kialakítása. Fehér csík a biztonsági zóna jelzésére... Utána rögzítés az OSB-hez, majd át lehet fúrni jelzőknek, oszlopoknak...
Előzmény: szüx (768)
szüx Creative Commons License 2009.11.28 0 0 768

Kösz a segitséget!

 

Igy már mindjárt világos minden. Ennek olyan matt beton hatása van, vagy kell bele valami külön mattitó szer?

Előzmény: SchefferJ (767)
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.28 0 0 767
Gábor, Trinát Univerzális alapozó (200 szürke/gri). Sajnos, képet még nem tudok mutatni, mert én is a festés előtt vagyok, csak megvettem a cuccot.

Előzmény: szüx (766)
szüx Creative Commons License 2009.11.27 0 0 766

Jó estét kivánok SchefferJ!

 

Én is ebben a cipőben járnék,fából "faragnék " peront és az lenne a kérdésem,hogy az alapozó festéknek milyen a tipusa ill szinszáma?

 

Köszönettel,Szűcs Gábor

 

 

Előzmény: SchefferJ (763)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.27 0 0 765
várjuk a képeket, ne kímélj minket :-)
Előzmény: ghabina (764)
ghabina Creative Commons License 2009.11.27 0 0 764
Köszi a válaszokat! Még gondolkodom a dolgon, de szerintem maradok az asztal szélénél, mert a közepére nem lehet oszlopokat is meg peront is rakni, mert az egyszerűen már életszerűtlen lenne, hogy a fél peront elfoglalja az oszlop. Az anyag már megvan, 10 mm vastag fa lemezből fogom kivágni a peront, ha az így nem elég magas, akkor még 3mm-es bútordekor lappal tudok rajta toldani. Egyébként a két vonat közt 20 mm hely van nagyjából. Modell13 kérdésére válaszolva: M63 készülget, a bzmot készen van.
Egyébként a közeljövőben elkezdem a hegyet építeni, majd rakok fel képeket, ha érdekli a társaságot : )
SchefferJ Creative Commons License 2009.11.27 0 0 763
Én raknék. A Prakikerben van megfelelő szélességű, vastágságú léc, ami betonszürkére festve egész jól mutat. Pld. az alapozófestéknek is hasonló szine van.
Előzmény: ghabina (760)
modell13 Creative Commons License 2009.11.27 0 0 762
Szia én mind a két oldalra raktam nekem is igy van valahogy közel vanak a vágányok
probáld meg mind a két oldalt hogy meik néz jobban ki szerintem még ember is be fér közé.Látom készül az M63 ugye az a tied?És hogy áll a bzmot od?
Előzmény: ghabina (760)
dhmodells Creative Commons License 2009.11.27 0 0 761
Szia! Szerintem az asztal széléhez rakj peront! De ez az és meglátásom szerint oda kéne a peron!

dhmodells
Előzmény: ghabina (760)
ghabina Creative Commons License 2009.11.27 0 0 760
Sziasztok!
Elsősorban tapasztaltabb modellezőket kérdeznék, hogy a képen látható személy és tehervonat közé be szabad -e rakni egy peront? Nekem nagyon kevés a hely, ezért csak így tudtam megoldani a 3. vágányt, viszont muszáj lenne neki is egy peron. Azon gondolkoztam, hogy az asztal széle felőli oldalra lehetne berakni egy peront, mert ott kicsivel több a hely. Ja és még a felsővezeték tartó oszlopoknak is kell hely valahova. Mi a véleményetek?


modell13 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 759
Sziasztok nincs valakinek Tvgnh hoz jellegrajza?
V43-1333 Creative Commons License 2009.11.26 0 0 758
Sziasztok!
Megtudná valaki mondani, hogy a Fleischmann 6154-es 183 cm -es fordítókorongjának mekkora átmérőjű nyílást kell kivágni? Csak későbbi beszerzés lenne, de akkor már nem szeretnék ott fűrészelni.
Dumi85 Creative Commons License 2009.11.24 0 0 757
Kedves OSB-n vitatkozók!

Megosztom veletek tapasztalataimat.
Mi az egész terepasztalt és a helyiséget is OSB lapból készítettük. Kb 70-80 táblát használtunk fel több féle vastagságban!
A legrégebben készített részek már több mint 10 évesek.
Semmiféle eldeformálást, csavarodást vagy egyéb problémát nem tapasztaltam.
Ezen kívül nagyon jól megmunkálható és pontosan lehet vele dolgozni.
Szóval nekem csak jó véleményem van róla!

A mire használják kérdésre pedig a válasz:
A skandináv országokban évek óta könnyűszerkezetes házakat építenek belöle (szigetelőanyag burkolataként). Tapasztalataik szerint az eddig használt faanyagok közül a legjobb tulajdonságokkal rendelkezik: jó vízálló, tartós, könnyen lehet burkolni bármilyen anyaggal, van egy kis szigetelő hatása is....stb

Üdv
H0 Dani Creative Commons License 2009.11.24 0 0 756

Az előzőhöz képek:

 

H0 Dani Creative Commons License 2009.11.24 0 0 755
Na itt egy OSB terepasztal, tetőléc keretre csavarozva, 5x5 cm es fenyőfa lábakkal. Szerelhető kivitel, stabil is. Az asztal középen szétszedhető kétszer 150x150 cm-es táblára.
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 754
Pedig szívesen tanulnék: külső burkolat? :-)
Előzmény: szassza01 (753)
szassza01 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 753

Akkor most én tájékoztatlak. Véletlenül ez a szakmám és ezekre a helyekre garantáltan nem építünk be OSB-t.

Részemről itt a vége, további jó szórakozást !

Előzmény: Törölt nick (752)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 752
Akkor segítek én: pl. könnyűszerkezetes házak külső fala, teteje, álmennyezet, térelválasztók, falburkolat stb.stb..... talán nem véletlenül.
Előzmény: pulcsi1 (749)
Hernyofan Creative Commons License 2009.11.22 0 0 751
Igazából nekem mindkét megoldástetszik. Talán a becsavarható láb kicsit szimpatikusabb, mert egyszerűbb összerakni, de engem leginkább az ára érdekelne.

Meg pár beszerzési hely. Az interneten keresgéltem már ezügyben, de nem jutottam dűlőre..
Előzmény: Törölt nick (743)
kisvautas Creative Commons License 2009.11.22 0 0 750
Tegnapi kérdéseddel kapcsolatba ment egy e-mail a publikus címedre- mostanáig ne ért oda , legalább is nálam ezt jelzi - megismételjem ?? Udv. Tibor
Előzmény: szassza01 (747)
pulcsi1 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 749
Én nem irtam,hogy OSB-t használok.Csak a rétegelt lemezt használtunk ahogy irtam is.Ugyhogy nincs tapasztalatom vele.
Előzmény: szassza01 (746)
burgeri Creative Commons License 2009.11.22 0 0 748
Ez szassza01 asztala, majd ő válaszol.
Előzmény: Hernyofan (737)
szassza01 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 747
Ez a Te döntésed. No comment.
Előzmény: Törölt nick (741)
szassza01 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 746
Én azt kérdeztem, hogy asztalosként - hiszen erre hivatkoztál - az OSB-t mire használod és ezzel milyen tapasztalatod van !
Előzmény: pulcsi1 (744)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 745
Kb 8-10 méter. A képen a vízmérték 1,20 méteres.
Előzmény: Törölt nick (720)
pulcsi1 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 744
Szia!
Bükk rétegelt lemezt használtunk ives alkatrészek kopirozására.De ma már CNC.
Előzmény: szassza01 (740)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 743
Az én megoldásom ugyanaz mint amit Pulcsi kolléga belinkelt, négyszögletes láb kell hozzá épp ettől lesz nagyon stabil. Találsz hozzá anyagot készen. kb 6 x 6 cm -est.
Előzmény: Hernyofan (738)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 742
Az nálad otthon is meg tud görbülni ha nem jól tárolod....
Előzmény: szassza01 (740)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 741
" Az OSB terepasztal építésre alkalmatlan." --- hát ezzel vitatkoznék egy kicsit :-)) közel 20 éve asztaloskodok, van némi rálátásom hogy mi mire alkalmas......Igaz a rétegelt lemez egy kicsit finomabb megoldás de az OSB is megteszi egy szobai asztalhoz bőven. Az én asztalom lapja 19 mm forgácslap.
Előzmény: szassza01 (736)
szassza01 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 740

A rosszúl tárolt anyag a boltban marad, mert nem vesszük meg, mint ahogy a felolvadt mirelit árút sem viszed haza.

Én rétegelt lemezből készítettem a szegmenseimet, könnyűek, sarokmerevek és vetemedés mentesek.

Asztalosként mire használjátok az OSB-t ?

Előzmény: pulcsi1 (739)
pulcsi1 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 739
A rétegelt, lemez ha nem jól van tárolva akkor elvetemedik úgy,hogy mindig görbe marad.Akár bükk vagy nyirfábol van.Élére állitva jo lehet de lapra szereléshez sürün kell bordázni.Nincs terepasztalom egyenlőre,de tervezem, és én is OSB-re szavazok.Esetleg nyirfurnéros rétegelt lemez-mert könnyü.Amugy asztalosként dolgozok onnan a tapasztalat.Sablonnak használtuk ives alkatrészekhez,csak görbül.
Pulcsi1
Előzmény: szassza01 (736)
Hernyofan Creative Commons License 2009.11.22 0 0 738
A te megoldásodhoz milyen lábat használnak? Lehet azt is venni hozzá készen?
Előzmény: Törölt nick (729)
Hernyofan Creative Commons License 2009.11.22 0 0 737

Ez zseniális!

 

Nagyon jó megoldás ( illetve Bogar ötlete is tetszik ).

 

Azt le tudnád írni, hogy milyen lábakat használsz hozzá, illetve hogy árban hogy alakul ez a megoldás?

Előzmény: burgeri (733)
szassza01 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 736
Az OSB terepasztal építésre alkalmatlan. Nem ilyen célra találták ki. Rétegelt lemez a megoldás.
Előzmény: Törölt nick (728)
pulcsi1 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 735
Üdv!
Itt egy link
http://www.butorszerelveny.hu/category/asztallabvasalat.php
Előzmény: pulcsi1 (734)
pulcsi1 Creative Commons License 2009.11.22 0 0 734
Übv!
Asztalláb ügyben probálj bemenni olyan boltba ahol árulnak egyszerü kivitelü konyhai asztalt.Ott meg tudod nézni,hogyan müködik ez a kivehető láb.Van 1 és 2 csavaros vasalat,
.Pulcsi1
Előzmény: Hernyofan (727)
burgeri Creative Commons License 2009.11.22 0 0 733

Barkácsáruházas megoldás:

 

Előzmény: Hernyofan (727)
róbertke Creative Commons License 2009.11.22 0 0 732
Előzmény: BoGar (730)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 731
Az se rossz csak nem ott kell venni dupla áron... amit én mondtam az stabilabb, az étkezőasztalok is így vannak megoldva.
Előzmény: BoGar (730)
BoGar Creative Commons License 2009.11.22 0 0 730
Nekem korábban az OBI-t ajánlották, hogy ott van olyan persely, amit a lábba téve egy menetes hüvelyt képez. A csavart becsavarjuk az alaplapba, a másik oldalról pedig rácsavarható a láb.
Előzmény: Törölt nick (729)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 729
Üdv!
Volt már dolgom kivehető asztallábbal párszor. Ha van a közeledben faipari szaküzlet " asztalosok boltja" ( nem barkács-multi ) ott tudnak Neked adni ilyen vasalatot, ez egy sarokvas-szerűség amin van egy furat, ebbe illeszkedik bele egy tőcsavar amit a lábba kell tekerni, egy sima vagy szárnyas anyával rögzíthető egymáshoz.
Előzmény: Hernyofan (727)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.22 0 0 728
Nincs gond az OSB-vel, max annyi hogy igénytelenebb anyag meg kicsit szálkásabb ami szállításnál nem előnyös. A szakkönyvek általában sok évvel ezelőtti kiadások, vagy még régebbiek felújított változatai az OSB-t pedig csak pár éve ismerjük. Nem nagyon kell kezelni semmivel mert gyárilag vízálló is.
Előzmény: Törölt nick (722)
Hernyofan Creative Commons License 2009.11.22 0 0 727
Üdvözletem!

Kb. 10 éve tervezem egy terepasztal építését. A vágánytervek csak születtek, évente egy-kettő, asztal azonban nem.
Nemrégiben elköltöztem, így a mozdonyok kaptak egy vitrint, nem a dobozukban vannak. Itt is összeraktam annak rendje-módja szerint a padlón párszor pályát ( lakásválasztásnál fontos szempont volt, hogy merre mehet majd :) ), de mióta sok kiálltáson jártam illetve a fórumon többek terepasztalait is volt szerencsém megtekinteni, ez a "szőnyegvasutazás" már nem igazán jön be.

Megszületett hát a végleges döntés: asztalt kell építeni.

Az eddigi legideálisabb vágányterv tegnap született meg, itt látható:

http://www.dzseebee.atw.hu/allomas_terv_delta2.PNG

A terv tehát egy 5 vágányos fejpályaudvar a személyvonatoknak, mellette 5 tárolóvágánnyal. A lap alján látható két vágány a fővonal, ez körbe megy a lakáson. Fontos volt, hogy a pályaudvarról mindkét irányba ki lehessen menni, illetve be lehessen járni oda, ezért született ez a delta. Elektronikai kivitelezéséről most folyik a beszélgetés.
A mozdonyok tárolására egy körfűtőház van beterveze, az én mozdonyaimat amúgy is forgatni kell, mert csak az egyik végükön van vonókészülék.
A kialakítása azért ilyen, mert egyrészt a pályaudvar minden vágányáról a mozdony irányváltás nélkül eljut a fűtőházba, másrészt az ott álló vonatokat egy tolatómozdony ki tudja húzni egy tolatóvágányra, majd vissza tudja tolni a tárolók valamelyikére ( és persze fordítva ) a fővonal forgalmának zavarása nélkül. A tolatáshoz használt vágányok vége a lap alján található a fővonal két vágánya fölött: mindkét irányba van egy-egy. Arra is gondoltam, hogy mindkettő kaphatna egy-egy kis peront a végére, egyfajta S-Bahn ( ÖBB-ben gondolkodunk ) megállót képezve ezzel.

A legkomolyabb problémát az okozza, hogy ennek az asztalnak bizony szétszedhetőnek kell lennie. A lakásban körbefutó fővonal nem gond, gyakorlatilag egy keskeny asztal lesz. A legnagyobb elem a kék vonalakkal körberajzolt fűtőházas elem lenne a deltával. Ezt muszáj egybenhagyni, de ennek egy olyan előnye is lesz, hogy szinte minden kitérő ezen az elemen van, ezáltal nem kell az elektromos csatlakozásokat ( ezeket legalábbis ) kiépíteni a modulok között.

Amivel nagy bajban vagyok, az az asztalos munka. Odáig rendben van, hogy fenyőlécből csináljak egy vázat, aztán rá rétegelt lemezt rakjak. Igen ám, de csinált e már valaki kivehető lábakat? Ez lenne az egyik legfontosabb dolog az egészben.

Stabil lábak, amiket ki tudok venni.

Csinált e már ilyet valaki?

Remélem, ezt az asztalt végre sikerül elkezdeni: ha az asztalos munka megvan, akkor évekig lehet majd építgetni a dolgot.

Elég sokan próbálnak motiválni, hátha most lesz is tényleg belőle valami...


s900 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 726

Sziasztok!

 

Ma kb 1 hónap után vonatozgattam (volna) és a digitális váltóállítókból (Roco) 4-5 db nem dolgozik rendesen, csak berregnek, hosszabb-rövidebb ideig. Érdeklődnék, előfordult-e másnál is, ill. mi a gyógymód?

 

Köszönöm!

wartburger Creative Commons License 2009.11.21 0 0 725
Kell új topik? Szerintem már annyi van!
Előzmény: sanyi4012 (724)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 724
Ha új topicot nyitok,mit írjak  URL címnek?
wartburger Creative Commons License 2009.11.21 0 0 723
Az a baj, hogy nem nagyfrekvenciás, pedig gyárt a Bachmann nagyfrekis dekódert is és alig kerül többe.
Előzmény: sanyi4012 (721)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.21 0 0 721

Jaaa!

Hogy tőled vettük az új bachmann cuccokat!

 A bachmann gyári dekóderrel vannak gondok,nem igazán lehet rendesen beállítani,de ez nem egyedi hiba,a kék bachmann mozdonyommal is ugyanilyen gondok vannak.A motor is nagyon hangos a dekóder miatt,viszont kívülről nagyon szép a mozdony és a vagonok is.Nagyon jó a kidolgozásuk,a mozdony belseje is sokkal jobb mint egy roco-é piko-é.Vettem egy analogot is,abba digitools dekódert tettem és szép csöndesen megy.

Előzmény: wartburger (717)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.21 0 0 720
Uraim segéljen már valaki.
Aki tudja mondja már meg nekem ugyan, milyen magas egy hagyományos fa villanyoszlop...
Köszönöm már igen szépen
BoGar Creative Commons License 2009.11.21 0 0 719
Ez csak ilyen bemutató asztal lesz. Úgy tervezem, hogy ha jól sikerül, kiviszem majd esetleg kiállításokra. Ovális pálya lesz, de rejtett állomással, így minden körben másik vonat mehet rajta.
Előzmény: sanyi4012 (714)
baktairrrr Creative Commons License 2009.11.21 0 0 718

Üdv!

 

 

Számítógép tápját próbáltad már? Ennél simább 12v-ot nem nagyon találsz és nagyon gyors a védelme.

Előzmény: Zefa (708)
wartburger Creative Commons License 2009.11.20 0 0 717
Pedig de! És milyen az új mozdony?
Előzmény: sanyi4012 (716)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.20 0 0 716

Milyen e-mail,sms?

Hozzám nemigen

Előzmény: wartburger (715)
wartburger Creative Commons License 2009.11.19 0 0 715
kültem mailt, sms-t, semmi válasz?
Előzmény: sanyi4012 (714)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.19 0 0 714

Én i tervezek egyet

lerövíteném rajta a debreceni zsuzsi vasutat

Persze így is 5-6 méternél rövidebben nem úszom meg.

Szélessége 50 cm

Előzmény: BoGar (713)
BoGar Creative Commons License 2009.11.18 0 0 713
Aki nem tudná még, építek egy kis H0e terepasztalt. 1m x 1m-es darab lesz. Az alaplap, egy 8mm vastagságú rétegelt lemez és a merevítésnek, valamint a lábaknak való lécek már beszerzésre kerültek. Lassan megkezdem az összerakást.
H0 Dani Creative Commons License 2009.11.18 0 0 712
Szép nagy asztal lesz mindenütt vágányok, de hová építed a terepet, épületeket stb...  :-))
Előzmény: Dumi85 (702)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 711

Ez se lesz semmi!

De azért legyen többszintes!

Én inkább a számítógépes vezérlést ajánlom!

Előzmény: Dumi85 (702)
Koper302 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 710
Üdv a trafó nem rossz! Csak az egyenirányítót dobd ki, és tegyél bele egy 1uF Unipoláris (Kerámia kondenzátort). Én 25A hidat csaptam bele. Az volt itthon éppen.
Később áttértem én is labortápokra. Gyorsabb a védelem. Ilyet több helyen is beszerezhetsz akár használtan is.
Előzmény: Dumi85 (709)
Dumi85 Creative Commons License 2009.11.17 0 0 709
Teljesen igazad van, elég sok gond van velük, de egyenlőre nem találtam olyat amivel helyettesíthetném.
Tudsz valamit ajánlani?
Üdv
Előzmény: róbertke (705)
Zefa Creative Commons License 2009.11.17 0 0 708
Azért kérdeztem csak mert nekem saját építésű trafóim vannak mert ezekhez volt itthon minden alkatrész elfekvőben így megtudtam építeni magamnak gyakorlatilag ingyen. Csak most kicsit elbizonytalanítottál, de én szerencsére nem tapasztaltam hasonló hibát. Én egyébként egy B80C5000-3300 hidat használtam egyenirányítónak, fesz. szabályzónak pedig egy alap Darlington kapcsolást. Azt hiszem a hobbielektronikán találtam a rajzot hozzá. Nekem nagyon jól bevált, egészen finoman lehet állítani. Az irányváltást meg egy két áramkörös kapcsolóval oldottam meg.
Előzmény: róbertke (707)
róbertke Creative Commons License 2009.11.17 0 0 707
Az új gyártású gépek némelyikének lámpája villogott (Roco BR E 111, Gützold M62,), és már mindent átnéztem, 3db FZ1 trafómat próbáltam ki, mire azt a tanácsot kaptam az egyik üzletben, hogy próbáljam ki (képzeld, kölcsönkaptam tőlük!!!) Fleischmann trafóval a mozdonyaim. Tökéletesen, hibátlanul mentek. Ezután vettem Csíkos Mestertől egy általa készített vezérlőt, az öreg 50 éves mozdonyom ámulatbaejtően szépen megy, a lassú menetet gyönyörűen produkálja.
Előzmény: Zefa (706)
Zefa Creative Commons License 2009.11.17 0 0 706
Szia!

Bocs hogy bele vau, de mit jelent az pontosan, hogy a modern gépek nem csípik?
Esetleg bajuk is lehet tőle vagy csak nem futnak olyan szépen?

Üdv: Zefa
Előzmény: róbertke (705)
róbertke Creative Commons License 2009.11.17 0 0 705
FZ1-es trafókat fokozatosan cseréld majd le modernebbre, idejét múlt a benne alkalmazott egyenirányító, a modern gépek "nem csípik" ..:-)))))
Előzmény: Dumi85 (702)
H0 Dani Creative Commons License 2009.11.17 0 0 704
Annyiban csatlakoznék joci.kun hozzászólásához, hogy a vonatfogadó vágány mindkét végén ki kell alakítani ezt a szakaszolást, hogy mindkét menetirányban jó helyen álljon meg a szerelvény. A középen maradó vágányrészt pedig el lehet látni állandó táplálással.
Előzmény: abarthpower2 (693)
joci.kun Creative Commons License 2009.11.16 0 0 703
Hy !
Akkora sínszálat szakaszolj ki, mint a leghosszabb mozdonyod hossza+ az esetleges kifutás pl egy jó lendkeréktől.
Méretezd úgy, hogy a tervezett szerelvény az állomáshoz viszonyítva "jó helyen" álljon meg. Ugyanez érvényes a kásodik és a csonka vágányra is.
Előzmény: abarthpower2 (693)
Dumi85 Creative Commons License 2009.11.16 0 0 702
Sziasztok!

Csatolok egy kis ízelítőt készülő terepasztalunkról!
Akit érdekel valami kérdezzen bátran.

Üdv
abarthpower2 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 701
Nagyon köszönöm mindenkinek! Valami ilyet kerestem.
Előzmény: kisfaludy1 (700)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 700

Elcsesztem ! :-)

Na újra.

 

 

Helyes vágányon a TT-vasúttal

 

Előzmény: kisfaludy1 (699)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 699

Berakom a linket megint.

 

Helyes vágányon a TT-vasúttal

 

 

 

Előzmény: kisfaludy1 (698)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 698
Itt van lejebb a válasz 686 HSZ-ban .
Előzmény: abarthpower2 (693)
Koper302 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 697
Annyi lehetőleg a papucsra forrasz. Nem olvad meg a sín ha leveszed. Érdemes mind a két vágányon megcsinálni. Anno nekem nem sikerült szigetelő papucsot beszerezni. (Nem is nagyon erőltettem)
Előzmény: abarthpower2 (695)
GeryM41 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 696
Lehet kapni műanyag papucsokat is direkt erre a célra.
Előzmény: abarthpower2 (695)
abarthpower2 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 695
Ez úgy néz ki hogy lehuzom a papucsokat és veretéket forrasztok a sínre?Mert ugye váltótól váltóig akarom megszüntetni az áramot.A vak vágányra kiengedem a szerelvényt és itt is lekapcsolom az áramot.
Előzmény: Koper302 (694)
Koper302 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 694
Üdv!
Szakaszolod a pályát. De ezt is csak analóg módban kell elvégezni. Egyszerűen a sínszálat megszakítod két helyen és külső kapcsolóval oldod meg hogy újra áramot kapjon.
Szakirodalom:
Itt vagy a modellvasutasban láttam egy linket ahol a régi TT-s cuccok bekötése volt. Attól függően milyen eszközöket akarsz alkalmazni.
Előzmény: abarthpower2 (693)
abarthpower2 Creative Commons License 2009.11.14 0 0 693
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni,valszeg egy nagyon amatőr dologban.A kisfiamnak karácsonyra épitek egy asztalt.Egyszerű van egy külső kör,két kanyarváltóval egy vágány az állomás elé,egy-egy váltóval egy-egy vakvágány.Hogy tudom megszakítani az áramot úgy hogy ha a vonat az állomás elé ér megálljon de a külsőkörön a másik továbbra is menni tudjon.Ugyan ez az eset a vakvágánnyal is.A méret H0 a dolgok nagy része piko.Mi kell ehhez.Valamint tudtok valami szakirodalmat ajánlani a jelző bekötésekhez stb.mert ahonnam a cuccokat rendeltem nem volt semmi.Nagyon köszönöm előre is.
pulcsi1 Creative Commons License 2009.11.13 0 0 692
Szia!
Én A4-ben ráérnék szkennelni
Pulcsi1
Előzmény: wartburger (691)
wartburger Creative Commons License 2009.11.13 0 0 691
Nekem nincs csak könyv formájában, elég melós lenne többszáz oldalt beszkennelni.
Előzmény: pulcsi1 (689)
Votom Creative Commons License 2009.11.13 0 0 690
Sziasztok!

Akit érdekelne házilag készített szóróanyag (aljnövényzet, virágok) zacsinként 450-Ft ért az írjon!

slipknotom@gmail.com



Természetesen finomabb anyag is van, csak perpill nem találtam róla képet!
pulcsi1 Creative Commons License 2009.11.10 0 0 689
Sziasztok!
Ez a könyv nincs meg valakinek digitalizálva?
Pulcsi1
Előzmény: wartburger (688)
wartburger Creative Commons License 2009.11.10 0 0 688

Én még javasolnám ezt a könyvet, alapmű a vasútmodellezéshez, gyakorlatilag minden benne van, amivel neki tudsz kezdeni egy asztal építéséhez. Érdemes beruházni.

 

 

Vasutmodellezés
Előzmény: man tg (687)
man tg Creative Commons License 2009.11.10 0 0 687
Köszönöm Uram!!
Előzmény: kisfaludy1 (686)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 686

 

 

Ezt olvasgasd át, az alapok benne vannak.
Előzmény: man tg (681)
bogipet72 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 685
Igazából nem az egészet, mert nagy része hegyeken "fut", ott úgyis csak csíkot tudok rakni. Másik nagy része pedig a hegy belsejében, oda pedig nem rakok köágyazatot. De - mondom - ezek csak tervek, bármilyen jótanácsot elfogadok.
bogipet72 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 684
Igazából nem az egészet, mert nagy része hegyeken "fut", ott úgyis csak csíkot tudok rakni. Másik nagy része pedig a hegy belsejében, oda pedig nem rakok köágyazatot. De - mondom - ezek csak tervek, bármilyen jótanácsot elfogadok.
Előzmény: Törölt nick (683)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.09 0 0 683
Hát azért az egészet nem borítanám parafával.... Előrébb jársz mint én, nekem még sínem sincs. Még csak a " hogyan öntsünk talpfarácsot műgyantából?"-című fejezetnél tartok :-))
Előzmény: bogipet72 (682)
bogipet72 Creative Commons License 2009.11.09 0 0 682
Én még csak most tartok ott, hogy a síneket a végleges helyükön rögzítsem. Úgy tervezem, hogy 2mm-es parafával leborítom az egész asztalt, majd erre rakok még egy réteget, amit már csak töltésként használok. Ez csak terv, nem tudom, hogy jó ötlet-e.
Előzmény: Törölt nick (678)
man tg Creative Commons License 2009.11.09 0 0 681

Köszönöm a parafás válaszokat kollégák!

Még egy kis beruházás a szivacsba.... :-((

 

Most már csak az ampervadászati kérdésben várnék segítséget. :-)

 

Köszönöm!

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.09 0 0 680
Én pont ezért fogom úgy csinálni hogy parafa, alá szivacs, alá csak néhol sziloplaszt pöttyök ragasztásnak, ez megfogja hogy ne mozduljon el viszont visszabontható.
Előzmény: H0 Dani (679)
H0 Dani Creative Commons License 2009.11.09 0 0 679
Köszi, de már tul vagyok a parafa leragasztásán és sínek nagyrésze is le van fektetve.
Előzmény: Törölt nick (678)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.09 0 0 678
Üdv!
Tegyél a parafa alá kb. 2 mm-es szivacsot ami túllóg a töltésen akkor megkötés után nem fog az asztalhoz érni a töltés.
Előzmény: H0 Dani (677)
H0 Dani Creative Commons License 2009.11.09 0 0 677

Kérdésem lenne a parafával kapcsolatban.

 

Gyerekkoromban a terepasztalaimnál a sín alá nem tettem semmit, így elég zajosak voltak a vonatok.

 

Az előző terepasztalnál már használtam hullámpapírt, de nem sokat csillapított.

 

A most épülő asztalnál 4 mm vastag parafát alkalmazok, ezt könnyű kezelni, jól néz ki a töltés imitációja. Egy gond van vele, a kavicságy leszórása előtt a parafa valóban csillapítja a zajokat, az ágyazat megszlárdulása után viszont hangosabb mint, ha semmi nem lenne a sín alatt.

 

Érdekelne mások tapsztalata ezzel kapcsolatban.

H0 Dani Creative Commons License 2009.11.09 0 0 676

Az 1 cm a modulszabványnál előírás. Egyébként méretaránytól függ a 4 mm jó lehet, én is ezt használom, ez a valóságban 1/87 méretaránynál 35 cm.

 

 

Előzmény: man tg (674)
BoGar Creative Commons License 2009.11.08 0 0 675
4mm-t szoktak javasolni, tehát a 3mm még megfelelő. Duplán ez már sok lenne.
Előzmény: man tg (674)
man tg Creative Commons License 2009.11.08 0 0 674

Üdv!

 

Olyan kérdésem lenne, hogy a vágány alá rakott parafa milyen magas legyen? Nekem 3mm vastag van.

Láttam már duplán rakva, és szimplán is.

Valahol mintha azt olvastam volna, hogy a sinkorona magasságának 1 cm-nek kell lennie.

 

A másik, hogy hol találnék elektromos kapcsolási rajzokat, pl szakaszolás, váltó bekötés, stb...

 

Köszönöm előre is! 

TTGuszti Creative Commons License 2009.11.06 0 0 673

Nem maradt ez ki inkább csak megfeledkeztünk róla. Nekem van olyan modellvasút könyvem amelyik ajánlja ha jól emlékszem. Valóban olcsó és hatékony megoldásnak tűnik. A leírás szerint úgy is kialakítható a hasonló eredmény hogy rétegenként teszünk fel újságpapírt és ezt kenjük be tapétaragasztóval majd újra papír stb. A szilárdsága állítólag annaál jobb minél több a réteg és minél kevesebb a bent maradt buborék ami elég logikusnak hangzik. A pépesítéssel meg kialakíthatók illetve kipótolhatók a uiányos részek. Ráadásul nem kell hunarocell golyókat üldözni a lakásban :)

Nekem tetszik ez a módszer köszönöm hogy felhívtad rá a figyelmem.

Előzmény: Elfdaddy (672)
Elfdaddy Creative Commons License 2009.11.06 0 0 672
A teherbírását úgy tudom megfogalmazni, hogy strapa bíró. Elég rugalmas szrkezet, és ha nem kap nedvességet akkor kemény is marad.
Ez végülis, papír, annak minden jó és rossz tulajdonságával.
A világon nagyon sokfelé használják mint technológiát, nálunk azonban ez kimaradt.
Én is csak bábszínházi gyakorlatom, és TV-s múltam miatt ismertem.
Ha megfelelően van a felület kezelve, akár porcelán minőséget is el lehet vele érni, lásd a "Velencei Karnevál" maszkjait.
A domborzat szilárdságát lehet növelni a beépített dobozok számával, illetve elrendezésével.
Itt a TT méretnél nagy szilárdságra nincs szükség, főleg, hogy beépített asztal lesz.
A gyerekek játszó szobájának három oldala lesz beépítve így, konzolokon, mert az asztal szélessége csak 50, 60 cm.

Üdv Elfdaddy :-)
Előzmény: TTGuszti (671)
TTGuszti Creative Commons License 2009.11.06 0 0 671
Nagyon ügyes megoldás. A kapott felület mennyire tartós és teherbíró?
Előzmény: Elfdaddy (665)
Elfdaddy Creative Commons License 2009.11.05 0 0 670
Köszönöm az elismerést. :-)

Nem felejtem ki az átlókat, sőt, a járdát sem, csak a terep festésénél még így is útban van néhány dolog, tehát vigyáznom kell vele.
Az a kép, mit belinkeltél, nagyon jó.
Én egy amerikai múzeum képtárát használom, :http://www.cprr.org/Museum/Ephemera/Solano_Ferry_Model.html
A híd nagyméretű képeit, illetve az épületekről ahogy haladok velük, a honlapomon vannak még képek.

Üdv Elfdaddy :-)
Előzmény: 007Gergő (669)
007Gergő Creative Commons License 2009.11.05 0 0 669

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Wooden_trestle_bridge_approach.JPG

 

Szuper!

De hiányoznak az átlós gerendák, ne felejtsd ki őket!

Előzmény: Elfdaddy (665)
H0 Dani Creative Commons License 2009.11.05 0 0 668

Közvetlenül az aszatal szélére nem kellene síneket tervezni, az asztal szélétől jó lenne minimum 10 cm távolságra helyezni a vágányt, de ez a helyigény miatt nem mindig kivitelezhető. Egy 10 cm magas plexi lap körben az asztal szélén sem hinném holy rontja az összképet.

A vágányzat pontos illesztésére kell törekedni, hogy a siklási esélyeket csökkentsük. A leesés íves pályán esélyesebb a nem megfelelő pályasebbesség esetén kibillenhet a szerelvény. Jó pályán jó az érintkezés, az áramfelvétel, így a lassan közlekedő szerelvény nem hinném, hogy siklik és leesik.

 

Több vonat közlekedéséhez biztosítóberendezést ki kell építeni, (vagy nagyon kell figyelni), ne érjék utol egymást, mert egy ilyen baleset letarolja a járműveket az asztalról. :-)

Előzmény: nobolond (664)
Törölt nick Creative Commons License 2009.11.05 0 0 667
Tanulva a legutolsó szuicid hajlamú csörgő esetéből nagyon veszélyes helyekre:
Praktikerben is kapható műanyag úgynevezett hobbiüvegből egy 10cm-es csík.
Nem rontja a képet nem akadályoz a benyúlkálásban stb.
Előzmény: nobolond (664)
Koper302 Creative Commons License 2009.11.05 0 0 666
Néha leesik! De ha minden helyre korlátokat szerelsz egyrészt nem férsz hozzá, másrészt csúnya lesz. Én inkább csak imádkozom hogy, ne essen le. Nagyon ritka esemény.
Előzmény: nobolond (664)
Elfdaddy Creative Commons License 2009.11.05 0 0 665
Üdv Mindenkinek :-)

Mint ígértem, megmutatom a filléres technológiát ahogy haladok. :-)
A híd szerkezete modellező boltokban kapható 5 mm ,2 mm vastag balsafa, fém vonalzó mellett szikével szeletelve méretre, illetve közönséges hurkapálcika.
A terep 50 x 50 cm méretű hungarocell álmennyezet alapra van tojástartó dobozokból összeragasztgatva vizesbázisú fa ragasztóval, és utána kikenve papírmaséval.
Ennek az építésnek az egyetlen hátránya csak az, hogy a papírmasé teljes kiszáradása 3 - 4 nap, vastagságtól függően.
Az 50 x 50 cm méretű álmennyezet azért jó, mert így gyakorlatilag elemekből lehet építkezni, ami nagyban megkönnyíti a terep festését, dekorálását, és utólag a paneleket csak egymás után le kell rögzíteni az alaplemezre.
Az illesztések összedolgozása szintén papírmaséval történik.

A papírmasé készítése:
A tojástartó dobozokat, vagy a terep építése közben leeső darabjait összetépkedve apró darabokra, minden hulladék feldolgozható.
Egy műanyag tálban beáztatva, annyi vízzel hogy épp ellepje, 24 órát álni hagyjuk, majd botturmixal, vagy darálóval ledaráljuk pépessé.
Közben tapétaragasztót keverünk, mert az is kell bele.
A ledarált, turmixolt pépet kézzel kinyomkodjuk, szinte keményre, hogy alig maradjon benne víz, majd a tapétaragasztót hozzáadagolva újra pépessé keverjük.
Ezután már használható is.
(Tojástartó helyett használható újságpapír is, de a tojástartót jobban szeretem a terepkialakítás miatt.)

Jó munkát mindenkinek.
És most néhány kép.





nobolond Creative Commons License 2009.11.05 0 0 664

Sziasztok Kedves Vállalkozó Kollégák ! :)))

 

Évek óta tervezem a - H0-s - terepasztalomat ( persze a legnagyobb gond a helyhiány... ) DE most mást kérdezek :

 

Elnézve a házilag készített és kiállításon látható asztalokat az az aggályom van, hogy mi történik, ha kisiklik és leesik egy modell ?

 

Hogy mire gondolok ?

 

Egy asztal általában 1 m körüli magasságban van. Én jelenleg a csupasz földön modellezek, de bizony ha kisiklik egy modell így is megsérülhet. Ha 1 m-ről esik le... hát még rágondolni is rossz... :((((

 

Nem kell(ene) vmi védőkorlátot is tervezni az asztal szélére, hogy ezt el lehessen kerülni ?  Nem nagyon látok ilyen korlátot a terepasztalokon - legfeljebb "dísznek" - az meg nem "fogja meg" a modellt, nem óvja meg a leeséstől...

 

Hogy tesztek ez ellen - vagy ez fölösleges aggályoskodás ?

Törölt nick Creative Commons License 2009.11.04 0 0 663
Nálam meg mostanában ellepnek mindent az alkeszek segélykor....

Elfdaddy Creative Commons License 2009.11.04 0 0 662
Üdv Mindenkinek :-)

Topik, vagy nem topik, azaz "Lenni, vagy nem lenni ..."
Én azt javaslom, hogy amennyiben ez ennyire macerás, akkor maradjunk inkább itt.
A topik címe úgyis "Terepasztal építése", ergo, építsünk.
Ki olcsón, ki drágán, pénztárcájától függően.
Az, hogy közben megosztjuk egymással azokat a trükköket amiket ismerünk, mindenkinek csak javára válhat.
Nos ?

Üdv Elfdaddy :-)
stájsz Creative Commons License 2009.11.04 0 0 661
Topikot nyitni csak a Restiben lehet. Onnan adott esetben átkerülnek a szakosított alfórumba (például ide) a topikok, ha életképesek, azaz van látogatottságuk. Ez elsődlegesen azért van, hogy a témákat ne aprózzák el a kedves felhasználók.

Konrétan ennél az esetnél leragadva, van egy Kispénzű topik és ez. Nincs értelme egy Kispénzű terepasztalosnak is ezek mellett.

Ha valakinek egyéb topiknyitási problémái vannak, azt jelezze a megfelelő moderációs topikban.
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 660
És azt hogyan kellene? Ott nekem is a NEM NYITHAT TOPIKOT szöveg jön be. Na mindegy, legfeljebb maradunk itt, vagy a kispénzű topikon. Végül is az pont erről szól, nem?
Előzmény: BoGar (659)
BoGar Creative Commons License 2009.11.04 0 0 659
Nekem engedne ott új topikot nyitni, de biztos ott akarod? Nem inkább a Modellvasút, virtuális vasút-ban kellene nyitni, amit akarsz?
Előzmény: sanyi4012 (657)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 658
Akkor úgy látszik tiltó listán vagy:-) Nekem engedett volna nyitni, de én meg nem akartam... Pedig elvileg 30 hozzászólással már lehetne, Neked meg 141 van. Ki érti ezt???
Előzmény: sanyi4012 (657)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.04 0 0 657

Nem értem.

És utána mit kell csdinálni?

Rámentem a vasutas fórumra,utána a "váróterembe" ahol leírták,hogy itt lehet nyitni újat.

És utána?

Egy téglalapba az volt kiírva: [nem nyithat új topikot)

Elfdaddy Creative Commons License 2009.11.03 0 0 656
Szervusz :-)

Az úgynevezett dekorációs karton.
Az egyik oldala hullámlemez, a másik oldala sima karton, de nem olyan vastag mint a hétköznapi kartonok, inkább olyan, mint ha két réteg 180grammos papír lenne.
A 2 méretben lehet kapni a Kreatív Hobby boltokban különböző színekben.
Én többnyire eleve halványszürke színben használom, és utána szoktam vizesbázisú akrilfestékkel patinázni.

A topikot valóban komolyan gondolom, mert például a hegység kialakítása nálam tojástartó dobozokból, papírmaséval készül, ami egy hazánkban kevéssé ismert technológia, pedig sokkal tisztább, és sokkal olcsóbb mint a hungarocell, purhab, stb ... stb.
Holnap szakköröm van, így este már nem lesz se időm, se energiám fényképezni, de utána teszek fel néhány képet a készülő asztalról.

Üdv Elfdaddy :-)


Előzmény: sanyi4012 (655)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 655

Végre mégvalaki aki úgyahogy komolyanveszi a dolgot!

Jók azok az épületek.A palatetőt te miből csinálod?

Előzmény: Elfdaddy (654)
Elfdaddy Creative Commons License 2009.11.03 0 0 654
Köszönöm :-)

Nálam ez inkább csak játék, mert nagyon szeretem a gőzgépeket.
A legkisebb fiam a vonatbolond, így neki csináltam születésnapjára.
A terepasztal is miatta készül, mert él hal a vonatokért.
Én az építést szeretem, és néhány évtizedes modellezői háttérrel komolyan gondoltam a csatlakozást egy új topik létrehozásához.
Azok a technikák, amiket én alkalmazok, valóban a filléres kategóriába tartoznak.
Itt ugyan inkább csak Magyar vonatkozású asztalokkal lehet találkozni, míg én az Amerikai vasút híve vagyok, de az építés lényegében ugyan az, függetlenül a témától.

A terepasztal amit most építek, ilyen.
Egy U alakú vonal, egyik végén a régi San Fransiscoi kompkikötővel, a másik vége egy Rio-Grande vidékén lévő kisváros, egy bányászteleppel.
A közbenső közel 8 méter hosszú szakasz pedig az erre a korra, és erre a vidékre jellemző fahidakkal, alagutakkal szabdalt sziklás vidék.

Karácsonyra szeretném befejezni legalább a bányásztelep és a hegység részét.

Üdv Elfdaddy :-)
Előzmény: kisfaludy1 (653)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 653

 

Tetszik a honlapod, különösen a rakéta. :-)

Gratula !

 

Én is építettem egy gőzöst de azt csak egy kiszuperált magnómotor hajtja,

úgyhogy valamejest át tudom érezni a küzdelmedet. Kalap le !

Előzmény: Elfdaddy (648)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.03 0 0 652

Hogytudtad már! Télleg valami olyasmi lesz! de lehet h inkább nem kéne csinálnom!

Persze a gördülőállományhoz lehetne még csinálni!

Előzmény: BaTTka 1 (645)
dhmodells Creative Commons License 2009.11.03 0 0 651
Köszi a segítséget!
Előzmény: 007Gergő (650)
007Gergő Creative Commons License 2009.11.03 0 0 650

Ha csiszolod, akkor lejön az a vékony réteg ami  a rozsdásodástól védi a vasat.

 

 

Ha csak fekete, de nem rozsdás, akkor  alkoholos rongyal vagy "Sínradírral" próbálkozz.

Ha rozsdás, akkor csak a csere segít.

 

Előzmény: dhmodells (649)
dhmodells Creative Commons License 2009.11.03 0 0 649
Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni, hogy hogyan tisztítsam meg a régi PIKO sínjeimet? Csiszoljam vagy mit tegyek vele? A segítséget előre is köszönöm mindekinek!!

dhmodells
Elfdaddy Creative Commons License 2009.11.03 0 0 648
Üdvözletem mindenkinek. :-) :-) :-)

Ez a "Hogyan építsünk sz.... ból várat" tetszik. :-)
Én benne vagyok.
Jelenleg fiaimnak építek terepasztalt karácsonyra, és ott a tojástartótól a mennyezetburkoló hungarocell táblától kezdve a kartonpapírig minden megtalálható.
Nem pénzügyi megfontolásokból, hanem mert egyébként is ilyesmire tanítom a gyerekeket a modellező szakkörömben.
Ha valakit esetleg érdekel, akkor nézzen rá a honlapomra, bár a vasútmodellezés része egy ideje nem lett frissítve.

Elég annyit beírni a google-be hogy "Manómodell"

Üdv Elfdaddy :-)
Előzmény: BaTTka 1 (645)
TTGuszti Creative Commons License 2009.11.03 0 0 647
A "kispénzű modellvasutasok klubbja" nem erre való? Egyébként én is támogatom az ötletet. Az évek során rengeteg bizbaszt gyűjtöttem össze mondván "no ez pont jó lesz terepasztal építéshez" :-) de a megvalósítási fázis még várat magára. Szívesen olvasnék ehhez pár ötletet.
Előzmény: BaTTka 1 (645)
TTGuszti Creative Commons License 2009.11.03 0 0 646
Ez igaz csak sajna a kékrapidből pont az  maradt ki amiért a piros olyan jól ragaszt. A kék nyúlik mint a gumi és nagyon lassan szárad hungarocellhez van sokkal jobb nagyobb kiszerelésű és olcsóbb ragasztó. Bármelyik festék vagy barkécsboltban kapható célszerű "hungarocellragasztó"ként kérni.
Előzmény: sanyi4012 (641)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 645
Gondolon valami ilyesmi lesz a címe hogyaszonggya: Hogyan építsünk sz.rból várat. Én benne vagyok, már alig várom:-))) De tényleg! Annyi minden van ami szinte a semmiből elkészíthető, minek kéne mindent a modellboltban megvenni?
Előzmény: stájsz (644)
stájsz Creative Commons License 2009.11.02 0 0 644
Milyen topikot akarsz?
Előzmény: sanyi4012 (642)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 643
Fent rákattintasz a vasutas fórumra, aztán az ott leírtak szerint jársz el. Milyen topikot akarsz nyitni?
Előzmény: sanyi4012 (642)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 642
Hogy lehet ide topikot csinálni?
sanyi4012 Creative Commons License 2009.11.02 0 0 641
A piros rossz,a kék-zöld jó hungarocelre.
Előzmény: TTGuszti (640)
TTGuszti Creative Commons License 2009.10.31 0 0 640
A technokolt próbáld ki egy kis darab hungarocel felületén  és azonnal rájössz miért alkalmatlan. Ha még nem próbáltad egyszer érdemes megnézni ahogy belemarja magát a hungarocelbe :)
Előzmény: SchefferJ (633)
H0 Dani Creative Commons License 2009.10.31 0 0 639
Valóban a Palma Fa ragasztó tökéletes megoldás. A terepasztal építésnél mindenhez ezt használom 750g kiszerelésben veszem 2-3 tubus elég szokott lenni egy közepes méretű asztalhoz ára kb. 1700 HUF
Előzmény: SchefferJ (635)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 638
Ipari gipszet használok,az nem törik be olyan könnyen.Szerintem a hungarocer is könnyen betörik ruganyossága miatt.Esetleg nemsüllyedünk bele.Ahoz az én módszerem is elég kemény,hogy füldön állva neki támaszkodjak.Inkább akkor lehet baj mindakét módszerrel,ha valaki ráugrik(vagy esetlegráesik  ha a gerendákról)Én egyszer majdnem ráestem!
Előzmény: TTGuszti (629)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.30 0 0 637
Plusz még: Technobond és Emfibois vizesbázisúak......
Előzmény: BaTTka 1 (636)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 636
Persze: Palma fa normál, expressz, Ponal normál, expressz, vízálló, Soudal normál, expressz, vízálló, Megamitmosthasználokmittudoménmianeve normál:-)) Magyarul szinte mindegyik. 3500-5000 között kapsz egy 5 kg-os vödörrel. Én ki szoktam adagolni egy 0,5 kg-os flakonba, úgy kezelhetőbb.
Előzmény: SchefferJ (635)
SchefferJ Creative Commons License 2009.10.30 0 0 635
Tudsz mondani konkrét ragasztótipust?
Előzmény: BaTTka 1 (634)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 634
Faipari ragasztóval. A technokol nem éppen ideális erre a célra:-))
Előzmény: SchefferJ (633)
SchefferJ Creative Commons License 2009.10.30 0 0 633
Hungarocellt mivel lehet egymáshoz ragasztani? Normál modellragasztó jó? Vagy esetleg technocol rapid?
Előzmény: H0 Dani (631)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 632
Elkészült H0 diorámám. Néhány kép ízelítőnek, a továbiakat hamarosan feltöltöm a honlapomra.
H0 Dani Creative Commons License 2009.10.30 0 0 631
Hungarocelt bármely barkácsáruházban, vagy hőszigeteléssel foglalkotó üzletben be lehet szerezni. 4-5 cm vastag anyagból szépen lehet építkezni. Néhány réteg egymásra a megfelelő magasság eléréséig. Szegeden a gyártótól lehet venni 1 cm-től akár 40 cm vastagságig is bármilyet. Négyzetméter árban nem drága. Stabil hegyet ad, egyből tapad rá a gipsz, bele lehet szúrni, ragasztani a tereptárgyakat, fákat. Én használtam a papírmasé borítást is (hálós vázra több újságpapír réteg, de ez macerásabb mint a hungarocel). PU habot is használtam már, de dagadása miatt  precízen kell kifújni, ráadásul ha nem használom fel az egészet beszárad a csőbe, ez is macerás. Tapasztalatom szerint a hungarocel a legjobb, de kinek-kinek mi válik be, a végeredmény a fontos, hogy élethű legyen a táj és örömet, kikapcsolódást okozzon a készítése.  :-)
Előzmény: sanyi4012 (628)
TTGuszti Creative Commons License 2009.10.30 0 0 630
Hungarocellt beszerezni nem lehet gond minden háztartási gép csomagja ergó a boltok környéke vagy a társasházak pincéje no és az utca lomtalanításkor tele ven vele :)
Előzmény: sanyi4012 (628)
TTGuszti Creative Commons License 2009.10.30 0 0 629
Nem rossz ez a módszer egyetlen hátránya hogy ha rátenerel valaki az könyékig süllyed a hegyben a hungasrovell és a purhabb lényegeseb stabilabb és strapabíróbb.
Előzmény: sanyi4012 (625)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.10.30 0 0 628

Ekkorát  még meglehet csinálni.Olyan 60cm-től már elég macerás hungarocel darabkákból kirakni.Nekem nem is lenne annyi hungarocelem.

 

ez 80 cm magas

Én végülis vakolóhálóval csinálom mert az van itthon egy csomó.

Szúnyoghálót nehezebb vágni,viszont olcsóbb.

 

Előzmény: Törölt nick (626)
H0 Dani Creative Commons License 2009.10.30 0 0 627

Ez a hegy is (40 cm magas), sőt az asztal felső szintje teljes egészében hungarocelből készült.

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.29 0 0 626
Mi számít nagy hegynek?
Miért nem jó a hungarocell?
Ez pl abból készült, és azt hiszem elég impozánsra sikeredett :
Előzmény: sanyi4012 (625)
sanyi4012 Creative Commons License 2009.10.29 0 0 625

Szerintem csinálj kartonból vázat,és rakj rá szúnyoghálót végül háztartási papírt vagy újságpapírt.Ezt begipszeled és kész a hegy.Purhabra költeni felesleges.

Vagy csinálhatod csak hungarocelből is,ragasztással,viszont nagy hegyekhez nem jó.Nagy hegyekhez igazán az első ötletem a jó,én is úgy csinálom.Persze nemtudom neked mekkora hegy kell.

www.kmvterepasztal.blog.hu  - itt mindent leírok (ahogy bírom)

Törölt nick Creative Commons License 2009.10.29 0 0 624
publikus mail cimemen elérhető vagyok
Előzmény: rallymax2 (621)
modell13 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 623
Sziasztok nincsen valakinek eladó h0 fenyöfája??Kellene sok olcsón 20-30 db.régi pikó
1000ft értékben
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 622

 

Én a hígrakevert gipszet ecsettel rápacsmagolom a kifaragott hungarocellre.

(Nem kell túl vastagon.) Ettől csipkézett, sziklásabb  hatása lesz.

Száradás után érdemes még átkenni higitott fa-ragasztóval, ettöl masszívabb lesz

és nem tud lerepedezni. Utána festem. (vagy közben) :-)

 

Előzmény: SchefferJ (620)
rallymax2 Creative Commons License 2009.10.28 0 0 621
Szivesen tenném, akkor mondj egy elérhetőséget és megbeszéljük :)
Előzmény: Törölt nick (617)
SchefferJ Creative Commons License 2009.10.28 0 0 620
Milyen vastagon kell a gipszet felhordani? Jó a sima gipsz is vagy valami spéci modellgipsz kell?
Előzmény: Törölt nick (619)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.28 0 0 619
Purhabot kifújod oda ahová szeretnéd.
Én szoktam beledugdosni hungarocell darabkákat amíg képlékeny.
Száradás után sniccerrel eltávolítod a lehető legtöbb fényes részt a felületről.
Ugyanis ahhoz nem tapad a gipsz.
Aztán az egészet legipszeled , száradás után temperával a kívánt színárnyalatra fested és durva csiszolóvászonnal kialakítod a szikla felületét.
Lényegében ennyi.

Viszont én már ha egy mód van rá, kizárólag hungarocellt használok sziklának, mert sokkal jobban alakítható mint a purhab
Előzmény: SchefferJ (618)
SchefferJ Creative Commons License 2009.10.28 0 0 618
Valamelyik fórumban olvastam a purhabos sziklakészítésről? Nem tudjátok meyik topikban volt leírva?
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 617
De miskolcon nagyon szívesen megmutatjuk az egyesületi modult egyik délután, és lemérheted,megnézheted amire kíváncsi vagy.
Előzmény: rallymax2 (612)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 616
De ha magadnak építed és nem akarsz, teszem azt kiállításon másik modulrendszerű asztalhoz csatlakozni, teljesen felesleges szabvány szerint építkezni.
Előzmény: rallymax2 (612)
man tg Creative Commons License 2009.10.26 0 0 615

igen ez az!

 

Szerintem sem bonyolult, főleg nektek...

Csak magamnak szeretném elkészíteni, mert a szívemnek kedves...

Köszönöm a reagálásokat!

Előzmény: joxy (610)
man tg Creative Commons License 2009.10.26 0 0 614

Üdv!

 

Ment az email.

 

Köszi!

Előzmény: Törölt nick (611)
ROCOman Creative Commons License 2009.10.26 0 0 613
Előzmény: rallymax2 (612)
rallymax2 Creative Commons License 2009.10.26 0 0 612
Modul asztalnak van-e valami szabványa vagy előirása? H0-s méretre gondolok :)
Törölt nick Creative Commons License 2009.10.26 0 0 611
Szia! Ha akarod készíttek neked helyszínrajzot és segítek amibe kell csak adj meg egy e-mail címet!
Előzmény: man tg (608)
joxy Creative Commons License 2009.10.25 0 0 610
Ahogy láttom nem egy bonyolult dolog lesz. Szerintem keress lakóhelyedhez egy klubbot, és csatlakozz hozzájuk. Majd itt egy kis tapasztalat gyűjtés és tanulás után, modul rendszerben lenne érdemes meg építeni. Amit akár otthon is fel állíthatsz, illetve rendezvényeken másokhoz is tudsz csatlakozni vele.
Előzmény: man tg (608)
Koper302 Creative Commons License 2009.10.25 0 0 609
Az !

Először készítsd el a tervrajzot és a helyszínrajzot! És pár év múlva folytatjuk. :-((
Én is elkezdtem egy más állomásnak, de letettem róla.
Ezeket az állomásokat nem ismerem.
Sok sikert hozzá.
Előzmény: man tg (608)
man tg Creative Commons License 2009.10.25 0 0 608

Üdv indenkinek!

 

A profik tanácsát szeretném kérni.

A asztalomra szeretném elkészíteni, a velencei, vagy a velencefürdői állomást.

Milyen módók vannak rá.

Eddig csak a fotók készültek el róla. :-(

Lehet hogy mélyvíz egy kezdőnek. :-)

 

Várom a tanácsokat, előre is köszönöm.

Bamas Creative Commons License 2009.10.24 0 0 607

Felül van négy ponton a keret a falhoz erősítve. Alul csak két polctartó konzol van, ezek nem vesznek fel terhet igazából, csak biztonsági támaszok. Maga a kihajtható rész négy darab, egyszerű ajtó zsanérral van a kerethez fogatva (igaz ezek a nagyobb fajtából valók). A merevítő keret a szokásos, bármelyik vasútmodell könyvben szereplő formában. Az én asztalom egy ágy fölé van helyezve, évekig aludtunk alatta és nem esett a fejünkre. Így aztán az elektromos vezetékelést "ágyba fekve" készíthettem el (kényelmes volt). A lehajtáskor a fényképen látható fémláb kerül az asztalra csavarozott menetes ellendarabba (OBI-ba vettem, nem drága). A véletlen lenyílást két ajtóra való, kis nyitható-zárható fém rigli akadályozza meg.

Magát a szerkezetet, borítást, keretet egy asztalossal készítettem el, így anyaggal együtt 24.000 Ft-ba került és még felszerelni is ő segített, de egy ügyeskezű ember maga is el tudja készíteni.

A most készített képeknél vakut kellett használnom, elnézést ha zavaró.

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Johnny1030 (606)
Johnny1030 Creative Commons License 2009.10.24 0 0 606
Tennél pár képet felhajtott állapotba is? A megoldása érdekelne. A sújponttal és a lábakkal nincs gondod? Egyik fele a falra támaszkodik, vagy az egész alá lábak kerültek? Válaszokat előre is köszönöm.
Előzmény: Bamas (603)
Koper302 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 605
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Az én asztalom is felhajtható. És élvezem az előnyeit is! Elektronikát nagyságrenddel kényelmesebb szerelni. Azonkívül ha nem használom. nem porozódik. De pár perc alatt leszedem a mozdonyokat róla.

Ez is felhajtható
Előzmény: Bamas (603)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 604
Felfújjuk:-)
Előzmény: BoGar (602)
Bamas Creative Commons License 2009.10.23 0 0 603

Sziasztok!

 

Régóta olvasgatom a fórumokat és szinte mindenki elveti a felhajtható asztal lehetőségét, pedig, ha kicsi a szoba (társasház), valamint nem hobby célra szolgál csak, szerintem nem rossz megoldás. Gyorsan üzembe helyezhető, nem kell darabokból összerakni, hátránya csak a járművek leszedése és felrakása, illetve a beépítési magasság korlátozottsága. Nekem egy 220x150-es (H0) felhajtható asztalom van és ameddig nincs más lehetőségem nagyon jó el vagyok vele. A szerkezet építése sem bonyolult és felhajtva minimális helyet foglal. Akinek nincs külön szobája erre a célra csak ajánlani tudom ezt a megoldást. Néhány kép az indulástól napjainkig.

 

 

 

 

Előzmény: TomM22 (595)
BoGar Creative Commons License 2009.10.23 0 0 602
De jó lenne egy H0-s nekem. :D
Előzmény: BaTTka 1 (601)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.10.23 0 0 601
Teaháztól. Naná hogy TT-s:-))
Előzmény: BoGar (598)
róbertke Creative Commons License 2009.10.23 0 0 600
1/120-as.
Előzmény: BoGar (598)
rallymax2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 599
A közeljövőben kivánok terepasztalt épiteni H0 méretben. Ami biztosnak tűnik az a méret, 6 méterszer 2 méteres fér el :) De legalább 3 darabból kell álljon, hogy mozditható legyen. Szivesen várok ötleteket, mind a darabolásra , mind magára a pálya vonalára. Digitális asztalt szeretnék épiteni, igaz még csak 3 mozdonyom digitális :) De közeljövőben még párat digitalizálok.
BoGar Creative Commons License 2009.10.22 0 0 598
BaTTka! Honnan van neked Bz-d? TT, H0?
Előzmény: BaTTka 1 (410)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 597

 

A sűrü növényzet. :-)

Előzmény: rallymax2 (596)
rallymax2 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 596
Nekem olyan kérdésem lenne, ha szétszedhetőst asztalt akarok épiteni, akkor az összetételi pontokon mi a jó megoldás, hogy az ne látszódjon amikor összevan rakva az asztal .
TomM22 Creative Commons License 2009.10.22 0 0 595
Köszön mindenkinek a tanácsokat!
Elkezdem gyűjteni az információkat. A felhajthatót elvetettem - a méret miatt valóban jobbnak tűnik egy téglalap alakú a tervezett 1.9 x 1.9 helyett. Most egy 4 részre szétszedhetőben gondolkozok: a darabok meg elférnem majd egy szekrényben, egymás felett (fiók szerűen) így nem porosodik, stb.
A sín még kérdés. Bár veszek újat, nem tudom hogy a házilag készült kavicságyat mennyire tudnám jól megcsinálni: pl. váltóknál, hogy nem akadjon, meg a ragasztó megfogja-e rendesen stb. Teszek majd egy próbát a meglévő sínekkel, aztán eldöntöm.
Ha gyári kavicságyas sínben gondolkodok, azt néztem a Fleischmann sokkal élethűbbnek néz ki mint a többi. Van esetleg valakinek ilyen? (Megnézem majd egy boltban is.)
TTGuszti Creative Commons License 2009.10.22 0 0 594

Erre már én is gondoltam és csak megerősíti a gondolatomat amit írtál. Őszintén szólva ezért is tartom praktikusnak a salgót az egyes darabok csavarozással egyszerűen összeilleszthetők. Legalábbis az én elméletemben a gyakorlat.....hát azt még nem próbáltam.

A terepasztal építést egyébként a lakás összes ablakának cseréjével kezdtem :-). Aztán leraktam a laminált padlót felraktam az álmenyezetet és kifestettem. Mivel az egész lakást rendbehoztam nem volt annyira feltűnő, hogy a modellszoba is készülget :-). A padlóra került egy kicsit régi de szép nagy szinte szobányi szőnyeg. Némi gomdot okoz hogy természetesen "csak" modellszobáról szó sem lehet meg kellett alkudnom azzal, hogy a falakat teleraktuk könyvekkel könyvespolcokkal. No de ez legyen a legnagyobb gond.

A következő lépés a salgó állványok rendbehozatala, tisztítása és az asztal tervezése. Nem akarom elkapkodni és kevés a szabadidőm de azért majd csak kialakul.

Előzmény: kisfaludy1 (593)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 593

 

Arra azért figyelj, hogy darabokból álljon össze a szobányi asztalod és ki is tudd vinni az ajtón. Lehet festés, költözés, ablakcsere és még ki tudja mithoz az élet,

ha egybe lesz verheted szét az egészet.

Egy kicsit több munka de megéri.

Előzmény: TTGuszti (580)
SchefferJ Creative Commons License 2009.10.21 0 0 592
Oké, köszönöm, így már érthető.
Előzmény: Koper302 (591)
Koper302 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 591
Nem szabványos! Én sima mini vágókoronggal szoktam elvágni a síneket valahol a közepénél a sínszálnak. Tökéletesen működik, egyszer volt miatta gubancom. Összeért, kapott közé alsó részre egy húzott műanyag szálat egy kis ragasztóval. Így már tuti nem ér össze. :-D
Előzmény: SchefferJ (588)
Koper302 Creative Commons License 2009.10.21 0 0 590
Nem a szigetelő papucsra megy a forrasztás. A következő összekötő papucsra. Digitálisnál amúgy is hosszabb szakaszokat illő hagyni mint analógnál. Ha meg végképp nem megy, akkor szétvágod előtte a sínt és ráhúzol plusz egy papucsot. Még mindig szebb mint az összeolvasztott talpfa. A forrasztásnál rendesen fel kell melegíteni az anyagot különben később leválik róla. Ezt ezért nem javaslom.
Előzmény: SchefferJ (588)
TTGuszti Creative Commons License 2009.10.21 0 0 589
Sajna így már én is jártam többször a forrasztásnál, és az olvadt talpfa nem túl élethű :) Arról nem beszélve, hogy elég macerásnak tűnik minden sínt megforrasztgatni és nem is bontható egy könnyen. A Te módszered jól hangzik, több helyen betápolni, így a nagy számok törvénye alapján is kisebb a hibalehetőség, bár azért nem kizárt. Azt hiszem én is ezt a módszert követem majd.
Előzmény: kisfaludy1 (585)
SchefferJ Creative Commons License 2009.10.21 0 0 588
Lehet, hogy nem jól tudom, de a ha megszakítom a síneket, akkor a papucsot le kell venni és a két sín közé kell tenni a megszakító műanyagot. Akkor a vezetéket valahová a sínre/sínbe kell forrasztani a sín belseje felé, alul nem?

Előzmény: Koper302 (587)
Koper302 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 587
1. Forrasztani a sínösszekötő papucsot célszerű.
2. Digitális rendszernél mind a két sínt meg kell szakítani. Főleg hurokmodul.
Foglaltság jelzőnél elég az egyiket is. (Gyakorlatilag nincs kitüntetett irány)
Előzmény: SchefferJ (586)
SchefferJ Creative Commons License 2009.10.20 0 0 586
Egy-két terepasztal kérdés:

1. GeoLine síneket hogy kell szakaszolni digitális üzemben? (Azt tudom, hogy van egy kis Roco bütyök, amit a két sín közé kell tenni, de inkább az a kérdés, hogy a vezetéket hova/hogyan forrasszam rá?

2. Ha szakaszolok egy bizonyos elektronikával (fékező-modul, hurokmodul, stb.) akkor mindegy melyik sínt szakítom meg?

kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 585

 

Ha nem akarsz forrasztani, szemet hajtasz a vezetékre és a talpfa alatti fülek alá

fogatod. Utánna lukat fursz az asztallapra és lefűzöd alulra, semmi nemfog látszani. Egy szakaszon belül érdemes több helyen is megcsinálni biztos ami biztos.

Nálam bevált, nincs kontakt hiba.

A sinek összeforrasztásánál vigyázz mert könnyen megolvadnak a talpfák és az

 bizony látványos. A szakaszonkénti több betáppal ez is elkerülhető.

 

Előzmény: TTGuszti (580)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 584
Na, csak találtam egyet még ha nem is a legjobb. A lényeg hogy a felfogató füleknél levő lyukon felfűzöd a vezetéket, aztán bele forrasztod az U profil belsejébe. Egy kis forrasztó zsír nem árt neki. A többlet forrasztóónt lefaragod, és már lehet is összerakni.
Előzmény: BaTTka 1 (583)
BaTTka 1 Creative Commons License 2009.10.20 0 0 583

Szia!

Én először leszedtem a sínszálakat a talpfarácsról, és belülre forrasztottam a tápvezetéket. Ezt megcsináltam minden második váganymezőben (legközelebb minden elsőnél forrasztom:-). Aztá lefújtam barna akrylspay-vel a talpfarácsot, lefestettem a sínszálakat és csak utána szereltem össze. Nem tudom, miért de ey részét faaljasra festettem barna PRISMA COLOR-ral, az jólett. a másik felét szürkére fújtam MAESTRO-val az viszont az istennek nem akart megszáradni, és meg is kezdte a műanyagot. Lehet hogy csak régi volt a palack és nincs jelentősége, de jobb vigyázni vele.

Hát... kerestem a képeket a sín forrasztásról de nem találtam.

Üdv: BaTTka

Előzmény: TTGuszti (580)
H0 Dani Creative Commons License 2009.10.20 0 0 582

Ugyanaz!

 

A forrasztás: a sínszál külső oldalán szépen egymáshoz lehet forrasztani vékonyan, vagy esetleg vékony dróttal a sín alján a kis széthajtható füleket összekötni, de ezt még nem próbáltam.

 

A külső forrasztást vékonyra kell csinálni, vagy esetleg lecsiszolni utólag és így nem lesz annyira feltűnő. Élethűség szempontjából a profil sín lenne az igazi, de kompromisszumot kell kötni ez már megvan, az meg nagyon drága. :-)

Előzmény: TTGuszti (581)
TTGuszti Creative Commons License 2009.10.20 0 0 581
Lehet hogy nagyon buta kérdés de az "U" profil és a "kalapsín" ugyanazt takarja?
Előzmény: H0 Dani (579)
TTGuszti Creative Commons License 2009.10.20 0 0 580

Egyrészt megvan, másrészt nem akarom mozgatni, mert terveim szerint elfoglaja majd az egész szobát.

A sínek kicsit sem rozsdásak szép fényesek és hibátlanok. Ez a forrasztás viszont érdekelne kicsit részletesebben. Nem lesz az csúnya ha egymáshoz forrasztom őket, vagy létezik valami rejtett forrasztási mód esetleg arra gondolsz hogy a sín alá forrasszak vezető darabokat, mert ha az illesztésnél forrasztom össze akkor az látszani fog.

Előzmény: H0 Dani (579)
H0 Dani Creative Commons License 2009.10.20 0 0 579
Jó az az "U" profilú sínrendszer is, ha nem nagyon rozsdás. A sínvégeket össze kell forrasztani és az érintkezés biztos lesz (ez pepecs munka, de megéri.) Állványnak szerintem mindegy mit használsz, a fémet nehezebb mozgatni, de jó az is főleg ha már megvan.
Előzmény: TTGuszti (578)
TTGuszti Creative Commons License 2009.10.20 0 0 578

Sziasztok!

Most ismerkedem az oldallal teljesen új vagyok itt ezért elnézést kérek ha olyat kérdezek amire már 1000x válaszoltatok. 20-25 éve gyűjtök TT méretarányban modellvasutat és most én is terepasztal építésbe szeretnék belecsapni.

Látom hgy a BTTB régi sínekért nem lelkesedtek, viszont nekem rengeteg van ilyen és eladni nem tudom, kidobni sajnálom újra meg nem igen lesz pénzem így azt hiszem a sínrendszer kérdése eldőlt számomra. Bár ahogy itt olvasgatok kezdedek elbizonytalanodni tényleg annyira rosszak ezek a sínek? Nekem megvannak 20 éve de semmi bajuk, se rozsda se egyéb nincs rajtuk és az asztalon összerakva jól müxenek. Persze gondolom a terepasztal azért más.

A másik kérdésem hogy van 120 m-nyi salgó állváynom 3 m-es szálból 40 db. Alkamas ez szerintetek terepsaztal alapvázának kialakítására? Lábaknak keretnek gondolom és erre kerülna majd rá a rétegelt lemez. Azért kérdezem, mert a legtöbb helyen a fa szerkezetet ajánlják, de szerintem a fém csak tartósabb nem?

kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.19 0 0 577

 

Lehet felhajtható, vagy csinálhatod darabokból is, és rakd a sarokba az ajtó mögé.

Jó ragasztókat lehet kapni nem esik le semmi.

A régi kalapsínekből is építhető üzembiztos terepasztal hatalmas szívással.

Csak nagyon türelmes emberelnek ajánlom.

 A nagy előnye az, hogy töredéke az ára. (főleg ha ingyen van) :-)

Pl: a váltókhoz plusz éritkezőket és alkatrészeket gyártottam rézből, hogy jól  működjön és lassúmenetben se áljanak meg rajta a mozdonyok,

és leszerelhetővé alakítottam az állítóműveket. (így javítható is)

 

 

 

Szóval ha szánsz rá pézt én sem ajánlom.

 

 

 

Előzmény: TomM22 (572)
H0 Dani Creative Commons License 2009.10.19 0 0 576
Eladtam a vaterán még tavasszal. Most ismét hirdetik szintén ott.
Előzmény: kisfaludy1 (564)
pulcsi1 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 575
Szia Tom!
Még egy lehetőség Vasutmodellezés.lap.hu ezen az oldalon ellehet jo pár napot tölteni.
Előzmény: Leopold (574)
Leopold Creative Commons License 2009.10.18 0 0 574
Welcome! :-)

Jobban jársz a teljesen új sínrendszerrel, javaslom a PIKO A Gleis rendszer például. A régieket felejtsd el, csak a bajod lenne velük.

Az ágyazat kérdése. Ha ragaszkodsz hozzá akkor pl. Trix, de ezek általában mű (értsd láthatóan nem igazi) érzetet adnak. A zöld alapra lerakott normál talpfás sínek már jó élményt adnak. Mellesleg jóval olcsóbbak is.:-)

A méret... jobban járnál 250x120-szal. H0-ban a hossz legalább 2 méter kell, hogy legyen, azalatt csak dilikörről beszélhetünk. A 180 mint mélység viszont sok, nem érsz be odáig kézzel. Ha szoba közepére akarod rakni, akkor ugyan elérsz mindent kézzel, de nem tudsz hosszabban vonatot futtatni. Egy jó szerelvény legalább 1 méter hosszú (5 darab 20 centis kocsi, mozdony), mire beér az egyenesbe már kanyarodik is...

Inkább a fal mellé gondolkozz keskenyebb, de hosszabb pályában.

Ja, és a két szint. 2-4% a javasolt emelkedő, viszont 5-7 centi az elérendő magasság. 3 méternél rövidebb pályán kínkeserv a dolog. Szerintem egy szintben gondolkozz, ha nem epokittal ragasztod le a síneket, utána könnyen át tudod építeni nagyobbra, vagy ha már most hagysz olyan szakaszokat a pályán amivel később csak csatlakozni kell a bővítéshez.
Előzmény: TomM22 (572)
TomM22 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 572
Üdvözlet Mindenkinek!

Hét végén (25 év után) gyermekeim előszedték régi, de teljesen jól működő villanyvasutamat. A terepasztal építés régi ötlet, de most ismét elgondolkodtam rajta, így találtam erre a fórumra. Kezdem átolvasni a dolgokat - első ránézésre nagyon hasznosnak tűnik.

Van jópár H0 cuccum, amik még ma is nagyon jó állapotban vannak, eredeti dobozban: mozdonyok, vagonok, egy csomó épület, stb. A síneket (Piko NDK-s) lehet hogy már nem kellene erőltetni.

Pár kérdés (teljesen kezdő vagyok, bocs előre is).
- Láttam manapság elég sok sín van forgalomban. Milyet érdemes venni? Van olyan ami csak sín+talpfa, meg olyan is ahol alatta a kavicságy, gondolom műanyagból. Ez utóbbiban érdemes gondolkodni? Esztétikus? Vagy jobb ha ezt az ember maga csinálja? Ha maga, akkor az mennyire néz ki jól (mondjuk 10-ől hánynak sikerül szépre, tartósra megcsinálni)?
- Valahogy fel lehet használni a régi sínek elektromos részeit: váltók mozgató részeit pl. Vagy ez macera?
- Felhajtható (ami tároláskor függőlegesen áll) terepasztallal van tapasztalat? Vagy erről lepotyognak a dolgok? Sajnos kicsi a hely, meg ahol ez lenne ott a belmagasság is, szóval a felhúzható sem annyira jó megoldás.
- Ha 2 szintes sínrendszerben gondolkodok, olyan 30cm magasság elegendő lehet a teljes asztalra (felhajtás miatt)? Szintenként mekkora magasságot kell számolni? 8-10 cm?
- Az egészre kb. 180 x 180 cm alapterület lenne - ez elegendő H0-nak?

Első lépés az terepasztal helyének, méretének kiválasztása - utána tudok igazából tervezni.
Tudom a legtöbb kérdésemre nincs egyértelmű válasz, mégis hátha van tapasztalat, tanács, azt szívesen elfogadom.

Előre is köszönöm: Tom
sanyi4012 Creative Commons License 2009.10.18 0 0 571

Nálam is alakulnak a dolgok

a terepépítésbe mindent újragondoltam,szétnéztem milyen asztalokat csinálnak a kiegészítőgyártók.

 

blogom-írjatok,olvassatok
Leopold Creative Commons License 2009.10.18 0 0 570
visszafordul a sin.

Ha jól sejtem, a hurokmodulról van szó. Ugye ha visszafordítod a sínt, egy marha nagy zárlatot csinálsz. Azt küszöböli ki a hurkmodul.
Előzmény: pulcsi1 (567)
SchefferJ Creative Commons License 2009.10.18 0 0 569
Folyik a terepasztak project teljes gőzzel... :) elkészült az 1-es szint váza, egyenlőre nincs fixen rögzítve.





Eddig be lett építve 150 db egyenes, 33 R2-es, 54 db R3-as, 38 db R4-es, 41 db váltó.
pulcsi1 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 568
Sziasztok!
Tillig H0-ás modellsint ki árul a Vasutmodell.com-on kivül?
Pulcsi1
pulcsi1 Creative Commons License 2009.10.16 0 0 567
Sziasztok!
Nézegetem a terepasztalokat itt is ott is,föleg Noch tervrajzokat.Azt is Fleischmann sinekkel,ami között van olyan terv ahol visszafordul a sin.Ehez ajánlja a 6400 számu alkatrészt.6401 és a 6402-es számu alkatrészt.Kérdés az ezek mire valoK?
Pulcsi1
ROCOman Creative Commons License 2009.10.15 0 0 566
Olyasmi, olyasmi. :-) Vezérlő és motor együtt.
Előzmény: pulcsi1 (563)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 565

 

H0 -ás építési nagyság.

Előzmény: kisfaludy1 (564)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.15 0 0 564

 

Az asztal mérete 150 * 180 cm. Megnéztem a tiedet szép lett, előfordul , hogy találkoztam vele a vaterán ?

( szeretem más terepasztalait nézegetni, sok ötletet lehet belőle meríteni)

 

Az enyémmel már rég foglalkoztam, mostanában csak mozdonyokat tesztelek rajta.

( erre csak az egyikfelet szoktam elővenni)

Ma rászántam magam nekilátok, rakok rá víztornyot.

A peronokat is meg kellene csinálni, meg a nagyobbik felén az ágyazatot ( az milyen tökölés, egyesével feltölteni ragasztóval a talpfákat).

 

Van valakinek ötlete a peronköveket miből készítsem ?

Előzmény: H0 Dani (561)
pulcsi1 Creative Commons License 2009.10.14 0 0 563
Szia!
Ez mi ez?Szervo vezérlő talán?
Előzmény: ROCOman (562)
ROCOman Creative Commons License 2009.10.14 0 0 562
H0 Dani Creative Commons License 2009.10.14 0 0 561

Mekkora méretű az asztalod? Nagyon jól néz ki. Nekem kell néhány év mire erre a készültségi szintre jutok, idő kell és türelem. Az előzőt is 3-4 évig a hosszú téli estéken csinálgattam.

 

 

Korábbi asztalomról néhány kép:   http://kep.tar.hu/berczda

Előzmény: kisfaludy1 (560)
kisfaludy1 Creative Commons License 2009.10.13 0 0 560

Ne is add alább, nekem is az tetszik ha van sok alagút, szikla, hegy, viadukt, meg 3 szint, pedig a Mecsek mellett lakom. (nem mindha olyan nagy hegy lenne)

 

Régen én is építettem sík terepasztalt, de nem készült el soha mert menetközben eluntam. Én teszteléssel állítottam be a meredekséget, a kaptatósabb részeket

 a hegy gyomrába raktam, hogy ne látszon ahogy a szerelvény felküzdi magát, de kellemesen csalódtam mert mindegyik mozdonyom lazán veszi az akadályt.

Igaz csak 3-4 kocsit akasztok utánuk, de kicsi az asztalom nem is mutatna jól rajta

a kígyó.

 

Előzmény: H0 Dani (558)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!