Keresés

Részletes keresés

Dr. Klíma Creative Commons License 2009.05.29 0 0 2094
szia

A gépkönyvben leírt távolságokat minden esetben be kell tartani, hisz csak akkor tudja produkálni a berendezés a gyári értékeket.....sőt, ha tovább megyek, akkor a gépkönyvben leírt telepítési adatoktól való eltérés (min vagy max érték túllépése) a garancia automatikus megszűnésének alapja......vannak esetek amikor bizonyos határok között el kell térni ezektől az értékektől. Az eltérés mértékével arányos kockázatot a szerelőnek kell vállalnia. Ha valamit műszakilag nem lehet megoldani, vagy igen nagy kockázattal jár, akkor még abban az esetben sem szabad a szerelőnek belemenni, ha a felhasználó azt szeretné.....

Az LG Art Cool inverteres klíma esetében a mennyezettől a minimális szerelési távolság 10 cm. Rossz adatot nézel, ha a 20cm-es távolságot írod.

dr klíma
Előzmény: varagv (2092)
varagv Creative Commons License 2009.05.29 0 0 2093
Itt a függöny nem zavar be ha a beltéri előtt van? Vagy mindig el kell húzni? 
Előzmény: Dr. Klíma (2088)
varagv Creative Commons License 2009.05.29 0 0 2092
A gépkönyvben leírt 20cm-es távolságot a klíma tetejétől gondolom szigorúan be kell tartani?
Előzmény: Dr. Klíma (2090)
varagv Creative Commons License 2009.05.29 0 0 2091

Tegnap megjött az LG S09AW berendezés. A beltéri méretét látva elvetettem minden fura ötletet és maradok az oldalfalra szerelésnél. A másik klímás topikba feltettem egy képet (21503. hsz.)a szobáról, igazából ennek mérete ~7x3,4m és eleinte azt találtam jobb megoldásnak, hogy a klíma a szoba hosszirányába "fújja" a levegőt. Most majd a vízszintes légterelőket próbálom teljesen jobb irányba beállítani.

Előzmény: Dr. Klíma (2086)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.05.29 0 0 2090
mert 5 cm-el feljebb már a mennyezet van......a tökéletesebb, halkabb működéshez így is még vagy 5cm-el lejjebb kellett volna tenni a gépet. Írtam, hogy nem szép megoldás, de használható...
Előzmény: DA89X1C - 20FZ (2089)
DA89X1C - 20FZ Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2089
Belóg alul az ablaktokba, 5 cm-el feljebb kellett volna tenni.Nyilván oka volt miért nemígy történt.
Előzmény: Dr. Klíma (2088)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2088
Ezen a képen az LG Art Cool klíma inverteres változata látható. A szoba egy panelházban található. Az ügyfél kérése volt, hogy az ablak fölötti részen legyen elhelyezve a klíma beltéri egysége, hisz így a szobában hosszirányban tudja a levegőt mozgatni. Ezzel a megoldással a másik szobában is érezhetőbb lesz a klíma jelenléte.
A megoldás nem épp a legszebb, de működés szempontjából ez áll a legközelebb az ügyfél igényeihez. A képet a Frigo Trade Team Klíma Kft szerelői készítették.
Az LG Art Cool inverter klíma készülékek jelenleg igen nagy kedvezménnyel vannak meghirdetve országos szinten. LG_Klima_FrigoTrade_Team_Klima_Kft_klimaszereles_LG_Klima_inverter_Art_Cool_Mirror_002










üdv
Dr. Klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.05.28 0 0 2087
Fujitsu_Klima_FrigoTrade_Team_Klima_Kft_klimaszereles_Panasonic_Klima_inverter_ASYB09_ASYB12_004














A képen egy Panasonic klíma látható. Vannak lakások, ahol csak 1 db klíma egységgel akarják megoldani a hűtést. Nem a legkomfortosabb, hisz így a klíma egy felesleges légteret (előtér) is hűt vagy fűt. A tökéletes megoldás mindig az, amikor a klíma beltéri egysége abban a helységben van, ahol ténylegesen szükséges a levegő "kezelése"

üdv
Dr. Klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.05.27 0 0 2086
szia
Mi akadálya van az oldalfalas telepítésnek?
Ritkán látok ilyen megoldást.....pl akkor amikor a panelban az ablak fölé a függöny mőgé akarják szerelni...

nem szép megoldás, de ha nincs más lehetőség, akkor az is megoldás......javasolt ilyen helyzetben gipszkartonossal egy falat "belógatni"....
szép estét
dr klíma
Előzmény: varagv (2085)
varagv Creative Commons License 2009.05.26 0 0 2085
Sziasztok!
Mi mostanában fogunk klímát szereltetni a panellakásunkba. A split klíma beltérije nem az oldalfalon lenne, hanem arra merőlegesen, valahogyan a plafonra rögzítve. Annyi lenne a kérdésem, hogy létezik-e valamilyen erre a célra alkalmas "beltéri klíma egység tartó konzol"?
durkonorbi Creative Commons License 2009.05.25 0 0 2084
Találtam egy igazi érdekességet.... :) Érdemes vetni rá egy pillantást... :)

safety :)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2083
A képen az LG legújabb inverteres klímája látható.
A műszaki adatok gazdaságos, jól használható berendezésre utalnak, mint azt ahogy már megszoktuk az art cool sorozatnál.
Telepítési, üzemeltetési tapasztalataim még nincs a berendezésről, de majd idővel arról is be fogok számolni.
A képen az LG klíma Maestro inverter 2009-es modellje láthatóLG_Klima_FrigoTrade_Team_Klima_Kft_klimaszereles_LG_Klima_inverter_Maestro_001















Dr. Klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2082
LG_Klima_FrigoTrade_Team_Klima_Kft_klimaszereles_LG_Klima_inverter_Art_Cool_Mirror_002











Ezen a képen az LG gyártmányú Art Cool Mirror split klíma inverteres változata látható.
A berendezés az iroda hűtéséről-fűtéséről gondoskodik. A klíma választásánál itt az is fontos szempont volt, hogy a halk (akár 20 DB(A)) üzemmód mellett külső megjelenésében modern legyen a készülék.
A frigo trade team klíma kft azon ügyfeleket keresik, akiknek fontos a jól üzemelő klíma mellett a szerelés látványa is.

dr. klíma
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.05.23 0 0 2081
A képen egy Fujitsu split klíma látható. A felvétel egy lakótelepi panelházban készült.
Fujitsu_Klima_FrigoTrade_Team_Klima_Kft_klimaszereles_Fujitsu_Klima_inverter_ASYB09_ASYB12_004











A panel házakban történő klíma szerelésnél igen nehéz megtalálni azokat a megoldásokat,melynél a klíma zavartalan, használható működtetése mellett az elfogadható látvány érvényesüljön.
A képen látható szerelést a frigo trade team klíma kft szerelői készítették.

üdv
dr. klíma
asha09lcc Creative Commons License 2009.05.10 0 0 2080
Ezt feltesezm ide. Alaska márkájó gép, tegnep bukkantam rá a gyöngyszemre.-
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.30 0 0 2079
elvileg ez az...
http://gree.hu/ewPortal3.icom?ewitem0=gree0504hu_10
Előzmény: petike23 (2073)
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.30 0 0 2078
Szervusz!

Nem ismerjük és a közel jövőben nem is kérünk tőle randit. ;-)

Vagy finoman fogalmazva bottal sem piszkálnák meg.

Amúgy talán gree klíma, vagy már annak is a másolata.
http://www.gree.com.cn/gree_english/greeproduct/product_index0101.jsp?id=79

K.K.
Előzmény: petike23 (2073)
Mud Rider Creative Commons License 2009.04.30 0 0 2077
hát, pl a www.cs80.hu árlistájában van
Sanyo SAP-KR73E + SAP-CR73E (csak hűtő kivitel) netto 99 990 Ft ért.

A felszerelést nem tudom mennyiért lehetne nálad megcsinálni.
Előzmény: petike23 (2076)
petike23 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 2076

Helló,

 

nekem 200 bruttót ajánlottak (csak a készülék) itt, a fórumon feltett kérdésemre.

 

Én kb. 150e körül szánnék rá (felszereléssel együtt).

 

Üdv; Péter

Előzmény: Mud Rider (2075)
Mud Rider Creative Commons License 2009.04.30 0 0 2075
A képen pont olyan gyorscsatlakozóval, amivel Anyukám is felszerelhetné egy délelőtt.
Így már 170.000 az egész,. annyiért lehet hogy ennél 1-2-vel jobbat is felrak neked valami szaki.
Előzmény: petike23 (2073)
petike23 Creative Commons License 2009.04.30 0 0 2073

Szervusztok,

 

a Bauhaus-os Proklimát ismeri valaki ?

A Bauhaus sajátmárkás terméke.

5 év garanciát vállalnak a klímára, és a kivitelezésre is. (69e ft-ért szerelik fel).

 

B.. Creative Commons License 2009.04.29 0 0 2072
Sziasztok!

Köszönöm a sok hozzászólást! Én is a daikin mellett voksoltam, de jó volt látni, hogy amiket mondanak róla az tényleg igaz főleg, hogy egy olyan ember is pozitív véleményt mondott róla aki használja is.

Üdv:B
Zoliiii Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2071
Amit írsz, az tiszta sor. Ha jó szakember vagy, értesz hozzá másképp csinálod, mint a lehúzós/kókler.
Én itt magára a készülék telepítésére gondoltam, hogy szerintem 1 3,5KW-os inverteres split készülékből ugyanolyan körülmények között szerintem Neked mindegy, hogy Fujitsut, Panát, Toshibát, vagy Daikint installálsz...
Előzmény: Tejminátor (2070)
Tejminátor Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2070
Azért van különbség szerelés és szerelés között! Ezek úgy működnek, hogy pl a kültéri 1 m-es szakaszát csatornázzák külön vagy nem. Amilyen szigetelő anyagot használnak, az napra két éven belül szétmállik vagy sem, ha átfúrnak egy 40cm-es falat, az merre lejt... stb. Azonban hidd el van különbség szerelés és szerelési anyagok között!
Előzmény: Zoliiii (2068)
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2069
Azért van különbség, hidd el. Pl: nem mindegy, hogy órákat kell harcolni a géppel, mire be tudod pattintani az alját a szerelőlapra, vagy egy mozdulat alatt megvan. Vagy a burkolatot úgy kell "felerőszakolni rá", ráadásul könnyen törik is, vagy egy mozdulattal fent van a jó minőségű műanyag.
Előzmény: Zoliiii (2068)
Zoliiii Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2068
Ma is tanultam valamit:) (vezérképviseletek tekintetében) Viszont írtad, hogy nem 1forma telepíteni a különböző gépeket. Laikusként szvsz 1 hagyományos split gépnél, ha nincs a berendezéssel probléma, nagy különbségek nem lehetnek...
Előzmény: Klímaszerelő (2067)
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2067
Szia

Mindenki másra esküszik, ezt le kell szögezni először is. De amiben ált. mindenki egyet ért: a legjobbak a japán gépek (Daikin, Toshiba, Mitsubishi, Sanyo, Panasonic, Fujitsu, stb.) Utánuk következnek a koreai gépek (pl: LG, Samsung, stb.). Aztán általában a kínaiak vannak a legalján. Persze minden márkának vannak jobb és rosszabb modelljei is. De egy Daikinban, Toshibában, Panasonicban nem fogsz csalódni.
Tény, hogy a telepíthetőség sem mindegy, de nekünk is fontosabb hogy jó gépet adjunk el, amivel nincs garanciális probléma. De általában a jó minőséggel együtt jár a könnyű telepíthetőség is. Az pedig nem igaz, hogy minden készülék egyforma telepítés szempontjából.
Nyugodtan válaszd a Toshibát is. Igaz, hogy nincs magyarországi "képviselete". Néhány cég importálja Ausztriából, a teljes kelet és közép európai piacot ellátó nagykereskedőtől. Ez a nagykereskedő hatalmas raktárakkal, teljes infrastrukturális és mérnöki háttérrel, gyártói támogatással rendelkezik. Hozzáállása példás, ellátottság tökéletes. Gyorsabban megkapjuk az árut, mint bármelyik magyarországi raktárból. Készlethiány pedig nem fordul elő. Tehát a Toshibával semmi gond, annyi sem mint más márkával, aminek van hazai képviselete.
A Panasonicnak amúgy van magyarországi képviselete.

Tehát válaszd nyugodtan a japánokat, nem fogsz bennük csalódni.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: B.. (2063)
Zoliiii Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2066
Félreértettél, vagy csak én fogalmaztam rosszul... A lakásomba 1 inverteres Daikint vettem, ami kapcsám írtam, mást kaptam, mint amit a Genex nyújt. A kültérije iszonyat halk (szempont volt a szomszédok miatt), a beltérije is 22DB-es éjszakai módban. De mint írtam, jóval drágább is volt.
A Genex valami kínai noname cucc, on-off elven műxik, de végülis lehűti a szobákat. Az emeletre vettem belőle kettőt, nyaralóba jó az, sokat úgysem tudunk kint lenni.
A Toshibával kapcsolatban félre informáltalak, a Panasonic-nak nincs itthon képviselete. De ettől függetlenül ha Panát veszel, és véletlenül kell hozzá alkatrész, tuti beszerzik, csak több idő...
1ébként ez a topic inkább a klímatelepítés képeiről szól. Menj a másik klímás fórumba: "Klíma (légkondi) a lakásba" címűbe, ott 1 csomó szakit találsz.
Zoli
Előzmény: B.. (2065)
B.. Creative Commons License 2009.04.27 0 0 2065
Szia!

Azt hallottam a genexekről, hogy jók jók, de nem az igazi. Az LG-ről annyit hallottam, h átkozottul halk a kültérije, csak akkor tudod h megy, ha mozog a ventilátorlapát. A Daikin h tetszik? Arra írtad, hogy nem aszt vártad amit kaptál? És mit kaptál, mit vártál?
A pénzről annyit, hogy ha az ember klímára adja a fejét és van pénze akkor ne sajnálja megvenni a legjobbat, hosszútávon és megbízhatóságilag szerintem jobban megéri. Az ember a legkevésbé szeretné ha a gépe épp a legnagyobb nyári melegben adná be a kulcsot, főleg, hogy a sok -sok javítgatás árából megvehette volna a jobbat is. Volt már egy nekem is ami nem volt rossz, én közép kategóriásnak mondanám csak kicsit zajos volt meg nem volt hozzá alkatrész. Ez utóbbi miatt cserére szorult. Amúgy szerettem a Nile line-t. Akkor a Toshibához nincs is alkatrész szerelőn keresztül sem?

Köszönöm a hozzászólást!

Üdv: B.
Előzmény: Zoliiii (2064)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!