Keresés

Részletes keresés

Pielstick Creative Commons License 2019.03.15 -3 13 34288

Tudtam,hogy fel fogod tenni a sírólemezt.

Akár hány oldalon is írsz a modellgyártás hátrányairól litániát,akkor sem fogod tudni megmagyarázni,hogy miért lett 100000-ből

200000.

20-30 ezres tűréshatár belefér,de itt 100ezerről beszélünk kettő és fél év leforgása alatt.

Ne nézd már légyszíves az embereket verébnek.

 

Előzmény: HOTotya (34273)
szergely22 Creative Commons License 2019.03.15 -3 0 34287

Úgy látszik, sokan nem ismerik, hogy: Pénz beszél, kutya ugat....

kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -2 0 34286

Hát persze.:)

Előzmény: Truckman65 (34285)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.15 -3 1 34285

Naná hogy nem veszem meg,ha az alapanyagot beszerzem (jó drágán számolva is) 50 ezer forintból és megcsinálom ha kéne,de minek ha sokan a "túzok"-ra várnak :)

Előzmény: kavicsasínen (34279)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -2 0 34284

Ne aggódj, ősszel lesz olcsó és szép Szili, nem beszélve egyéb modellekről.

Előzmény: Törölt nick (34282)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.15 -7 1 34283

Mit kellett tervezni?Maximum a karosszáriát a Posch modell által,igen szervezni kell ha nem egy ember dolgozik rajta .....

Azt a Roco hajtást amit aláépítettek és a gyár legyártotta?Ehhez nem is kell kommentárt fűzni,a gyári áramszedőhöz sem és a műgyanta kasznihoz sem..................

Honnan tudod hogy nem tudom mi egy modell gyártási folyamata?

Én már rájöttem hogy egyszerre csak egy modellel kell foglalkozni akkor el is készül,de a nagymenők ezt a munkamozzanatot még nem ismerték fel ....

A hiánypótlás rendben,meg a közvélemény kutatás,de azért beígérni akkor kéne egy modellt amikor "már  látszik a fény az alagút végén".

Hiánypótlás,na ez az mert a valóságban is ritka darab volt az egy áramszedős Leó :)

Akkor már nem azt az egy darabot kellett volna megcsinálni hanem azt amiből több volt....

Előzmény: HOTotya (34281)
Törölt nick Creative Commons License 2019.03.15 -5 6 34282

Úgy látom ismét témánál vagyunk. Ha jól értem még mindig vannak akiknek a lényeg az, hogy legyen olcsó (hogy minimálbérből is megvásárolható legyen), legyen tökéletes (hiszen attól, hogy valami olcsó, még nem kell kompromisszumot kötni), és bármikor legyen elérhető. No ezek a feltételek szerintem soha semmilyen esetben nem fognak egyszerre teljesülni.

 

Jó rágódást.

HOTotya Creative Commons License 2019.03.15 -4 6 34281

Komolyan mondom TE egy zseni vagy!!! Úgy látszik csak ezt tudtad kiolvasni abból amit leírtam!!!! Hübele Balázs módjára így elolvasni...:D Komolyan gondoltad amit leírtál???

Ezek szerint fogalmad sincs mivel jár egy új termék tervezése legyártása értékesítése......... Ez nem baj csak tudod akkor meg minek szólsz hozzá??? Ezzel nem megsértegetni akarlak csak felhívni a figyelmedet,hogy ha valamit nem ismerek akkor nem fűzök hozzá kommentárt. ÉN ismerem a történetet (sőt benne is vagyok a projektben) ezért mertem olyanokat is leírni amit a többi modellező nem tud és nem is biztos,hogy érdekli!

 

Nem meggyőzni akarlak csak amikor valaki a gyártás háttérrét nem ismeri és csak a rosszat látja és nem azt,hogy van 1-2 cég aki a magyar modellezéshez akar egy pár új és hiánypótló modellekkel hozzájárulni......

Ja és ha késik a modell akkor már fújjjjjj.... a nagy gyártónak is írsz azért,mert van olyan aki már évekkel ezelőtt beígérte a modellt és még a mai napig nem gyártotta le!!!!

Előzmény: Truckman65 (34277)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -3 6 34280

Az osztályharc élesedik, csapataink harcban állnak! Éberség! :D

Előzmény: Csuri Babos (34275)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -3 7 34279

Szerencse hogy Téged nem lehet ilyen átlátszó trükkökkel átverni, mert nem veszed meg..:D

Előzmény: Truckman65 (34276)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -9 2 34278

Szerintem kunyerálj pénzt itt, vagy facén, az úgyis divat mostanság.:) Szerintem sokan adakoznak majd, ha megtudják, a létfenntartásodra kell a pénz...

Előzmény: Csuri Babos (34275)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.15 -30 5 34277

Hübele Balázs módjára beígérni egy modellt úgy hogy nem csinálnak előkalkulációt?

Ez ugye vicc?

Az első drága modelljüket készítik vagy mi van?

Nem kell egyszerre belekezdeni bocsánat beígérgetni modelleket ha nem tudják kiszámolni hogy mennyi a kiadás.

Gondolom nem nonprofit cégről beszélünk?

Az a bibi a beígérgetéssel meg az előre kimondott árakkal hogy a komolynak tűnő nevű DIGI TOOLS-ból lassan komolytalan nevű DIGI TOJSZ lesz.

 

Előzmény: HOTotya (34273)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.15 -25 3 34276

ne hidd!

a "nincs"-nek hatalmas az inflációja,azért is ígérik be a modellt és éheztetik a vevőt hogy majd kapitalista-sokat nem gyártani akaró lusta módon 2 darab áráért egyet ad :)))))))))))

Igazi diszkont ár :)))))))))))) nem egy áráért kettőt,hanem kettő áráért egyet :)

Előzmény: somytomy (34265)
Csuri Babos Creative Commons License 2019.03.15 -3 3 34275

Szerintem azért vannak páran itt, akik keresnek havi 5-600 ezret, na azok megengedhetik maguknak, és miatt el is fog fogyni.

Na de én a minimálbéres fizetésemből sajnos nem vehetem meg!!!

Tudom, tanulni kellett volna....

Előzmény: Zolivonat72 (34264)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -5 5 34274


Limitált kiadás, ergo nagy(obb) bekerülési költség. Nem a "mezei" vásárló lett megcélozva vele. Mi ezzel a probléma?

 

DIGItools néven jó, hogy nem analógot készítenek. Akkor lehetne ANAtools.:)

 

Az mitől zsugorodás, ha eleve egy olyan vásárlóréteget céloznak meg - jó eséllyel sikeresen - amely ilyen kategóriájú/minőségű termékeket vesz? Akinek meg ez nem kell, annak ott van a tömeggyártásban kapható egyéb modellek tömkelege.

A kettő remekül elvan egymás mellett, kiegészíti egymást, nem pedig vagy/vagy-kategória.

 

A leendő MÁV-os Piko Szergej 160 euro a gyártói oldalon.

 

 

Előzmény: zetaman (34262)
HOTotya Creative Commons License 2019.03.15 -7 3 34273

Hogy MI EZ?????

Már elnézést,de megint az a kérdés,hogy mi mennyi és miért!!!!

Én is többször leírtam,hogy EZ KIS SZÉRIÁS termék!!!!!!!!!!!! EZT mindig mindenki(sokan) elfelejti!!!!! Minden terméküket Saját tőkéből finanszírozott a DT és nem a TE meg más előlegéből összeszedett pénzből!!!!

Nagyon primitív gondolkodás az ami minden egyes alkalommal felüti a fejét az árakkal kapcsolatban!!!! Mindenki (bocsánat nagyon sokan és tisztelet a kivételnek)azt hiszi,hogy ingyen és a két szép szeméért készítenek el valamit valakinek!!!!! (pl.: a műgyanta öntést a festést a tamponozást az alvázat a forgóvázakat az elektronikai paneleket és még sorolhatnám) Ezek nincsenek előre a fiókba téve és CSAK kihúzom és oda teszem….. Minden egyes dolgot megtervezni, megrajzolni,legyártatni! Ezeket nem ingyen készíti el senki,mint ahogy a munkád után Te is kérsz és kapsz bért vagy ingyen „dolgozol”????? :D (mazochista??? :D )

ÉN tudom mennyibe került pl. a BZ a DT-k(de nem adtak felhatalmazást,hogy elmondjam) DE higgyétek el nem azon az áron kapjátok,mint amennyibe került nekik!!! Rengeteg előre nem látható gond és probléma volt!! Ugyanígy a Leóval kapcsolatban is!!!! Aki nem vállalkozó vagy nem mozog olyan körökben annak nem sok elképzelése van a költségekről! Egy terméknél(többek közt) azt is ki kell számolni mi mennyi mit mennyiért azaz az ár érték arány!!! Ja és ott az állam bácsi aki az áfát (és még egy rakás dolgot fizettet) veled is és a vállalkozókkal!!! Na így jön ki az általad kérdezett MI EZ???

Előzmény: Pielstick (34269)
_Tapicska_forgalmista Creative Commons License 2019.03.15 -2 9 34272

Off!

 

A Te érvelésed mondható igazán ostobának. Tehát katasztrofális volt az idei Leo termés, ezért drágult...

Nem érdemli meg a modellezőtársad, hogy leostobázd! Birkózz meg azzal a paradoxonnal, hogy most ezzel leostobáztalak-e vajon?!

Különösen, mert 200 ezer valóban sok pénz egy mozdonyért, nem mindenki engedheti meg magának.

Általában mindenki megérti, hogy magasak a termelési költségek, ettől még joggal adhat hangot a csalódottságának, hogy sokallja az árat.

 

On

Előzmény: dave_dömper (34270)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -3 0 34271

Ez így rendben is van. 

Előzmény: Zolivonat72 (34264)
dave_dömper Creative Commons License 2019.03.15 -5 2 34270

Teljesen Off !

Kedves barátom !

Jártál mostanában piacon, vagy esetleg csak enni szoktad a kaját, ami már a tányérból kandikál ki ?

Már meg ne haragudj az ilyen ostoba érvelésemért, de ha csak azt veszed, hogy mennyit is drágult

mondjuk a krumpli két röpke hét alatt, amikor bejelentették, hogy nyam - nyam - nyam körülmények

miatt milyen katasztrofális lesz az idei termés -usw., usw., usw. Szóval ennyit erről.

On !

Előzmény: somytomy (34265)
Pielstick Creative Commons License 2019.03.15 -3 5 34269

A 2016-os temofeszten 100000Ft-ért ígérték a Leót 2017 tavaszi átadással.

Most 2019 márciusában 200000Ft ,és csak kívánságlistán van.

Mire átvehető állapotba kerül akkor már 230000pénz lesz?

Mi ez???

 

 

Wyncze13 Creative Commons License 2019.03.15 -3 1 34268

Amikor egy hangdekoderes VFK kocsi 60-70 ezer, akkor mi a meglepő azon, hogy egy mozdony ennek 2-3 szorosa?

Dampf Creative Commons License 2019.03.15 -4 8 34267

Koszti Tomi is utoljára már 85 ezer Ft-ért adta az analóg verziót ha jól emlékszem, de ha nem így volt majd kijavít.

Ő mint magánszemély kalkulálta az árat pl. munkabér járulékok és ÁFA nélkül hogy az egyéb költségeket ne is említsem, ezt egy cég nem teheti meg!

Ezt az apró tényt mindig elfelejtitek, csak megy a hőbörgés hogy milyen drága, talán pl. ha nem 27% lenne a világbajnok áfánk akkor kicsit olcsóbb is lehetne........

Előzmény: somytomy (34265)
cittystarr Creative Commons License 2019.03.15 -1 2 34266

Azt azért ne felejtsétek, hogy nem a DT értékesíti direkt a terméket, így az árrést is számoljuk az árhoz...

somytomy Creative Commons License 2019.03.15 0 2 34265

Ez azért lehangoló kicsit, mert amikor Koszti Tamástól kérdeztem öt éve, akkor hetvenezer volt a Bzmot ára, hangdekóderrel legyen kerek száz. Nem volt mostanában ekkora infláció szerintem :-/

Előzmény: Jegkoko (34258)
Zolivonat72 Creative Commons License 2019.03.15 0 6 34264

Ha jól emlékszem a 2017-es Temofeszten azt mondta DT,hogy kb 130000ft lesz az ára és,hogy 2018-ban fog megjelenni.De az akkor volt.Én félre is tettem rá a pénzt,de ez már nagyon sok.Értem én,hogy nulláról van fejleszve azt is tudom,hogy mennyibe került a hangfelvétel elkészÍtése.A modell nagyon szép hibátlan meg minden,de ez akkor is sok érte.Pesze biztos vagyok benne,hogy el fog fogyni mert tényleg remek munka.

Ez nem sÍrás hanem egy vélemény.

Előzmény: kavicsasínen (34260)
Truckman65 Creative Commons License 2019.03.15 -5 2 34263

Persze hogy nem lett annyi lett :)

Biztosan látták a bűvész filmet ahol ahányszor megszámolta a papírpénzeket--mindig eggyel több lett :)

Ők is számolták az előállítási számokat,na meg hozzáadták a legyártók és tervezők létszámát is és mindig több lett a végeredmény.Pár év alatt átszámolták és ha még várnak pár évet akkor már beleszámolhatják az öt év óta számolt inflációt és az addig halmozott kamatos kamatot is :)))))))))))) ja és az euro árnövekedését is :)

 

Előzmény: Jegkoko (34258)
zetaman Creative Commons License 2019.03.15 -2 8 34262

Az. LIMITált darabszám. És azokat eddig - ahogy nemrég dave_dömper is leírta - mindenki drágállotta, nulláról fejlesztve, egyedileg, kis darabszámban...

 

A hangdekóderről már leírtam, ez az ő döntésük, jelenleg nem mindenki hangmániás, ha nekik az a réteg nem kell, az ő döntésük.

 

Maradok a tömeggyártmányoknál, jó lesz a 150 eurós Piko Szergej, pedig nem a kedvenc mozdonyom. Nem sírok, de sokan nem tehetjük meg, hogy majdnem egyhavi átlagfizetést adjunk ki egy modellért.

Szóval további jó zsugorodást a nagyképűeknek.

kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -3 0 34261

Olvass vissza.

Előzmény: Csuri Babos (34255)
kavicsasínen Creative Commons License 2019.03.15 -6 1 34260

Limitált darabszám, a kasztni nulláról fejlesztve, részletgazdag, hangdekóderes...mégis mennyi lenne az az ár egy ilyen modellért, amiért nem sírnál itt?

Előzmény: zetaman (34259)
zetaman Creative Commons License 2019.03.15 -1 8 34259

Nnna, akkor ezennel végleg el lehet engedni a magyar témákat (szerencsére villamosságot csak a sínekig terveztem).

 

Ez az ár (is) sokat segít a hobbi végleges visszaszorításában. Milliárdosok sportja lett a (magyar témájú) vasútmodellezés. :-(

Előzmény: Jegkoko (34251)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!