Keresés

Részletes keresés

BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2654

Összeállt a nyomvonal. Nem olyan szép az ácsmunka mint Kisfaludi Úré, viszont reményeim szerint látványos kis asztal lesz belőle. Most szépen visszabontom a vágányokat, mindegyik kap külön betáplálást, aztán mehetnek is vissza. Persze előtte minden második talpfa eltávolításra kerül. Aztán még a meglevő BTTB váltóállítóimat kell összekombinálnom a kitérőkkel, mert ami rajta van, azt nem tudom roncsolás nélkül leszedni, felül meg nem maradhatnak. Kell még eszkábálnom egy kis fordítókorongot is, úgyhogy lesz még vele meló.

A terepről már nem is beszélve:-))

Előzmény: BaTTka 1 (2614)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2653

"Mondjuk már az is gáz, ha csak azután kezdik el árusítani az M&H-ban, hogy te megérdeklődted a Bachman europnál."

 

Ez egyáltalán nem gáz, szerintem. Ma kaptam meg a meghívómat a jövő évi nürnbergi vásárra. Szegények, mindig küldik, egyszer már illik majd élnem is vele... Szóval, a csíkos-műhely nemzetközi adószámmal rendelkezik, és az eddigi évek alatt eléggé sok céggel került kapcsolatba, Bachmann-tól a ZIMO-ig. Az nem baj, ha én érdeklődöm, a Bachmann meg ezek után megkérdi a hazai importőrét, hogy nem-e lehetne-e? Mindenki abból él, hogy el akar adni, így a Bachmann is. Nyilván minden lehetőséget megragadnak, hogyha esetleg az importőrük nem eléggé tájékozott. Nincs ebben semmi baj, mindkét fél, a gyártó, meg a kereskedő is egymásra van utalva, a "biznisz" akkor megy jól közöttük, ha áramlanak az információk oda-vissza.. A szervíz meg még jobban, nekem érdekem, hogy az Ügyfeleimet tanácsokkal is kiszolgáljam. De! Az is lehet, hogy csak véletlen egybeeséséről van szó. Nem én fújom a passzát szelet.

 

Az igazi baj a hozzászólásod többi mondandója, amivel egyet is értek, kivéve azt, hogy nem kéne cimkéket gyártani... Ez egyébként, az mellett, hogy az én f---mal verik csalánt hoszabb távon nem tesz jót sem a hazai kereskedőnek, sem a gyártónak, mert piacot fog veszíteni mindkettő. Most akkor tessék mondani, hova küldjem azt a kuncsaftomat, akinek 30.000Ft-ja van egy DCC vezérlésre? Sajnos van hazánkban két hazai bolt (az egyinek van weblapja, kinnt is a link a honlapomon) nem fogalmazzák a cuccot...:-(

 

Előzmény: Dolmi mackó (2652)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2652

Ha a dobozára-papírjaira 2.5A van írva, de valójában nem azt tudja, akkor szerintem az kimerítí a megtévesztést, nem egy nagy dolog készíteni egy papírcimkét és átragasztani a doboz-leírás ezen részét.

 

Kiváncsi lennék a Bachman europ magyarázatára, hogy ugyan ki és mikor cserélte le a készlet tartalmának egy részét.

 

 

Mondjuk már az is gáz, ha csak azután kezdik el árusítani az M&H-ban, hogy te megérdeklődted a Bachman europnál.

Előzmény: Törölt nick (2651)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2651

Sajnos erről beszélek, amikor a hazai importőrről értekezem...:-(((

 

Anno, kb úgy ez év elején, leveleztem a Bachmann Europe-pal (hamár alkatészeket, ha kell tőlük rendelek), hogy esetleg kérhetnék-e alkalmanként ilyet? A nevezett hazai "kereskedőhöz" irányítottak, majd a levelezésünk után néhány héttel meg is jelent a Bachmann Dynamis az üzletben, Rendben is vagyunk voltunk, mert az ár korrekt. Azonban volt egy kis szünet, és a most kapható vezérlőt, aminek a dobozán, meg a papírjain is 2,5A max terhelés van feltűntetve, a hazai cég egy darab 1A-es, nem rövidzrvédett (MEEI vizsgát már nem is kérdem, van-e?) trafóval adja, a majd 3A-es stabil táp helyett.

 

Én meg ajánlgatom itt, meg a műhelyben, hogy sokkal kényelmesebb, jobb vele játszani, mint a ROCO-val. Ez igaz. Csak egy ügyfelem felhívott (nem egészen tájékozatlan elektronikai téren), hogy feltűnt neki, hogy egy szürke trafócska van a dobozban, amiben lötyög, mert nem neki való a hely, és volt bátorsága megkérdezni az eladótól, hogy az 1A-es trafó hogy tud leadni 2,5A DCC sínfeszt? Nem írom ide a választ mert nem tűri a billentyűzetet...:-(((

 

Beszerzési források:

hattons Angliában,

Gleis 11 Németország

Ausztriában nem tudok boltot.

Előzmény: ms bakter (2650)
ms bakter Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2650

A Dynamis tápegységének a problematikája vonatkozik az M&H által kínált egységre is?

 

http://shop.modell.hu/product_info.php?products_id=75528

 

Ha igen, külföldön hol érdemes beszerezni konkrétan? Akár Bécsben személyesen, akár interneten...

 

Köszönöm!

Előzmény: Törölt nick (2648)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2649

Még valami, ezt olvasd el, hátha segít egy kicsit:

http://www.csikos-muhely.hu/dl/dcc.pdf

Előzmény: Gimmy69 (2634)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2648

OFF

Leánykori nevén ESU Navigator. Belépő szintű kategóriában ár/érték arányában verhetetlen, az általad felvázolt célokra alkalmas. ESU V4-es még nincs forgalomban, válaszd a DigiTools dekóderét, fele annyiban van, és jobb.

Bemutató a vezérlőről itt:

http://www.liliput.de/flash/dcc_film.html

 

DE! Vigyázni kell a beszerzéssel, mert:

- mindenhol a világon (Nagy Britannia, Németország, stb.) rendes táppal adják, ami egy 2,8A-es stabilizált kapcsolóüzemű kis egység. Valamiért a hazai forgalmazója egy sima 1A-es, bedugós trafót ad hozzá, amivel agyoncsapja az egész rendszert. Vagyis, nem idehaza kell megvenni, sajnos...:-(

ON

Előzmény: Gimmy69 (2634)
cssz74 Creative Commons License 2010.11.26 0 0 2647

fele fapados! :D

Pontosan Bcm, csak beragadt a shift...

Előzmény: RhB (2643)
modell13 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2646

H0

Előzmény: Gimmy69 (2644)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2645

Ez inkább H0.

Előzmény: Gimmy69 (2644)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2644

Köszönöm a válaszokat, most idáig élveztem a Video-kat, ez nagyon zsír, tetszik, de nem tudom eldönteni, hogy ez milye típus szerintem TT...  ? ? ?:)

RhB Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2643

Milyen az a BCm kocsi, ilyenről még sohasem hallottam...

 

Előzmény: cssz74 (2638)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2642

A digitális topikban biztos tudnak segíteni :

http://forum.index.hu/Topic/showTopicList?t=9043718&la=105183873

Előzmény: Gimmy69 (2634)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2641

Digtalizálásról inkább kérdezd Csíkos mestert.Amennyit én tudok,hogy minden mozdonyba kell dekóder.A többi részletét egyenlőre nem ismerem.

Előzmény: Gimmy69 (2634)
modell13 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2640

Váuh le a kalappal jól haladsz

Előzmény: cssz74 (2638)
cssz74 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2639

Tisztán, mintha magamat hallottam volna... :D

Előzmény: Grabenka (2637)
cssz74 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2638

Ugyanmár! Ezt honnan vetted? :D Van 4 nohabom, 6 szergejem, 6 csörgőm, 4 púposom, és egy rakat Ap, By, Bhv, BDh, Ds, Am, ABm, Bm, BCm, ABee, By, Byd kocsim... :) Azért tudnék összeállítani megfelelő szerelvényt! Meg is fogom csinálni, csak a nagy pályának egyenlőre prioritása van. Készül a fejpályaudvar, sajnos csak 8 vágánnyal... :(

Előzmény: Dolmi mackó (2627)
Grabenka Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2637

Üdv!Kizárólag Magyar vonatkozású asztal szeretnék építeni,semmi városka+állomás,csak ipari létesítmények.

Bánya,fatelep,kamion terminál,stb stb.

Előzmény: Dolmi mackó (2623)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2636

A Kép lemaradt bocsi... :)Decoder... ?:(

Előzmény: Gimmy69 (2634)
Grabenka Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2635

Üdv!

köszönöm a linket!!!

Előzmény: Dolmi mackó (2623)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2634

Dynamis DCC Digitális vezérlő

 

Erről mi a véleményed/tek... ?:(

Ez alkalmas egy max. 5 mozdonyból álló asztal plusz fényeinek a vezérlésére... ?:(

Valamint milyen plusz elektronikai kiegészítő kell hozzá, hogy működjön is a dolog, azaz egyszerre több mozdonyt vezérelni lehessen... ?:(

Olvastam ezekről a

V4.0 5 generációs 8 pólusú Decoderre és ha igen, akkor ebből minden egyes mozdonyhoz kell belőle 1-1 db vagy hogy is mükszik ez, mert sokat ír róla, ami nagyon jó kis dolgokat írnak, de nem tudom hova tenni helyezni ezt a Decoder dolgot... ?:(

Ezt a digitálisan vezérelt mozdonyba kell bekötni vagy a fentteb képen látható vezérlőbe kell... ?:(

Tudom, hogy buta kérdés, de mint már írtam is kezdő vagyok... :)

Köszönöm az irányzékos válaszokat előre is... :)

Előzmény: karikaV43 (2633)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2633

Nincs mit.

Előzmény: Gimmy69 (2632)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2632

Köszönömtem... ;)

Előzmény: karikaV43 (2631)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2631

Az a P0 az a H0 lesz,szerintem neked ideális a TT hamár ez van.

Az N nem a legkisebb de azért már elég kicsi 1:160-hoz.

Szerintem néz be a medikerbe,modellkitbe és a moddel és hobbyba.

Sorrenben vasutmodell.com,modellkit.hu és modell.hu

Előzmény: Gimmy69 (2629)
gezerol68 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2630

Sziasztok!

Elkészűlt a következő pályaterv megvalósítása,már csak egy 3 utas váltó hiányzik és megy eladásra a kicsike!

Mérete: 120x250cm.Ahol a sínek keresztezik egy mást,ott egy hidat képzeljetek el!Üdv: Gábor

Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2629

Üdv... :)

 

Hol nézegessek körül ezek után... ?:)

 

A Conradban már jártam, igen borsos árban van ott minden sajnos... :(

 

Mit értesz a kezdőkészlet alatt... ?:(

 

Ja és f elsővezetékest szeretnék kialakítani, mert nagyon tetszik a képek alapján, amiket eddig láttam és a peronvilágítást és az utcait is nagyon csípem és szeretnék hasonlót építeni… :)

Tehát a PO az, amit elsősorban ajánlasz, és ahhoz van legtöbb minden, bár sajnos a hely szűke miatt, nekem épp a TT sínjeim vannak, nem sok, kb.10-20 közötti ív és vagy 6db egyenes és tán van 2db váltóm is… :)

 

Egyébként, akkor a méret szerint a PO a legnagyobb a TT a közepes és akkor az N a legkisebb az utalásod alapján… ?:)

 

Köszönöm a válaszaitokat, ja és irányítóból még is milyet ( Tipus és márka név ) ajánlotok, ami ehhez az általam felvetett 5 mozdonyhoz elégséges lenne… ?:(

 

Köszönöm… :)

Előzmény: karikaV43 (2613)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2628

Ezt nem vitatom,de gondolom az ára is ott van.Azért egy Brawa gőzös is tud valamit kinézetre.Kimondottan az átlagos mozdonyokra gondoltam,ami a kisebb méretarányokban sokszor játékszerű.Bár a TT-s Roco szergely elég jól néz ki.

Előzmény: Törölt nick (2618)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2627

"egy egyvágányos tóparti, nádasos valamin"

 

Balaton, Nohab? :-)

Előzmény: cssz74 (2626)
cssz74 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2626

H0-hoz nem túl nagy, de kérdés, hogy mit akarsz modellezni. Milyen nemzetiségűt, milyen korszakot, stb. Én gondolkodom egy kb. ekkora 2. pályában, egy egyvágányos tóparti, nádasos valamin, gyerekkori emlék szerűségen, amit kapcsolhatnám a nagyobb pályához...

Előzmény: Grabenka (2622)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2625

Nem véletlenül akadt meg rajta szemem:-) Tekintve hogy most egy kicsit forgótőke kiáramlási stoppot kell bevezetnem, egyelőre maradnak, mert mit akasztok akkor a karácsonyfa alatt a mozdony után.-) Meg aztán annyira szépek. És hát a tervezett bővítésnél még szükség lehet rájuk. Mondjuk ezen a pályán az R 250-es íveken nem tudom mit csinálnak, bár a startszettben sem sokkal nagyobb az ív.

Előzmény: Dolmi mackó (2621)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2624

Nem, TT-vel célszerűbb szerintem.

Előzmény: Grabenka (2622)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2623

Ezt az dönti el, hogy milyen jellegű-témájú asztalt szeretnél.

Nézd át ezt a blogot, olvassd vissza, sok hasznos infót találsz rajta:

http://trainmodeller.freeblog.hu/

Előzmény: Grabenka (2622)
Grabenka Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2622

Üdv!

akkor még egy kérdés,érdemes H0-val foglalkozni?ekkora asztalon? 265x130

Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2621

A liliput kisdizele iszonyat szép lett, lassú menetben szépen fut, gyorsabban kicsit zajos, de a boltban feltétlenül próbáld ki, nehogy úgy járj mint én, nekem pár hét után kicserélték a medikerben, mert a csatlórudakkal gebasz volt.

 

Az az 55 ezres roco startszett piszok jó áron van, én eladtam belőle a multimaust.

 

A 4 tengelyes vagonokat eladod? :-)

Előzmény: BaTTka 1 (2619)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2620

Ráadásul nincs megkötve az ember keze, hogy mit rakhat az asztalra, ha nem akar jelzőket, akkor nem tesz, ha nem akar olyan mozdonyokat-vagonokat, amik jelenleg nem futnak hazánk kisvasúti vonalain, akkor úgy is realisztikus lesz az asztala, mert a kisvasúti téma az egyik legszinesebb! :-)

Előzmény: BaTTka 1 (2617)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2619

Megyek majd oda is:-)) Most vettem a Medikerben az akciós startszettek, abból a kis gőzös marad. Majd még kell mellé valami dízel is, arra a Liliput kéttengelyese az esélyes. Lesznek lórék, meg kéttengelyes tehervagonok. Meg lesz egy kicsatlakozás is a majdani bővítéshez:-)) Terv szerint karácsonyra szeretnék készen lenni az üzemi részével, a tereprendezés fűtött műhely híján a tavaszra maradna.

Előzmény: Dolmi mackó (2616)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2618

Azért a TT-s Gützold BR65.10, vagy BR24-nek előre köszönhetne jópár H0 gőzös:-)))

 

De a Kühn Herculesnek, vagy BR211-nek is:-)

Előzmény: karikaV43 (2613)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2617

Ne hagyd ki a H0e -t. Én is éppen a helyszűke miatt álltam neki. Az H0 is, viszont kis rövid mozdonyokkal, és kéttengelyes kocsikkal nem kell akkora íveket alkalmazni és az állomásokat is lehet rövidebbre szabni. 

Előzmény: karikaV43 (2613)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2616

Miért nem a H0e topicot pörgeted fel ezzel egy kicsit? :-)

 

Milyen járművek fognak rajta menni?

Előzmény: BaTTka 1 (2614)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2615

Ja igen, visszaolvasva látom, némi dolgot kihagytam, mint pl. milyen márkák léteznek, mert rég gyerekkoromban a TT & Piko volt, de sajnos csak bizonyos mennyiségű sínek vásárlásáig jutottam el, de ma már nem tudnám megmondani, hogy milyet vettem, hogy TT-e vagy Piko. ?:(

Valamint mindenképpen helyeznék el embereket, állatokat és egyéb járműveket el, így ezért is kellene a javaslat és támpont, hogy melyik mellett és melyikek között érdemes keresgélni és belevágni a vásárlásba és jó lenne némi olyan Link, ami itthon is megtalálható és Web oldalról azt kiválasztva, meg is tudja rendelni az ember, persze gondolom, borsos árakban vannak, mint ahogy az a Hobby terén is lenni szokott... :(

 

Köszönöm a hasznos Infókat... :)

Előzmény: Gimmy69 (2612)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2614

Másfél napi munka eredménye (kisebb megszakításokkal). Én csak úgy hívom hogy hulladék projekt:-) Az alap egy kiszuperált heverő vázszerkezete, a vágányok alatt asztalos ismerőstől felszabadított rétegelt lemez. A síneket meg óccsóért vettem. Egyébként H0e asztalka lesz, bal oldalon egy kis fafeldolgozó üzemmel, jobbról meg sok sok zöldség. Az a rengeteg sín csak érzéki csalódás, nagy része eltűnik a terepben. Kicsit sajnos lefutottam az alapról, de majd megtoldom valahogy.

karikaV43 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2613

Én mindenképpen digitális rendszert építenék 5 mozdonyhoz elég lehet  a kezdőkészletes vezérlő.A méret alapján a H0-át kizárnám inkább TT vagy N,de választék a H0-ban a legnagyobb járművek és épületek tekintetében.Az élet hűségről nem beszélve,bár ezért lehet kapok a többi méretben érdekelttől.

Előzmény: Gimmy69 (2612)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2612

Üdv... :)

 

 

 

Tudnátok a jövőbeni elképzelésemhez, némi ihkletett adni, abban az elképzelésemben, hogy helyszűke végett a mennyezetre szeretném használaton kívül elhelyezni, ill. felhúzni olyan 210-220m magasra a szoba 275cm magas belvilággal van, így az a 50-60 cm max. magasságú majdani kész terepasztal is elférne... ?:)

 

Elsősorban az asztal kb.210x110 cm méret környékén lenne, egy tégla lap alapú és viaduktot hegységet alagúttal, és egy nagy városi és egy kicsi falú pályaudvart, valamint egy fordítót és némi városi házak és egy kis ipari területet képzelek el, valamint 2-3 szélkereket is az ipari terület és a hegység környékén, persze ezek mind csak még képzeleti terv szintjén állnak... :)))

 

A nagy pályaudvart 4. max. 5 vágánnyal valamint körbe és az 'S' alakban, (talán emeleteset)és dupla sínpárt képzeltem el, mert mindenképpen szeretnék egy teher szerelvényt és 1 több személykocsiból álló szerelvényt + egy kis személyszállítót, talán 2-3 kocsist... :)

 

Össz-vissz max. 5db villanymozdony lenne, köztük természetesen 1 Olds modell gőzöst is 1-2 régi kor kosijaival és felváltva, használnám a forgató segítségével, így egy vasúti szerelő ill. parkírozó kialakítás segítségével, attól függene az üzem, hogy mikor milyen korba élném bele magam... ;))) 

 

Szóval van elméleti síkon elgondolás, csak kell a profik segítsége hozzá, mert nem vagyok jártas a vasút építésében, és azt is szeretném kérni tőletek, hogy ha van némi időtök rá, hogy tanácsot kérjek, abban, hogy az így általam felvázolt elképzelés alapján, milyen és mekkora méret arányt válasszak, hogy minél hatásosabb és élőbbé váljon az asztal... :)

 

Valamint egy könnyen kezelhető és max. egyszerre két, esetleg három mozdony meghajtását ill. vezérlését biztonságosan végre lehessen hajtani, anélkül, hogy nagy kalamajka lenne belőle... :)))

 

Tehát mivel is kezdjük mi kezdők, ha egy hosszú távú építésbe veri a fejszéjét és egy (profi)asztalt szeretnénk kialakítani (pár év leforgása alatt), ha már költi rá az ember az idejét és pénzét... ;)))

 

Gondolom, hogy az első a helyes méretarány megválasztása az elsődleges és a makettek bőséges választéka is és a vasúthoz kapható, aránylag jó ár és készlet bőség szemelőt tartása, na és a legfontosabb kérdés talán, hogy milyen vezérlővel tudom ezt mind működtetni... stb... ?;)))

 

  

 

Válaszokat, kérdéseket várva várom... Köszönöm/jük... ;)

alsó madárfogás Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2611

"könnyen hozzáragad (...) végülis minden, kivéve a vízbázisú ragasztókat" - vagyis amit ildomos lenne használni a vasútmodellezésben, az nem. :-)

Előzmény: Törölt nick (2610)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2610

Nem nagyon kell azt csiszolgatni, könnyen hozzáragad pl. a palmatex, pillanatragasztók, sziloplaszt, PU -ragasztók, ragasztópisztolyos ragacs, végülis minden, kivéve a vízbázisú ragasztókat.

Előzmény: Grabenka (2609)
Grabenka Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2609

Üdv!
A következő dolgokra gondoltam:
Sínrendszerem piko,az alá szeretnék 0.3-as parafát.

Ezt viszont ragasztanám,sínt pedig abba csavarnám.
Finom csiszoló pappírral csiszolnám meg,a ragasztandó felületet.

Tehát valami ilyesmire gondoltam,de nagyon meg köszönném az ötleteket.

Előzmény: alsó madárfogás (2608)
alsó madárfogás Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2608

"sima fehér bútorlapból" - ha ez a fóliázástól fehér, akkor a víz nemigen bántja. Így persze lekezelni sem kell. De azt hiszem, tán a létező megrosszabb anyag: még egy sínszöget is nehéz lesz beleverni, a ragasztásról nem is beszélve. Igaz, olcsó. :-)

 

Előzmény: Grabenka (2601)
Grabenka Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2607

 

Üdv!
Az asztal alján keret van ami be van bordázva+6lábon álló.Tehát azon nem gondolkodtam,hogy be hajlik.

Csak annyira voltam kíváncsi,hogy le kell e kezelnem valamivel.

De akkor ezek szerint nem kell,és akkor meg is ragadnám az alkalmat,hogy meg köszönjem mindenkinek a hozzá szólását,köszönöm!

Előzmény: MarkTrain (2603)
MarkTrain Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2606

Az nem baj.... A terepasztalt nem kell hurcibálni.

Előzmény: cssz74 (2605)
cssz74 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2605

Akkor ekkora lappal nagyon nehéz lesz...

Előzmény: MarkTrain (2603)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2604

Az asztal felső részét nem kell, attól csak kevsébé ragadnának rá a későbbiekben a dolgok, amiket fel fogsz ragasztani.

Az oldalára kértél vmi lezáró elemet? ha az is butorlapból készült (és ha nem laminált), akkor azt lefestheted, szebb lesz és nem látszik rajta a kezedről rátapadó kosz és zsír.

Előzmény: Grabenka (2601)
MarkTrain Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2603

Ha elég vastag a bútorlap és jó a merevités nem fog megvetededni.

Előzmény: cssz74 (2602)
cssz74 Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2602

Szia! Nem teljesen értem. merevítő borda nincs alatta? A butorlap helyett azért lett volna jobb OSB lap, mert az nem vetemedik meg, ha vizet lát. Az a baj, hogy a terep építésekor kasználatos ragasztók víz bázisúak...

Előzmény: Grabenka (2601)
Grabenka Creative Commons License 2010.11.25 0 0 2601

Üdv mindenkinek!
Kezdő modellező vagyok,így szeretnék feltenni pár kérdést!
A héten érkezik meg az asztalostól az asztalom,aminek a méretei 265x130.

Ez egy sima fehér bútorlapból készült,le kell kezelnem az aszal lapot valamivel,mielőtt neki állok a tereprendezésnek???

egyenlőre ennyi lenne a kérdésem,köszi előre is.
üdv Imre

ms bakter Creative Commons License 2010.11.24 0 0 2600

Benzinkút telepítéséről fotók itt:

 

http://indafoto.hu/msbakter/collections

 

ms bakter Creative Commons License 2010.11.24 0 0 2599

Sajnos pontosan nem emlékszem. Néhány, mondjuk 5-6 váltóra biztosan, lehet, hogy többre is.

Előzmény: M62235 (2598)
M62235 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 2598

Köszönöm, és ez a 250gramm mennyire elegendő?

Előzmény: ms bakter (2596)
MarkTrain Creative Commons License 2010.11.24 0 0 2597

Aha értem. Én a szivacsos ágyazatot szabtam a váltó alakjára persze nem1 darabból.

Előzmény: ms bakter (2596)
ms bakter Creative Commons License 2010.11.24 0 0 2596

A Nochnak ezt a bizonyos szivacslap + passzoló kőzúzalék csomagját használtam (cikkszáma 99161). A szivacslapot túlnyúlás nélkül a váltó formájára vágtam, az asztal alatti állítómű furatát elkészítettem, a váltót, majd a váltóművet rögzítettem / beüzemeltem, ezt követően pedig elkészítettem a kavicságyazatot.

 

Egyszerűnek hangzik, váltónként kb. 1 óra munka mindent összevetve (szorozva kb. 45 váltóval -- uh, még belegondolni is rossz...).

Előzmény: MarkTrain (2593)
M62235 Creative Commons License 2010.11.24 0 0 2595

Köszönöm!

Előzmény: ms bakter (2571)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2594

Húú tényleg most, hogy mondod, mintha dupla akkora lenne ! :-)))

 

Szóval  a szines az egy másik asztal.

Az aránylag kész van, bár egy jó terepasztal sosincs kész. :-)

Előzmény: Gimmy69 (2554)
MarkTrain Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2593

Te hogy oldottad meg a váltóknál a szivacsos ágyazatot?

Előzmény: ms bakter (2571)
csibesz2 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2592

Köszönöm a segítséget és a pozitív minősítést!

 

Előzmény: Törölt nick (2590)
2xlion Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2591

Amennyiben a mozdonydekóderünket mozdonyvezető üzemmódba lehet kapcsolni, akkor semmi problémát nem jelent Multimauson a mozdonyok közötti váltogatás.

Előzmény: Törölt nick (2570)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2590

Nno!

Oszt néköm kő béharangózni?!

:-))))

 

Érdemes gyerkőcökkel felkeresni az eseményt, rendkívül családia, és gyermekbarát a rendezvény! Legalábbis a fiaim szerint:-))

Előzmény: csibesz2 (2587)
gezerol68 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2589

Ha árulni szeretnék,hogy tudok bejelentkezni?Üdv: Gábor

Előzmény: csibesz2 (2587)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2588

Az asztal egyenlőre terv,bár meg van a helye csak a melléképületre kell költeni sokat.Addig anyag gyűjtögetés folyik.Mozdonyból csak 12 van jelenleg amiből csak négy mávos a többi DB,Öbb és csak Ep II.-III.Szóval van még mit venni és nincs pénz rogyásig bár jó lenne.Tavaly felszámolt gyűjteményem árából vásárolgatok,de óvatosan és lehetőleg gazdaságosan.Sok dolog van már,felsővezeték,fordítókorong néhány épület,sínek,néhány váltó és négy digitalizált mozdony és úgy 60-70 vagon.Szerintem az én leendő asztalom nem nagy tavaly még Komárom állomást akartam meg csinálni 11x5méteren,de az iszonyú pénz.

Előzmény: Dolmi mackó (2576)
csibesz2 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2587

Na,talán most:

csibesz2 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2586

Igen,erre jár :D

Magánban pár érdekeltnek küldtem levelet.

A kiállítás 2010.december 11-12-én lesz a VOKE művelődési házban,csatolom a meghívót.

Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2585

Én is N-es méretarány felé kacsingatok, a TT nem elég drasztikus, a H0-hoz képest, jelenleg pedig H0e a nagy szerelem.

Előzmény: Törölt nick (2578)
gezerol68 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2584

Természetesen szívesen megnézném,mert nagyon érdekel a dolog.Jelenleg 3db vezérlőm (Look2-s) van,de ha találok még olcsón,akkor szeretném bővíteni a vezérlést.Válaszod köszönöm!Üdv: Gábor

Előzmény: Törölt nick (2580)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2583

Reggel 3.45h-kor megnézem az állomáson a plakátot, de leghamarabb csütörtökön, vagy pénteken tudom felírni ide, mert megyek Osztrákiába, hív a munka...

 

De, ha csibesz2 kolléga erre jár, majd csak felírja hamarabb. A VOKE-ban lesz, az állomásnál.

Előzmény: SchefferJ (2581)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2582

Ezeket próbálgattam csak négy mozdonnyal.Kettő még elment a két körön mivel nem voltak egymás útjába a másik kettővel egy tolató vágány és egy 250mm-es kitérő lett volna a cél,de gép megálíítás nélkül nem ment és vagonok ill. váltó állítás még sehol.Köszönöm a választ.

Előzmény: Törölt nick (2570)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2581

Ez az esemény mikor lesz? mi lesz? engem is érdekelne...

Előzmény: Törölt nick (2580)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2580

3-at minimum, de, ha jössz decemberben Szolnokra, akkor majd megnézheted, mert jvnd kolléga csinált valami elosztópanelt, arra vagy egy tucat beköthető, és működik is:-)

Előzmény: gezerol68 (2574)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2579

Oké, én 9-et tologatok 2 erősítővel, igaz ezek nem akadnak össze, ha nem akarom... mert külön pályán futnak.

 

Ha nem mennének külön pályán... hmmm, akkor valószínű vasútbiztonságba (foglaltságjelzők, szakaszolások) invesztáltam volna többet... hogy ha bármit bénázok, akkor se szaladjanak össze...

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2578

Mhhmm...

Tudod, hogy mit építek én idahaza magánban?

A fiaimmal, ha hozzájutunk, akkor egy nagyjából 200*130cm-es TT-t,

az N-es Unterbremsenfeld az 105*55cm,

a Z-s Langsamdorf meg 155*75cm.

 

Csak felvetődött itt egy grandiózus terv, meg valaki kérdezte, hogy neki 5*4m lenne az asztala, 20-30 vonattal. Szóval, maradva az autós hasonlatnál: ha építünk egy irdatlan nagy kasznit, azt nem biztos, hogy egy kéthengeres, 600ccm-es kétütemű motorral kell felszerelni:-)

Előzmény: Dolmi mackó (2576)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2577

"azt az egy-két szerelvényt tologatni..."

 

:-))

 

 

Előzmény: SchefferJ (2575)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2576

Off:

 

A megoldás Dacia Logan MCV :-)

 

On: De örülnék, ha ilyen nagy asztalom lenne és csak a vezérlőre való hiányozna :-)

Nem hogy az anyagi okok miatt nem lehet ilyen nagy asztalom, de még helyet se tudnék neki biztosítani :-))

Szóval még ingyen se vágjon hozzám senki ilyen óriás asztalt :-)

 

Előzmény: Törölt nick (2573)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2575

"Nagy vonatforgalmú, nagy asztalokhoz nem igazán ideálisak, két meglehetősen hátrányos tulajdonságuk miatt."

 

Ez biztos, hogy így van...

 

viszont eltekintve attól a néhány százaléknyi kisebbségtől, akinek helye és pénze is van nagy vonatforgalmú, nagyméretű asztalhoz, a többieknek lehet, hogy elég a Multimouse, azt az egy-két szerelvényt tologatni...

Előzmény: Törölt nick (2573)
gezerol68 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2574

Szia István!

Egy erősítőre max. hány Look 2-t lehet rákötni,ha a váltokat egy RouteControll-lal vezérlem?Nálam jelenleg 2db van rákötve egy Y kábellel eloszva.

Előzmény: Törölt nick (2573)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2573

"...viszont szerintem sok embernek Multimouse van és kénytelen vlahogy megoldani a problémát."

 

Stimmel.

Csak sajnos, akár honnan is nézzük, a ROCO digitális vezérlői a Trabant, izé a Suzuki Alto, vagy a FIAT Panda kategóiában vannak. Belefér ezekbe a kocsikba is 5 ember, de tartósan, hosszú útra nem ezeket a kocsikat ajánlanám 5 fő részére, csomagokkal.

 

Nagy vonatforgalmú, nagy asztalokhoz nem igazán ideálisak, két meglehetősen hátrányos tulajdonságuk miatt.

Előzmény: SchefferJ (2572)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2572

Azért egy kis rutinnal nem lehetetlen a feladat... :)

 

Ugye ha átváltunk a másik mozdonyra a Multimouse-al és nem érintjük a tekerőt, akkor nem történik semmi. Néhány hét rutin után villámgyorsan odatekerjük a másik mozdony által megkívánt pozícióba a tekerőt. 

 

Persze nem olyan kényelmes mint a lent felsorolt szuperebb irányítók, viszont szerintem sok embernek Multimouse van és kénytelen vlahogy megoldani a problémát.

Előzmény: Törölt nick (2570)
ms bakter Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2571

Megnéztem. A szürke színű Noch-os ágyazathoz (ha jól láttam, ez van neked -- én is ezt választottam) a csak zúzalék cikkszáma 09374.

 

Van még olyan csomag is, amiben a zúzalék mellett van 3 db 15 x 30 cm-es szivacslap, amit a váltók alá méretre tudsz vágni, ennek a cikkszáma pedig 99161.

 

Noch-ot forgalmaz a vasutmodell.com is meg a Modell és Hobbi is -- szerintem mindkét helyen meg tudod rendelni. Sok sikert!

Előzmény: M62235 (2559)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2570

Végezzünk el egy rutin feladatot, nem lesz nehéz!

Indítsuk el pl. az 1-es címen található mozdonyt fél sebessggel előre.

Majd indítsuk el a 2-es címen lévőt teljes sebességgel hátra.

Közben az egyessel olyan helyre érkeztünk, ahol kicsit fékezni kéne, vegyük vissza az irányítását a kezünkben lévű MultiMaus-szal (vagy LokMaus2, 3 akárhánnyal, vagy a méregdága rádióssal, egyre megy), és lehetőleg zökkenő mentesen fékezzünk le, miközben tartjuk a menetirányt.

 

Nem kell most válaszolni, lehet holnap is, egy ideig lehet próbálgatni:-)))

 

Kérdésre a válasz: egyik ROCO sem lesz jó hozzá, ha három vagy több vezérlőt is kötünk az erősítőre, ami 20-30 vonat esetében már édeskevés lesz teljesítményben amúgyis.

Olyat kell keresni, ami ekkora rendszerhez jó lesz. Több ilyen van, de ezek ára legalább 250-300Euro. Példa feladatra viszatéve, ezek megjegyzik, hogy hol hagytuk el az 1-es mozdonyt, és visszaváltva erre onnan folytatják a vezérlést.

Lenz Set100,

Uhlenbrock Intellibox2,

Tran HR3/ZF5.

Kicsivel feljebb az árlétrán:

Zimo

ESU EcoS

 

Előzmény: karikaV43 (2569)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2569

Hamár itt tartunk nekem Fleischmann multimausom van elvileg 60 mozdony meg 100 váltó irányítható róla,már mint a leírása alapján.Már 4 mozdony egyidejű irányítása is nehéz pedig csak két kör van a parkettán össze rakva.Én is 500x400cm-es asztal építését tervezem.20-30 mozdony biztos lesz.Milyen vezérlő kell ennek mükődtetéséhez?Amennyiben lehet a pc-s megoldást nem szeretném,az kiveszi a játék lényegét.

Előzmény: Törölt nick (2562)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2568

tuni = tudni

Előzmény: SchefferJ (2567)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2567

Minden részét el fogod tuni érni kézzel? Körbejárható? Saját tapasztalatomból kiindulva erre érdemes odafigyelni, hacsaknem hegymászó-szereléssel felülről akarod megközelíteni a dolgokat...

Előzmény: Pycur24 (2561)
MarkTrain Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2566

Lehet hogy az még nincs megtervezve.

Előzmény: Törölt nick (2564)
MarkTrain Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2565

Én kicsit kevesebb vasútat tennék bele. Pl. a kis köröket nem tettem volna bele ott ugyse mennek el szépen a hosszabb vonatok.

Előzmény: Pycur24 (2561)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2564

Most, így jobban megnézve én a magányos fordítókorongot sem értem igazán...

Meg sok mindent még...

Előzmény: baktairrrr (2563)
baktairrrr Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2563

Szia!

 

Nem tűnik rossznak (habár én nem szeretem a zsúfolt asztalt), de egy kérdésem lenne: hogyan fogod elérni a kisiklott járműveket, és hogyan fogod tisztítani a pályát ott, ahol nem éred el? 

Előzmény: Pycur24 (2561)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2562

Ehhez a ROCO MultiMaus olyan kevés lesz, mint a Mackó sajtban a brummogás. Pálne, ha több vonatot kellene kezelni egyszerre...

Előzmény: Pycur24 (2561)
Pycur24 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2561

Előzmény: Pycur24 (2560)
Pycur24 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2560

Sziasztok!

 

Szeretném kikérni a véleményetek. Most lettek kész a tervek. Méretei: 600*450 cm. 

Fleischmann sínek lesznek, Roco Multimause digitális vezérléssel (én inkább viessmann commandert szerettem volna).

Melyik a jobb??

Ez még csak a sín vezetés, most dolgozuk ki a részleteket, elméletileg középen lesz egy nagyobb város Car system rendszerrel a jobb oldalán lesz a tanya részleg, a bal oldalán meg egy komplett erdő.

Terveztünk még rá fogaskerekest, meg az egyik hegyre egy felvonot.

Városi pályaudvarnak pedig a Bonn vasútállomást néztem ki (szerintem gyönyörű).

Várom véleményetek!

 

Üdv. Pycur

M62235 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2559

És nem tudod hol lehet kapni hozzá, milyen néven? És mennyibe kerül?Üdv!

Előzmény: ms bakter (2558)
ms bakter Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2558

A Noch-os kész ágyazathoz lehet kapni pontosan hozzá passzoló kavicsot külön! Nekem bevált, itt meg tudod nézni a váltók környezetében is:

 

http://indafoto.hu/msbakter/collections

 

Ajánlom a "Simontető még..." c. albumot -- itt vegyesen szerepel már elkészült és "kavicsozás" szempontjából befejezetlen váltó is...

Előzmény: M62235 (2557)
M62235 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2557

 szürkésebb az a Noch szivacságyazata, a nagyobb szemcse pedig kőzuzalék amit állomásról hoztam, csak azért tettem fel mert annyira nem rossz azért, bár akkor lehet veszek rendes kavicsot...

Előzmény: Gimmy69 (2556)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2556

Szerintem itt a képen, amit látok a világos szürke túl aprónak tűnik a sötétebb szürke viszont már túl nagynak... ?:(

 

Talán a kettő közti lenne jó így kép alapján, de nekem, ha a két kavics méret közt kellene döntenem, akkor a nagyobbik, azaz a sötétebb színű kavics élet hűbbnek tűnik, persze ezt így a kép alapján nehezebb megmondani, de nekem jobbnak tűnik a nagyobb kaviccsal. :)

 

Üdv... :) 

Előzmény: M62235 (2551)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2555

Hoppá... ! :)

Bocsánat, ezt nem akartam duplázni, bocsi nem szándékos volt... :(

Előzmény: Gimmy69 (2554)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2554

 

 

Nem mértél el valamit, mert a legalsó képen nekem nagyobbnak tűnik, persze nem baj, mert minél nagyobb az asztal, annál több és élet hűbbé válik szerintem, de a szélesség így ránézésre kb. 120cm-t is mondanék, valamint az a kép nagyon tatszik, le is töltöttem, hogy egyszer a tiedhez hasonlót tudjak kiötleni, nekem van egy kb. 210-220cm X 110-120-as 2cm vastag pozdorja lapom, az szerintem jó alapja lenne az egésznek, csak sajnos a sarkaiban 4 db kb. 10cm-es lyuk van, és a két hosszanti oldalban is van 1-1db ekkora, mert valamikor egy biliárdasztalt akartam készíteni, de a hely hiánya miatt, azt is feladtam... :(

De talán, az jó lenne... ?:(

Mit gondolsz/tok... ?:)

Persze ezek még nekem csak ötlet szintű elgondolások és most a közeljövőben nem hiszem, hogy hozzáfognék, de ez senkit ne tartson vissza, attól, hogy válaszol vagy ötletet ad hozzá és tanácsot... :)

Amúgy nem áll tőlem messze a makettezés és a modellezés, mert építettem több 1:72-ben repülőgép és helikopter modelt még a "90-es évek közepe táján, csak a munka és szabad idő híján abba maradt azóta ez a hobbim... :(

Van még olyan makettem, ami még a dobozában van, mert még csak félig készült el, és olyan is, amibe LED világítást is tettem, csak nem villognak a jelzőfények, mert az elektronika terén nem vagyok otthon… J

Persze van Multimérőm, meg egyéb és méregetni, meg a zöme alkatrészeket ismerem név szerint, csak az elektronikában a + & - ig jutottam el és az ellenállás valamint a forrasztásig és már tudok egyszerű áramkört kimaratni, mert már csináltam, valamint a polaritás védelem ig, már eljutottam, tehát összességében és nagy vonalakban ennyi... :)))

Van múlti fúrom azaz gravírozóm és makett kompresszorom is, így a festésben is van már jártasságom, persze ezt már rég gyakoroltam, de ennyire már legalább eljutottam anyagilag ill. eszközileg és szerszámilag... :)

Kb. 8-12 kész makettem van és vagy három még várat a dobozban, igaz a sok festékem sajnos már biztos, hogy kidobandó és beszáradt, mondjuk Én csak ITALERI maketteket és egyéb eszközöket vásároltam csak, mert általában Én nem szeretem az össze-visszaságot. :)

Na, bocsi, ha terheltem itt az oldalt, csak gondoltam, nem baj, ha valaki olvassa, majd a hozzászólásaimat, nem néz ki innen, mint 100%-os amatőr. ;)

 

Üdv... mindenkinek, jó építkezést és szórakozást, valamint minél több szabadidőt, hogy legyen időtök élvezni is a munkátok gyümölcsét...;))) 

 

Nem mértél el valamit, mert a legalsó képen nekem nagyobbnak tűnik, persze nem baj, mert minél nagyobb az asztal, annál több és élet hűbbé válik szerintem, de a szélesség így ránézésre kb. 120cm-t is mondanék, valamint az a kép nagyon tatszik, le is töltöttem, hogy egyszer a tiedhez hasonlót tudjak kiötleni, nekem van egy kb. 210-220cm X 110-120-as 2cm vastag pozdorja lapom, az szerintem jó alapja lenne az egésznek, csak sajnos a sarkaiban 4 db kb. 10cm-es lyuk van, és a két hosszanti oldalban is van 1-1db ekkora, mert valamikor egy biliárdasztalt akartam készíteni, de a hely hiánya miatt, azt is feladtam... :(

De talán, az jó lenne... ?:(

Mit gondolsz/tok... ?:)

Persze ezek még nekem csak ötlet szintű elgondolások és most a közeljövőben nem hiszem, hogy hozzáfognék, de ez senkit ne tartson vissza, attól, hogy válaszol vagy ötletet ad hozzá és tanácsot... :)

Amúgy nem áll tőlem messze a makettezés és a modellezés, mert építettem több 1:72-ben repülőgép és helikopter modelt még a "90-es évek közepe táján, csak a munka és szabad idő híján abba maradt azóta ez a hobbim... :(

Van még olyan makettem, ami még a dobozában van, mert még csak félig készült el, és olyan is, amibe LED világítást is tettem, csak nem villognak a jelzőfények, mert az elektronika terén nem vagyok otthon… J

Persze van Multimérőm, meg egyéb és méregetni, meg a zöme alkatrészeket ismerem név szerint, csak az elektronikában a + & - ig jutottam el és az ellenállás valamint a forrasztásig és már tudok egyszerű áramkört kimaratni, mert már csináltam, valamint a polaritás védelem ig, már eljutottam, tehát összességében és nagy vonalakban ennyi... :)))

Van múlti fúrom, azaz gravírozóm és makett kompresszorom is, így a festésben is van már jártasságom, persze ezt már rég gyakoroltam, de ennyire már legalább eljutottam anyagilag ill. eszközileg és szerszámilag... :)

Kb. 8-12 kész makettem van és vagy három még várat a dobozban, igaz a sok festékem sajnos már biztos, hogy kidobandó és beszáradt, mondjuk Én csak ITALERI maketteket és egyéb eszközöket vásároltam csak, mert általában Én nem szeretem az össze-visszaságot. :)

Na, bocsi, ha terheltem itt az oldalt, csak gondoltam, nem baj, ha valaki olvassa, majd a hozzászólásaimat, és nem néz ki innen, mint 100%-os amatőr. ;)

 

Üdv... mindenkinek, jó építkezést és szórakozást, valamint minél több szabadidőt, hogy legyen időtök élvezni is a munkátok gyümölcsét...;)))

Előzmény: kisfaludy1 (2547)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.23 0 0 2553

Nagyon ZSÍR, gyönyörű műalkotás számomra öröm, hogy így megosztod ezt az igen fárasztó és hosszadalmas munkádat, légy büszke rá, minden elismerésem... :)

Köszönjük a szép képeket. :)

Előzmény: kisfaludy1 (2547)
nobolond Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2552

Nem túl nagyok a szemcsék ?

Előzmény: M62235 (2551)
M62235 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2551

Sziasztok! Elkezdtem a próba szorást 1 kis helyen a Noch szivacságyazat mellett, szerintetek nagyon elüt  a kavicsok mérete vagy hagyhatom így, még nincsen lerögzitve, de még átlesz ködölve kicsit ugy már egész jónak fog tűnni. Itt van pár kép. Üdv!

jelzo Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2550

Szerintem gyönyörű munka. A sziklákhoz egy ujjal sem nyulnék.

Gratulálok.

Előzmény: kisfaludy1 (2539)
HOTotya Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2549

Szia!

Én volt amikor ötször átfestettem mire elfogadható színt sikerült "eltalálnom"

Ja és 150kg gipszet használtam fel és kb 50 kg-t faragtam le! :):):):)

Előzmény: kisfaludy1 (2548)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2548

A viaduktnál kifehérítettem, lassan elmegy, még azért színezni kell. Az alagútnál faragni is fogok,  kidolgozottabb sziklákat szeretnék.

 

Én nem gondolkodtam kövekben, nálam minden kiló számit, egyedül hurcibálom egyik szobából a másikba.

Azért kiváncsi leszek a kísérleted végeredményére.

Előzmény: ms bakter (2545)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2547

Igen, kicsit gyenge a megvilágítás.

Az asztal mérete 82,5 x 205 cm. Szegmens terepasztalnak készül, lesz folytatása.

A faramuci mérete a gyomrában lévő hurokfordító miatt alakult így.

Önmagában is játszható modul lesz.  A hegyvidéki állomásról lemegy a szerelvény aszint alá és ott egy hurkon keresztül /amiből csak egy viaduktnyi rész látszik/ megfordulva visszajön. Az állomáson a mozdonyt leaksztva újra a szerelvény elé lehet állni és mehet az egész előről.

 

 

 

 

 

 "sziklák réseibe is tégy imitáltan bokrot és füvet"

Így gondoltad ? :-)

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Gimmy69 (2544)
ms bakter Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2546

A pótválaszok:

 

1. Mindegy a sebesség. Magam a lassabb, élethű tempó híve vagyok, de a gyerekek néha végigzúzzák az ICE-t max sebességen. Ezzel együtt sem történt siklás soha...

 

2. Olyan siklásra sem emlékszem, ahol bármelyik gördülő cucc elfeküdt volna -- ergo a felsővezetéktartó oszlopoknak sincs ilyen sincs "megfogó" szerepe, bár ez még elvben előfordulhat a jövőben.

Előzmény: nobolond (2541)
ms bakter Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2545

Szerintem a viadukt beépítése nagyon jól sikerült!

 

Ha csak a sziklák színével nem vagy megelégedve, de a formájukkal igen, akkor próbálkozhatnál átfestéssel, nem gondolod?

 

Most azzal kísérletezem, hogy valódi kődarabokat építek be az asztalomba szikla gyanánt -- egy ideje már igyekeztem olyanokat gyűjteni erdei kirándulások során, amik formában és színben is jók lehetnek...

Előzmény: kisfaludy1 (2543)
Gimmy69 Creative Commons License 2010.11.22 0 0 2544

Üdv... :)

 

Szerintem királyul néz ki, de a kép lehetne élesebb, vagy csak a megvilágítás miatt van lehet... ?:(

 

Gyerekkorom óta mindig vágytam a villanyvasút modellre, de sosem kezdtem el, mert sajnos nincs hova tennem... :(

 

Gratulálok, nagyon szép élethű a munkád megszórod némi növényzettel és még királyabb lesz meglásd a sziklák réseibe is tégy imitáltan bokrot és füvet, hisz a hegységen is vannak a valóságban... :)

 

Ja, lenne egy kérdésem mekkora asztalt építesz vagy építetted, mert még nem néztem visszáb a hozzászólásokat és beszélgetéseket, ezért nem tudom boccsi... :)

 

 

 

Amúgy van egy jó 20 éves elképzelésem nekem is, még egy régi Magyar Filmben láttam, hogy a kis srácnak, fel lehetett hajtani a falra a terepasztalt, a hely hiányt így meg tudnám oldani Én is, csak valami hidraulikus dolog kellene hozzá, talán a régi autóm hátsó kombi ajtajának a hidraulikája meg is tenné... ?:)

 

De gondoltam arra is, hogy ne kelljen lepakolgatni majd a szerelvényeket és az elmozduló terep tárgyakat, mint pl. az autókat, így nem felhajtható lenne, hanem a mennyezetre lehetne felhúzni... :)

 

Na, majd egyszer csak, talán erre is lesz még időm és pénzem, hogy megvalósítsam, addig is álmodozom tovább... :)

 

 

 

Üdv... :)

 

Előzmény: kisfaludy1 (2539)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2543

Áááá nem tetszik, szar az egész. Valószinű kicsit át is fogom faragni. :-(

Előzmény: BaTTka 1 (2540)
baktairrrr Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2542

Szia!

 

Ha olyan a pályád, amit nem bír a kurzkupplung, vagy csak úgy szétakadnak a modellek, és nem sűrűn csereberéled a szerelvényen belül az összetételt, akkor megoldás lehet a fix kapcsolat.

http://vasutmodell.com/brawa-2250-starrkupplung-10-er-set

Előzmény: nobolond (2541)
nobolond Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2541

Hadd "füzzem tovább" a kérdést ? :)

 

Sajnos én évek óta - a mai napig - a szőnyegen vagyok kénytelen pályát összerakni.

(Tudom, tudom : ez "gyilkosság" a modelleknek - tervezem is a terepasztalt...)

 

NODE : nekem még a szőnyegen is gyakran előfordul kisiklás - pl. : ha három szerelvény megy egyidőben három egymástól független dilikörön, és vmelyiknél az egyik (személy)vagon szétkapcsolódik. Nem mindíg veszem észre, így a következő körben már a saját mozdonya löki ki - persze ráborítva a szomszéd vágány(ok)ra.  

 

Szerencsére Nálad a pálya legnagyobb része "földnyelvszerűen" egy vágányos, de vannak azért váltókörzetes helyek is.

 

 

Szóval - pótkérdéseim :

 

 

1. Milyen maximális sebességgel futnak a modelljeid ? (Természetesen nem valódi sebességértékre - sokkal inkább a szabályzó gombjának állására - gondolok a "MAX"-hoz képest.)

 

2. Ha esetleg mégis kisiklik a szerelvény - pl. váltókörzetben - a felsővezeték oszlopai adott esetben jelenthetnek némi "megfogást" a leesés ellen ?

Előzmény: ms bakter (2537)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2540

Jó lesz ez, csak a szerelvényeket is át kell majd festened fekete-fehérre:-))

Előzmény: kisfaludy1 (2539)
kisfaludy1 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2539

Kicsit megint dolgozgattam, de a szikla eléggé gyűrük urásra sikeredett, világosabb tónust akartam.

Valószínű,  hogy újra festem.

A homok se az igazi, úgyhogy hajrá. :-)

 

Előzmény: kisfaludy1 (2311)
cssz74 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2538

Éééértem. :)

Előzmény: carpitos (2532)
ms bakter Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2537

Köszönöm!

 

a./ Eleinte volt némi para, de ha a pálya jól meg van építve, rögzítve, vízszintezve, kanyarban enyhén túlemelve, akkor nem fordulhat elő siklás. Nyílt pályán, kanyarban, vagy ahogy írtad "magas töltés mellett" nálam még SOHA nem fordult elő siklás -- váltónál elvétve igen, de váltót meg nem rakok "veszélyes" helyre. (A próbamenetek során egyébként kipárnáztam a pálya alatti részt, ha mégis tragédia történik, akkor legalább "puhára essen", de ahogy montdam, ez is túlbiztosításnak bizonyult...)

 

b./ Igen, felhúzott szedővel mennek a villanygépek -- az alagutak ki- és bejáratánál az áramszedők "ki vannak futtatva", azaz a nem látható helyeken nincs felsővezeték.

Előzmény: nobolond (2534)
gezerol68 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2536

Szia!

A képek az eladótól valók,akitől vettem az oszlopokat.Én is inkább valami egyedi dologra gondoltam,mert ilyet még sehol sem láttam!

Majd csinálok este fele még egy-két közelebbi fotót,hát ha úgy jobban látszik a kidolgozás.Válaszod nagyon köszönöm!Üdv: Gábor

Előzmény: Hernyofan (2535)
Hernyofan Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2535

Jó lenne nagyobb képeket találni róla, így elég nehéz kitalálni, de két tippem azért van.

 

Ez mindenképpen egyenáramú, alacsonyabb feszültségű felsővezetéket modellez ( 1,5, vagy 3 kV ). Szűkítve a kört, ilyen típusú kereszttartók nekem Hollandia, illetve Franciaország területéről rémlenek. A franciáknál viszont az 1,5 kV-os hosszlánc máshogy néz ki általában ( 3 hosszanti vezeték van: a munkavezeték és a tartósodrony között is van még egy, amihez a munkavezeték van rögzítve ).

 

Illetve H0e esetében használható még ilyen a különböző svájci keskennyomközű vasutak fölé is..

 

Szóval tippem szerint a képen látható oszlop lehet Sommerfeldt gyártmányú ( csinálnak holland, vagy svájci keskennyomközű vasúthoz is oszlopokat ), illetve tippem szerint lehet akár a kevésbé ismert JV Caténaire termék is.

 

Utóbbiról képek pl. itt: http://biscatrain.over-blog.com/article-25713672.html

 

Ebben a példában az építő a 25 kV-os elemeket használja, de vannak nekik egyenáramú oszlopaik és hosszláncaik is.

 

Nem mellesleg érdemes az adott oldalt megnézni elejétől a végéig, nagyon szép terepasztalról szól.

 

Aztán persze lehet valamilyen kisszériás termék is. A képek honnan vannak amúgy?

Előzmény: gezerol68 (2533)
nobolond Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2534

Egy ilyen profi terepasztal készítővel való találkozáskor csak két dolgot tehetek :

 

1. Gratulálok !

 

2. Kérdezek, hogy okosodjam : )))

 

a. / Nem félsz, hogy a magas töltésről siklás esetén leesnek a modellek ? ( különösen kanyarban…)

b. / A mozdonyokat felhúzott szedővel futtatod ? ( különös tekintettel a megépített felsővezetékre )

 

Előzmény: ms bakter (2516)
gezerol68 Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2533

Üdv Mindenkinek!

Sgítségeteket kérném az alábbi dologban:-a fotón látható felsővezeték tartó oszlopok vajon milyen gyátmányúak lehetnek?Anyaguk réz,a lelógó tartok hosszirányban állíthatók,a vezeték felső kapcsolódása egy szigetelőhőz kapcsolódik.Válaszotokat előre is köszönöm!!!Üdv: Gábor

carpitos Creative Commons License 2010.11.21 0 0 2532

Az trix. Eladnám.De már eladtam!

Előzmény: cssz74 (2527)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2531

Így van az úttörő ahol tud segít.

Előzmény: BaTTka 1 (2526)
Spd981 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2530

Szépek lettek az utcai lámpatestek, köszönöm mind2töknek a jó tanácsokat, jövő héten el is fogok látogatni a Lomax-be beszerzés céljából!

Előzmény: lacus117 (2492)
ROCOman Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2529
Előzmény: Törölt nick (2524)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2528

Igen. Szép vonal volt legalábbis amit meséltek róla meg képekről amit láttam.

Előzmény: SchefferJ (2525)
cssz74 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2527

Eladhatnád nekem olcsóért azt a szép Piko TX-Logistic Traxx-ot... :)

Előzmény: carpitos (2497)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2526

A lábazati szigetelő az valóban kemény és ragasztható anyag. Az eredeti kérdésben viszont a parketta alá való szigetelő anyagról volt szó. Én ott a habanyagúra gondoltam. Viszont most ebben a pillanatban esett le hogy tényleg van belőle olyan változat is ami jó lehet. Az a zöld színű bordázott hátuljú. Ezért vagyunk sokan, hogy egymás elszólásait kikorrigáljuk:-)))

Előzmény: karikaV43 (2523)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2525

Csemő mellett? :)

Előzmény: Törölt nick (2524)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2524

Tudod melyik állomás volt zöldhalom? :-)

Előzmény: ROCOman (2517)
karikaV43 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2523

Az xps az egy viszonylag erős anyag,a homlokzati hőszigetelések lábazati része készül abból.Biztos nem hullámosodik nagy mértékben és jól ragasztható.Szerintem habszivaccsal próbálkoztál.

Előzmény: BaTTka 1 (2521)
imi972 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2522

Fájintos! :-)

Előzmény: ROCOman (2517)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2521

Én kipróbáltam, de nem vált be. Nem igazán ragad hozzá a faragasztó, így aztán viszonylag kis erőfeszítés árán fel lehet bontani a vágányzatot az ágyazat leragasztása után is. Meg aztán túl puha is, könnyű a pályából hullámvasutat készíteni. Akkor már jobb a polifoam. Amit célszerű egyébként szigetelőanyagokat árusító szaküzletben venni, sokkal olcsóbb mint ha sportszernek veszed:-)

Előzmény: Ati A28 (2520)
Ati A28 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2520

Sziasztok!

Bocs hogy közbe szólok, de van a parafánál olcsóbb megoldás a parketta alátét XPS.  Tekercsben árúlják, 1,2- 2 -2,2 mm vastagságban, a legdrágább 380 Ft/négyzetméter. Két rétegben alkalmazva, különböző szélességben vágva, a töltés dőlése is jól beállítható. Jó hangszigetelő. Én ezzel próbálom majd ki a terepasztal építést, még nem próbáltam, mind ez csak elmélet. Remélem a gyakorlatban is beválik majd.?

További szép napot!

Előzmény: nobolond (2513)
ms bakter Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2519

Köszönöm! Igen, méghozzá Woodland Scenics fajtából való.

Előzmény: tomcat#01 (2518)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2518

Megkérdezhetem, hogy az album második (és negyedik) képén lévő bokrok hogyan és miből készültek? (Izlandi moha?)

Amúgy nagyon szép és ízléses lett, gratulálok!

Előzmény: ms bakter (2516)
ROCOman Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2517

Üdv Mindenkinek!

 

ms bakter Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2516

Sziasztok!

 

Csak a közelmúltban szereztem tudomást a külön terepasztalos fórum létezéséről -- eddig a "vasútmodellezés" topikot követten igazán. Valszeg nagy az átfedés a két fórum látogatói között, azért itt is elhelyezem az új fotóim ajánlását:

 

Fásítás-füvesítés után készült fotók, Battka Mester fáinak felhasználásával, itt:

 

http://indafoto.hu/msbakter/collections

 

nobolond Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2515

Jók !

 

Különösen élethű a jobb oldalin az az acéltorony !... :))))))

Előzmény: carpitos (2511)
nobolond Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2514

De'isz én éppen annak a kivitelezésén dolgozom ! :)

Előzmény: carpitos (2510)
nobolond Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2513

Sűrű bocs, ha valakit - akaratlanul - félrevezettem volna : a szóban forgó parafás tábla

csak az egyik oldalon borított parafával.

 

A méret : 40x30 cm és az ár : 779 Ft viszont stimmel.

 

Még várakozó állásponton vagyok : először megpróbálom polifoam-mal, illetve gumi-, habszivacs szalaggal - ha nem lesz jó, akkor viszont veszek egy ilyen tablicskút - nekem még így (egyoldalasan) is megéri...

Előzmény: nobolond (2494)
carpitos Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2512

 

Már egyik sincs meg, mert eladásra készültek.

Előzmény: nobolond (2508)
carpitos Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2511

Előzmény: nobolond (2508)
carpitos Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2510

Igen, de ezek csak diorámák voltak, mint pl. ezek is:

Előzmény: nobolond (2508)
lacus117 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2509

Szia!

Köszönöm; mint írtam régi az asztal most kerül átalakításra és nekem is tetszik ezért maradtam, hogy csak alakítok rajta...

Az emelkedése 1,4m alatt 10 cm... Apu nem foglakozott akkor ilyesmikkel, nem volt lényeges...

az asztal maga pedig 2,5*1,3m, de most megyek a váltó állítókért és folytatom a művet, asztán este küldök képet!

 

Előzmény: SchefferJ (2507)
nobolond Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2508

Öregeeem... - PROFI !!!

 

A tiéd ?

 

 

Előzmény: carpitos (2497)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2507

Viccet félretéve, szerintem elég jó lett a kialakítása, ilyen kicsi helyen...

SchefferJ Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2506

A képről nézve, kevesebb mint 1 m alatt emelkedik kb. 8-9 cm-t... mint egy fogaskerekű :)))

Előzmény: lacus117 (2505)
lacus117 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2505

mondtam, hogy sok minenhez alkalmazkodni kell...

és 1989ben még nem vol az de majd lemérem...:)

 

 

Előzmény: SchefferJ (2504)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2504

Az első képen kicsit meredek az emelkedő, vagy az lejtő? :)

Előzmény: lacus117 (2503)
lacus117 Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2503

Milyen jó téma indult el!!! :D

Nah a lényeg olyan bolt kellett, ahol kapok (tegnap) és ezt sikerült is nagyjából mindenki 1 m2 árat ír én 2db ot vettem, és nem a töltéshez, hanem peronhoz és egyéb terepekhez fog kelleni... Sajna sokmindenhez alkalmazkodnom kell, mert vágánycsrével indult a projekt most lett belőle egy kis bővítés is , de sajna a vágány töltés megemelés kicsi lehet csak ~1 - 1,5 mm (ennek okai vannak) így a vágány alá két réteg vékony karton került...

A töltéshez kipróbáltam egy új dolgot (folyami homok) nekem tetszik mert szemcsésebb mint a sima homok de nem olyan nagy mint a kövek 0,2-0,3mm.

Nah majd teszek fel képeket, hogy miből mi lett....

a miből arról most is találtam... ezek régi telefonos képek de majd csinálok még

 

Üdv.:

Laci

 

lencsep Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2502

polifoamot pedig a sportszereket áruló boltban lehet kapni. Miskolcon pl. a dechatlonba. (lehet hogy vannak helyasírási hibák bocsi)

lencsep Creative Commons License 2010.11.20 0 0 2501

Én Miskolci vagyok és itt a parafa burkolatokat áruló üzletben a 2 mmes 1200 ft/m2 áron van tekercsben. van minden méret.

Előzmény: lacus117 (2484)
Zs:) Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2500

Mintha láttam volna a Piktorban is, de nem 100%, egy telefont megér :)

Előzmény: tomcat#01 (2498)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2499

Polifoam mintabolt:

(barkácsáruházi árnál olcsóbb)

 

http://www.polifoam.com/mintabolt.php

Előzmény: carpitos (2497)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2498
Előzmény: tomcat#01 (2496)
carpitos Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2497

Szerintem felejtsd el ezt a parafa témát és vegyél 0,5 cm vastag polifoamot! Méterre árulják szerszámboltokba. Kicsit magasabb lesz a töltésed, mint azt a méretarány megkívánja, de nem szembetűnő. Nyílt pályán ilyen képet mutat:

Előzmény: nobolond (2494)
tomcat#01 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2496

Jól hangzik, szerintem járható.

Én is épp a múlt hétennéztem körül, nálunk (Győr) a Praktikerben van 3 mm-s cirka 1 m2 2990,-Ft, a Baumaxban 2 mm-es van 4000,-Ft-ért cirka 2 m2, a Bricostore-ben nem néztem még.

De Sparba holnap megyek :-)

Előzmény: nobolond (2494)
Dolmi mackó Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2495

http://www.kohazy.hu/?id=termekek&product=parafa-tekercs-isola-4-mm-05-m-x-5-m&art_id=18630&hj=0&nyelv=hun

 

 

Múltkor láttam valahol 3 ezer körül, de már nem emlékszem, hogy hol, pedig nekem is kéne vennem.

Előzmény: nobolond (2494)
nobolond Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2494

Hasonló beszerzési gondokkal küszködöm : errefelé csak egy helyen van 3 cm széles parafa-szalag méterenként 990 Ft-ért (!) - ami egyébként szvsz keskeny. :(

 

DE ! Kapaszkodjatok meg : az In...sp-ban lehet kapni parafa-borítású falitáblát : a 30x40 cm-es 700 és 800 Ft közöttl van (keretezve-peremezve, plusz még 4 db színes"rögzítőtű" is jár hozzá...)

Ráadásul mindkét oldala parafával borított.

(Mondjuk a vastagságát nem tudom, mert a tábla kb. 6 mm vastag, de a peremezés miatt nem tudni, milyen vastag rajta a parafa réteg ).

 

Irtózom attól, hogy romboljak, de lehet, hogy rá fogok kényszerülni, hogy vegyek egy ilyet, a 30 cm szélességből kijön hat megfelelő csík - ráadásul mindkét oldalon.

(Még a szegélylécet is felhasználnám...)

 

Szerintetek ez járható út ?

 

Előzmény: lacus117 (2491)
Koper302 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2493

Szia!

 

Válaszolt a koléga. Én utoljára a V@kerán vettem.

Meg vagyok elégedve vele. Vegyesen raktam a terepasztalra fehér és sárga ledeket. Így szerintem valóságosabbnak tűnik.

 

 

Előzmény: Spd981 (2476)
lacus117 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2492

Nah most hogy haza értem már csak egy kis építkezés nem maradhatott ki!

Ugye jól ártágtuk ezt a LED-es témát és gondoltam egyet, hogy az utcai világítás és az állomás világítását magam fogom megoldani, mert ledöbbentem az árakon amiket láttam.

Így esett a választás az auhagen nem világító lámpáira és a többit a képeken láthatjátok...

Azon kívül a többi oszlop azt még édesapám szerezte (telefonosok használták valami jelölésre) ... karton csőnek nevezném. Amik régóta álltak csupaszon.  aztán ezek is kicsinosulnak (még lekell festeni őket;újra) A kialakítás minden esetben ugyanaz...a kétkarút ki is kellett próbálni ;)

Ja és a LED-et nem méretezték túl 2*1,2*0,8mm

A épület világítása ami szintén átalakul  LED-esre, csak a hitetlenkedőknek, hogy milyen a színe és tényleg 125°.

 

Üdv.:

Laci

 

lacus117 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2491

Köszönöm!

Közben nővérem besegített és sikerült 4mm-est 50*96cm-est szerezni 2023Ft-ért...

Az utolsót hozta el :D. Így éppülhet tovább minden...

ezek az üzletek azért nem kerültek szóba mert a honlapjukon semmi infó (miért is lenne)

Még 1*köszönöm mindenkinek!

 

Üdv.:

Laci

Előzmény: BaTTka 1 (2486)
C.A.B Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2490

Kb. egy hete néztem mindhárom üzletben(obi, baumax, praktiker), és csak 2mm-es tekercset találtam 4000 Ft körüli áron. Lehet h csak nem volt szerencsém...

Előzmény: BaTTka 1 (2488)
wartburger Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2489

Na ott, nem láttam :)

Előzmény: BaTTka 1 (2488)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2488

Lehet hogy a Baumax-ban is van? :-))

Előzmény: wartburger (2487)
wartburger Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2487

Én meg a Brico-ban vettem  :)

Előzmény: lacus117 (2484)
BaTTka 1 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2486

Én meg az OBI -ban láttam, igaz csak nagy kiszerelésben. Kb. 0,5 m × nemtudomhány m volt vastagságtól függően 4-5000 Ft.

Előzmény: lacus117 (2484)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2485

Praktiker

 

Előzmény: lacus117 (2484)
lacus117 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2484

Sziasztok!

 

Valaki tudna mondani egy helyet ahol parafát lehet kapni (sokáig nyitva legyen) és ne legyen túl drága és lehetőleg bp-i üzlet...

 

Volt nekem othon elég sok de elfogyott, és azt sem vettem, haenm még jó régen kaptam...

köszi a segítséget előre is!

Üdv.:

Laci

prepo Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2483

Nagyon későn írtam a hozzászólást és ez látszik is. Bocsánat érte. Ezért pár kiegészítés, hogy érthető legyen. A filces és modellfestékes rész a Led festésére vonatkozik. Az izzós rész meg a karácsonyfa égős részre, amit én nem ajánlok, de nem is beszélek le róla senkit.

 

 

Előzmény: prepo (2482)
prepo Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2482

Nekem is pont ezt tanácsolták pár napja itt és igazat adok nekik. Ma jártam az említett boltban és vettem többek között Fehér Ledet (cikkszám: 34-05-90). A fényereje sokkal erősebb, mint az eddig általam használt sárga színű. Jóval drágább, de nem megfizethetetlen. Úgy 50Ft/db körül van a legolcsóbb furatszerelt fehér Led. Egy ilyen fehér erősebb fényt ad, mint hat nekem itthon lévő sárga. Az izzó elég sok hőt termel, amellett, hogy gyakrabban is ég ki. A fogyasztásáról nem is beszélve.

 

A fehéret filcel, vagy szerintem nem akril modellfesték fényes lakkjával is átváltoztathatod. A Revellnek és Humbrolnak, de más modellfesték gyáraknak is vannak áttetsző festékeik, amiket például autók indexéhez lehet használni. Ez utóbbiakat műanyag festésére gyártják, ezért ezek szépen terülnek, tapadnak a led műanyag lencséjére, a filcnél nem jó bármelyik típus kísérletezni kell.

Előzmény: Spd981 (2478)
modell13 Creative Commons License 2010.11.19 0 0 2481
Előzmény: maci86 (2480)
maci86 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2480

Figyelte valaki a fábry showt?

volt 1 trabant amelynek a tetejében terepasztal volt:)

lacus117 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2479

Attól függ, ha regisztrálsz és megnézed az adatlapját ez is változik(több értéket is megad)...

de barna vagy sárga filc vagy esetleg fólia segíthet ami jobb mint a sárga LED.

de inkább fehér mint sárga szerintem

Előzmény: Spd981 (2478)
Spd981 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2478

Köszi!

 

A sárga fényű esetleg nem élethűbb, mint  fehér?

Előzmény: lacus117 (2477)
lacus117 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2477

http://lomex.hu/

Optoelektronika/Furatszerelt/Fehér LED re szűkítés és ott vannak 80°-125°ig

pl.:HC5-439AWF typ-3,3V max 3,8V  25mA  5,5Cd

Ha regisztrálsz akkor a teljes adatlapot el tudod olvasni!

Előzmény: Spd981 (2476)
Spd981 Creative Commons License 2010.11.18 0 0 2476

Típust + lelőhelyet adj meg légyszíves!

Előzmény: Koper302 (2475)
Koper302 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2475

Szia!

Lehet kapni szórt fényű ledeket. És a lényeg sokkal ritkábban égnek ki mint a hagyományos izzó. Tök bosszantó a terepasztalon beépített (leragasztott) házban égőt cserélni.

Ami szerintem még bosszantó, hogy az árnyékok idétlenek az asztalon.

Javaslat: Ledet felfelé irányítva a ház aljára tenni. A ház tetejére tükörnek alu fóliát. Így ollyan mint ha rendesen felülről világítana a lámpa.

Előzmény: Spd981 (2472)
ROCOman Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2474
Előzmény: Pycur24 (2469)
baktairrrr Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2473

Szia!

 

Van erre is olcsó megoldás, csak venni kell egy karácsonyfaégő sort, és az tele van már bemadzagozott izzóval. 2 db sorba kötve (ez égőfüggő) kb. elég egy ház világításához. (Legalábbis én ezt használom.)

Előzmény: Spd981 (2472)
Spd981 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2472

Épületvilágítással kapcsolatban nemrég én is LED-el próbálkoztam, de nekem nem vált be, nem elég szórt a fénye, túlságosan pontszerűen világít.

Most 16 V-os műszerizzóval szeretnék próbálkozni, szerintetek hol lehet jó árban vásárolni lengő foglalattal együtt? Első körben 10-10 db-ra lenne szükségem.

burgeri Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2471

Látogass meg minket, vagy valamelyik másik klubot, szívesen megmutatjuk, mi hogyan csináljuk!

(www.gvk-egyesulet.hu)

 

Előzmény: Pycur24 (2469)
SchefferJ Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2470

Biztos kapsz sok email a kérésedre, de azért gondold meg...

 

A terepasztal építésben az a legszebb, hogy te építed... mindegy, hogy milyen béna lesz az első hegy, az első házak, stb. Aztán lehet csiszolni a dolgot, ellesni innen-onnan trükköket.

Előzmény: Pycur24 (2469)
Pycur24 Creative Commons License 2010.11.17 0 0 2469

Sziasztok!

 

Lenne egy kérdésem terepasztal építésel kapcsolatban.

Az első, hogy tudtok-e ajánlani olyan tagot vagy céget aki ezzel foglalkózik és igényes munkát végez.

Mert nekem sajna nem igazán megy ez az építás dolog.

Válaszotok előre is Köszönöm!

 

Üdv. Pycur

 

ysenyerkesz Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2468
Előzmény: Törölt nick (2464)
ysenyerkesz Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2467

Hali!

Szerintem ezt nézd át. Kezdőknek szerintem alap mű:

http://www.scribd.com/doc/32250843/F-M-Mims-Elektronika-Alapfokon

Előzmény: prepo (2459)
ke_fe Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2466

Azert ezzel erdemes kicsit ovatos lenni.

 

 

Egy férfi felad egy hirdetést: "Feleséget keresek!"  Másnap kap száz levelet, mindegyikben ez áll: "Mit szólna az enyémhez?"

Előzmény: johspeed1 (2463)
sanyi4012 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2465

Hamar,de itt egy új...dioporáma:D

 

http://www.youtube.com/watch?v=TdBQWukWbqI

Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2464

Sziasztok!

A Z fórumra már feltettem kérdésem,de hátha itt hamarabb választ kapok.Modul elem építésének méretei,szabványai érdekelnének-elsősorban Z méretben.Ha van valakinek nagyobb tájékozottsága,linkje,stb...Vágányok helye a modulon esetleges további modulok összekapcsolására,több vágány esetén a vágánytengely távolság,stb...Köszi!

johspeed1 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2463

A topicnyitótól kérdezném, hogy nem-e cserélne velem feleséget. :) Az én nejemnek miért nincsenek ilyen remek ötletei?!

lacus117 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2462

Ez igaz, de a greatz kapcsolást meg 200Ft-ból összeraktam, :D

Ki mit és hogyan szeret! ;)

Amúgy alkaulóban van a rendelésünk nemsokára dokumentációt is kapok, akkor majd küldöm!

 

 

Előzmény: Törölt nick (2461)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2461

A másik Villogni a LED akkor fog ha relé behúz (nagy az indulási áram) holt ponból kell elmozdulni; ezt korrigálni lehet egy méretes kondival. Én ezt jelenleg úgy használom, hogy a 16V-ot egyeniránytom és van azon az ágon egy 2200uF-os kondenzátor így nem villog semmi. Azaz ha lekapcsolom a terepasztalt még világítanak a LED-k 10mp -ig.

 

A legjobb ez ellen úgy védekezni, hogy a relék, váltók kapnak egy trafót, a LED-es, pár mAes világítások meg egy másik, 500-1000Ft-os hálózati adaptert.

Előzmény: lacus117 (2460)
lacus117 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2460

Nem is azért írtam a számolást, csak ha megnézed akkor amit írtam neked oldalt ott van soros soros/ párhuzamos és egyéb lehetőségek beállítása is. (google-> LED calculator elég sok hasonló oldal létezik)

Hát mondjuk ilyen méretezés elektronika vagy elektrotechnika könyvemben volt, ha kell megkeresem neked...

Pl ha 6db LED-et sorba kötsz és a nyitó feszültségek (optimális tartományban) 2,5V akkor tényleg csak 6ot tudsz sorba kötni ezek áram 20mA esetén (hutok áramok törvénye alapján is 20mA).

Ide is kell korlátozás 1-50 Ohm közé esik.

Azaz a 16V*2A-ből (32W) elhasználtál 16*0,02 (0,32W) teljesítményt!!! így a fenmaradó teljesítményt még mindig hasznosíthatod összesen 100db ilyen furkot köthetsz még rá így összesen 600db LED is használható a 16Vos kimeneten.

 

A másik Villogni a LED akkor fog ha relé behúz (nagy az indulási áram) holt ponból kell elmozdulni; ezt korrigálni lehet egy méretes kondival. Én ezt jelenleg úgy használom, hogy a 16V-ot egyeniránytom és van azon az ágon egy 2200uF-os kondenzátor így nem villog semmi. Azaz ha lekapcsolom a terepasztalt még világítanak a LED-k 10mp -ig.

 

Remélem segítettem.

Üdv.:

Laci

 

Előzmény: prepo (2459)
prepo Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2459

Köszönöm, a számolás része világos, a lényeg számomra, hogy mindenképp kell áramkorlátozás, különben idővel rövidzár és annyi a tápnak. Megnyugtatok mindenkit nem volt szándékomban egy ledet direktben 5V-ról működtetni csupaszon. A ledről én is úgy tudtam, hogy dióda. Furcsáltam is egy kicsit a dolgot. 

 

Sajnos tankönyvekben nem nagyon írnak gyakorlati dolgokról, ha valaki tud konkrétat ajánlani azt szívesen veszem. Furcsa hogy, mennyi különböző vélemény jelenik meg egy egzaktnak tűnő dologról. Így nehéz kiigazodni néha. Már a múltkor is vihart kavart, hogy a ledhez, hogyan kell védődiódát bekötni. Apropó ajánlhatnátok típust.

 

Az eredeti kérdésemet némileg korrigálva, most már pár tanulsággal a hátam mögött az lenne, hogy lehet-e párhuzamosan kapcsolni led sorokat minden sorban egy külön ellenállással?


Ugye nem az van, hogy 16V-ról csak 6db ledet lehet meghajtani, és a táp másra már nem használható. Ha jól gondolom és javítsatok ki, ha nem. Azt hogy mennyi dolgot lehet a tápra kötni azt a max. árama korlátozza. 


Ahogy Wartburger javasolta, inkább mégis 16V-ról hajtanám meg őket, az Fz1 váltóáramú kimenetéről. Mivel eredetileg a kitérőket is innen szerettem volna működtetni, ezért kell egy másik 16V-os táp, ha nem akarom, hogy minden kitérő állításnál villanjanak az épületek.  

 

 

Előzmény: Törölt nick (2456)
lacus117 Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2458

Úhhh... Látom nagy gondot okoz az osztás szorzás...

amint javallottam linket ott van pá jó sor forrás fesz source oda beírod az 5V ot

aztán a lednek a feszültségét amin használod (amin még nem megy tönkre nekem pl van 60Candellás narancs és fehér ledem aminek ez az értéke 3,8-4,2V)

Aztán beírod, hogy hány db LED et kötsz párhuzamosan...

És még egy infó hogy hány mA folyik(folyhat ) a LED-en ezt mint csíkos mester is írja széles körben mozog de nem lőszbakot a 10-20mA közti értékkel.

 

Így ezen adatokat megadva: 5V táp 3db (Bár ez darabtól független ha sorosan kötöd akkor nem mind1) LED 15mA es áram és 3V-os LED feszültség esetén ez az érték nem más mint a már említett 150Ohm. Csak gondoltam egy táblázatot egyszerűbb kitölteni, mint szenvedni...

De szerintem ez má menni fog! ;)

Üdv.:

Laci

 

 

Előzmény: Zs:) (2457)
Zs:) Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2457

Sajnos enm találtam led áramfelvételi karakterisztikát hirtelen.

Itt van pár okosság, de nem minden:

http://bonsailedz.high-end.hu/alapok/alapok.html

A lényeg, hogy egy átlagos LED-en az 5V nem fog korlátlan áramot áthajtani, de már túl sokat, hogy tartósan így legyen üzemeltetve. Tehát úgy kell méretezni, hogy a nyitófesz felett legyen kicsivel a led-en eső feszültség (pl legyen 3V). Ekkor 2V kell essen az előtétellenálláson. A led megfelelő fényerejénél mért áram (a megadott áram kb mindig megfelelő) és az ellenállásra jutó feszültség ohm törvénye alapján megadja az előtétellenállás értékét.

A leden eső veszültség változása viszont nem egyenesen arányos a rajta áthaladó áramm változásával. Ezt adja meg a karakterisztika. 

Előzmény: prepo (2454)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2456

Vegyünk egy sima sárga LED-et (mint írtam, dióda szegénykém, bárki bármilyen csacsiságot is állít. Könyörgöm, nézzük már meg legalább a szakrajzi jelét, hogy hogyan ábrázolják!!!). Ezen esik nyitó irányban, ha sima hagyományos LED, kb. 2V. Adva van egy tápegységed, ami mondjuk 5V-os, akkor ebből a LED-re jut 2, a maradék 3V kell az előtét ellenállásra. Az áram, amit át szeretnénk engedni legyen 20mA. 3V osztva 20mA-rrel, az 0,15kOhm (kiloOhm), vagyis 150Ohm. Ekkora előtét ellenállásra lesz szükséged, ha nem akarod lefüstöltetni a LED-et.

Előzmény: prepo (2454)
Törölt nick Creative Commons License 2010.11.15 0 0 2455

"Egy árammérőt is akasszál sorba a leddel :)

A LED nem dióda! A dióda rövidzárat csinál."

 

A neve egy rövidítés:

Light Emitter Diode, vagyis fény kibocsájtó dióda. Vagyis, dióda ez a javából, csak nem 0,7V (vagy germánium esetében 0,3V) a nyitófeszültsége, hanem ennek legalább a duplája. De ettől még dióda, és áramkorlátozás nélkül tápfeszre kötni idővel rövidzárlat fog fellépni. Egy nlunk használatos LED-re max. 20mA áramot lehet kapcsolni, az újak már 5mA-ről is max fényerővel világítanak.

Előzmény: Zs:) (2452)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!