Keresés

Részletes keresés

kokler? Creative Commons License 2010.04.07 0 0 2241
Nem érdemelt volna meg előreszigetelt csövet ez a telepítés ?... (is)
Előzmény: Dr. Klíma (2238)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2240
Szia

Mitől függ???...
Hogy a gazda mit szeretne..... A falba vésés átmenetileg nagyobb felfordulás, talán nagyobb költség......de esztétikusabb....
A falba véséses bulinál hatványozottabban érvényes az a mondás, hogy csak "minőségi anyagok és minőségi szakmunka" végzése hozza a várt eredményt....

jó éjt
doki
Előzmény: jazmine35 (2239)
jazmine35 Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2239
Mitől függ, h véstek vagy feditek a kábeleket?
Előzmény: Dr. Klíma (2236)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2238
Szia
Most már láthatod, hogy miért került fel a készülék a falra..... Ha egy kőművesnek kellett volna elvégeznie a visszajavítást, nagy valószínűséggel csóválta volna a fejét, hogy a gép útban van....

Mindent meg lehet oldani, csak akarni kell.... A klímaszerelés már sok-sok éve nem arról szól cégünknél, hogy "okádjuk" fel a falra a berendezést és irány a következő telepítés....

Igényes, szép munka megkövetelése esetén mindenképp érdemes felvenni velünk a kapcsolatot...

Dr Klíma
Előzmény: Törölt nick (2225)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2237
daikin ururu sarara szerelés frigotrade










Jelentem a klímaszerelés befejeződött...tesztüzem megtörtént...jöhet a felhasználó kioktatása, szűrők cseréjének, tisztításának elgyakoroltatása....

A következő 2 képet megtekintve látható, hogy a frigo trade team klíma kft által vállalt szerelésnél nem kell kőművest és festőt hívni egy klímaszereléshez....
A szerelés gyakorlatilag pormentesen történik, még a speciális glettanyag becsiszolása is gépi elszívással történik.....
A gazdaasszony este hazajövet a munkából egy készre szerelt, működő berendezést kap......a festés pedig 2 nap elteltével bármikor megejthető
daikin ururu sarara klímadaikin ururu sarara szerelés frigotrade
























Dr Klíma

ui.: klímaszerelések
Előzmény: Dr. Klíma (2236)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2236
daikin ururu sarara szerelés frigotrade










Minden a helyén.....átadásra felkészítve a Daikin ururu sarara klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2235)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2235
daikin ururu sarara szerelés frigotrade














A kültéri egység már javában fűtő üzemben működik, így a szobában a falak szárítása felgyorsult ütemben folyik....

dr klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2234)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2234
daikin ururu sarara szerelés frigotrade














A glettréteg becsiszolása után gyakorlatilag festésre előkészítve a klímaszerelés....
Egy fehér alapszínű falfelület esetén másnap nem igen lehet megmondani, hogy hol futnak a csövek, hol lett szétvésve a fal :)

Dr Klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2233)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2233
daikin ururu sarara szerelés frigotrade












A kültéri egység vákumalása is megtörtént. Közben a vakolat oly mértékben megkötött, hogy egy speciális csiszolható glettanyag is felhordásra került....kis hőlégfúvózás után becsiszolható lesz..... lassan utolsó fázisként a dugvilla is felkerül

dr klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2232)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2232
daikin ururu sarara klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2231)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2231
daikin ururu sarara szerelés frigotrade














A falhornyok tökéletes visszajavítása délután 4-5 óra környékére már késznek tekinthető...... A klíma is kisebb munkálatokat követően már üzemképes lesz.....
további klímaszerelés felvételei a szerelők munkáiból

Dr. Klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2230)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2230
daikin ururu sarara szerelés frigotrade














A teljes nyomvonalon a falhornyok visszajavítása megtörténik. Javasolt gépi vakolatot használni, mert képlékeny és könnyen munkálható....természetesen némi rutint igényel :)
Az első réteg kötésének beindulását követően a kisebb egyenetlenségeket könnyedén ki lehet javítani egy újabb réteg felvitelével....
dr klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2229)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2229
daikin ururu sarara szerelés frigotrade









A klímaszerelési munkálatok reggel 8 órakor kezdődtek......délután 2-3 óra magasságában már a visszajavítás megtörtént.....a vakolat köt, míg a klímás a kültérinél babrál :)
Előzmény: Dr. Klíma (2228)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2228
daikin ururu sarara szerelés frigotrade














A szerelést érdemes fényképpel dokumentálni, mert több év elteltével egy kép felfúrásakor könnyen azt hinné az ember, hogy a vakolat alatti téglapor miatt bátran fúrhat.....
dr klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2227)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2227
daikin ururu sarara szerelés frigotrade














A kalorikus és légtechnikai csövek 2 nyomvonalon mennek.....ennek egyetlen oka, hogy a fal visszajavítását követően a későbbi megrepedés valószínűsége elenyésző.

dr klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2226)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2226
Jogos a felvetésed..... A horonyvágást, a klímaszerelést a horony visszajavítást a klímás végezte...... majd a vakolat megkötése, száradása után egy másik alkalommal ugyancsak a klímás ment vissza és speciális glettel kiegyenlítette, becsiszolta a falat.....innen gyakorlatilag a festéket már csak egy hengerrel fel kell vinni.....
A lakásban elvileg nyáron lesz teljes festés, addig marad a leglettelt változat :9

...mindjárt folytatom a képeket a szereléssel kapcsolatban

doki
Előzmény: Törölt nick (2225)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2224
daikin ururu sarara szerelés frigotrade









A Daikin Ururu Sarara klíma telepítésénél a levegő szállítására csak a gyárilag a géphez adott/rendelkehető speciális bevonatú csővel szabad szerelni. Így a gyártó garantálja, hogy a levegőcső amit a klíma szellőztető és párásító funkciójához használ, nem fog lepenészedni. Magyarországon 3 éve lettek telepítve az első Ururu Sarara berendezések. Karbantartás alkalmával ellenőrizve lettek a cső belső felülete is....és igen, nem penészedik a cső, mert egy speciális bevonatot tartalmazó felülettel látták el.
daikin ururu sarara klíma

Dr Klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2223)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.06 0 0 2223
daikin ururu sarara szerelés frigotrade









A rézcsőre csakis megfelelő minőségű, párazáró szigetelést szabad elhelyezni, így nem fordulhat elő, hogy később a fal "lepenészedik" a nyomvonal mentén.
A levegőcső és a rézcső esetében is kerülni kell a kisívű hajlításokat. A rézcső esetében hatásfok romlást okozhat, míg a levegőcső esetében zajosabb légáramlást idézhet elő.

Dr. Klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2222)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.05 0 0 2222
A falhornyok kivésése után a "fólia fal" eltávolítható, majd egy takarítást követően a klíma szerelése megkezdődhet...daikin ururu sarara szerelés frigotrade














Dr. Klíma
Előzmény: Dr. Klíma (2221)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.04.05 0 0 2221
A következő képsorok egy Daikin Ururu Sarara berendezés telepítésénél készültek.
A készülékkel egy nappali és hozzá tartozó helység lesz hűtve és esetenként fűtve.
daikin ururu sarara szerelés frigotrade









A készülék szerelése előtt a falhornyokat ki kell vésni, melyben majd a rézcsövek és egyéb szerelvények lesznek elhelyezve. Hiába a csúcsszuper gépek, minden esetben keletkezik minimális, de látható szálló por......hogy ez ne lepje el a szoba minden részletét, ezért egy "fólia fallal" leválasztjuk a munkaterületet....

Dr. Klíma
dejódió Creative Commons License 2010.04.01 0 0 2220
Illetve először mindenképpen célszerú kibelezés nélkül megkísérelni a megfelelő eszközökkel.
Ugyanis a korosodó műanyagok nem mindíg szeretik a beavatkozást.....
Előzmény: viricsi (2219)
viricsi Creative Commons License 2010.03.30 0 0 2219

Lehet azért "kibelezés" nélkül is gépet tisztítani. :-)

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=59862869&t=9126206

Előzmény: gyattila (2215)
gyattila Creative Commons License 2010.03.28 0 0 2218

Köszönöm.

Én ált. szeretek mindent lelkiismeretesen tudásom szerint jól elvégezni, melóhelyen, vállalkozásomban és otthon is. Hidd el, munkahelymen is és vállalkozásomban is nem kis készülékeket (CT, RTG, labor készülékek) javítok, karbantartok megtanultam, hogy egy munkát normálisan kell elvégezni, mert a kókányolás mindig megbosszulja magát. 

De ezt te is és még itt sokan igy csináljátok, látható ez az idetévedt megelégedett ügyfelek hozzászólásaiból is.

Előzmény: Dr. Klíma (2217)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.03.28 0 0 2217
Szia

Gratulálok! és ezt őszintén mondom, mert aki törődik a készülékével az minden tiszteletet és segítséget megérdemel!
Szép munka.

dr klíma
Előzmény: gyattila (2215)
gyattila Creative Commons License 2010.03.28 0 0 2216
Rohadjon meg a zindex....a szerkesztőben normálisan megformáztam, most meg teljesen másképp mutatja magát, de azért látszik melyik kép a before és az after.
Előzmény: gyattila (2215)
gyattila Creative Commons License 2010.03.28 0 0 2215

Há' megcsináltam, s nem törtem el semmit. Szidtam a nénikéjét aki tervezte, szinte lehetetlen úgy kivenni és betenni a mókuskereket, hogy az előlapi hőcserélő alsó élének a lamelláit ne érintse az emberfia. 

Persze mikor szétszedtem, akkor jutott eszembe, hogy nincs klímatisztítóm, úgyhogy a mókuskerék szavóval lett lekezelve, a hőcserélőnek viszont csak az elején volt egy kis trutyi, azt óvatosan nedves körömkefével tisztítottam le, majd a nyár végén legfeljebb kap egy vegyszeres tisztítást is.

 

Képes beszámoló

 

Ilyen volt:

 

 

Ilyen lett:

 

 

 

Még mielőtt teljesen összeraktam volna, burkolat nélkül nyomattam egy kicsit előbb ventillátor üzemmódban, majd hűtés üzemben, és érdekes dolgot művelt, mert nem nyomott hideg levegőt, viszont a kültérinél a vékonyabbik cső rögtön elkezdett jegesedni, aztán a beltériben is jobb oldalon elöbb a csövek, majd a hőcserélő is elkezdett jegesedni, viszont  továbbra sem jött a hideg levegő belőle. Kiváncsiságból átkapcsoltam fűtésre, így minden renben ment, járattam vagy 15 percig, majd kikapcsoltam, vártam egy kicsit, visszakapcsoltam hűtésre, és aztán jónak tünt, bár az első néhány percben a beltériben még ekkor is deresedtek a csövek, de aztán minden rendben volt, hűtött rendesen, úgyhogy összeraktam. Lehet, hogy valami szelep be volt ragadva??

 

Minden esetre nem volt egy könnyű dolog igy elsőre, de most már látom, hogy a legtöbb szaki miért nem szedi így szét. (Nehogy má' ennyit foglalkozzon vele elég az a tisztító spray oszt annyi.)

Doki köszönöm a segítséget és ezúton üzenem a kétkedőknek, hogy egy ilyen munkáért az a kb. 10-12 ezer pénz teljesen korrekt. Sőt még adjuk hozzá hogy a korrekt klímás ilyenkor még a nyomásokat is leellenőrzi, meg a kültérit is leporolja. Nekem az most elmaradt, mert még nem retkes majd később azt is megoldom.

gyattila Creative Commons License 2010.03.27 0 0 2214

Igen, akik döntéshozói helyzetben vannak, sokszor szeretnek élni a "lehetőséggel". Én nem vagyok ilyen helyzetben, én csak látom az eredményét a mások által kötött üzletnek.

Viszont nem elég, hogy le kell adni a lét az üzletért, ráadásul sokszor a pénzedet is csak hónapokkal a fiz. határidő után kapod meg.

Előzmény: Dr. Klíma (2212)
gyattila Creative Commons License 2010.03.27 0 0 2213

Nagyon jó leírás, nagyon köszönöm holnap lehet hogy megpróbálom.

 

Egyébként a hőcserélő bal oldalát tartó/takaró elemnél adtam fel annó, mert nem akartam feszengetni a hőcserélőt, de mostmár tudom, mit hova mennyire feszengessek, és talán sikeresebb leszek, ha nem megy akkor keresnem kell majd valami jóravaló mester.

 

 

...megsérülsz igyál egy felest is.....

 

Esetleg preventiv jelleggel előtte... :)

 

 

Előzmény: Dr. Klíma (2211)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.03.27 0 0 2212
...ha nem boldogulsz akkor nálunk 6900,- ez a művelet + áfa + vegyszer + kiszállás - megalkudott kedvezmény.
Munkahelyeden is vállaljuk, sok kórházban ott vagyunk egy FACC fertőtlenítési technológiával. A nyereségből mindenképp jár az üzletkötői, kapcsolattartási jutalék....bár pont a kórházak esetén igen nagy a korrupció, ami a mi esetünkben nem járható út, hisz egy tisztességes árból nem lehet visszaosztani, a gányolás (munka olcsósítása) meg nem hozza a megfelelő eredményt és hosszútávon a cégünk hírnevét rombolná.....
doki

Előzmény: gyattila (2210)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.03.27 0 0 2211
Szia

Igen ez egy LG S12AN. További képeket nem tehetek fel, mert beazonosítható lenne a készülék helye, s azt nem szeretném, hisz nem ez a topik célja.

Mókuskerék kiszerelése egyszerű, bár odafigyelést és némi rutint igényel.

Burkolat és csepptálca eltávolítása után hozzáférhetővé válik a mókuskerék.
A mókuskerék jobb oldalán (a motor felől) van egy kis hernyócsavar. A mókuskereket forgasd el addig az állásig, míg nem lesz 1 kis nyílás. Ez a csavar rögzíti a motor tengelyéhez a vent. lapátot. Lapos csavarhúzóval lazítsd ki úgy, hogy az ne érjen a tengelyhez (2-3 menet). Legjobb az ha első alkalommal teljesen kiveszed a csavart.
Van olyan sorozat ahol a hernyócsavar "imbusz" fejű, azt imbusz kulccsal tudod meglazítani (4-es).
Ha ez megvan, akkor ha szembe állsz a készülékkel akkor a bal oldalon a hőcserélő egység 2 csavarral van rögzítve a műanyag házhoz. Ezt a két csavart távolítsd el. (A hőcserélő végén van egy műanyag védő és tartó rész, s ez tartja a hajlításoknál a rézcsövet, s ezt az egység van rögzítve a műanyag házhoz. A csavarok eltávolításához PH2 -es (egyszerű csillag csavarhúzó) használj.
Ha a csavarokat eltávolítottad, akkor a hőcserélő egység bal oldalát óvatosan emeld el a műanyag háztól kissé (kb 5-6 cm) csalj vele a vízszintes vonaltól felfele (max 2 cm). Óvatos legyél, mert a hőcserélő egység jobb oldala rögzítve van fülekkel amit eltörhetsz és a hőcserélő is sérülhet......
Nos ha ez megvan, akkor jöhet a mókuskerék kiszedése. A mókuskereket a bal oldalon egy gumipersely rögzíti a tengelyénél fogva. A gumipersellyel együtt a mókuskerék bal oldalát kezd el kiemelni magad fele úgy, hogy a mókuskerék bal oldala a műanyag ház és a hőcserélő között épp elférjen. A mókuskereket annyira kell (mókuskerék bal oldalát) kiemelni, hogy azt a motor tengelyével párhuzamosan bal irányba ki lehessen húzni.....Nem lesz egyszerű lehúzni a motor tengelyéről, hisz rá szokott "gyógyulni"..... A mókuskerék feszítésénél vigyázz, hisz a motor tengelye is csak egy picit tud elmozdulni.....
Javaslom neked, hogy ne egyedül csináld első alkalommal.....a hőcserélő egység megtartására kérj meg valakit. A hőcserélő lemezei nagyon élesek és könnyedén megvághatod magad....ha megsérülsz, akkor azonnal fertőtlenítsd a sebet, mert könnyedén 3-4 napos kínlódásban részesülhetsz.....ha megsérülsz igyál egy felest is, az segít :)
A mókuskerék rögzítő csavarjának eltávolításakor is figyelj, mert a csavar felrazításakor ha elfordul a kerék, akkor könnyen kitörhetsz egy lapátot...ebben az esetbe dobhatod kukába a mókuskereket, hisz használhatatlan lesz (elveszti a kiegyensúlyozását és szét fogja rázni a berendezést)
A mókuskerék tisztítása közben is figyelj oda, hisz törékeny....

Nem olyan bonyolult művelet, egy szerelő kb 1 perc alatt megoldja.
A visszaszerelés ugyanez a sorrend, csak fordítva.
Visszaszerelés előtt a gumiperselyt töltsd meg teflonos zsírral és javasolt a motor tengelyére is egy kis zsírt kenni (5 év elteltével is le tudd húzni a tengelyről a mókuskereket :)

....nem olvasom vissza az írásom....tuti, hogy kicsit "túlmagyaráztam", de gondolom így is érthető...
Ha megcsináltad, akkor gyakorold...és ha megy, akkor jelentkezz nálam és tudok neked alkalmi munkát adni :)

Áramtalanítsd a készüléket a munka előtt, hisz a burkolat eltávolítása után vannak érintésre nemkívánatos pontok..... tudom túlfigyelmeztetlek, de inkább ez, mint elkerülje valami a figyelmed a nagy igyekezetben...

Az eredményről kérek beszámolót, s ha tudsz akkor képet is

Jó munkát
Dr. Klíma


Előzmény: gyattila (2210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!