Keresés

Részletes keresés

Totti93 Creative Commons License 2009.04.18 0 0 362
Köszönöm a segítséget! És a magokat milyen mélyre ültessem? Gondolom elég csak egy vékony réteg, nem?
Előzmény: *Csabesz* (361)
*Csabesz* Creative Commons License 2009.04.18 0 0 361
Nem kell beaáztatni, legalábbis én nem szoktam. Csak nedves, homokos föld kell, nagyobb legyen a homok aránya. Ne hagyd kiszáradni és tedd meleg helyre!
Előzmény: Totti93 (360)
Totti93 Creative Commons License 2009.04.17 0 0 360
Hello! Segítségeteket szeretném kérni európai ciprus csíráztatásával kapcsolatban! Nemrégiben szedtem tobozokat, de fogalmam sincs, hogy hogy kezdjek bele a csíráztatásba?! Türelmetlen voltam, az egyik tobozból kiszedtem a magokat, és beletettem őket egy befőttes üvegbe, langyos vízbe. Nem tudom, hogy jól-e teszem, hogy beáztatom a magokat. Valakinek van tapasztalata csíráztatással kapcsolatban? Kérem akinek van, az írjon! Köszönöm!
Előzmény: Keszthely1 (359)
Keszthely1 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 359

a cím lemaradt

egenfoldkukacfreemail.hu ra kérem, hogy írjatok; név, cím,  vertikális, horizontális 

Előzmény: Keszthely1 (357)
cserella Creative Commons License 2009.03.04 0 0 358
kérem ez nagyon diszkrét hozzászólás! :DD
Előzmény: Keszthely1 (357)
Keszthely1 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 357

Szombaton szedek cypusokról magokat,  ha az időjárás nem szól bele .

Kérem MOST jelezze, aki szertne valódi télálló cyprusmagokhoz hozzájutni /gratisz/.

Vertikális és horizontális /vizszintes , függőleges/  ciprusokról van szó!

TTNora Creative Commons License 2009.03.04 0 0 356
ejha.. és mekkorák, nincs róluk kép?
Előzmény: FrankPoole (355)
FrankPoole Creative Commons License 2009.03.04 0 0 355

Egy éves magoncok (keltek 2008 tavaszán) kint voltak a teraszon no takarással szélben, fagyban, stb. és úgy nézem károsodás nélkül túlélték a telet. Pedig voltak mínuszok rendesen.

 

FP

cserella Creative Commons License 2008.11.18 0 0 354
hú de gyönyörűek!!
Keszthely1 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 353

hogy mennyire  szárazság  tűrök a cyprusok ez a szír sivatagban készült 

 

 

 

 

2.-3. kép Anjar libanon ciprus erdő

Előzmény: Island* (346)
Keszthely1 Creative Commons License 2008.10.08 0 0 352

Akkor te  még jól jártál mert, amit én vetettem /május végén/ el trachy magokat azok a mai napig  sem keltek ki !!

Egy szemet  kiszedtem a földből, és ketté vágtam,   nagyon egészséges magnak látszott.

Előzmény: Island* (351)
Island* Creative Commons License 2008.10.07 0 0 351
Ne is mond. Képzeld amit tavasszal küldtél trachy magok egy része nyár elejére szépen kikelt, a másik ugyanakkor ültetett és ugyanolyan körülmények között tartott konténerben lévő mag-mennyiség pedig csak most szeptemberben kelt ki, érted te ezt????
Előzmény: Keszthely1 (350)
Keszthely1 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 350

szegények!  erre a napénytelen őszre - télre kikeltek!

 

 

A ciprusod nagyon szép !

Előzmény: Island* (349)
Island* Creative Commons License 2008.10.02 0 0 349
Ezek a kicsikék nagyon megvárattak. Májusban ültettem el őket és csak most bújtak elő szeptemberben, már azt hittem nem csíraképes a mag amit kaptam horvátországból.....

iroman Creative Commons License 2008.09.09 0 0 348
Gyönyörűséges!!! Sajna én nem jutottam ki a hegyre most, de hamarosan pótolom, lesznek képeim!
Tényleg nagyon szépen megnőtt a ciprus!
Előzmény: Island* (347)
Island* Creative Commons License 2008.09.09 0 0 347
Itt az egyik tavalyi rendelésű és ültetésű totem a kedvenc enyvesmag bokrom társaságában. :)

Island* Creative Commons License 2008.09.03 0 0 346
:)))
Megelőztelek!

Nálam már két hete el vannak ültetve. 12 db-ot rendeltem belőlük, egy kerítés melletti sor lesz belőlük, a kocsibeállónk mellett. Bár nem nagyon szeretem a ciprusokat így "sövénynek" ültetni, szerintem ligetesen a legszebb a látványuk, elszórtan, de erre a kerítés melletti helyre most kellett megoldást találni. Tuja sose kell, miután sorra döglenek ki a környéken a hőség és a csapadékhiány miatt. Másrészt ez a fajta gyönyörű, karcsú és oszlopos marad, nem foglal sok helyet majd.....:)

A tavalyiak idén nagyon beindultak, majd én is teszek fel friss képeket.
Előzmény: iroman (345)
iroman Creative Commons License 2008.09.03 0 0 345
A Treemail-nél megint kapható "Totem" ciprus, egész elfogadható áron. Rendeltem megint belőlük, szép egészséges példányokat kaptam.
Hétvégén megyünk a hegyre, az "öregekről" is készítek majd pár fotót, egész szépek, már méteres magasságot ütik. Remélem a tél ismét kegyes lesz majd hozzájuk :-).
Island* Creative Commons License 2008.07.09 0 0 344
A magvetés azért biztosabb dolog, a dugványozás nem mindig sikerül sajnos, pedig előrébb járhatna az ember.....
Idén próbáltam már a dugványozást, sajnos azonban nem lett semmi belőlük, elsárgultak, kampec. Lehet most újra megpróbálok pár hajtást dugványozni, hátha.....
Előzmény: Törölt nick (343)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.09 0 0 343

Sok mindent megtudtam, bár nem értem rá mindent elolvasni.  Azt már tudom, hogy legközelebb nem csak leanderhajtást kell begyűjtenem, ha mediterrán vidéken járok, hanem egy szimpatikus ciprusfáról való hajtásokat is. De az idén már késő bánat, marad a magvetés nézegetése. (eddig nem mutat semmit, tiz napja lett elültetve).

 

 

Island* Creative Commons License 2008.07.09 0 0 342
Az a szerencse, hogy gyorsan növő faj, nem úgy, mint a többi fenyőféle....
Nekem a tavaly ültetett magoncok lassan 15-20 cm-esek és őszig még nőni fognak...:)
Jövőre mennek a végleges helyükre a mostani iskolából.
Előzmény: Törölt nick (341)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.08 0 0 341

Végre megtaláltam a ciprustopicot Island jóvoltából.

Legalább felhozom:)

Igazából nincs sem mondanivalóm, sem ciprusom - még. Csak egy cserépnyi elültetett ciprusmagom, és a ciprusok szeretete.

Kérdeznivalóm lenne, de előbb nekiállok és végigolvaslak benneteket, hátha mindenre választ kapok.

Island* Creative Commons License 2008.05.05 0 0 340
Köszi! :)

Az én Totemjeim és kb. akkorák, mint a tieid.
Nem trágyázom őket, csak simán elültettem őket a kerti talajba, mert annál ellenállóbbak lesznek, minél sanyarúbb körülmények közt nevelkednek.
Előzmény: iroman (339)
iroman Creative Commons License 2008.05.05 0 0 339
Gyönyörű szépek a ciprusaid és a kerted is! Gratulálok! Remélem idén valamivel több lesz a csapadék (bár jelek nem erre mutatnak...) és akkor az enyémek is gyorsabbann növekednek majd. Megkérdezhetem, a totemed mekkora most? Az enyémek olyan 65 cm körül járnak. Ültetésnél szoktál alájuk komposztált trágyát tenni?
Előzmény: Island* (338)
Island* Creative Commons License 2008.04.28 0 0 338
Hétvégi helyzetjelentés.... kíváncsi leszek majd az ősz méretekre ezekhez képest...

1.kép: 2005. évi krétai magoncok, idén helyükre ültetve
2.kép: Keszthely1 féle karcsú ciprusok, tavalyi vetés
3.kép: Folly-s ciprusok
4.kép:Totem ciprus a treemail-esektől
5.kép: Folly-éktól hozott arizonica ciprusok

Island* Creative Commons License 2008.04.22 0 0 337
Akkor egy cipőben járunk, Görögország, de azon belül is a szigetek (Korfu, Kréta) nagy szerelmese vagyok én is, már hétszer voltam kint, de még nem utoljára az biztos....:)
Előzmény: iroman (335)
Keszthely1 Creative Commons License 2008.04.22 0 0 336

Nálam sem fagyott el egy cyprus sem ....

Mind virágzik,  tele van a kert virágpollennel !

Előzmény: iroman (331)
iroman Creative Commons License 2008.04.22 0 0 335
No igen, jómagam "beteges Görögország rajongó" volnék :). Ha már ott nem élhetek, megpróbálok magamnak teremteni egy kis darabot belőle...
Előzmény: Island* (334)
Island* Creative Commons License 2008.04.20 0 0 334
Valóban szeretném, ha tényleg egy kis "mediterránum" lenne a kertben. Pár év és az lesz, bár már így is szépen alakul a kert. Nagyon megfogott a déli táj szépsége, különösen Korfu tetszik, ott rengeteg karcsú ciprus van még az olajfák között is....
Előzmény: iroman (333)
iroman Creative Commons License 2008.04.20 0 0 333
Island, neked olyan gyönyörűséges cipruskerted lesz, hogy a csodájára lehet majd járni!!!!
Nagyon szerencsés adottságai lehetnek a kertednek, nálam sajnos nincs ilyen nagy mértékű növekedés, de azért fejlődnek! Nagyon szeretem ezeket a mediterrán hangulatot árasztó szép növényeket. Remélem sikeres lesz a totem-gyökereztetésed! Én - már csak a magam sikere érdekében is - szurkolok, hogy szépen megeredjenek!!!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!