Keresés

Részletes keresés

Bmrenault Creative Commons License 2024.01.19 0 0 39085

Hát azt a jó kis dexion salgópolc lábat nem sajnáltad?!

Előzmény: (M)Ákos (39079)
MrJones512 Creative Commons License 2024.01.19 0 1 39084

Ha a klasszik, zártszelvényes keretet csinálod, akkor mindenképpen állítható zsanérral csináld. Már a kapu felrakásánál is hálát fogsz adni érte (könnyebb egymáshoz lőni a kapuszárnyakat), a friss telepítésű oszlopos kapuk esetében kábé 100%-ban bekövetkező megereszkedéskor meg az, akinek után kell állítania a cuccot.

 

Egyedül a 3D-s kerítések pehelysúlyú kapui olyanok, hogy nem nagyon akarnak idővel belógni, de az meg úgy is csak szerelgetés.

 

Mi ilyet használtunk:

 A klasszik zsanérokhoz képest atomjó volt vele dolgozni.

Előzmény: kmarcell (39083)
kmarcell Creative Commons License 2024.01.19 0 0 39083

Sziasztok.

 

Lenne egy kérdésem - illetve inkább egykis diszkurzus ha többen csatlakoznak.

 

Kis kapuk, egy szárnyas, két szárnyas kapuk rögzítésénél ki mire esküszik? Állítható vagy nem állítható, diópánt vagy egyéb forgáspontra esküszik?

 

Lógni fog a diópánt télen-nyáron? Jobb az állítható? Vagy egyáltalán mi befolyásolja?

chandy818 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 39082

Nekem egy lapból van az asztallap és úgy gondoltam, ha magából a lemezből kivágom a hegesztett részt , 5-10 cm-es körben, ameddig hevűlhetett a lemez, akkor elvileg megszűnik a feszültség, ami elhúzta.

Csak az a kérdés, ha igy volt évek óta, akkor feszültség nélkűl vissza áll e ? 

Előzmény: (M)Ákos (39079)
Adamo_sx Creative Commons License 2024.01.19 0 0 39081

Jó masszív hegesztőkocsi lesz, 8-as lemezzel az alján :-).

Előzmény: (M)Ákos (39079)
MrJones512 Creative Commons License 2024.01.19 0 0 39080

"Íme az én próbálkozásom a 8-as lemezekkel, “kettőből csináljunk egyet” volt a feladat címe."

 

Az volt a baj, hogy egy oldalról hegesztetted, méghozzá vízszintesre belőve. A hegesztés viszont mindig "húz", ezért lett belőle ilyen "V"-bötű.

 

Egyszer hegesztettem 20-as vasat. Egy dobásom volt. Hááát... volt fosás végig, hogy nem fog síkban futni! :)

Úgy csináltam, hogy először pötty egyik oldalról, majd nagyobbacska pötty a másikról, majd egycentis szakaszok az első oldalon, kétcentisek a másikon, egy összefüggő vékony az elsőn, majd a másikon egy erősebb összefüggő... szóval az oldalakat váltogatva építettem fel a varratot. Hogy az egyik húzás kiegyenlítse a másikat. Érted...

 

Gyakorlott hegesztők tudnak olyat is, hogy a két lemezt egy kicsit hegyesre ("V"-helyett "A"-ra) állítják a hegesztés előtt és a keletkező feszültség épp vízszintesre húzza be a lapokat, de ehhez nagy tapasztalat kell. Vagy sorozatgyártás.

 

 

Ha asztallapnak kellene, én tuti, hogy csak felragasztanám a két lapot összetolva a keretre, aztán maximum "a szépség kedvéért" egy nagyon pici varrattal kitölteném a két lap közti rést - már ha van.

Előzmény: (M)Ákos (39079)
(M)Ákos Creative Commons License 2024.01.19 0 0 39079

Megpróbálhatod a púpos oldalát szakaszosan hegesztgetni, de valószínűleg babra munka lesz, és nem lesz tökéletes.

Íme az én próbálkozásom a 8-as lemezekkel, “kettőből csináljunk egyet” volt a feladat címe.

Felül azért vannak hegesztés nyomok, mert ki volt merevítve szintén 8-as csíkokkal. Az alsó oldalt egyszer végig varrva nem is nagyon mozdult a sík. Sőt, kicsit a “rossz“ irányba hajlott.

Oszt’ leszedtem a merevítőket, nem kell az oda felkiáltással. Nem, a f@szt. 🤪😆🤣 Akkor lett ilyen, mint a képen. Kb. 5 centis szakaszokban varrtam “elszórva”.

Aztán a másik (megint az alsó) oldalra varrtam még, úgyse volt kitöltve még teljesen a gyök. Nettó mázlim volt, de utána kb. sík lett. Nem kritikus, mert hegesztőkocsi alja lesz, egy fiókos szekrény meg a palack lesz rajta. Azért ilyen nyitott könyv formátumban nem akartam hagyni. 😀

 

Eredetileg így merevítettem ki egyébként. Ha nem sietek annyira, ezt kellett volna átpakolnom a másik oldalra:

Előzmény: chandy818 (39077)
Paco155 Creative Commons License 2024.01.19 0 2 39078

Ha a hő húzta el akkor nem fogja.  Ha valami túlterheklés, akkor sem.    Az én tippem az hogy ez nem fog ennyitől kiegyenesedni. 

Előzmény: chandy818 (39077)
chandy818 Creative Commons License 2024.01.18 0 0 39077

Sziasztok!

 

Birtokomba jutott egy komoly munka asztal. Kb 8-as lemezből van a felülete. Jó is lenne , csak a lábait évekkel ezelőtt hegesztéssel rögzítették. A lemez ennek következtében belibbent.

Nekem kedvezőbb lenne egy sík felület.

Az lenne a kérdésem , ha kivágom a hegesztett lábakat az asztal lapból, lemezből, tehát megszüntetem a feszültséget, visszanyeri e az eredeti formáját?

MrJones512 Creative Commons License 2024.01.17 0 0 39076

Vagy olyan van, hogy felcserélted a kábeleket a hegesztőn és fordítva van a polaritás - amit nem mindegyik pálca szeret -, vagy amit a kartács mondott itt alant: átnedvesedett a pálca.

 

Előzmény: BenceM (39074)
Bmrenault Creative Commons License 2024.01.17 0 0 39075

Rakd be sütőbe a pálcát. Gondolom nem új.

Előzmény: BenceM (39074)
BenceM Creative Commons License 2024.01.17 0 0 39074

Sziasztok!

 

Inverteres hegesztő egyszer csak nem viszi a bázikus elektródát. A sima rutilosat igen,de a bázikust nem lehet vele elhegeszteni rendesen. Legutóbb még teljesen jól lehetett vele hegeszteni  az esab 55.00 pálcát. Most meg  annyira ragad és beég,hogy lehetetlen már begyujtani is. 

 

Az anyag ugyanaz,a pálca is.     Létezhet olyan,hogy a dióda vagy elektronika tönkremegy az inverterben és ilyet csinál?

 

 

Köszönöm a válaszokat.

Alex B Creative Commons License 2024.01.15 0 1 39073

Ok.

Köszönöm a gyors választ!

Bmrenault Creative Commons License 2024.01.15 0 0 39072

Nyisd ki a huzaltartot. Ha van bent kábel +- jelöléssel meg csavarral akkor simán.

Kikpacsolt állapotban szereld át!

Előzmény: Alex B (39070)
MrJones512 Creative Commons License 2024.01.15 0 0 39071

Ha van kiépített lehetőség a hegesztés polaritásának felcserélésére, akkor igen. A porbelesek fordított polaritással mennek, tehát a gépen meg kell tudnod cserélni a "+"-t és a "-"-t.

 

A bajság csak az, hogy ez a régebbi gépeken maximum szereléssel, de méginkább csak átalakítással oldható meg.

Előzmény: Alex B (39070)
Alex B Creative Commons License 2024.01.15 0 0 39070

Hello!

Klasszikus co hegesztő trafóban lehet porbeles huzalt használni?

 

MrJones512 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39069

"Meg részegen húzd egyenletesen :D"

 

Hát... olyankor ugyan nem mindig húz egyenes varratot az ember, viszont maga a varrat az érdekes módon mindig jó!

Vagy legalábbis jóleszezide. :D

 

"Ez is egy felesleges opció volt."

 

Még a varrás ideje (t1) az rendben volna: nem olyan rossz, ha a szakaszok tényleg egyformák.
De a t2 szerintem robot (vagyis inkább egy nagyon buta automata, mert a robot úgyis akkor kezd hegeszteni, amikor odaért a következő pozícióba) nélkül totál értelmetlen.

Előzmény: Bmrenault (39067)
Bmrenault Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39068

Ja és a tulaj se tudta mi a faszom az. Most már okosabb vagyok.

Másik hogy jól elvolt állitva a gép is mert mindenki tekert rajta mindent.

Most rákerestem ja van egy csomón ilyen faszság trafós 3 fázisú.

Murex lincoln bexter. Gondolom tényleg robotok hegesztettek gyárban azt azért kellett.

Előzmény: Bmrenault (39067)
Bmrenault Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39067

Hát igen itt gondolkoztam el én is hogy megjelölöm azt végigvarrom.

Meg részegen húzd egyenletesen :D

Ez is egy felesleges opció volt.

Volt szerencsém 3 fázisú trafós mighez a kemény 180A rjával azt hagytam a faszba mert az invertertes mobilabb.

Előzmény: MrJones512 (39066)
MrJones512 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39066

Igen, automata.

Tkp. két időt adsz meg neki.

2. (t1) a varrás időbeni hosszát

3. (t2) üresjárat (pozícióváltás) idejét.

 

Egy hegesztőrobot - egyenletesen mozogva - biztos nagyon szépen varrna vele, de én megmondom őszintén, hogy sosem használtam: ha ki kellett jelölni a szakaszok kezdetét, akkor ugyanannyi erővel már kijelöltem a végüket is. Ha meg annyira nem volt fontos a pöpecség, akkor meg ment szemre minden (Aztán legfeljebb az egyik szakasz négycentis lett, a másik meg négy fél-öt. Nabumm).

Előzmény: Bmrenault (39065)
Bmrenault Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39065

De ez automata a szakaszos hegesztés?

Mert nálam a szakaszos hegesztést a pisztolykapcsolója csinálja.

 

Nálam mindig az old meg valahogy duma van.

Csak hobbiból hegesztek, és nincs targonca :D

Előzmény: MrJones512 (39064)
MrJones512 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39064

Naja. Csak az inverternek van egy ordenáré nagy hátránya: lehet vele például létrára mászni. :)

 

( De tényleg! Tudod te, hogy mennyivel faszább dolog targoncáról - stabil ketrecből* - úgy hegeszteni, hogy csak a pisztolyt fogod, mint inverterrel létráról, fél kézzel kapaszkodva, miközben az egész hóbelevanc a nyakadban lóg és minden zsebed tele pálcával, fogóval, salakolóval, babámfaszával? :) )

 

*

(Ezt az isten is arra teremtette, hogy egy targival mozgóállvány helyett használják.)

 

 

"Mi a vér ezen a szakaszos hegesztés? Minek?"

 

Amikor a varrat így néz ki:    ____     ____     ____

 

Arra jó, hogy egyrészt amit fölösleges telibe varrni, azt nem is kell telibe varrni (idő és kőccség, ugye..).

Másrészt pedig van, amit nem is szabad egy menetben, telibe varrni, mert szanaszét vetemedik az egyszerre bevitt hőtől és a tágulástól-húzódástól ( aki hegesztett már össze nagyobbacska lemeztáblákat, az tudna erről mesélni - például én is tudnék... de nem fogok, mert nem lenne egy kimondott sikersztori :) ).

Előzmény: Bmrenault (39063)
Bmrenault Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39063

Akkor  a kis piros a bekapcsolója? juuj. Azt hittem visszajelző.

Pedig 3 fázisú gép.

 

"Az "A" és a "B" jelű fokozatkapcsolók közül a kevesebb állású a durva, a több a finombeállító.

(Ha jól emléxem, akkor az A 1-3 ig szabályozható, a B 1-7-ig."

Ezé szeretem az invertert. Meg hogy nem 80 kg :D

 

Mi a vér ezen a szakaszos hegesztés? Minek?

 

Előzmény: MrJones512 (39062)
MrJones512 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39062

(A 2 és a 3 0 lesz, ha jól sejtem. Azok a szakaszos hegesztésre valóak.)

 

Az "A" és a "B" jelű fokozatkapcsolók közül a kevesebb állású a durva, a több a finombeállító.

(Ha jól emléxem, akkor az A 1-3 ig szabályozható, a B 1-7-ig.

 

1.5-ös lemez széléhez valahol az A=1 B=5 és az A=2 B=2 közötti értéket keresgélj. (De ha neked az 1/5 is égetne, akkor a B-vel mehetsz még lejjebb.  Ha viszont a 2/2 is gyenge, akkor a B-vel feljebb.)

 

Az 1-es szabályozó a drótsebesség, de az egy ilyen elhanyagolt gépnél már bármi lehet. Azt neked kell kitapasztalnod egy próbahegesztéssel.

Előzmény: kozso1 (39059)
kozso1 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39061

A bekapcsolót nem jelöltem, az értelemszerű számora. Amúgy úgy néz ki, hogy meg lesz. Köszi

 

Előzmény: Bmrenault (39060)
Bmrenault Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39060

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9222005

Itt többen írnak.

A a bekapcsoló Értelemszerüen :D

B a feszültség

1 es huzalsebesség

Másik kettő pasz.

 

Egyik adja a másikat az a baj. Ha a feszt beállítod x re akkor hozzá állítod a huzalsebességet.

 

 

Előzmény: kozso1 (39059)
kozso1 Creative Commons License 2024.01.06 0 0 39059

Sziasztok. A képen látható géppel szeretnék egy hamuzó fiókot készíteni katlanhoz. Bevágok kb. 1-1,5mm.es lemezt és felhajtogatom.  Tehát csak a széleit kellene összecsipkednem.

Hogyan kellene beállítanom a képen látható potmétereket, kapcsolókat? Köszönöm.

JrSJeQA.png (720×960) (imgur.com)

itya Creative Commons License 2023.12.31 0 1 39058

az biztos máshol volt nem magyarországon :-)))

nálunk nagyon vigyáz a hatóság, szigorúan büntetnek

nézd meg mhvlog-ot a youtubeon (kis ember vs karhatalom)

...és ne nézd a gödi samsungot, ott nincs semmi látnivaló 

 

Előzmény: Trotyibá (39056)
Bmrenault Creative Commons License 2023.12.31 0 1 39057

Pontosan!

itt is van a szereldékben de csak melegítésre használják őket.

Előzmény: Trotyibá (39056)
Trotyibá Creative Commons License 2023.12.31 0 1 39056

Csak úgy eszembejutott Volt egy karosszéria javító, autószerelő, autófényező, (ezek a felkent szakmái voltak)a tanult szakmája szerint autóvillamoságis figura költözött a szomszédunkba feleségével, két kisgyerekkel. Az utcáról az alacsony, kb 150 cm magas, kerítésen belátni a nyitott garázsba ahol bütyköl, plusz az udvaron is javított bőszen autókat. Hegesztő vagyok, felismerem a palackokat, egy oxigén, és egy acetilén figyelt diszkréten a sarokba, az utcáról is látható volt. Egy alkalommal, láttam hogy a sarkával, visszacsapó gátló hiányában, a vezetékekre lépve akadályozza meg  az esetleges visszaégés elkerülését, és a saját maga, a kiscsaládja, a garázs, a lakóépület darabokra hullását.:) Tehát, hegesztők, és bátor autóvillamoságis arcok tudnak csak lánggal dolgozni, a  többiek felejtsék el :)

Előzmény: Bmrenault (39055)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!