Keresés

Részletes keresés

Rambóka Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1547

Nem tudom megtömni, képtelen vagyok szétnyitni a csőrét.

Leturmixoltam neki a sajtos tojást némi főtt maggal, leszűrtem és most a híg részéből két hangyaadagot sikerült lejuttani a torkán, de többet nem.

Mi a fenét csináljak?

 

Megkapta a kalitkáját, most abban ordítozik.

Vajon, ha kiteszem a függőfolyosóra, idejönnek etetni a szülei?????

Rambóka Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1546

Azon filózom, hogy vajon mi történne, ha egyberaknám Madárkovával???

 

Megbúbolná? Vagy megetetné?

Elkaphat tőle bármit?

Kell karanténozni?

Rambóka Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1545

Már körbejárta a konyhát, de enni nem akar!

Nem tudom, hogy eszik-e egy ekkora veréb magokat. Remélem jön valaki, aki már nevelt fel verebet és tudja, hogy lehet-e már neki magokat adni.

Sajnos csírázott nincs itthon, de most főzök egy adagot Vlad megkeverékéből.

 

Lábát sikerült lemosni, most megint itt szárad a markomban.

Lassan ideér a kölcsönkalitka is talán.

Sajnos a dobozban nem akar megmaradni, folyamatosan kepeszt benne.

Remélem a kalitka jobban fog tetszeni neki.

 

 

 

otyopunyo Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1544

A sajt és a tojás szerintem jó... Amúgy magevőkben nem vagyok tapasztalt. A túrós keverék linkje: https://www.youtube.com/watch?v=GhC-OsPLSwM

Magot még nem tud enni ez a kis verebentyű?

Előzmény: Rambóka (1543)
Rambóka Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1543

Nagy kakacsimbókok vannak a lábkörmein, de olyan keményen rászáradva, hogy nem tudom lemosni. Próbáltam feláztatni, de úgy sem jön le. Mosás után egy papírtörlőbe tekerve száradt a markomban, de mostanra kikepesztett és most itt ül az ujjamon és csipog.

Megetetni még nem sikerült.

Sajtot és egész tojást nyomkodtam össze, de nem tát, sőt lerázza a csőréről. Van vkinek ötlete?

Rambóka Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1542

 

Ez alapján kb. 11 napos

Rambóka Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1541

Nem találom a túrós keverék leírását sehol!

Valaki le tudná írni?

Valami rémlik, hogy túró meg tojás és sajt, de nem tudom, hogy a tojásból a fehérje is v. csak a sárgája.

Mondjuk túróm pont nincs és a boltok is zárva... a fenébe! Mit adjak ennek a csipasznak?

Kb. kirepüléskörüli méret.

Rambóka Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1540

Sziasztok!

 

Annyira rég jártam erre, hogy alig jutott eszembe a jelszavam. :(

 

 

Az imént a játszóról hazajövet bővültünk egy kölyökverébbel (ez most tényleg az, tipikus sárgára rúzsozott szájú töpörtyű). Egyenlőre megitattam, kivontam a kölykök karmai közül és próbálom kitalálni, hogy mit adjak neki. Tojás van itthon, túró nincs, mit adhatok még neki? Olyan rég volt tavaly ősz, már elfelejtettem.

Na megetetem a sajátjaimat, aztán jövök vissza, visszaolvasni a receptért....

ot1019 Creative Commons License 2013.05.20 0 0 1539

Szívesen :-) Nagyon örülök, hogy minden ilyen jól alakult, ügyes vagy! :-)

 

Előzmény: Lallerxyz (1538)
Lallerxyz Creative Commons License 2013.05.19 0 0 1538

Köszönöm a segítséget, valóban ez lehetett a probléma!

Úgyhogy este kapott egy szörmefészket és lámpázom is.

Tegnap még 1-2 falat ment le egy etetésnél,

most betol 4-5 falatot, bár a lelkesedése még nem az igazi.

A széklet is már rendszeres és majdnem tökéletes a burok.

Tegnap beszéltünk Otyopunyoval, este jönnek a csöppségért.

Előzmény: ot1019 (1537)
ot1019 Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1537

Szia!

 

Még néhány dologgal kiegészíteném az eddigieket, ha nem gond. A túrós keverék a lehető legjobb választás, de azt nem szabad vízbe mártani. Szépen rágyurmázol egy megfelelő méretű falatot a csipeszre és be a szájába. Arra ügyelj, hogy ne zsírszegény túróból csináld a keveréket, hanem hagyományos félzsírosból, mert zsírszegény túróból készítve egy nagy sz@r az egész. Fura, de így van. Kell mellé a rovarkiegészítésis.

Nagyon fontos, hogy jó meleg legyen a kis cinke. A kép alapján olyan korú, ami épp a határon van a lámpázást ill. annak elhagyását illetően. A seregélyt, a verebeket ilyen idősen már nem kell hőforrással melegíteni, ha megfelelő fészekben vannak, viszont egy fecske vagy légykapó még bőven igényli a lámpázást ilyen korban is. Egy jó puha fészket kell készíteni egy tejfölös- vagy kisebb fagyisvödörben, nagyobb kézkrémes kupában közepén a fészekmélyedéssel ami fél kupa mélységű, és amibe a fiókát kell helyezni. A legjobb lenne a finom növényi szálakból készült, száraz mohával jó bőven átszőtt, szőrrel vagy gyapjúval bélelt fészek, de ha nem tudsz, vagy nem akarsz ilyennel bíbelődni polár anyag, vagy ahhoz hasonló puha rongycsíkokból is meg lehet csinálni, csak a lényeg, hogy jó tömör legyen, fészekmélyedéssel a közepén. Etesd meg a fiókát, majd egy fészekmélyedésbe passzoló puha ronggyal takard be. Ha következő etetésnél benyúlsz és azt érzed, hogy jó meleg van odabenn, a fióka élénken kéri a kaját, van jól hangja és a csipeszt nagyon szaporán nyeli, akkor van már saját testhő, működik a takarás. Ez a legideálisabb, mert saját hőmérsékletén optimálisan bemelegszik. A lámpa szárít, ezen kívül alatta egy kicsit megváltozik a fiókák élettana, de bizonyos kor alatt a használata elengedhetetlen, mert a napos, pár napos fiókáknak egyáltalán nincs saját testhőmérsékletük, ezért akárhogy takarnánk, akármilyen jó fészekbe tennénk őket, rövid idő alatt kihűlnének, ami ellehetetleníti a nevelésüket. Viszont ahogyan elérik a megfelelő kort, célszerű abbahagyni a lámpázást, vagy egyéb hőforrással történő melegítést, mert a fiókának sokkal jobb a saját maga által kreált testhő, mint a lámpa.

Ha dobozba tetted, ott biztos, hogy kihűlt. Ezt onnan lehet tudni, hogy maga a fióka szobahőmérsékletű, vagy rosszabb esetben jéghideg. Ritkán és gyengén tátog, szinte néma, keveset eszik, a falatokat többnyire nyögvenyelősen veszi le a csipeszről és megakad a torkán. Ha tartósan marad ilyen állapotban, akkor egy-két nap alatt összeesik, majd elpusztul. Ezt a melegítős dolgot azért írtam le ilyen részletesen, mert ezen nagyon könnyen el lehet vérezni még úgy is, ha egyébként megfelelő táplálékot kap. A fióka pedig olyan idős, amikor nagyon nem mindegy neki, hogy hogyan van elszállásolva.

A további sorsát illetően ha megengedsz egy javaslatot, akkor azt tudnám mondani, hogyha Te nem tudod nevelni, akkor jobban jársz ill. jár a cinke, ha inkább Otyónak adod, mert az állatkertben tizedannyi gondoskodást, odafigyelést sem fog kapni, mint amit Ő adna neki, ráadásul sajnos az is előfordulhat, hogy ott majd hüllőeledelként végzi.

Előzmény: Lallerxyz (1531)
Ladybee Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1536

A cinege felfedezte a garázsban a herelárvás lépet, amivel etetek.   Tegnap furcsa volt, hogy a cinege ki be jár, kiderült, hogy felfedezte a zsákmányt, szempillantás alatt ki tud emelni egy lárvát. Félpercenként fordult a közeli odú és a garázs között. Pedig az ajtó ritkán van nyitva, mostantól gyakrabban.

Ladybee Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1535

Javaslom, hogy az alsó sor nyílást zárd le, akkor nem tudnak kiesni a bentmaradtak, lehetnek akár nyolcan is.

Előzmény: Lallerxyz (1534)
Lallerxyz Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1534

 

A lakásunk oldaláról már megszüntetett szellőzőben laknak sok-sok éve.

A fészekhez nem férek hozzá, illetve nem is értek hozzá.

 

Előzmény: Ladybee (1533)
Ladybee Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1533

Milyen odú lehet az, amiből rendre ki tudnak esni a fiókák?  Költés végeztével cseréld ki egy mélyebbre !

Előzmény: Lallerxyz (1531)
otyopunyo Creative Commons License 2013.05.18 0 0 1532

Én szívesen vállalom a kismadarat. Ha gondolod, a mailcímem publikus.

Előzmény: Lallerxyz (1531)
Lallerxyz Creative Commons License 2013.05.17 0 0 1531

Üdv újra Mindenkinek!

 

Újabb kis cinkefióka esett ki a fészkünkből pont mint tavaly. :-(

Sajnos ez a fióka még fiatalabb, épp csak a feje búbján van egy kis pihe, amúgy teljesen kopasz.

Egyenlőre vizes túrót kapott, mert nagyon gyenge, még hangja sincs.

 

Szerintetek mehet neki a lisztkukac összetörve és a túrós keverék?

 

Van valaki, aki befogadná, mert nem tudok róla gondoskodni?

 

Ha nincs és megéli a hétfőt akkor beviszem a győri állatkertbe.

Most is lakik náluk 2 cinke, valószínű az egyik a tavalyi albérlőnk.

 

Előre is köszönöm a segítséget!

 

 

 

Brigi0628 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 1530

Nagyon jó a videó :)

Előzmény: VladTepes (1526)
Brigi0628 Creative Commons License 2013.05.16 0 0 1529

Sziasztok!

 

Igen, megint fióka szezon van :)

 

Aranyosak vagytok, köszi a tanácsokat!

 

Hát felhívtam az állatorvost, hogy megnézi-e a lábát, de mondták, hogy nem nagyon, vagy ha röntgen kell, akkor csillli-villi ezresek... és hozzátették, hogy ez csak egy rigó...no komment.

Közben kiderült, hogy teljesen eltörte a felső lábszárát. Kolléganőmmel sínbe tettük, felkötöttük, a lábujjai mozognak, szóval van esély. Egyébként erős, kíváncsi, kitartó kis jószág :)

 

De sajna elutazunk a hétvégére, nem volt kire hagynom, magammal nem tudom vinni, így átadtam utógondozásra kedves, lelkes, több madarat (és rigót is) nevelő, és tapasztalattal rendelkező embereknek. :) Azért hiányzik :(

 

De ugye még hosszú a szezon :)

Előzmény: VladTepes (1526)
otyopunyo Creative Commons License 2013.05.16 0 0 1528

Ó, de aranyos!

Szerintem a viaszmolylárvát is imádná, jó puha és finom :)

Előzmény: Brigi0628 (1517)
Ladybee Creative Commons License 2013.05.16 0 0 1527

Elküldöm, csak írj privátban címet.

 

Előzmény: VladTepes (1524)
VladTepes Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1526

Szia Brigi :-) Látom ismét elfiókásodtaál. Igen, feketerigó a többit meg Ladybee hibátlanul leírta.
Ilyen korban még nem is kéne neki használni a lábát, úgyhogy szerintem hagyd. doki úgysem tud mit csinálni vele - ellenben spontán meggyógyulhat hibátlanul, viszont a dokihoz szállítás az kockázat.

Ezt nézd meg, igazából az etetési technikát figyeld.
kisrigónak határozott mozdulattal torkába nyomja feldrabolt gilisztát , vagy egyéb kaját... ha nem nyeli azonnal (akkor nem elég éhes), akkor kiveszi, adja másiknak. Ezzel a túlevést is, meg a félrenyelést is megakadályozza.
Gilisztát késsel/ollóval vágd fel > ha egyben adod, baj lehet belőle (képes visszindulni a giliszta)

Ekkora madárnak kell is amelegítás, legalábbis éjjelre tutira, de nappal ra is többször ráülne anyumadár. No meg nincsenek tesók, akikkel összebújva közösen fűtenék egymást.

Előzmény: Brigi0628 (1523)
VladTepes Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1525

No ez a "hazai madarak tartása" topikba szántam eredetieleg - sorry (attól még érdekelne here lárva)

Előzmény: VladTepes (1524)
VladTepes Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1524

Nekem jöhetne, tavaly is nagyon bevált. Kosztosok meg most is vannak.

Előzmény: Ladybee (1522)
Brigi0628 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1523

Köszi az infót :) igyekszem beszerezni.

 

A lábával szerintem holnap elviszem állatorvoshoz, hogy nézzenek rá. Egyáltalán nem használja. Mozogni mozog a lába, de nem lép rá az ujjaira, illetve az ujjai alig reagálnak, vagy tartanak ellen, ha hozzáérek alulról. A szárnyával próbál támaszkodni, mert kíváncsi, és menne minden felé, csak nem tud szegény...  :(

Előzmény: Ladybee (1522)
Ladybee Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1522

Ha van méhész ismerősöd kérjél herelárvát. Az tökéletes !  

Előzmény: Brigi0628 (1519)
Ladybee Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1521

Ez természetes viselkedés a fiókáknál. Az érintésre reagálnak, majd emésztenek. Ha kapnak enni. Csontit ne adj , a gilisztából kerüld a trágyagilisztát. Lisztkukacból keveset adj, inkább tücsköt, bogarat, mindent szétmarcangolva.

Előzmény: Brigi0628 (1520)
Brigi0628 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1520

....

És még azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek nem baj, hogy etetés után ha betakarom, vagy békén hagyom akkor alszik???

 

Egyébként ha hozzá érek etetés időben, akkor felébred és tát meg csipog. Előtte, utána csend van és alvás.

Brigi0628 Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1519

Oké, gyűjtjük a gilisztát. Lisztkukac? Csonti? ezeket kaphat, vagy az még korai lenne?

 

Sajnos a bal lábát alig használja. Nem látok rajta sérülést, a csontok épnek tűnnek, zúzódást, véraláfutást nem látok a hasán vagy a lába körül...Talán meghúzta, megütötte esés közben. Remélem helyre jön.

 

A másik, a jobb lábának comhajlatában pedig úgy néz ki, mintha a felső vékony bőrréteg "kiszakadt" volna, de van alatta másik bőrréteg, szóval nem tudom, hogy aggódjak-e emiatt. Az egész madár olyan a hasa felől, mintha kis nylon zacskó lenne. Félelmetes.

 

Vehetek neki valami fertőtlenítőt? Betadint? Más ilyesmit?

Előzmény: Ladybee (1518)
Ladybee Creative Commons License 2013.05.15 0 0 1518

9 napos lehet. Darabolt földigilisztát feltétlen adj neki ! Egy hosszabb megfigyelés szerint a szülők  a fiókanevelés idõszakában fõként hernyókat (sodrómolyok, tollascsápú araszoló, kis téliaraszoló, kis és közepes fésûsbagoly), bogarakat (futó-
bogarak és azok lárvái, pattanók, cserebogarak), lószúnyogokat és gilisztákat zsákmányoltak.

Előzmény: Brigi0628 (1517)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!