Keresés

Részletes keresés

Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539351

Attól tartok nem vagy teljesen tisztában azzal, hogy miként működik egy professzionális sport vállalkozás. Hidd el nem vagy egyedül, ezért nem is hibáztatlak. Tanulj, okosodj. Nem lesz nehéz.

 

A kulturált szintű hozzászólást, velem szemben legalábbis, viszont elvárom nem csak Tőled, hanem mástól is. Köszönöm!

Előzmény: ahxaew (539331)
_spyglass_ Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539349

Ja, Holman nemtom mit csinál, szerintem Doll nem babusgatja annyira az ifjúságot, mint Moniz. Gondolom kicsit most megint oda kell tennie magát.

Előzmény: _spyglass_ (539348)
_spyglass_ Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539348

Hát nincsenek neked rendes barátaid, hogy ilyen figurákkal kell innod?? :)

Összefutunk majd, ha lesz esemény. Most kicsit huzamosabb ideig itthon leszek.

Előzmény: bigacsiga2003 (539347)
bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539347

uram, baszom, épp pár napja emlegettelek mikor honvedosokkal meg mtksokkal ittam, hogy mi a retek van veled?:)

 

nemtod mi van Holmannal ?:) a faszért nem jtászik három meccse!!! necces lesz így a gyrosom!

Előzmény: _spyglass_ (539338)
_spyglass_ Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539346

Az arcméret tényleg igazítható. És valóban meglátjuk, én bízom benne, hogy azért alapvetően jó irányba megyünk, és nem kemény pofára esés lesz a vége a sztorinak. Mert az is benne van, ahogy az elmúlt évtizedekben is benne volt, és meg is történt.

Előzmény: Törölt nick (539340)
királyfurfang Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539345

Továbbra is azt gondolom, hogy kellene még egy jobboldali és egy baloldali védő, mert jobboldalon Somalia és Jovanovic nem megoldás. A baloldalon kíváncsi vagyok, hogy Bönig és Hídvégi tavasszal mit mutat majd. Mondjuk Böniget egyébként nem tudom hova tenni, mert van mikor megoldja a feladatát, máskor viszont simán megverik 1 az 1-be. Hídvégi azon a kevés meccsen, amin játszott nemigen győzőtt meg.

 

Középen talán megvagyunk a Besic, Mateos, Pavlovic trióval.

 

Ja és tényleg kell még egy támadó, ahogy Doll is kérte, mert még mindig, ha Bödének nem megy, akkor meg vagyunk lőve.

Előzmény: királyfurfang (539342)
vinik táltos Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539344

A legnagyobb baj az, hogy meglehetősen sokadik születésnapomat tartva ezt kellett megérnem.

 

Ma elfogy a Fradi Whisky az utolsó cseppig.

Most nincs is kedvem leírni, hogy Hajrá Fradi.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539343

Hát akkor tévedtem. Mázli, hogy ez senkinek nem került egy vasába sem. :)

Előzmény: királyfurfang (539341)
királyfurfang Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539342

Azért remélem ez a mai védelem (Somalia, Pavlovic, Cukic, Hidvégi) csak valami próbálkozás volt Doll-tól. Cukic összehozott egy 11-est, a pécsiek 3 .góljánál meg el tudom képzelni, hogy mit töketlenkedtünk megint hátul és megint egy pontrúgás után.

 

 

királyfurfang Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539341

OFF

 

Egy kis joászkodás :)

 

Ha kinevezel az általad tulajdonolt cégbe egy ügyvezetőt és a rá bízott pénzből azért veszít, mert gondatlanul jár el, ott is megállhat a hanyag kezelés. De ne ragozzuk, a lényeg az elején van.

 

Nem. Akkor polgári jogi úton kártérítést lehet követelni tőle.

 

A Legfelsőbb Bíróság 4/2003. számú BJE határozatában pontosan ezt a kérdéskört tisztázza: Ti. hogy a törvényen alapuló kötelezettséget tágabb, vagy szűkebb értelemben kell venni.

 

A" Btk. 320.§-a (1) bekezdésében meghatározott hanyag kezelés vétsége akkor állapítható meg, ha - a törvényi tényállás további elemeinek megvalósulása mellett - az idegen vagyon kezelésére, vagy felügyeletére vonatkozó megbízás közvetlenül törvényen alapul, annak tartalmát, az abból eredő kötelmeket maga a törvény határozza meg."

 

A jogegységi tanács rámutat a kifejtetteken túl arra is, hogy a hanyag kezelés törvényi tényállása szóban levő elemének megvalósulásához nem elegendőek bármely törvényben megfogalmazott általános, elvi jellegű előírások, meghatározások /erre példa a GT.29.§-a (1) bekezdése, mely szerint "a vezető tisztségviselők a gazdasági társaság ügyvezetését az ilyen tisztséget betöltő személyektől elvárható fokozott gondossággal a gazdasági társaság érdekeinek elsődlegessége alapján kötelesek ellátni"./

 

 

Előzmény: Törölt nick (539340)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539340

A fő mondanivalódat el tudom fogadni, ezt az on the job trainig-esdit, meg nem is hiszem, hogy lenne itthon olyan szakmenedzser, vagy sportmenedzser, aki tudná, hogyan kell ezt jobban csinálni, hát akkor lássuk mi lesz. De azért az arc méretét hasznos lenne a valós képességekhez igazítani. Vannak párak akik különbséget tudnak tenni minősítés (státusz) és minőség között. 

 

De hanyag kezelést nem csak közvagyonnal szemben lehet elkövetni, hanem bármilyen rád bízott vagyonnal szemben is.

Ha kinevezel az általad tulajdonolt cégbe egy ügyvezetőt és a rá bízott pénzből azért veszít, mert gondatlanul jár el, ott is megállhat a hanyag kezelés. De ne ragozzuk, a lényeg az elején van.

Előzmény: _spyglass_ (539338)
királyfurfang Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539339

Az duplán jó lenne :))

Előzmény: Titi120 (539332)
_spyglass_ Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539338

Srácok, pár hónapja read onlyra tettem magam több okból is, de azért az olvasásról sosem tudtam lemondani. :)

 

Most sem azért írok, hogy nekiálljak békebírót játszani, mert azért szerencsére teljesen korrekt mederben megy a vita (ami számomra nem meglepő, a résztvevőkből kiindulva).

Én egy kicsit másképpen közelíteném meg ezt a kérdést, nem feltétlenül a paragrafusok irányából. Annak, amit Pajszer hiányol (és alapvetően jogosan), a gyökere abban rejlik, hogy itt senki sem a saját, de még nem is egy gondos gazda faszával veri a csalánt. Bár nincs végtelen pénztenger, de olyan komoly tétje sincs annak, hogy mi történik pár tíz millióval. Tudjuk ez miért van, és ebből a szempontból azoknak is vastagon részigazságuk van, akik ez ellen agitálnak, de ez más téma.

 

Ezt tetézi, hogy olyan vezetőink vannak, akiknek nincs komoly tapasztalatuk ilyen szervezetek vezetésében (másmilyenben talán igen). Viszont én azt gondolom, hogy a jó szándékuk megkérdőjelezhetetlen, és én hiszem, hogy ők egy percig nem hitték, hogy itt nekik bármibe is beletörhet a bicskájuk. Gondolták behúzzák csuklóból - és nem. On the job tréningen vannak, ami önmagában jó módszer, de azért egy FTC élén kicsit necces. Viszont még mindig jobb, mintha rosszindulatú profi szakemberek vagy szerencselovagok ülnének a helyükön. Sok hibát elkövetnek, de szvsz ugyanazt kétszer nagyon ritkán.

 

A paragrafusokról csak annyit, hogy cső laikusként (:)) azt gondolom, a törvény szabályozta vagyoni kezelés nem vonatkozik egy Zrt-re, még ha annak egy sportegyesület is a fő részvényese. Olyan vagyonokra vonatkozhat az, aminek a kezelése közérdek miatt törvényi szabályozású, pl az új stadioné ilyen lesz. Meg mindegy egyéb, ami közvagyon kezelése.

 

Na, ennyi. Még azt sem mondom, hogy hagyjátok abba, mert mint említettem, általam megbecsült tagjai vitáznak ennek a közösségnek, ami teljesen rendeltetés szerű használat, ellenben a sok gyökérrel aki mostanában ide szokott hányni.

 

És egy kis off: kibaszottul várom a rajtot, az új stadion nyitómeccsét, mindent. Ha a régi kerettel, ha állami pénzből, akárhogyan is. :)

 

Hajrá, Fradi!!!

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539337

sajnos te hozzászólsz ill. belebeszélsz a nagyok dolgába

Előzmény: ahxaew (539334)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539336

Ez egy egyszerű de primitív hozzászólás.

Előzmény: ahxaew (539331)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539335

a meccs állása pedig  1 . 0  góllovő Busai

Előzmény: Törölt nick (539330)
Titi120 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539333

És mégis kin áll bosszút Kubatov Tujip számüzetésével ?

Előzmény: ahxaew (539331)
Titi120 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539332

Szerintem ő már bejátszotta magát a kezdőbe, szinte biztos vagyok benne, hogy Józsi helyén kezdeni fog az ETO ellen.

Előzmény: királyfurfang (539327)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539330

Ha a tényállás nem változott, akkor ez most mire érv? Hogy rossz a paragrafusszám az elején? Igen rossz.

A tényállás és a mondanivaló ugyanaz.

Előzmény: Törölt nick (539328)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539329

2. A kérdés az volt, hogy egy laikusnak soha nem lehet igaza egy nem laikussal szemben? Eldöntendő kérdés, lehet vagy nem? :)

3. Ez nem igaz. A szövegkörnyezetben ugyanis megtalálható, hogy a társadalmi fontosságra utalok, viszont sehol nem található meg a számonkérésre vonatkozó igény.

4. Hogy ne lenne, a gazdálkodó szervezet vezető tisztségviselőjére vonatkozó rendelkezések az irányadók a Zrt. esetében.

5. Ühm ez szép, de nem forrás arra, amit állítottál.

Előzmény: Törölt nick (539322)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539328

Most arról már ne is beszéljünk, hogy ez még a régi Btk. (bár a tényállás nem változott).

Előzmény: Törölt nick (539322)
királyfurfang Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539327

Busai lesz a Jolly Joker? Ahhoz képest, hogy sokan már leírtuk remélem a bajnokikon is ontani fogja a gólokat. :)

Előzmény: elit alakulat (539324)
elit alakulat Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539326

Doll megmondta neki, hogy nem játszatja, Kubatov pedig tolmácsolja a nyilvánosság felé. Vágod, paraszt?

Előzmény: ahxaew (539321)
Tamas(Ottawa) Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539325

Doll állítja fel a csapatot a rendelkezésre álló kerettagokból. A keretet pedig a menedzsment biztosítja. Aki nincs a keretben, azt nem tudja az edző a kezdő 11-be nevezni.

 

De Te ezt kiválóan tudtad... ezért nézek érthetetlenül hpzzászólásod felett.

Előzmény: ahxaew (539321)
elit alakulat Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539324

Busai

1:0

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539323

Bírlak, Csiga, tényleg. :)

 

Az a feltétezésem, hogy ahhoz, hogy a Ferencváros jól működjön, bizonyos értékek, elvek egyidejű(!) működésére van szükség. A gondom az, hogy ütközést látok az elvek megvalósításákor.

 

Az egyik ilyen, hogy legyen meg az összetartás, tehát a szurkolók ne kezdjék ki (ok nélkül) a vezetést, a vezetés meg ne akarja megosztani a Ferencváros szurkolóit, támogatóit, stb.

 

A másik ilyen a szakmaiság.

 

Az első pontot szerintem Kubatov Gábor nagyon csúnyán megsértette az Újpest mérkőzésen történt (amúgy teljesen felesleges, értelmetlen és káros) randalírozást követő szurkolói hívogatással. A szurkolók egy része hibázott, a vezetőség pedig azért, hogy egy konkrét csoporttal szemben a pozícióját erősítse, elkezdte kijátszani a szurkolókat egymás ellen. Remélem, ez valakinek megérte..

 

Ezt követően a jelenlegi vezetés és környezete semmilyen módon nem apellálhat arra, hogy legyen összetartás és ne emlegessük fel ha hibáznak. Ők maguk rúgták fel a szabályokat. És nem arra gondolok, hogy a velük szemben álló maroknyi emberrel kellene összetartsanak - mert miért kéne valakit szeretnem, aki piszkál engem - hanem a többiekre gondolok.

 

Megítélésem szerint az egész Moniz-üggyel és a kapcsolódó, semmit nem érő játékosok igazolásával komoly hibát követett el a vezetés, ami kihathat arra is, hogy nem tudunk igazolni (vagy akár új játékosokat megfelelő fizetéssel elhozni) és ez befolyásolhatja a bajnokság végén megszerzett helyezésünket. 

 

És mivel nem kell lojálisnak lennem, elnézőnek lennem, elmondom, hogy itt hibát látok. És nem akarom sem Kubatov Gábort elküldeni, meg mást helyére. De szeretném, hogy ezekről a hibákról lehessen normálisan beszélni, anélkül, hogy egyből prekoncepciókkal kelljen szembesülni, mert fel mersz hozni konkrét (!) problémákat. Ugyanis a problémák feltárása, javítása jobb működéshez vezet. A szőnyeg alá söprés meg szar működéshez. Ez utóbbiban Magyarország kiválóan teljesít.

 

Azt meg nem fogadom el ténynek, hogy a nevezett hibák miatt küldték el Monizt. Ismert, hogy azért küldték el, mert emocionálisan kezelhetetlenné vált Adams halála után és képtelenek voltak vele együtt dolgozni. Ha ez nem történik meg, jó eséllyel még ma is ő az edző. Ezért mondom, hogy nincsenek vezetői/személyi következmények, viszont a teljesítményben lehetnek, sajnos negatív következmények. A vezetői következmény NEM kirúgás, hanem egy komoly beszélgetés és egy számon kérhető intézkedési terv, új szerződés mintákkal... arra nézve, hogyan lesz ez MÁSKÉNT a jövőben.

 

A többieknek mondom, hogy próbáljunk a tárgyra koncentrálni, ha kérhetem, mert állatira fárasztó a sejtéseitekkel és prekoncepcióitokkal küzdeni és bizonygatni, hogy de én nemis. Nem vagytok egyébként sem abban a helyzetben, hogy bárkinek bizonygatni kéne nektek bármit is. Dobjunk a nívón, de ezt már kértem korábban is. 

 

Előzmény: bigacsiga2003 (539318)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539322

1. Oké :-)

 

2. "Vagy esetleg azt akarod mondani, hogy egy laikusnak soha nem lehet igaza egy nem laikussal szemben? :)"

 

Hatalmas véletlen kell hozzá. Ha leállok beszélgetni egy mérnökkel vagy mondjuk egy nehézgépkezelővel, elég kicsit az esély, hogy nekem lesz igazam. Szinte elhanyagolható, igen.

 

3. A szövegkörnyezetből nem ez következett.

 

4. Sorold azokat a konkrétumokat, amelyeket elfogad a bíróság. De ne feledd azt sem, hogy esetünkben (FTC Zrt.) már ott bukik a dolog, hogy nincs törvényen alapuló vagyonkezelés vagy felügyelet.

 

5. Közvetett módon ezt találtam: http://ibolyatibor.atw.hu/Sajat/6.pdf "A fentiek a hanyag kezelés, mint bűncselekmény megállapíthatóságát rendkívüli módon meg-nehezítik, álláspontom szerint lehetetlenné teszik,mert mind a vagyonra, mind a kezelő vagy felügyelő jogállására, kötelmeire nézve törvényi előírás szükséges; ezt alacsonyabb rendű jogszabály nem pótolhatja." (A szerző a fővárosi főügyész)

Előzmény: Törölt nick (539320)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539320

1. Azzal "dobálózom", amivel jólesik.

2. "laikusként meg főleg nem." Az argumentum ad verecundiam (latinul: „az illő, elvárható tiszteletre alapozó érvelés”) vagy röviden ad verecundiam olyan érvelési hiba, amely nem a vita tárgyára épít, hanem egy hivatkozott személy vagy forrás tekintélyére, tudására vagy pozíciójára apellál.

Vagy esetleg azt akarod mondani, hogy egy laikusnak soha nem lehet igaza egy nem laikussal szemben? :) Próbálj azzal vitatkozni, amit írok. Az érvelési hibák az elkövetőjüket minősítik.

3. Nem azt írtam, hogy megáll a hanyag kezelés, hanem arra használtam ezt az idézetet, hogy kiemeljem, mennyire fontos a helyes gazdálkodás. Vagy az ellenkezőjét látod? Szövegértés.

4. De ha már itt vagyunk, az FTC Labdarúgó Zrt. a GT hatálya alá tartozik. Elég szép, konkrét jogszabályok vannak benne, ami a gazdasági társaságok gazdálkodásáról szólnak..

5. "azóta tudod, hány alkalommal ítélt el valakit a bíróság jogerősen hanyag kezelés miatt? Egyszer sem, mert gyakorlatilag lehetetlen." Erre egy forrást legyél szíves mutatni.

Előzmény: Törölt nick (539305)
Gírá ! Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539319

utolsó edzőmeccs. A téli szezon végén azt gondoltam, hogy az utolsó edzőmeccsre már vagy 2-3 meghatározó játékos lesz a kezdő csapatban. Ennek ellenére aggodalommal nézem és figyelem az átigazolási piacot nálunk, ugyanis egy védő jött csupán aki kezdő lesz talán. Az új igazolások helyett  újra a csapatban kap helyet és játszik egyre többet Ionescu, és Cukic is stabil kezdőnek tűnik. A tavalyi kezdő névsor lehet sokat nem változik a tavaszra, a játék és eredményesség  nem tudom tud-e egy új edzővel annyit javulni, ami nekünk elég lesz.

bigacsiga2003 Creative Commons License 2014.02.15 0 0 539318

én tökre értem hidd el mit írsz, egyszerűen csak furcsállom h ekkora hisztit csapsz egy ilyen ügynek. szerintem ez bolhából elefánt. 

te nem értettél egy kukkot sem abból amit írtam, de mindegy :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (539304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!