Keresés

Részletes keresés

lacafaca Creative Commons License 2000.09.20 0 0 545
"Azt hiszem lebomlás, és szervezeten kívül :o)"
Az nem érdekel.
Egyenlore. :-))

"Ha te is kaptál mélt topicgazdinktól, akkor tudod, hogy most szünetelni fogunk :o("
Kaptam én is. Hát ez van.
Én meg megyek bevásárolni. :-)

Előzmény: pen (544)
pen Creative Commons License 2000.09.20 0 0 544
Hali!

Azt hiszem lebomlás, és szervezeten kívül :o)

Ha te is kaptál mélt topicgazdinktól, akkor tudod, hogy most szünetelni fogunk :o(
Kár. Azt hiszem megyek is és futok egyet :o)

üdv
pen

Előzmény: kaktusz7 (543)
kaktusz7 Creative Commons License 2000.09.20 0 0 543
Pen
Csak akadék(ok)oskodok. :-))
A cukor elégése vagy lebomlása, illetve a szervezetben, vagy azon kívül?
Előzmény: pen (540)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.20 0 0 542
FixY-kém, mi ez a depressziós, homályos duma? Ne szórakozz, velünk, nekem például szükségem van Rád, kin élhetném ki pedagógusi ösztöneimet? :-))
Előzmény: Törölt nick (541)
pen Creative Commons License 2000.09.20 0 0 540
Sziasztok!

Képzeljétek, ma a suliban megtanultuk a cukor elégésének (lebomlásának?) kémiai egyenletét (Tantárgy: veszélyes hulladékok és ártalmatlanításuk :o)) De nehogy megkérdezzétek, hogy szól, mert a jegyzetem nincs itt ;o)
FixY - kösz a mélt
lacafaca- éljen a sok mozgás :o))

üdv
pen

lacafaca Creative Commons License 2000.09.19 0 0 538
FixY
Akkor félreértettem, de ennek az lehet az oka, hogy gyakran beírod, mivel vétkeztél a szervezeted ellen, és hogy mi volt a reakciója.
Előzmény: Törölt nick (537)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.19 0 0 536
FixY
A mákostésztában a mák tömény rost és zsír, meg egy kis egyéb szénhidrát. Az is lassíthatja a tészta felszívódását. De ha van saját inzulintermelésed, márpedig van, akkor gondolom attól is függ a szervezet reakciója, hogy elotte hogy terhelted meg a béta sejteket.
Általánosságban pedig azt mondják az okosok, hogy nem érdemes nagyon terhelgetni oket, mert akkor gyorsabban végelgyengülnek.
Szóval nem akarok tanácsot adni, de én a Te helyedben nem a mákostésztával, kólával, meg a csokival kísérletezgetnék. Néha én is vétkezem, de egyrészt sokkal ritkábban, másrészt rengeteget mozgok.
Amúgy ma is ettem ebédre egy sütit, de csak a megengedett szénhidráton belül (70 g/ebéd).
Előzmény: Törölt nick (535)
Psilon2 Creative Commons License 2000.09.19 0 0 534
Szerintem art, de vannak azert osszefuggesek.

Pl. ha masodik fogaskent etted, az elso lassithatja a felszivodast.
Vagy, ha olyasmit ettel/ittal ra ami, hogyismondjam, gyorsabb mozgasra
keszteti. Ilyen pl kave/kola/ananasz/Hunyadi viz/ricinus.....

Előzmény: Törölt nick (530)
Psilon2 Creative Commons License 2000.09.19 0 0 532
Sziasztok!

lacafaca:
Igazad lehet, fejbol irtam a sorrendet. De jo is, hogy nem kell tudni! :-)
Egyebkent nem vagyok futobolond :-) sok mindenre jo egy lab, miert
pont futasra hasznalnam.
Hamar a leleplezeseknel tartunk: DL-nek hivnak? ;-)

FixY:
A naplozas jo otlet, egyreszt megismered, hogy mire hogyan reagal
a szervezeted (csak gyozd megtalalni az osszefuggeseket), masreszt
hasznos eszkoz fogyas szempontjabol is. Naplozd a testsulyt, derekboseget is.
lacafacanak igaza van, a diabetikus csokit (es egyeb edessegeket) sem szabad
nyaklo nelkul enni, de az engedelyezett mennyiseg alt. elegendo.
A NO csoki, NO cola felallas nekem is tetszik.
A pici edesseg a reggelihez legyen mondjuk gyumolcsjoghurt.

pen Creative Commons License 2000.09.19 0 0 529
Sziasztok!
FixY - se kóla, se csoki? Ez már tetszik :o))
lacafaca - psilon kollega nekem is gyanús ;o)
üdv
pen
lacafaca Creative Commons License 2000.09.19 0 0 528
Psilon2
Csak egy pontosítás: szerintem a gyümölcscukor (fruktóz) lassabban szívódik fel, mint a répacukor, ezért is teszik a diabetikus csokikba, meg sütikbe répacukor helyett. De a lényegen nem változtat, ha már csokizik az ember fia, diabetikusat egyen. Csak FixY-nek: a diabetikus csokit is csak a megengedett CH mennyiségen belül!

Te nem a futóbolond Epszilon vagy?

Előzmény: Psilon2 (523)
pen Creative Commons License 2000.09.18 0 0 526
Sziasztok!
Megtértem szabiról, és örömmel látom, hogy mozgolódik a topic :o)
A jókívánságok bejöttek, volt tenger, napsütés, kocogás, finom ételek és persze finom borok. Csak azt a sok tengeri herkentyűt nem kellett volna erőltetni.. először megnézed az akváriumban a polipot, aztán meg lerakjád eléd a tányéron ...nekem nem csúszott le :o)
Na, olvasgatok egy kicsit, aztán még majd megszólalok.
üdv
pen
Psilon2 Creative Commons License 2000.09.18 0 0 523
Sziasztok!

Na akkor egy gyors osszefoglalo szenhidratokrol. Nem csak az szamit, hogy mennyit, hanem az is, hogy mifelet kajolunk be belole. Tudniillik az egyes szenhidratfelek kulonbozo gyorsasaggal szivodnak fel. Elso helyen all a szolocukor. Nem veletlen hogy ezt hasznalja mindenki, aki el akarja kerulni a hypoglykozist (igy irjak?). Cukrosbacsik, maratoni futok, kerekparosok, stb.
A tovabbiak sorrendben: gyumolcscukor, repacukor, (asszem itt jon a tejcukor), es legvegul a kemenyitofelek.
Ezert kimeletesebb egy krumpli egy zsemlenel, egy zsemle egy csokinal, egy csoki egy furt szolonel. (mar persze ugyanakkora szenhidratmennyiseg eseten)
Valaki kerdezte itt, tan lacafaca, hogy tenyleg veszelyes-e a szolo. Igen az. Nehany tarsaval egyetemben (banan, sargadinnye, szilva, dinnye, cseresznye, kb veszelyessegi sorrendben)
cukorbetegnek tilos. Vagy legalabbis szamoljon vele.
Mas.
FixY ne add fel! Sajat tapasztalatbol tudom (bar meg orvost nem lattam aki elhitte volna, csak a korhazi zarojelentesek vegigolvasasa utan), hogy ki lehet gyogyulni belole, vagy legalabbis rengeteget javulhat az allapotod!
Kb 5 eves koromban produkaltam olyasmi ertekeket, mint most te. A doki persze azonnal inzulinra allitott volna. A szuleim nem engedtek amig volt mas esely, volt mas cukros a csaladban tudtak mivel jar. Hosszadalmas kivizsgalasok, etrend/eletmod beszabalyozas hatasara kb 15-16 eves koromtol tunetmentes vagyok. Inzulint nem lattam. Igaz csokit se.
Meg mezet, tortat, uditot, tesztat, szolot, banant, ... se.
Igy visszanezve megerte. Nagyon!
Ja meg egy kerdes, ha ennyire szereted az csokit, miert nem diabetikusat veszel? SZVSZ finomabbak mint a "standard" :-)

Előzmény: Törölt nick (520)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.18 0 0 522
Ja és a szokásos kiegészítés:
1. Nem én találtam ki, olvastam.
2. Egyénenként változhat, ki kell tapasztalni.
Előzmény: lacafaca (521)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.18 0 0 521
rizsa:
Szerintem nem azért, mert hizlal, hiszen a 80%-a szénhidrát, zsír talán csak minimális van benne, a többi 20% meg fehérje és víz lehet. És a jól kiszámolt szénhidrát az alacsony zsír, illetve fehérje tartalommal nem hizlal.
Szóval szerintem eléggé egyszerre szívódik fel a belole lebontott cukor, és annak hirtelen vércukoremelo hatása van. Eztet gondolom.
Előzmény: Törölt nick (520)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.18 0 0 519
FixY
Ellenkezo elojelu cipoben :-) jártam, mint Te. Mondtam, hogy magasabb lett az inzulin igényem. Erre reggel a magasabb adag után 2 órával úgy behipóztam, hogy alig jutottam el a munkahelyemre. 1,6-ot (!) mértem, erre megettem 4 szolocukrot, két deci kólát, meg három korpovitot. Be voltam szarva rendesen. :-)
Előzmény: Törölt nick (518)
pen Creative Commons License 2000.09.17 0 0 517
FixY kedves - levelet kaptál :o)))
üdv
pen, aki vakációzik, de ha hívják, jön ;o)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.14 0 0 511
Szar a cukrom, szar a meló, szar az élet. :-))

Egyszerre több dolgot is meg kellene oldanom határidőben, de mások is beszállítanak, így tőlük függök. És mindegyik fontos, nem tologatható. :-(

Előzmény: Törölt nick (510)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.14 0 0 509
Kösz FixY, rendes voltál velem! :-))
Nem akarok ünneprontó lenni, de a nagykönyv szerint rizst csak egyszer egy héten. :-)

Olyan szarul érzem magam, nem akar valaki most engem vígasztalgatni? :-)))

Előzmény: Törölt nick (508)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.12 0 0 504
FixY
Te még véletlenül sem eszel normális kaját? :-) Mondjuk natúr csirkemell vegyes zöld-körettel.
Előzmény: Törölt nick (503)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.12 0 0 502
Hát persze, hogy úgy kell értened! :-))
Egy háziorvosoknak szóló könyvben néztem utána.
Egyébként minden könyv azt írja, hogy eltéroen reagálhatnak emberek a különféle dolgokra, ezért egy étel vércukoremelo hatását ki kell tapasztalni.
Lehet, hogy akkor neked nem sárgadinnyével kell (v)étkezned, hanem mákos linzerrel. :-)

Most egy darabig kiszállok, mert rengeteg dolgom van.

Előzmény: Törölt nick (501)
lacafaca Creative Commons License 2000.09.12 0 0 500
FixY
Megnéztem, az étkezés utáni 9-es vércukor nem fér a cukorbetegség definíciójába. Persze 9,1 ... :-))
zsuzsa Creative Commons License 2000.09.10 0 0 497
ez a rendszervaltas csinalas nagyon joooooooooooo :-)
de whiskyvel egesz jo ( marmint a kola ) de akkor hamar elalszom. Most meg sajna epp aludni nem lehet

Joejt, Fixy fiam

Előzmény: Törölt nick (495)
zsuzsa Creative Commons License 2000.09.10 0 0 494
Biztos utólag jött ki rajtad a takaritas okozta stressz :-)))

Én jól. Kólával meg csokival tartom magamban a lelket mert tanulok és unom nagyon..

Hetvege hogy telt a fel bananon meg a takaritason kivül?

Előzmény: Törölt nick (493)
zsuzsa Creative Commons License 2000.09.10 0 0 492
A takaritastól ment fel a cukrod FixY. Nekem pl az ablakpucolástól szivtáji szoritó érzésem lesz. A vasalástól meg fejfájásom.
Előzmény: Törölt nick (491)
pen Creative Commons License 2000.09.09 0 0 489
FixY,
Köszi!
Rohanok.. és a fele cucc biztos itthon marad. Nem baj, a dugóhúzót eltettem! ;o)
üdv
pen
Előzmény: Törölt nick (488)
pen Creative Commons License 2000.09.09 0 0 487
Még 15 percig!!!!
pen
Előzmény: Törölt nick (486)
pen Creative Commons License 2000.09.09 0 0 485
FixY,
Azt hittem megorroltál tegnap..így már jobb :o)
pen. buta vicc
Előzmény: Törölt nick (484)
pen Creative Commons License 2000.09.08 0 0 483
Szia FixY,
Igen. Ilyenkor jönne legszivesebben az a bizonyos backspace :o)
pen
Előzmény: Törölt nick (482)
pen Creative Commons License 2000.09.08 0 0 481
jó éjt
pen
Előzmény: Törölt nick (480)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!