Keresés

Részletes keresés

Ocean56 Creative Commons License 2023.11.21 0 0 22273

Remélem marad is, kb 2 hónapig nem volt sideffect nálam.

Előzmény: dulci_nea (22272)
dulci_nea Creative Commons License 2023.11.20 0 0 22272

Én Trulicity-t kaptam. Az 1,5-östől epét hánytam. Abba akartam hagyni. Aztán a 0,75-ös bevált. Kb. 2 hónapja szúrom, és sokkal jobb a vércukor szint.

Előzmény: Ocean56 (22271)
Ocean56 Creative Commons License 2023.11.20 0 0 22271

Még a 0.25-től is hányás,,fosás. Ennyit az Ozempicről 🤮

Előzmény: Ocean56 (22270)
Ocean56 Creative Commons License 2023.11.05 0 0 22270

Vissza 0.25 egy hónapra, aztán 0.35(25 klik). Meglátjuk…

Előzmény: Ocean56 (22269)
Ocean56 Creative Commons License 2023.11.01 0 0 22269

Ozempic három hónapig ment, most befejezem, ha a doki ok vele - fosás, hányás, émelygés.

bakibaby Creative Commons License 2023.10.11 0 0 22268

Közben kaptam választ/időpontot is. Én voltam egy kicsit türelmetlen :-/ ..

Előzmény: proszim (22267)
proszim Creative Commons License 2023.10.11 0 0 22267

Nem küldtem e-mailt senkinek.

:)

Előzmény: bakibaby (22266)
bakibaby Creative Commons License 2023.10.10 0 0 22266

Te próbálkozták email-t küldeni az oldalon megtalálható email-re? Én küldtem, de semmilyen választ nem kaptam.

Előzmény: proszim (22265)
proszim Creative Commons License 2023.10.08 0 0 22265

Kedves 1-es típusú cukorbetegek! Ti tudtatok erről az ingyenes lehetőségről? Fogászati szűrés 1-es típusú cukorbetegeknekJelenleg a világon egyedülálló módon ingyenes fogorvosi szűrővizsgálatot biztosítunk az 1-es típusú cukorbetegek számára egyetemi környezetben, amely rendelés előjegyzés alapján fogadja a pácienseket. A szakrendelés célja, hogy a Semmelweis Egyetemen, de az egész ország területén diagnosztizált 1-es típusú cukorbetegek évenkénti fogorvosi ellenőrzése beépüljön a klinikai gyakorlatba https://semmelweis.hu/.../diabetes-fogaszati-munkacsoport/

Előzmény: Soulmét (22263)
JeniaPelenko Creative Commons License 2023.10.03 0 0 22264

Kellemes meglepetés volt felfedezni ezt a játékplatformot. Az oldal jól szervezett, így könnyű megtalálni a különböző játékokat és lehetőségeket. A rendelkezésre álló játékok sora meglehetősen széleskörű, a különböző ízléseknek megfelelően. Különösen az élő kaszinó szekció kínál egyedülálló játékélményt, amely a kaszinó hangulatát közvetlenül a képernyőre hozza. Nagyra értékelem a sportaza.hu.net platformba ágyazott biztonsági funkciókat, amelyek biztonságos környezetet biztosítanak a játékhoz. Az ügyfélszolgálat is reagál, biztosítva a zökkenőmentes játékélményt.

Soulmét Creative Commons License 2023.08.22 0 0 22263

Nagyjából ugyanezeket mondta a doki is, a vérképem szuper, 7.6 átlag, mától 6x o5 lesz Eddig 4x.o25 és 2x05 volt.

 

nu 👍

Előzmény: Törölt nick (22260)
Soulmét Creative Commons License 2023.08.21 0 0 22262

Utálom újra írni a dolgokat…

 

Ma reggel 7.6 volt a vérképem, tisztes, delután zoomolok a dokival, elmondom neki hogy miket olvastam össze a neten, megijedtem egy kicsit hogy a Mayo is figyelmeztet az előre nem látható negatív hatásokra..

Előzmény: Törölt nick (22260)
Soulmét Creative Commons License 2023.08.19 0 0 22261

Elszállt két paragrafus, írok újra holnap a meccs után. Köszi.

Előzmény: Törölt nick (22260)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.19 0 1 22260

Öregasszony nem gyorsvonat.

 

Az Ozempic mint szer rendben van, ha diabetológus írja fel olyan diabéteszeseknek, akiknek valamilyen okból ajánlott (magas BMI, nem szedhet metformint, szívbeteg). Az a dozírozása, ahogy a diabéteszesek használják még általában biztonságos, de a használata mellett fokozottan figyelni kell a mellékhatásokat: látásromlás, hipoglikémia, hasnyálmirigy-gyulladás, szóval a rendszeres belgyógyászati check-up ajánlatos, ha valaki ezt használja. Penben adják, ami pont úgy működik, mint az inzulin. A hatásai közé tartozik az étvágy csökkenése és az emiatti testtömegcsökkenés, de hát a normális terápiás adagolásban ez nem feltétlen következik be.

 

Ami az igazi baj vele, hogy rákaptak a fogyókúrázók is, pedig a gyógyszer se ajánl olyan látványos fogyást, havi 1-2 kg-ot csak, amit egy rendesen betartott diéta mellett is el lehet érni. Ezért aztán jelentősen túladagolják, és túladagolva fokozottan jelentkeznek az olyan mellékhatások, mint a folyamatos émelygés, hányinger, sőt, hányás is. Így persze a havi fogyás is jelentősebb, hiszen nem tud enni a beteg. Ha valaki tényleg extrém elhízott, el tudom képzelni, hogy olyan kétségbeesett, hogy mindent kipróbál, de szerintem ezt nem kéne, mert komolyabb mellékhatásai is vannak a szervezetben, mint a látványosabb hányinger és étvágytalanság. Én olyannak nem is adnám, akinek még a gyomorszűkítést se csinálhatják meg betegbiztosításra (40-45 kg/m2-s BMI-től). Sokra megy vele, hogy lefogyott, ha hazavágta a hasnyálmirigyét vagy felborítja az emésztését (cukorháztartását) vele. Pláne ha már a fogyókúrázó eleve inzulinrezisztens is. Orvosi kivizsgálás nélkül alkalmazni nem ajánlom. Ha az orvos felírja, lelke rajta, a mi praxisunkban nem írjuk fel egyelőre, diabetológus szakorvos ajánlása nélkül.

Előzmény: Soulmét (22256)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.19 0 0 22259

Olvastam én is róla, de én nem kávézom, nincs tapasztalatom vele. A cukorbeteg férjem szokott tenni a kávéjára, de ő szokott bele tejet is tenni, neki bevált. Kakaót is szokott és azt mondja, hogy finom is.

Előzmény: Mellow Yellow (22255)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.19 0 0 22258

Talán még nem késő, de ez annyira így van, hogy ez az Active el is tűnt a német gyógyszertárakból, már Accu-Chek Instant, Guide vagy Mobil van helyettük.

Előzmény: Anon10 (22249)
Törölt nick Creative Commons License 2023.08.19 0 0 22257

Ha nincs átnedvesedve vagy elszíneződve (penészesedésgyanú), akkor megeheted, de lehet, hogy dohos/avas íze lesz. Főzz meg belőle egy keveset, és ha úgy sincs idegen szaga vagy pláne íze, akkor megeheted a többit is.

Előzmény: dmke (22248)
Soulmét Creative Commons License 2023.08.17 0 0 22256

Csűrdémon?

Előzmény: Mellow Yellow (22254)
Mellow Yellow Creative Commons License 2023.08.01 0 0 22255
Mellow Yellow Creative Commons License 2023.07.30 0 0 22254

Harmadik Ozempic pálca után, 4 kilót…híztam :))) cukorszint rendben van amúgy

bm613 Creative Commons License 2023.01.26 0 0 22253

Igen, de ezen belül ő csak az optikai leolvasásút említi. Az olyan, hogy a cukor hatására színváltozással járó kémiai reakció történik, és ezt a színváltozást nézi a gép. Ez valóban régebbi technológia, lehet, hogy tényleg nem forgalmazható már. Ettől még nagy baj nincs vele, én lehúztam vele kb. 12-13 évet, és még élek. Utána jöttek a más technológiával működők.

Előzmény: Új Testaccio (22251)
bakibaby Creative Commons License 2023.01.26 0 0 22252

"most olvasgattam a zegyik termé krendelős odlalt" - linkeld be ide, had' lássuk. Köszi!

Előzmény: Anon10 (22249)
Új Testaccio Creative Commons License 2023.01.26 -1 0 22251

Nem értem. Tesztcsík megy a szúrás utáni vércseppre - nem ilyen a vércukormérő? 

Előzmény: Anon10 (22249)
Anon10 Creative Commons License 2022.11.13 0 0 22249

Venni szeretnék vércukormérőt, egyenlőre csak ellenőrzés céljából...(rémlem még nem vagyok az)

Apámnak már határértéken van, diétára is van fogva emiatt és arról a családi ágról többeknek is volt vércukor problémája.

 

Accu Chek Active gondoltam jó lessz

 

Aztán most olvasgattam a zegyik termé krendelős odlal visszajelzését és az alábbit írja:

Egy EU rendelet megtiltotta az optikai leolvasású tesztcsíkot használó vércukormérő készülékek forgalmazását az EU. területén, lassan már 2 éve! !!
Valóban pontatlanok! Sok minden befolyásolja a mérést!

 

 

Ez mennyire valós?

Csak mert ha így van, akkor az apámé is mérhet rosszul?

 

Szóval mit ajánlotok...max olyan 10 ehuf-ig ha nagyon jó akkor 13 e hufig gondoltam.

 

Koleszterin mérés se lenne rossz

dmke Creative Commons License 2022.11.13 0 0 22248

Találtam a kamrámban 2017-es lejáratú diabetikus tésztát (tarhonya és orsótészta). Szerintetek meg lehet kockáztatni a felhasználását? 

bm613 Creative Commons License 2022.10.27 0 0 22247

Sport előtt és közben is kell enni, különben jön a hipoglikémia. Nagyobb megterhelés esetén utána is, hogy pótoljuk a közben megfogyatkozott glikogénkészletet. Ez az "utána" jó néhány órát jelent, akár egy egész napot is, addig több CH és/vagy kevesebb inzulin kell.

Köszi :-)

Előzmény: dulci_nea (22245)
bakibaby Creative Commons License 2022.10.27 0 0 22246

Na ez szép összefoglaló volt a "diab-helyzetről" :-) Én is hasonló utat jártam be ;-) Kicsit azért segítettek a helyzeten a korszerűbb inzulinok (rapid pl.), de a lényeg a betegség kezelésének változása e néhány évtized alatt. 

Előzmény: bm613 (22244)
dulci_nea Creative Commons License 2022.10.27 0 0 22245

No, ez tényleg durva. A mai szabály inkább arra hasonlít, amiket magadtól változtattál. Nem kell csörgőórával kajálni. Felkeléstől számít az idő, lehetőleg 1 órán belül együnk. Két étkezés között 2-4 óra teljen el, nem a harangozáshoz igazodik. Sport után van egy kis extra gyors kaja. A fizikai munkát csak emlékezetből írtam, nem vagyok érintett. Stb, stb... de te már jobban ismered.

Igen, azt az alapvetőt nem kérdeztem, hogy inzulinos vagy tablettás vagy.

 

Sok sikert. Jó egészséget!

Előzmény: bm613 (22244)
bm613 Creative Commons License 2022.10.26 0 0 22244

Köszönöm a segítő szándékot, de ezek a dolgok nagyon rég voltak, 22 év rutinom van már, és minden rendben.

 

Elolvasni a szabályokat? Megvolt. Annyira, hogy a legelején, mikor bent voltam egy hétig a kórházban, pár nap után kérdeztem valamit a doktornőtől (nem emlékszem, mit, csak azt tudom, hogy valami könyvben olvasott dologhoz kapcsolódott), mire szúrós tekintettel ezt válaszolta: "Magával az a baj, hogy túl sokat olvas."
Nyilván egyszerűbb az olyan pácienssel, aki csöndben megjegyzi az utasításokat, és több teendő nincs vele, de előbb-utóbb belátta, hogy én nem ez az eset vagyok, és szerencsére együttműködőbb lett :-) 

 

 

Persze hogy 5-kor nincs vacsoraidő. Mégis azt mondták anno nekem, hogy nagyon szigorúan reggeli 6:30, ebéd 12, vacsora 5 órakor, mindig teljesen fix szénhidrátmennyiségekkel. Pár évig elhittem, de már tök jól elvagyok, amióta tojok a 160 grammra és az időpontokra nagy ívben :D Alapesetben kb. 220 gramm, és ahogy írtam, mindenféle aktivitáshoz plusz adag.

 

 

Komolyan mondod, hogy fizikai munkásoknak mondanak hivatalosan egy pár falatka pluszt egész napra??? Remélem, van annyi eszük az érintetteknek, hogy nem tartják be. Illetve egyszer lehet, hogy betartják. És amikor három órán belül negyedszer jön a hipoglikémia, rájönnek, hogy többet kell enni... basszus, a biciklizés (én arról tudok leginkább nyilatkozni) egy maximum közepes intenzitású fizikai aktivitásnak számít, ha nem emelkedőn megy az ember. És síkon az elvisz 20-25 km/h-s tempónál legalább 50-60 grammot. Nem naponta, mielőtt félreértenéd. Óránként. Komolyabb emelkedőn meg mondjuk félóránként, vagy akár 20 percenként. Akkor mire megy egy munkás szervezete egész napra 20-40 g plusszal? Még ha inzulinból is kevesebbet ad be, akkor is kb. semmit.

 

 

El kell ismerni, az időpontok rugalmasságát az is segíti, hogy már van 24 órás bázisinzulin. Akkor még nem volt. De ez sem volt valójában indok a szigorúan megszabott időpontokra, csak persze a protokollt hülyebiztosra kell kitalálni. Akinek van esze, az már akkor is lehetett jóval rugalmasabb, de erre magamnak kellett rájönnöm, az orvos nem mondta. Ő csak elmondta a 80-as IQ-júak által is követhető, viszonylag egyszerű szabályrendszert. Ekkor eszel, ennyit, és beadsz hozzá ennyi inzulint. Hát a nagy büdös lófület... még az elvileg szigorúan 5+5+5+9 óránként (amiből ugye egyenesen jön a vacsora és a reggeli között teljesen irreális 14 óra, pótvacsorától reggeliig is 11,5) beadandó Humulin R + Humulin N párosban is minimum 2 óra rugalmasság volt.

 

Éveken át keltem fölöslegesen minden szabadnapon is 6:30-kor, éveken át vacsoráztam fölöslegesen mindennap 5-kor, éveken át akármi is volt a kaja, akár több, akár kevesebb esett volna jól, fölöslegesen ettem pontosan annyit a megadott időpontokban, amennyit előírtak, éveken át az esték jelentős részén újra megéheztem és ehettem a szénhidrátmentes második vacsorát, mert elhittem a kőbe vésett szabályokat. Faszom bele, hogy finoman fogalmazzak...

Hogy miért szalonna és tojás volt a legfőbb szénhidrátmentes pluszkaja este? Nem sokat gondolkodtam, voltak sokkal súlyosabb gondolkodnivalóim is... Bevált, jóllaktam, nem került sokba. Csak rohadt unalmas volt egy idő után.

 

 

De voltak napok, amikor semmiképp nem volt mód betartani az időpontokat, mondjuk sokórás laborgyakorlat miatt, és jéééé, láss csodát, kiderült, hogy az inzulinnak nincs stopperórája :-)

Aztán mertem kísérletezni azzal is, hogy nem keltem föl szabadnapon 6:30-kor, és jééé, újabb csoda, nem baszódott föl a cukrom az egekbe 8-ra sem, hiába fenyegettek azzal, hogy nagyon rosszul járok, ha nem tartom be az előírást. Nahááááááát! (Igen, direkt használok ilyen szavakat, akit zavar, ne nézzen ide. Volt elég bajom a betegséggel meg más, még sokkal komolyabb dolgokkal is, mi a faxért nem lehetett elmondani, hogy ésszel kell csinálni, nem pedig kőbe vésett parancsolatok alapján? Laikusként persze hogy mindent elhiszünk a Szakembernek, pláne fiatalon...)

Aztán jött az, hogy a(z akkori életkoromhoz képest nagyon ritka, de a nullánál azért gyakoribb) hajnalig tartó fennmaradások során egy negyedik adag gyors inzulint és negyedik főétkezést is be mertem iktatni. Elképesztő, ettől sem lett bajom!

És nem tudom, hogy mikor, ezek előtt, között vagy után, de jött az inzulinmennyiség rugalmas állítgatása is az épp elfogyasztani kívánt CH-mennyiséghez alkalmazkodva. Ez is bevált, hihetetlen :D

 

160 g CH az akkor is 640 kcal, ha megfeszülünk. Természetesen a szénhidrát mellett még valamennyi fehérje és zsír is szokott lenni az ételekben, feltételezem, hogy te ezzel együtt érted az 1000-et a tésztában. De az már akkor is fehérje meg zsír. Márpedig az nem jó, ha 640 kcal CH mellé kb. 1500-at eszünk fehérjéből és zsírból, ennél a CH arányának többnek érdemes lennie.

Előzmény: dulci_nea (22243)
dulci_nea Creative Commons License 2022.10.25 0 0 22243

Cukorbetegség mellett nagyon szabados, ahogy kezeled, szerintem. Jó a cukorértéked?

Ha csalódtál a szakemberekben, legalább magadnak olvasd el a "szabályokat", szerintem segít. A FB-on van több cukros csoport. A neten cukorbeteg diétáról tudnivalók. Ne utasítsd el.

 

Én du. 5-kor még csak uzsonnázni szoktam. Minden étkezésnél kell szénhidrát, nem eszünk magában szalonnát és tojást. Még u.n. pótvacsora is szokott kelleni, hogy kellően elosztódjon a napi szénhidrát bevitel. Esti és reggeli étkezés között semmiképp ne legyen több 10 óránál. 

 

Miért pont szalonna és tojás, míg megutálod? Másképp mit eszel, mi a kalóriabeviteled, ami így hiányzik, és most nem eheted? Nálam az jön ki, hogy kb ezer kalória a 160-180 szénhidrát, teljeskiőrlésű tésztával számoltam. Ajánlanám pl. a szénhidrátcsökkentett kenyereket. Akkor több kalóriát viszel be egy étkezésnél. Pl. zsíroskenyér lilahagymával? Én nagyon szeretem. Bab, borsó, lencse, olajos magvak...

Előzmény: bm613 (22242)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!