Keresés

Részletes keresés

Zoltanovics Creative Commons License 2012.08.24 0 0 273

Üdv!

 

1. Szerintem megvárhatod. Remélem azért nem egyből mentél bele a sűrűjébe, hanem szépen fokozatosan erőltetted meg a gépet. Ez olyan mint az új kocsi, hogy bejáratós korában még csak óvatosan (:

 

Én legalább is úgy csináltam, hogy legelőször csaj járattam , dolgozzon egy kicsit terhelésmentesen, majd fokozatosan engedtem be a fűbe.(értem itt a magasság állítást)

 

2. Ezt úgy tudod a legkönnyebben, hogy hirtelen megdöntöd oldalára(ehhez azért érdemes 2 ember), persze ha a betöltőnyíláson akarod lecserélni. Arra ügyelj, hogy meleg állapotban cseréld le az olajat, hogy minden lerakódás ki  tudjon belőle jönni.

 

3. Nem kell benne a gyertya, csak valami ronggyal fedd be a lyukat, hogy semmi ne kerülhessen bele.

 

4. Az élezést neked kell tapasztalni, h mikor nem vágja rendesen. Elvileg a szervíz is megcsinálja, én nem velük csináltattam, mert már tönkrettek nekem egy fűnyírót. remélem nem arra lakst amerre én  (: (szervíz miatt).

Élezősömhöz szoktam vinni: 500 ft.

Előzmény: senegala (272)
senegala Creative Commons License 2012.08.23 0 0 272

1. Eddig három órát (3x1-et) használtam. A következő két nyírást még megvárhatom az olajcserével?

2. A csavar a motor alatt, egészen közel van az alvázhoz. Mibe vezessem el, hogy ne folyon rá?

(nem saját kép, de azért lehet talán látni)

3. Elsőnek én is erre gondoltam.

4. Egészen télen ne maradjon benne a gyertya?

Én is ilyen olajat vásároltam, szerintem sem szabad alább adni.

 

5. Az élezést elvégzik a szervizben? Mennyit kérhetnek kb. érte? Mivel nekem szezononként heti 1 órát megy - ami szerintem nem túl sok, elég a szezon elején megéleztetni?

Előzmény: Zoltanovics (268)
elgrecco Creative Commons License 2012.08.22 0 0 271

Köszönöm István!

 

Szerintem beviszem a szervízbe hogy nézzék meg a kés állapotát, típusát és a fordulatszámot.

Előzmény: István19 (260)
tutti11 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 270

Szia!

 

Helyileg Zalaegerszeg!!!

Előzmény: Zoltanovics (269)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.08.21 0 0 269

Üdv! 

 

Merre vagy?

 

Előzmény: tutti11 (266)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.08.21 0 0 268

Üdv Senegala!

 

1. MIvel új gépről van szó az alkatrészek összekopásánál apró fémreszelékek válhatnak le, így kötelezően ajánlott az olajcsere, ami elvileg nem szervízköteles, de jobb ha utánakérdezel.

 

2. Valamire felrakod a gépet, hogy alá tudj feküdni, mivel  6dl olajról van szó, pont belefér egy vajas dobozba. Ha jól tudom az első üzembehelyezés gratis.  

 

3. Én spaklival szoktam leszedni, szinte minden második nyírásnál. Jó ha megcsinálod, mert ha megszárad brutál nehéz leszedni, s megnehezíted a fűnyíró dolgát is.(pl. nem fogja rendesen beledobni a gyűjtőbe...)

 

4.A karbantartási munka nem garanciális. Nagyon ők sem fognak tudni mit csinálni vele. Általában szervíz azt mondja, hogy az utolsó leállítás előtt ki kell járatni az összes benzint belőle, mert a benzinben lévő etanol szétmarja a memebránt(viszont ez a híba nem garanciális), illetve a gyertyát kivenni, s olajat cseppinteni bele. 

NAgyjából ők is ezt csinálnák vele, s elkérik a sok pénzt.

Arra ügyelj, h jó minőségű olajat illetve benzint használj. Amiket a nagyobb bevásárló központokab n lehet kapni(pl Mol zöld dobozos, az felejtsd el, ha jót akarsz), inkább pár száz forintot rakj még hozzá, s vagy Briggs vagy Partner olajat rakj bele. Meghálája.

 

Én 25 üemóraként szigorúan cserélem az olajat. Nem tudom ,te  mennyiz használod, de nekem heti 3 órát megy a szezonban(1000 nm)

 

Remélem tudtam segíteni. JA még valami, a kés élezésre nagyon figyelj oda, ha lehet szakemberhez vidd el,aki szakszerűen tud élezni. Felejtsd el a flexelést otthon (:   Remélem érted mire gondolok.

Előzmény: senegala (267)
senegala Creative Commons License 2012.08.20 0 0 267

Zoltanovics & albertjani: végül egy MTD 48PO-ra esett a választás, mert akciós volt. 2 év garanciát kaptam rá. Igazából nekem elég kicsi a nyírandó terület és nem is teljesen vízszintes, ezért nem láttam értelmét drágább gépnek. Nem is pázsitot nyírok, mint korábbi képeken amiket ebben a topicban láttam.

 

A karbantartással kapcsolatban szeretnék pár kérdére választ kapni:

1. Miért ajánlott 3-5 óra üzemidő után olajat cserélni?

2. Az alvázához nagyon közel van a leeresztő csavar, mibe engedjem le az olajat?

3. Nyírás végére, belül az alvázra összegyűlik a fű, mintha vakolat lenne, ezt mivel szedhetem le?

4. Arra gondoltam ősszel, miután vége a szezonnak, elvinném a szervizébe. Megcsinálják nekem garanciába a karbantartási munkákat?

tutti11 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 266

Sziasztok!

 

érdeklődni szeretnék,hogy egy Briggs motoros fűnyírót szeretnék felújítani,valahol foglalkoznek-e henger felújítással?Ez kb. mennyibe kerülne? Régi a gép,viszont kasznija,önjáró része kitűnő állapotú.A motorja is beindul,viszont ha füvet ér,szinte egyből le akar állni,annyira gyengének tűnik a motor.Kézzel elforgatva a kést szinte ellenállás nélkül lehet forgatni.

 

Előre is köszi a választ,segítséget!

Zoltanovics Creative Commons License 2012.08.19 0 0 265

Bács-Kiskun, 18 ezer ft.  ):

Előzmény: marci52 (264)
marci52 Creative Commons License 2012.08.18 0 0 264

és neked mennyiért csinálták és hol?

 

Zoltanovics Creative Commons License 2012.08.16 0 0 263

Egyébként nekem is csináltak már egyengetést, de nem lett az igazi, ja és nem is volt egy olcsó játék. Jár a ketyere, de még sem úgy ahogy kellene.

Előzmény: Zoltanovics (262)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.08.16 0 0 262

 

Előzmény: marci52 (261)
marci52 Creative Commons License 2012.08.15 0 0 261

Sziasztok!Segítséget kérnék. Van egy briggs motorom ami egy mtd ge45-ös fűnyírón volt rajta. ezzel el lett kapva egy földből kiálló 60x40-es zártszelvény és elgörbült a főtengely.(értelemszerűen) közvetlenül utána el lett indítva szépen járt a motor csak hát rázott.

ez kb 4 éve volt. akkor a gép fel lett téve a padlásra és csak a múlt héten vettem le és nem fordult át már a főtengely. kevés olajat cseppentettem a gyertyanyíláson bele és másnap már csőkulcsal át tudtam fordítani. Holnap viszem centíroztatni. Kérdésem: javítható e ez a blokk szétszedése nélkül, illetve lehetett-e ettől más baja? a fűnyíró egyébként 2 hónapot sem dolgozott tehát éppen csak bejáratva lett 4 éve. A válaszokat előre is köszönöm!

István19 Creative Commons License 2012.08.14 0 0 260

Hát ez elég egyértelmű hibajelenség főleg mtdknél. Feltételezem a kést nem raktad fel forditva mert valami eszméltlen számmal jönnek be ilyen és hasonló problémákal gépek mert forditva rakják vissza  a kést. Amenyiben nem akkor valószínűleg mulcsozó kés van rajta ezért darabolja és nedves mert így egy fordulat alatt nem 2 hanem 4 vágja el a fűvet. A gyűjtőbe pedig azért nem pakol mert a fordulatszám alacsonyabb 2800 nál MTD nél álltalában 2900 a gyári érték. De beállithatod 3000 esetleg 3100-ra úgy biztosan szépen a gyűjtőbe fog pakolni.

Előzmény: elgrecco (259)
elgrecco Creative Commons License 2012.08.14 0 0 259

Akkor a 242-43 -as hozzászólásomra mondhatnál valami okosságot :-)

Köszönöm!

Előzmény: István19 (258)
István19 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 258

Üdv mindenkinek.Én egy kerti kisgép szervízben dolgozom és véletlenül ide tévedtem  esetleg ha tudok akkor szívesen segítek a kérdéseitek megválszolásában.

Előzmény: vincek (251)
szaki86 Creative Commons License 2012.08.13 0 0 257

Ezt még érdemes megnézni:

http://muszakiweb.hu/gude_funyiro_big_wheeler_560_trike_1182?keyword=g%C3%BCde

 

kicsit érdekesen néz ki.

Zoltanovics Creative Commons License 2012.08.12 0 0 256

Ez a "Mikrobi" (:   , meg aztán végképp felejtős.

Előzmény: szaki86 (254)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.08.12 0 0 255

Én a helyedben ennek a Briggs változatát venném meg, nekem is ilyen van. Én kora tavasszal 65-ért vettem(önjárós), most 95-ért adja a madaras bevásárló központ. amit linkeltél előzőleg iylen motorral szerelt volt nekem ,csak az eggyel régebbi széria, fél év utén visszaadtam a gyártónak. A mostanin csak az easy start a fejlestés ,meg kapott egy kis piros borítást, talán még 10-20 ccm-vel nagyobb de egykutya. 

 

Remélem tudtam segíteni

Előzmény: szaki86 (253)
szaki86 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 254
szaki86 Creative Commons License 2012.08.12 0 0 253

Néztem pár benzines fűnyírót, a neten, Itt leginkább al-ko van, Azokat annyira még nem ismerem nemtudom ár/érték arányban mennyire jók.

http://muszakiweb.hu/kerti_gepek_123/funyiro_124/benzines_126

vincek Creative Commons License 2012.07.30 0 0 252

.

vincek Creative Commons License 2012.07.25 0 0 251

üdv érdeklődnék valaki hozzáértőtől.

nemrég kaptam egy önjáró fűnyirót . és aztmondták eggyik nap leálitották a másik nap már nem indult és ezért nem foglalkoztak vele. na most hozzámkerült beakartam inditani  és eggyáltalán nem tudtam berántani meg se moccant ki vettem a gyertyát belőle és dölt ki belőle az olaj ilyenkor mi a teendő gondolom felforditották amikor tisztinati akarták

megköszönném ha valaki tudna benne segiteni!

üdv

 

fcsaba10 Creative Commons License 2012.07.24 0 0 250

Helló valakinek nincsen eladó husqvarna fűnyírója?Lehetőleg önjárós.Ez a perverzióm csak azért keresek.De jó bármilyen elektrolux vagy emak gyártmányú csak csapágyas legyen a kereke.Köszönet.

 

albertjani Creative Commons License 2012.07.18 0 0 249

Szerintem vegyél egy rotációs kapát plusz egy fűnyíró adaptert hozzá. Így két legyet ütsz egy csapásra. Ráadásul ha jól választasz alapgépet, utána tudsz hozzá venni többféle adaptert, amivel egész évben tudod használni a ház körül.

 

Egyszeree sokba kerül, de utána megtérül.

Előzmény: senegala (245)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.07.17 0 0 248
Előzmény: Zoltanovics (247)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.07.17 0 0 247
Előzmény: Zoltanovics (246)
Zoltanovics Creative Commons License 2012.07.17 0 0 246

Szerintem felejtős ezekkel a motorokkal. MInimum Briggs motoros legyen. Ebben az árfekvésben már lehet iylet kapni oldalkidobósban is. Én már több soron megjártam névtelen motorosokkal

Előzmény: senegala (245)
senegala Creative Commons License 2012.07.15 0 0 245

Hello!

 

45.000 Ft-ot szánok max egy fűnyíróra, kb. 1000 m2-t kell nyírnom. Benzinmotoros legyen, ha lehet oldalra dobja ki a levágott füvet, ne gyűjtse.

Ennyiért pl. a Pr..t...rben láttam gépet. Melyik legyen? Van kettő lehetőség: első, második.

Esetleg máshonnan ez?

BúvárKund Creative Commons License 2012.07.12 0 0 244

Mintha a saját füvemet látnám. Nekem is MTD-m van. Egy önjáró fűgyűjtős fajta ugyanezt produkálta. Szakértők azt mondták, hogy mivel mulcsozó kés van rajta lehet ez okozza a problémát. Múlthéten vettem rá egy sima kést 4800 FT-ért, ettől javult sokat de nem lett tökéletes. Lehet ezt eladom és veszek egy Husquarnát inkább mert így csak szenvedés a fűnyírás.

Előzmény: elgrecco (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!