Keresés

Részletes keresés

Dr. Klíma Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2401
A héten fényképeztem egy javítás alkalmával....

A képen jól látható, hogy a gyenge minőségű, olcsó szigetelés 1 év elteltével megadta magát..... ha valaki viszonylag olcsón dolgozik, ott nem feltételezhető, hogy minőségi anyagokat használ.....márpedig a klímaberendezés telepítésekor érdemes a minőségi anyagok követelése, hisz egy készülék várhatóan 8-10 évet is ott és ugyanabban az állapotban lesz, ahogy feltelepítették....











Nem hiszem, hogy aki Daikin készüléket vásárol, az tudatosan pár ezer Ft-os spórolással akarja esztétikailag is agyonvágni az egész klimatizálási projektjét....

Dr. Klíma - Daikin
Tartós Béka Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2399
Köszi. Ez így szimpatikus. A bevéséstől félek azért is, mert ha netán valamit javítani kell a csövekben, akkor lehet újrabontani és utána ottmarad a nyoma is.
Előzmény: Dr. Klíma (2398)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2398
Szia
Igen, az ablak toknál bevéshető.
Előzmény: Tartós Béka (2397)
Tartós Béka Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2397
De azért az ablaknál valahogy át lehet menni a falban, nem?
Előzmény: Dr. Klíma (2396)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2396
Panelba nem szabad vésni..... El kell fogadni, hogy csatornázni kell.
A csatornára és annak eltakarására pedig kismillió egy apró trükk van, ami még esztétikus is.
Előzmény: SammyJR (2395)
SammyJR Creative Commons License 2010.07.30 0 0 2395
Nem szakemberként, csupán esztétikai szempontok szerint én bevésetném a falba!
Pláne lakásfelújítás előtt állsz!
Az a nagyméretű kábelcsatorna elég ronda tud lenni, ezért ha bele lehet rakni a falba, akkor szerintem hajrá!
Előzmény: Tartós Béka (2394)
Tartós Béka Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2394
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni a kedves szakiktól.
Felújítás alatt álló lakásomba most fogok klímát szereltetni. Csináltam két képet, és bepöttyöztem a beltéri meg a kültéri leendő helyét:

BelKülAz első képen nagyjából megjelöltem a négy sarkát a beltérinek, és négyzetet tettem oda, ahol ki kellene menniük a csöveknek a kültérihez.
A második képen a kültérit tartó sarokkonzol rögzítési pontjai láthatók. Itt rögtön probléma merült föl, mert van egy függőleges horony a falban, emiatt a jobbsó tartó 2-3 centivel mélyebben ül majd, szerencsére állítható tartóim vannak, így ezt tudom kompenzálni.
A gond ott van (sajnos nem látszik a képen jól, és bocsi, hogy a ronda függönyt nem tudtam eltüntetni), hogy a fal síkja kívül kb. 3 centivel kijjebb van, mint belül, és az ablakkeret rögtön a merőleges falra van rögzítve, nincs falszöglet, ahol át lehetne menni.
Az ablakok nemsokára cserélve lesznek, így a tákolás nem járható, mindenképp a falban kell kimenni a csövekkel.
A kérdésem az lenne, hogy hogyan lenne ezt a legjobb megoldani. Végigvésni a beltéritől egy hornyot a falban, és ott elmenni? Vagy elmenni az ablakig kábelcsatornában, ott bemenni a falba és kijönni a túloldalon? (Nekem ez utóbbi tetszene inkább.)

Köszi előre is.
dejódió Creative Commons License 2010.07.29 0 0 2393
meg a hőmérséklete:)
Előzmény: klimakiraly (2392)
klimakiraly Creative Commons License 2010.07.28 0 0 2392
Helló!

A vastag cső mindig gőzoldal marad, csak az áramlás iránya változik!

Klíma Király - www.szegedklima.hu
Előzmény: szoszo9inda (2382)
dejódió Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2391
600 oldalas product data book.
Előzmény: szoszo9inda (2390)
szoszo9inda Creative Commons License 2010.07.27 0 0 2390
Köszönöm a választ.

Nekem az LG multikhoz van vagy 3 különböző Service Manual-om. (Bár belül lényegében azonos tartalommal.)
Meg vagy 100 update.

Az FM19AH kültérihez, és MSxxAH valamint MAxxAH beltérikhez milyen doksik vannak még? (Users Maual-t kivéve.)

Tibi
Előzmény: dejódió (2383)
jaszy1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2388
Jaaa, az más. Azt hittem fáztál :)
Előzmény: Törölt nick (2387)
jaszy1 Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2386
Azért annyira nincs hűvös :)
Előzmény: Törölt nick (2385)
conrat Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2384
Egy garzonról van szó a negyediken, nem szeretném megduplázni a lakás értékét :) Az a bajom csak, hogy nem akarom zavarni a többi lakót a kültéri zajával.
Előzmény: dejódió (2377)
dejódió Creative Commons License 2010.07.26 0 0 2383
Alapvető különbség van a hűtő és a fűtő üzemmód között.

Hűtési oldal esetén a szívóoldal ami a hosszú csövezést kapja nyilvánvalóan ide gyári előírás szerint kell az olajzsákot kiépíteni a lagalacsonyabb nyomású azaz a vastagabb csőbe ahol az áramlási sebesség lassúsága és a nyomásesés miatt a z olaj nem szívódik vissza és induláskor a kompresszor kenés nélkül marad.

Lényeges az is, hogy a hűtőközegek más és más mértékben szállítják az olajat a rendszerben.

Fűtésnél nincs akkora jelentősége, mert az egész szívóoldal maga a kültéri ahol úgysem tudsz beavatkozni és olajzsákot építeni. Mert ez nem csapda hanem zsák.
A nyomó oldal pedig a hosszú csővezés+elpárologtató, nyomó oldalon nagyon kicsi a valószínűsége ilyen gondnak, hiszen nagynyomáson tolja az "anyagot" mindent vegyesen a kompresszor.

Sok készülékbe eleve olajcsapdát épít a gyártó(PL LG UU sorozatú univerzál gépek) és az új(nem is annyira új) R410 közegre nem jellemző az olajelhordás annyira mint a régebbi ásványi olajos rendszerekre.



Nekünk egy helyen 65m csövezéssel kb 1 m szintkülönbséggel(beltéri van lejjebb) 5 éve megy egy UU24-UT24 LG kazettás konfiguráció hibamentesen télen nyáron egy bevásárlólözpontban . Igaz itt a nyomó ág a beltériig megy és onnan az elpárologtatóval kezdődik a szívóág. Havi karbantartással napi 16 órát hibamentesen üzemel.

14 m-es csőhosszba ilyen kis emelőmagasság esetén valószínűleg nem kell semmi.
Kérdés az, hogy a beltéri van-e feljebb vagy a kültéri. Ugye nem mindegy, hogy a gravitáció segít vagy sem. Olajzsákot egyébként a gravitáció miatt a függóleges szakaszba kell tenni.

Igen sok multi inverteres LG-t telepítettünk hosszú csőkiépítéssel mindenféle emelőmagassággal és vízszintes csőhosszal nem egy esetben a maximálissal és nem volt gond velük olajzsák nélkül sem.

A multi inverteresnél(másik topik kép pl amit betettem) a szívóág a LEV szeleptől a kültériben kezdődik hűtési üzemben és a kültériig is tart.

Így hosszabb a szívó szakasz.

Ha az LG-vel kapcsolatban részletes műszaki dokumentáció kell jelezd mindenünk megvan hozzá.





Előzmény: szoszo9inda (2382)
szoszo9inda Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2382
Sziasztok,

Ha mondjuk kell olajcsapda, akkor hűtő-fűtő klímánál mindkét ágba ki kell alakítani?
(Gondolom én hiszen fűtésnél megfordul a kör, és a másik ág lesz a szívó.)

Van erre valami általános szabály? Mert néhány klíma telepítési útmutatója azt mondja csak a gázcsőbe kell és csak akkor ha a beltéri egység magasabban van (Daikin), de van ahol adott csőhosszonként kell függetlenül a szintektől (Samsung, LG) de itt nem írják melyik ágba.

Egy kicsit homályosan látom a dolgot. Valaki egy általános szabályt leírna egy inverteres hűtő-fűtő rendszerre vonatkozólag?

Pl. Kell nekem olajcsapda pl egy kb 14 m-es csőhosszba, ahol a kültéri beltéri között viszont nincs nagy szintkülönbség (max 60 cm), de a függőleges szakaszokban (összesen 2 db) sincs 60 cm-nél nagyobb csőhossz?

Vagy tegyem be, biztos ami biztos, ártani nem árt?
(LG inverteres multi split rendszer lesz.)

Köszönöm:
Tibi
dejódió Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2381
Nem tudtam az S12/09AM sorozat volt néha zörejes az S09/12AW csendes volt amely az elődje az S09/12AT sorozatnak.

Hangosnak ezért a legnagyobb rosszindulattal sem volt mondható egyik sem.

De hogy jött ide a kérdés nem értem a logikai menetet.
Előzmény: LeslieW (2380)
LeslieW Creative Commons License 2010.07.25 0 0 2380
Te tudtad már tavasszal is, hogy az AT-nak hangos a kültérije???????
Előzmény: dejódió (2377)
-Tsunami- Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2379
Ez gyakorlatilag lehetetlen:-)
Előzmény: Deadwing (2378)
Deadwing Creative Commons License 2010.07.23 0 0 2378
A kültéri viszont remeg. Attól nem félsz, hogy a nikecell szép lassan megadja magát és az alsó része a konzolnak elkezd idővel a fal felé süllyedni?
Előzmény: -Tsunami- (2360)
dejódió Creative Commons License 2010.07.21 0 0 2377
Japán elsősorban,, meg az LG Hero inverteres.

Kérdés mekkora anyagi áldozatot tudsz hozni.
Előzmény: conrat (2376)
conrat Creative Commons License 2010.07.21 0 0 2376
Hogyan tudok én az emberi hülyeségből jól kijönni? Közben csendesedik a kültérim, talán egy kis járatás jót tett. Attól még lecserélném persze valami halkra. Melyik klímának nagyon halk (és rezonanciamentes) a kültérije?
Előzmény: dejódió (2375)
dejódió Creative Commons License 2010.07.21 0 0 2375
Semmi, emberi hülyeség.
Előzmény: conrat (2374)
conrat Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2374
Bővebben? jöhet mailban is ha úgy jobb. Mi a bajuk?
Előzmény: dejódió (2373)
dejódió Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2373
Van még pár db 72 órás cserés Dimarson kültéri nálunk, (kaptuk barterben) csak idő nincs hozzá.
Előzmény: conrat (2365)
conrat Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2372
Igen, olcsó klíma volt kb 6-7 éve, Dimarson. Akkor nem foglalkoztam nagyon a dologgal, csak legyen valami. Szerelés is igazi szakember nélkül történt, egy ismerős csinálta aki igaz azóta már klímaszerelő, de eléggé messze költözött. Ha nem lenne tériszonyom szétszedném, meg tudnám nézni, de a kültéri a negyediken van a falon kívül, az ablak alatt. Sajnos ez miatt a gyári hibám miatt nem tudok kihajolni és szétkapni, pedig van szerelő szakmám is, mondjuk nem klíma, de a mechanikus zajt azért biztosan meg tudnám oldani. ha viszont le kell venni a kültérit ahhoz már gondolom a gázzal is bajmolódnom kellene.
A rezonanciát nem a ház okozza, hanem a venti zakatol, gondolom valamilyen sima csúszócsapágyazású motor forgatja, szerintem azt kellene cserélni, ha van ilyesmire lehetőség. A beltériben is megszólalt kerregősre a venti, annak még neki tudok esni ha elpakolok előle :)
Lehet kültérikben komlett ventit+motort cserélni, esetleg halkabbra?
Előzmény: Dr. Klíma (2368)
dejódió Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2371
lehet olyan is amit nem tud elhárítani pl jegesedés hűtőközeg hiány miatt
Előzmény: Dr. Klíma (2366)
szoszo9inda Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2370
Köszi, még gondolkodom, mert a keményforrasztásért nem vagyok túlságosan oda. :-)))
Sada5 Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2369
Üdv,
akkor ez azt jelenti, hogy jól van így hogy csak össze van dugva a 2 cső?
Nem kell semmi tömítés vagy valami szigetelés, mert elég ha lejt?
Nekem úgy tűnik szépen lejt és nincs benne hupli, de mégis a 2 cső találkozásánal folyik a víz (ha csak egymásba dugom őket).
Köszi előre is!
Előzmény: Dr. Klíma (2367)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.07.20 0 0 2368
Nem túl jók a kilátások.... Ha rezonancia miatt hangos, akkor azt talán házilag is meg tudod oldani...bár félek, hogy ennek csak annyi baja van, hogy Í"olcsó" klíma ami nem felel meg a minőségi követelményeknek....
Előzmény: conrat (2365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!