Keresés

Részletes keresés

pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2022.12.05 -4 0 49325

Ó, mintha épp nemrég másként próbáltad volna magyarázni, hogy a 8,3% miért is "10%" emelés. :D

Előzmény: üveges (49323)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2022.12.05 -4 0 49324

Az csak egy rendelet kérdése, hogy az állami rendszer egyetlen szolgáltatónál fizessen elő.

Szándék kérdése csupán.

A kötelező kamarai tagdíj fizetésekhez sikerült is rendeletben megmondani azt az egyetlen bankot, amely a Kamarák számláit vezetheti, s jééé, az teljesen véletlenül pont Piftié.

 

Az amerikai bányatársaságoknál volt így, vagy 150-100 évvel ezelőtt, hogy mindent csak az ő boltjaikban vehetett meg a náluk/nekik dolgozó bányász, s ez az idea valahogy egyre jobban megtetszett a fijjugnak, s nekikezdtek ők is. Lehetőleg mindent, amit lehet így és fontos, csak tőlük, az általuk szabott áron. S mindezt számukra költségtakarékosan megoldva, lásd a MOL vagy MKB részvényeiből sem kell ehhez 100 %, annál jóval kevesebbel is lehet diktálni. S persze mindezt nemzeti mázzal még jó vastagon nyakon öntve, hogy még örüljön is neki a bepalizott nép. Persze lehet azt mondani, hogy jobb, ha ők, mint ha az idegen multik. S mégis a Tesco, Spar, Lidl, Aldi és tsaik a jobbak, nem a Coop-ok, a vásárlók lábbal szavazásai szerint. Ugyanis nem ártana a nemzetiesítés mellé jól csinálni is, de az meg sajnos valahogy semennyire nem követelmény. (Lásd mondjuk Elios lámpák ügyei.) Hisz a hozzáértés, szakértelem az, mint Cs. óta tudhatjuk már, csak büdös bolsevista trükk, semennyire nem fontos ... Ennél fogva - hogy témánál maradjunk - az oktatási miniszter is lehet bárki, akár még egy hagymázas fantazmagóriákban hívő műkedvelő amatőr régész is, hisz oly mindegy ... Ha meg emiatt netán zörögni mernek az érintettek - azok a hálátlan izék ... -, akkor egy az előző évezredből (vagy még az előttről ...) megmaradt főrendőr, s az majd "rendet" tesz.

 

 

Előzmény: üveges (49317)
üveges Creative Commons License 2022.12.05 -1 1 49323

Állított valaki mást?

Előzmény: pozsonyi muflonlovas (49321)
üveges Creative Commons License 2022.12.05 -1 1 49322

Várjuk ki ennek a végét.

Előzmény: pozsonyi muflonlovas (49320)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2022.12.05 -3 0 49321

Már Nemtudomka bácsi is nettózni próbált, nem fogván fel a kiszámolt %-ok jelentését, okát. Stb.-k. :)

 

Ha minden évben a kiinduláskori, eredeti alap X %-át adom, akkor nem lineáris függvény lesz, hanem ...

 

Előzmény: üveges (49316)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2022.12.05 -3 0 49320

A tervezett költségvetéshez képest lett többlet.

Azaz, egyelőre úgy néz ki, kisebb lesz a valós költségvetési hiány, mint a tervezett.

 

"Az államháztartás önkormányzatok nélkül számolt központi alrendszere októberben is többlettel zárt, 101,3 milliárd forint lett az aktívum a szeptemberi 181 milliárd forint után - erősítette meg szerdán közzétett részletes tájékoztatójában a Pénzügyminisztérium (PM). Tavaly októberben 630,1 milliárd forintos deficittel zárt a központi alrendszer, az idei aktívum viszont az elmúlt 20 év harmadik legnagyobb október havi többlete. A múlt hónapban az általános forgalmi adó bevételek 26,1, a személyi jövedelemadó bevételek 17,4 százalékkal volt nagyobb, mint egy évvel korábban."

 

 

 

Előzmény: üveges (49315)
üveges Creative Commons License 2022.12.05 -1 1 49319

Kifelejted a több telephellyel működő iskolákat. Bizony vannak egész osztályok 10 fő alatt. Hallottam ilyenről, az nem kizárt, hogy már bezárták. Mindenesetre a statisztikák ezekben az iskolákban nem adnak valós képet. Az a minimum, hogy a polgármester, meg a körzet parlamenti  képviselője küzd az iskola megmaradásáért. Azt srm vitatom, hogy az iskola nagyon fontos egy településen, de a gazdasági megfontolások pont most az energiaár-robbanás időszakában nagyon is időszerűek.

Előzmény: Törölt nick (49305)
üveges Creative Commons License 2022.12.05 -1 1 49318

A hazai vállalatok Európában történő terjeszkedése sok előnnyel jár. Hisz ezt segíti valamennyi fejlett ország a saját gazdaságára vonatkozólag, leginkább világméretű viszonylatban, ha teheti.

Előzmény: Törölt nick (49308)
üveges Creative Commons License 2022.12.05 -1 2 49317

Az ingyenes csomagok szolgáltatón belül érvényesek. Az állami rendszer jelenleg többféle szolgáltató alá tartozik, miközben ügyeket intézve a szolgáltatói határokat is át kell lépni és ott van még az internet szolgáltatás is.

Előzmény: Törölt nick (49312)
üveges Creative Commons License 2022.12.05 -1 1 49316

Nem tudom ki mit állított, nem olvastam vissza.

Előzmény: pozsonyi muflonlovas (49314)
üveges Creative Commons License 2022.12.05 -1 1 49315

Nincs hanta. Keress rá az államháztartási hiány alakulására.

Előzmény: pozsonyi muflonlovas (49313)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2022.12.04 -3 0 49314

Akkor ezek szerint neked is el kell magyarázni - immár n.-szer itt a topikban -.

 

Jó, segítek ismét:

100 + 10 = 110; -> 10 % emelés

110 + 10 = 120; -> 9,09 % emelés

120 + 10 = 130; -> 8,3 % emelés.

 

S ez a bruttó emelés.

 

 

Előzmény: üveges (49291)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 2022.12.04 -3 0 49313

Segítek:

Mióta is folynak a pedagógusok próbálkozásai az oktatási helyzet és a bérhelyzetük valamiféle normálisabbá tételére?

Biztos vagy benne, hogy csak 2020. március 4,. illetve 2022. február 24. utántól?

Mert én nem ...

Azaz, a még rendes költségvetéses időszakban, a még bőséges EU támogatásos időszakban is magasról c@rtak rájuk - pedagógusok - is, meg az egész közoktatásra is.

 

(Ha a felsőoktatást is beszámoljuk, akkor persze nem így van, akkor még rosszabb, lévén már elindultak az einstandok, majd az elüldözések is.)

 

Amúgy most is pluszban van a költségvetés, hála a 27 %-os áfának, amit pl. a nem_recsikökkentett üzemanyagra, áramra, gázra is fizetsz. Pedig ugye az infláció meg a háborús károk, menekültek ellátása, stb. miatt plusz kiadások voltak.

Lásd Varga Misi meg a NAV nyilatkozatai:

1.000 milliárd költségvetési többlet a tervezetthez képest,

2.590 milliárd plusz adóbevétel a tervezetthez képest.

 

 

No, akkor most jöhet a terelés és a hanta ...

Előzmény: üveges (49286)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.04 0 0 49312

"szervilis nyelvcsattogtatás igazi dísze"

 

Szemenszedett ökörség persze, hogy az államnak horribilis a telefonszámlája.

Állami csomagon belül nulla a percdíj egymás közt, namost kifelé hova is hív "állami marika" ennyit a hivatalos, munkahelyi mobiltelefonján, és miért nem marikát kell seggberugni,(kifelé forgalmát kifizettetni---ahogy egyébkétn ez működik is) hanem komplett szolgáltatót venni?

Mese habbal, 1bites tapsgépeknek.

A valódi oka ennek teljesen más ,hogy hirtelen a telekommunikációt is meg kell szerezni minden áron,  a közművek, a szerencsejáték, a műsorszórás, a dohánypiac, stb,stb után.

 

Előzmény: Traubi (49310)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.04 0 1 49311

NEm igen voltak akkro sem cska tesi szakos tanárok, akik ne tanítottak volna közismereti tárgyat(is).

Tesi földrajz, tesi rajz, tesi énekszakos tanáraink voltak..

..meg olyan is, aki edzősködött mellette, de nem ám elment máshova melózni, hanem órák után rendes akkor sportkub ifjúsági tagozatának volt ugyanabban a tornateremben igazi edzés.

 

 

Előzmény: Törölt nick (49309)
Traubi Creative Commons License 2022.12.04 -3 0 49310

Csak nem azt akarod mondani, hogy ebben a komoly és tekintélyes államban a nyugdíjasok, a fiatalok és a családosok is lemaradó réteg? Hmmm... egyáltalán van még valaki rajtuk kívül?

 

A vodafonos eszmefuttatásod igazán érdekes, a szervilis nyelvcsattogtatás igazi dísze.

Előzmény: üveges (49296)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.04 -3 0 49309

Ezt nem ismerem, én még akkor kisklambó voltam. :)

Elvileg ilyesmikre is adható lenne a minőségi bérpótlék, amit nem igazán adnak az igazgatók, annak megalázóan alacsony volta miatt. Meg hát kibeszéltük itt a múltkor, nincs egységes szisztéma annak megállapítására, kinek ér többet a munkája.

Előzmény: qpid (49307)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.04 -3 0 49308

Értem. Tehát ha tudunk picike pénzt szerezni az EU-tól, akkor azt költsük inkább külföldre, vissza nem térítendő, ajándékra.

Amúgy ha figyelmesen olvastad a cikket, amit bemásoltam, annyira tisztázatlan a magyar "adomány", hogy még a román kormánynak is ciki volt továbbiakban elfogadni. Átvilágításra pedig a magyar partner nem volt hajlandó. 

Nyilván a szabályossága miatt.

Előzmény: üveges (49293)
qpid Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 49307

Az "átkosban" amit sok fidernyák is visszakíván sok szempontól, a tesitanárok óraszáma magasabb volt, mint a közismeretiseké, ezzel ismerték el a közismeretiseknek, hogy minden nap visznek haza munkát.

Előzmény: Törölt nick (49305)
qpid Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 49306

ja igen, akiből középiskolai tanár lesz, ő 6 év után kezd jelenleg, ha jól rémlik.

Törölt nick Creative Commons License 2022.12.04 -2 0 49305

Ez nem teljesen így van, mert az elmúlt 20 évben azért elég rendesen zártak be kisiskolákat, viszont van egy olyan törekvés, hogy a kicsiket ne szakítsák el a szokott környezettől, ezért az alsót a legutolsó leheletükig megtartják, és a fölsőt irányítják át egy közeli nagyvárosba.

 

 

egy budapesti nagylétszámú osztályt tanító tanár bére ugyanannyi, mint ahol csupán harmadannyi vagy még annyi létszám sincs.

 

 

 

Ezzel én is egyetértek (azért nemcsak Pöstön vannak ám nagylétszámú osztályok!!), és az is jelentős különbség, hogy valaki csoportbontásban tanít-e (pl. a nyelveket 10-14 fős csoportokban tanítják, de láttam már 7 fős csoportot is). Meg vannak javítós, munkás szakok, és van, ahol a rákészülés és a munka elenyésző, remélem, nem sértek meg egyetlen ének- vagy rajztanarat sem. A tesis se sokat készül, de az napi 7 órában kinn fagyoskodik legalább. 

 

Harmadannyi osztálylétszám amúgy nem létezik, 14 fő alatt nem indítanak egész osztályokat (a csoportbontás más tészta), és 32 fő szokott lenni a nagy létszám.

Előzmény: üveges (49299)
qpid Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 49304

"Tehát a társadalom szintén lemaradó más rétegét finanszírozta. A Vodafon esetében szerintem az egész állami rendszert ez a szolgáltató látja majd el, de nem profitorientáltan, mely profit amúgy is kikerült az országból. Szerintem óriási lehet a telefonszámla az állami szektorban, ezt szeretné a kormány minimalizálni egy saját szolgáltatóval. "

 

Több százmilliárdos veszteséggel vette át az állam. 0 profittal.

Előzmény: üveges (49296)
qpid Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 49303

Nem nettó: a hazug állítás tavaly év végéről (sokszor írtam itt): a bruttó bért 10 százalékkal növeljük. Nem szokott nettót ígérni egy kormány sem. Ez sem. 9,09% lett. Januártól a 10%-os hazugság 8,1%-ot fog érni. Bruttó ígéret, bruttó valóság.

Előzmény: üveges (49291)
Törölt nick Creative Commons License 2022.12.04 -2 0 49302

Akkor ezt is elmondom még egyszer: manapság a 12.-esek 19 évesek, mert nagyrészt visszatartják őket az oviban, és/vagy 5 évig járnak középiskolába (0. évfolyam vagy technikum).

Szóval 19+5= 24. 

Már ha nem halaszt, vált egyetemet, mert ez is elég népszerű. 

Ja, és diplomaszerzés után milyen hamar talál munkát. 

Még nekem is sok időbe telt most, pedig az én CV-m azért elég "tartalmas", úgyszólván.

Előzmény: üveges (49294)
Vay Ákos02 Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 49301

Az amcsik súlyoznak, aszerint, hogy mennyire sok a megélhetés. Egy csikágói suliban, vagy vasingtonban, magosabb a tanarak bére valami szorzó alapján, mint egy dakotai vagy oklahomai kis prérivárosban. Itt is valami olyasmit szeretnének a tanarak, csak fordított előjellel, mer' egy borsodi faluban, ahol már posta sincs, nehezebb az élet, mint a fő városban, osztálylétszámtól függetlenül. Meg nekijek veszélyességi pótlék is inkább jár, mint pesten (amerikában a veszélyesség nagyjából egyformán oszlik el az 50 államban + a gyarmatokon, fidzsitől puertó rikóig. Valami rosszkedvű deák bárhol beléd ereszthet egy sorozatot).

Előzmény: üveges (49299)
Drótvágó Creative Commons License 2022.12.04 -2 0 49300

A Tanárok a tanárokért Facebook-csoport összesítése szerint 86 iskola 832 tanára jelezte, hogy nem veszik fel a munkát hétfőn - közölte az RTL Híradója. Az iskolák közül 60 budapesti, 20 vidéki."

üveges Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 49299

Nos, szerintem még egyetlen kormány sem tudta megoldani, hogy bezárja a kisiskolákat. A rendszer nagyon pazarló és igazságtalan is, mert egy budapesti nagylétszámú osztályt tanító tanár bére ugyanannyi, mint ahol csupán harmadannyi vagy még annyi létszám sincs.

 

Ezen kívül a fővárosban nehezebb a megélhetés és probléma az is, hogy a kerületek nem járulnak hozzá az iskolák fenntartásához. Ha rajtam állna, minden kisiskolát bezárnék és minden iskolát visszaadnám a kerületének, azzal a forrással, amennyibe most is kerül. Szerintem az önkormányzatok találnának saját forrást az állami normatíva kiegészítésére, mint ahogyan ez korábban is volt. 

Előzmény: asus43 (49297)
asus43 Creative Commons License 2022.12.04 -2 0 49298

Az a gond hogy a társadalom minden rétege lemaradt banánisztánban, kivéve a fideszmaffia, ott mindíg jut pár százmilliárd.

Előzmény: üveges (49296)
asus43 Creative Commons License 2022.12.04 -2 0 49297

Ergo 2 évig kapja az a pár száz pedagógus aki elég marha ahhoz hogy tanárnak menjen, köszönjük orbánc, ennyit erről.

Előzmény: üveges (49294)
üveges Creative Commons License 2022.12.04 -1 0 49296

Tehát a társadalom szintén lemaradó más rétegét finanszírozta. A Vodafon esetében szerintem az egész állami rendszert ez a szolgáltató látja majd el, de nem profitorientáltan, mely profit amúgy is kikerült az országból. Szerintem óriási lehet a telefonszámla az állami szektorban, ezt szeretné a kormány minimalizálni egy saját szolgáltatóval. 

Előzmény: SchiSa (49295)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!