Keresés

Részletes keresés

kerékpár Creative Commons License 45 perce -1 0 69052

Történelem érettségi tétel/témakör, persze, hogy viszik őket. Meg lehet beszélni utána történelemórán. A Semmelweiss filmre is volt iskolai látoatás, sőt tanára keretében a Schindler listáját és a Sztálin Halála, valamint a Sztálingrád című filmet is megnézik, órai keretek között (mert azokat nem játsszák moziban).

 

Marvel filmekre nylván csak a média/dráma szakosokat viszik el, mert tantervi szempontból az releváns számukra.

 

A példaként állított finn oktatási módszer egyik ismérve a multimodalitás. Az osztálytermen kívüli (mozilátogatás, segesvári kirándulás, stb.) ennek szép példája. Jó látni, hogy a boldog, immár megfizetett tanárok egyből sokkal modernebb oktatást biztosítanak gyermekeinknek.

Előzmény: Al Cobretto Pronto (69049)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 10 órája 0 6 69051

Vajh a diákok által befizetett pénzeket is vizsgálni fogják, mint civilek engedélyezetlen adományait Kálmánka politikaközeli vircsaftja támogatásra?

Előzmény: Al Cobretto Pronto (69049)
pozsonyi muflonlovas Creative Commons License 10 órája 0 5 69050

No, most jól megkapta az összes swingerezni meg pucéryachtozni járó fideszes asszonyszemély! :D

No meg szegény K.Lala szegény felesége is. Meg szegény sorstársai ...

 

Előzmény: epres túróhab (69035)
Al Cobretto Pronto Creative Commons License 10 órája 0 6 69049

Egy IX. kerületi középiskola diákja szerint aki nem ment el a vetítésre, annak orvosi igazolást kellett szereznie, vagy igazolatlan órát kap a hiányzásért. Hozzátette, hogy náluk az egész iskolának kötelezővé tették a film megtekintését, pedig

a március 15-i ünnepségnek nem abból kellene állnia, hogy elmegyünk egy propagandista által legyártott filmet megnézni, hanem méltó körülmények között emlékezzünk a hőseinkre

– hangsúlyozta. 

Nem csak egy iskolában volt mozilátogatás az ünnepi program: 

  • egy budapesti alapítványi technikum diákjait a Westendbe vezényelték, ha valaki nem ment, igazolatlan járt érte;
  • a Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium tanárai is kötelező jelleggel vitték moziba a tanulókat, két-három tanórájuk maradt el Rákay filmje miatt;
  • a Magyar Hajózási Technikumból is vitték a diákokat, mert „megmondták, hogy menni kell”, ráadásul tanórán kívüli, délutáni elfoglaltságként;
  • Sülysápról az Aréna moziba hozták fel a gyerekeket 2500 forintért filmezni;
  • a Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Technikum diákjai ünneplőben ülték végig a filmet, enni nem ehettek közben, mert osztályfőnöki járt érte, a 2000 forintos jegyár pedig a szülők pénztárcáját terhelte;
  • a Budai Ciszterci Szent Imre Gimnázium diákjainak is kötelező program a Most vagy soha!;
  • a nagykanizsai Batthyány Lajos Gimnázium 4. és 8. osztályos tanulóinak szintén kötelező volt a vetítések látogatása, osztálypénzből fizetett jegyekkel, de legalább tanórák helyett;
  • Budapesten a Tandem Gimnáziumot látogató diákok szüleinek pénztárcája szintén 2500 forinttal lett könnyebb a kötelező mozizás következtében, három órájuk maradt el miatta;
  • a Gundel Károly Vendéglátó és Turisztikai Technikumból összesen 800 diákot vezényeltek a Sugár moziba;
  • a XXII. kerületi Rózsakerti Demjén István Református Gimnázium diákjainak is kötelező volt a mozizás ünneplőben és kokárdában, szülők által fizetett jegyekkel. Egy szülő a gyermeke elmondása alapján azt mondta: „közepesen volt sz*r film”.

https://index.hu/kultur/2024/03/18/kotelezoen-viszik-a-diakokat-a-petofi-filmre-az-iskolak/

nscatto1 Creative Commons License 10 órája -10 0 69048

Egy zsenigéniusz bármikor eléri a semmit is. Ahhoz képest a végtelen?

Előzmény: kibicke78 (69044)
kibicke78 Creative Commons License 13 órája -5 0 69047

Te csak egy kettőspontot és sok d-t raktál.  És rajta röhögtél.

Ő viszont valami saját maga által viccesnek gondolt mondata után rakja, hogy azt higgyék vicces. De nem az.

Előzmény: Gabzsu72 (69046)
Gabzsu72 Creative Commons License 13 órája -2 2 69046

Kibicke, én raktam több kettőspontdét, de csak azért, mert jókat vigyorgok ezen a helyi trollon, bízom benne, hogy elég kreténnek tűnök számára, hogy nyanyázzon szegény feje, ettől érzi magát okosnak, fériasnak....

Előzmény: kibicke78 (69044)
SchiSa Creative Commons License 13 órája -1 0 69045

Milyen alapon "nyanya"-zod?

Előzmény: mh1973 (69038)
kibicke78 Creative Commons License 13 órája -5 0 69044

A végtelent és a nullát ne hasonlítsd. Az egyiket sosem lehet elérni a másikat meg simán.

Pont azért lehet a végtelenbe tartani és a nullához. 

Az, hogy 100 -ból egy helyen máshogy ragozzák, attól még logikailag így helyes. 

 

Rakjál már több "kettőspontdét", mert így még nem tűnsz elég kreténnek!

Köszi!

Előzmény: mh1973 (69041)
SchiSa Creative Commons License 13 órája 0 6 69043

Pontatlan a definíciód!

 

Az a nő, aki nem fideszes, nos az a kurva. Ennyi. Mit ragozod?

Előzmény: epres túróhab (69035)
Gabzsu72 Creative Commons License 13 órája 0 0 69042

:DDDDDDDD

Előzmény: mh1973 (69038)
mh1973 Creative Commons License 13 órája 0 5 69041

Vagy épp szent istván egyetemes is:

http://www.sze.hu/~knarcisz/downloads/Hat%C3%A1r%C3%A9rt%C3%A9k%20jegyzet.pdf

 

De van corvinusos jegyzet is, szóval ismét egy gyenge próbálkozás volt kibickécske! :D :D :D

 

De megfordíthatjuk úgy is, hogy a sorozat tart a végtelenbe, vagy végtelenhez tart (divergál)! Az elsőt használjuk gyakrabban, de a második is elfogadott.

 

Előzmény: mh1973 (69039)
mh1973 Creative Commons License 14 órája 0 5 69040

Hiába terelsz, gyöki, ezt cáfoltam meg és azóta is csak fröcsögsz! 

Előzmény: nscatto1 (68835)
mh1973 Creative Commons License 14 órája 0 5 69039

Informatika tanárként még a keresőt sem tudod használni?! Analfabéta vagy, ott van kapásból egy elte-s jegyzet de van bme-s is... 

 

 

Előzmény: kibicke78 (69025)
mh1973 Creative Commons License 14 órája -1 3 69038

Te ahhoz kevés vagy nyanya... 

Előzmény: Gabzsu72 (69022)
qpid Creative Commons License 14 órája 0 4 69037

nem pontos a definíciód. No és hogy hívjátok ugyanezt XY változatban, tehát, dajcsot, matolcsyt, borkait stb.: fszagyerek, igaz vérmagor?

Előzmény: epres túróhab (69035)
Ellisa Beth Creative Commons License 14 órája 0 4 69036

Nem az, csak ha pénzt kér érte. 

Előzmény: epres túróhab (69035)
epres túróhab Creative Commons License 14 órája -5 0 69035

Nos, a magyar köznyelv szerint az a nőnemu, aki a párkapcsolatan kívül keres szexualis örömöket, az kurva.

 

Akinek nincs párkapcsolata, az szabadúszó.

 

Nem beszélni magyar?

Előzmény: qpid (69027)
qpid Creative Commons License 14 órája 0 3 69034

nsmester, én bár nem vagyok kíváncsi erre a fazonra, akiről írsz, de érthetőbb lenne, ha odaírnád, hogy ezt meg azt mondta szó szerint. Ez a "kapcsolat" meg elég érdekes dolog. Amikor onlyfansen kérsz valamit a közmunkástól, az kapcsolatnak számít neked? Nem vitatom, ha igent mondasz, csak kérdezem.

Előzmény: nscatto1 (69032)
nscatto1 Creative Commons License 15 órája -12 1 69033

Miért is vitázol? Hiszen mindenki ostoba, egy ilyen szellemóriáshoz, mint te, még önmaga sem ér fel, nemhogy valami átlagos paraszt... 

 

ööö.... mi a véleményed arról, aki ostobákkal vitatkozik? 

Előzmény: mh1973 (69021)
nscatto1 Creative Commons License 15 órája -11 0 69032

Igazad van, az nem kapcsolat, amikor egy buzi arra kér egy fiatalkorút, hogy mutassa meg neki a farkát. Neked orvosilag muszáj az, amit művelsz - mert ez esetben érthető - vagy ilyenre képezted magad? Ha utóbbi, akkor elismerésem, elég sokat gyakorolhattál. 

 

Sokkal nyomatékosabb lenne, ha vastag, dőlt, aláhúzott, esetleg színes kiemeléseket is használnál, mert bár akkor is nulla értelme maradna, de jobban nézne ki a pötyögésed. Ha elég kreatin vagy, akkor kombinálhatod ezeket, illetve a betűmérettel is lehet variálni. (Ha van interneted, akkor ott találsz leírást is.)

 

 

Kellemes szórakozást.

Előzmény: mh1973 (69015)
qpid Creative Commons License 15 órája 0 1 69031

No, korábban volt itt olyan kétkedő, aki szerint csak hadova hogy a kirendelt diákok hátán fölmászva hűdenépszerűnek titulálja a rezsim az új filmet. Megtette. Ki ne tenné persze közpénzből? Én is megtenném, ha kapnék 6000 milliót és filmet csinálatatnék - bár én nem vagyok bárki, ahogyan RákaKálmán nevezett.

qpid Creative Commons License 16 órája 0 1 69030

igaz. dajcs meg matolcsi stb. jókat röhög az ilyen hitvány szolgalelkűeken közben

Előzmény: Peter_Cs (69029)
Peter_Cs Creative Commons License 16 órája -1 0 69029

Csak tükröt tartott az arra illetékesek felé és egyeseknek nem tetszett saját tükörképük.

Előzmény: Pöpec Ficsúr (69026)
Gabzsu72 Creative Commons License 16 órája -1 1 69028

Van itt belőle bőven, önszorgalomból járják a topikokat, néha saját magukkal vesznek össze, durván sértegetik azokat akiket épp íráson érnek...Nagyanyó meg Borkait buzdítja kitartásra... :D

Előzmény: qpid (69027)
qpid Creative Commons License 17 órája -1 2 69027

Na,itt a másik krvâzó hitvány. dajcs küldött? Vagy Matolcsy? Esetleg borkai?

Előzmény: Pöpec Ficsúr (69026)
Pöpec Ficsúr Creative Commons License 17 órája -12 0 69026
kibicke78 Creative Commons License 18 órája -2 2 69025

Hát nem találtam...

A konvergálásnak pont az a lényege hogy valamihez tart, de nem éri el, tehát "nem megy bele".

Attól még hogy :szmájlikat" használsz, nem leszel kevésbé "ostoba".

Előzmény: mh1973 (69021)
Gabzsu72 Creative Commons License 18 órája -1 0 69024

Nekem a láncdohányos Huhn Péter professzor tanította... kezdetben semmit nem értettem abból amit tanított, de aztán egészen a négyes szigorlatig eljutottam. Tisztelem a matematikát és azokat is akik értik és tanítják.

Előzmény: kerékpár (69023)
kerékpár Creative Commons License 18 órája 0 0 69023

Utánanéztem, mert Analízis tanulmányaimban sohasem használtam/használták a nullába konvergál formát. A Sapientia Tudományegyetem anyagaiban szerepel így (plusz gyakorikerdesek.hu szintű oldalakon és egyéb helyeken más kontextusban), feltételezem ez az erdélyi nyelvjárásban van így/a román névelős szerkezet tükörfordítása.

 

Neked ki tanította "nullába konvergál"-ként? Nekem "nullához konvergál" formában "nagy Deter" - előadás és "kis Deter" - gyakorlat, bő negyed évszázada.

Előzmény: mh1973 (69021)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!