Keresés

Részletes keresés

panabubus Creative Commons License 2009.02.19 0 0 88
A lánglovagok fórumán van TETRA-topik. Sztem arra gondolt.
A másik válaszodra: odaírtam, hogy "mittudoménmi"... Azért nevezetesen, mert tényleg nem tudom miért.
Logikai csatorna ide vagy oda, azok nem panaszkodnak a tetrára. Igaz, hogy vajmi keveset lehet őket égő házban, beomló pincében, stb. fellelni. Részletekbe nem megyek bele, mert akkor "mars a polidilibe" következne.

Egy viszont tény. (és ez a vesszőparipém,mert dühít kurvára) :
Egy tüntetésen, stb. fotózgatva elég melléjük állni egy-két méterre, és tisztán, érthetően lehet hakllgatni a sokmilliós áron titkosított forgalmazást. Gratula a kiagyalóinak.
Előzmény: schlumberger (86)
schlumberger Creative Commons License 2009.02.19 0 0 87
a yardnál nincsenek ilyen gondok. Ott esetleg nagyobb teljesítményű átjátszók? vagy mittudoménmi...


namost akkor egy rádiócsatorna négy logikai ccsatorna hogyan oszlik az rf power?
Előzmény: panabubus (85)
schlumberger Creative Commons License 2009.02.19 0 0 86
tűzoltók TETRA fórumán

?????????????????????????????
Előzmény: lacoka4 (84)
panabubus Creative Commons License 2009.02.18 0 0 85
Nagyon-nagyon halkan mondom... És mivel nem akarok ártani senkinek,pontos paraméterektől eltekintek.

Egy belvárosi kárhelyen saját szememmel láttam, amikor a srác megmutatta: "nincs térerő"..... No comment. Kézirádióról van szó, nem mobil vagy telepített rádióról.

Érdekes viszont az (tényleg részletes és szakszerű a kommented, gratula) hogy a hiányosságok ellenére, a yardnál nincsenek ilyen gondok. Ott esetleg nagyobb teljesítményű átjátszók? vagy mittudoménmi...

Nem megyek át szájmenésbe, csak annyi: iszonyatos embertelenségről és felelőtlenségről tanúskodik az, ha pl. valaki mentés, vagy beavatkozás alkalmával beszorul egy pincébe, fal-omlás alá, stb. És: "nincs térerő...." basszák meg! Már elnézést.
lacoka4 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 84
Köszönjük az infókat ! A tűzoltók TETRA fórumán olvastam, hogy a BKV-nél NOKIA készülékekkel tesztelnek (-: .
Előzmény: HG4I (83)
HG4I Creative Commons License 2009.02.02 0 0 83

Elkészült és az illetékeseknek megküldték az egyik felhasználó által készített lefedettségi, szolgáltatási térkép (táblázatos, mérési eredményekkel alátámasztott formában).
Siralmas helyzetet rögzít.

Az illetékes kormányzati szerv és a szolgáltató közti eredeti szolgáltatási szerződésében rögzített feltételeknek a rendszer több ponton alapvetően nem felel meg.

Az első, üzembehelyezéskori hasonló méréseket a Kürt Zrt. végezte.

A jelen felmérés eredményei több helyen (térben, időben, csatornakapacitásban, stb.) köszönő viszonyban sincsenek a Kürt által rögzített mérésekkel.

 

Ilyen például a schengeni tipusú határövezetek ellátottsága, amelyekre nézve a szerződés szigorú előírásokat tartalmaz, s amelyeket a gyakorlatban - a szóban forgó felmérés szerint - nem biztosít a rendszer.

Hasonló a helyzet az önálló rendőri körzeti megbízottal rendelkező települések ellátásának helyzete is...

 

A Kormányzati Frekvencia gazdálkodási hivatal jogutódja megkapta a "házi feladatot": független ellenőrző mérésekkel támassza alá, vagy cáfolja a felterjesztésben foglaltakat, méghozzá sűrgősséggel.

Borítékolom az eredményt: a mérések nagyrészt a hiányosságok meglétét fogják alátámasztani.

Borítékolom az ebből készült jelentés lényegét: a rendszer megfelelően lett kiépítve és megfeleően működik!

 

 

 

* * *

 

Továbbra sem kapcsolódtak be a rendszerbe az OKF egyes tervezett alárendeltjei.

A tűzoltóságnál a teljes alkalmazás előtt ma megoldhatatlannak látszó problémák tornyosulnak....

 

Az OMSZ-nél a kárhelyrádiózásban felmerült problémák kezelhetősége érdekében a rohamkocsikra "visszarendszeresítették" az analóg kézi rádiókat... (több baleset tapasztalatai alapján).

 

A nagy kezdeti felbuzdulás, tervező munka után egyelőre elvetették a Nemzeti Közlekedési Hatóság teljes körű bekapcsolását a rendszerbe - átmeneti pénzhiányra hivatkozva.

 

Az államra nehezedő anyagi terhek csökkentése érdekében (havi fizetendő kb. 11 milliárd Ft!) kormányrendelet-módosítással újabb, immáron NEM KORMÁNYZATI (nem készenléti), hanem megánkézben lévő cégek rendszerbe történő bevonását vették tervbe.

Ilyenek lehetnek: BKV, Budapest Airport, Főv. Gázművek, Budapeti Elektromos Művek, stb. (Persze a számlát most is a lakosság fizeti majd meg!)

Nagy kérdés, hogy a 380 MHz-es (kormányzati) sávba milyen alapon "engedhetők be" magáncégek. (Javasolt megoldás: FNFT módosítás, sic!)

 

Egyáltalán nem megoldott néhány fontos felhasználó (most és itt nem nevezem meg őket) speciális igényeinek kielégítése. Ezen kormányzati szervek vezetői kényszerűen tudomásul veszik - a még az Orbán-kormány idején meghozott jogszabályban számukra  előírt - használati kötelezettségüket, ugyanakkor mindent megtesznek - a folyamatos feladat végrehajtás érdekében - más, kisegítő lehetőségek alkalmazására.

 

* * *

 

A "jót" se hallgassuk el: például az OMSZ és a rendőrség VPN-jeiben a vidéken fixen telepített állomások nagyszerűen működnek! A rendelkezésre álló csatornaszám a napi (rutin) feladatok ellátásához elegendőek.

 

 

* * *

Legközelebb a műszaki jellegű tapasztalatokat gyűjtöm egybe.

 

 

 

 

 

 

schlumberger Creative Commons License 2008.12.14 0 0 82
Annak, aki "tetrául" akar tanulni :-)

egy kis elmélet
schlumberger Creative Commons License 2008.12.14 0 0 81

TetraAirAnal

60 ezer dollárért már adnak egyet :-)
panabubus Creative Commons License 2008.10.27 0 0 80
Tegnap Fehérváron voltam. Ott a zsaruknál mintha kézirádió lett volna, nem az a duci mobil-klón.... :S
HG4I Creative Commons License 2008.10.27 0 0 79
Tudom én, meg értem is!

Akkor béke poraira!

:)
Előzmény: Zümi 31 (77)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 78
..ez miatt már aludni sem tudsz?:-)))) (00:57)
Előzmény: Zümi 31 (77)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.10.27 0 0 77
Tibibá!
Ne keverjük a dolgokat! Mikor nálad jártam már akkor is mondtam
-NEM BESZÉLTEM, ÍRTAM FELTÖRÉSRŐL!-
Az első hozzászólásom:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=70212898&t=9158293
..ezt én nem nevezném feltörős igéretnek.
Ezzel együtt 14 db hozzászólásom van itt, el kell olvasni és látni.

Tűzoltó és rendőr ismerőseim, barátaim véleményét gondoltam megosztani.

De nagyon nem áll érdekemben.

Üdv!



Előzmény: HG4I (76)
HG4I Creative Commons License 2008.10.27 0 0 76
Zümi!

Újabb fél év eltelt - él semmi hír az előre beígért EDS-feltörésről... :(((
Nem olyan egyszerű az?...
Előzmény: HG4I (22)
panabubus Creative Commons License 2008.10.12 0 0 75
'sszameg... Nem kell ide TETRA.
Szűzoltóéknál is bejött az új divat: "...a jelzett helyen....stb.stb." Négy utcányira lévő tűzeset fotóiból már csak a pernye, meg a távozó szerkocsik...:(((

Akkor meg minek milliókat (-árdokat) költeni feleslegesen?
HG4I Creative Commons License 2008.09.29 0 0 74
Szia öreg barátom!

Nem új.
Annak idején, amikor a hazai (?) szolgáltatók rendre elnyerték a szolgáltatási koncessziójukat, megkérdezték az illetékeseket, miként legyen a forgalom állambiztonsági ellenőrző felülete kialakítva. Érdekes választ kaptak: sehogyan (pontosabban: ímmel-ámmal, majd kialakítjuk, stb...)

Amikor aztán a szervezett bűnözés elleni tevékenységet igazán komolyabban kellett venniök, rájöttek, hogy míly' nagy hibát követtek el.....

Nosza, sebesen törvénymódosítás, a szolgáltatók kötelesek a meghatározott műszaki tartalmú felületet saját költségükön kialakítani!

Az együttműködést az NBSZ-el immár jogszabály írja elő....



üdv.




Előzmény: schlumberger (71)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.28 0 0 73
ebből indult az egész, egy holland lap
itt rengeteg info van dekóderekről, szoftverekről, frekikről,egyebekről. Igaz, nagyrészt hollandul, de mint tudjuk, nem kell megijedni, mert a holland olyan, mint amikor a részeg német matróz angolul beszél :-). Néhány sört elő a hűtőből, és lehet gyakorolni! :-)))
Előzmény: schlumberger (72)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.28 0 0 72
Előzmény: schlumberger (71)
schlumberger Creative Commons License 2008.09.28 0 0 71
Véletlenül találtam ezt a linket:


GSM-lehallgató

Igaz, valami 60000 dollár az ára, és only for governments, de van ilyen, és simán lehallgatják az egész mobiltelefon-hálózatot. Nem mintha mérnökember csodálkozna ezen, de ha már megtaláltam, közreadom.
HG4I Creative Commons License 2008.09.23 0 0 70
Egyébként "csatornakapcsolt"... :)

De ennek nincs jelentősége ez esetben.

üdv.
Előzmény: GPter (65)
panabubus Creative Commons License 2008.09.04 0 0 69
Stimmel, utólag én is rájöttem. Ő csak néha beszállt a 11.-be.
Meg aztán, mivel Tétény, ahol lakott szomszédos a 11-el, "összemostam."

PTT: Kár, hogy csak a Trémobilnál fut majd. Pannonosék elhülve néztek, amikor kérdeztem. (ők "mindössze" 20 Ft-ért kínálgatják a készülékeket most két évre, miközben épp az OPSZ fórumban olvastam, állítólag Eu-sítva lesznek a kontraktusok, és max. 6 hóra lehet majd kötni. Akivel meg addig aláíratják, az jogilag nyögheti két évig..:( )
De a PTT kapcsán még: ahogy tudom, Simbyanos telkókkal lehet majd, mint pl. az én 6600-asom. Kár, hogy nem jön vissza az Eri PRO 250. Igaz, hogy annál semmi csicsa, semmi kamera, meg ilyesmi, de legalább rádió kinézése volt. És jó.

Azzal még ráadásul meg lehetne mutatni, hogy tudja azt, amit a TETRA, hogy "topikhű" legyek újra. Legalábbis mint forgalmazási eszköz... Persze az nem lesz, mert akkor "mutyizós multijaink" befürödnének azzal, mekkora biznisz-centrális is eza jó "bábolnai" (mert ugyebár kamionokon még most is ott a felirat: TETRA - Bábolna :DDD)
Előzmény: Zümi 31 (67)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 68
PTT-egyszerűen:

Előfizetéssel használható adó-vevő funkció a megfelelő telefonnal.
Előzmény: Zümi 31 (67)
Zümi 31 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 67
panabubus
Kicsit megkésve a válaszommal és két lightos OFF!
Zsombi "csapatán" a BPSZ-t értettem, Óbuda 31-ként vagy 03-31-ként nem lehettem az Ő kerületében. Az Óbuda és a 03 a kerületet jelzi.

Általánosban meg- úgy tudom jövő héten indul a civil PTT :-)
Előzmény: panabubus (66)
panabubus Creative Commons License 2008.09.04 0 0 66
Kaptam ma egy mélt, ami ezt:
www.tradio.hu

promózza.

Én marha meg beugrottam, aszittem, a KUN vagy a Mentő1 online közvetítése :(((
GPter Creative Commons License 2008.09.04 0 0 65
Köszönöm a választ!

Üdv.
Előzmény: HG4I (64)
HG4I Creative Commons License 2008.09.01 0 0 64
Nem GSM alapú a technológia - bár sokmindenben hasonló (pld.: időosztásos és frekvencia multiplex).
Maga a TETRA mozaikszó egy önálló szabvány(sor)t fed.
Egyébként igencsak elavult protokol.
"Utódja" - például - az ugyancsak kevés sikert maga mögött tudó TETRAPOL.

üdv.

Előzmény: GPter (63)
GPter Creative Commons License 2008.08.30 0 0 63
Sziasztok!

Ha GSM alapú a technológia, akkor felmerül a kérdés (legalábbis bennem):
amikor beszédátvitel történik, csatornakapcsolt, avagy csomagkapcsolt üzemmódban működik-e?
HG4I Creative Commons License 2008.08.28 0 0 62
Igen
Előzmény: Terjedés (61)
Terjedés Creative Commons License 2008.08.27 0 0 61
Mindenkori szép napot!

Mikor szimplex (DMO, [térerő nélküli hihi :D]) módban kapcsolódnak ezek a tetra cuccok, akkor is digitális a kapcsolat?
panabubus Creative Commons License 2008.08.26 0 0 60
Ezeknek a TETRA-val a büdös életben nem lesz gondjuk soha. Megvannak más csatornák, hogy a cikkekhez friss infóval azonnal ott lehessenek a helyszínen..:(
Előzmény: schlumberger (59)
schlumberger Creative Commons License 2008.08.25 0 0 59
HG4I, alighanem Neked volt igazad: bértollnok :-)))
Előzmény: schlumberger (58)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!