Keresés

Részletes keresés

dejódió Creative Commons License 2010.08.08 0 0 2459
Alacsony frekire gondolhattál és az azzal együttjáró lökéshullámmal.
Szerintem
Előzmény: Hooti (2458)
Hooti Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2458
A nagyon alacsony decibeles hangot szerintem az áramló levegő adhatja.
Ismeritek az érzést, mikor az autóban le van tekerve hátul az ablak és egy bizonyos sebességnél berezonál bent a levegő?
Ugyanez lehet ott is.
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2457
Szia

Az előbb nem jó értelmeztem a beírásod.....
A te szerelésedről tudsz képeket készíteni....hátha a képek láttán lesznek hasznos tanácsok
Előzmény: Éjjeles (2453)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2456
Ez nagyon gáz telepítés....nem csoda, hogy hangos.....
Minimum egy újratelepítés a kültéri egységnél, s a minimális távolságok betartása.
Előzmény: Éjjeles (2454)
Éjjeles Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2454


Az előbb mégis lemaradt! :-)))
Éjjeles Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2453
Az előbb lemaradt a kép!Ehhez nagyon hasonló az erkélyünk.Talán egy kicsit jobban kiugrik a mienk.A szomszéd, a külső szélére és közvetlenül a plafon aljához szerelte a kültérit!
Éjjeles Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2452
Köszi a gyors válaszodat,de ezen már túl vagyunk.Kijöttek a szerelők és raktak gumicsillapítást a lábak alá,de egy picit se lett jobb!Eszméletlen mély hang van nálunk, a dobhártyánkat nyomja de rendesen!
Előzmény: Törölt nick (2450)
-Tsunami- Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2451

Tegnap eltömítettem a faláttörést purhabbal, volt egy kis vakolat is maradékban 8 éves:-)

Azzal bekentem.

A kültéri konzol alsó élénél már tűszúrásnyi rozsdafoltok jelentkeztek, kíváncsi vagyok 1-2 év múlva hogy fog kinézni.

Tiszta gány ez a tartó, ha függőlegesen van a falon akkor is befelé dől a klíma rajta:-)

Azért van ott az a hézagoló horganyzott alátét.

Nem a legtutibb, de nekem baxta a szemem hogy befelé dőlt a kűltéri:-)

Nagyon csendesnek tűnik a kültéri is, semmi rezonancia, zörgés.

És még pityegni is tud:-))

http://www.youtube.com/watch?v=7al78sp-lzs

 

 

 

Éjjeles Creative Commons License 2010.08.07 0 0 2449
Sziasztok valaki tud segíteni nekem!A problémám az alsó szomszéd kültéri egysége teljesen berezonálja a lakásunkat mit lehetne ez ellen tenni! Az erkély falra szerelte fel ,de teljesen az ő plafonja alá!Ha lejjebb szereltetném vele szerintetek elmúlna ez az idegesítő mélynyomó hang és rezonancia?
Remélem érthető voltam!
dejódió Creative Commons License 2010.08.03 0 0 2448
Esetleg utána egy fénykép?:)
Valóban a gázcsövekkel meg kell kerülni majd a kültérit de azt fedi maga a szerkezet.
Előzmény: Hooti (2439)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2447
nyomok én már ilyenkor mindent....csak azt nem amit kéne, mert arra fáradt vagyok
bocsi a linkért, de ez volt a leggyorsabb és legegyszerűbb megoldás...

Előzmény: Törölt nick (2445)
Hooti Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2446
Jó az igy is, ne kotyogj bele :p :D
Előzmény: Törölt nick (2445)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2444
http://www.frigotrade.hu/klima/galeriak/referenciak/nagy_kepek/0170_referenciak_FrigoTrade_Team_Klima_klimaszereles_klima_akcio_Daikin_LG_Fujitsu_Toshiba_Samsung_Panasonic_air_condition_legtisztito_akcio.jpg
Előzmény: Hooti (2441)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2443
http://www.frigotrade.hu/klima/galeriak/referenciak/nagy_kepek/0160_referenciak_FrigoTrade_Team_Klima_klimaszereles_klima_akcio_Daikin_LG_Fujitsu_Toshiba_Samsung_Panasonic_air_condition_legtisztito_akcio.jpg
Előzmény: Hooti (2441)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2442
csövek elé gipszkarton dobozolás a legolcsóbb megoldás.......de szerintem csúnya......

Van aki beépített szekrényhez hasonlót csináltatott és arra lett felszerelve.... Van akinél simán a cső alá ment a készülék. Ebben az esetben olyan berendezést válassz , mely teljes mértékben felülről szívja be a levegőt....

Most nem lesz időm kültéri képeket keresni, de mindjárt felrakok egyet ami elsőre a kezem ügyébe kerül...
Előzmény: Hooti (2441)
Hooti Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2441
Huhh azt megköszönném, érdekelne kültéri kép is, de legfőképp a beltéri felrakása kis "pódiumra" a gázcsövem elé-fölé, hogyan is néz az ki élőben, mit is fabrikáljak oda.
Előzmény: Dr. Klíma (2440)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2440
Szia

A sárga vonal, majd azt meghosszabbítva az ablak alatt addig, míg a kültéri egység jobb oldalát (szemből nézve a kültéri egységet) el nem éred, hisz azon az oldalon vannak a csatlakozók....
A fűtés csöved majd kissé akadályozni fogja a beltéri felszerelését.....

Van egy rakás hasonló szerelésről képem.....majd ha időm lesz, keresek.......addig meg szerintem el tudod képzelni

üdv
doki
Előzmény: Hooti (2439)
Hooti Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2439
Én is erre jutottam, csak előtte még kicserélik a nyílászázókat a szobában, addig nem lehet csatornázni sajnos. Nem tudom hova esik majd az uj ablak széle, meg mennyit foglal el a takaró stb.

Köszi a véleményt.
Előzmény: dejódió (2438)
dejódió Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2438
Én a sárga vonalat pártolom...
Előzmény: Hooti (2436)
szoszo9inda Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2437
Szia,

Köszi a választ. Igen ezt tudtam, ezért is kérdeztem, hogy amikor a másik oldal válik szívó oldallá, akkor abba nem kell-e olajcsapda.

De döntöttem, nem lesz sehol olajcsapda. Mivel a teljes csőhossz kb 13 m, de csak kb 30 cm a kültéri beltéri között a szintkülönbség (kültéri magasabban), a két függőleges csőszakasz pedig kb. 40-60 cm.

És ha jól sejtem az olajcsapdáknak elsősorban a hosszú függőleges szakaszokban van jelentősége.

Tibi

Előzmény: klimakiraly (2392)
Hooti Creative Commons License 2010.08.02 0 0 2436
ide kellene

Piros a beltéri, fekete az én csatorna-elgondolásom, sárga a lehetséges alternatíva, pink pedig a kültéri helye kb.
Az alternatíva (sárga) még mehetős is lenne, függöny eltakarná...
Hooti Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2435
Igazatok van, reggel teszek be és akkor tényleg nem a sötétben kell tapogatózni :)
Előzmény: Dr. Klíma (2433)
dejódió Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2434
Képet tegyél be az sokat segít valóban.
Előzmény: Hooti (2432)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2433
küldj képet, hogy hova szeretnéd a beltérit felszerelni, s megmondom, hogy milyen megoldásokat javaslok annak a figyelembe vételével, hogy műszakilag és esztétikailag is megfelelő legyen

üdv
doki
Előzmény: Hooti (2432)
Hooti Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2432
Köszönöm :)
Elsőre az volt a véleményem, hogy a "csúnya" csövezés maradjon csak kívül, hiszen amit nem látsz az nem fáj.
Legcélszerübb az emelőkosaras szerelés lenne és amilyen magasságban van a beltéri, ott legyen a falon kívül a kültéri is és az belülről csak kb 1 m kábelcsatornázással járna.
Viszont ha netán szervizelni kellene, ahhoz is emelőkosár kell a kültéri megközelítéséhez...
Ajajj nagy a gond.... Szép is legyen meg ésszerű is... Bevésés panelban kilőve...
Ötleteket szívesen fogadok, köszönöm.
Előzmény: Dr. Klíma (2431)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2431
Hooti olvasó kedvéért a 2425-ös képhez......
"Egy jó szerelési képet tudna valaki mutatni erre a példára?
Kb ugyanebben a helyzetben leszek, ha eldöntöm a kisszoba klímázását a 4. emeleten.
"










A csatorna sosem lehet elég szép, ha annak eltüntetésére van megoldás és igény....
De ennek ellenére én azon a véleményen vagyok, hogy a kültéri egység környezetében semmi szükség látható csövekre.....mindig törekedni kell arra, hogy a ház homlokzata is elviselhető látvány legyen.... A képen látható szerelésnél a klíma közvetlen az ablak alatt helyezkedik el úgy, hogy a készülék teteje alacsonyabban van, mint a könyöklő.....így bentről a klíma látványa nem zavarja a kilátást, de szükség esetén még szervizelhető
A képet a Frigo Trade Team Klíma Kft engedélyével teszem közzé

Dr. Klíma
dejódió Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2430
Néhány gyöngyszem:
az első egy hivatali épület Budán.
Többet érdemelne az utcáról szépen látható.
No comment

A második egy friss telepítés egy hentesbolton . 5 kw-os R410-es FÉG gép.
Ezt hogyan lehet szervizelni és honnan szív elég levegőt vajon?
amitechx Creative Commons License 2010.08.01 0 0 2429
Az hagyján, hogy milyen csúnya, de ha jól látom, max 5cm lehet a gép hátulja és a fal között. Jól tetted, hogy hagytad a fenébe, mert ha megcsinálod és netán a rossz szellőzés miatt megsül, akkor valószínűleg azt mondják, hogy "volt itt egy szerelő, az nyúlkált hozzá, biztos ő rontott el valamit". Akkor meg lehet magyarázkodni.... Nagyapám gázszerelő, pár éve megjavított egy lakótelepi villanybojlert, rá két hétre ordítozva hívta fel a kuncsaft, hogy mit csinált vele, ugyanis elment 300m3 gáz és ezt neki kell kifizetnie, mert hiszen ő a szerelő, csak ő nyúlt hozzá. Nagyapám ki is ment, vizsgálódott, nézegette a számlát (mert ugye fizikai képtelenség ennyit elhasználni egy gázbojlerrel két hét alatt) és kiderült, hogy a tulaj vak volt és hibás állást mondott be. Erre ugye nem lehet sokat mondani....
Előzmény: Dr. Klíma (2425)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2427
igen
...bár szebb kifejezés a hűtőközeg :)
Előzmény: Törölt nick (2426)
Dr. Klíma Creative Commons License 2010.07.31 0 0 2425
no még egy gyalázatos szerelés.....
...és a sok között ez az egyik pillanat, mikor azt mondtam, hogy nem vagyok hajlandó hozzányúlni, mert még a végén a nyakamba varrnak egy pert.....

A klíma természetesen nem hűtött....... sajnálom is meg nem is a tulajdonost.....

A képet kizárólag azért teszem közzé, hogy tanuljanak az emberek belőle, hogy milyen munkát nem szabad elfogadni.....és ha mégis elkövetik, akkor azonnal elzavarni őket (a szerelőket) miután helyreállították az eredeti állapotot...


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!