Keresés

Részletes keresés

Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 1 49063

"És a mi derék ellenzékünk mindegyik elégedetlen csoport megmozdulásaira rárepült, miként erre is. És megpróbálja felhabosítani."

 

Az ellenzéknek ez a feladata egy demokráciában. Komolyan szánalmas ahogy minden Fideszes itt úgy bölcselkedik mintha valami kommunizmusban élnénk és mindenkinek Kádár azaz Orbán micsodáját kellene bő nyállal fényesítenie kritika nélkül. Vagy én tévedek, hogy ez akkor demokrácia? Válassz.

 

"Inkább az érthetetlen, hogy három héttel karácsony előtt mégis mit is akarnak elérni? Mi legyen az eredmény? "

 

Már 2016ban is voltak tüntetések, a jelenlegi hullám meg 2021 szeptemberében indult. Guglin esetleg utánanéznél, hogy mik a követeléseik, miért itt kérdezgeted ? Nincs ennyi eszed hogy utánanézz.

Előzmény: Egyletenkívüli3~ (49060)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2022.12.03 0 0 49062

Tudod egyáltalán, hogy mi az a fasizmus? 
Mert az írásodból arra lehet következtetni, hogy nem!

Előzmény: Darius Sheepgold (49033)
fürgebéka Creative Commons License 2022.12.03 0 0 49061

Libsik hozzák fel példának a bezzegnyugatot.

Előzmény: Darius Sheepgold (49057)
Egyletenkívüli3~ Creative Commons License 2022.12.03 0 1 49060

egyébként rohadtul várom már hogy egyik se vegye fel a munkát, aztán rugjátok ki mindet, aztán lehet pislogni hogy most meg akkor ki a fasz fogja tanítani az új nemzedékeket, ha már a 3 falevél éhbérért senki sem volt hajlandó, sőt még ki is basztuk őket "jogszerűen" :D :D: D aztán megint lehet pislogni majd amikor ezek felnőnek és mennek szavazni.”

 

 

Sajnos a fentiek már el lettek sütve jó néhányszor! Hogy majd az egészségügyisek, a rendőrök, a tűzoltók, a vasutasok, a köztisztaságiak, stb, es akkor mi lesz? Semmi! Minden ment a maga útján.

 

Persze a pedagógoszok valahogy mindig a sor végén kullogtak, miként ma is.És a mi derék ellenzékünk mindegyik elégedetlen csoport megmozdulásaira rárepült, miként erre is. És megpróbálja felhabosítani.

És ez egyáltalán nem váratlan. 
Inkább az érthetetlen, hogy három héttel karácsony előtt mégis mit is akarnak elérni? Mi legyen az eredmény? 
Szerintem maguk sem tudják. Egyébként abban teljesen igazuk van, hogy méltatlan szintű az anyagi megbecsülésük és ezen a lehető legrövidebb időn belül változtatni kell! A többi meg csak rizsa.

A politikai ellenzék tudja; mindegy hogy mit, de az hangos legyen. Nos, nem lesz hangos. Lapos lesz. Mint a fing. És büdös is.

Előzmény: Darius Sheepgold (48925)
mozgóárus Creative Commons License 2022.12.03 0 0 49059

lebuktál. Micsoda stréber diák lehettél...

Előzmény: Darius Sheepgold (49055)
mozgóárus Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49058

Érdemes elolvasni, ha netán nem olvastad Karinthy Frigyes humoros írását : Visszakérem az iskolapénzt. 

Ami engem illet, én is visszakérném, de nem lehet, mert tandíjmentes voltam. 

Sok baromságot kellett tanulnunk, amiből az életben semmi hasznát nem vettem. 

Pl. T9rtlnelmi alakok születési és halálozási éveit, másodfokú egyenleteket, kötelező olvasmányokat, amiket egyébként soha nem olvasnék el, a számtalan vegyjelet a kémiából stb.

Az oktatás is komoly reformra szorulna.

Régi tantárgyak megszüntetéséről. 

 

Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49057

ennyi erővel te meg menjél kecskét legeltetni, mert afrikában van aki abból él.

Előzmény: fürgebéka (49052)
asus43 Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49056

Orbánc szerint meg az Uniótól, de az meg nem ad a tolvajbanda fejének orbáncnak, így a kör bezárult , csakis a főtolvajminiszterelnök úr a hibás, akkor csak jogos az orbán mondjon le nem?

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (49047)
Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49055

akkor mit vered itt magad hogy a tanárokat utálni a normalitás. legyen normalitás az amit írsz.

Előzmény: mozgóárus (49053)
Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49054

"mi pedagógusaink meg nem valamiért, hanem a kormány ellen tüncikéznek a civilizáltság legcsekélyebb jele nélkül. "

 

bár tudjuk, hogy hazudsz, de ha igaz lenne akkor jól teszik, ilyen maffia tolvaj kormányak ami az oktatást IS tönkreteszi, emberek nyomorognak miatta, mehet a süllyesztőbe..

Előzmény: Toilet Duck Antilimescale (49050)
mozgóárus Creative Commons License 2022.12.03 0 1 49053

Tudod, minden  iskola, minden tanár más. A proli és az úri iskola között óriási a különbség szakmailag és emberileg is.

Nem tagadom, volt  olyan tanár, akit utáltam, mert kivételezett a gazdag hátterű diákokkal  és olyan is akadt,  akit kedveltem, mert igazságos volt. 

 

Előzmény: Darius Sheepgold (49048)
fürgebéka Creative Commons License 2022.12.03 -1 1 49052

Kissé el vannak tájolva a pedagőgösök, nem tudják merre hány méter.

Menjenek Angliába mosogatni, mert oktatásból az ottaniak nem tudnak megélni.

 

https://liner.hu/egyesult-kiralysag-megelhetesi-valsag/

A brit és walesi iskolák tanárainak tízezrei döntöttek a sztrájk mellett, miközben kiderült, hogy az általános iskolai tanárok jelentős része arra kényszerül, hogy másodállásban is dolgozzon, mivel másképp nem tudnák biztosítani maguknak az alapszükségleteket sem.

Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49051

elsőkből utolsók, csakafidesss!

 

Egyre romlik a magyar oktatás teljesítménye az új PISA eredmények alapján 2022

PISA-felmérés: Magyarország, a csalódást keltő példa 2018 

 

 

Magyar PISA eredmények a 2000-es évek elején és most

Az ezredfordulón készült első PISA felmérés során a magyar diákok eredményei a középmezőnyben foglaltak helyet, ami az oktatásra fordított, nemzetközi viszonylatban kimondottan alacsony állami ráfordításhoz mérten viszonylag jó teljesítménynek számított. Ha azonban számításba vesszük, hogy a PISA előtti nemzetközi felmérések adatai alapján a ’70-es és ’80-as években matematikai és természettudományos ismeretek terén még a világ élvonalába tartoztunk, már a 2000-es évek eleji eredményeink sem tűnnek rózsásnak.

A PISA eredményeket szemlélve – kisebb ingadozásokat leszámítva – az OECD átlag körül teljesített a magyar oktatás egészen a 2009-es felmérésig. 2012-ben azonban már mindhárom fő vizsgált területen (matematika, természettudományok, szövegértés) az átlag alatt teljesítettek a magyar diákok, 2015-ben pedig tovább folytatódott ez a romló tendencia.

Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2022.12.03 -2 2 49050

mi pedagógusaink meg nem valamiért, hanem a kormány ellen tüncikéznek a civilizáltság legcsekélyebb jele nélkül. 

 

Most te vagy itt az ügyeletes idióta vagy nemtudomkanak reinkarnalodnia kellett?

Előzmény: izéél (48956)
Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 1 49049

"Tudod, a munkabérről azt kell tudni, hogy a megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz sok. (Nem én találtam ki)"

 

ezt a hülyeséget a kommunizmusban verték beléd ? 

 

 

"A pedagógusok minden lehetséges eszközzel akadályozzák a társadalmi igények szerint oktatást (NAT, stb). És foggal körömmel ragaszkodnak olyan"

 

erről ugye semmilyen felmérésed ismereted nincs, csak megint hazudozol összevissza. értelmetlen erre bármit is reagálni. talán nézd meg nemzetközi felmérések alapján mennyire el vannak maradva a magyar gyerekek ha az oktatási rendszerről képet akarsz kapni. köszönd meg a fidesznek.

Előzmény: izéél (49044)
Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 1 49048

a diákok normális oktatást akarnak, normális bérezést a tanáraiknak, és a rájuk hivatkozva kirúgott tanáraik miatt dühösek a narancs fasisztákra.

 

bevallom évtizedekkel ezelőtt mikor pedagógustüntetésre ment a matektanárom akkor örültem a lukasórának, de szolidarítottam is vele, de gyűlölted a tanáraidat? ez neked a normális? Maaaaaaaaaaargit hát norrrrrrrrrrmális?

Előzmény: mozgóárus (49045)
Toilet Duck Antilimescale Creative Commons License 2022.12.03 -1 1 49047

A béremelést a kormánytól várhatják.

Ki ellen kellene hát tüntetniük?

Előzmény: izéél (48991)
asus43 Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49046

Otthon ezt tanultad slézi?

Előzmény: Rendszerváltók (49043)
mozgóárus Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49045

De mit keresnek a tüntetéseken a diákok ? 

Ők mit akarhatnak ?

Semmi mást csak balhét.

Csak az eminens és a  kivételezett diákok szeretik a tanárokat, a normális srácok utálják. 

Valld be, mikor diák voltál, te is így gondolkodtál !

izéél Creative Commons License 2022.12.03 -1 1 49044

"a többség még 300-at sem kap, átlagban inkább 250 körül. Szerinted az "nem is olyan rossz"?"

 

Igen, sztem nem is olyan rossz. 

Tudod, a munkabérről azt kell tudni, hogy a megélhetéshez kevés, az éhenhaláshoz sok. (Nem én találtam ki)

Nem látom, hogy a pedagógusok társadalmi helyzete drámaian romlott volna. És ezzel nem akarom azt mondani, hogy túl vagytok fizetve:-))))

 

"Nem oktatnak elég jól:

 

Vagy talán próbálnak, csak minden lehetséges eszközzel akadályozzák."

 

Én nem így látom. Nagyon nem. 

A pedagógusok minden lehetséges eszközzel akadályozzák a társadalmi igények szerint oktatást (NAT, stb). És foggal körömmel ragaszkodnak olyan előjogohot, amiről azt hitték (hiszik), hogy megilleti őket, de a büdös életben sohasem gyakorolhatták. (Pl. mit tanítsanak a gyerekekenek). 

Sőt. Azt hiszik, hogy ők mondhatják meg, hogy ki legyen az igazgató (a főnökük). 

Elképzelhetetlen előjogokat akartok vindikálni magatoknak. 

És ha valaki fel akarná nyitni a szemeteket, azt leugatjátok. 

Addig nem lesz béke a társadalom és a tanárok közt, amíg valami messiási szerepkört tulajdoníttok magatoknak. Ilyesmiről pedig szó sem lehet. Nem csinálhattok amit akartok, hanem a társadalmi elvárásoknak kell megfelelnetek. 

Félreértés ne essék. Ti akkor is a társadalmi elvárásoknak feleltek meg, amikor azt hiszitek, higy ti mondjátok meg, hogy mit kell tanítani (ballib kurmányok idején). Tudod, akkor azt kell tanítanotok, amire kiképeztek benneteket. A neomarxista szemléletet. Nnna, az megy nektek, és nem fogjátok fel, hogy az ideológiai kizárólagosságra való törekvés helyett az elfogadásra kellene nevelni a gyerekeket. Látom az arcodon, hogy téged nem érdekel semmiféle ideológia. Igen, úgy hiszed. Csakhogy arra vagy programozva a képzésed által, hogy  a szabadság a jó, meg az egyén akarata, stb. ....magyarul a liberalizmusnak álcázott neomarxizus, és az nem jó, ha más világnézetben nevelnel másokat. Azt is tudom, hogy veszettül nehéz a kizárólagosságból az elfogadásba átprogramozni magad, de nem lehetetlen. Hidd el nekem, hogy minden világnézetben van valami okszerűség, azaz van benne valami jó, ami miatt fenn tud maradni. Sőt, a fennaradás már maga is egy olyan érték, mint az újító törekvés. Hááát, valami ilyesmi az, amit én elvárok. A pluralista világnézet a kizárólagosság helyett. És ezt személyesen tőled is elvárom. 

Előzmény: Törölt nick (49016)
asus43 Creative Commons License 2022.12.03 -2 1 49042

Te egy vidéki középiskolába max pótvizsgázó lehetnél nem óraadó még úgy is hogy lassan ár nem lesz tanár és a technikai dolgozók és pedasszisztensek ülnek be felügyelni az órákra.

Előzmény: izéél (49008)
SchiSa Creative Commons License 2022.12.03 -2 1 49041

Ad1: A tanároknak annyi sztrájkjogot, mint amennyi Németországban van. Vegyük már át a fejlett demokráciából, ami jó i

 

Igazad van, vegyük át!

 

Szóval annyi fizetést a magyar tanároknak, mint amennyit a német tanárok kapnak.

Ezzel is egyet értesz?

Előzmény: 123ubul2 (48946)
asus43 Creative Commons License 2022.12.03 -2 0 49040

Téged is kirúghatna, egy fillért sem érsz nekik.

Előzmény: Rendszerváltók (49027)
asus43 Creative Commons License 2022.12.03 -2 0 49039

Juj gyerekek nagy leleleplezés jön, ez a szerencsétlen fizetett propagandista.

Előzmény: Rendszerváltók (49037)
asus43 Creative Commons License 2022.12.03 -2 0 49038

Igen agyatlan, de ők meg elvárnák hogy kurmányod ne pusztítsa őket éhen mert most vagy esznek vagy lakbért-rezsit fizetnek a 200eft-os nettójukból, innen fuss neki mégegyszer az elvárásaiddal.

Előzmény: izéél (49028)
Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -3 0 49036

Modiknak szóljunk hogy csak személyeskedni jöttél, vagy eltakarodsz segítség nélkül is?

Előzmény: Rendszerváltók (49035)
Rendszerváltók Creative Commons License 2022.12.03 0 0 49035

Mondd, ki, hogy klerikálfasizmus, ahogy a régi öreg kommunisták tették az 50-es években. A dobtáras még megvan, tata? >:-DD

Előzmény: Darius Sheepgold (49033)
Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49034

"azt várom el, hogy olyan gyerekeket képezzenek, akik hasznos tagjai lesznek a társadalomnak, és tovább viszik a kultúránkat, hagyományainkat."

 

mindezt havi 160-250 nettóért. ennyiért szalag mellé nem kapsz embert max utcaseprőt.

 

 

"Elvárom, hogy külföldi hatásoktól függetlenül, ideológiai befolyástól mentesen végezzék a munkájukat a pedagógusok"

 

Az SZFE-n ezt miért nem várod el ? Megint összevissza hadoválsz gondolkodás nélkül.

 

Előzmény: izéél (49028)
Darius Sheepgold Creative Commons License 2022.12.03 -1 0 49033

Mert kritikátlanul Orbánék mellé állsz, és az ő rendszerük sok elemében a fasizmusra hasonlít. Az meg tudod nem jobboldaliság hogy embereket szidsz nyomdafestéket nem tűrő módon csak azért mert tüntetnek azért hogy ne kelljen nyomorogniuk, még az oktatás normális legyen.

 

Megint a hasadra ütöttél és hazudsz egy ordasat a diákokról, unalmas vagy és egyszerű.

Előzmény: izéél (49023)
izéél Creative Commons License 2022.12.03 0 3 49032

TGM egy csalódott öregember. 

Előzmény: Drótvágó (49010)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!