Keresés

Részletes keresés

ara25 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 458
Mi is elvittük az Atmosferát, de csak Olaszországba, mert oda kocsival mentünk. Nagyon jól működött minden.
Mikor lesznek megint találkozók?
Előzmény: sue19 (457)
sue19 Creative Commons License 2009.09.03 0 0 457
Az első készletünkkel mi is ezt csináltuk. Atmosferát is azért vettünk, hogy legyen sütő-főző lehetőségünk, ha megyünk valahová.
Előzmény: ara25 (455)
ara25 Creative Commons License 2009.08.31 0 0 455
Vége a nyaralásnak, itt mi újság?
Mi vittük magunkkal az AMC készlet néhány darabját, hogy ne kelljen éttermekben összeennünk minden vacakságot! Nagyon jó volt!
Előzmény: sue19 (453)
sue19 Creative Commons License 2009.08.26 0 0 454
Erika, hogy megy a főzés? Jól sikerülnek a kaják?
Előzmény: Balatoniné Erika (450)
sue19 Creative Commons License 2009.08.10 0 0 453
Ide én raktam föl AMC-s recepteket, de nem tudom, hogy a Zepter főzési technikája mennyiben tér el... Ismerem ugyan a Zepter edényeket, de nem használom, így nem tudom, hogy a receptek mennyire jók a Zepter technikájához. De azért próbáld meg. A honlapomon meg egész sor recept van már fönn, bár még mindig nem rendszereztem őket, pedig tervezem már egy ideje. www.suepax.5mp.eu
Előzmény: Balatoniné Erika (450)
cereal Creative Commons License 2009.08.10 0 0 452
Nem sikerült előbb feltenni a képet
Előzmény: cereal (451)
cereal Creative Commons License 2009.08.10 0 0 451
Sziasztok
Lenne egy eladó nagy garnitúrám , szép több edény új benne.
Új ára fele alatt jóval , 230 eft.
Üdv cereal, he kell még , fotó mailra küldök.
Balatoniné Erika Creative Commons License 2009.08.10 0 0 450

Sziasztok!

 

Én is csatlakozhattam a Zeptert használók táborához. Nagyon örülök, mert amit eddig főztem benne,az nagy sikert aratott.Megkérnélek benneteket, hogy aki csak tud legyetek szívesek küldeni nekem recepteket.

mutyilla@freemail.hu

Előre is köszönöm.

sue19 Creative Commons License 2009.08.08 0 0 449
Nagyon örülök, hogy sikerült segíteni! Szerintem jól fog menni a dolog.
A munkával kapcsolatban pedig már csak szeptember közepén lesz képzési lehetőség.

Zöldség párolásához nem kell víz. Kicsi sem. Lényeg, hogy nem kell előmelegíteni az aljzatot, hanem csak a zöldséggel együtt, lassan melegedjen föl. Mehet bele minden együtt, nem veszik át a dolgok egymás ízét, ha nem teszel bele vizet.
Tálalni már fajtánként külön is tálalhatod, így nem gond, hogy valaki valamelyiket nem szereti.
Előzmény: ara25 (448)
ara25 Creative Commons License 2009.07.26 0 0 448
Akkor én is várom a választ türelmesen, mert egy ismerősöm szeretne tanácsot kérni és erről írtam pár napja...
Előzmény: sue19 (447)
sue19 Creative Commons License 2009.07.25 0 0 447
Köszönöm a sok levelet, igyekszem is válaszolni mindegyikre, de a recepteket inkább ilyen fórumokra rakom föl, mert így könnyebb mindenkihez eljuttatni.

Ez kínai kaja, szerintünk nagyon finom!

Hozzávalók:
- 4 db csirkecomb v. 6 db csirkeszárny
- 1 ek. szójamártás
- 1 ek. méz
- 1 ek. citromlé
- 1 ek. narancslé
- 1-2 gerezd fokhagyma
- késhegynyi bors
Fokhagymát összetöröm, összekeverem a szójamártással, a mézzel, a citrom- és narancslével, borssal.
Erős tűzön előmelegítem az AMC wokot, pirosra sütöm benne a csirkehús darabokat. (Aki szereti és nem fogyózik vagy nem diétázik, tehet alá 1 ek. olíva olajat, vagy ízesített olajat, de nem fontos, a csirke szépen megsül anélkül is.) Csökkentsük a hőforrást, enyhén sózzuk a húst és öntsük rá az előkészített mártást. Fedjük le a wokot és 5-8 percig lassú tűzön pároljuk az ételt.
Nagyon finom ízű sült, én üvegtészta salátával tálaltam.

Üvegtészta saláta:

- 1darabka piros kaliforniai paprika
- 1 kevés póréhagyma (el is maradhat)
- 1 teáskanál őrölt gyömbér
- 1 kis sárgarépa
- 20 dkg üvegtészta
- 2 evőkanál szójaszósz
- 2 evőkanál olíva olaj
- 1-2 citrom vagy lime leve

Az üvegtésztát kb. 15 percre forró vízbe áztatom. A sárgarépát, a hagymát, és kaliforniai paprikát nagyon vékony csíkokra vágom, de tényleg lehelet vékonyra. A hagymát én gyakran ki is hagyom belőle, helyette tettem már szójababcsirát, de legutóbb egyszerűen csak nagyon vékonyra szeletelt csemege uborkát. (Ez a változat volt a legfinomabb!) A szójaszószból, az olajból és a citrom levéből öntetet kavarok, gyömbérrel ízesítem.Volt, hogy kicsit savanyúnak éreztem az öntetet, akkor kicsavartam még egy fél narancs levét is és hozzáöntöttem. Nagyon finom volt. Sok variáció lehetséges. A lecsöpögtetett tésztát jól elkavarom a zöldségekkel és leöntöm az öntettel. Többször jól átforgatom benne, kicsit hagyom állni, úgy még finomabb.
Tibeth Creative Commons License 2009.07.20 0 0 446

Egy kis trükköcske!

 

 

Voltam ilyen bemutatón, s kitöltöttünk egy részletfizetési űrlapot.

Szerencsére, nem írtam alá, mert szerettem volna megbeszélni a családommal.

a terv füstbe ment, lemondtam telefonon.

3-4 hét múlva hívtak, kijönnek (!), meg kellene szüntetni a szerződést.

Mert a menedzser kéri. Hiába mondtam, hogy alá sincs írva, ragaszkodtak hozzá, hogy eljönnek stb.

 

Mi ebben a trükk?

Hogy az írásos lemondás a szerződést követően több héttel történik, s akkor már nem érvényes a "csontnélküli lemondás", akkor már fizetni kell.

 

Csak akkor adták fel, amikor megmondtam, hogy beszéltem az ügyvédemmel, s szívesen elmondom a menedzsernek is, ha felhív, hogy ami nincs aláírva, azt nem kell írásban lemondani.

 

Most képzeljük ezt el, egy idős, nem felkészült emberrel!

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2009.07.20 0 0 445
Sziasztok!
Nektek mi a véleményetek a Beck-es edényekről? Bocsi, lehet hogy off topic de sztem hasonlók az edények. Tényleg olyan jók, mint azt elmondják? Könnyű, gyors benne a főzés, stb... És megéri az árát a készlet (több 100ezer Ft)? Köszi!
ara25 Creative Commons License 2009.07.19 0 0 444
Köszönöm, megkaptam, gyönyörűek!
Előzmény: sue19 (443)
sue19 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 443
Fönt vagy még a fórumon? Nézd meg az e-mailedet, küldtem át egy képet. Válaszd ki, melyik pohár tetszik, próbálok belőle szerezni. Már tényleg nem kapható, de van ismerősöm, aki eladná. Nem használt, csak meghiúsult az esküvő, amire rendelte, azóta ott van neki becsomagolva. Nekem is van némelyikből kettő. Attól függ, melyik típust választod.
Voltál a bécsi irodában? Az nagyon jól néz ki!
Előzmény: ara25 (442)
ara25 Creative Commons License 2009.07.05 0 0 442
Láttam a bécsi AMC irodában ilyen talpas poharakat. Nagyon tetszenek nekem, de csak kiállítási tárgyként volt, már nem rendelhető az a típus. Le lehet csavarni a kelyheket róla és cserélni lehet. Csiszolatlan kristály a kehely, a nemesacél talpon. Nincs valakinek eladó készlet?
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.26 0 0 441

Egy olvtárs jóvoltából újabb cikk:

 

http://nol.hu/belfold/erzsike_nene_zepterkeje

 

 

Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.25 0 0 440
Köszi a hírt, mindjárt beteszem a másik Z. topikba, meg az MLM-esbe is. :-)
Előzmény: carbonara (439)
carbonara Creative Commons License 2009.06.25 0 0 439
Fogyasztóvédők beprelik a Zeptert

Fogyasztóvédők keresetet indítanak a Zepter International Ungarn Kft. ellen, mivel szerintük a vállalat tisztességtelen feltételekkel köt szerződést például az áruvásárlási kölcsönök esetében stb...
csiszerlaci Creative Commons License 2009.06.20 0 0 438
Nem az a fajta paraszt vagyok, akit csak úgy vakítani lehet :DDDDDDDDDDD

Köszi! A Zepter felé már írtam, a válaszra kíváncsi vagyok.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (437)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.20 0 0 437

Nehogy benyaljuk már ezt a személyre szabott gyártás c. parasztvakítást...! :-DDDDD

 

A törvény ilyet nem ismer, ergo ők sem hivatkozhatnak rá. Ott van leírva, hogy az áru átvételétől számít a 8 nap, ha ez az átvétel később van, mint a szerződés dátuma. Pont. Vége.

 

 

Ha kételkedsz, írj egy e-mailt a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságnak,

 

http://www.nfh.hu/portal/kapcsolat/irjon

 

Természetesen meg kell adnod a nevedet, és egyéb elérhetőségedet, de korrektül válaszolni fognak.

Előzmény: csiszerlaci (436)
csiszerlaci Creative Commons License 2009.06.20 0 0 436
Illetve mégiscsak bukta, mert a szerződés egy következő pontjába belefoglalták azt, hogy a termékek legyártása a szerződésekre alapozva történik (ami nyilvánvalóan nem igaz, de ezzel levédték magukat).

Szerintem.
Előzmény: Otto Normalverbraucher (433)
csiszerlaci Creative Commons License 2009.06.20 0 0 435
Illetve, akkor most jobban értelmezve, ha jól értem, a 8 nap az áru átvételétől datálódik. Ugye?

Az zavart meg, hogy a szerződés 6. pontja a jelen szerződés keltétől számítja a 8 napot, de ha jól értelmezem a törvényt, ez azért helytelen, mert a 8 nap az áru átvételétől indul? Már értelmezésem szerint.

Dehogy hagyom én magam :) Szeretek én kiállni a jogaimért :)
Előzmény: Otto Normalverbraucher (433)
csiszerlaci Creative Commons License 2009.06.20 0 0 434
Köszi a választ, az a problémám, hogy a szerződés kelte 2008. 08. 17, és a szerződés 6. pontja szerint érvényes a 8 munkanap. A helyzet azért érdekes számomra, mert még át sem vette a terméket...szóval igazából tartok tőle, hogy a Zepter eleget tett a jogszabályoknak és így nem kérhetjük vissza a pénzt...szóval ezért is tettem fel a kérdést...

Köszi még egyszer!
Előzmény: Otto Normalverbraucher (433)
Otto Normalverbraucher Creative Commons License 2009.06.20 0 0 433

Ez a rád vonatkozó jogszabály

 

http://www.ofe.hu/inet/ofe/hu/menu/jogszabaly/jogszab/tavollevo/object/17_1999_Korm_rendelet.pdf

 

Egyébként, ha nincs benne a szerződésben, hogy miilyen feltételekkel (és határidővel) tudsz elállni a szerződéstől, akkor az eleve "rossz pont", ill. mindjárt másolom a vonatkozó paragrafust:

 

17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet
a távollevők között kötött szerződésekről

 

 

 

4. §

 

(1) A fogyasztó a szerződéstől nyolc munkanapon belül indokolás nélkül elállhat.

(2) A fogyasztó az elállás jogát attól a naptól kezdve gyakorolhatja, amikor az árut átvette, szolgáltatás nyújtása esetében pedig, amikor a szerződést megkötötte, feltéve, hogy az értékesítő a 3. § szerinti tájékoztatási kötelezettségének eleget tett.

(3) Ha az értékesítő nem tesz eleget a 3. § szerinti tájékoztatási kötelezettségének, a fogyasztó
az elállás jogát az áru átvételének napjától
, szolgáltatás nyújtása esetében pedig a szerződés
megkötésének napjától számított három hónapon belül gyakorolhatja.

(4) Ha a 3. § szerinti tájékoztatásra a (3) bekezdésben meghatározott három hónapon belül sor kerül, a fogyasztó számára az elállásra nyitva álló nyolc munkanapos határidő attól a naptól kezdődik, amikor a tájékoztatót kézhez kapta.

(5) Az értékesítő köteles a fogyasztó által kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást követő harminc napon belül visszatéríteni. A fogyasztó viseli az elállási jog gyakorlása miatt az áru visszaszolgáltatásával kapcsolatban felmerült költségeket. A fogyasztót ezenfelül egyéb költség nem terheli. Az értékesítő azonban követelheti az áru nem rendeltetésszerű használatából eredő kárának megtérítését.

 

----------------------------------------------------------------------------------

 

A fenti linken elolvashatod a hivatkozott előző (2. , 3. ) paragrafusokat is, nem akartam az egészet bemásolni.

 

Szóval csak rajta, ha még nem vetted át az árut, akkor a jog a te oldaladon áll.

 

Viszont készülj fel rá, hogy a Zepter mindenfélét ki fog találni, hogy ne kelljen visszafizetnie az eddig befizetett részleteket.

 

NE HAGYD MAGAD! Visszajár a pénzed!

Előzmény: csiszerlaci (432)
csiszerlaci Creative Commons License 2009.06.20 0 0 432
Sürgős segítségre lenne szükségem!

Most tudtam meg, hogy pár majd' 1 évvel ezelőtt vett részletre egy Zepter robotgépet, vagy mit, részletre.

Tuti biztos, hogy nem fogjuk használni, mivel szakmabeli vagyok, tisztában vagyok a konyhagépek értékével és tudásával. Az lenne a kérdésem, hogy tudja-e valaki, hogy milyen úton-módon történhet meg a már befizetett pénz visszafizetése (gondolom, egyértelmű, hogy visszajár, mivel a terméket még meg sem kaptuk.

Előre is köszönöm a választ!
sue19 Creative Commons License 2009.06.17 0 0 431
Az van, hogy sok ember írogat nekem innen privát leveleket, velük tartom a kapcsolatot e-mailben. Kicsit macerásabb, mint a topic, de legalább kulturált. Ezért néha benézek, de ennyi. Mostanában egyébként sem érek rá az egyetem és a könyv miatt.
Viszont van egy halom új receptem, ma kezdem majd szétküldözgetni őket. Megtart pár napig, de mindenki megkapja, aki a levelező listámon van.
Előzmény: ara25 (430)
ara25 Creative Commons License 2009.06.15 0 0 430
Nem tudom, végül is számomra már nem lényeges ez a topik, megvan, amit akartam...

Te leszel itt azért?
Előzmény: sue19 (428)
Hepci Creative Commons License 2009.06.12 0 0 429
Otto: hozok neked két nikket! Vesznek tőlünk egy doboz bolti gyufát nyolcezerért, te meg rögtön zafírmenedzser leszel. :)
Előzmény: Otto Normalverbraucher (427)
sue19 Creative Commons License 2009.06.12 0 0 428
Szia! Szerintem regisztrálj újra valami olyan névvel, ami tetszik Neked! Feltéve, hogy akarsz itt egyáltalán írogatni néha...

Vannak új receptek, küldöm az e-mailedre!
Előzmény: ara25 (426)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!