Keresés

Részletes keresés

GPF Creative Commons License 2006.07.31 0 0 664
Bár ez nem az én szín- és mintavilágom, de a doboz maga klassz! Gratulálok!
Előzmény: haraplak (660)
Aynaditti Creative Commons License 2006.07.30 0 0 663
Szia haraplak !

Nagyon jól sikerült a dobozod, úgy tűnik tényleg ráéreztél... Én nagyon örülök, hogy  ilyen jól sikerült!
További jó dobozolást !
Aynaditti
Előzmény: haraplak (660)
haraplak Creative Commons License 2006.07.18 0 0 662
Kb. 3 réteg festék ment rá. Ahol többet kért, ott több, ahol kevesebbet.... Az éleknél nem vizeztem a festéket, ott rámentem mégegyszer az eredeti állaggal. (Marabu Basic Acryl) Tapasztalatom: a sárga dobozt Deka-s festékkel festettem, ennél a Marabut használtam. Utóbbi jobban fed. :D
Előzmény: 4Hópihe (661)
4Hópihe Creative Commons License 2006.07.17 0 0 661

biztosan örülni fog akinek szánod, szépséges lett.a nyakas doboz késztése nem is a legegyszerübb megoldások közé tartozik, a rekesz meg ki- be mozgathatoságával több féle lehetöséget nyujt majd a használó számára..

hányréteg festékkel takartad el a z elemek összeillesztésének ragasztását??

a doboztetön egyáltalán nem látszódik.

Előzmény: haraplak (660)
haraplak Creative Commons License 2006.07.17 0 0 660
Köszönöm szépen. :) A decoupage technikáját már ismerem, ott fejlődnöm kellene (repesztés, krétázás). Viszont elmerültem a pergamano rejtelmeiben. Egyelőre nem tiszta minden, de igyekszem.

Elkészült a "mű". :) A rózsaszín ötlete akkor jött, amikor a belsejét festettem. Eredetileg egyszínű lett volna a doboz. Nem ennyire rózsaszín élőben, gondolom a háttér sötétített rajta.
A rács szétszedhető (így is stabil), ezért alakíthatóak a rekeszek méretei. A dobozba se ragasztottam bele, ha netán másra szeretné használni, akkor nyugodtan megtehesse (nem biztos, hogy kitart a gyöngyfűzés mellett). :)

Az élek most sem lettek 100%-osak. Amikor csiszoltam, javítgattam, akkor úgy látszott, most szép lesz. Persze festéskor csak kapkodtam a fejem. De hát csak ennyi legyen a legnagyobb gondom. :)

És akkor a képek:







Előzmény: kemese (659)
kemese Creative Commons License 2006.07.15 0 0 659

Például a decoupage, az ami papirt ragaszt a felületre, itt a topikja. Hobby boltban kapható spec. ragasztó hozzá, de tapétaragasztóval, higitott faragasztóval, könyvkötészeti ragasztóval is lehet képet ragasztani a papirra. A lényeg, alapozd a dobozt, hagyd száradni, kend az alapot be ragasztóval, simitsd rá a képet az ujjaiddal, majd felülről is kend át, úgy hogy belűlről kifelé haladsz. Jobb, ha az egész felületet átkened, igy nem lesz foltos. Arra is vigyázz, hogy ne tocsogjon, mert akkor elázik a kartonod. Persze, ha előtte lefestetted akrillal, az már vizállóra száradt. :o) Már bátrabban pacsmagolhatsz. Ha szalvétával próbálkoznál, ott arra vigyázz, hogy könnyen szakad, és csak világos felületre rakható.

Mostanában nyilt ez a pergamano topik, talán ezt is tudod majd hasznositani diszitésnek.

Előzmény: haraplak (656)
haraplak Creative Commons License 2006.07.14 0 0 658
Köszönöm a fogadtatást és a tanácsokat. :) Honnan lehet még ötleteket gyűjteni?

A karton sima és simább oldalát a festéskor vettem észre. Már késő volt korrigálni. :( A mostani dobozon odafigyeltem, hogy belül kerüljenek a durvább oldalak, egységesen. :)

Ragasztás után próbáltam csiszolni, de elfogyott a türelmem. Most is az a baj. :) Összeraktam a dobozt és az éleket kellene eldolgozni. Tegnap dél óta hever az asztalon. Amúgy a keresztlányunknak készítem, a mérete megegyezik a szalagos irományfedél méretével. És rácsokat kellene szerkeszteni bele, hisz gyöngyöknek készül. Kb. 5 x 5 cm-es rekeszekre gondoltam. Így, ha akarja tasakostól teszi bele a gyöngyöket (valószínűbb), ha nem ömlesztve.

És ennek a doboznak már van belül perem, arra fog ráülni a fedél. :) Úgy néz ki ráéreztem. Mellékelem a mostani fázist...

Előzmény: GPF (657)
GPF Creative Commons License 2006.07.14 0 0 657

Szia haraplak, üdv a klubban!

 

Szerintem ez a doboz nagyon klassz első kísérlet! Ügyes vagy!

Egy egyedileg festett, díszített doboz szerintem értékesebb, mint egy tucatpapírral bevont, úgyhogy szerintem ne hagyj fel a festéssel!

 

Pár észrevétel:

A kartonnak, szürkelemeznek van simább és kevésbé sima oldala. Egységesebb, ha azonos simaságúak vannak azonos oldalon. Pl. a 2. képen mintha a fedél elülső része a durvább oldalával lenne kifelé, a többi meg nem.

 

A sarkakat, éleket ragasztás után össze lehet csiszolni, így el lehet tüntetni az apróbb pontatlanságokat, vágásnyomokat.

 

Az ilyen fedélnél szerintem szebb, ha a doboznak van belül egy pereme és arra ül rá. Ekkor nem ugrik ki az oldalán a fedél vastagsága.

 

És hogy a kérdésre is válaszoljak. Miért nem lesz hullámos a papír ragasztáskor?

 

Három eset van:

Lehet keményebb papírt használni borításra is. Nekem most nagyon tetszenek a kreatív kartonok, azokat könnyű ragasztani, nem áznak el annyira.

 

A vékonyabb papírt pedig érdemes hígabb ragaccsal ragasztani. Ez ugyan eláztatja a papírt, de van idő simogatni. Nem szabad egyszerre az egészet ragasztani, hanem valamelyik oldaltól elindulva fokozatosan kell ráhajtani a papírt, a tetejét egy ronggyal siimogatva. Igazából a ronggyal nyomod rá a díszpapírt a doboztestre.

 

Vagy lehet kapni ragsztó spray-t, az egyáltalán nem áztat, nem hajlik-kunkorodi tőle még a vékony papír sem és száradáskor sem megy össze, tehát íves sem lesz a felület. Nagyon jó szer, csak "kicsit" drága. Lentebb volt szó róla.

Előzmény: haraplak (656)
haraplak Creative Commons License 2006.07.14 0 0 656
Sziasztok!

Kb. 2 hónapja tévedtem ide a topicra és azóta megfertőzödtem. :) Nagyon megtetszett a dobozkészítés és segítségre lenne szükségem. Eddig egyetlen dobozkát keszítettem, most dolgozok a másodikkal. Ez ajándék lesz, úgyhogy nagyon ki kell tegyek magamért. :)

Az lenne a kérdésem, hogy amikor papírral vonjátok be a dobozt, akkor milyen technikát alkalmaztok? Mitől nem lesz ráncos a papír? Egyelőre festem/festettem a dobozt, ez tűnt egyszerűbbnek. Sokat segítettek az Aynaditti által fotózott fázislépések. Ezúttal szeretném megköszönni neked a segítséget. Így könnyebben ment az alkotás. :)

Megpróbálom beszúrni az első dobozkám képeit, remélem sikerül. (Az éleket ne tessenek nézni.) :)

1



3
Asoris Creative Commons License 2006.06.19 0 0 655

Sziasztok

 

Nagyon szépek az alkotásaitok! Különösen a papírmasé dolgok tetszenek!

Én a papírt a kreatív emlékalbumomban használom fel (scrapbook).

 

A www.scrapbook.fw.hu oldalon rengeteg kép van fenn, a Galériába pedig rendszeresen töltenek fel alkotásokat.

 

Kiváncsi vagyok a véleményetekre!

 

4Hópihe Creative Commons License 2006.05.31 0 0 654

a szabásminta a lényeg.

:o)szerintem. segit a gondolkodásban.

Előzmény: GPF (653)
GPF Creative Commons License 2006.05.30 0 0 653
Elég klasszak vannak köztük. Nekem kicsit túldíszítettek, de más papírral jók lennének.
Előzmény: 4Hópihe (652)
4Hópihe Creative Commons License 2006.05.29 0 0 652
kemese Creative Commons License 2006.04.12 0 0 651
Igen, igen, Humli doboza ide való!
kemese Creative Commons License 2006.04.12 0 0 650

Akkor jól gondoltam.

Ó a lazúrozás, az a szivem csücske!

Előzmény: Aynaditti (646)
GPF Creative Commons License 2006.04.12 0 0 649

Tessék betenni ide is a papírdobozt? Mert hol van?

 

Bár lehet, hogy nem kellene, mert kezd elmenni az életkedvem is a bénázásaimat látva:))

 

Nem ám.

Előzmény: Humli (647)
Aynaditti Creative Commons License 2006.04.12 0 0 648

A játékosabb része a dolognak kétségtelenül a doboz " felöltöztetése". De azért az is jó, hogy a formát is adhatsz neki, míg egy készen vettnél, vagy kapsz olyat amit elképzeltél vagy sem.

Nincs kedved belinkelni remek sk. papírdobozodat?  És mesélhetnél a felületről is. Kréta? Irtó jó ez a szín.

Előzmény: Humli (647)
Humli Creative Commons License 2006.04.12 0 0 647

Ditti!

Szuper ötlet ez a csipkés buli, szebbnél szebbek ezek a dobozok.

Játék? nehéz játék ez:)

Előzmény: Aynaditti (642)
Aynaditti Creative Commons License 2006.04.11 0 0 646
Ja,ja hasonlóan ! Nekem nagyon tetszenek a szépséges lazúrozásaid!

Fémszerűség: Ez  most egy rusztikusabb csipke, egyneművé téve a dobozzal, majd a szokásos kiemelés, itt most bronzzal.
Előzmény: kemese (644)
Aynaditti Creative Commons License 2006.04.11 0 0 645
Nemá! 
Figyu! Nehogy azt hidd, hogy nekem elsőre tökéletes lett ! Még most is van, hogy elnézek vmit. Gondolj a könyvezésre. Ott is a többediknél már tud az ember építkezni a tapasztalatokból. Bár könyvügyben mélyen hallgatok. Nem mertem bevállalni a fiam diplomamunkájának kötését. De ráfogtam az arany betűkre.
Előzmény: GPF (643)
kemese Creative Commons License 2006.04.11 0 0 644

Úgy látom, a fához hasonlóan viszonyulunk :o) Sőt a papir dobozaid is mind olyanok, mintha fából lennének. Irtó jók!

Most meg miből csináltad azt a fémszerű rárakást az oldalán? Olyan, mintha rézből lenne, de ahogy ismerlek, biztos nem az...

Előzmény: Aynaditti (642)
GPF Creative Commons License 2006.04.11 0 0 643

Hát, ez is gyönyörű.

Azt hiszem, én nem mutatom meg az enyémet.

Előzmény: Aynaditti (642)
Aynaditti Creative Commons License 2006.04.11 0 0 642
Én is nagyon szeretem a fát. De ritkán van szívem egy szép fafelületet bepacsmagolni, bemaszatolni, ráragasztgatni. Legfeljebb lazúrral, ahol átsejlik a fa szépséges megjelenése. Hacsaknem takarni kell vmit, mint pl. a papírnál.  Ezt az anyagot azért szeretem, mert  itt bátran lehet játszani a  felületekkel, megjelenési formákkal, színekkel, technikákkal. Mindez korlátlan lehetőségeket hordoz.  Ha nem sikerül hozni az elképzelt megjelenést, se nagy veszteség. Jó játék!  Én legutóbb egy ilyet játszottam:

Előzmény: GPF (641)
GPF Creative Commons License 2006.04.09 0 0 641

Köszi.

Megcsináltam a dobozt, de még nincs meg a festés.

 

(Azt hiszem, doboz ügyben maradok azért a fánál :-))

Előzmény: Aynaditti (640)
Aynaditti Creative Commons License 2006.04.09 0 0 640
Szia !

Köszönöm itt is a linkeket!
Szurkolok neked ! Aquacolor egy színező, de önmagában is használható festékként, állaga elég sűrű, picit lehet hígítani is. Háztartási boltban kapható, vagy marketekben ahol festékeket is árulnak.
Előzmény: GPF (639)
GPF Creative Commons License 2006.04.07 0 0 639

Na, Aynaditti, a hétvégén megpróbálok a leírásod alapján csinálni egy ilyesmi dobozt. Fakockákat akarok benne tartani, úgyhogy teherbírónak kell lennie, úgyhogy az alja dupla kartonból lesz, a peremet kivéve. Lényegében két doboz egymásban.

Még mindig nem igazán bízok a csak élen ragasztásban, de majd meglátjuk.

 

Meg a festést sem tudom, hogy lesz, de az ráér.

 

Mi az az Aquacolor?

Előzmény: Aynaditti (608)
GPF Creative Commons License 2006.03.22 0 0 638
Mail ment.
Előzmény: Aynaditti (637)
Aynaditti Creative Commons License 2006.03.22 0 0 637
Nekem is van jópár (nem saját), ilyet még nem láttam, csak azért... de majd megbeszéljük. Köszi.
Előzmény: GPF (636)
GPF Creative Commons License 2006.03.22 0 0 636
Pont ez tetszett? Mert vannak olyanok, amiket jóval egyszerűbb megcsinálni és talán változatosabb is, mint ez.
Előzmény: Aynaditti (634)
Humli Creative Commons License 2006.03.22 0 0 635

Sziasztok!

 

Köszönöm a válaszokat!

 

Olyan szépeket csináltatok, hogy kedvem támad utánozni:)

de közben meg tartok is tőle rémesen:) látom milyen precizitást igényel

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!