Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2020.12.13 -4 1 37280

kinemxarja le a te "szemedet" a fejeddel együtt?

 

húzzál már innen, a moderátortopikba beoffolhatod, hogy kéred a nikked törlését az összes primitív böfögéseddel együtt

 

(vigyél mafaddal még pár "embert", úgy mint auffiderzén, csárlisín, stb ;)

Előzmény: XNC (37278)
Frimen_ Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37279

látom, az első hifi show-n a kis szonáták is kint voltak. :)

Előzmény: Mono SE (37276)
XNC Creative Commons License 2020.12.13 -6 0 37278

Mégis melyikről akarsz itt véleményt? Csak mert van ott 1 csomó.

Amúgy ahogy elnéztem, ezek mind álló hangfalak.

Az én szememben ezek 1 kalap szart érnek.

Előzmény: Frimen_ (37274)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.13 -3 0 37277

...mint ahogy a húgyagyú pöcs most is itt lebzsel és mínuszol, mintha nem xarná le már mindenki a fejét ;))

Előzmény: Mono SE (37276)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.13 -3 1 37276

tutibiztos, hogy ebben a topikban a hifisó beszámolókban szó esik az etalonról... bár eléggé mélyre kell ásni, mert a végén az xnc-csárli köcsögduó ezt a topikot is szétoffolta ;(

 

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=1001614

Előzmény: Frimen_ (37274)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.13 -4 0 37275

A Standartban is le volt választva a tvíter légtere, de nem említeném egy este a Sallay etanollal;) 

 

Egyébkét nem a leválasztás a lényeg, hiszen anélkül csak zárt kivitel lehet a membrán mögötti rész, hanem ahogyan leválasztották a videóban, és csillapították egy vastag üveggyapot béléssel. Na az a membrán tuti biztos, hogy nem csörgött, kukorékolt egyetlen frekin sem.

Előzmény: Jolida (37273)
Frimen_ Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37274

https://www.etalonacoustics.com/utunk

 

vélemény ezekről a hangfalakról?

Előzmény: Frimen_ (37272)
Jolida Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37273

Esetleg a Heed a Standart-al?

Előzmény: Frimen_ (37271)
Frimen_ Creative Commons License 2020.12.13 -1 1 37272

nyertem. :)

 

Sallay László, Etalon Acoustics Ltd.

Előzmény: Frimen_ (37271)
Frimen_ Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37271

szét keresem, de nem találom. de már csak azért is meg akarom találni. :)

az nem mond semmit, h egy tévéműsorban is bemutatták a céget, h ez a magyar cég be kíván törni a high end piacra?

nem ma volt, 20 éve vagy több, szerintem nem a neten olvastam róla, hanem vmi magazinban. de ez nem tuti.

tuti ismeritek.

Előzmény: Frimen_ (37270)
Frimen_ Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37270

nem ismerős ez a név. rákerestem, nem is olyan dobozokat dobott ki.

Előzmény: AudiJo (37269)
AudiJo Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37269

Taylor Acoustic?

AJ

Előzmény: Frimen_ (37264)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37268

Szerintem pont a butik kategóriában lenne helye mind a hangszer, erősítő kategóriában, mind a hifiben, csak nincs elég pénz a marketingre, szerintem.

 

Az igazi, durva verseny akkor kezdődik, amikor tömegben kell gyártani, és folyamatosan, jó ütemben fejleszteni, termékpalettát variálni, stb. Lehet olyat is, pl. a stúdió-kategóriában a Presonus meg tudta csinálni, hogy egy kompresszor sikerére felépített egy céget, szoftvert, hardvert, stb. az elmúlt kb 15 évben.

Előzmény: Mono SE (37262)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37267

Próbáltam, de percekig nevettek :)

Előzmény: Mono SE (37263)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.13 -4 0 37266

"a kézi ragasztózástól azért kivagyok így a XXI. században"

 

pont azt számolgattam, hogy mire elkészül a doboz, tucatnyi helyen használnak ragasztót, de mind más típusú, kiszerelésű, összetételű, állagú speciális ragasztó

 

 

Előzmény: manta-z (37261)
btamas70 Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37265

Mondtam már, hogy sajtreszelővel nem beszélgetünk?;pp)) Megátalkodott trollokat sem érdemes győzködni. A kettő kombinációjával pedig rendkívül kicsi esélyed van érdemi kommunikációra. Egész pontosan, nulla.

Előzmény: AudiJo (37245)
Frimen_ Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37264

volt kb 20 éve egy magyar high end márka, nem jut eszembe, jó nagy álló dobozokat csináltak, mintha a közép és magassugárzók külön légtérben lettek volna. valamelyik tévéműsorban is bemutatták a céget. nem tudod melyik volt az?

Előzmény: Mono SE (37262)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.13 -3 1 37263

"a legolcsóbb teljes méretű gitár is 600 euró/dollár, de egy középkategória már 1500-2000"

 

mérnem lettél a Taylor endorsere?;))

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37256)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.13 -3 1 37262

"Mi is tudnánk ebben a minőségben hangszórót gyártani ha akarnánk."

 

Sajnos azt kell mondjam, ez a vonat már elment... Nem most, nem is a Vidi-orion idejében, nem is Trianonnál... kb. mikor bejöttünk a Vereckei-hágón;)))

 

Nem a technológia, nem a tőke, hanem az a gondolkodás hiányzik, ami egyáltalán gyökeret verhetne egy hasonlóan nagy igényű gyártmányhoz hazai vállalkozói körökben.

 

Bár kívülről úgy látszik, hogy csak be kell feccolni a zsét és hajrá, de sajnos pont a legigényesebb piac van kegyetlenül felosztva - és lefizetve. És ez évtizedek óta így van szinte minden szegmensben. Nem vagyok rá büszke, de a vidi fénykorában nagyon közelről láttam számtalan betörési kísérletet a nyugati piacra, devizát, pénzt, paripát nem kímélve. Több tucat prototípus született a vidi nagyon kiváló asztalos mintaműhelyében, amilyenhez hasonlót csak nyugati magazinokban láthatott a hazai vevő. Nem jött be, mert a magyar marketing csak bukdácsolt és kiröhögtette magát az akkori színvonalon is. Mindez az előtt, hogy végül eljegyezték magukat az Akai belépőszintjével, mert az akainak volt bejárása az egymás között felosztott nyugati piacra, és akkor mi lettünk az akai kínája;)

 

 

Most ugyanez van. Az a színpadi láda pl., amit egy kis cég gyárt hazai piacra, gyakorlatilag a legnevesebb világmárkák hasonló produktumai mellé bármikor lerakható, mert az igazi zenész azonnal felismeri a kvalitásait. Nem, nem a fülével hallja, hanem az ujjaiban érzi, hogy mennyivel kisebb energiával kapja meg azt soundot, amit hallani szeretne, vagy meghall olyant, amit elképzelni sem tudott, hogy a hangszere képes erre...

 

Nos, ezek a ládák jártak kint egy Londoni zenei világshow hangszerbemutatóján is, nem a hangláda, hanem a hangszer volt a bemutatandó áru. Nem egy világsztár nézegette a hangszereket és a hangosítást is, és ült le a standon játszani, minden elismerését kifejezve... De mégis, szinte lehetetlen betörni még a magyar piacra is, mert már a másodvonalbeli zenészek is meg vannak véve, mindenki valamilyen világmárka endosere, tehát nem vált semmilyen más márkára, mint amire valamilyen kedvezményt kapott. És arra hajt, hogy még több kedvezményt kapjon.

 

A hifi még ennél is rosszabb helyzetben van, mert egy zenész azért többnyire képvisel egy hangzási színvonalat a saját stílusán belül, ha meg akar szólalni valami komolyabb  helyen. De egy hifista ízlése többnyire a béka picsája alatt van - és most nyilván nem is az ilyen malónés fajankókra gondok...

Előzmény: Alex Raps (37251)
manta-z Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37261

Nagyon szép iparosmunka, de a hangszóró gyártásnál a kézi ragasztózástól azért kivagyok így a XXI. században. 

Előzmény: Mono SE (37246)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37260

Ha elég drága, akkor a Denonnak is :-)

Előzmény: Frimen_ (37259)
Frimen_ Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37259

annak legalább van presztízse, de egy denonnak?

azért biztos, ami biztos, lemezjátszót is denonból akar venni.

:)

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37256)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37258

Pont van 300 millióm, érdekelne, adsz egy telefonszámot? :-)

Előzmény: Alex Raps (37251)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37257

Van ez a topik: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9027043 itt is minden évben megjelennek a szállodások (x szállodában van-e törülköző, és személyes véleményeket kérek, ahelyett hogy megkérdezné az utazási irodát vagy a tripadvisort), írtunk egy szép nagy diszklémert a topik elejére, és onnan kezdve nincs kecmec.

Előzmény: Mono SE (37254)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37256

Én vettem egy Taylort nemrég (ez egy felsőkategóriás akusztikus gitármárka, van a Martin és a Taylor, mint a BMW és a Merci), a legolcsóbb teljes méretű gitár is 600 euró/dollár, de egy középkategória már 1500-2000. Gyönyörű hang, játszhatóság, szervizelhetőség, ráadásul odafigyelnek a fenntarthatóságra, stb. Beléptem egy fb csoportba, ahol ilyen tulajok vannak, jellemzően usából. Rendszeresen tesznek fel videókat, amin gitároznak. Jellemzően 60 fölöttiek, felső-középosztály, és kurvára nem tudnak gitározni, de nagyon-nagyon nem. Ott van a kezükben az 1-2 millió forintos csoda, és nem tudnak gédúr dédúr cédúr akkordmenetet tempóban lejátszani. Tanulság: ezek nem hangminőséget vagy bármi ilyesmit vásárolnak, hanem presztízst :)

Előzmény: Frimen_ (37250)
Alex Raps Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37255

"erről tolod ki a zenét, vagy ebbe dugod a fülest (2 kilóért vette a denon fülest)? nem, ennek a hangszóróján hallgatom. :)"

 

Az ilyen majmok miatt száguld a Tesla is. Mindig van egy "nálam is nagyobb" ájfonos' hülye aki hisz ezekben a papírokban, ezért még egy darabig srófolható lesz az árfolyama, de aztán össze fog omlani az egész, mert igaz hogy az utóbbi 10 évben volt nekik kb. két nyereséges negyedévük, de az osztalék ettől persze még mindig nulla.  

Előzmény: Frimen_ (37250)
Mono SE Creative Commons License 2020.12.13 -2 0 37254

"Miért jársz ide, ha láthatóan rugdosnak? Troll vagy, és szeretsz rombolni? Szereted, ha szopatnak? Buta vagy? Ezek kombinációja?"

 

Az a problem, hogy mindezeken túl a csávó valójában kommunikációképtelen: nem ismeri fel azt a médiumot sem, amin a saját nyomorát megoszthatná a hasonló szinten lévőkkel.

 

És mivel nem ismeri fel a lehetőségeit, még azt képzeli mártírmódjára magáról, hogy őt elnyomják. Miközben az egész odáig fajul, hogy már tényleg nem akar egy légtérben lenni vele senki, még duplaszűrős vegyvédelmi gázálarcban sem, mert olyan penetránsan ostoba és erőszakos, hogy már fertőz.

 

Ezt kurva nehezen magyarázod el a moderátornak is, mert a modi eseti, pillanatnyi állapotok szertint mérlegel, de nem tekinti át az időben zajló folyamatokat, főleg nem egy defektes troll esetén, hiszen neki is "jogai" vannak.

 

Ugyanez auffiderzén, alias csárlisín, alias sos11, alias akárki, mert tömegszerűen elárasztotta fikanikkjeivel audiolandot, velük együtt a primitív italodiszkós, buffogóhangszórós színvonallal. 

Előzmény: Bertrand de Beaufourt (37247)
Alex Raps Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37253

Abban a típusú piacban is van píz, de azt a kissínaiak már lenyúlták. Szóval "A" másik piacot kellene megcélozni.

Előzmény: Jolida (37248)
Bertrand de Beaufourt Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37252

"Na most a helyes bekapcsolási sorrend az mindig az, hogy utoljára kapcsoljuk be a főkészüléket."

 

Ez hülyeség, amikor ráadom a tápot a Focusrite hangkártyámra akkora peaket tol ki magából, hogyha be lenne kapcsolva a hangfal, kikönyökölne a lengőtekercs belőle, tehát hangfalakat kapcsolom be utoljára. 

Előzmény: XNC (37237)
Alex Raps Creative Commons License 2020.12.13 -1 0 37251

Mi is tudnánk ebben a minőségben hangszórót gyártani ha akarnánk. Ahogy nézem a beruházási költség az ingatlan nélkül 300 millióban megállna. Kellene hozzá 8-10 asztalos (inas és mester együtt) és azt már csak Te tudnád megmondani talán, hogy kb. hány fő a vállalkozás technikai fejlesztési és kivitelezési oldalára. Csak úgy ütne nagyot ha a-tól z-ig mindent mi fejlesztenénk és ezek a fejlesztések csak a kész hangfalakban kerülhetnének ki a kereskedelembe.

A marketing pedig egy másik tészta. Esetleg érdekelne valami ilyesmi?   

Előzmény: Mono SE (37246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!