Keresés

Részletes keresés

hagens Creative Commons License 2019.09.07 0 0 467

Sziasztok!

A K Dávid újra le akart csapni, most konkrétan rám! Hirdetést tettem fel hogy keresek egy alkatrészt! Arra kaptam tőle a meg keresést, fel ajánlott egy nagyobb értékű dolgot amiben van ilyen alkatrész, hogy vegyem meg. Nem is kell mondanom hogy bagatell áron. A személyes átvételt preferálta, mivel tudta hogy nem fogok 500Km -ert utazni érte. De persze szerintem az sem igaz hogy Győri. Mondtam legyen posta, persze megfelelt neki, utaljak 30e Ft ot, és ő küldi. Ekkor kerestem rá a neten a nevére meg a szla számára, szerencsére ebbe a csoportba már foglalkoztatok vele. Ezért úsztam meg az ablakon való pénz kidobást. Amúgy lett volna egy barátom aki Győrön keresztül jön haza, írtam is neki, de erre már nem válaszolt! Szóval vigyázzatok vele, senki ne utaljon neki! Egy csaló! Szép napot mindenkinek!

Előzmény: bomba192 (455)
colt2x Creative Commons License 2019.09.04 0 0 466

Ja, nekem kb. csak azok tűnnek el, amik régiek, innen gondolom, hogy archiválja.

A nálad eltűnő dolgokra inkább az lehet a magyarázat, hogy a másik fél törölte a beszélgetést - pl. nálam nem törölte ez a "K. D." .  Néha írok neki valamit, hogy megmaradjon a chat. A legkorábbim augusztus eleji.

 

A "nyilvánvaló csaló" meg azért nem megy addig, amíg nincs belőle büntetőügy, mert akár valaki vissza is élhetett más adataival, stb... (A te adataidat is terjeszthetnék azzal, hogy egy csaló adatai...) És azt mi nem tudjuk. A bankszámlaszámból pár karaktert kivéve azonban még bőven azonosítható marad, hogy az a számlaszám-név páros volt-e használva átverésre, és mégsem sért SZJT-t. (pl. a Paypal sem írja ki a teljes számlaszámod,  akkor se, ha a saját profilodat nézed).

Különben egyszerűbb lenne ilyen esetekben a fórum szabályzatába is beletenni, mit hogyan lehet kiírni.

 

Jófogástól, ilyesmiktől meg mit várunk... Én is csak zsákbamacska jelleggel használom ezeket. Másra nem is valók. (De amúgy a Vaterától is kiráz a hideg.)

 

 

Előzmény: Indapasszoddal2 (465)
Indapasszoddal2 Creative Commons License 2019.09.02 0 0 465

Érdekes ez az archív, mert pl a júniusi üzenetváltásaim megvannak az üzenetek között, csak ez nem. Még olyannal is van aki már nem is tag, szóval azt se lehet hozni kifogásként, hogy a törölt tagokkal történő üzenetváltások törlődtek/archiválódtak. Akkor ezzel mi van?

A másikkal egyetértek, de engem nem érdekelnek egy nyilvánvaló csaló személyiségi jogai. Ha csak egy embert nem tudott átverni azért, mert a leendő áldozat itt az üzletelés előtt látta a számlaszámát/nevét, már megérte. Én is minden egyes üzlet előtt rákeresek az illető telefonjára, mail címére, nevére és számlaszámára, mert ilyen a világ. Mivel azonban a SZJT miatt minden oldal összecsokizza a gatyát egy lehetséges per miatt, már ez a védelem sincs a vásárlóknak.

Ezért kell otthagyni a jófogást és az összes hasonló "mosom kezeim" oldalt a francba és ott üzletelni, ahol létezik és működik az értékelés rendszere.

Előzmény: colt2x (464)
colt2x Creative Commons License 2019.08.30 0 1 464

Értsd : nem törlik, csak nem látod, mert archívban van.

 

Az Index meg azért törli a hozzászólásokat, mert konkrét adatok vannak benne, és senki nem tudja, hogy nem rágalmazás-e. (Ezért kell magát K. Dávidnak nevező személyt írni, és nem az egész bankszámlaszámot, amit megadott, ebbe már kevéssé lehet belekötni.)

Előzmény: Indapasszoddal2 (462)
colt2x Creative Commons License 2019.08.30 0 0 463

A Lófogás nem törli a beszélgetéseidet. Egyrészt kötelesek adatot szolgáltatni, ha hatóság kéri őket, másrészt technikailag nincs olyan adatbázis-kezelő, ami valóban töröl rekordot, leglábbis SQLite-nál komolyabb nincs. Az üzenetváltások csak archiválódnak gondolom (általában így működik), és ha kell, akkor előássák.

Nehezebb azt azonosítani, hogy akivel beszéltél, az milyen IP-ről írt, és utána azt lekérni a netszolgáltatóktól, hogy az az IP kinél volt akkor. A banki adatok egyszerűbben használhatók.
Mondjuk azt is kétlem, hogy a yard IP alapján azonosítaná (bár nem lenne hülyeség).

Előzmény: Indapasszoddal2 (462)
Indapasszoddal2 Creative Commons License 2019.08.30 0 0 462

Mivel a bűnözőknek személyiségi jogaik vannak, a korábban leírt k. dávidos adatokat törölték. Így legalább többeket lehet átverni. A jófogásos üzenetváltásaim is mind törölve lettek, így már bizonyíték sincs arra, hogy ki és mivel akart átverni. Ezzel a jófogás biztosította magát, ők nem tudnak semmiről hisz náluk aztán nem elérhető semmiféle adat, amit a rendőrség kikérhetne a nyomozás során.

Részemről a jófogást és a hasonló oldalakat örökre elkerülöm, mert nincs mögöttük senki. Még bejelenteni és letiltani se lehet nyilvánvaló csalókat.

Marad az Ebay, Vatera, Paypal és bankkártyás fizetés és a személyes átvétel még akkor is, ha kicsit drágább.

colt2x Creative Commons License 2019.08.29 0 0 461

Akkor szerintem már bőven vagyunk hárman. Ez jóóó :)

Előzmény: sparta300 (450)
colt2x Creative Commons License 2019.08.29 0 0 460

Hello,

 

Én is áldozat vagyok, fel is jelentettem már.

 

Akinek volt ezzel a manussal baja, az szóljon e-mailben, vagy privátban, és megadom a feljelentésem azonosítóját, ha ezt megadjátok a rendőröknek, akkor könnyebben azonosítják az esetet. (Index fórumot nem szoktam nézni.)

 

A feljelentés menetéről itt egy egész jó leírás :

https://logout.hu/cikk/rendorsegi_feljelentes/teljes.html

Nekem mondjuk nem volt ilyen atom hosszú várakozási időm, gyorsan ment. Csak nyomtatva kérték a bizonyítékokat (beszélgetést screenshotoltam, látszott az óra, stb.) , és a banki utalást is nyomtattam. Ugyanakkor érdemes pendrive-on is bevinni, hátha éppen azon fogadják szívesebben .

 

A feljelentésben ismeretlen tettest hivatkozzatok meg, aki K D néven mutatkozott be - simán használhat álnevet.

Előzmény: tibcsike001 (456)
Carina_S Creative Commons License 2019.08.25 0 0 459

Csalókkal szemben az egyetlen hatásos védekezés, ha telefonos vagy facebook-os elérhetőséget kérünk az eladótól, és ha az illető ezt hajlandó megadni, akkor garantáltan nem csaló. Ez pedig alapvetően csakis az adott embertől függ.

 

Viszont ami valóban a Jófogás-oldal számlájára írható, azok a szoftverhátterük működési hibái... .. . Pl.: én tegnap üzentem az eladónak, és az oldal üzenet-láttamozó rendszere ezt írja ki:

 

"Az én kérdésem az eladóhoz..."

Megírva: Tegnap, 15:21:16

Olvasta: Ma, 03:03:27

 

"Az eladó válasza..."

Megírva: Tegnap, 21:32:15

 

"Az én viszontválaszom erre..."

Megírva: Ma, 13:19:33

 

Vagyis az eladó a Jófogás rendszerórája szerint már tegnap este, vagyis öt és fél órával hamarább tudott válaszolni arra az üzenetemre, amit én az ő válaszához képest csak öt és fél órával később írtam meg! :DD

 

Másik eset: Rámegyek a hirdetésre, megnézem az eladott tárgy képeit, és mivel minden oldalt telenyomnak a Jófogás-oldal szakemberei az "ad.advertikum.net"-es reklámszemetekkel, ezért emiatt az első képre kattintva még az első kép nagyítódik ugyan ki, de mivel közöttük sorrendben sorra kerül a reklám képe is, ezért a második vagy a harmadik kép kinagyításakor már nem az ehhez tartozó nagyított kép, hanem a reklám képe jelenik meg; az ehhez tartozó nagyított kép csak a képsor továbbgörgetése után jelenik meg... .. ! :DD -- Itt ezt a zavart egyérteműen az oldal reklámmániája idézi elő!!!!

 

Ezen felsorolt hibák pedig már mind olyan szoftveres hibák, amelyek a Jófogás-oldal "szakembereinek" a "szaktudását" minősítik!!!

bomba192 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 457

Szia írj nekem email és el mondom engem is át vert a Kovács Dávid

Előzmény: tibcsike001 (456)
tibcsike001 Creative Commons License 2019.08.21 0 0 456

üdv. Engem is átvert ez az Kovács Dávid nevezetű ember. Hogyan tehetném meg a feljelentést? Valakinek van infója róla?

Előzmény: sparta300 (450)
bomba192 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 455
Le iroma cimem goku0955@gmail.com
Előzmény: sparta300 (454)
sparta300 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 454

Nem tudok róla semmit,se címet se tel számot.a Jófogáson üzengetek neki.innen hogyan érem el az emil címedett?probáltam nem jött össze.

Előzmény: bomba192 (453)
bomba192 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 453
Neked esetleg nem adta meg a telefonszámát ??? Emailba rám tudnál irni mert lenne egy két kérdésem
Előzmény: sparta300 (452)
sparta300 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 452

Három főnek kell feljelenteni ahoz , hogy érdemben foglalkozzon vele a rendőrség az alatt csak szabálysértés , 3 vagy a fölötti már büntetőjogi felelőség mivel az már üzletszerű átverésnek minősül.Én már 1 hete feljelentettem.Július 23 óta várok egy erősítőre, ahogy átutaltam a pénzt nem nagyon válaszol , hiába keresem nem elérhető.Remélem többen megteszik a feljelentést ,hogy másokat ne verjen át.  

Előzmény: bomba192 (451)
bomba192 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 451
Én holnap fogom meg tenni és én is nagyon remélem hogy mások is feljelentik
Előzmény: sparta300 (450)
sparta300 Creative Commons License 2019.08.14 0 0 450

Üdv.én meg tettem a feljelentést Kovács Dávid ellen.ha 3nál többen teszik meg az már bűncselekménynek számit.tehát nyugodtan tegyétek meg.különben soha nem veszik elő.

sparta300 Creative Commons License 2019.08.06 0 0 447

Üdv.indapasszoddal2 ,veled szeretném a kapcsolatot fel venni.engemet is át vert a K.D.esetleg egy telefon számot ha tudnál,vagy címet,meg köszönném.meg teszem ellene a feljentést hogy jó legyen neki is.

 

triker Creative Commons License 2019.08.05 0 0 446

Szia, a háztól-házig egy nagy humbuk. Megrendeltem a szolgáltatást múlt hónap 27.-én és a mai napig nem történt meg a szállítás. Reklamációra csak ígérgettek, vagy egyszerűen nem is reagáltak. 

Egyszerűbb direktben eladónak-vevőnek egymás között megegyezni, kizárni a háztól-házig szolgáltatás tehetetlenségét.

Előzmény: Hublot44 (445)
Hublot44 Creative Commons License 2019.08.03 0 0 445

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy ha megrendelek egy terméket a jófogáson háztól házig szállítással,akkor az eladó a jóváhagyás előtt emelhet árat?Konkrétan ma reggel megrendeltem a terméket 15000+2390(házhoz szállitás)Ft-ért,még semmi választ nem kaptam,de a termék már 17390+2390Ft-ért van fent.Ez legális?

quasi13 Creative Commons License 2019.07.30 0 1 444

Többmindent sikerrel eladtam és többször rendben vásároltam már az oldalon. Amíg ingyenes volt, jól működött, pár biztonsági feature hiányában. Amióta az új tulajdonos fizetőssé kezdte tenni, az elvárható fejlődés helyett csalódást okozó a működés, értékelhetetlen a kommunikáció, érthetetlen az üzleti stratégia. A piac természetesen megoldásért, alternatíváért kiált.

Durban Poison Creative Commons License 2019.07.16 0 0 442

Most először próbálok egy hirdetést feladni a jófogáson.Regeltem ,feltöltöttem a képeket,stb,de a végén elakadtam,mert nem tudok továbblépni a következő üzenet után:

 

"Tájékoztatunk, hogy Üzlet-szolgáltatás kategóriában az újonnan feladott hirdetések ára nettó 900 forint (bruttó 1 143 Ft), amit a következő oldalon tudsz kifizetni. Ez más kategóriában feladott hirdetéseidet és a már feladott, aktív Üzlet-szolgáltatás hirdetéseidet nem befolyásolja."

 

Milyen "következő oldalon"?Nincs semmiféle link/tovább gomb,semmi.Próbáltam másik böngészővel,kikapcsoltam az adblock-ot is hátha látni a továbblépési lehetőséget ,de továbbra sem értem,hogy mi a ló... van.Én vagyok hülye,vagy az oldallal vannak gondok?

TonyZZZ Creative Commons License 2019.07.16 0 0 441

Egy nagy rakás szánalmas szar az egész! Jó lenne valami normális platformú normális szabályozású hirdetőportál végre megjelenne a piacon és letakarítaná ezt a gagyi fost! 

tincsi11992 Creative Commons License 2019.07.10 0 0 440

https://www.jofogas.hu/szabolcs_szatmar_bereg/Uzletbol_Rgh_Xbox_360_FAT___Slim___E_20_1000GB_gepek_garanciaval_89740744.htm

Ettől az embertől senki ne vegyen semmit. Nekem is hazudozott össze mindent. Rendeltem tőle egy xbox-ot. Azt mondta hogy már volt ott a futár de nem mentünk ki a csomagért. Ezt kétszer is eljátszotta. Aztán elküldte a feladóvevényt hogy ő igenis elküldte, de aztán bementünk a postára és közölték hogy még aznap adta fel, mikor már vagy 80x telefonáltunk rá hogy hol van a csomag.

bachterman Creative Commons License 2019.05.27 0 2 439

a szarfogás egy tipikus balkáni tróger, multi által felvásárolt kisvállalkozás. személyeskedő és kicsinyes, saját szvsz-ükkel takarózó jellemtelen kis senkik által a szaron kormányzott, alig-alig működő, szánalmas, tákolt cms-sel féllábon bicegő oldal.

 

nem lehet jelenteni a hibás vagy gyanúsan átverésszagú hirdetéseket, az összes új hirdetést el kell fogadja egy biorobot, kivéve, ha feketeseggű vagy, mert akkor az ügyfeles csopvez szopat meg valami mondvacsinált indokkal, amit a használati feltételeiket kitekert módon értelmezve sem lehet felfogni.

 

a mobilos felület egy katasztrófa, a keresés szintén. előbbinél nem lehet sorrendbe állítani, utóbbi csupa irreleváns találattal bosszant.

 

shitbed classified, mert megérdemeljük.

Szedlakne Creative Commons License 2019.05.23 0 0 438

Sziasztok!

Delutan 3 körül akartam belépni az oldalra, amin az állt , ha ezt az üzenetet látom, küldjem el az IP címem az ügyfélszolgalat részére. 5 körül felhivtam öket, addigra megoldódott a probléma is, a kezelöhölgy azt mondta, nem tudja elmagyarázni kièrt van ez, az emailes kollegàk csinálnak valamit(?!) , de ha megoldódott vegyem tàrgytalannak. Kerte mástól is már az IP-t? Semmilyen normalis magyarázatot nem kaptam az ügyfélszolgalaton es engem zavar miért lehetett ez. (Nem küldtem el,magatól megjavult)

Törölt nick Creative Commons License 2019.05.23 0 0 437

A jófogás mostanság már egyre trükkösebb!  Ugyanis előre lehet sorolni a hirdetésed fizetés ellenében de néhány óra elteltével még ha nem is adnak fel újabb huirdetést már újra elé tesznek néhány hirdetést és máris ismét lejebb kerültél. Megkell hagyni ügyesek és be is dőlnek nekik sokan. 

Carina_S Creative Commons License 2019.04.22 0 0 436

Dehogyis körülményes! Jelentkezés után egy-két nap alatt fel vesznek, és utána az adok-veszek irányban, tehát mindkét irányúlag egyaránt szabad a pálya. Próbáljad csak ki! ;-)!

Előzmény: cskak (435)
cskak Creative Commons License 2019.04.05 0 0 435

Ez körülményes baromság.

Előzmény: Carina_S (415)
prs Creative Commons License 2019.04.04 0 0 434

Törölni a régit én is simán tudtam. :-)

 

Miben csináltad? Én FF-ben és Chrome-ban. Ott tuti az alábbiak szerint ment.

Előzmény: Airbag. (433)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!