Keresés

Részletes keresés

pajaci Creative Commons License 2018.09.04 0 0 2989

A telekom hozzám optikát húzott be. 1000Mbit-es net + 2 HD TV. Minden tökéletes.

Előzmény: Törölt nick (2987)
v_lacika Creative Commons License 2018.09.03 0 0 2988

ez mind szép és jó de hova a tökömbe menjek ha nálunk a t-az egyetlen szolgáltató?

Előzmény: Törölt nick (2987)
Törölt nick Creative Commons License 2018.09.03 0 1 2987

EZT már nevezem, a kitolás magas foka. Amikor az előfizetők  befizettek a HD csomagra, magától értetődő volt, hogy amint jönnek az új HD csatornák, nyilvánvalóan a HD  csomag részét képezi. Most akkor KETTŐ HD csomag lesz? Amúgy mióta a 4K televíziók elérhetővé váltak, azokon a nagy képátló miatt csak a HD adás élvezhető. Az SD nem, mivel nem tudja jól kitölteni a képernyőt. Jó lenne észbekapni, és hozni a HDE csatornákat, mert az emberek elmennek máshova, miután a DIGI egyre több helyre húzta be az optikai kábelt, Ezt minden további nélkül akár öt fele is el lehet osztani, és a képminőség kitűnő marad( öt szobában 140 csatorna, nem egy set top box, és mellette a gagyi csatornák).

Előzmény: Proart (2980)
Titanium101 Creative Commons License 2018.08.31 0 0 2986

Köszi!

Előzmény: pajaci (2985)
pajaci Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2985
Előzmény: Titanium101 (2984)
Titanium101 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2984

Talán logikusan, de arra következtettem, hogy itt azért sok olyan ember van aki szereti/közel van a házimozi világához, valamint nincs ilyen konkrét témával foglalkozó topic az indexen sajna :)

Előzmény: blg (2983)
blg Creative Commons License 2018.08.30 0 1 2983

Hát ez biztos nem a megfelelő topik. Elolvastad egyáltalán a topik címét??  

Előzmény: Titanium101 (2982)
Titanium101 Creative Commons License 2018.08.30 -1 0 2982

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy most tervezek venni egy ikerházat, és a közös fal hangszigetelésében nem bízom.
Mivel imádok házimozizni az lenne a fontos, hogy telibe behangszigeteljem azt a falat, ami közös. Szerencsére a közös fal a tetőtérben tovább megy egészen a ház tetejéig így a tetőtér nem nagyon vezetheti már át a hangokat. Az lenne a cél, hogy ne zavarhassak a túloldalt nagyon senkit és természetesen nem baj ha visszafele is működik a dolog, ők se hallatszódjanak át hozzám. Alap terv az lenne, hogy hangszigetelő anyagot a falra, és arra rá gipszkarton, igaz a szoba kisebb lesz de ha a hatás jó lesz akkor nekem megéri.

Mit tanácsoltok, mivel lehet megoldani? Nem hiszem, hogy alap hétköznapi hangszigetelő kell mert a házimozi más tészta, ott a mélyek azért ott vannak ( tudom 100% szigetelő emberi mértékkel kifizethető szigetelőanyag nincs ) de amit lehet elkövetnék, persze ha megéri az árát. Ha nem ez a megfelelő topic akkor a megfelelőbe egy link is segíthet

bendeguz90 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2981

Azért elnézve, hogy milyen csatornák kerültek bele ebbe az új HD kínálatba nem fognak érte tolongani az emberek. De mindegy ez valahol a Telekomot is minősíti. 

Előzmény: Proart (2980)
Proart Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2980
Úgy néz ki, nem. Aki átvált az új csomagra, az kapja meg, plusz jár a csomaghoz a moziklub szolgáltatás. Kb. egy ezressel lesz drágább a mostani csomagnál. Ha jók az infók.
Előzmény: bendeguz90 (2979)
bendeguz90 Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2979

Kár, hogy a Spíler2 nem jön! Viszont, akinek Szuper családi HD csomagja annak is részét képezi a csomag?

Előzmény: Proart (2978)
Proart Creative Commons License 2018.08.30 0 0 2978

Szeptembertől új IPTV csomag jön, jelentős HD kínálat bővüléssel, ezek várhatóak, legalábbis a Műsorújság alkalmazás szerint:

Fishing & Hunting HD
Stringray Classica HD
DOQ HD
Mozi+ HD
MTV Live HD
Euronews HD
Ozonetv HD
Lifetv HD
Filmcafé HD

pajaci Creative Commons License 2018.08.29 0 0 2977

Bekapcsoltam a TVGO-t, a forma1-et nézném rajta a hétvégén. Mennyi adat kell neki óránként?

Nores Creative Commons License 2018.08.16 0 0 2976

1 hónap után meg is jött a száma, 9000, de még 11 ezer Ft-on is túl, 13 500-nál állt meg.

Néztem nagyot, hogy most mi is van?

 

Csak annyi, hogy a telefon belföldi opciót nem tették rá az alap díjcsomagra (talán nem is lehet hozzá? DE akkor szóljanak róla!), így az egy hónap alatt már 5500 Ft-nál jár a telefon forgalom díja.

 

Már nem először fizetek a hibájukból extra költséget!

Előzmény: Nores (2965)
pajaci Creative Commons License 2018.08.09 0 0 2974

Én optikán viszem a hangot, nem hallok óriási különbségeket.

Előzmény: zsoli02 (2972)
blg Creative Commons License 2018.08.09 0 0 2973

Az IPTV-n minden csatornán digitális a hang.

 

Az AAC és AC3 kódolású hangsávok között szoktak mások hangerőkülönbségre panaszkodni, de én ezt nem hallom most. (Cisco 2231 + Denon erősíto HDMI-vel). 

Előzmény: zsoli02 (2972)
zsoli02 Creative Commons License 2018.08.09 0 0 2972

Sziasztok,

egy gyakorlati kérdésem volna. Adott egy CISCO 6030 IPTV box, amely HDMI-n keresztül kapcsolódik egy ONKYO erősítőhöz, és az után a TV-hez.

 

Az a problémám, hogy azon a csatornákon, ahol digitális a hang, sokkal magasabb az audio jelszint, mint azokon, amelyeknél sima. És emiatt csatorna váltáskor óriási hangerő szint különbségeim vannak.
Másnál nem fordul elő ilyen? Lehet ezt esetleg valahol állítani?
Esetleg ha optikain vinném a hangot, az jelenhet megoldást?

 

Előre is köszönöm, ha valakinek van ötlete.

bendeguz90 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 2971

Nagyon kemény, amikor már át is rakták a MOTO-GP aktuális fordulóját az újonnan induló 2-re. Azért kösz, hogy válaszoltál!

Előzmény: Proart (2970)
Proart Creative Commons License 2018.08.07 0 0 2970
4 nappal a csatorna indulása előtt még nem lehet tudni, hogy lehet-e majd nézni egyáltalán valamelyik szolgáltatónál.
Előzmény: bendeguz90 (2969)
bendeguz90 Creative Commons License 2018.08.07 0 0 2969

Spílerek érkezése várható lesz vagy megint hónapokig kell várni rá?

v_lacika Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2968

8900-at perkálok.ugyanezért.felvétel opcio nélkűl.

Előzmény: Ordas (2963)
v_lacika Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2967

gondolom itt a vakokra és sűketekre gondolt.

Előzmény: pajaci (2964)
Ordas Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2966

Nekem is első 3 hónap olcsóbb. Összesen 6030 Ft.

Előzmény: Nores (2965)
Nores Creative Commons License 2018.07.31 0 0 2965

Én is most hosszabbítottam, két telefon vonallal és egy új routerrel tudják adni a gyorsabb netet (talán 50 Mbps).

 

Egy év kötelezettség, és az első három hónap kedvezményesebb áron van (11 ezer helyett 9000).

Előzmény: Ordas (2963)
pajaci Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2964

Ha nem méteres betűkkel írsz, akkor szerinted nem tudjuk elolvasni?

Előzmény: imre.szakaly (2962)
Ordas Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2963

Én most hosszabbítottam t-vel, mert lejárt a szerződés.

 

Ami volt:

ADSL net (5Mb/sec), hoppá díjcsomagos telefon, IPTV családi csomag felvétel opcióval. Bruttó 8900 Ft volt havonta és sosem használtuk ki teljesen az 5000 perces beszélgetést a vonalason (kb. 1000-et használtunk le)

 

Amikor lejárt a szerződés, érdeklődtem Diginél:

1000 Mb/sec net (mi a fasznak?)

vonalas telefon

digitális TV

4800 ft, de

- nincs felvétel opció és nem is lehet

- nincs egy perc beszélgetés sem a telefonban, így nekünk minőségi romlás lett volna és a valós ár a telefonos beszélgetés miatt kb. 1000 x 6 + 4800 = 10800. Tehát drágább, mint a Té.

 

Érdeklődtem T pontnál személyesen. A régi T-s csomagot 11.000-ért adják, de egy 50 megás kábel nettel. Mondtam magamban a lónak a faszát. Netre felmentem: amit személyesen 11-ert adtak, ott csak 9815 Ft. Egyre jobb.

Bementem újra személyesen: megint 11.000-t mondtak. Ekkor előcsaptam a netes árat. Kis gombnyomogatás egyedi kedvezmények, máris 8900-ért tudták adni:

hoppá díjcsomagos telefon, családi IPTV + felvétel opció, 30 megás ADSL. Megkötöm. Persze, hogy elsunnyogták a kedvezményt, vmi 10 ezerért akarták adni (mert persze papírt nem adtak, csak 2 nappal később emilen).

 

Felhívtam őket, elküldtem az anyjukba és megkaptam T-től immár a negyedik árat: 8625 Ft, 30 megás ADSL, stb...

 

Kicsit ütni kell őket.

 

Műszakilag stabilok, amióta havonta újraindítom a beltérit: sosem volt baj. A digi nekem kb. 20%-kal drágább. Maradok tés.

imre.szakaly Creative Commons License 2018.07.30 0 0 2962

A T-Home IPTV-ről iszonyatosan megvan a véleményem: mely szerint ez egy nagyon béna társaság!!!

 

A történet ott kezdődik, hogy csináltak egy szoftverfrissítést...

Ez kinyírt mindent...egy beltérin csatornát váltottam a másik lefagyott.

Bejelentettem, jöttek, kicserélték a vincseszteres beltérit...minden felvétel oda lett, nem változott semmi!

Bejelentettem, jöttek, a számítógépet okolták, vmit átírtak a router kapcsolatban, azóta a routert nem lehet elérni, de nem változott semmi!!

Bejelentettem, ki sem jöttek, csak visszaállították a beltéri szoftverét a régire...ÉS LÁSS CSODÁT: MINDEN MEGJAVULT!!

SZÓVAL: GIGABÉNÁK!!!

Most:szoftvert frissítettek ( szűköltem, mert vihar alatt, és itt ilyenkor percenként elmegy az áram 5 percre) s bár működni látszik, de ronda, vacak, alig használható!!!

Szóval: "gratulálok" GIGABÉNÁK GYÜLEKEZETE!!!

HA VALAMI MŰKÖDIK ÉS JÓ, AZT NEM KELLENE BABRÁLNI!!!

Csucsu007 Creative Commons License 2018.06.07 0 0 2961

nálunk is meghibásodás miatt vesztek el a felvételek

amikor 2016 novemberében kicserélték a készüléket,

 

viszont az új készülékben 2x akkora lett a tárhely...

 

 

 

Előzmény: Proart (2950)
Törölt nick Creative Commons License 2018.05.06 0 0 2960

A DIGI kábeles szolgáltatónál ily módon csak az általuk kreált ANALÓG adás  képeit tudod felvenni, a hagyományos analóg tuneren. 67 ilyen csatorna van, ÖSSZE-VISSZA  képméretben - egy igényes embernek ez élvezhetetlen.  Viszont a set top box megkerülhetetlen, ilyen a KAON KFC-S660HD . Ez egy nagyon profi , már a HD képet is kitűnően adó box. Ebbe jön a DIGI kábel, és továbbmegy a TV-be. Majd a box SCART, KOMPONENS, KOMPOZIT, S VIDEÓ, HDMI  csatlakozóról megy a TV -be, és így a TV-t nézzük, a másik műsort felvesszük. Nagyon jó set top box a TELEKOM  féle is, DIGI-re átalakítva, de itt csak SD  csatornák vannak.  Tulajdonképp  ugyanaz van itt is mint a Telekomnál: komoly minőséget a set top box AV kimenetéről vehetünk fel, az analóg gagyit el lehet felejteni.  Két set top box esetén, plusz kiegészítve a DVBC 28 csatornáját felvevő boxal, már elég jól lehet dolgozni az asztali HDD felvevővel, ami lényegesen olcsóbb, mintha bérelnénk. Egyetlen hátrány, hogy mondjuk éjszakára programozva csak a beállított csatornáról vesz fel, de a képminőség kárpótól érte.A reklámokat is csak így tudjuk  átugrani (egy 3 órás ökölvívó gálán 90 perc a reklám. Tehát  érdemes a set top boxot beállítani.

Előzmény: sztanyik20 (2958)
v_lacika Creative Commons License 2018.05.05 0 0 2959

jól mondja proart kolléga.set top box-felvételfunkcio,felvétel lejátszása,stb-scart-csatlakozoját őssze kötni dvd-felvevő scart csatlakozójával-dvd-felvevőt ősszekőtni-tv-vel.lejátszani a set-top-box-al a felvet felvételt és felvenni a dvd-felvevő merev lemezére,utána kiirni dvd-re,dvd-felvevővel.csak ezt lehet.amugy a t-is annyival produkált tőbbet a tv-nél hogy most már a szuper családi csomagba tőbb csatornát rakott,de az ár és a minőség változatlan.talán találóbb lett volna a tré home-név.:D.en is mennék a digihez már ha lenne de nálunk sztem a kőzeljövőben nuku hogy lesz.:(.talán-5-8-év mulva.addigra meg már szerintem a-t-is lejjebb visszi a szolgáltatásának az árát ha versenybe akar maradni a piacon.bár ahol nincs más választás,mint ahogy nálunk is ott gáz van.:(

Előzmény: dyz (2956)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!