Keresés

Részletes keresés

W.L. Creative Commons License 2022.12.30 0 0 8246

 

Előzmény: W.L. (8245)
W.L. Creative Commons License 2022.12.30 -1 0 8245

Helo!

 

Biztos, hogy te nem Szingapurban jartal veletlenul? ;-)

 

Mert bar Bali, kulonosen a deli uduloovezet, valoban joval tobb kozponti penzt es odafigyelest kap, mint Indonezia sok mas regioja, azert en lattam Denpasarban szemetet es katyus utcakat is boven.

Spec most is Denpasarban vagyok, es tolem 10 meterre van egy jokora horpadas az aszfaltban, es a szokasos szemetmennyiseg az ut szelen.

Nyilvan mondjuk Renonban, ahol a kormanyhivatalok vannak, jobb a helyzet.

Előzmény: tyler-durden (8244)
tyler-durden Creative Commons License 2022.12.29 -3 0 8244

Hello. Nem sokat voltam Balin, mert rögtön átmentünk Nusa Penidára, de amit Baliból láttam, az Denpasar és közvetlen környezete. Ami ebből számomra kitűnt, hogy mennyire tiszták az utcák és simák az utak. Mintha most készültek volna el, sehol egy kátyú vagy gödör. Az embernek az volt az érzése, hogy ezek jobb állapotok, mint Európában. A kikötő épületének padlójáról is enni lehetett volna, a wc csillogott villogott. az egész idő alatt, ami egy délutántól másnap délelőttig terjedt, mindössze 1 darab palackot láttam eldobva. Azért Penidán már más votl a helyzet és sejtem, hogy ez a turisztikai központ, meg hogy ide megy a legtöbb pénz, de azért valljuk meg, nyugat európa turisztikailag felkapott helyei sem néznek ki így, és ott is sok már a szemét. Azt is gondolom, hogy a sziget belsejében más a helyzet, de azért nekem ez mellbevágó volt. Tilos szemetelni, vagy erre extrán odafigyelnek, vagy mi lehet ennek az oka, hogy ennyire rendben van ott minden? vagy ennyire javul már a helyzet délkelet ázsiában?

Előzmény: W.L. (8241)
W.L. Creative Commons License 2022.12.28 -2 0 8243

Szerintem 2 gyerekkel kulonosen megfontolando, hogy motorok helyett inkabb egy kocsit bereljetek.

Az a gyakori koltozkodeseket is jelentosen megkonnyitene, es ugye esoben sokkal jobb.

Nem tudom, mikor jonnetek, de Balin a mi telunk az esos evzak, es konkretan most mikor ezt a valaszt irom, itteni udi szerint reggel 6 fele is szakad az eso.

Előzmény: adventure01 (8242)
adventure01 Creative Commons License 2022.12.28 -1 0 8242

Köszi a választ!

 

Hát igen két gyerkőc van, nem tudom mennyire bírnák az egész napi motorozást. 

 

Megnézegetem azokat a helyeket amiket írtál. :-)

Előzmény: W.L. (8241)
W.L. Creative Commons License 2022.12.21 -3 1 8241

Helo

 

Elso reakciom az volt, hogy minek 3-4 naponta koltozkodni, mikor motorral Ubudbol a sziget legnagyobb resze meglatogathato 1 nap alatt.

Aztan irod, hogy napi 1,5 orat szeretnetek csak motorozni... huhh. Az szerintem nagyon keves, egy iranyba kb 45 perc. Bar a sziget nem tul nagy, eleg hegyes, az utak gyakran kacskaringosak es a forgalom is nagy lehet. Mikor mi motorral jartuk be Balit, inkabb egesz nap uton voltunk - persze jo sok megalloval. Igy mar erthetobb, miert koltozkodnetek olyan surun.

 

Igy elsore talan ezeken a helyeken megszallva jarnam be a szigetet rovid egynapos kirandulasokkal:

Kuta vagy Sanur

Ubud

Batur-to

Candidasa vagy Padangbai

Tirtangangga vagy Amed

Lovina

Munduk vagy Bedugul

Es a vegen ujra a repter kornyeke

 

Ezek a helyek a sziget legtobb regiojat lefedik, kiveve a nyugati csucskot, ami elegge kiesik es ahol ugyis keves a latnivalo.

Előzmény: adventure01 (8240)
adventure01 Creative Commons License 2022.12.20 -3 0 8240

Sziasztok!

 

Mi 1 hónapra megyünk Balira. Motorokat fogunk bérelni, azzal szeretnénk közlekedni. Úgy döntöttünk, hogy nem egy helyen szállunk meg, hanem akár 3-4 naponta "költöznénk", hogy minél többet lássunk a szigetből. 

 

Ha esetleg valaki hasonlóan csinálta már, nagyon hálás lennék ha megírná az ő útitervét. 

 

Fontos kérdés merült fel bennem, hogy kb hány km-t lehet motoron megtenni egy nap kényelmesen? Mondjuk max másfél órás utazással? 

 

Például Ubudtól mennyire van motorral a tengerpart?

 

A válaszokat előre is köszi!

OrszágosKéktúra Creative Commons License 2022.11.05 -3 1 8239

Októberi ár Pertamax 13900 a nagy kutakon.

Előzmény: R.Zs. (8231)
Cichlid15 Creative Commons License 2022.09.27 -2 0 8238

Bocsánat a helyesírási hibákért, siettem, de a lényeg szerintem átment:)

Előzmény: Cichlid15 (8237)
Cichlid15 Creative Commons License 2022.09.27 -4 2 8237

Szia,

most jöttem meg tegnap Baliról. Az hogy mennyit költesz egy nap az rajtad múlik főként. Mivel az üzemanyag árak ott elmentek ezért most egy napra egy sofőr reálisan 600 000 körül van attól függően mennyire messzire akarsz menni. De ennyiből normál menettel meg van egy sofőr ez kb 8 órát jelent és olyan 2 órányi távolságot ha egyben autózzátok le.

 

FONTOS: amin tudsz spórolni az a taxizás. A hotelek és a taxik sokszoros árakon próbálkoznak vinni, DE töltsd le a GOJEK alkalmazást és onnantól kezdve fele-harmad áron mész mindenhova.

Ubud környékén pár kilométeres utakat 30- 50 000 körül megúsztuk, volt hogy messzebb mentünk 15-20 kilométerre akkor fizettünk 110 000-et.

Ha hotelben kérsz taxit vagy utcán szereznek neked, akkor sokszoros árra készülj.

 

Kaja: 

Ez nagyon attól függ mennyi a fogyasztásod. Őszinte leszek, nekem ezek a nasi goreng adagok kevesek.  Kevés benne a hús, nem sok az egész.

Én úgy hogy jól laktam warungban és gyümölcs dzsúszt ittam, desszert is volt valami olyan 250 000 körül jött ki 2 főre.

Mikor elegünk lett egy picit a warungos kajákból, akkor olyan 450-500 000 körül sajátunk színvonalas éttermekben, akár olaszt vagy mást. DE staeket, bélszínt ebből nem kapod meg. Azoknak az ára tányéronként 250 000. Üdítők 20-30 000 egy kis dobozos kóla, Fanta ilyesmi de ezek a 2.5 decisek!

Koktálok 80-100-120 000. Happy hournél 2 kapsz ennyiért.

 

Belépők: Majd mindenhol már minimum 40 000 a beugró, ezzel kalkuláljatok, valahol 80 000 is van. De a legtöbb a 40 000 fejenként erre számolj és nagyon nem nyúlsz mellé.

 

Alapvetően nagyon jó árak vannak még mindig a szigeten. Mi amikor sofőröztünk belépőztünk olyan napi 1 500 000-et költöttünk de mi 2 alkalommal is éttermeztünk, meg koktéloztunk is.

Mikor csak úgy jöttünk mentünk napi 5-600 000 dől megvoltunk. Amit megkívántunk megvettük, megettük, megittuk. Tehát mi így csináltuk.

Ez kb. 40 EUR naponta 2 főre! Ez lóxar! Nem nagyon tudok olyan nyaralóhelyet mondani ahol ennyiből ezt megcsinálod. Legtöbb helyen csak egyetlen étkezésre többet hisz ott 2 főre. Jó mi is ettünk olyan helyen ahogy egy vacsoránk volt ennyi de ilyen volt 2 alkalom  a 12 nap alatt.

 

Azt gondolom Bali még mindig nagyon olcsó. Ugyanezt a stílusú utazást nem tudnám megvalósítani ilyen hotelárakkal és ilyen napi költségekkel akárhogy gondolkozom pedig megfordultam pár helyen már Ázsiában is. Mindemellet Bali csodálatos. Az atmoszféra, a környezet, az emberek kedvessége. A legjobb helyek egyike ahol valaha jártam.

Előzmény: Gerti79 (8234)
kucing Creative Commons License 2022.09.23 -3 0 8236

Csatlakozom a szakerto velemenyehez. Egy probat megerhet egy egyszeru warung es kiderul mennyire talaljatok komfortosnak. A legjobbakat ilyen no name helyeken ettem Balin. Aminek neve van az mar nem olcso :-). Pl Uluwatu fele beneznek Jimbaran on a Mak Jo ba ebedre, ami talan nem orult draga, de egy gasztro elmeny.

Előzmény: Gerti79 (8234)
W.L. Creative Commons License 2022.09.23 -2 1 8235

Ha minden nap megneztek kb 5 latnivalot es draga turistaettermekben esztek, akkor magatok is elkolthettek ennyit. Ha beeritek kevesebb belepos latnivaloval es fokent ha olcso, helyi kajaldakban esztek, akkor kihozhatjatok egyenileg joval kevesebbol is. Megjegyzem, a helyi kajaldak sok kenyesebb turistanak nem felelnek meg, viszont a 2 tipusu helyen siman kinalhatjak ugyanazt a kajat akar 10-szeres arkulonbseggel is.

Előzmény: Gerti79 (8234)
Gerti79 Creative Commons License 2022.09.20 -4 0 8234

Sziasztok! Kis segítséget kérnék,mert kissé elvesztem a szervezésben.. 1 hónap múlva megyünk hárman Balira. 6 napos körútra foglalnék olyan csomagot, amiben benne van kompletten 6 napra minden. Tehát nem csak sofőr bérlés, hanem tartalmazza  a belépőket, ebédeket is, reptéri transzferek, lovinán delfin nézős csónak árát.stb.. Szállás nincs benne.Ha csak sofőrt bérélnénk, az kb 600.000 idr. egy napra 3 főre. Erre a 6 napos körútra 3 főre kaptam 9.450.000-es árajánlatot egy indonéz túraszervező cégtől. (több ajánlatot kértem,  ez volt árban a legjobb, de hasonló árak voltak mindenhol) Vagyis napi 1.575.000, 6 nappal számolva.Ez 975.000-el több,mint ha csak sofőrt bérlek naponta. Szerintetek ez korrrekt ár? Más cég oldalán is megnéztem, hogy náluk is kb 600 ezer 3 főre a sofőr autóval Egy napra.  De ha iclusive csomagot kérek ( kaja, belépő stb benne van)  akkor már kb 650 ezer per FŐ per nap, vagyis háromszor annyi. Nekem ez kicsit lenyúlósnak tűnik… Mennyi költőpénz megy el naponta egy főre kb ? A napi útvonalak: east tour, Lempuyang- Besakih- Kintamani, Lovina, North tour, Ubud- Uluwatu

Köszönöm a válaszokat!

R.Zs. Creative Commons License 2022.09.09 -2 0 8233

Köszönöm!

Előzmény: W.L. (8232)
W.L. Creative Commons License 2022.09.09 -3 0 8232

Ugye attol fugg, melyik.

Pertalite 7650 -> 10.000 

Pertamax 12.500 -> 14.500

Szoval kb 20-30%-os aremeles, ami azert eleg komoly.

Mennek is miatta tuntetesek, tiltakozasok, amik helyi baratom szerint itt gyakran elerhetnek nemi csokkentest.

 

A teljes arlista Balin:

Solar Rp 6.800

Pertalite Rp 10.000

Pertamax Rp 14.500

Pertamax Turbo Rp 15.900

Dexlite Rp 17.100

Pertamina Dex Rp 17.400

 

Ezek a nagy Pertamina ceg arai, a kisebb arusoknal ennel valamivel magasabb.

 

 

Előzmény: R.Zs. (8231)
R.Zs. Creative Commons License 2022.09.08 -2 0 8231

Megkérdezhetem, hogy mennyibe kerül most a benzin?

Előzmény: W.L. (8229)
Cichlid15 Creative Commons License 2022.09.08 -1 0 8230

oké, köszi szépen az infókat.

Előzmény: W.L. (8229)
W.L. Creative Commons License 2022.09.08 -3 0 8229

Raadasul par napja volt egy ujabb jelentos benzinar-emeles, amit kovetve mind a tavolsagi, mind a varosi tomegkozlekedes ara is 20-40%-kal felment.

Nem tudom, a bali taxiarakban ez hogy jelenik meg, de ne lepodjetek meg, ha pl. a napi soforos kocsiberles is kisse dragabb lesz (de aligha 40%-kal).

Előzmény: Cichlid15 (8228)
Cichlid15 Creative Commons License 2022.09.08 -1 0 8228

UbUdban az Ulun Ubud Resortban. Hát igen, most 10 dollárért nem biztos hogy akar ez ember szórakozni még.

Előzmény: W.L. (8227)
W.L. Creative Commons License 2022.09.06 -3 0 8227

Nem irtad, hogy hol a szallasotok, de szinte biztos, hogy a repteren jobb arat is ki tudnatok alkudni a taxisokkal.

Talan meg a fix arakkal is olcsobb lehet.

Kerdes, akartok-e mindjart erkezeskor ezzel veszodni.

Előzmény: Cichlid15 (8226)
Cichlid15 Creative Commons License 2022.09.05 -2 0 8226

köszönöm szépen akkor megoldjuk helyben. Reptéri transzfert érdemes a hotelből rendelni? 450 ezer lenne egy irányban.

Előzmény: W.L. (8225)
W.L. Creative Commons License 2022.09.05 -3 1 8225

A kocsiberles soforrel napi 500-600ezer Rp korul kezdodik.

Ebben benne van a benzin es parkolas koltsege is.

Az ar ennyi volt a covid elott is, es a turistak samanak csokkenese sem vihette lejjebb, mert az uzemanyagarak itt is szepen mennek felfele.

Konkret sofort Balin nem tudok ajanlani, de rengeteg van. Minden turistaovezetben allandoan szolongatnak (Transport? Transport?) a soforok akikkel petsze alkudni kell, es a neten is rengeteg ceg kinal ilyen szolgaltatast fix arakon.

Előzmény: Cichlid15 (8224)
Cichlid15 Creative Commons License 2022.09.04 -4 0 8224

Szia, köszönöm, igen a szállásaink márle vannak foglalva nagyon jó árakon, kifejezetten a sofőrök/autó/közlekedés áraira értettem, meg hogy van e valakinek bevált kontaktja esetleg akit lehetne keresni.

Előzmény: W.L. (8223)
W.L. Creative Commons License 2022.09.02 -3 1 8223

A szallasarak szerintem most nagyon lennt vannak, legalabb is netes foglalassal. En olyan alacsony arakon kaptam szallast Balin, mint talan mar jo 10 eve. A kajaarak a covid elottiekhez hasonlok maradtak, illetve bizonyos kategoriakban ugy 50%-kal mehettek fel.

Előzmény: Cichlid15 (8222)
Cichlid15 Creative Commons License 2022.08.29 -4 0 8222

Sziasztok, most megyünk szeptemberben Balira. Van valakinek kontaktja egész napra kérhető sofőrhöz? Milyen árak vannak most hogy még csak félgőzzel megy a turizmus még.

köszönöm

 

Ka Pál Creative Commons License 2022.08.05 -3 1 8221

Covid előtt nekem is többnyire KL volt az interkontinentális repülőjárat végállomása két okból:

  1. Szingapúr mellett általában olcsóbb volt, mint BKK, különösen, de nem kizárólag akkor, ha nem Thaiföld, vagy a tőle északra lévő országok volt az utazás célja. De többször voltam KL-en keresztül a dél Thaiföldi részeken, azért, mert egyszerűen számottevően olcsóbb, sokszor még gyorsabb is volt, mint BKK-n keresztül...
  2. Air Asia szinte mindenhová repül KL-ből Ázsiába, sőt Ausztráliába, Új Zélandra legtöbbször olcsóbban, mint bárki más -elfogadható szolgáltatással és biztonsággal.
  3. Jakartába, Balira, Yogjaába Makassarba Indonéziába is sokszor jobb árak jöttek ki KL-en keresztül, mint közvetlen járatok

 

Mostanában nem nézegettem ez irányba repülőjáratokat, majd ősz végén...

Előzmény: moonwalkr (8219)
Ka Pál Creative Commons License 2022.08.05 -3 1 8220

OFF

 

Langkawi helyett én Penangot választanám, ha maradsz Malajziában. Oda busszal érdemes nekiindulni. További kérdésekkel kérlek gyere át a Malajzia topicba: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9055743

 

 

Thaiföldön én is mást javasolnék Phuket helyett. Ebben a Covidos izében nem tudom mi változott, de KL-Krabit repülte az Air Asia korábban napi több járattal is. Olv.társsal megegyezően egyértelmű uticél lehet Ao nang, vagy esetleg kis bszozással még Koh Lanta is.

 

Ezekben a krédseken pedig itt találsz több segítséget: https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9022262

 

ON

Előzmény: Idonra00 (8217)
moonwalkr Creative Commons License 2022.08.02 -4 0 8219

Szia!

 

Kuala Lumpurból nem tudom miért Thaiföldet néztétek ki...

De ha már Thaiföld, akkor Phuket helyett inkább valami más (bár Phuket nyilván kézenfekvő). Ilyen lehet Phi Phi, ha nyugalmasabb helyet akartok, vagy Koh Samui, ha nyüzsgőbbet. Előbbire Phuketen keresztül még egy komp közbeiktatásával jutsz el, a másikra szerintem akár közvetlenül is. És ha nem feltétlenül fontos a sziget, akkor felhívnám a figyelmedet Krabira (annak is az Ao Nang nevű tengerparti részére). Nagyon szép, sokkal szebb, mint Phuket, igaz nem sziget, hanem szárazföld.

 

Egyébként az említett Langkawi sem rossz, de valóban Thaiföldön az említett szigetek sokkal nagyobb számok.

 

De nem fér a fejembe KL még mindig. Ha egy hetet töltötök el Jakarta előtt, akkor miért nem mentek BKK-ba, még szerintem olcsóbb is oda repülni, mint KL-ba és könnyebb, olcsóbb eljutni bármilyen thai desztinációra. Jakartába pedig BKK-ból is el lehet jutni az egy hát elteltével.

Előzmény: Idonra00 (8217)
COOP Creative Commons License 2022.07.29 -3 0 8218

https://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9022262

itt mindent megtalálsz, ami itt nincs az nem is létezik. Ez a Thaiföld topik.

Előzmény: Idonra00 (8217)
Idonra00 Creative Commons License 2022.07.29 -4 0 8217

Sziasztok Thaifoldre keszulunk,melyik reszt szigetet ajanljatok elso utnak?Mi Phuketett neztuk ki mert a gepunk Kualal Lumpurba szall majd le,de esetleg tudtok mast ajanlani?es az arak milyenek'langkawit is nem tudjuk melyik lenne a legjobb valasztas,1 hetunk lenne ra,Kuala Lumpurbol tovabb repulnenk Jakartaba baratokhoz 1 hetre.Koszonjuk

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!