Keresés

Részletes keresés

bakibebi Creative Commons License 2000.04.26 0 0 80
Berill : Mi az Illy kávé ?

bakibebi

nemisbéka Creative Commons License 2000.04.26 0 0 79
A legjobb kávé mindig az, ami Neked a legjobban ízlik :). Szerintem ritkán jelentik be bárhol is, hgy milyen kávéból csinálják, de nézd meg a Morrikot, ott van vagy húszféle, lehet, hogy ilyen is.
Előzmény: berill (78)
berill Creative Commons License 2000.04.26 0 0 78
Szia Mindenki!

Végre egy érdekes, "ízletes" topic!
Kávéimádó vagyok szintén, itt a helyem.
Nem csak azért iszom, hogy ne aludjak ( egyébként azt hiszem nem befolyásol komolyan ), hanem azért a kellemes ízért...

Budapesten nem régóta lakom, úgyhogy igazán ínyenc helyeket nem ismerek, de ha tudtok olyan helyet, ahol ILLY kávéból főznek, akkor lécci lécci lécci szóljatok!!!
Szerintem ( és szerintük is ) a világ legjobb kávéja! Bár nem tudom, ezt mi alapján nézik...?

Üdv,

berill

nemisbéka Creative Commons License 2000.04.26 0 0 77
Húha, az utcát nem tudom, szállítottak. A Szlovák étterem és a Crazy Cafe közt valahol, de majd megkérdezem Kedvesemet, nála maradt a cím. Úgy tudom Pesten is nyílt már Morrik Kávézó, talán az Erzsébet tér környékén? Volt már valaki?
Előzmény: Törölt nick (76)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.25 0 0 76
Nekem az tetszik, amikor kis csokoládé-darabkát adnak a kávé mellé. Szigorúan feketecsokit, mert ugye ne édesítsük feleslegesen (brrrr, édes kávé, brrrr). Ilyen hely pl. a Café Miró a Várban, egy saroknyira nyugati irányban a Szentháromság tértől. De döbbenet, hogy pl. a Blahán a Menny Gyulában is adnak ilyet a bolt bejáratánál bent lévő saját kis presszóban. És finomak a kávék! Mindkét helyet tudom ajánlani. A Mirót hangulatosnak szánt nyári estékre, időnként kellemes zene is szokott lenni, a belső berendezés alapján a hatvanas évekbe lehet képzelni magunkat egy Alain Delon-filmbe, a felszolgáló lányoknak pedig kb. hónaljig fel van sliccelve a ruhájuk (némelyik díjnyertes futóművekkel rendelkezik). A Blahán a JM presszója pedig gyors, ingerszegény, ám a kávé jó és van mellé étcsoki.
Namármost hol van az a Telihód?
Előzmény: nemisbéka (75)
nemisbéka Creative Commons License 2000.04.25 0 0 75
:) Tenyleg. :)
Pesten van egy aranyos kis hely, tulképp étterem, Telihold, de itt láttam először azt, hogy a cappuccino mellé édesítőszert is raktak, kis zacsiban. Tetszett.
Előzmény: Törölt nick (74)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.25 0 0 74
Nem, főleg, hogy a tetején van. Amikor pedig összekevered, akkor már nincs sok hátra neki :)
Előzmény: nemisbéka (73)
nemisbéka Creative Commons License 2000.04.25 0 0 73
A tejszínhabb és a whiskey hogy viszonyulnak egymáshoz? Nem rántja össze a tej miatt?
Előzmény: Törölt nick (72)
Törölt nick Creative Commons License 2000.04.25 0 0 72
Nem, nem, az Irish-ban whiskey van, mégpedig rendesen :) Ír whiskey, ezért az e betű. Különbség a skót whiskyhez képest, hogy ezt nem füsttel, hanem meleg levegővel szárítják (a gabonát), valamint háromszor párolják le. Az eredmény egy nem füstös ízű (bár jó az is), nagyon finom "anyag". A legnagyobb ír whiskey-márkák: Jameson, Paddy's, Bushmills, meg még van kettő, de így reggel nem jut eszembe. Lényeg az, hogy az ír kávéban van kávé, whiskey és talán hab.
Előzmény: nemisbéka (71)
nemisbéka Creative Commons License 2000.04.25 0 0 71
Az Irish az ír krémlikőrös?
Előzmény: Qqberci (70)
Qqberci Creative Commons License 2000.04.23 0 0 70
Mielott teljesen elsullyedne a topic a fekete levesben, terjunk ra a "belelt" valtozatokra.
Ki szereti az Irish cafe-t?, Es mit tesztek bele?
Qqberci Creative Commons License 2000.03.29 0 0 69
Ezt meg nem hallottam, de (ovatosan) ki fogom probalni. Azt tudom, hogy a sos kave hatasara Roka Rudi jon latogatoba...
Előzmény: Herold (67)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.29 0 0 68
Lám, lám, nemisbéka még elírásban is okosat ír :).
November, írd majd meg, hogy mit találtál reggel nyitvatartót. Ja, eszembe jutott egy, ami már kilenckor nyitva volt és már többen is voltak benne, tehát esélyes, hogy korán nyit. A Moszkvától a hattyús ház felé menet jobboldalt van egy kis kricsmi, ódivatú, dohányozni lehet, olcsó és aranyos. Nem tudom, hogy kerületileg jó-e, de szerintem az korán nyit. Ja és a felszolgálónő egy tündér.
Előzmény: Herold (67)
Herold Creative Commons License 2000.03.28 0 0 67
Tudom, hogy elírás volt, de tévedsz. Állítólag ha egy lehelletnyi sót teszel a kávéőrleménybe főzés előtt, sokkal finomabb lesz a kávé.
Előzmény: Qqberci (57)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.28 0 0 66
Amit ígértem a nők Lapjából:

MELANGE -- kávé és habosított tej fele-fele arányban
KAFFEE BIEDERMEIER -- kávé narancslikőrrel és tejszínhabbal
FIAKER -- feketekávé rummal és tejszínhabbal pohárban
JEGES KÁVÉ -- hideg ávé vaníliafagylalttal és tejszínhabbal
MAZAGRAN -- hideg kvé jéggel és Maraschinoval
KAFFEE ROYAL -- erős feketekávé és konyak egyenlő arányban cukorral felforralva, tejszínhabbal
KAFFEE MOCCA -- csokoládéval ízesített eszpresszó kávé, gőzölt tejjel felöntve
RÓMAI ESZPRESSZÓ -- erős eszpresszó kávé egy gerezd citrommal
FRAPPE -- hideg eszpresszó kávé, összerázva cukorral és jégkockákkal, ítlés szerint tejjel felöntve, hosszú pohárban, szívószállal szervírozva

nemisbéka Creative Commons License 2000.03.27 0 0 65
November, kedves, azért érdemes megnézni, mert fogalmam nincs, mikor nyit. Egyébként reggel nyolcra kicsi az esély, hogy McDo-n kívül bármi más szóba jöhetne :(.
Előzmény: Törölt nick (64)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.24 0 0 64
Köszi, de sajnos csak munka előtt tudunk találkozgatni reggel 8 és 1/2 10 között. Ezért fontos, hogy már korán nyitva legyen.
Egyébként ki fogom próbálni a Lánchidat, de más apropóból, már írtál róla korábban, kedvet kaptam hozzá.
Előzmény: nemisbéka (63)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.24 0 0 63
Lánchíd söröző. Nem tudom, hányadik kerület, a 16-os Vár előtti megállójától egy kicsit kell visszafelé jönni. Fél tízkor már biztosan nyitva volt, nyugis, kirakata van ugyan, de nemigen lehet belátni és vannak belső boxok is, aranyos a tulaj, dohányozni lehet, van melegszendvics meg koffeinfélék a szokásos sörözős cuccok mellett, de nem kocsmaféle. Árfekvés teljesen korrekt. Ha nem is reggel, de érdemes kipróbálni, nagyon hangulatos. Sajnos a reggel nyolcas nyitásra nem esküszöm meg.
Előzmény: Törölt nick (58)
tündérlala Creative Commons License 2000.03.24 0 0 62
Sziasztok!

Tud valaki ajánlani Budapesten olyan jó kávéboltot, ahol lehet jófajta szemes kávékat kapni?

homaar Creative Commons License 2000.03.24 0 0 61
"beledobsz másfél kanál kávét" -> beledobsz _személyenként_ másfél kanál kávét. bocsesz.
Előzmény: homaar (60)
homaar Creative Commons License 2000.03.24 0 0 60
a török kávét próbálta már valaki? először anyósoméknál ittam (vajdaságban* az megy napi nyolcszor) nem valami bivaly de legalább gép se kell hozzá. amióta kidobtam az átfolyósunkat azóta azt szoktuk főzni. és tulajdonképpen nem rossz csak egy kicsit trükkös* az alja...
a legrosszabb presszókávét is meg lehet bolondítani 2-3 cent konyakkal. csak vigyázni kell vele mert 3 kávé + 3 kori sör után ritka gyalázatosan néz ki az ember...

erről van egy sztori is: elmentünk egy lagziba (vajdaság) ahol volt még rajtunk kívül egy pár anyaországi srác. dumáltunk, kajáltunk, piáltunk stb éjfél körül meg hozták a kávét. persze kért mindenki, és én éltem a gyanúperrel hogy valszeg lefőztek egy üsttel és ha nem az elejéből kapunk akkor egy kicsit nagy lehet a szárazanyagtartalma, úgyhogy inkább óvatosan nyalogattam. na a srácok igazi magyar virtussal megmarkolták a csészét és bedobták a magukét aztán le is fagytak hirtelen :) vicces volt mert annyira egyszerre csinálták... aztán tök ugyanabban a pózban meredtek le kb fél percre (fej hátrahajt, szem kimereszt, csésze alja az ég felé stb)

ha valaki nem tudná a török kávé úgy készül hogy személyenként egy csésze vizet ~2 kanál cukorral felforralsz, leveszed a tűzről, beledobsz másfél kanál kávét (minél finomabbra van darálva annál trükkösebb), elkevered, visszarakod a tűzre és ha felhabzott (vigyázat hirtelen felhabzik és könnyen kifut utána meg lehet takarítani) kitöltöd. a kitöltésnél megint csak trükközni kell mert ha sorba öntöd tele a csészéket akkor az elsőben nem lesz zacc, az utolsóban meg nem lesz kávé. szóval az első csészébe pici kávé, utána mindig több, az utolsót lehet egyszerre teleönteni majd visszafelé a többit fordított sorrendben.

Törölt nick Creative Commons License 2000.03.24 0 0 59
Hajdanvolt 1-es busz aki még emlékszik.

Nagyon kösz.

Előzmény: Törölt nick (58)
Törölt nick Creative Commons License 2000.03.24 0 0 58
Figyu!
Kihez fordulhatnék, ha nem hozzátok?
Tudtok olyan helyet ami hétköznap nyitva van már 8 órától (de tutira ám!), lehet dohányozni, árfekvése közepes, vagy annál alacsonyabb, de nem kocsma, + extra, hogy nem látni be a kirakaton?

Földrajzilag: XIV. VI. VII. V. XI. kerületek + a belső József- és Ferencváros? Útvonal kb. az M3-as autópálya és a Bartók Bála út között.

Kösz.

Qqberci Creative Commons License 2000.03.24 0 0 57
Ha a koffein soba jon, az nem biztos, hogy jo...
Előzmény: nemisbéka (56)
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.23 0 0 56
Tessék írni okosakat, álmos vagyok és csak az egyetemi automata jöhet sóba koffeinforrásként. Brrr...
nemisbéka Creative Commons License 2000.03.20 0 0 55
Na, a hetvegen csekkoltam a Cha-Cha-Chat, de csak a helyet, nem a kavekat, jo volt, hangulatos. A Coquan mellett elsetaltam, de zarva volt, mert vasarnap. :( Meg egy hangulatos helyet ajanlanek: Lanchid sorozo. A cappuccino ugyan kozepes ala, de a hely nagyon franko.
Herold Creative Commons License 2000.03.19 0 0 54
Próbáltátok már a Philips Duo-t? Kétszemélyes sima átfolyós főző, nem túlnyomásos hanem filteres rendszerű, mint a teafőzők. Isteni kávét tud csinálni és szép formatervezett bögréket adnak hozzá.
GPF Creative Commons License 2000.03.17 0 0 53
Azon már én is gondolkodtam, hogy mi lesz, ha összetörik, lehet-e kapni hasonló méretű alávalót.
Előzmény: BigA (52)
BigA Creative Commons License 2000.03.16 0 0 52
GPF!

A hugomnak már nincs, mert ma összetörte. Orvul ráesett egy bögre a mosogatóban. Tanulság: üveget ne vegyetek, inkább porcelánt. Vagy nem kell mosogatni. Vagy a vad bögréket el kell különíteni.

Qqberci Creative Commons License 2000.03.16 0 0 51
Nekem Solac Supreme van, 9800 Ft, a Metro-ban vettem, 2/4 szemelyes, es van egy gozolocsove, amit nem hasznalunk. Eddig nagyon bevalt.
Előzmény: GPF (50)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!