Keresés

Részletes keresés

fvv1200 Creative Commons License 2004.07.29 0 0 309

Üdv.

Teljesen egyetértek veled!

KOTYOGÓ forever.

Előzmény: Törölt nick (297)
lolimano Creative Commons License 2004.07.29 0 0 308

 :)) jó hasonlat!

Igazából nem tudom miért ragaszkodom a Nescaféhoz- talán mert az pikk-pakk megvan. Persze tudom,h ez hülyeség, hiszen azt a pár percet akkor már érdemesebb megvárni, de ennek ellenére mindig Nescafét iszom.

 Itthon valami Alvorada nevű nescafé van, anyám mindig ilyet vesz- szerintem nincs valami jó íze. Most gondoltam beruházok egy igazán finom kávéba, de elgondolkodtatott,h nincs belőlük nescafé. Na most lehet,h kipróbálom belőlük a főzőset, egy életem, egy halálom!:))

 

 nemisbrekk: mert jók a topkijaid ;)

Előzmény: Törölt nick (305)
nemisbéka Creative Commons License 2004.07.29 0 0 307
Lavazzának nincs instant kávéja (mer ugye a neszkávé az Nescafe :) ), viszont jó kis honlapjuk van www.lavazza.com.
Előzmény: lolimano (304)
nemisbéka Creative Commons License 2004.07.29 0 0 306
Nocsak, hogy szaporodnak a máshonnan ismert arcok :).
Előzmény: lolimano (304)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.29 0 0 305

Az igazán jó kávé nem neszkafé. Szerintem ezért nincs is Segafredo és Lavazza ebben a formában. Ez olyan, mint a dugás, azt sem lehet úgy, hogy nem teszed be :)

 

Amúgy meg érhetik meglepetések az embert, azaz olyan helyen talál finom kávét, ahol nem várja. Kedvenc példám a budaörsi Tuscó, ahol a kávés soron van egy automata. Na, abban príma Omnia és Karaván található 60Ft-ért (a cappuccino is), és nem instant, mert "elgondolkodik" egy darabig, mire kiadja.

Előzmény: lolimano (304)
lolimano Creative Commons License 2004.07.29 0 0 304

Sziasztok kávé-imádók!:)
 Én nemrég kaptam rá a kávéra- nem iszom mindennap, de azért mostanában elég sűrűn. Én is a hatása miatt iszom csak, ez azért is van, mert még szinte nem is ittam igazán finom kávét! Esküszöm amit a Mekiben lehet kapni eszpresszót, az ízlett a legjobban az összes általam megkóstolt közül. (ebből is látszik,h nem kóstoltam még sok félét.:) ). Ha beülök valahova, általában cappuccinot kérek, na abból is  elég széles a paletta minőség terén.

 Én mindig teszek bele itthon őrölt fahéjat, vaníliát és kardamont. Mostanában rákaptam a kávétejszínre- rájöttem,h így sokkal finomabb, mint tejjel. Ja, és persze cukor nélkül meg nem bírnám inni.

 Keresek mostanság Segafredo vagy Lavazza nescafét, de csak főzősben láttam idáig.

sacsill Creative Commons License 2004.07.29 0 0 303
Ezt még nem kóstoltam, de lehet megpróbálom. Viszont ez a kávé olyan, mint a Whikas, mindig ezt inná az ember. Komolyan, én naponta csak egy kávét iszom, a reggeli indítót, de szombaton a Lehel piacon jól végzett vásárlás eredményeként iszom egyet és aztán otthon is "kell" innom még egyet, persze csak, ha ilyan van otthon.
Előzmény: moes (302)
moes Creative Commons License 2004.07.29 0 0 302
és ott lehet kapni csokiba mártott kávészemeket is. hm. két baj van vele, hogy fulladok tőle és a szívem kiugrik a helyéből, ettől eltekintve kiváló darab :)
Előzmény: sacsill (301)
sacsill Creative Commons License 2004.07.29 0 0 301
Semiramis kávézóknak hívják azojat a helyeket, ahol a legjobb kávékat lehet inni. Kis zsákokban vannak kirakva a szemes kávék, már az illat is káprázatos, ahogy belépsz. Frissen darálják le azt a kávét, amit kérsz, lehet elvinni is, kicsit húzós az ára 12,5 dkg 900 ft körül van, de isteni.
moes Creative Commons License 2004.07.29 0 0 300

ultraplusz :) ja, az egy másik topik :DD

olyan kulcsot kapsz :)))

Előzmény: nemisbéka (299)
nemisbéka Creative Commons License 2004.07.29 0 0 299
Okidoki. A haszonkulcsomat majd megbeszéljük, plusz áfa, plusz szállítási költség, plusz csomagolás, plusz plusz :))).
Előzmény: moes (298)
moes Creative Commons License 2004.07.29 0 0 298

Nescafé Gold, Cap Colombie kivitelben (rá is van írva szép nagy betűkkel az elejére), ebből szeretnék egy szép nagy üveggel.

 

jó a hely neve :)

 

az omnia sem rossz egyébként, a nővéremnél szokik olyan lenni, akkor pont jó. azt hiszem, az ízlésem változhatott mostanában...

Előzmény: nemisbéka (296)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.29 0 0 297

A kotyogóstól hátast dobsz? Nem is vagy Te igazi kávéfüggő!  :)

Konstans minőség pedig van még néhány, pl. Omnia. Jó, tudom, az igazi ínyencek fintorognak, merthogy ez mégiscsak robuszta és nem arabica, node SZVSZ annak a topján van elérhető áron. Ma reggel is benyaltam egy duplát, egy velem kb. egyidős darálóval nyomtam le a cuccot, aztán bele a kotyogóba. Ilyen szürke reggeleken enélkül fel sem tudok ébredni.

Előzmény: moes (295)
nemisbéka Creative Commons License 2004.07.29 0 0 296

Szia Panda,

 

hát miért nem kérdezel, asszony?! Megmutatom én neked a kincsesbányákat :))). Na, ha már idekotyogtál, írd csak be azt a kávécsodát, amit hoznom kell neked from Bécs. Amúgy meg stílusosan a Hotel Pension Kaffemuehle-ben fogunk lakni :))).

Előzmény: moes (295)
moes Creative Commons License 2004.07.28 0 0 295

némmá, nemisbrekk, micsoda topikra bukkantam :))) pont amikor ebéd közben kifejtem várakozásaimat kávéügyben :)

 

sziasztok, itt is egy kávéfüggő... bemutatkozásként annyit, hogy napi 3 kávé az adagom, reggel mindjárt ébredés után (mint a holdkóros tartok a vízforraló felé), munkába éréskor és ebéd után. alapvetően nescafét iszom, ennek is oka van, mégpedig kettő is: stabil minőség + nincs hely a konyhámban egy kávéfőzőnek. mármint csorgatósnak, mert a kotyogóstól hátast dobok. a nescaféimádatom egyébként hosszú-hosszú évek után leáldozóban, ma már csak a lightosabb (nescafé gold) kávét bírom.

 

no, a többit majd később :)

 

moes

fvv1200 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 294

Szívesen:)

 

Előzmény: nemisbéka (292)
Törölt nick Creative Commons License 2004.07.14 0 0 293
Igen, Omnia-árban van. Őrölt, egyébként.
Előzmény: fvv1200 (291)
nemisbéka Creative Commons License 2004.07.14 0 0 292
Jó hír, köszi :).
Előzmény: fvv1200 (291)
fvv1200 Creative Commons License 2004.07.14 0 0 291

Üdv.

Segafredo Zanetti.Irány a T**CO csak négyszázvalahány ft 25 deka.

voltakepp Creative Commons License 2004.05.11 0 0 290
Koszi a valaszt, Szegeden nem jarok gyakran, de gondolom, Pesten is van :)
Előzmény: ajsa (289)
ajsa Creative Commons License 2004.05.11 0 0 289
Media Markt (Szeged) és 17E. A szervizzel beszéltem, azt mondták, ez egy gép, így tehát zajos. Az is lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny, de nekem ez szokatlannak tűnik, persze nem volt még ilyen gépem. Egyébként olyan rezonálás szerű hangja van, olyan, mint egy kerti szivattyú, persze annyira nem hangos.
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.11 0 0 288
Ott garanciapapír, fel kell legyen tüntetve rajta valam iszerviz. Hívd fel őket, mert lehet, hogy valami szériahiba. Gyanús, hogy csapágy-probléma lehet, kotyog, azaz nincs tengelyben, talán ilyesmi. Kérdezd meg őket, és ha kell, vidd be a masinát.
De Longhi szerviz van a hetedik kerületben, talán épp az Akácfa utcában, én a mikromat vittem oda egyszer, nem tudom, hogy a kávégépekkel is ott foglalkoznak-e.
Előzmény: ajsa (286)
voltakepp Creative Commons License 2004.05.11 0 0 287
Segiteni sajnos nem tudok a problemadon, de azt elarulhatnad, hogy hol vetted es mennyiert! (Engem nem zavar a zajartalom. ;)
Előzmény: ajsa (286)
ajsa Creative Commons License 2004.05.11 0 0 286
Sziasztok! Vettem egy DeLonghi Treviso nevű elektromos kávéfőzőt, de -szerintem- nagyon hangos a szivattyúja. Ez normális szerintetek, mindegyik ilyen, vagy van valami gyári hibája, és vigyem vissza? Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata, légyszi írjon!

JFEry Creative Commons License 2004.05.07 0 0 285
Szevasztok!
Van egy cég, márkanév: 100%Arabica
nem tudom ismeritek, van-e róla véleményetek. Én a Fény utcai piac sarkában találkoztam vele. Többféle, látványos és ízletes kávépörkölményeket forgalmaznak, igaz elég magas áron. Ínyenceknek ajánlom.
nemisbéka Creative Commons License 2004.05.07 0 0 284
Szia, köszi, majd megnézem akkor. Díszítésnek kellene kávés tortára, már több helyen láttam, hogy nagyon gusztán néznek ki ezek a kis csokiszemek.
Előzmény: fileske (282)
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.07 0 0 283
Az gyanús, hogy a Fény utcai piacon lesz, azaz a Mammut bevásárló- és halálközeliélmény-centrum oldalában/hátában, naszóval a Moszkváról bemenni a Dékán utcán és ott található.
Előzmény: Csinbarát (280)
fileske Creative Commons License 2004.05.06 0 0 282
Szia, Nemisbéka!
Én nemrég a Nagycsarnok alagsorában lévő keleti, vagy valami ilyesmi, boltban vettem csoki kávészemeket. Tulajdonképpen nem is tudom minek, csak úgy megtetszettek. Te mire akarod használni?
Előzmény: nemisbéka (268)
fvv1200 Creative Commons License 2004.04.29 0 0 281
Üdv!
Eddigi életem talán legjobb kávéját tavaly ittam a jégbüfében,(Bp)mindenkinek csak ajánlani tudom!
Csinbarát Creative Commons License 2004.04.29 0 0 280
Szia Nemisbéka!

Gratula! Nagyon jó, sőt kitűnő topicot csináltál! :-)))Én is kávé rajongó vagyok, bár ritkán tudok igazán finom kávét inni. Ha nagy ritkán van időm, akkor Budakeszin szoktam szemes kv-t venni, 4-5 féle kávéból keverve. De állítólag a Fény utcában is van egy boltjuk. Ha megt'om a pontos címet, mail-ben v. itt írom!

Csinbarát

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!