Keresés

Részletes keresés

Bátor Tintafolt Creative Commons License 2005.06.10 0 0 1556

Kávéban inkább közép-amerikát preferálom. (Costa Rica)

A vízkötlenítési ciklus szerintem a vízkeménység beállítás miatt lett ilyen  sűrű. Valószinűleg tök feleslegesen.

Előzmény: alexandrosz (1555)
alexandrosz Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1555

Namostnemazé', de ugye nem német kávéval használod? :)

Őszintén szólva, a választáskor alapkritérium volt, hogy a gép olasz legyen...nem is ilyen csilli-villi, de vízkőtleníteni egy évben egyszer is elég :P

Előzmény: Bátor Tintafolt (1550)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1554

és micsinál magával amikor vízkőtelenÍt?

 

Nem szeretem én ezt a vízkő dolgot, a calgon előtt csak kifőztük borkősavval vagy citromlével a cuccokat és lám-lám vízkő sehol.

 

MOst meg ő maga vízkőtelenít...

 

Mindenestre örülök, hogy meg vagy elégedve vele, tényleg drágának is néz ki :)

Előzmény: Bátor Tintafolt (1553)
Bátor Tintafolt Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1553

Csak leszálláskor kell figyelni egy kicsit:-))

Nekem negyon bejött. Tetszik, hogy folyamatos álítíhatóságú a főzési töltet, lehet a darálás finomságát több állásban változtatni, és a lefőzött kávé nagyon kellemes ízű. Én nagyon aggódtam, hogy kiadok érte egy vagyont, és a régi főzőmmel jobbat tudok csinálni. De nem ez történt.

Egy nem várt dolog van vele a vízkőmentesítés. Kaptam hozzá egy vízkeménység mérő csíkot, ami bemérte, hogy kemény a víz. Ennek az értéknek megfelelően be kell állítani a gépen a vízkeménységet. A gép pedig szerintem a lefőzött adagoktól függően vízkötlenítési programot kér. Nekem ez egy kicsit sűrűnek tűnik, mert alig több, mint egy hónap óta használom és már kétszer kellett ezt csinálnom vele és napi kettő-három adag kávét főzök le vele.

De amióta megvan megváltozott az életem. Eddig a napom a tévé bekapcsolással kezdődött, mostmár a presszógépet indítom először:-)

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1552)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1552

nagyon szép... de ehhez már pilótavizsga kell :))

 

finom kávét csinál?

Előzmény: Bátor Tintafolt (1550)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1551

szólítsd a lepukkantságot patinának és minden oké :))

 

ha belül tisztességesen el van mosva, akkor jó kávét csinál és ez a lényeg.

 

Én nagyanyámtól örököltem egy 6 személyes rakétát, ezt is platnira kell tenni és úgy megyen, mint a kotyogó.

Előbb elmosom fémig, aztán megyek egy tesztkört valami lavazzával :)

 

persze nagyon sok kávét csinál, a kávé meg csak frissen jó... na de majd társasági eseményhez jó lesz...

Előzmény: oiuz (1549)
Bátor Tintafolt Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1550

Én egy ilyen presszógépet vettem mostanában,

 

 

és ilyen mosolygós kávét lehet vele főzni:-)

 

Sokat nyűglődtem a kiválasztáskor, de megérte, mert finom kávét lehet főzni vele. Kivéve talán az a segafredo, amit hozzá kaptam. Az nekem nagyos furcsa aromájú volt, úgyhogy a daráló részből ki kellett porszívóznom:-).

 

oiuz Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1549

Bevallom töredelmesen, hogy semmi különös baja nincs, csak mosdatlanul néz ki a sok használattól, és a füléből is hiányoznak darabok!

 

Szégyellem magam amiért hagytam, így lapukkani:::((((((((((((((((((((((((

Előzmény: Hayloft Ezekiel (1543)
JarJarBinks Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1548

Tetszik, ha terem jövőre a kávécserjém akkor ebben meg is tudnám pörkölni.

 

JJB

Előzmény: nemisbéka (1545)
fvv1200 Creative Commons License 2005.06.09 0 0 1547

             

Kotyogót igen, Gombát már nem gyártanak! Egyébként kotyogót Háztartási, Vas és Edény, stb... boltokban, ill a T***O -ban is vásárolhatsz. Olyan komoly baja egyébként tényleg nem igazán lehet, amit otthon sk ne tudnál megjavítani! Minden alkatrészt árusítanak hozzá! (Gumigyűrű, biztonsági szelep- olvadógolyós-, vagy rugós (ez az újabb) változatban, súlyszelep, fogantyú,)

 

fvv.

Előzmény: oiuz (1540)
moes Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1546

fújjacobs :) olyan van a munkahelyemen, csak végszükség esetén iszom. kéthavonta egyet. tényleg van is itthon egy dobozzal, vaníliás, nem kell valakinek? a nescafés az egyetlen, amit megiszok, de az meg bazi édes... szóval maradok a kézi tejhabosításnál, ha már egyszer flancolni támad kedvem.

Előzmény: nemisbéka (1544)
nemisbéka Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1545
nemisbéka Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1544
:) Még nem próbálták :), úgyhogy igen. A LaFesta mellett Jacobs cappuccinoporokat és Frappét is kaptak :).
Előzmény: ElinaLea (1542)
Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1543

nem is tudtam, hogy a kotyogó el tud romlani...

 

mi a baja?

Előzmény: oiuz (1540)
ElinaLea Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1542
vannak már túlélői?:-))))
Előzmény: nemisbéka (1537)
ElinaLea Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1541
manapság nem könnyű teljes bio-öko életmódot folytatni, teljesen természetes ételeket enni-inni:-)
Előzmény: Hayloft Ezekiel (1538)
oiuz Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1540

Koffein!

 

A KOTYOGÓ-m kezd nagyon lerongyolódi, így szeretnék egy másikat! Tud valaki tanácsot adni, hogy vajon hol keressem?

Van még egy úgynevezett "Gomba" nevű főző! Ezt még gyártják? Esetleg egy ilyen érdekelne!

 

A Kotyogó az életem része! 1,5 éve költöztem össze a barátnőmmel, aki nagyon le akart beszélni a Kotyogóról, mert már akkor is elég mosdatlan volt! erre azt mondtam: KOTYOGÓ nélkül SOHA NEM KÖLTÖZTEM, MOST SEM FOGOK!!!!!!!

(megj.: többször költöztem életem során!)

Elfogadta az érvelésem!

 

Szegény, öreg barátom (Kotyogó) kezdi feladni a küzdelmet! Ezért szeretnék egy újat!

 

Gagyi nem érdekel!!!!!

 

Segítségeket előre is köszönöm!

 

oiuz

nemisbéka Creative Commons License 2005.06.08 0 0 1539

Belga kávé

 

3 csésze forró Nescafé Classic

3 kávéskanál cukor

1 mokkáskanál vanília

8 kávéskanál amaretto likőr

1/2 csésze tejszín

4 narancshéjgerezd

szegfűszeg a díszítéshez

A kávéban jól elkeverjük a cukrot, hozzáadjuk a likőrt, a vaníliát. Felvert tejszínt teszünk a tetejére. A naracshéjjal és szegfűszeggel díszítjük.

 

Holland kávé

 

2 csésze Nescafé Classic

4 kávéskanál cukor

8 kávéskanál gin

tejszín

A kávéscsészékbe beletesszük a cukrot, a gint, és erre öntjük rá a forró feketét. Tejszínt ízlés szerint öntünk hozzá.

 

Olasz kávé

 

2 csésze Nescafé Classic

1 gombóc vaníliafagylalt

1 kávéskanál mandulaszirup

tört mandula a díszítéshez

A kávé és a szirupot összeöntjük. A fagylalt hozzátesszük, és tört mandulavál megszórjuk.

Hayloft Ezekiel Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1538

"Ízlések és pofonok :). Én is nescafét iszom reggelente, az is por, mégis ízlik :). "

 

Mert az kávé csak más a szerkezettye. De kávé.

 

A porok meg E-betűkből, zsebpiszokból és bütyökreszelékből készülnek, sok cukorral, hogy ízük legyen.

Előzmény: nemisbéka (1515)
nemisbéka Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1537
:)) Ők még nem tudják, egyelőre lelkesednek :).
Előzmény: ElinaLea (1535)
ElinaLea Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1536
Egy kis esti kávé

Egy kis esti kávé
ElinaLea Creative Commons License 2005.06.07 0 0 1535
:-))))))
súlyos az a La Festa, nagyon súlyos:-)))
Előzmény: nemisbéka (1534)
nemisbéka Creative Commons License 2005.06.06 0 0 1534
1x belenyal az ember és soha többet :). Most hoztam be több zacskót a kollégáknak :), ha fejenként mindegyik csak egyszer esik áldozatul, már megszabadultam a kollekciótól :))).
Előzmény: ElinaLea (1533)
ElinaLea Creative Commons License 2005.06.05 0 0 1533
"A La Festa tényleg vérborzalom. "

"Az egy émelyítő folyadék, aminek soha nem lett volna szabad kitennie a vonalkódját a 100 forintos bolthálózatból."


szörnyűűűű, rászabadították a világra a LaFestát és rohamosan szedi az áldozatait:-))))


Mostanság a DouweEgberts 3-1-ét iszogatom, nekem most ez a legjobb. Ti kóstoltátok már? Kiváncsi vagyok a véleményetekre:-)
Előzmény: H_G (1530)
nemisbéka Creative Commons License 2005.06.03 0 0 1532
Bagojj barátunkkal mi történt? Mér törölték?
nemisbéka Creative Commons License 2005.06.03 0 0 1531
A La Festa tényleg vérborzalom.
Előzmény: H_G (1530)
H_G Creative Commons License 2005.06.03 0 0 1530
Tévedés, én magam is iszok porcapuccinót (automatából, J6-ost, majdnem mindennap). Mondjuk, büszke nem vagyok rá -- az igénytelenség egyik jele, mint hamburgert enni, Benny Hillt nézni, vagy úgy ragozni az inni-t, hogy "iszok" :) De azért a Nescafénál is lejjebb már nem süllyednék. Emlékszem egy szörnyű délutánra, amikor sokáig kellett az irodában maradnom és nem volt több kávéporom, így a kolléganőm La Festájából csináltam egyet... Az egy émelyítő folyadék, aminek soha nem lett volna szabad kitennie a vonalkódját a 100 forintos bolthálózatból.
Előzmény: nemisbéka (1506)
Káposzta Creative Commons License 2005.06.03 0 0 1529
Igen, de az a tejet gözöli a capuccinohoz, az eszpresszo keszitesekor nem hasznalatos.
Előzmény: ElinaLea (1526)
ElinaLea Creative Commons License 2005.06.02 0 0 1528
"már annak, aki tényleg kávét szeret inni :) "

:-)))
majd ajánlom a kávéivóknak.
Előzmény: alexandrosz (1527)
alexandrosz Creative Commons License 2005.06.02 0 0 1527

Sz'al azt kell mondjam, hogy a fekete Segafredo Espresso Casa egy jó választás, már annak, aki tényleg kávét szeret inni :)

Biztosan a Lavazza a nagyobb brand, meg minden, de összességében a sega ár/értékben (ha élvezeti cikknél szabadna ilyet mondani) sokkal jobb.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!