Keresés

Részletes keresés

szysssz Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1884

Sziasztok!

Nem olvastam végig a topcot, bocs, ha volt már ilyen:

Kotyogó tipusú kávéföző + Omnia KV.

A kávét nem taposod bele a szűrőbe kőkeményen, hanem féllazán, egyenletesen tömöríted. Az első kottyanás után leveszed a tűzről, 1-2 percig pihenteted. Ezután nagy tűzön kergeted át a maradék vizet.

Erős, mint állat, de nagyon kávéízű a lötty.

gylacc Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1883

Ugye? Nekem is volt ilyen tapasztalatom... :-(

/de érdekes, hogy nem minden főzetnek/

 

gylacc

Előzmény: oiuz (1880)
H_G Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1882
Rossz a főződ... Én is iszom néha (ajándékba kapottakat), hát nem egy csúcs, de nálam nem gumiízű.

Előzmény: oiuz (1880)
nemisbéka Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1881
:)) Ez így elég viccesen hangzik. Szerintem nem érdekes, hoyg miért. Ne vegyél többet.
Előzmény: oiuz (1880)
oiuz Creative Commons License 2005.11.02 0 0 1880

Hali!

 

Az őrölt Karavánnak lefőzve gumi íze van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

igen GUMI íze!!!!!!!!!!!!!!!!!

MIÉRT???????????????

 

 

Válaszikat várok Köszi

 

Oiuz

alexandrosz Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1879

Ne paffolj :), szerinted hol készül a legjobb eszpresszó? Na, órát pedig a svájciaktól érdemes venni :) Ez a világ rendje. Persze,  saeco nem a csúcs, de pl. a jó öreg magic-em szépen teszi a dolgát.

T4? Most kissé vissza kell fognom a kiadásokat, de hamarosan...észben vagy tartva, ha aktuális lesz, írok!

Előzmény: yeahhh (1878)
yeahhh Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1878

Bocs, elnéztelek...;-) Naná, hogy erre is van megoldás, de itthon, ha jól emléxem, bőven 100 E Ft fölött van a cucc: http://www.rancilio.com/eng/silviarocky.html

Igaz, még így is olcsóbb, mint az előbbiekben említett automata, sorozatlövő gyorstüzelők...

Alexandrosz: ezzel a klón-dologgal teljesen paffra tettél... Nem tudtam...! Apropó, kicsit off: van/lesz T4 "fénykard"?

 

 

 

Előzmény: gprinz (1871)
Káposzta Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1877
Nekem bevált, jó kávét főz és nagyon igénytelen. Napi 4-6 adag mellett 3-4 havonta amikor már nagyon sziszeg melegítéskor, beleöntök citromsavas vizet, átengedem rajta, hagyom állni fél órát aztán kiöblitem. Mást nem szoktam csinálni vele, csapvizzel megy.
A jó daráló viszont fontos, nagyon bika benne a pumpa, ezért finomra kell darálni hozzá a kávét, a készre darált kávék a Cellini kivételével túl durvák. Néhány kávé freak szerint a jó daráló fontosabb mint a jó kávégép.
Előzmény: yeahhh (1876)
yeahhh Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1876
Az én Saecómmal is ...va macerás a gőzölés, ezért mellőzöm is, pedig jó lenne: caffe macchiato - egy kis, felgőzöléssel előállított tejhabot csapni a presszókávéra... Így ez elmarad, helyette KV tejszín játszik (persze, a kávé a felforrósított csészébe jön!). Szóval kéne már vmi bikásabb egyed...! Gaggia amúgy OK? Átmosásra (zsírtalanítás+vízkőtlenítés) milyen vajákot alkalmazol? Én a Saeco hazai forgalmazójától veszek mindent. Nem olcsó, de hát mindenkinek van valami perverziója, NEEEEM?
Előzmény: Káposzta (1875)
Káposzta Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1875
Nekem Gaggia Coffee van, hasznaltan vettem. Kave szempontbol nagy kulonbsag nincs a modellek kozott, ugyan az  a termosztat, pumpa es massziv sargarez szurotarto van mindegyikben. A dragabb Gaggiakban van kulon kazan a gozhoz es valami szelep amivel a kavezaccba nem enged vizet vagy valami ilyesmi. Az enyemben csak egy kazan van, ezert kulon meg kell egy gombot nyomni ha gozt akarok, es ha felgozoltem a tejet akkor meg kell varni amig visszahul a viz 90 fokra es csak akkor lehet vele megint kavet csinalni. 
Előzmény: yeahhh (1874)
yeahhh Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1874

A Saeco Incanto Sirius, meg a Digital is ismerős: állítható az őrlési mennyiség/finomság, a "bedöngölt" őrlemény mennyisége, a kifőtt kávé mennyisége, meg egy csomó egyéb paraméter. A testreszabás után elégedett voltam a kávé minőségével (az Incanto Sirius ráadásul ütősen is néz ki), de ami igaz, az igaz: mindig ott motoszkált bennem, hogy ha ez egyszer elromlik... UAHHH!

A Jura mívesebb, s persze, valamivel drágább cucc is - Made in Swiss, no Italy -, roppant összeszedett egyedeknek tűnnek. Tetszik, hogy beöntöm a szemes kávét  és a vizet, s a többit elintézi az IQ-bajnok masina... A Ranciliót még nem veséztem ki, de lenyűgözött a Silvia, az tény! Gaggiát is nézegettem már (például az Általad is említett Baby típust!!!)... Lassan el kellene dönteni, mi mennyit ér nekem... Te milyen vasat nyúzol? 

Előzmény: Káposzta (1873)
Káposzta Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1873

Szerintem napi 10 adag alatt nem erdemes automata gepet venni ami meg is daralja a kavet (a Jura ugy latom az), tobb gondod lesz a tisztitassal mint amennyit megsporolsz es nem te tomorited a szurobe a kavet, amit en nem biznek egy gepre.

A Szilvia jo nez ki, a szurotartoja rendes vastag sargarezbol van vagy valami konnyu vacak mint az alap Saecoknal? Ez a keprol nem derulegy ennel  ki. Ugy latom kulon gozolo kazanja van. Ha nem nagyon gozolsz akkor kisebb gep is eleg, pl. Gaggia Baby. 

Előzmény: yeahhh (1869)
alexandrosz Creative Commons License 2005.10.31 0 0 1872

Na igen...a jura amúgy is saeco-klón, ha jól tudom (régebben az volt). A svájci blabla meg nem érdekel.

Szilvia viszont igen csinosnak tűnik :)

Előzmény: gprinz (1871)
gprinz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 1871
Ha a kettő gép közül lesz a választás, én mindenképpenn a Rancilio Silviat javaslom , egyszerűen mindenhol az egekbe dícsérik, kissé jobbnak tartják mint a versenytársa Gaggia Classic-ot. Az biztos, hogy rendkívül jó a hőtartása, ami ugye az egyik legfontosabb tényező a kv szempontjából, és a gőzölési képessége nagyon jó. Vegyél mellé még egy jó darálót is! üdv
Előzmény: yeahhh (1869)
alexandrosz Creative Commons License 2005.10.30 0 0 1870

"Illy, Lavazza, Segafredo"

 

Nálam éppen fordított a sorrend, ill. a az Illy sajnos még a dobogón sincs :)

Nem lehet(?) belőle ördögi kávét készíteni.

Előzmény: yeahhh (1869)
yeahhh Creative Commons License 2005.10.30 0 0 1869

Mi pénz ez az Ufesa? Utánanézek, hogy mit tud, mert ölég szimpatikus arca van...

Egy kis kedvcsinálónak két "házi" jelöltem (közeleg a karácsony és lehet, hogy nyugdíjba vonul az amúgy hibátlan Saeco Gran Crema): http://www.de.jura.com/de/ccde/products_de/products_home/products_f-line/f70.htm

 

http://www.rancilio.com/eng/silvia.html

 

Kávéban a sorrend Illy, Lavazza, Segafredo - VOLT, de aztán, úgy fél éve felfedeztem a Filicori Zecchinit... Azóta "Ő" a nyerő!

 

 

Előzmény: H_G (1864)
alexandrosz Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1868
De, csak csendesen szürcsölgetem a segafredomat...:)
Előzmény: gprinz (1867)
gprinz Creative Commons License 2005.10.24 0 0 1867
Októberben senki nem kávézik?
gprinz Creative Commons License 2005.10.23 0 0 1866
Üdv!

Nemrég nagy örömmel akadtam rá erre a topicra, mivel magam is meglehetősen kv kedvelő vagyok. Nagyjából végig is néztem, sok érdekesség van errefele. Nem láttam viszont, hogy bárki is belinkelte volna az alábbi linket. Itt hetekre elegendő olvasnivaló van darálókról,gépekről technikákról. Többek között baromi részletes leírás arról, hogy miként tudunk olyan tejhabot kéészíteni, amiből latte art készíthető, és amire már a topicban is szép sorozatok voltak. Szal érdemes olvasni!

Jó kávézást!

ps.: Nem tudja valaki, hogy hol lehet kávé-lenyomót (espresso tamper ininglis..) nálunk kapni?
alexandrosz Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1865

Nem néz ki ez rosszul! A Senseo bizonyos szempontból tényleg zsákutca lehet, szemben ezzel a készülékkel.

Kedvenc kína boltosom csúnyán felemelte a fekete sega-m árát, kétezer forintra. A piros maradt 1600 :)

Előzmény: H_G (1864)
H_G Creative Commons License 2005.10.18 0 0 1864
Nicsak, egy érdekes új készülék -- őrölt KV-t is elfogad, és a Senseo egyadagos csomagocskáit is. (Nem olyan szépen formatervezett, mint a Philipsé, viszont legalább kávéfőzőnek néz ki.) Remélhetjük, h. még találkozunk vele, Ufesa főzőket szokott árulni a "hülyeazértnemvagyok". Egész jó lehetőség a Senseo rendszer kipróbálására anélkül, h. a sarokba kéne vágnod a célgépet, ha mégsem jött be ill. ha többé nem kapnál hozzá csomagokat! (Most már azt is tudom, mi a politikailag korrekt nevük, ha nem vagy a Philips és nem használhatod a Senseo-t: "monodózis"!)


snejderfáni Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1863
mergonoszvagyok :)
Előzmény: nemisbéka (1860)
H_G Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1862
OFF, de csak egy picit :)

nemisbéka Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1861
Aki hajnali 4-kor kofímentesen, önként és dalolva felkel vasalni... :)
Előzmény: snejderfáni (1859)
nemisbéka Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1860
Mert? :) Inkább iszom egy cappuccinot :).
Előzmény: snejderfáni (1858)
snejderfáni Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1859

Szegény Cic-t még a cukorpótló is húzza! Virtuális fejsimit és délutáni finom kávé ígéretét küldöm neked. :)

Előzmény: Törölt nick (1856)
snejderfáni Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1858
Orvost, orvost! :)))
Előzmény: nemisbéka (1857)
nemisbéka Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1857
Igen, angol. A franciánál is ez :).
Előzmény: snejderfáni (1855)
Törölt nick Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1856
...nekem meg egy xar a büfé adagolótermoszából Züsszina édesítővel (enyimé, a Kan Derel az irodámban maradt) amiről kiderült, hogy cseszik feloldódni, úgyhogy a KV-m eleje vérkeserű volt a végét meg nem bírtam meginni. Úgyhogy a mai kezdőKVm röviden és velősen FÁÁÁÁÁKKKKK! :-(
Előzmény: snejderfáni (1855)
snejderfáni Creative Commons License 2005.10.05 0 0 1855

Tényleg nem hétköznapi konstrukció.

Angol lesz a közvetítő nyelv a tanulásban? Sok sikert hozzá!

 

Hogy ON is legyek: reggel egy egyszerű kis olaszkotyogós fekete, makcós kétfülű bögrében :)

Előzmény: nemisbéka (1854)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!