Keresés

Részletes keresés

ajsa_ Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2199
Nekem Bar 14 (Coffe terviso) és EC-9 is van. Előbbi finomabb, krémesebb (cremasabb:)) kávét készít, utóbbit ezért csak akkor használom, ha tejhabot is csinálok, vagyis capuccino készítéshez. Bár mióta a Treviso gőzkarjáról levettem azt a műanyag feltétet, ahogy itt javasolták, tényleg több, tartósabb habot sikerült készíteni vele. A Bar 14 mellett szól az is, hogy több benne a fém alkatrész (érződik a súlyán is)... pl. a szűrőtartó kar, illetve annal a feje fém, míg az EC-9-nél ez sajna műanyag. Nekem személy szerint az is szimpatikusabb a Bar 14-ben, hogy ki/be kapcsolható kávékészítésnél a pumpa, vagyis egy bármekkora adag főzhető vele, a másikból kijön az összes víz, amit a tartályba töltöttél. Ja, és itt (Bar 14) külön termosztát van a gőzkészítéshez, ha jól tudom, a másiknál nem. Szóval nálam az EC-9 tulajdonképpen capuccinokészítőként üzemel. :-)
matti70 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2198

yeahhh:

A Krupsnál nincs ilyen bigyó, csak az E.S.E. szűrő. A pumpa valójában szebb hangot ad, jóval halkabb, bár ez nyiván a leterheltséget mutatja, és a kávé tényleg lassabban jön. Azért remélem, ennyi nem árt a pumpának??? A Saeco milyen hangot ad? Ugye minden Saeconál olyan szűrőtartó van, hogy ha kifolyás közben fordítasz a karon a rugó ellenében, akkor nagyobb nyomás lesz és krémesebb a kávé?

Vergnano miatt írj (én nem tudok neked, mert nem publikus az emilcímed, minthogy én is csak most tettem azzá az enyémet).

 

qprinz, alexandrosz: kösz!

Hogy is volt az a robbanás? Olvastam, de nem fogtam fel, mitől robbant szét. Jól értem, még csak nem is birizgáltad a konzervnyitó részét?

Előzmény: yeahhh (2194)
gprinz Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2197
barita=barista, bocsi
Előzmény: gprinz (2196)
gprinz Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2196
Nekem egy kavehazak.hu találkozón volt hozzá szerencsém a két fő magyar barita oktató elkészítésében. Király volt!!!
Előzmény: matti70 (2191)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2195

"Van valakinek tapasztalata poddal, illetve Vergnano-t ivott már valaki?"

 

Nekem éppen egy fémdobozos vernyánó robbant fel a kezemben, s vágta be jó mélyen az ujjam...minden úszott a vérben.

Előzmény: matti70 (2191)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2194
Furcsálltam a Saeco installálási rajzát, nem értettem, minek a POD-rató szűrő alá az a gumibigyó. A Krupsnál hogy néz ki ez, ott is van valami pluszizé a spéci szűrőn kívül?
Gondolom, a POD-tól azért liheg a pumpa, mert (legalábbis elvileg) ezek a tuti értékre vannak összesajtolva, míg az őrölt KV-otthon csak úgy érzésre tömik az emberek a szűrőbe.Bár erre is van megoldás: múltkor láttam egy profi zömítőt. Baromi szép,technós/elegáns, állványos, dögnehéz (vagy 6-8 kg) szerkezet, a villás részébe belehelyezed a kvgéped karját, a megtöltött szűrővel, lehúzod a zömítő karját, s az egy, a szűrővel egyező átmérőjű korong segítségével rendesen összesajtolja a kv-t - a kar rugós előfeszítője 20 kg-os (!) értékre van kalibrálva... Mondjuk, az ominózus kvgépkar egy LaScala Butterflyé volt - hát annak a pumpája nem erőlködött/hörgött... A zömítő 100 E Ft, a LaScala 250 E Ft:-))))
Lehet, hogy élek a felkínált lehetőséggel, előre is köszönöm!
Előzmény: matti70 (2193)
matti70 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2193

A 2165-öt olvastam, de úgy értettem, hogy csak a pluszként betett nyomásfokozóval volt gáz a pod a Saeco-ban.

Ez a Vergnano 80-20% arabica-robusta keverék, itt nem volt 100% arabica. De ha érdekel egy kóstolás erejéig, és jársz felém Pesten, szívesen adok egyet, kár egyből egy dobozzal venni. Cserébe az infókért :)

Előzmény: yeahhh (2192)
yeahhh Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2192
A jövő héten még telefonálok, ha megjött, azonnal írok! A POD-dal nekem is hasonló tapasztalatom volt,  - lásd 2165. hozzászólást. Azóta nem próbálkoztam, de most ez a Vergnano felkeltette érdeklődésemet, lehet, hogy újra beizzítom a feltétet.
Előzmény: matti70 (2191)
matti70 Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2191

Köszi H_G!

 

Huh... Épp most ittam kávét, piros Vergnano podból. Tegnap este az OfficeDepot pénztáránál volt kirakva, muszáj volt megvenni, kicsit menekülésképpen is a savanykás Lavazza-tól :) Na ez nem volt savanyú, nagyon finom, erőteljes íze volt.

 

Írtam már, hogy a Krups manual kihangsúlyozza, hogy podból 20 mp. alatt kell főzni kávét, ez 35 ml. lesz, nem támogatják a hosszabbat. Talán a szivattyú kímélése is benne lehet a dologban? Mert más hangja volt a szivattyúnak, szerintem jóval nagyobb ellenállása van a podnak, mint a simán belepakolt kávénak.

Van valakinek tapasztalata poddal, illetve Vergnano-t ivott már valaki?

 

yeahhh:

Neked már bejáratott a kapcsolatod, ha netán értesülsz róla, hogy a jövő héten megjön a Filicori a Toldiba, szólnál?

Előzmény: H_G (2187)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2190
Dehogynem!!! Ez a titok! :))
Előzmény: Syd_Barrett (2189)
Syd_Barrett Creative Commons License 2005.12.18 0 0 2189
Nahat, nem arultatok el a titkot, akkor marad a kiserletezes! :)
Előzmény: ZsuR (2185)
a t o s z Creative Commons License 2005.12.17 0 0 2188

Udv!


Szeretnem meglepni a baratnomet egy normalisabb kavefozovel, a mostani kotyogo helyett, ami nem foz vmi finamat...

Szeretjuk mind a ketten nagyon a jo kavekat, persze nem igazan konyitunk hozza, csak inni szeretjuk.

 

Korbejartam ma nehany boltot, de nem ajultam el a kinalattol.

 

Mindenesetre a DeLonghik tuntek szamomra a legszimpatikusabbnak. Amik szoba johetnek EC5, EC7, EC9 es BAR14.  http://www.delonghi.hu/main.php?hm=termekek&hm2=kavefozo&hm3=

 

Nekem az utobbi tetszik persze a legjobbnak, csak nem tudom megeri e a plusz penzt, jobb e annyival. Az elso 3 10 ezerig bezarolag vannak kb, az uccsot pedig 19-ert lattam.

 

De ha van esetleg vkinek vmi konkret tanacsa, tippje esetleg azt szivesen vennem.

 

Koszonom!

H_G Creative Commons License 2005.12.17 0 0 2187
Szép a csészéd!
Előzmény: matti70 (2183)
H_G Creative Commons License 2005.12.17 0 0 2186
Teással nem tudom, mert nekem két adagolókanalam is van, szimpla kávékoz való (7g) és duplához (14g), ezeket egyikét használom ehhez is. (Leginkább másfél adagot mérek ki vele, ahogy vízből is másfél decit használok. Azt hiszem, sokaknak elég lenne egy kanál.)
Előzmény: Syd_Barrett (2184)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.17 0 0 2185
Hat kanalak vannak minden meretben. Ha magadnak kikiserletezed, az a legjobb. En azt a kanalat hasznalom, ami jott vele - szabvany kaves kanal, daralt kave mereshez.

Nekem sem sikerult az eslo - de nem tartott soka kitalalni, mennyi viz es mennyi kave adja a tokeletes kavet.

Viszont :)). Vendegeim voltak es 10 adagot kellett foznom. Nem akartam gyenget - hat olyan eroset csinaltam, hogy nem lehetett meginni! :(( kiontottem. . .
Előzmény: Syd_Barrett (2184)
Syd_Barrett Creative Commons License 2005.12.17 0 0 2184
Megvettem az ikeaban a szerkentyut (3000), ki is probaltam, tokeletes, de nem voltam biztos a kave-viz aranyban, es az en izlesemnek higra sikeredett. Ti mennyi kavet hasznaltok mennyi vizzel? (Ha lehet, a kavet ne grammban, hanem mondjuk pupos/lapos teas/evokanalban adjatok meg, mert mercem nincs. :)
Előzmény: H_G (2181)
matti70 Creative Commons License 2005.12.17 0 0 2183

Megmutatom nektek az új csészéket, illetve egyiküket :)

Noname darabok, de egész jó a méretük, és tetszik a minta. És ha már fényképeztem, hát legyen rajta gép is...

 

alexandrosz Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2182

Pólusban van egy lakberendezési bót (azaz kettő), bizonyos KonyhaShow. No, ott.

Volt egy műanyag változat is (én gagyibbank néztem), ennek az árnak háromszorosáért :) No, meg egy dizájn verzió, huszonezerért...de jó kis cuccnak tűniuk, amit vettem. Hagytam mág a polcon kettőt ;)

Előzmény: H_G (2181)
H_G Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2181
Akár önként is megmondhatod, hol, mert úgyis lesz majd, aki megkérdezi :)
Előzmény: alexandrosz (2180)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2180

No, sikerült venni egy korrektnek tűnő modelt. Viszonylag nagy (az írás szerint max 0.8 l :) és minden alkatrésze fém és üveg.

Az ára sem vágott földhöz (3e alatt kicsivel), remélem a megajándékozott fél is értékelni fogja.

Teljesen máshol vettem egyébként, de a lényeg, hogy sikerrel jártam.

ZsuR Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2179
Miert? Mennyi a lehetoseg?
Az uveg mindenutt hoallo.
A fogoja szinte mindenutt muanyag.
A szita-lenyomo resz ugyanaz.
A valtozo az, hogy hogyan fogja az uveget a nyel - muanyaggal - hamarabb torhet - vay femmel.
Az en kettomnek mind fem az a resz ami az uveget tartja, es muanyag a teteje (az egyik kromnak nez ki, de nem az.

Mindezek ellenere a minosege a kavenak ugyanaz: jo!
Előzmény: Syd_Barrett (2178)
Syd_Barrett Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2178

H_G, ZsuR, koszi a valaszokat (ez kulonosen hasznos volt: "Ami az en tapasztalatom: nagyobb fozoben lehet kevesebb kavet csinalni - forditva nem megy :))" hehehe). Nem hordult fel egyikotok sem az ikea hallatan, ugyhogy mivel oda ugyis kenytelen vagyok meg karacsony elott kizarandokolni, valoszinu az o modelljuket fogom megvasarolni.

Előzmény: ZsuR (2173)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2177

Köszi!

 

Ikeát, szaküzletet megnézem mindenképpen!

H_G Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2176
Én a "Tálal6" nevű aprócska, de nagyon jó konyhafelsz. üzletben találtam, a Mammut I. földszintjén. De Hmmmm 2120-es hsz.-ában vmi szaküzletet is említ Angyalföldön.
Előzmény: alexandrosz (2174)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2175
Mo-n nem tudom - de H_G biztos tudja. hallottam IKEA-t. Gondolom van "mail order" lehetoseg is, bar a szallitasi koltseg. . .
Előzmény: alexandrosz (2174)
alexandrosz Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2174

Most ébredtem :)

Hol lehet ilyen gépezetett venni, olvtársak?

Előzmény: ZsuR (2021)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2173
Csatlakozok H_G-hez, szinte elhanyagolhato a marka. Mehetsz vasarolni ugy, hogy csak a kivitelezest nezed :)) a funkcio jon vele.

Ami az en tapasztalatom: nagyobb fozoben lehet kevesebb kavet csinalni - forditva nem megy :))

A kivitelezes. Kettot vettem, nem egyformak. Ami nem tetszik az egyiknel: az uveg egy kicsi talcan van - amit itthon hasznalok, ott az uveg egy rozsdamentes acel tokban ul. Az utobbi jobban tetszik, es nem verem le a kicsi alatetet.
(ha a tok muanyagbol lenne, az iz jo lenne - lenyeg, ne verodjon oda az uveg amikor leteszem, mosom, stb)
Előzmény: Syd_Barrett (2169)
ZsuR Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2172
Ahogy mar mondtam, nem vagyok kaveologus - szimpla kavekedvelo vagyok csak. Nem ismerem a szakzsargont, nem tudom, mi a testes, mi az eros. Eddig csak harom kategoria letezett a szamomra: tea, kave es patkanymereg. Na mind a harmat lehet csinalni ezzel is.

A presszo kavet mar regota nem iszom. . .illetve csak nagyon ritkan. Van gepem hozza, de nem igazan elvezem. Ami kell az a tiszta kave iz - kave kategoriaban.

Most megyek es lenyomom a reggeli kavemat :))
Előzmény: H_G (2171)
H_G Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2171
"HA erosebbet akarsz, kicsit tovabb varsz - nagyon eroset lehet igy fozni."

De az erős szerintem nem ugyanaz, mint a testes -- van az aromáknak egy olyan rétege, ami csak presszógépben vagy kotyogóban jön elő (viszont másokat meg a kotyogó nyomban eléget).

"Gyengebb minosegu kavebol is jot lehet fozni!"

Színigaz, itt is Eduscho Duplával tesztelgettük, ami német-osztrák céghez, no meg az árához képest nagyon tisztességes ugyan, de alapvetően nem egy nagy szám.

Előzmény: ZsuR (2168)
H_G Creative Commons License 2005.12.16 0 0 2170
Az enyém csak 2 decis, ebből a méretből az utolsót hoztam el a boltból :) (Ill. maradt még ott egy ekkorka, de az csúnyább -- a füle és a "palástja" műanyag, nem acél -- viszont praktikusabb, mert így mikróban is fölforralhatod a vizet.)

A márka SZVSZ nem számít, hiszen ez nagyon egyszerű szerkezet, csak pontosan méretre kell legyártani, de erre már bőven képesek Tajvanban, ahol úgyis minden készül :) Csak azt érdemes megnézni, h. a szita maga acél legyen; olvastam, h. léteznek olyanok, amikben ez csak nejlonszövet, az biztos nem bírja olyan sokáig a forróságot.


Előzmény: Syd_Barrett (2169)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!