Keresés

Részletes keresés

H_G Creative Commons License 2006.01.04 0 0 2316
"Tudsz még olyan boltot, ahol nem csak a szokásos Sega-Lavazza-Piazza hármas van"

Van a Bécsi úton (kb. szemben a Leroy-jal, kicsit északabbra) vmi olasz borszaküzlet, ahol mellesleg tartják az igényesnek látszó Caffé del Doge (.com) márkát. De nem tudom, milyen, mert olyan a nyitvatartási idejük, h. mindig zárva vannak, amikor én arra járok.


Előzmény: matti70 (2313)
H_G Creative Commons License 2006.01.04 0 0 2315
Bennem végül is az a benyomás maradt a Coffeegeek-olvasgatás után, hogy napi két adaghoz török típusú kézidarálót kell venni, rengeteg előnye van kb. 2 percnyi munkáért cserébe! Jó minőségű darabbal az őrlemény egyenletessége 10 pontos, a kevés RPM-nek köszönhetően esélye sincs a KVnak oxidálódásig hevülni darálás közben, nem szóródik a por, egy-két napi KV-adag akár tárolható és szállítható benne, és ha te kelsz föl elsőnek, a hangtalan működésével nem ébreszti föl a párodat idő előtt. (Nálunk fontos szempont!) A fórumban még egy szuper-geekes érvet is olvastam ráadásul: ha már eljutottál arra a haladó szintre, h. magad pörkölöd a KVt, a kézi daráló "visszajelzi", jól sikerült-e -- nem eléggé megpörkölt KV keményebb tekerést igényel a szokásosnál, a túlpörkölt viszont gyanúsan könnyen darálódik.

A baj "csak" annyi, h. a legjobbnak tartott Zassenhaus gyakorlatilag sehol nem kapható, még akkor se, ha vállalnám az árával kb. megegyező szállítási költséget -- vmi baj van a céggel, állítólag átszervezés. Most nyomozok még egy kicsit, hátha a második legjobb, a török HON vagy a vmivel kevésbé jó, de nagyon szép olasz Tre Spade kapható vhol... (A nem-török, dobozszerű és rém drága Peugeot Brésil állítólag hamarosan lesz a Tálal6-ban, de aki azt dicséri, az nem eszpresszóhoz használja, így nem tudom, vajon finom szemcséket is tudna-e produkálni.)

(Lásd http://coffeegeek.com/reviews/grinders/hand_mills_other)

Előzmény: csgzs (2310)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.04 0 0 2314

Úgy látszik, igaza van az importőrnek: finoman fogalmazva is hullámzó a választék a boltban (ezt az egyet tudta csak ajánlani...), nemigen rendelnek tőlük,mert "a hazai piacon egyelőre nincs komoly igény az átlagnál drágább kávékra". Szerintem meg lenne, de hajtóvadászatot kell folytatni az egzotikusabb versenyzők felleléséért...

 

A már említett édességboltban (belváros, Váci u. , a Régiposta u. saroktól az Anna bár felé a második üzlet), illetve a MOM Park földszintjén lévő exkluzív (és az előzőhöz hasonlóan dráááÁÁÁga :(((( ) édességüzletben lehet nagyobb választékkal szembesülni - legalábbis én ezeket ismerem.

Előzmény: matti70 (2313)
matti70 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 2313

Kösz, egy még nem próbált márkánél élnék az ajánlattal, de ezt már (majdnem) ismerem. A Vergnano pod nagyon ízlett, a 100% arabica talán még jobb lehet.

Közben megértettem a honlapjuk alapján, miért írtad, hogy piros tetővel: ez a presszógéphez való őrlésű, az arany tetős meg a kotyogós. Ezek szerint több féle is volt, mikor ott jártál?

Tudsz még olyan boltot, ahol nem csak a szokásos Sega-Lavazza-Piazza hármas van? Mert én csak ezeket szoktam látni mindenütt.

Előzmény: yeahhh (2312)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.04 0 0 2312

Csészét még nem láttam, de ha a belvárosban járok, szívesen beadok 2-3 adagnyi Vergnano Arabicát - csak az ízlelés végett :)

Előzmény: matti70 (2311)
matti70 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 2311

Sajna nem volt szerencsém a Lurdy-ban, csak kék Vergnano volt (koffeinmentes), azt meg azért mégse :( Pedig nagyon tetszett, hogy egy Vergnano eszpresszócsésze is hozzá volt csomagolva.

Tudod, ha esetleg ezt is látsz valahol... :)

Előzmény: yeahhh (2309)
csgzs Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2310
Csak most jöttem rá, ha minden igaz, hogy a LUX daráló Nemon/Ibertial/Aerolatte néven keresendő a coffeegeek-en. Ha tényleg ő az, akkor igen jók a benyomások - ezt kell venni!
Előzmény: csgzs (2280)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2309
Jó POD (a zömített változat, tuti kávéval) + jó KVfőző (például ez) igenis produkálhat naggyon jó kávét - olyan crema volt rajta, hogy csak na, és az iiiííííze is ott volt!!! (A gép bttó 95 E Ft)
H_G Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2308
"Arról nem is beszélve, hogy a kávézás egyesek szerint egyfajta komoly hagyományokkal bíró szertartás is."

Csak egyesek szerint? Ki merészeli tagadni, álljon elő, ha mer! :)

"Szvsz ezek az előre elkészített kávécsomagok tipikusan olyanok, mint a filteres tea."

Azt nem értem, hogy a közönséges őrölt kávét miért nem tudják kisebb adagonként vákuumozni, hogy mondjuk egy zacskón belül találhatnál 10-20 (v. akárhány) 2 dekás téglácskát. Akkor nem keseredne meg, mielőtt fölhasználod.

Minthogy én már túl kényessé váltam az állott ízre, viszont jó darálóm még nincs, mostanában csak a Bodum mellett tartok egy Lavazza CG-t és a presszóba csak piszokul olcsó német kommersz kávékat veszek, amiknél nem sajnálok kidobni egy fél zacskót, ha kezd megkeseredni. A Tchibo Espresso Originale persze legfeljebb 4-est kapna egy aroma-versenyben, de tök jól működik a DeLonghiban, szeretheti a gép a szemcsenagyságát, mert szép színű és jó állagú lesz a crema, és az ízhatása is rendesen kielégítő. (Sőt, SZVSZ az Eduscho Dupla is egész iható az árához képest, elvégre csak annyiba kerül, mint a Karaván... Viszont Jacobs Espressót akkor se vegyetek, ha az az egyetlen KV a boltban, az tényleg fogyaszthatatlan.)

Előzmény: alexandrosz (2304)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2307

Filicori folyamatban van - már vagy 6 hete :-(((, de szólok, amint lesz.

Vergnanóból a zöld dobozos (piros tetővel) Arabicát vettem és nem bántam meg:-)))

Előzmény: matti70 (2305)
H_G Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2306
Ahhoz képest, h. a Braun tényleg nagyon jó egy csomó területen, se kávéfőzőből, se darálóból nem sikerült még tudtommal igazán jót csinálniuk soha...
Előzmény: matti70 (2305)
matti70 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2305

Mármint a T-DISC-et? Á, nem, csak rátaláltam mikor kávéfőzőt kerestem, és kíváncsi voltam, a Braun milyeneket gyárt. Hááát, kiderült, olyat nem, ami nekem kellett volna :) De ettől függetlenül durván komoly ez a rendszer, ahogy vonalkódról olvassa, hogyan kell az adott kapszulát feldolgozni: hőfok, vízmennyiség, lefőzési idő...

 

Ma be akarok ugrani a Lurdyba Vergnano-ért, remélem lesz. És ha van már Filicori, ugye továbbra sem felejtesz el?

A Molinari pedig tényleg bejött, egyre jobban kedvelem az ízét. Kipróbáltam tejszínnel is, vicces volt, hogy tényleg alig változtatott az ízén.

Előzmény: yeahhh (2303)
alexandrosz Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2304

Szvsz ezek az előre elkészített kávécsomagok tipikusan olyanok, mint a filteres tea. Biztosan van köztük jó, de szerintem arra a szintre képtelenség eljutni velük, mint a hagyományos módszerrel. Persze a hozzájuk tartozó marketing már-már nevetségesen hasbaakasztó, de kérem, hülyék azé' nem vagyunk...;)

Arról nem is beszélve, hogy a kávézás egyesek szerint egyfajta komoly hagyományokkal bíró szertartás is.

yeahhh Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2303

Még egy szabvány (?), de azért jó tudni... Valamelyik nap láttam a reklámját az Aerosporton, de elfelejtettem a nevét - mingyá megnézem. Te már próbáltad?

Előzmény: matti70 (2302)
matti70 Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2302
Ha már itt tartunk, az itt is emlegetett Nespresso mellett a Braun megoldása, aki még nem ismeri: Tassimo
H_G Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2301
Bizony, nagyon hülyén vezették be a pod-rendszert, hogy ennyiféle szabvány versenyez.

Egyébként úgy emlékszem, a Senseo pumpás, csak elég alacsony nyomású (3 ATM körül), persze tévedhetek.

Legjobb csak a darált kávé... illetve a szemes kávé... azaz hogy a zöld kávé :)

Előzmény: yeahhh (2300)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2300
Bocs, most, az elküldés után láttam csak, hogy Te is ezt mondtad. Nehézség álljon a gyártókba/forgalmazókba...
Előzmény: H_G (2298)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2299
Szerintem a Senseo esetében is kár NEM hozzávaló POD-dal kísérletezni - erre céloztam az előbb is -, mert ha nem "lövi át" rendesen (asszem, a Senseo nem is pumpás...!), akkor jön a szókincsbővítés:-))
Előzmény: H_G (2297)
H_G Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2298
A Senseo pod olyan! Nincs zömítve és nem is légmentes a csomagolása. Ha Te az ESE-t érted rendes pod alatt, az nem kompatibilis a Senseo rendszerrel.

Előzmény: yeahhh (2295)
H_G Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2297
A Mammut-beli Fukarban emlékeim szerint nincs Senseo pod, csak Illy-féle ESE podok, viszont a Media Marktban (Bécsi út) van, ott vettem én is. Az ára viszont rablás, 10 000/kg-ra jön ki. Annyira azért nem jó, bár egyébként finom (a Dark Roast változat).
Előzmény: Törölt nick (2293)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2296
Miután én a Lajtán túl vagyok :), ha gondolod, nagyon szívesen viszek haza pár zacsekkal enyhítendő az ínséget :). Már ajánlottam korábban is a népnek, nem egy nagy súly. És öléggé alatta vagyunk a hazai áraknak :).
Előzmény: Törölt nick (2293)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2295

Egy adalék a szösszenetedhez: barátom vett egy, az előbb említett Turmix fedőnevű KVfőzőt: eeeelvileg POD-dal és őrölt KVval is működik:-DDD

Gyakorlatilag volt hozzá tán 16 db Jacobs POD. Gondoltam, meglepem és vettem neki rendes - és drága:-)) - POD-okat... Nem kellett volna: nyomja a gép pumpája a vizet (elméletileg 15 bar a tudása...), de nem bír el a normál POD-dal, alig nedvesíti meg, és a lefőtt lötty alig-tea színű...Az ok: a hozzá adott POD - azzal működik - valójában csak POD-nak látszó tárgy, valójában csak bele van zacskózva a KV, mindenféle zömítés nélkül...!!!

Előzmény: alexandrosz (2294)
alexandrosz Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2294

BÚÉK!

 

No, erről beszéltem még régen, de szomorú, hogy igazam lett...itt a balkánon minden sz@rt* jó drágán el lehet adni, aztán a support már nem olyan lényeges, nagyon igaz ez a multi áruháláncokra és a lassan, de biztosan a színvonalat lejjebb adó Cora-ra** is :(

Remélem, a Senseosokkal nem szúrnak ki egész évben így...

 

* itt nem a Philips üdvöskéjére gondoltam, csak úgy általában...

** OFF ami ott szilveszter előtt volt, ill. nem volt, az kabaréba illett. Normális virsli, zöldség sehol, de még így is jobb, mint a többi...egyelőre.

 

Újabb infó, talán már konkrétabb. Fekete Sega-t láttam a Kaisers/Spar-ban is, úgy 1000-1200 forint volt egy 2x250g-os csomag. Nem elég drága :), oszt' még 500 júrós daráló sem kell hozzá, a megspórolt pénzből pedig 10 rugós csodakávék vehetők, egész évben :)

Előzmény: Törölt nick (2287)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2293
gprinz,

köszönöm, ezt még ma ellenőrzöm mammutilag.

yeahhh,

a tecsókban már néztem, de sajnos a patronok formai különbözősége kizáró oknak látszik. (vagy nem is az? hmmmm.) a Douwe Egberts is jó ötlet, tényleg ő gyártja a hivatalos csomagokat, de a magyarországi site-jukon nincs Senseoval kapcsolatos információ. (lehet, hogy írok nekik)

nemisbéka barátom,

köszönöm a kedves üdvözlésed, remélem hasznára lehetek majd topicodnak. :-)
Előzmény: gprinz (2292)
gprinz Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2292
Szevasz! A Fukar áruházban emlékeim szerint van a kvgépek környékén! Igen, igen egy műszaki áruházban! Egész sok fajta kvjuk van, senseo patronok mellett pl a teljes (?) Kimbo vonal, de csak nagy csomagban. (kilós, szemes)
Előzmény: Törölt nick (2287)
yeahhh Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2291
Bocs, most látom, hogy rossz a link - szóval, a Turmix TX 510 készülékről van szó(úgy 28 E Ft).
yeahhh Creative Commons License 2006.01.03 0 0 2290

Senseós jó reggelt! Bár még nem volt szerencsém a cucchoz, emlékeim szerint - legalábbis a Lajtán túl - a Douwe Egberts (volt?) a Philips tettestársa, az itthoni részleg talán tud segíteni.

A másik lehetőség az egyik szimpatikus :(((( multi lehet (T...o), nála még mindig kapható egy hasonló készülék - ahhoz meg a Jacobs szállítja a "töltényeket"...

matti70 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 2289

Szia kedves topiknyitó!

Nem nagyon jártál erre mostanság, ha emlékezetem nem csal. Igazándiból én még csak visszaolvasás útján találkoztam veled.

Mi újság veled? Hiányolom a blogodat...

Üdv!

Előzmény: nemisbéka (2288)
nemisbéka Creative Commons License 2006.01.02 0 0 2288
Barátom, keblemre :). Segíteni sajnos nem tudok :), de egy senseos kollégáról mindig jó hallani :).
Előzmény: Törölt nick (2287)
Törölt nick Creative Commons License 2006.01.02 0 0 2287
Lehet, hogy nem vagyok a kávéipar gourmandja, de élek-halok a Senseoért. Ebben nyilván nem csak az íz van benne, de a friss kávéhoz vezető út kényelme is. Illetve benne lenne, ha kényelmesen jutnék kávépadhoz. Én eddig csak a Corában láttam, de amikor legutóbb kiautóztam, nem találtam mást, csak koffeinmentest. Azóta nem csak elvonási tüneteim vannak, de kezdek kissé mérges is lenni. Nem tudtok véletlenül egy helyet, ahol az anyagot be lehet szerezni? (Azok is jelentkezhetnek, akik felvásárolták előlem a készletet :-) )

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!