Keresés

Részletes keresés

Eraserhead Creative Commons License 2003.12.10 0 0 88
Most én is kiélvezem a cuccom, mer el kell majd adni. De a pc helyett van egy kis denon cdm, jobb mint a hangkártya. Csak hogy fogom én belegyűrni az AC/DC-t?:)

Talán így

Előzmény: 2A3_SE (87)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.10 0 0 87
...de kevesebbet sem!:)
Amúgy nyugizene: Satie, még mindig nem pc-ről, bár a hangfalak a hátam mögött vannak, és háttal nekem
Előzmény: Eraserhead (86)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.10 0 0 86
"engem többet nem láttok!:)"
Úgy látom ez most ilyen trendi dolog lett:)
Nem baj, ahogy Revi mondaná: Hadd hulljon a férgese:))
Előzmény: 2A3_SE (84)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.10 0 0 85
AC/DC : Back in Black LPről, és akkora a dinamkia, hogy ugrálnak kifelé a csöveim a helyükről. Hozom a palmatex-et.
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.10 0 0 84
mielőtt átmennénk itt vintage-topikba, zenéljünk egy kicsit. Tegnap este óta be van kapcsolva a hifi is, végre nem pécézek ki a zenékkel...

Boulez vezényelte Ligeti concerto-k zongorára, csellóra, majd hegedűre + zenekarra.. na cső, engem többet nem láttok!:)

tomcat Creative Commons License 2003.12.10 0 0 83
Tudomásom szerint létezett is kislemezekhez való (ráadásul automata lemezváltós) csöves lejáccó autóba valamikor a 60-as évek táján az USÁ-ban. :)
Aztán jött a Muntz stereo set, majd később az elcaset cartridge rendszer és végül a compact cassette.
A folytatást mindenki ismeri... :)

tomcat

Előzmény: 2A3_SE (81)
gabocza1 Creative Commons License 2003.12.10 0 0 82
Nekem volt is bakelitjátszó a kocsimban....................mentem demózni!:)
Előzmény: 2A3_SE (81)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.10 0 0 81
annyira fejlődős ez az autóhifi-hangzás, hogy hamarosan bakelitlemezjátszót is szerelhetnek a fejegység mellé. (stevie, ne szólj hozzá!:)
Előzmény: tomcat (80)
tomcat Creative Commons License 2003.12.10 0 0 80
A minap a tescoban jártam klotyipapírt meg tejet venni, de "véletlenül" elkeveredtem a cédék felé is és belefutottam egy Compay Segundo (ő is nemrégiben hunyt el) dupla cédébe 2950-ért. Nem hagytam ott.
Általában autóban hallgatom a legtöbb zenét és megdöbbentő a ker.rádiók színvonalához képest, amikor igazi zenészek játszanak igazi hangszereken igazi zenét.

tomcat

ps. ennek sajnos egy olyan folyománya is van, hogy kénytelen vagyok időnként az autóhifi fejlesztésén is elmélázni... :)

Előzmény: krizsi_l (75)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.10 0 0 79
Ja, a Recoil az Ex Depecs Alan Wilder.
Előzmény: Eraserhead (78)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.10 0 0 78
Cowboy Junkies - Trinity Session
Ha már szomorkás. Ez amúgy szerintem nagyon jól szól.

Lesz még Chroma Key - You Go Now. Fincsi Trip-Hop.

Zárásként pedig Recoil - Unsound Methods

2A3_SE Creative Commons License 2003.12.10 0 0 77
laurie anderson: strange angels (a kislányom alvólemeze, de visszaadta egy hét után, mert nem tud rá elaludni, szerinte "annyira szomorú" - igen, néha eszméletlen szép! Át is raktam a hifibe...
Előzmény: 2A3_SE (76)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.09 0 0 76
ma lazamenet van, ez még a pc-nek is könnyű műfaj!
Peter Gabriel... nincs is címe, ilyenek vannak rajta, mint a Shock the monkey, vagy a nagyon dögös-dobos Lay your hands on me
krizsi_l Creative Commons License 2003.12.09 0 0 75
Olvasom hifi falván, hogy 84 éves korában elhúnyt Ruben Gonzalez, a Buena Vista szoc otthon zongoristája. Lemezein még sokáig él a 84 éves fiatalsága. Ma is.
...puma Creative Commons License 2003.12.09 0 0 74
a fila braziliának tényleg vannak jó dolgaik.

Előzmény: Eraserhead (73)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.09 0 0 73
Herbie Hancock - The New Standard
George Benson - Absolute Benson
Doors - LA Woman
Ez volt ma

Fila Brazillia - Brazilification
Ez van most. Ők a világ egyik legtermékenyebb tánczenei duója. Kb 30 nagylemezük van. Bár szerintem itt basszák el a dolgot. Lenne 8 albumuk az akkor mind telitalálat lenne. Amúgy amolyan Coffe Shop zene, semmi izgalom, teljes ellazulás.

Ninja Tunes - Xen Cuts dupla CD(ha még ma befér) bár szerintem vagyok vagy reggelig :(

Ez egy válogatás cd, absztrakt Hip-Hop alapgyüjtemény olyan nevekkel mint:

Herbalizer
Amon Tobin
Kid Coala
DJ Vadim
Up, Bustle, Out
Luke Vibert
Funki Porcini
Cinematic Orchestra

Ha valakinek bírja az idegzete az ilyesmit, az ne hagyja ki.

2A3_SE Creative Commons License 2003.12.08 0 0 72
Lester Bowie: all the magic!
nagy varázsló az öreg: addig bugyborékoltatta a trombitáját, amíg minden boltban féláron adták a dupla cédéjét:))
nekem persze már előtte is megvolt teljes áron:(, sőt mégazelőtt LP-n is!
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.08 0 0 71
Miles Davis: On the Corner
Visszafelé haladok az időben, ezt a lemezt nagyon régóta ismerem, már a teslaB100-asom első tekercsein is rajta volt, tán még az Angyalföldi Nagy Zenemásoló Kristóf Gábor vette fel, anno... Ha ezt is beveszi a számítógép, eladom a 2A3-ast!:)
gabocza1 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 70
És kinek volt igaza?:)
Előzmény: 2A3_SE (69)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.08 0 0 69
Azért az a fíling nem akármi volt, amit a Hotel Menthol idején hozzátettek. Igaz, hogy ezt itthon élesben vette a kisz-fiatalság, Hegyeshalmon túl meg azt hitték, hogy paródia:)
Előzmény: gabocza1 (68)
gabocza1 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 68
Egyébként az nem baj, hogy átvesznek nekik tetsző dolgokat, csak tegyenek is hozzá valamit!
Előzmény: krizsi_l (67)
krizsi_l Creative Commons License 2003.12.08 0 0 67
A jazzel való ismerkedésem egyik legmegdöbbentőbb élménye volt, hogy mennyire nincs új a nap alatt. Sok nagysikerű dolog kacsintott vissza a 60-as évekből. Ezek közé tartozott a VUK is.

Ha Hendrixről esett szó: nagy varázslat ahogy Stevie Ray Vaughan játsza a kis szárnykat. Egyik kedvencem. Ráadásul a felvétel is igen jó.

Előzmény: gabocza1 (66)
gabocza1 Creative Commons License 2003.12.08 0 0 66
Igen! Olyan mint Fenyő Miki, sosem volt egy önálló gondolata......:))
Előzmény: stevie wonder (65)
stevie wonder Creative Commons License 2003.12.08 0 0 65
Oscar Peterson pedig kepes volt Wolf Petertol ellopni a "Furge rokalabak, hipp-hopp, jon Vuk" dallamat az egyik szolojahoz (The O.P. Trio: We Get Requests, 1963, "You Look Good to Me", a fotema utan a szolo elso nehany uteme)

:-)

Előzmény: 2A3_SE (64)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.07 0 0 64
bazme, beszartam, ez a tökvéletlen, de nagyon jó!>> tegnap hallgattam hendrix lemezét, a "third stone from the sun"-ban a visszafelé játszott magnóeffektek között van egy baromi szép gitárdallam, torzító nélkül...
a weather report cd-n van egy pastorius szerzemény, (a "slang"), és a basszus szólóban 1:1-ben ugyanezt a hendrix dallamot játssza!
Előzmény: 2A3_SE (63)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.07 0 0 63
=nemcsak
a pc-be meg egy jó régi zene, amit akkoriban hallgattam, amikor még akai magnóm volt, de azóta cd-n is megvan (csak az utóbbi években már nem hallgatom:))>> weather report: 8:30
Előzmény: 2A3_SE (62)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.07 0 0 62
nem csak hogy hallgattam, de hajlott korom ellenére fel is vettem! (igaz nem revox-szal és nem keverőről, hanem 3 mocis akaival és a közönség feje fölé belógatott keresztmikrofonnal, de így is évek óta keresik rajtam ezt a tekercset.)
Előzmény: gabocza1 (61)
gabocza1 Creative Commons License 2003.12.07 0 0 61
Nem akármi ötven felett, Radicsot hallgatni....:)
Előzmény: 2A3_SE (60)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.07 0 0 60
are you experienced?
(sokszor hallottam RB kapitányt gitározni, utoljára kb. egy hónappal halála előtt... a koncerten alig volt már egy értelmes futama, a fiatal tűzkerékharcosok már csak tisztelettel és türelemmel "alájátszottak", de a hey joe-t soha nem hallottam még Tőle olyan érzéssel, ahogy akkor csinálta, ez a Hendrix-nóta annnnyira a vérében volt!
stevie wonder Creative Commons License 2003.12.06 0 0 59
Mai termes:

Wei Wu Wei: Későre jár
Patricia Barber: Companion
Trilok Gurtu: African Fantasy

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!