Keresés

Részletes keresés

2A3_SE Creative Commons License 2003.12.19 0 0 118
gondolod, hogy a Beethoven összessel kellene katalógussorrendben trenírozni a gondolat szárnyalását? (Inkább vonulnék kolostorba, hogy földi életem végéig Bach-kantátákat dúdorásszak:)
Előzmény: frank11 (117)
frank11 Creative Commons License 2003.12.18 0 0 117
Siralmas egy rendszered lehet :)

Ha Beethoven osszes, akkor semmikepp ne hagy ki Harnoncourt-ot.

Előzmény: 2A3_SE (115)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.18 0 0 116
Holnap majd n is felavatom az új vasalt surranómat.:)

Ma dvd-vel szórakoztattam magam.
Best of Chris Cunningham (Director's Series)
Olyan klippek mint
Aphex Twin: Windowlicker, Come to Daddy
Portishead:Only You
Leftfield:Africa Shox
Björk:All is Full of love

Majd egy másik
AIR: Eating, Sleeping, Waiting and Playing
Ez egy portréfilm a remek francia együttesről, meg pár nagyon jó klip is van rajta.

Remélem lesz felháborodás holnapra:)))

Előzmény: 2A3_SE (115)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.18 0 0 115
Ja, muszáj trenírozni magam, különben eltapos a bakancsos csorda! (És kölcsönadhatná valaki karácsonyig a Beethoven összest:)
Előzmény: Eraserhead (114)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.17 0 0 114
"Hegedűhangban egyébként is verhetetlen vagyok"

"Ma aztán adtunk a komolyságnak"

Ma aztán adtál a szerénységnek :))))

Előzmény: 2A3_SE (113)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.17 0 0 113
Ma aztán adtunk a komolyságnak! Öreg nyugdíjas hifibuzi ismerősömet évek óta nem láttam, erre ma délelőtt összefutottunk a házunk előtt. Tudtam, hogy el van baszva a délelőttöm + az ebéd is!:) Bemelegítés nélkül, azonnal rázúdult a cuccra. Amúgy jellemző, miket kellett berakni...
A legnagyobb sikere persze a Neville Marriner vezette Academy of St. Martin-in-the-Fields-nek volt egy na, na, mivel? Egy 1970-es Decca Négy évszak felvétellel AAD-s cédén...
Hegedűhangban egyébként is verhetetlen vagyok, de az öreg már majdnem bőgött!:)

Eraserhead Creative Commons License 2003.12.15 0 0 112
hö?!

:))

Mi a tosz ez a nem telt le a várakozási idő? Olyan idegesítő...

Előzmény: 2A3_SE (108)
stevie wonder Creative Commons License 2003.12.15 0 0 111
De nekem benne van a Best of St Germain kalozlemezemben, ugyhogy tuttira St Germain bacsi csinalta, nna. :-)
Előzmény: Eraserhead (110)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.15 0 0 110
Főleg a The Dawnra, és a Bending New Coronersre jellemző szerintem, amit mondtam.

A Jazz A Saintgermain lemez az nem az a Saint Germain asszem, mint amiről mi beszélünk:) (De egyébként jó lemez) Régi dalok feldolgozása mai előadókkal. Ez egy jó kis jazz válogatás.

Előzmény: stevie wonder (109)
stevie wonder Creative Commons License 2003.12.15 0 0 109
Eric Truffaz-nal azert az ember-zeneszek dominalnak (legalabbis azon a ket lemezen, ami nekem megvan: Mantis es Out of a Dream). St Germain-t egy Best of lemezerol ismerem, Belgradban az egyetem elotti kirakodovasarban igen eros volt a felhozatal ebbol a stilusbol, ott vettem egy par tucat kalozlemezt, elvegre 2 euro volt darabja :-) Nos, ezen a valogatas lemezen 6 albumarol vannak dolgok, amiknek a boritoja is benne van a lemezben. Ezek kozul az erdekes cimu "Jazz A Saintgermain" kozelebbrol is erdekelne, mert a boritoan olyan kozremukodoket sorol fel, mint Angelique Kidjo, Iggy Pop, Dee Dee Bridgewater, azokat meg kulon-kulon szeretem :-)
Előzmény: Eraserhead (107)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.15 0 0 108
hát akkor b@sszátok meg: betuszkoltam a milerepaverziót ("szélfoszlánybeszáradás + innenionnaniság") mindenkiaszthallgatamitakar, topikkuss!:)
Előzmény: Eraserhead (107)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.15 0 0 107
Ja trombitál, jól, és szempler dobokat használ, és drum n bass és hiphop alapokra építkezik olykor. Ha nem bánod én nem hagyom ki:)

Mixpultos buli..:) ez olyan kis gúnyos volt:) tecc.

Saint Germaint szerintem nem lehet iyen egyszerűen elintézni. Repetitív? Progresszív. Főleg a korábbi lemezeken. Egyébként ezt a véleményt melyik albumáról formáltad meg? Érdekességképpen a Tourist Blue Note kiadvány. Persze ez nem jelent semmit.

Amúgy meg mindenki azt halgat amit akar. Ezen én nemfogok összeveszni senkivel :)

Előzmény: stevie wonder (106)
stevie wonder Creative Commons License 2003.12.14 0 0 106
Eric Truffaz trombital, nem is rosszul meghozza, ot hagyjuk ki ebbol a mixpultos bulibol :-)

St Germain-hez volt szerencsem, jo kis fantaziatlan, unalmasan repetitiv muzsika. Meg autoban sem hasznalhato, mert elalszom vezetes kozben, az meg karos az egeszsegre :-)

Előzmény: Eraserhead (104)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.14 0 0 105
"aztán gusztusos trutyi formájában a pofádba öklendezi:) "

Ezt viszont nem kell nekem is beszopni. Van más út is. És ha a média még ekkora tróger is, az érték megmarad abban, amiben eredetileg is volt.:)

Előzmény: 2A3_SE (103)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.14 0 0 104
Stevie! a verve remixed az pont ellenpélda az alább írott dolgaimmal kapcsolatban. Az a lemez (csak az 1 van meg) pont arra készült hogy pénzt csináljanak belőle. AS nyert. Nem kimondottan a verve remixed és hasonlókra gondoltam. Talán Jobb példa Eric Truffaz és Saint Germain. Akik mögött egyébként sok pénz van, de szar lemezt még nem adtak ki. Egyébként egyáltalán nem vagyok oda a fent említett verve remixedért. Kiváló előadók egytől eddig, amikor a saját dolgaikat csinálják. Az a saját zenéjük, ez pedig csak régi jó zenékre ráhúzott "hangzásvilág". Én nem erre értettem ezt a stílusok egyesülése dolgot. Ha azonban az általad említett lemezt vesszük alapul, akkor igazad van.

"Szoval kocsiban hallgatom, de a sznobizmusom tiltakozik :-)"

Egy kis egészséges sznobizmus az jó, csak nem kell a dolgot skatulyákba rakni.

Előzmény: stevie wonder (102)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.14 0 0 103
ne aggódj, a média MINDENT bekebelez - ez a létének alapja -, aztán gusztusos trutyi formájában a pofádba öklendezi:)
Van olyan rádióadó, ahol két LP gyaluról megy az adás és élőben mixelik-szkreccselik a zenét váltott dj-kel. Persze a rádió nem fizet a műsorért, a mix-papok meg örülnek, ha megismerik a nevüket, vagy saját lúpot csempészhetnek az éterbe.
Előzmény: Eraserhead (101)
stevie wonder Creative Commons License 2003.12.14 0 0 102
Eraserhead,

van a Verve-nek ez a Re-Mixed sorozata, most mar 2 x 2 lemez. Namost en meg mindig nem tudom, mit gondoljak felole, kellemes es erdekes hangzas, de... kicsit a "Klasszikusok diszkoritmusban" koncepcio arad belole: modern es divatos hangzassal onti le a sajat jogukon teljes erteku jazz klasszikusokat. (Mondjuk a jazz -- mufaji sajatossagainal fogva -- ezerszer alkalmasabb alany a remix-re, mint a komolyzene.)

Szoval kocsiban hallgatom, de a sznobizmusom tiltakozik :-)

Előzmény: Eraserhead (101)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.14 0 0 101
"Ez ám a music-paradoxon! Beszállni egy hangkulisszába, amiről esetleg kiderül, hogy csak előszoba egy csomó ajtóval, köztük néhány végtelen nevű helyiséggel.."

Bárcsak én is tudnék ilyen szépeket írni.:) Na elég a fenéknyalásból:))

Véleményem szerint óriási fegyver került az emberek kezébe a pc-s zeneszerkesztő progikkal, és a dj-s teknicsekkel. Nem bánom, ha ezért a kijelentésemért pár ember csak megvetően megmosolyog, egyesek pedig lehülyéznek. Az underground zenekultúra kifogyhatatlan értékekben (csak úgy mint a legtöbb komolyzene, és jazz), melyhez az egymással fúzionáló, majd önálló stíllusokká kiforró dolgok adják az alapot. Persze hogy van szar is. Ez természetes szelekcióval tökéletesen kikopik évek alatt, mivel ezt a területet nem tudja (és nem is akarja?) a média a befolyása alatt tartani.

Előzmény: 2A3_SE (98)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.14 0 0 100
Elcsesztem a linket. Szóval 2 hetente Kruder&Dorfmeister bulikon voltam a flexben. Kiráj volt.
Előzmény: Eraserhead (99)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.14 0 0 99
Idén nyáron gyakran jártam át osztrák barátomhoz, kb 2 hetente a
Előzmény: ...puma (97)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.13 0 0 98
Ez az ismertség-nem ismertség elég viszonylagos kategória manapság...
Itt alább a 90-be például Eraserhead olv-fültárs belinkelt egy zenét, amiről fogalmam sem volt hogy kik követték el, de ami rajta van egy fiatal lúpharcossal mixelt cédémen, amelyre - többek között - be van húzva az egyik kedvenc, önmagában is megunhatatlan bakelitem, a Cecil Taylor által irányított The Jazz Composer's Orchestra is...
Ez ám a music-paradoxon! Beszállni egy hangkulisszába, amiről esetleg kiderül, hogy csak előszoba egy csomó ajtóval, köztük néhány végtelen nevű helyiséggel..
Előzmény: ...puma (97)
...puma Creative Commons License 2003.12.13 0 0 97
a kruder nagyon jó van annak több lemeze is ,
nem ismerted?
Előzmény: 2A3_SE (96)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.13 0 0 96
1 fiatal (ámde neves) barátom, lerakott ide 3 lemezt, kommentár nélkül... Az elsőn egy sebtapasz van a cd-tok közepére ragasztva, és rányomva: peace orchestra. A füzetecske helyén egy homogén drapp hátoldalú 50x50cm-es papír, gondosan összehajtogatva, amelyen egy erdei tisztás panorámája látható, megszámlálhatatlan szeretkező párral (rögtön antonioni filmje, a zabriskie point kattant be), a képen: "love in ninetynine"...
A tok hátulján már az árkód is fűrészjelet mutat!:).. ok, rajtam aztán ne múljon, lemezt a hifibe! Közvetlen fűtésű meredek csőkarakterisztika csajgépet keres - guminők kíméljenek! double drums domination..;;,.,.,;;!...vazze
mccheese Creative Commons License 2003.12.12 0 0 95
Kabbe!
Most Deep Purple: Bananas a pc-ről....

mcc

Előzmény: 2A3_SE (94)
2A3_SE Creative Commons License 2003.12.12 0 0 94
off: ezt itt alattam be ne szopjátok, mcc kizárólag színuszjelet hallgat, esetleg ha jó kedve van fűrészfog- vagy négyszögjelet:-))
Előzmény: mccheese (93)
mccheese Creative Commons License 2003.12.12 0 0 93
Befelé a kocsiban Peter Gabriel: Secret World live, 1.CD

mcc

Eraserhead Creative Commons License 2003.12.12 0 0 92
Majd jól beperelem a kis köcsögöt:)

Nightmares on Wax: Smokers Delight

Előzmény: konstantin (91)
konstantin Creative Commons License 2003.12.11 0 0 91
akkor pereld be koalá-t mert ő kiadta!:))
Előzmény: Eraserhead (90)
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.11 0 0 90
Eraserhead Creative Commons License 2003.12.11 0 0 89
Nils Petter Molvaer : Khmer

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!