Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2006.08.30 0 0 4738
kemorgo, elképesztő, de az én csomagom is megérkezett, sértetlen állapotban. Valamivel kevesebb, mint 24 óra alatt Egerből Budapestre. Köszönöm a gondos kettős csomagolást.
Előzmény: kemorgo (4731)
matti70 Creative Commons License 2006.08.30 0 0 4736

Sajnos így vagyok én is néhány finomabbra őrlő márkával, mint pl. Molinari. Ha a géphez képest túl finom az őrlés, még tamperolás nélkül is olyan ellenállást tud adni kávé, hogy a Krups nyomásfokozós szűrőkosarával együtt már túl sok a pumpának. Megkérdeztem a szervízt, hátha lenne bele szimpla fenekű szűrő is, de nincs. Majd próbálok kicsit kutakodni a neten, mert több márkához láttam már alternatív szűrőt árulni, meg írok a Krups vevőszolgálatnak.

 

"majd valami csoda folytán megindult párcsepp KV is"

Nem csoda, csak a kis idő alatt átnedvesedett a teljes kávémennyiség, és akkor már jobban megindul. Ilyenkor én is az előáztatás idejével szoktam trükközni, ill. az egyadagos szűrűt használom.

Előzmény: _MrB_ (4730)
5star Creative Commons License 2006.08.30 0 0 4735
e-mail ment!
Előzmény: Törölt nick (4733)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.30 0 0 4734
Királyi postánknak elég nagy érvágás volt a budaörsi logisztikai központ okozta kalamjka, s az ezáltal kapott médiaszerep. Aztán ezt tetézte pár apróság... (több nagy postai forgalmat bonyolító cég tért át alternativ levélpostai és csomagkézbesítési lehetőségekre, ezzel elég jelentős bevételkiesést okozva a Postának) aminek hatására a Posta ráébredt, vagy izomból helyrerázzák a rendszert, vagy elvesztik vezető szerepüket... Ugytűnik kezd sikeressé válni a fejlesztésük. Csak a megnyirbált hírnév visszaállítása sok időt és mégtöbb pénzt fog felemészteni.

Legrosszabb az egészben, hogy a saját belső cuccaik is eltüntek abban az időben, azért pedig egyértelmüen csak a logisztikai központ volt felelőssé tehető, lévén dokumentálva voltak a dolgok, s kispotákról elmentek a "küldemények", de a központba nem értek be.

Hja, édesanyám kispostahivatal-vezető, innét az infó ~ : )
Előzmény: Törölt nick (4732)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.30 0 0 4733
Húha, az kell nekem, a Molináriról amúgyis csak jót hallottam. Hova kell elszaladni egy ilyenért??? Azonnal megyek, ugyanis.
Előzmény: 5star (4729)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.30 0 0 4732
Elképsztő! Bravo, Magyar Posta!
Előzmény: kemorgo (4731)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.30 0 0 4731
Már meg is érkezett!!!!!!!!!!!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (4728)
_MrB_ Creative Commons License 2006.08.30 0 0 4730
Reggel ugy megtömtem a főzőt Omniából, hogy nem tudta átnyomni a pumpa első nekifutásra. Szép fokozatossan elmélyült a pumpa hangja, KV meg egy csepp sem jött ki. Vártam egy ideig, majd lekapcsoltam. Kifujt egy széphalom gőzt a cseppfogótálcába, majd valami csoda folytán megindult párcsepp KV is. Ujra ráadtam a pumpát, és szép lassan lecsorgott egy kellemes dupla belőle. Asszem nemszabad ennyira agressziven megtömnöm ~ : /
5star Creative Commons License 2006.08.29 0 0 4729

Javasolnám a Molinari coff.mentesét szemes 500 gr os csomagolásban. 2700,- ebből 20% kedvezmény.  2160,- Ez az "Oro"nak a coff.mentese.

 

 

Előzmény: Törölt nick (4728)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 4728
Tud-e valaki igazán finom koffeinmentes kávét ajánlani? S ha igen, hol kapható? (Babkávé lenne jó, de esetleg nagyon finomra őrölt darált kávé is jó.)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.29 0 0 4727
Köszi, az enyém is elment 11.55 -kor. Tesztelhetjük a postát.
Előzmény: kemorgo (4726)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.29 0 0 4726

Hi!

 

A csomag 11.25-kor elindult, remélem szerencsésen mielőbb meg is érkezik. Reméljük nem most kezdi el a királyi posta a karácsonyi ajándékok beszerzését.:)

 

Majd írj, ha megérkezett!

Előzmény: Törölt nick (4724)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4724
OK, küldtem mailt mindkét címedre. Holnap feladom a kávét a postára. A csészét kérlek, jól csomagold be egy halom összegyűrt újságba, egy másik halomba pedig a csészealjat, és mindkettőt tedd egy dobozba. Többit bízzuk a postásra :)
Előzmény: kemorgo (4723)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4723
a törzsasztalos mailemre írj, ha későn tudsz írni, nemsokára kilépek, ezt meg melóból nem látom.
Előzmény: Törölt nick (4721)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4722
Mail ment!
Előzmény: Törölt nick (4721)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4721
Most látom, lehet, hogy miskolci vagy? Nem baj az se, postán, jól becsomagolva elküldhetem a KV-t. A csészét pedig vattába, vagy rengeteg összegyűrt újságpapírba dugva, majd a gombócot kis kartondobozba téve szintén nyugodtan postára lehet adni. Persze a csészealj külön papírgombóc legyen, nehogy összeütközzenek. Tehát egy kartondobozban két vatta -vagy újságpapírgombóc. Remek újságok, szinte kizárólaM e célra: Népszava, magyar Nemzet, Népszabadság, Magyar Hírlap :)))
emilem:
aczelpeter@externet.hu
Előzmény: kemorgo (4719)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4720
Részemről azért nem rossz bolt, mert én kizárólag sajátmagam által, közvetlenül a felhasználás előtt őrölt Segafredo-t használok - néha másés féle KV-t is, de szintén általam őröltet. Az akciós dobozt kizárólag a csészék miatt vettem, régen vágytam ilyenekre - szerintem a Segafredo csészék messze a legjobbak, mert fölfele nem tágulnak, így nem hűl bennük a kávé.
Úgyhogy ha Neked is megfelel, egy csészéért és csészealjáért szívesen átadom a 4 zacskó kávét, ami az akciós dobozban benne volt.
0670/318-9799 vagy 395-3095 Bp-i számon elérsz, és elviszem a kávét, ahovya kell. Inkább fogyasszad el, minthogy itt álljon a polcomon.
Előzmény: kemorgo (4719)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4719
Hajlandó vagyok cserélni:)))
De nem csinálsz rossz boltot?
Előzmény: Törölt nick (4718)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4718
Nos, végül elmentem én is a Corába, és vásároltam egy doboz alciós Segafredot a két csészével, a hozzá tartozó csészealjakkal. Viszont minthogy én csak babkávét használok frissen őrölve közvetlen lefőzés előtt, (többnyire Segafredot), feleslegessé vált a 4 szép doboz Segafredo Espresso Casa kávé. Ha valakit érdekel, 500 Ft-ért átadó a 4 csomag együtt. vagy még szívesebben elcserélem őket egy darab további csészéért a csészealjjal.
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4717
Hát, gyakorolni kell még a feltöltést!:))))

Radiota! Ha nem sikerül beszerezni, megdumálhatjuk, publikus a mailem.

Azért megmutatom milyen a poén csésze, nevessetek ti is!:))
Előzmény: kemorgo (4705)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4716
most meg mé nem? csak 49 kb!!!!!!!A csészékA csészék
Előzmény: kemorgo (4715)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4715
remélem sikerül feltölteni:)
Előzmény: kemorgo (4714)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.28 0 0 4714
Bocsi, csak most látom, tegnap egy kicsit zűrös nap volt, ma meg folytatódik:(((

Igen, espresso csésze, mindjárt kérek segítséget, és fotózok egyet!
Előzmény: Törölt nick (4706)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4713
Nem fogod megbánni, ha azt veszed meg, sőt! De ragaszkodj ahhoz a változathoz, amelyiken időkapcsoló van. A másik változat (adagolós) nem otthonra való, hanem kávéházba, ahol percenként kell adagolni. Otthon viszont csak kiszellőzne a benne lustálkodó ledarált kávé.
Előzmény: Törölt nick (4710)
5star Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4712

Kedves kavefozo,

tartok tőle, hogy rossz hírem van daráló ügyben. Mint már sok más területén az életnek, darálóilag is bebizonyosodott, hogy a drágább az olcsóbb. Igaz, hogy zsebbe kell nyúlni, de csak egyszer és hosszú évekig a daráló téma lekerül a napi, sokszor fejfájást okozó, témák közül. A jó kávéhoz a daráló éppen olyan fontos mint a főző. De ezt sajnos a gasztronómiában sem szeretik bevállalni. Persze ennek meg is van az eredménye! Az olcsóbb darálók problémája, 1) hogy a kések anyaga, diszkréten szólva nagyon silány és ezáltal hamar tönkre mennek. 2) a legtöbb alacsony árfekvésű daráló túl magas fordulatszámon darálja a kávét, ezért az őrlemény ezt megsínyli. Két – három késcsere után eljutottunk egy jóval magasabb árhoz, de még mindig magas a fordulatszám. Így aztán előbb v. utóbb az összeg mint kidobott pénz lesz elkönyvelve és hosszas bosszankodás után mégiscsak beruház a kávét szerető ember. A hozzászólásokat olvasva, a fórum tagok ill. a kávé imádók mindegyike, beleértve jómagam is a tökéletes kávé elkészítésére teszünk kísérletet naponta többször is, de jó minőségű segédeszközök nélkül ezt a legtöbbször a véletlenre kell hogy bízzuk. Néha büszkén tálaljuk fel az „egérfaroknyi” vastagsággal csurdogáló kávét, de sajnos ez nem mindig a jellemző. Úgyhogy vegyél egy szuper darálót és meglátod, megéri.     

 

 

Előzmény: Törölt nick (4708)
Ambiente Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4711
Hol az ördögbe tudnék Segafredo eszzpressós csészét beszerezni egy-két darabot?

1, ahogy irtad, puszta figyelmetlensegbol belecsusztatsz egyet a zsebedbe a kavezoban
2, megkerdezed oket, hatha hajlandoak segiteni. a teruleti kepviselok - vagy micsodak - tudnak szerezni, nekunk is innen valo az elso csomag
3, http://www.segafredoshop.it/catalog-IT.xml?cat_code=PRO1POR
4, ebay.de --- segafredo tassen // igy ha szerencsed van tudsz szerezni feketet is, amit elmeletben csak a kavezoknak adnak
5, ha talalsz akcios csomagot cseszevel
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4709
Az Iberital Challenge-nek az a változata, amelyikkel pontosan be lehet állítani (a finomság mellett) az 1 adag ledarált kávé mennyiségét, nálam hihetetlenül bevált! Elképesztően finoman be lehet állítani az őrlés finomságát, és az egy gombnyomás - 1 adag pontosan kimért kávé megoldás nagyon praktikus. Kétségtelenül drága gép, de annyira kiváló, hogy csak ajánlani tudom. Minden nap kétszer-háromszor áldom a szerencsémet, hogy ezt vettem, és nem mást - pedig nekem is rkicsit ossz érzésem volt, amikor beszereztem, mert nekem is túl drága volt. De azóta annyira szépen dolgozik, hogy rá krllrtt jönnöm: mégse volt drága!
Előzmény: Törölt nick (4708)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4707
Nagyon ajánlom, hogy olyan darálót szerezz be, amelyik mindíg azonosan darál. Tehát nem attól függ, milyen lesz az őrlemény finosága, hogy meddig nyomod a gombot, hanem be lehet állítani azt. Hidd el, megéri beszerezni az ilyen darálót. Amióta én vettem egyet (drága!), azóta az eredmények konzisztensek. 25-30 mp között van mindíg, csöpögés és "egérfarok" határán jön le a KV. Csupán a tömörítés jelent némi vszubjektív áltozót a képletben.
Máskülönben állandó gondjaid lesznek, attól tartok.
Előzmény: Törölt nick (4704)
Törölt nick Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4706
Espresso csésze (végig egyformán szűk) vagy capuccino?
Előzmény: kemorgo (4705)
kemorgo Creative Commons License 2006.08.27 0 0 4705
Üdv!
Éppen tegnap szereztem be a Miskolci Corában, Segafredo Espresso Casa 4*250 grammos kávéval van összecsomizva 2 csésze és 2 tányér, 1999 HUF. Most már van négy :))). Kb három hónapja már vettem egyszer, ugyanilyet. A darálása is pont jó, rá is van írva, hogy espresso darálás, igaz, olaszul:)))- ami ugye nem elhanyagolható szempont, ha az embernek nincs kerete beruházni egy normális darálóba.

Lehet, hogy megköveznek, de nekem izlik az E. C., ellentétben a piros Sega-val, mely ihatatlanul keserü, ráadásul rossz utóízzel a végén.

Azért annyira nem voltam mohó, hogy egyből kilegyen a hat, nem vettem csak egy dobozzal.

Történjen aminek történnie kell, ha három hónap múlva még lesz, akkor ki lesz a készlet, ha nem, akkor lesz 3 kávéscsészém, plusz egy tartalék.:)))

Most amúgy a 400 HUF/6 db készletet nyúzom, poénból vettem meg, de egyre inkább tecc!

Fogyóeszköznek jó:)))
Előzmény: radiota (4700)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!