Keresés

Részletes keresés

yeahhh Creative Commons License 2006.10.19 0 0 5386
Említetted a Plusban kapható kézi kávédarálót. Megnézted már? Itt a kép róla - de ugye, a katalógus szerint 1499 Ft az ára...milyen lehet? ;-))
Előzmény: _MrB_ (5382)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5385
Nekem eddig a fekete dobozos Lavazza Espresso volt a legfinomabb őrlésű kávé.
Előzmény: matti70 (5371)
Zsolti2003 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5384
Valamivel olcsóbb az Univerzál vízlágyító kancsó, aminek a betétje a leírás szerint 120 liter vízra van méretezve. Véleményem szerint, nem annyira hatékony, ami a teakészítésnél meg is látszik.
Előzmény: matti70 (5372)
matti70 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5383

Ha valakit esetleg érdekel...

Bár szinte mindig natúr isszuk az eszpresszót, kíváncsiságból vettünk egy flakon tejhabot. Nem volt rossz, de azért az E betűknek volt egy icipici utóíze benne...

Most viszont egy másik fajtát vett a feleségem, ez Friesland gyártmány, és teljesen mellékízmentes. Így ez bejött, és néha jó belőle nyomni egy kicsit a kávé tetejére, a la Espresso Macchiato...

_MrB_ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5382
nem is tudom.... valahogy van egy szint, ami fölött nem ad annyival többet, amennyivel többet ad érte az, aki veszi...
Előzmény: H_G (5380)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5381

Saecóból kétfélét is vettem régebben, jó átlagos volt mindkettő. Musettit ittam kint a Pólusban, az egyik (de melyik?) ízlett, csak ...va macerás oda kimenni, ezért hanyagoltam őket. Mokambo, Marcafé még nem volt - vannak tapasztalataid? Ja, és hol lehet kapni őket? 

Előzmény: H_G (5380)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5380
Yeahhh szerintem annál magasabb kategóriát ért jón...

Saeco KV ugyanonnan esetleg? Musetti, Mokambo, Marcafé már mind megvoltak?

Előzmény: _MrB_ (5379)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5379
Tchibo... jónak nemtudom, de itthon új. S őrölt is. ~ : )
Meg a Sega Espresso asa is szerintem jó (kérdés mire, de ilyen reggel duplaébresztőnek jó)
Előzmény: yeahhh (5378)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5378

Na, ez a csőlátás: ezek szerint csak azőröl kávék jutnak el a tudatomig, mer' a Kimbót még sosem vettem észre :-) Valami új és jó (no, meg őrölt) kávéra vadászok...

Előzmény: H_G (5376)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5377
"Persze, most jelent meg nekik az új dizájnos széria, de az egyrészt biztos drágább lesz, ha lesz, másrészt, ahogy néztem, a belbecs igazán nem változott."

Még ha nem változott volna, de több elektronikát adtak hozzá, ami pedig nem az erősségük az olaszoknak...

Előzmény: yeahhh (5374)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5376
Hát látni mindig látom a Kimbót, ha Saturnban járok, de csak kilósak vannak, tehát megkóstolni csak a szokott feltételekkel tudnám, azaz ha akadna a csomagra még két jelentkező. Nagy múltú márkának látszik, csak menetközben nevet váltott -- talán mások, akik szintén brazil KVt árulnak, sérelmezték a "Café do Brasil" márkanevet?

Ott a Saturnban egész közel jár a Baby a 100-hoz, szóval ügyesen vásároltál!

Előzmény: yeahhh (5375)
yeahhh Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5375
Látott/ivott már valaki ilyet?
yeahhh Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5374

...nnnaszóval: voltak és vannak is ötleteim, hogy milyen KVfőzőt kellene venni, de, ugye, az anyagiak :-(( A Gaggiákkal mindig is szimpatizáltam - mondjuk, nem mindegyik tetszik, de ez éppen igen :-)) Persze, most jelent meg nekik az új dizájnos széria, de az egyrészt biztos drágább lesz, ha lesz, másrészt, ahogy néztem, a belbecs igazán nem változott. A Baby D-ben az volt a szimpatikus, hogy programozható, mennyit főzzön le (1, illetve 2 személyre) - ennyi automatizálás még jól is esik :-)

Méretes, nehéz egyed, merugye "group and filter holder: chromed brass", és ebben semmi füllentés nincs! Olyan hőstabilitása van, hogy na! Adtak hozzá 1 és 2 személyes szűrőt (az 1 személyes a gyári szöveg szerint POD-hoz is jó...), mérőkanalat, meg egy fekete, műanyag (le lesz cserélve :-))  ) tampert. Reggel lefőztem 3 adag kávét - a Pellini Oro sajna, nem elég finom őrlésű neki, de a Molinari Espressóval olyan 25 másodperc alatt végzett. Szép, vékony, folyamatos kávé-ér, meseszép cremával (ami nem olyan habos/vastag, mint a Saecóval volt :-)  ). Na ja, elkelne már egy jó daráló es...!

A kísérletek folytatódnak, kipróbálom POD-dal is, hátha jobban boldogul, mint az elődje.

 

matti70: anyagiakról ne essék szó :-), de viszonylag messze volt a 100-tól :-)) Nekem eddig a gyári őrlésű kávék közül a Molinarik voltak megfelelők, meg a zöld dobozos/piros tetős Vergnano, és a Manuel Sublime - a többit sajnos, hipp-hopp átslagolta a Saeco. A Gaggiával még csak a fenti tapasztalatokkal rendelkezem.

Előzmény: H_G (5355)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5373
Szerintem nem kellett volna kivenni a "túlnyomásos műanyagot".Első próbálkozásra sokat segített volna, még akkor is, ha műcremát csinál.Én is használom a mai napig, bár szeretném kipróbálni análkül is. Az elején szerintem mindenképpen nagy segítség  az olyan kezdőknek mint mi. Mindenképpen ad valamennyi önbizalmat mégha kis "segítséggel"is készül a habos kávéd. Habár ittam jó kávézókba gyatrább minőségű kávét is, és ott biztos nem használtak "túlnyomásos műanyagot".
Előzmény: bverzio (5336)
matti70 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5372

A mienk a kijelzős Fjord modell, belinkeltem volna, de a honlapjukon már csak a Maxtra szűrős modellek találhatók meg. Kicsit le vagyunk mi itt Mo-n maradva, itt nem is lehet még Maxtra betétet kapni :(

 

_MrB_:

Az egyéb márkákat én is néztem, de mivel nem vagy alig voltak olcsóbbak, maradtam a közkeletű Británál. Ebbe legalább teszkóban/madaras teszkóban is kapni betétet, olcsóbban.

Előzmény: H_G (5370)
matti70 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5371
Nem használtam, egyszer Emozioni-t vettünk kényszerűségből, de az nagyon durva volt. Az eddig próbáltak közül nekem a Molinari volt a legfinomabb őrlésű, így valószínűsítem, hogy a Segánál is finomabb lehet. Mármint az őrlése is, mert az íze egész biztosan :)
Előzmény: _MrB_ (5367)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5370
Az enyém is annyi volt, úgy emlékszem (8 E 3 betéttel), "Space Saver" modell.
Előzmény: matti70 (5368)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5369
egy birkaszerüséget néztem Corában hétvégén, Kenwood márkával 6e környékén volt...
Előzmény: matti70 (5368)
matti70 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5368

A kancsó ára kiviteltől függ, mi egy egész jót vettünk kb. 6-ért egy db. betéttel, az alap talán 4 eFt. A szűrőbetét ára olyan 1200-1300 Ft/hó, de az ajánlott (és a kis kijelzője által visszaszámolt) 4 hétre mi általában lustaságból kb. még egyet ráteszünk :)

Amúgy pont a vízkövesedés is számít abban, mekkora nyomást tud produkálni a kávéfőző.

Előzmény: -sanci- (5366)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5367
sega Espresso casa-t használtál már? Annál finomabbra van őrölve a Molinari?
Előzmény: matti70 (5365)
-sanci- Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5366

Sziasztok!

Már egy ideje olvasgatom a topikot, kár hogy hamarabb nem leltem rá. Nekem is XP4020-asom van :) Tavaly év végén vettem a saturnban.

Mondjuk, ha hamarabb lelek a topikra lehet olasz márkát veszek :)

Kaptam hozzá egy darálót is, de a kezdeti bénázás óta nem használom.

Az illyvel párszor eltömítettem már a gépet, volt is nagy priccolás a konyhában...Tiszta fóbiám lett miatta a kezdetekben... a bekapcsolás után 3 lépés hátra aztán fülelés, na most mi lesz... :)) Ezért hát gyorsan vettem játszószernek Omniát, és megnyugtattam magam, meg az asszonypajtást is, hogy azért tök jó gépet vettünk.

Azóta autodidakta módon rájöttem mely kávét mennyire kell megtunkolni. Egy tömítés cserém már volt, de én voltam a ludas, mert megsértettem a gumiperemet. (Jó lassan jött meg a gyűrű....)

Az említett brita vizszűrő mennyibe kerül? (Egy ideig én is ásványvizet használtam. Szentkirályit. de a Vera is fincsi :))

Na további jó kávézgatást!

Sanci

 

matti70 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5365

Igen, sajnos a Molinari kávéi idetartoznak. Azért sajnos, mert egyébként tényleg nagyon jók. És vicces, hogy a podjaikkal viszont teljesen jól elvagyok, igaz az egy adag egyszerre.

A nagyon finom őrléssel az a baj, hogy főleg a két adag kávé még ha csak alig tamperolod is, a víznyomás miatt úgy tömörödik, hogy már önmagában jó nagy nyomást tud előállítani. Ehhez hozzájön a dupla fenekű szűrőkosár, és az már sok is a 15 báros pumpának. Esetleg a tömítésnél jön ki ilyenkor :)

Előzmény: _MrB_ (5362)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5364
Én bizony találkoztam már túl finom előredarálttal (írtam is akkor), Hausbrandt márkájúval (a Grissiniben árulták). De amúgy sem ízlett, pedig ez nagy presztízsű márka -- és a neve ellenére olasz is.
Előzmény: _MrB_ (5362)
Vén Resu Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5363
VERA-t én is próbáltam, nekem nem ízlett vele, desztillált vízzel pedig természetesen nem főzök kávét :)
Előzmény: Törölt nick (5357)
_MrB_ Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5362
gyárilag csomagolt daráltba tudsz olyant, ami "túl finom" darálás lenne? Mondjuk megfelelő erőszakkal tömtem már meg ugy Omniával, hogy sok időbe telt neki, mire átáztatta... egész pontosan áztatás, elkezdte nyomni, pumpa mélyült, halkult, majd egyenletes nyomással nemment. vártam vele, aztán 1x csak átfolyt.... ~ : (

De átlag KVval még nem volt olyan gondom, hogy annyira finom, hogy nem fő át.
Előzmény: matti70 (5356)
matti70 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5361

A tamper-erő vs. finomság témában teljesen egyetértek veled az eddig tapasztaltak alapján.

Annyival egészíteném ki, amire az őrölt Illy pont jó példa, hogy a finomság is kávéfüggő dolog. Az Illy szerintem kicsit durvább több másik presszós őrlésűnél, mégis jó. Ahogy én látom, a kávé "testessége", talán olajossága befolyásolja még az átfolyást.

Előzmény: Törölt nick (5359)
H_G Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5360
Na ja, a DeLonghi filozófiája szemlátomást az, h. semmit nem csinál automatikusan, és ez SZVSZ jó -- több változó van, amibe a felhasználó belenyúlhat. Ez persze hosszabb tanulással jár, nekem is épp csak hogy ihatók voltak az első próbálkozásaim :) Viszont ahogy belejöttem, még ettől a kis részlettől itt, meg attól ott egyre jobb lett ahhoz képest, amit már a készülékből kihozható maximumnak hittem.

(És ha egyszer upgrade-re adom a fejemet, ezek után már késznek érzem magam lelkileg, hogy megküzdjek az Europiccola hírhedt szeszélyességével. Ott van csak igazán szükség, ha a beszámolóknak hinni lehet, jól kidolgozott munkamódszerre és sűrűn elmormolt ráolvasásokra! :)

Előzmény: matti70 (5356)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5359
Nem dicsekvésképp mondom, de nagyon jó gépem van. Mégis: amíg előre megőrölt kávéval használtam, alig-alig tudtam vele elfogadható minőséget produkálni. Általában nem eléggé finomra vannak őrölve a bolti kávék. (Talán az Illy kivételével.)
Azonnal megugrott, és stabil maradt a mionőség, amikor vásároltam egy igényes darálót. Csak szemes kávét használok, frissen őrölve a beállítható legmegfelelőbb finomságúra. A tamperelés se minden: 40 kg erővel, több lépésben belegyúrva a valójában nem eléggé finomk őrleményt nem ugyanazt az eredményt adja, mint 13 kg erővel tamperelve a kellő finomságút. Még ha a 25 mp kifolyást sikerül is elérned. Épp az a megfelelő KV készítés titka, hogy:
13-16 kg erejű tamperelés + megfelelő őrlemény = 25-30 mp kifolyás.
És nem: 30-40 kg erejú tamperelés + durva őrlemény = 25-30 mp kifolyás.
Nem ugyanaz a két egyenlet eredménye! Még ha matematikailag úgy is tűnik.
Előzmény: bverzio (5336)
matti70 Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5358

Mesélj... :)))

Hol, mennyiért, miért, meg ilyenek...

És a második rész??? :)

Előzmény: yeahhh (5335)
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.18 0 0 5357
A komolyabb gépekben eleve vízlágyító van. Ugyanakkor a desztillált víz természetesen nem alkalmas, hiszen mikor KV-t iszunk, tulajdonképpen vizet iszunk. S legyen a víz maga finom.
Nekem a VERA forrásvíz vált be. A vízkövesedést előidéző ásványokból igen kevés van benne, viszont vannak benne más ásványok, melyek az ízét kellemessé teszik, ugyanakkor nem keményítik. Ezenkívül persze a kávéfőző gépemben is van vízlágyító.
Előzmény: Vén Resu (5349)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!