Keresés

Részletes keresés

Vén Resu Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6442
Sajnos még eszpresszó főzésben semmi tapasztalatom nincs, úgyhogy eléggé tanácstalan vagyok hogyan kezdjek hozzá. Egyenlőre még olvasgatok...
Előzmény: _MrB_ (6441)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6441
Dehogy dehogy... ha már mennyiségre, időre, szemre jó... utánna kell csak kóstolgatni, igy garantált a túlélés ~ : D
Előzmény: Vén Resu (6440)
Vén Resu Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6440
Köszi, de csak akkor gratulálj, ha már sikerült vele iható kávét főznöm, addig az életemmel játszom :)
Előzmény: _MrB_ (6439)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6439
Gratula. Remélem sok boldog évet töltötök majd együtt ~ : )
És az időzítés is tökéletes.
Előzmény: Vén Resu (6438)
Vén Resu Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6438

Igen, meg éppen karácsony előtt. Így elsőre nagyon masszív szerkezetnek tűnik, a súlya 14kg, gyönyörű rozsdamentes borítással. A szűrőtartó tömör réz, olyan nehéz, mint egy közepes méretű kalapács, egyébként jó a kereskedelmi gépekhez is. Szerencsém volt, már az újabb november elején megjelenő változatot kaptam, ehhez már létezik POD adapter kit, de nem tudtam venni, mert még „nincs meg az ára”, de a boltban már megmutatták. Néhány perces szereléssel a gép átalakítható vele. Ebben a verzióban már állítható a pumpa nyomása is és a fej is szép krómborítást kapott. A darálóból az adagoló nélküli változatot vettem, szintén erőteljes, nehéz darab, rozsdamentes borítással. Kell hogy még egy pár jó szót szóljak az eladóról (ügyvezető) is. Nagyon segítőkész és udvarias volt, mindent elmagyarázott, jó tanácsokkal látott el.

Éppen most jártam be a környék összes boltját szemes kávért, mire végülis a Tescoban tudtam venni 25dkg Omniát amivel belőhetem, mégse a kenya fancyt baltázzam el vele. No majd ha sikerült valami ihatót előállítani vele, akkor lefényképezem azt is.

 

 

 

 

Előzmény: yeahhh (6436)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6437
Helyesbítek: ahogy a link is mutatta, a Molinari Espressóra gondoltam.
Előzmény: yeahhh (6433)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6436

Uff! Megjött mindkettő? Kicsomag, Kalibrálás, Próba, Fotók???

Előzmény: Vén Resu (6435)
Vén Resu Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6435
Akkor csatlakoznék én is az eszpresszó főzős táborhoz :)
apache 01 Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6434

Reggelt!

 

Utaltam.

Előzmény: yeahhh (6430)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6433

Kérdés, hogy eddig milyen kávékat fogyasztottál, vannak-e kedvenceid?

Nyugodt szívvel csak a Manuel Espressot tudom ajánlani a tapasztalataim alapján. A darált Illyt nem próbáltam, az esetleg megér egy kísérletet.

Előzmény: kvaszticsfedor (6432)
kvaszticsfedor Creative Commons License 2006.12.22 0 0 6432

De van programozási opció is, mert  (Baby D) az illető masina.  A kávédaráló momentán abszolut kivihetetlen. Ezért egy-két   vákumos örleményhez kérek ötletet. Bársonyos, krémes ízre vágyom. 

Ez persze sos lenne, mert itt a ünnepszéria.

 

Előzmény: yeahhh (6431)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6431

Ott egyszerűbb a helyzet, nincs programozós szertartás :-)

Az egy kipróbált őrölt kávé nagyjából helytálló: nemigen találtam több olyant, ami megfelelt volna a Babynek...:-((( Ünnepekre való hivatkozással dobd fel otthon a daráló-beszerzést :-))

Előzmény: kvaszticsfedor (6429)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6430

1./ Forróvíz-vételezésre (teához?)való: ha már üzemmeleg a gép, vami edénykét teszel a gőzölőcső alá, megnyitod a gőzcsapot, megnyomod az ominózus gombot - jön a forró víz. Ha elég, újból megnyomod a gombot, s elzárod a gőzcsapot.

 

2./ Légtelenítéskor kell használni: ha teljesen kifogy a víz a tartályból, vagy kiveszed azt a helyéről, a visszahelyezés és vízzel való feltöltés után

ibrik a gőzcső alá

megnyitod a gőzcsapot

megnyomod a "három vízcsepp :-)" gombot

hagyod pisilni

mikor már frankón szörcsögésmentesen, folyamatosan jön a víz, újból megnyomod a vizelőgombot

elzárod a gőzcsapot

 

Privátban megírom atanácsadói adományokra nyitott bankszámlaszámomat - hiába, itt a karácsony...;-)) 

Előzmény: apache 01 (6427)
kvaszticsfedor Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6429

Az isten áldjon meg a leírásodért. Épp ma hozott  - sűrű célozgatásaim után - a  kisjézus egy Gaggia  Babyt és mint minden beteljesült vágynál, totál kétségbe estem, hogy mit kezdek vele.  Mivel a daráló még kilátásba sincs helyezve, így ajánljon  nekem valaki egy  kipróbált őrölt kávét. 

 

Előzmény: yeahhh (6412)
apache 01 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6428

Üdvölzet!

 

Kérdés, hogy azokat a GAGGIA kávés, illetve capuccinós csészéket az MM- ben láttad, esetleg az áráról is tudnál valamit...?

 

estét,

apache 01

Előzmény: alexandrosz (6423)
apache 01 Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6427

Sziasztok!

 

Yeahhh !

Bocs az ismételt zavarásért, szeretném megtudni, hogy a 3 vízcsepp alatti gomb csak a kiürült tartály felöntése utáni vízfelpumpálást szolgálja, vagy esteleg van más funkciója is??

Üdv,

apache 01

Előzmény: yeahhh (6412)
H_G Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6426
Egy csészén aztán nincs sok informálódni való SZVSZ... Ha ránézésre tetszik és kézbe fogva jól kiegyensúlyozott, akkor az minden valószínűséggel tényleg egy jó csésze (csak nem oldódik kávéban :)

Előzmény: alexandrosz (6423)
H_G Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6425
Egyébként szép masina a maga automatás módján -- és a rokonai (más típusszámmal) szintén elég jó, 5 meg 4 és fél csillagos értékelést kaptak az Amazonon. (Bár sokkal kevesebb véleményből, mint a Magnifica.)

Előzmény: Törölt nick (6424)
alexandrosz Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6423

Tegnap én is elsétáltam, mintegy ellenőrizni az MM-et, mert eléggé k. banda :), de most valóban azt árulták, amit meghirdettek.

Igazából a szélsőségek jellemezték a választékot, méregdrága ECM 300-ért, vagy átfolyós dölongi 10ért :)

Ellenben az akciós gépet nem is szagolgatta senki, volt belőle sok (Westend).

Nem volt viszont egyetlen csésze, apró finomság, semmi...ellenben úgy néz ki, idehaza is beszerezhetőek a Gaggia csészék, olcsóbban mintha a netről rendelném.

Kimbo csészék is vannak egyébként, de ezekről nincs sok infóm. Valaki használ ilyen egyszerű kis fehér cup-okat, "kimbo" felirattal?

 

Lokator Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6422
Errata: Nem Venezia, hanem Veneto és a MM rehabilitálva, tényleg a De Luxe van a dobozban.
Előzmény: Lokator (6421)
Lokator Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6421
Megvettem a Saeco-t a Media Marktban. Az Árkádban van még egy csomó, ha valaki szintén erre pályázik.
Természetesen nem azt árulják mint amit meghirdettek, a sima Via Venezia-t lehet kapni 19900-ért, nem meghirdetett De Luxe-ot. Nem tudom mi a különbség, de gondolom ez sem rossz.

L.
Előzmény: Lokator (6419)
H_G Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6420
"... szal nem az almaim kavefözö gepe a Bosch, hanem egy kenyszermegoldas. Igaza van HG forumozonak."

Miben?? Ne terjeszd, hogy én ajánlottam neked Boscht v. bármilyen német gépet -- majd ha porszívó kell vagy fúró, akkor esetleg.

Előzmény: Törölt nick (6408)
Lokator Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6419
Köszönöm! Megyek megvenni. :-)
Előzmény: _MrB_ (6417)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6418
Minden 1xü gépen szabályozható a víz mennyisége. Amég ki nem kapcsolod/el nem fordítod a kapcsolót (Krups), addig megy a víz, ha átkapcsolod, nem megy a víz. ~ : DDD
Előzmény: Lokator (6416)
_MrB_ Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6417
Ha kinézetre tetszik, szerintem isten is neked találta ki ezt az akciót:
"Media Markt 18-31ig vagy készlet erejéig:
Saeco Via Veneto de Lux (15bar, kuplungos krémességszabályozó karral) 19.990,-
"
Előzmény: Lokator (6416)
Lokator Creative Commons License 2006.12.21 0 0 6416
Sziasztok!

Kávéfőző szeretnék, max 20ezerért.
Mi a véleményetek erről a gépről? Ez kb. 10e HUF. Nyilván nem egy Butterfly, de mennyire gagyi? Ebben az tetszik, hogy szabályozható a víz mennyisége.

Vagy inkább megéri az akciós Saeco Via Veneto ami pont duplájába kerül?
Esetleg van ebben a kategóriában még jobb?

Segítsetek plíz. :-)

Köszi,
L.
apache 01 Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6415

Szép és Jó Estét!

 

Köszönöm a gyors és pontos választ. BEPROGRAMOZTAM!!!!!!!!!!!! Úgy van ahogy mondtad a tamperelés  számít, ha állandó a kávéd őrlési finomsága. Fogok szerezni egy állítható nyomatékú tamperelőt;-). és/vagy az évek meg a rutin...

A GAGGIA előtt volt egy KRUPS 4030- om (hogy tört volna le a kezem amikor...), na azt nem ajánlom senkinek, amikor visszavittem az áruházba a vevőszolis lány megjegyezte, hogy 10-ből 5-6- ot visszavisznek 3 napon belül...(no c.)

 

Üdvözlet,

 

apache 01

Magyarország

Előzmény: yeahhh (6412)
beeex Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6414
Jó a topic neve. Ha beütöm a fórum keresőjébe hogy  'kávé' ezt nem adja ki,de ad helyette másokat. Kiváncsi lennék, hogy lehet megtalálni (én véletlenül). Azt kell beütni, hogy kávéológia?
beeex Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6413
Érdekes a fotón a az a két kv-s pohár a gép ferde tetején.....
Előzmény: H_G (6401)
yeahhh Creative Commons License 2006.12.20 0 0 6412

Jó estét!

Nekem ez a verzió van:

 

Szóval, balról jobbra: Főkapcsoló (ki/be); 1 ADAG KV; 2 ADAG KV; VÍZADAGOLÓ gomb; GŐZgomb; MENÜ/KÉZI KVfőzés gomb.

 - Bekapcsolod a gépet, a bemelegedés után először az 1 adagos szűrőt töltöd meg kávéval, felhelyezed csésze alá. A MENÜ gombot nyomva tartod cca. 5 másodpercig, míg az alatta lévvő piros háromszög folyamatosan villogni kezd. Utána megnyomod az 1 ADAG gombot - KV folyik, ha az Általad oprimálisnak tartott mennyiség lecsorgott, újból megnyomod az 1 ADAG gombot, ezzel ez a rész OK.

 - Leveszed a szűrőkart, szűrőcsere, 2 adagos szűrő KVval töltve fel, alá nagyobb csésze (vagy 2 db kicsi :-)  ). Megnyomod a 2 ADAG KV gombot, KV folyik, ha elég, újból megujjazod a 2 ADAG gombot, ez is OK. Megnyomod a MENÜ gombot, ezzel kilépsz a programfunkcióból.

 - Ha legközelebb beüzemeled a gépet, az elvileg emlékezni fog a beprogramozott adagokra, és frankón hozza az 1/2 adagot... Gxyakorlatilag nálam úgy 60%-ban hozta a tuti értékeket, amúgy meg többet pisil...vagy kevesebbet...:-((( Éppen ezért MANUÁL modban használom, ez úgy fest, hogy a KV bekészítését követően megnyomom a MENÜ/KÉZI KVfőzés gombot (KV csorgás induk), s ha lejött a nekem tetsző KVmennyiség, esmét megnyomom (csorgás vége).

 

Asszem, a cucc "agya" qrva kényes az őrlési finomság+tamperolási erő változásaira, oszt ezért hisztizik. Most, hogy már van darálóm, lehet, hogy újra próbálkozom az "idomításával"...lehet...:-))

 

Sok sikert, szólj vissza, mizu a Tiéddel.

Előzmény: apache 01 (6410)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!